ezelligheid troef pen dag Robbedoes EWONERS ZIJN TEGEN HORECABESTEMMING PAND 25 Geslaagd koorfestival Snuffelen naar leuke spulletjes Verlichting AZW weer ter discussie Vissterfte door een kapotte pomp SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS HANDWERKCLUB DE LIEVE HULST EXPOSEERDE Nieuw-Namen St.-Jansteen Kloosterzande Kieldrecht Graauw Hulst JLST - De bewoners van de Grote Bagijne- aat in Hulst komen in actie tegen het voorne- in om op het voormalig vegetarisch eethuis nd25 een horecabestemming te leggen. oetineten Jongerenkoor Qinge heeft kden nodig Gratis kaarten optreden Klef pfiTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 13 OKTOBER 1987 VOETBAL VERENIGING KOEWACHT WEL MEDEWERKING VERLEEND VEEL BEZOEKERS IN ST. JANSTEEN Woonwagen centrum kost Axel niets 'GIFKORRELS IS FABELTJE' Beter onderdak scholen Axel Van onze correspondente HULST - Het was zater dag en zondag erg gezellig in dienstencentrum 'De Lieve' in Hulst. De leden van de Handwerk- club zaten trots achter de ta fels en kraampjes die volgezet waren met eigen creaties. Het publiek liet hen niet in de steek. Twee dagen lang kwa men regelmatig belangstel lenden een kijkje nemen. Er werd gezellig gesnuffeld naar leuke spulletjes. De handwerkclub bood een grote verscheidenheid aan zelfgemaakte zaken aan. Ta felkleden die met uiterste zorg waren geborduurd, wol len beesten en lappenpoppen, kraalwerk, eigengebreide truien, houtsnijwerk en schil derijtjes werden aan de man gebracht. De opbrengst van de verkoop dient om nieuw materiaal te kopen voor de 'handige' leden. Het was de negende keer dat de club, waarin opmerke lijk veel oudere dames zitten, exposeerde. Elke donderdag middag wordt er samen aan handvaardigheid gedaan on der' leiding van de dames Scheele en 't Gilde. Saterdag was de regen nog even spelbreker, maar zondag liep het storm in 'De Lieve'. De vele vrijwilligers maakten de geïnteresseerden wegwijs en prezen de koffie met wafel aan. De verkoop van de spul letjes was, volgens mevrouw Scheele, iets minder groot dan vorig jaar maar deze werd goedgemaakt door de grote hoeveelheid verorberde wa fels. De baksters konden de vraag maar nauwelijks bij houden. De sfeer was geani meerd en de organisatie toonde zich na afloop uiterst tevreden. De Handwerkclub bood een groot aantal zelfgemaakte zaken aan. FOTO WIM K00YMAN DIAMIDDAG - Ruim veertig leden van de Katholieke Bond voor Ouderen hebben in ge meenschapshuis Malpertuus genoten van verschillende dia's van allerlei soorten mo lens in de provincie Zeeland. Deskundige A. Weemaes uit St-Jansteen gaf bij elke dia de nodige toelichting. Spe ciale aandacht kregen de mo lens uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, met daarbij soms humoristische verhalen. Er was zelfs een foto van de molen Clinge, die in 1898 om ver waaide en waaraan de huidige Molenstraat zijn naam dankt. BINGO - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen houdt donderdag 15 oktober in gemeenschapshuis Malper tuus een bingowedstrijd voor ouderen boven de vijftig jaar. De middag begint om half twee. KAARTING - In zaal Thille- man werd een kaarting ge houden. Uitslag: 1. K van Waterschoot-L. Timmer mans, 2. E. Weemaes-W. Schelfhout, 3. W. Thieleman- R. Sturm. KAARTING - In zaal De Veehandel werd een punten- kaarting gehouden. Uitslag: 1. J. de Loos-G. Klippelaar, 2. R. Sturm-L. van Roeyen, 3. K van Waterschoot-L. Timmer mans. OUDEREN - De Bond voor Ouderen houdt woensdag 14 oktober de jaarlijkse feest- vergadering. Om 14.00 uur begint men met een kaarting, waarna om 17.00 uur een mis wordt opgedragen. Op de ver gadering wordt het woord ge voerd door kringadviseur P. Weemaes en functionaris P. Evers. Daarna volgen dansen en muziek en om 20.00 uur treedt een groepje amateurs op met liederen van vroeger en voordrachten. KVO - Met het winterseizoen voor de deur kan de KVO haar leden een gevarieerd programma aanbieden. Be gonnen wordt met de jaar vergadering 21 oktober om 19.30 uur in De Warande. HENGELEN - De zeehengel- vereniging De Vogel hield de zevende clubwedstrijd van dit seizoen aan de Kruispol der. Er waren veertig vissers. Uitslag: 1. J. Boeding, Kloos terzande 5408 punten; 2. M. van Duyse, Clinge 4934; 3. J. van Heese, Kloosterzande 4844; 4. H. van Sikkelerus, Kloosterzande 4634; 5. H. van Vooren, Terneuzen 4560; pijp: Th. van Broeck, Clinge met 2918 puntea KAARTING - In zaal De Rei zende Man werd door De Stoere Spelers een kaarting gehouden waaraan 27 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. Kegels, 2. L. de Waal, 3. F. Maas, 4. mevrouw Colpaart, allen Kloosterzande; 5. A. van de Berg, Paal. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelvrienden houdt zon dag 18 oktober, in samenwer king met bevriende ruilclubs, de veertiende gewestelijke ruildag in feestzaal Het Cen trum van 09.00 tot 13.0 Ouur. Leden kunnen gratis naar binnen en niet-leden betalen 10 Bfrs of zestig cent. KAARTING - In het gemeen schapshuis werd een kaarting gehouden waaraan 30 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Campen, 2. mevrouw Van Immerseel, 3. mevrouw Weemaes, allen Graauw. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 40 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. C. Mahu, Graauw; 2. C. van de Branden, Kapellebrug; 3. A. Kouyzer, 4. W. Sorber, 5. J. van Laar, allen Graauw. De volgende kaarting is 15 okto ber, aanvang 13.45 ur. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de zevende wedstrijd van de competitie. Groep A: 1. dames Mast-Kint, 2. heren Biesbroeck-Beuzenberg, 3. mevrouw Baggen-de heer De Jonge. Groep B: 1. mevrouw De Kort-de heer Atkins, 2. echtpaar Kint, 3. dames Al- laerts-Van Dorselaer en he ren de Maat-Van Laere. Groep C: 1. mevrouw Aarts- de heer Bar, 2. mevrouw Touw-de heer Borm, 3. dames Seydlitz-Holtz. Groep D: 1. mevrouw De Wolf-de heer Bossaert, 2. dames Claus-Van Leeuwen, 3. echtpaar Van Opstal. BINGO - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 95 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Thijs, 2. W. Blommaert, 3. W. Mortier, 4. M. Roels, 5. mevrouw Segers. allen Hulst. j3 9U KAARTING" ïh zaal De Lamsoren werd een kaarting gehouden waaraan 53 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. A. Pieters, Axel; 2. M. van Stevendaal, Terhole; 3. mevrouw Haulez, Hulst; 4. R. Linthout, Axel; 5. mevrouw Van de Hemel, Overslag. Jo keren: 1. mevrouw Ketting, 2. mevrouw Impens, beiden Terneuzen; 3. E. Elsakker, Ossenisse. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge en tweede zijvo gel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St- Jansteen; grootste aantal (6): A, Cocqheyt, Absdale en R. Cley- man, Hulst WALSOORDEN - Bejaarden- schieting, zaal R. de Jonge, 28 schutters: hoge vogel: F. Reunis; eerste zijvogel: A. de Groene; tweede zij vogel: E. Rottier, allen St-Jansteen; grootste aantal (6): E. Warrens, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 40 schut ters: hoge vogel: A. Martens, Koewacht; eerste zijvogel: L. van Waesberghe, St-Jansteen; tweede zijvogel: A. van Poel, Koewacht; grootste aantal (4): P. van Remoortere, St-Jansteen. HULST - De Batavieren, 61 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. de Vilder, Sas van Gent; tweede hoge vogel: N. Goossen, Kloosterzande; eerste zijvogel: P. Steyaert; tweede zijvogel: A. As- selman, beiden Graauw; derde zijvogel: W. Jacobs, Hulst; vierde zijvogel: J. van Waterschoot Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de derck, Hulst; tweede hoge vogel: E. Jonkheym, Kloosterzande; eerste zijvogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zijvo gel: G. Savoye, St-Jansteen; derde zijvogel: J. de Vilder, Sas van Gent; vierde zijvogel: W. de Vrieze, Westdorpe. HUIST - Zaal De Kroon, 40 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zijvo- fel: W. Kuyper; tweede zijvogel: L Luykx, beiden Hulst; grootste aantal (5): C. de Booy, Zuiddorpe. Wip 2: hoge vogel: J. van Kerk hoven, St-Jansteen; eerste zij vo gel: A. de Looff, Boschkapelle; tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (S): R. de Waal, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 22 schutters: hoge vogel: J. de Beul, Hulst; eerste zijvogel: mevrouw Van Meelen, Klooster zande; tweede zijvogel: F. de Meyer, Ossenisse; grootste aantal (4): P. Strobbe, Lamswaarde en A. Roels, Graauw. HULST - Zaal W. Blommaert, 42 schutters: hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; beide zijvogels: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (6): H. de Vos, Heikant ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 20 schutters: hoge vogel: E. van Hoeke, Westdorpe; eerste zijvo- fel: R. D'Hondt; tweede zijvogel: 1. D'Hondt; grootste aantal (5): A. de Munck, allen Zuiddorpe. WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 33 schutters: hoge en eer ste zijvogel: J. de Waal; tweede zijvogel: A. Verhoeven; grootste aantal (4): H. de Gucht, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 42 schutters: hoge vogel: R. Ivens, Stekene; eerste zijvogel: F. van Overloop, Koewacht; tweede zijvogel: A. van Dosse, Lokeren; grootste aantal (3): E. Marin, Moerbeke. AXEL - Ons Vermaak, 67 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Schoonjans, Lochristi; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, West dorpe; eerste zij vogel: A. Fleurie, Zwijndrecht; tweede zijvogel: J. Verberkmoes, Terneuzen; derde zijvogel: H. Sorber, Graauw; vierde zijvogel: Th. Freyser, Hulst Wip 2: hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zijvo gel: B. Verberkmoes, Terneuzen; tweede zijvogel: R. de Vlae- minck, Haasdonk; derde zijvogel: H. Plasschaert, Zuiddorpe; vierde zijvogel: H Steeman, Brasschaat Wip 3: eerste hoge vogel; A Fleurie, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: A de Clerck; eerste zijvogel: Th. Freyser, bei den Hulst; tweede zijvogel: J. Ferket, Axel; derde zijvogel: W. Jacobs, Hulst; vierde zij vogel: E. de Bakker, Graauw. OSSENISSE - Zaal Mussenest, 16 schutters: hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (6): G. van de Bosse; tweede zijvogel: Ph. Tijs, beiden Ossenisse. OSSENISSE - Zaal Mussenest, 30 schutters: hoge vogel: A. Roe- lands; eerste zijvogel; J. de Kort; tweede zijvogel: J. van Laken; grootste aantal (3): S. Croket, al len Ossenisse. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 34 schutters: hoge vogel: J. de Waal; beide zijvogels: A de Waal, beiden Koewacht; grootste aantal (7): R. Verschuren, Hulst WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 22 schutters: hoge vogel: P. Pauwels; eerste zijvogel; A. Verthoeven, beiden Kloosterzan de; tweede zijvogel: J. Everaert, Vogelwaarde; grootste aantal (10): E. de Kort, Hulst KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 34 schutters: hoge vogel: V. Schepper, Moerbeke; beide zij vo gels: O. Saman; grootste aantal (5): J. van Hove, beiden Koe wacht TERNEUZEN - Westerschelde 75 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Ophalvens, Antwerpen; tweede hoge vogel: J. Verberk moes, Terneuzen; eerste zijvogel: A. Herman, Axel; tweede zijvo gel: J. Vereecken; derde zijvogel: J. Hoop, beiden Kloosterzande: vierde zijvogel: F. Cooker, Elver- sele. Wip 2: eerste hoge vogel: Th. Baart, Terneuzen; tweede hoge vogel: K Dellaert, Sleijdinge; eerste zijvogel: B. Verberkmoes Terneuzen; tweede zijvogel: W. Jacobs; derde zijvogel: F. Her- wegh, beiden Hulst; vierde zij vo gel: B. Donze, Terneuzen. ira de planwijziging gepubliceerd wordt gaan de be llers massaal bezwaar indienen. Een handtekeningen- je is inmiddels al opgestart. buurt voelt zich door de ge- een bestaand horecabedrijf. „Ik Lite met een kluitje in het vraag me af of zo'n zaal erg (gestuurd. Immers, toen veel extra belasting voor de t jaar geleden het vegeta- tti eethuis in hun straat ',am kregen ze omwonenden 'verzekering dat er geen café 'jou komen. Als het eethuis el zou blijken, zou het i weer in oorspronkelijke it hersteld worden. De ge uite is in gebreke gebleven, aenenze. i wethouder G. van de jrde waren burgemeester en thouders wel degelijk van n hun belofte na te komen, ar gooide de uitbater van de endende bar De Smidse roet het eten. Die kapte op eigen itje de scheidingsmuur eruit trok het pandje bij zijn ho- abedrijf. Het is de bedoeling extra zaalruimte de creëren, eigenaar heeft ons vooraf ts gevraagd", zegt Van de rde. „Hij heeft op eigen tje de bestemming veran- k al gaat het alleen om lruimte, er is wel een 'offi- 'e' horecabestemming ver- li en W willen daaraan werken en de gemeente- d besloot tijdens de laatste gadering het "daartoe beno- Je voorbereidingsbesluit te en. ethouder Van de Voorde 'st er nadrukkelijk op dat gaat om een nieuw ca- maar om uitbreiding van veel extra belasting voor buurt zal meebrengen, maar dat zullen we uiteraard onder zoeken". Maar ook de wethou der kan niet ontkennen dat als er eenmaal een horecabestem ming op ligt, het een koud kunsije is om de muur weer dicht te metselen en in het pand een nieuw café te begin nen. De kwestie heeft inmiddels de plaatselijke afdeling van Ho reca Nederland tussen twee vuren gebracht Bij de vesti ging van het vegetarisch eet huis deed de horeca er alles aan om dat te voorkomen. Op het pand, zo stelden ze toen, mocht geen horecabestemming ko men. Nu een collega er wil uit breiden hangt de vlag er uiter aard anders bij. „Daar staan we natuurlijk volledig achter", zegt woordvoerder B. Brood. „Het is goed als een collega iets wil ondernemen. Maar aan de andere kant klopt het vol strekt niet met wat de ge meente indertijd heeft gezegd. Dat blijkt nu een wassen neus. Onze indruk is dat de gemeente een hap-snap beleid voert. Want dit gaat natuurlijk wel erg vlotjes. Je breekt ergens een muurtje Uit en je krijgt je horecabestemming". De ver enigde Hulster horeca gaat zich voorlopig niet met de zaak be moeien. „We wachten eerst de ontwikkelingen maar eens af", aldus Brood. onze correspondente De hele dag was een gezellige drukte in de terspeelzaal 'de Robbe- in Hulst. Zaterdag Wen het bestuur, de leid- de voorlees-oma's en 'peuters een feestelijke Dag. Heel wat 'oude' kwamen een kijkje ten en er werd door de angstellenden flink wat id uitgegeven aan behen- teid- en gokspelletjes. 't rad van avontuur draaide 'heer van zijn stelling af. 'draaide dan ook bijna on- iWroken. Honderden lotjes den verkocht en tientallen ^eneenklein prij^ .ers probeerden het juiste gewicht van een dikke boterhamworst te raden en ook het aantal knikkers in een ko- kinefles en de originele naam van een pop. Velen probeerden de staart aan de ezel te prik ken, bussen om te gooien en touwtje te trekken. De wafels en de limonade gingen er bij de jeugdigen goed in en de vol wassenen hielden het bij koffie en bier. De trekking van de grote lo terij werd om 17.00 uur bekend gemaakt. Een van de ouders van de peuters won de eerste prijs, een reis voor twee perso nen. De netto opbrengst van de Fancy-fair en de open dag is ongeveer 1.500 guldea Een deel is voor het projekt van Pater Swinne en van de rest wordt nieuw speelgoed aangeschaft. Vjn onze correspondente j-JJNGE - Het Jonge- renkoor van Clinge met 6011 tekort kdet Het koor is I°P zoek naar jon- meisies die de verkf hebben "aten en graag zin een aantal leden 'neren en daardoor afhaken, heeft het e laatste tijd een aensen verloren Niet t»sd ^ers en zange- «zon welkom, maar «hmstrumentalisten. «Jongerenkoor zingt liaar l in de kerk, teak °P bii VaU vereni .gele6enheden ten £u gmgen en fees- versie^f verkorte staat or, w 6611 onusical wat°P het repertoire. HULST - De kinderen van Den Dullaertwijk in Hulst kunnen zaterdag gratis naar de theatervoorstelling die door Klef wordt ver zorgd. Hiervoor moeten ze wel even moeite doen. Woensdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur kunnen de liefhebbers een gratis toe gangskaart gaan halen bij de Mevrouw Eggink, de Vosplantsoen 4, van de buurtvereniging. De voorstelling 'Drempels' vindt plaats in de grote zaal van het gemeenschapscentrum den Dullaert zaterdag 17 okto ber om 14.00 uur. Het stuk is een verhaal waarin toneel en muziek worden gecombineerd. Het is vooral geschikt voor kin deren van zes tot en met der tien jaar. Zij die geen kaart hebben ge haald bij de buurtvereniging moeten zaterdag de normale toegangsprijs betalen. Het aan bod van de gratis kaarten geldt alleen voor kinderen die in Den Dullaertwijk wonen. ^verslaggever De Axelse politiek 0 toch nog discussië- 'over het verzoek van .talclub AZW om mé- uiring voor uitbreiding j,et verlichting op het nveld. -lub heeft namelijk op- w een briefje aan B en W toeven, met de vraag of ze eerdere afwijzing nog eens ibekijken. afwijzing zorgde tijdens de laatste raadsverga dering voor het nodige gekib bel. Heel wat raadsleden ble ken ontstemd omdat B en W de voetballlers zonder verdere plichtplegingen hadden laten weten dat ze de gevraagde me dewerking wel konden verge ten. De club had gevraagd om een renteloze lening van 17.000 gulden. De verlichting kost in totaal bijna 49 mille, maar AZW denkt de rest te kunnen bekostigen uit zelfwerkzaam heid en bijdragen van derden. B en W handelden het ver zoek op eigen houtje af, omdat ze voor zichzelf uitmaakten dat honorering in strijd zou zijn met het door de raad vastge stelde zuinigheidsbeleid. Foute boel, zo meenden heel wat raadsleden. Dergelijke beslui ten moeten door de gemeente raad 2elf worden genomen. B en W beloofden beterschap en dus komt, vanwege dat nieuwe briefje, de verlichting alsnog ter sprake. In het schrijven moppert AZW dat de W Koewacht destijds wel medewerking heeft gekregen voor een soort gelijk karwei. B en W laten het nu van de commissie openbare werken en sportzaken afhan gen of er wellicht alsnog een andere mening uit de bus komt. Die commissie vergadert woensdagavond om 19 uur in het Axelse stadhuis. In politieke kringen is overi gens nogal verbazing gerezen over het stanpunt dat B en W hebben ingenomen. Steeds wordt gehamerd op meer zelf werkzaamheid van vereni gingen. Nu is een club bereid zichzelf een flinke financiële opoffering te getroosten, en dan gaat het verzoek om mede werking de prullemand in. rote Bagij nestraat in actie Van onze correspondente ST. JANSTEEN - Voor de vierde maal werd in het ge meenschapscentrum de Warande een koorfestival gehouden. Er was zeer veel belangstelling voor dit eve nement, dat dit jaar gehou den werd ten bate van het Derde Wereldproject van pater C. Swinne die in Co lumbia werkt. De evene menten-commissie van De Warande kan terugzien op een geslaagde avond. Het jongerenkoor uit Hulst beet de spits af met haar optre den. De jeugd bracht met en thousiasme een negental liede ren onder leiding van dirigent Joop Kollaard, met medewer king van organist Frank Heyens. Eveneens uit de eigen streek trad het St. Cecilia Koor voor het voetlicht, onder lei ding van dirigent G. Pollet. Or ganist P. Pluym begeleidde het Nieuw Namens Koor bij de lie deren. Bijzonder succes had het koor met een drietal liederen die gecomponeerd waren door mensen uit de eigen streek. R. Pollet uit Westdorpe stond borg voor de compositie van deze liederen. Met name 'Hier Nieuw-Namen', 'Lieve vrouw van Hulsteloo' en 'Aan Zeeuwsch-Vlaanderen'. De tekst voor deze liederen werd geschreven door Paul van Cleemput uit St. Niklaas. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden ten bate van pater Swinne, zong het her vormd koor Jubilate uit Oost burg een negental liederen. In een uitstekende vertolking bracht dit koor overwegend klassieke liederea Dirigent J. Roose en organist W. Wilschut oogstte met hun koor, waarbij ook een solist optrad, geweldig applaus. Als laatste trad de Maria Cantorij uit St. Niklaas onder leiding van dirigent K. Soetens op. Pianist E. Bogaert en slag werk E. van Britsom zorgden voor de muzikale begeleiding. Dit optreden vormde een prachtige afsluiting van een mooie muziekavond. Tijdens deze avond werden opnamen gemaakt door muziekstudio Clavier, er wordt een selectie gemaakt van de beste liederen van alle koren, en hiervan wordt een cassette gemaakt, die bij deze studio te verkrijgen is. Van onze verslaggever AXEL - De aanleg van een woonwagencen trum aan de Liniedijk kost de gemeente Axel uiteindelijk niets. Voor grondkosten en in richting is in totaal 383.000 gulden becijferd. Het rijk spijkert voor iedere woonwagenplaats zestig mille bij en dat betekent dat Axel 360.000 gulden terug krijgt. De reste rende 23.000 gulden wor den met een boekhoud kundige 'truc' wegge werkt, door toch al in de begroting van gemeente werken opgenomen loon kosten naar dit werk toe te rekenen. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De indirecte aanleiding voor de massale vissterfte vorige week in de brandvijver te Kloos terzande was een kapotte pomp van het waterschap.Tot die conclusie is gisteren wethouder J. Joossen van openbare werken gekomen. Volgens de wethouder viel tijdens de hevige regenval de pomp die het water moet doorpompen pardoes uit Daarbij kwam nog eens dat ook om onverklaarbare reden de automatische storingsmelder niet werkte. Het gevolg was dat het overtollige water via de riool- overstort in de brandvijver stroomde. En dat betekende weer de dood voor zo'n zestig forse graskarpers en wat kleinere vissen. Hoewel omwonenden beweren dat de gemeente daags voor de regenval 'blauwe korrels' op het vijvertalud heeft gestrooid, be zweert wethouder Joossen dat er niet met gif in de buurt van de vijver is gewerkt „Er is niets gestrooid en ook niet gespoten. Dat zijn fabeltjes". Volgens de wethouder is de vissterfte niet echt een ramp. „De vijver had eigenlijk een overbezetting aan vis. Als de visstand te groot wordt laten we er wel eens wat exemplaren afvissen. Maar dat is nu dus niet meer nodig". Van onze verslaggever AXEL - De Axelse gemeen teraad krijgt komende ver gadering voorstellen op ta fel om bijna zes ton be schikbaar te stellen voor een betere huisvesting van enkele basisscholen. Allereerst is er 110.000 gulden nodig voor de plaatsing van een noodlokaal bij de r.k. basis school St Antonius. Deze nog niet zo lang nieuwgebouwde school zat al bij de officiële opening met ruimtegebrek, momenteel behelpt de school zich door gebruik te maken van de voormalige kleuterschool de Zevensprong. Een bedrag van 476.000 gul den is er nodig voor de bouw van drie nieuwe lokalen bij de gereformeerde streekschool Caspar van der Heijden. Daar onder is ook een speellokaal. Ook deze school werkt nu met een voormalige kleuterschool als dislocatie.

de Stem | 1987 | | pagina 11