Nieuwe bejaardenwerker mag toch STENCIL PROTESTANTEN OORZAAK VERWARRING Bouwbond huldigde jubilarissen delft tea Geschot fors omhoog Zonnebloem Axel viert 15-jarig bestaan er iURS Onrecht, al ir(ster) 25 jaar1 PLAATSELIJK NIEUWS IDIENST' Bestem Viswater in Kloosterzande gisteren redelijk hersteld 'En 3 jaar geleden kozen we voor de allerzuinigste CV-ketel, 'n Radson!' ff,STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 10 OKTOBER 1987 msbc zoom COLLEGE B EN W HULST VERANDERT VAN MENING Wij turen en zagen in beton, steen en asfalt van 0 20 t/m 500 mm >ND .ft en gevaar 39e oude kunst en antiekbeurs m museum het prinsenhof and Waterschap gokt op een zachte winter Volkstuinders presenteren zich met expo Weekenddienst Stem-redactie Zaterdag 31 oktober 1987 NATIONALE MANIFESTATIE Axelaar moet acht maanden gaan zitten 0 Clinge Heikant Kapellebrug Lamswaarde St.-Jansteen Vogelwaarde WATERSCHAP HULSTER AMBACHT GEMEENTE: GEEN KORRELS GESTROOID Radson. Op ons kunt u rekenen. VH& ■ktijk oogheelkunde ekenhuis kan zo time dienstverband bedrijfsvoering van, naking van een t financieel beheer y an de medewerk' i van direktie- vuld met ervaring J de engelse en duit» ig als schriftelijk; ii.b.t. werktijden; en koördinerend beheer en automati-1 ijk van opleiding en idsvoorwaarden zijn Tjiswezen. nen zich wenden tot, pozo, oogarts (01 3600). pitatie kunt u, binni an de afdeling Pei Boerhaavepleim L 4624 VT Bergen opa Tel.: 01640-78000 1 interkonfessioneel I 365 bedden T22 l0nze verslaggever jLST - Het Gekoördi- $r(j Ouderenwerk in :|lst mag toch de vrijko- 0 vacature voor een ictionaris opnieuw invul- en Vraag onze p 01140-16657- 01148-2960 60 jaar installaties riek en verzorgt in- echnische afdeling voor een r\ s' v° wethouders Hulst hebben dat besloten ze van het stichtingsbe- Jiir aanvullende informatie gekregen over de nood- jl, van een bej aardenwerker, jerder kreeg de stichting een ief in de bus waarin B en W schreven dat het bejaarden- werk de vacature, die ontstaat door het vertrek van functio naris P. Evers, voorlopig niet mocht invullen. Ze wilden eerst wel eens een beter beeld krij gen van de noodzaak van de huidige functies binnen het Hulster bejaardenwerk. „Uit de informatie die we daarop hebben gekregen is ons gebleken dat het Gekoördi- neerd Ouderenwerk niet zon der bejaardenwerker kan", motiveert wethouder P. Wee- maes het B en W-besluit. „Daar is absoluut geen discussie over mogelijk". Het bestuur van het ouderenwerk is gisteren dan ook meegedeeld dat de proce dure voor de invulling van de vacature kan worden begon nen. Daarbij mag het bestuur zelf bepalen voor hoeveel uren de nieuwe functionaris op de rol komt. „We wijzen de stichting er wel op dat er voor de verschil lende welzijnsinstellingen bin nen de gemeente volgend jaar niet meer geld voorhanden is", zegt Weemaes. „Ook niet voor het ouderenwerk. Dat betekent dat ze dus niet aan moeten ko men met aanvullende vragen om subsidie. Kijk, over die va cature is geen discussie, maar als ze bijvoorbeeld volgend jaar ook nog andere dingen van plan zijn, dan moeten ze daar wel rekening mee houden. Dan zou je eraan kunnen denken om een functionaris bijvoor beeld voor dertig uur aan te stellen". Omdat de financiële positie van de gemeentekas nog steeds weinig rooskleurig is, willen B en W een dringend beroep op alle instellingen doen om zich zelf financieel zo gezond moge lijk te maken. De gemeente helpt daar ongevraagd een handje, want op het stadhuis zijn ambtenaren momenteel druk bezig de financiële aspec ten van alle instellingen kri tisch door te lichten. Volgens wethouder Weemaes zijn daar over nog geen concrete resulta ten te melden. umoer in bejaardenwerk - De Stichting Gecoördineerd Ouderen werk Axel (GOW) heeft zich flink gestoord aan U stencil van de Stichting Protestants-Christe ijke Bejaardenzorg (PCB) te Axel en Omgeving, faarin volgens GOW op ongefundeerde gronden igeldelijke bijdrage van lidmaten van de vier ®lse protestants-christelijke kerken wordt ge- ji het stencil wordt gesteld dat het geld nodig is om het istencentrum 't Trefpunt in Axel in stand te houden. Ichtingen: besturingstechniek, chtingen. gelijkheden op de oretisch en/of prak- ed van werktuigkun- wij ontplooiingskan- ans bedrijf. je informatie te rich- fostbus 25, 4760 AA jat zou in gevaar komen door b streven van het Gecoördi- I Ouderenwerk, dat mo- l werkt vanuit 't Tref- nt, mettertijd naar De Vurs- the te vertrekken. Bejaarden- ^jrg is eigenares van 't Tref- int In het stencil wordt gesugge- serddat het bestaande huur- ontract is opgezegd. „Dat apt", zegt GOW-coördinator ps, „maar er staat niet bij dat Ifij inmiddels een nieuw huur- uitract voor onbepaalde tijd i Bejaardenzorg hebben af stoten. Wij hebben ook aan- aden 't Trefpunt over te ne- i, met alle daaraan verbon- i lasten, maar men ver- jtiurde het liever aan ons. Er is ten sprake van dat de activi- jtiten in 't Trefpunt worden agezet". 'olgensKips komt de exploita- van 't Trefpunt absoluut t in gevaar en is het onnodig iervoor een geldelijke bij- rage van de lidmaten van de Ier protestants-christelijke die indertijd 't Tref- unt hebben opgericht, te vra- si „ffjj willen snel de door iet stencil ontstane onrust en voorkomen dat Hisen onnodig geld uit de zak iklopt wordt". Kips wijst er erop dat vanaf de activiteiten van de pro- stants-christelij ke stichting |n opgegaan in het Gecooör- ineerd Ouderenwerk. „Wij or- activiteiten en bie- (ADVERTENTIE) Cl, een personeelsbestand j ouitenlandse markt. Door ationaal, grote bekend- de positie bezorgd op pet een Iff tern heeft u kontakt met en buitenlandse over- aard bent u alert op sign3" •n tot versteviging van de /emakkelijk kontakten en ede verbale en schrift#8 3id in de Nederlandse, .al. U bent een slagvaardig m met een opleiding oP i u heeft bereikt door i. Kennis van en ervaring Je verkoopregistratiesys Affiniteit met techniek is grote waarde wordt sseringsvermogen, tie*1 i zelfstandigheid. Als iwend en inspirerend.u 30 en 35 jaar. e arbeidsvoorwaarden, rdt door eigen inzet.1® len bij de verdere uitbouw ijndrecht, t.a.v. de he®r 66. J5 okt. t/m 29 okt.1987 "■10 (zo. 13.00)-17.00 uur bovendien di. en do. 19.00-22.00 uur d°29 okt. tot 17.00 uur Kantoren KSfn'Huls,enG°es. Cmm en te|efoon- pmmers op pagina 2. .^tijden: ^°-12.30/13.3o.i 7.00 uur. factie föfarr Rein van der L nim Chef), Romain fceGrFPranhkDei' !TSDmntie~exploi,a,ie SnuUr2eeland: -y. Pnve tel.01150- den diensten aan alle gezind ten. De protestants-christelijke stichting heeft vanaf de op richting van het GOW geen cent bijgedragen en dit is ook nooit nodig geweest". «et tiuw nad aangeboden het gebouw van de stichting over te nemen en daarbij tevens alle lasten te dragea „U heeft ge kozen voor een 'normale' huur overeenkomst en het voorlo pige huurbedrag op 15.000 gul den per jaar af te spreken. Hierdoor komen kosten voor uw rekening maar het is uw eigen keus geweest", zo staat te lezen in een brief die GOW heeft geschreven aan de pro testants-christelijke stichting. „Het verdriet ons dan ook dat u de leden van de kerken niet meedeelt dat er voor de ge bruikers van 't Trefpunt niets veranderd door het wijzigen van de huurovereenkomst. Het is ook helemaal niet nodig dat mensen in deze situatie geld betalen. Het is zelfs overant- woord naar ouderen toe, ze on der druk te zetten op basis van oneigenlijke argumenten". Ge vraagd wordt de lidmaten van de Axelse protestants-christe lijke kerken van de brief van het GOW in kennis te stellen. Districtsbestuurder Lenting speldt jubilaris Boone het gouden insigne op. Links van Len ting staat J. van Geertruy, uiterst rechts staat A.de Koning, links naast De Koning staat J. van Leemput. - potowim kooyman Van onze verslaggever HULST - Het water schap Hulster Am bacht gokt op een zachte winter. In de begroting voor 1988 is zo'n 6.600 gulden min der uitgetrokken voor de aankoop van zout dan in dit jaar. Het gaat daarbij om de gladheidsbes trij ding op de zogenaamde quartaire en niet-plan wegen. Hoewel ook het dage lijks bestuur niet in de keuken van koning win ter kan kijken, verwacht het waterschap bij een niet te extreem strenge winter op deze wegen met 17.500 gulden aan zout te kunnen toekomen. Van onze verslaggever LAMSW AARDE - De Bouw- en Houtbond FNV in Lamswaarde heeft gister avond vier trouwe vak bondsleden gehuldigd. Dat gebeurde tijdens de jaar lijkse feestavond in zaal de Vier Jaargetijden. Districtsbestuurder H. Len ting speldde L. Boone het gou den insigne met briljant op voor zijn 60-jarig lidmaat schap, J. van Geertruy en J. van Leemput het gouden in signe met robijn voor 50-jaar lidmaatschap en A. de Koning vanwege zijn 40-jarig jubi leum. In een lovende toespraak wees de districtsbestuurder erop dat de jubilarissen de bond hebben groot gemaakt en hebben meegeholpen de sociale wetgeving en werkomstandig heden te verbeteren, waarvan de huidige generatie nu mag profiteren. Namens het hoofd bestuur kregen de jubilarissen en enveloppe met inhoud. Ook afdelingsvoorzitter Th. Leenknegt sprak woorden van waardering en overhandigde de jubilarissen eveneens een cadeau namens de afdeling. De dames kregen een bloemstuk. De feestavond trok gisteren zo'n zeventig leden met hun echtgenotes. In zijn openings woord memoreerde voorzitter Leenknegt het feit dat de lan delijke bond dit jaar het 70-ja- rig bestaan viert. Ook herdacht hij het overlijden van be stuurslid Eduard van Pamelen, die 29 jaar lang bestuurslid is geweest van de afdeling. Districtsbestuurder Lenting vroeg in zijn speech aandacht voor het pas gepresenteerde werkplan, waarin de arbeids omstandigheden in de bouw centraal staan. In een tijd waarin koppelbazen en in huurkrachten steeds meer ge meengoed gaan worden, blij ven ook de veiligheidseisen en schaftvoorzieningen beneden het minimum, meende hij. De bond gaat daaraan grote prio riteit en aandacht geven. Daar naast zal het bedrijvenwerk en de kaderscholing sterk worden aangepakt. Na het officiële gedeelte schoof iedereen aan voor een gezamenlijke maaltijd. Die werd gevolgd door een dans avond met orkest. Van onze verslaggever (ADVERTENTIE) Voor redactionele zaken, dus niet voor adverten ties of bezorgklachten, kimt u zich dit weekeinde wenden tot Conny van Gremberghe 01150-96129. b.g.g. 01153-1534, Zondag middag 01150-17920. 14.00 -17.00 uur, Amicitia, Westeinde, Den Haag om het eigen recht van de Papoea's op een zelfstandig volksbestaan petitie aan de regering missive aan de Ver. Naties Wat betekenen de 'Universele Verklaring van de Rechten van de Mens' en het 'Zelfbeschikkings recht van de Volken' als maatstaf voor onze rechtshandel als een heel volk overgegeven kan worden aan de willekeur van de machten Kom dat met ons zeggen op 31 oktober in Den Haag. Steun ons Banknr. 44.40.72.47O Giro 243000 Papoea-fonds Postgiro 243000 Arnhemseweg 72 6711 HG Ede Stichting Hulp aan Papoea's in Nood Secretariaat: Van Randwijcklaan 104 3815 MT Amersfoort Telefoon 033 - 728690 Van onze correspondente MIDDELBURG - De 26-ja- rige Axelaar M. H. is vrij dag overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevan genisstraf van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Als bijzondere voorwaarde kreeg H. (eveneens conform) opgelegd dat hij zich door de reclassering zal laten begelei den. De Axelaar stond twee we ken geleden terecht op beschul diging van een dertigtal inbra ken in Axel en omgeving, waarvan hem er vier ten laste waren gelegd. HELLESTRAAT - De volkstuindersclub in het grensdorp Hellestraat pre senteert zich dit weekeinde aan het publiek. In het verenigingsgebouw 't Helleken wordt een grote ten toonstelling ingericht, waarop de resultaten van een seizoen tuinieren te bewonderen zijn. De nadruk ligt daarbij op een keur aan groenten die wordt uitgestald. Maar ook zijn er bloemen en planten, bloem- sierkunst, kruiden en allerlei produkten te zien. Zoals zelfge maakte wijn, jam en honing. Ook kunnen bezoekers ken nis maken met verschillende soorten groenten die te laatste jaren in de moestuin in opmars zijn, zoals ijsbladsla, courgettes en nieuwe bonensoorten. Daar naast is er een expositie van al lerlei tuinlektuur, variërend van jaren oude boekwerkjes tot de nieuwste uitgaven op dit ge bied. De volkstuindersclub van Hellestraat telt een zestigtal le den, waarvan er twaalf uit Ne derland komen. Met name in Heikant en Sint-Jansteen is er een toenemende belangstelling te bespeuren voor deze grens- vereniging. De tentoonstelling is van daag (zaterdag) geopend van 18 tot 20 uur en zondag en maan dag van 10.30 tot 12 en van 14 tot 18 uur. AXEL - Het bestuur van de afdeling Axel van de Zon nebloem heeft voor de gas ten en de medewerksters een groot feest op touw ge zet. Zaterdag 24 oktober verwacht de organisatie ruim honderdvijftig aanwe zigen om gezamenlijk het 15-jarig bestaan te vieren. In het gemeenschapscentrum 'de Vlasschaard' in Koewacht wordt vanaf 14.00 uur een rijk gevuld programma afgewerkt. De gasten en genodigden wor den verwelkomd door voorzit ster I. Martens-Oosterbaan. Na het genot van koffie en gebak volgt een officieel gedeelte. Daarna is er alleen nog tijd voor plezier. Een conferentier zorgt voor een uurtje ontspan ning en daarna wordt de geza menlijke maaltijd genuttigd. De afdeling van de Zonne bloem Groot Axel bloeit. Al die jaren zijn er vrijwilligsters ge weest die op huisbezoek gingen bij de 'gasten'. Dit kunnen zie ken, gehandicapten en chro nisch zieken zijn. In oktober 1972 richtte in Axel een kleine groep de afde ling op. Wijkverpleegsters en artsen werden benaderd en op basis van hun advies werden al snel de eerste gasten ingeschre ven. In het begin was het pionie ren, maar nu is Axel een goed georganiseerde en bloeiende afdeling. Het doel is volgens voorzitster Martens de hulp verlening te bevorderen tussen gezonden en zieken. Zo zijn er naast de vele huisbezoeken die door vrijwillige medewerksters worden gedaan ook ontspan ningsmiddagen en feestelijkhe den rond Sinterklaas, Kerst en Pasen. Ook grotere projekten zoals de boot- en bustochten en de het jaarlijkse weekje samen op vakantie gaan staan in het pro gramma vermeld. Vijftien jaar samenwerken levert vruchten op en het bestuur is dan ook te vreden met de gang van zaken. Wel betreurt men dat er nog geen mannen in de werkgroep zitten. „Tussen onze gasten zijn er heel wat mannelijke patiën ten, die willen wel eens praten met een andere man. Het is vreemd, maar blijkbaar is de drempelvrees bij de heren gro ter." Het hoofd van het ziekenbe zoek mevrouw B. de Gijsel heeft de beschikking over 37 medewerksters. Nu de gezins zorg moet bezuiningen wordt er steeds meer een beroep ge daan op de Zonnebloem. „Wij vragen aan de medewerksters om de gasten een of twee maal in de veertien dagen te bezoe ken. TAFELKEURING - Vogel vereniging de Vlaamse Gaai houdt zaterdag 120 oktober in zaal De Troubadour een ta felkeuring, waaraan door alle vogelliefhebbers kan worden deelgenomen. De keuring ge schiedt door erkende keur meesters van de Nederlands Bond van Vogelliefhebbers. Dit keer zijn het Erik Kint uit Koewacht voor de tropische vogels en A. Koois uit Zuid- zande voor de kanaries. Tot tien uur 's morgens kunnen liefhebbers hun vogels bin nen brengen. Na de middag, om twee uur, bespreken de keurmeesters het juryrapport met de eigenaars van de vo- KAARTEN - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt donderdag 15 oktober een kaart- en bingomiddg in ge meenschapshuis 't Heike. Iedereen boven de vijftig is welkom vanaf 13.30 uur. KERMIS - In Kapellebrug wordt van 17 tot en met 20 ok tober de jaarlijkse kermis ge vierd. In zaal Fabie zijn er vier dagen schietingen. Maandag wordt om half tien in de kapel van O.L.Vrouw ter Eecken een eucharistie viering gehouden voor de overledenen. Op het terrein aan de Van Hogendorplaan staan enkele kermisattrac ties. BRIDGE - In zaal De Vier Jaargetijden speelde de brid geclub de zevende wedstrijd voor de najaarscompetitie. Uitslag; 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. dames Smul- ders-Van Puyvelde. BINGO - De vrouwenbond van het NKV houdt maandag 12 oktober, aanvang 19.30 uur, een grote bingo-avond in zaal Den Ouden Arend. Ook niet- leden zijn welkom. De op brengst van de avond is be stemd voor pater C. Swinne. SCHIETNGEN - Schuttersso- ciëteit Groot-Hulst houdt woensdag 14 oktober een schieting, aanvang 13.30 uur. Donderdag 15 september kan men terecht in café 't Cen trum om 13.30 uur. TENNISCLUB - Tennisclub Vogelvlucht heeft met een aantal toernooien voor de le den het seizoen afgerond. Omdat een sponsor in de beurs tastte, kon er gespeeld worden om een aantrekkelijk prijzenpakket. Het buitensei- zoen werd besloten met een gezamenlijke barbecue. HULST - Het dijkgeschot in het waterschap Hulster Am bacht moet de komende jaren fors omhoog. De stijging is nodig om de no dige investeringen te doen voor de uitvoering van de traditio nele waterschapstaken. Voor volgend jaar stijgt het geschot met vier gulden per hectare naar 144 gulden. In 1989 komt de polderbelasting op 153 gulden, in 1990 op 159 gulden, in 1991 op 165 gulden en in 1992 op 171 gulden per hectare. Een en ander blijkt uit de meerjarenraming die het dage lijks bestuur van het water schap heeft gepresenteerd. Eerder besloot de algemene vergadering al de verontreini gingsheffing volgend jaar met drie gulden op te trekken naar 78 gulden per vervuilingseen heid. Voor een gezin betekent dat volgend jaar een aanslag van 224 gulden. Volgens de meerjarenraming zal ook in 1989 de heffing flink omhoog moeten tot 252 gulden per ge zin. Daarna, zo ziet het er nu naar uit, is tot en met 1992 geen verhoging meer te verwachten. In de waterschapsbegroting voor 1988 zijn als nieuwe inves teringen opgenomen de bouw van een rioolgemaal in Terhole en de aanleg van een perslei ding van Terhole naar Kui taart. Daarmee is meer dan 600.000 gulden gemoeid. In een later stadium volgt dan nog een persleiding en gemaal voor Walsoorden en Ossenisse. Na realisering van die werken zijn alle woonkernen binnen het waterschapsgebied op een zui veringsinstallatie aangesloten. Begin volgend jaar krijgt de dijkverzwaring Emmaplateau- Belgische grens zijn beslag. In het kader van deze dijkver zwaring is al onderlangs de zeedijk een waterloop gegra ven. Na de oplevering van het werk worden plannen ontwik keld om de hoofdontwatering van de Hedwigepolder te ver beteren. Kosten ongeveer drie ton. Het werk is voorzien in de jaren 1989/90. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het zuurstofgehalte in de visvij - ver bij de Hulsterweg in Kloosterzande is zodanig hersteld, dat gistermiddag rond 15.00 uur geen dode vissen meer werden aange troffen. „Wel lagen er nog wat kleintjes op apegapen, maar ik denk dat we het ergste weer gehad hebben", zegt hoofd dienst gemeente werken W. Broekhoven. Hij spreekt ten stelligste ge ruchten tegen dat de gemeente vlak voor de vissterfte werd geconstateerd met een on- kruidbestrijdingsmdidel ('blauwe korrels', volgens een omwonende) heeft gebruikt. „Wij zijn daar zeer zorgvuldig mee, zeker in de directe omge ving van de vijver passen wij dat niet toe. Alleen in het voor jaar gebruiken wij een bepaald middel en dan alleen nog meer net om de bosjes heen". Volgens Broekhoven is de vissterfte te wijten aan een snel optredend zuurstofgebrek. „Momenteel sterven bladeren af en gebruiken boemen en planten de meeste zuurstof. Bo vendien ging de overstort van de riolering, door de zware re genval, in werking en loosde op de vijver. Door inzetten van de brandweer hebben we het wa ter weer flink van zuurstof kunnen voorzien". De mogelijkheid bestaat dat binnen afzienbare tijd de over stort niet meer loost op de vij ver. „In plan-Oosthof hebben we voorgenomen de overstort te laten uitlopen op de sloot van het waterschap. Dan is de vij ver daarvan verlost en zijn we van dat probleem af", zegt Broekhoven. (ADVERTENTIE) A VT7T -V O 'Toen we in 1983 dit pand kochten zat er geen CV in. Samen met de installateur kozen we voor Radson. Kompleet. CV-ketel, boiler en radiatoren. En wat hij zei is waar! Het is altijd overal lekker warm en de energie rekeningen vallen reuze mee!" Radson verlegt de norm. Telkens weer. Zo als met de ER Electronic. Zonder waakvlam. Zuiniger dan zuinig. Radson kent nog meer geldbesparende variaties. Met ketels, boilers en talloze kombi-ketels. Vul de bon in. Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Stuur mij komplete informatie over alle Radson CV-ketels en boilers. DS-09 Plaats: Opsturen - in open envelop - aan Radson, Antwoordnummer 67, 5960 WJ Panningen. RADSON Bellen kan ook (04760) 88580. spaartmnenjfc g

de Stem | 1987 | | pagina 19