Hoofdplaat blij met plan Vossekaai BOODSCHAPPEN DOEN WORDT EEN STUK DRAAGLIJKER.. ^to&eA Toch weer gratis parkeren in deel van Cadzand RECONSTRUCTIE BEGINT WAARSCHIJNLIJK VOORJAAR 1988 Opknapbeurt schilderijen Dolf Jaspers Zeebrugge-havendagel Woonwagenbewone krijgen toestemmiu:| voor bouwen bergln WEEKENDDIENSTE! HOI DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 VOORZITTER DORPSRAAD: REDDING VOOR DE MIDDENSTAND OOSTBURG - De stuurgroep, belast met de uit werking van de plannen voor de herinrichting van het Oostburgse centrum, verwacht dat vol gend voorjaar gestart kan worden met de recon structie-werkzaamheden. Hard gewerkt Hoorzitting Prijskaartje De rashonden afwijkingen be viervoeters-metl ben we het alle gezondheid. W| worden, blijkt raapsel te zijn 'DE SLECHTST FOKKERS HEBBEt BESTE PRAATJE COLLEGE WIL AF VAN PROBLEMEN Van onze correspondente Gedonder Eigenlijk is een kratje bier een doorn in het oog van winke lend Nederland: groot en zwaar. Daarom zit de Grolsch beugelfles voortaan in een klein, lichtgewicht kratje. Waarin u 16 in plaats van 20 flesjes zult aantreffen. Al met al scheelt dat ruim 4 kilo. Tenslotte toch een verzoek om één ding in te leveren: 't oude kratje. VAKMANSCHAP IS MEESTERSCHAP T20 Van onze verslaggever HOOFDPLAAT - Het plan Vossekaai kan, mits het goed wordt opgezet, dered- ding betekenen voor Hoofd plaat Dit meent voorzitter JiÜy van de Ameele van de dorpsraad. De dorpsraad hoopt dat de pro jectontwikkelaar Immofland- ria BV uit Axel het plan om in de loop van 1988 96 vakantie woningen nabij de dorpskern te bouwen op serieuze wijze zal uitwerken. „In het verleden zijn er wel eens meer plannen gelanceerd en daar is helaas niet veel van terecht gekomen. Hopelijk loopt het nu allemaal wat an ders," aldus Van de Ameele. De voorzitter van de dorpsraad gaat er echter vanuit dat de Axelse ondernemer ten goeder trouw is. „De opzet van het plan zit gedegen in elkaar en dat is een goed teken," vervolgt hij. Vorig jaar liet de dorpsraad van Hoofdplaat de noodklok luiden. Gevreesd werd voor een ontvolking van het dorp, het sluiten van de school en de nog resterende detailhandelzaken. Het gemeentebestuur van Oostburg moest en zou aan dacht besteden aan het dorp, wilde men een dreigende leegloop voorkomen. „Binnen dat kader komt dit plan voor het recreatiepark aan de Vossekaai niet ongele gen," meent Van de Ameele. De toekomstige bewoners van de woningen zullen volgens de voorzitter van de dorpsraad 'allicht de plaatselijke midden stand aan enige verdiensten helpen'. „Daarnaast betekent de komst van pakweg enkele honderden mensen, al is het enkel in vakanties en weekein den, een verlevendiging van het dorp," voegt hij er aan toe. De dorpsraad hoopt dat het centrum ook vrij toegankelijk wordt voor de dorpsbewoners. Gebeurt dit niet, dan vreest Van de Ameele dat Hoofdplaat opgescheept wordt met een park achter dichte bedrading en bebossing. „Wij gaan er van uit dat het een centrum wordt, waarvan de voorzieningen die er aangelegd worden, ik denk dan aan'de visvijver en even tuele andere recreatieve ac commodaties, ook gebruikt kunnen worden door de Hoofd- platenaren." Het plan om het haventje van Hoofdplaat, dat twintig jaar geleden dichtgegooid werd, uit te baggeren en iets van de oude glorie te herstel len, is in het dorp goed geval len. Wethouder J. Thomaes, die vorig week de havenrecon structie een haalbare kaart achtte, moet er rekening mee houden dat de dorpsraad van Hoofdplaat er van uit gaat dat het plan ook daadwerkelijk ge realiseerd wordt. „De wethouder heeft gezegd dat er voor andere gemeente kernen al genoeg gedaan is en dat er ook wel eens wat gedaan kan worden in Hoofdplaat Aan die belofte zullen wij hem blij ven herinneren," aldus Van de Ameele. Oostburg pakt centrum aan Van onze verslaggever Het gemeentebestuur heeft inmiddels een half miljoen gulden voor de werken gereserveerd. De werkgroepleden zijn niet een week later, op 22 oktober, zijn van zin om met de verwezenlij king van de plannen te wach ten tot de rondweg om Oost burg heen klaar is. Het vorig jaar december gepresenteerde plan van het centraal instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) zal daarom in twee ge deelten worden aangepakt Volgens stuurgroeplid A. Fie- ren is er de afgelopen maanden door alle betrokkenen, gemeen ten en ondernemers, hard ge werkt aan de uitwerking van de aanbevelingen van het CIMK. „We zijn er allemaal van overtuigd geraakt dat de herinrichting van het centrum van Oostburg noodzakelijk is," aldus Fierens. „Het plan", zo vervolgt hij „staat en valt met de komst van de rondweg. Probleem is echter dat de rondweg voor de eerst komende jaren niet verwacht mag worden. Wat kunnen we doen? Wachten met ons herin richtingsplan, met de kans dat het CIMK-rapport en onze aanbevelingen in een ladenkast verdwijnen, of aan het werk gaan en alvast dat realiseren dat los staat van de komst van de gewenste rondweg. Wij kie zen dan voor het laatste." Rond 15 oktober hoopt de stuurgroep de herinrichtings plannen voor de Burgemeester Erasmusstraat, de zuidzijde van de Markt en het Ledelplein helemaal klaar te hebben. „Te gen die tijd hebben we ook de tekeningen definitief rond", al dus stuurgroeplid M. Meens. De uitgewerkte plannen worden voorgelegd aan omwonenden. Dat gebeurt tijdens een hoor zitting, die belegd wordt door de stuurgroep. „De kans bestaat dat er nog detailzaken zijn die de mensen gewijzigd willen zien. Komen die naar voren, dan kunnen wij als stuurgroep daar nog op in spelen voordat de officiële hoorzitting plaatsvindt," legt stuurgroeplid P.Verduin uit. De uitvoering van het eerste deel van het plan gaat niet meer kosten dan het bedrag dat de CIMK-onderzoekers in ge dachten hadden. De verbreding van het trottoir, het aanbren gen van de sfeerverlichting en de aanpassing van de riolering in de Erasmusstraat kost onge veer een ton. De herinrichting van het Le delplein, waar de rijweg ver legd wordt en bomen de grond ingaan, gaat de gemeenschap 450.000 gulden kosten. Aan de Oostburgse markt en het Een hoornplein wordt voorlopig nog niet veel gesleuteld. De Burchtstraat en het Stadhuis plein komen niet aan bod zo lang de rondweg niet klaar is. De stuurgroep, gesteund door het college van Oostburg, zal bij Rijkswaterstaat blijven aandringen op de aanleg van die weg. De eigenlijke werken begin nen pas in het voorjaar, maar de stuurgroep wil dat de ge meente alvast aanduidingsbor den plaatst bij de voornaamste toegangswegen van de winkel kern. Die borden moeten het verkeer naar de parkeerterrei nen bij het centrum leiden. FOTOWIM KOOYMAN Jenny den Hollander-Poppe bewerkt een van de schilderijen van Dolf Jaspers. Van onze correspondent IJZENDIJKE - In het Streekmuseum van IJzen- dijke krijgen schilderijen van de in 1976 overleden kunstenaar Dolf Jaspers een opknapbeurt. In en kele weken worden zeven tig werken stofvrij ge maakt, grondig gereinigd en vernist. Deze schilde rijen worden vanuit ver schillende overheidsge bouwen, zoals kantonge recht, rijkspolitie en mu ziekschool, naar het Streekmuseum overge bracht. Het advies voor de wijze van behandelen werd gegeven door kunstenaar Ernest Joa chim. Het zeer secure op- knapwerk wordt verricht door Jenny den Hollander- Poppe. „De schilderijen wa ren allemaal aan een op knapbeurt toe. De resultaten zijn werkelijk zeer verbluf fend", aldus Charel van de Wijnckel, secretaris van de commissie Streekmuseum. Dolf Jaspers is geboren op 13 januari 1933 te Amster dam. Jarenlang werkte en woonde hij in IJzendijke. In zijn eigen streek was hij zeer populair, maar ook bij onze zuiderburen was Dolf Jas pers een graag geziene kun stenaar. Tentoonstellingen in o.a. Amsterdam, Assenede, Gent, Knokke waren telkens een groot succes. Bijna vijf jaar na zijn dood werd in 1981 een Dolf Jaspers Stichting opgericht in het Belgische Assenede. Deze stichting bracht een boekje over hem uit met als titel 'Dolf Jaspers, schilder en graficus, een Vla ming uit Amsterdam'. Of er van de opgeknapte schilderijen binnenkort nog een expositie te zien is, kon Van de Wijnckel nog niet zeggen. Deze week kwam wel de heer A. Lievens, voormalig huisarts in IJzendijke en een van de initiatiefnemers van de stichting, een kijkje ne men bij de opknapwerk- zaamheden. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. S u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerij straat 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. 01155-1555. Spreekuur zat 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstraat 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstraat 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 01172-1566. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retrancbement en Zuidzande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e-o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapa- straat 3, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat 19 u. dokter M. Kooi man, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel..01100-14450. Van zat 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastraat 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoed gevallen zat om 11.30 u. in prak tijk Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, b.g.g. 01106-3074. (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Clacis- weg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jans- dijk A 185, Westdorpe, tel. 01158- 1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. van Haelst, Spoor straat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - A Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand q Beveland - Dierenarts Simonswei 2, Heinken» 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapej], merswaal - Dierenarts man, Hogenakkerwe» ningen, tel. 01130-1233, Hulst en Hengstdijk - r E. de Nijs, WilhelmC Hulst, tel. 01140-13004. Breskens - Dierenarts c Bruijckere, Dorpsstrast 01172-2769. Spreekuur 11.30 u. en volgens afsps,j Mldden-Zeeuwsch-VUj Terneuzen en Axel - j, M.P. Schaub, W. de Z® 2b, Terneuzen, tel. Oil zaterdag; Terneuzen, Zwijgerlaan 2b, tel. Ollj spreekuur 13.30-14 u. Dierenkliniek, tel. Spreekuur 11-12 u. Zon gens afspraak, tel. 01150-1 Terneuzen ee. - Pete Polikliniek voor kleins ren 'De Steenberghe', bergenlaan 7, Terne® 01150-96425. Spreekuur:: u. Verder na teletooh spraak. J.P. de Vos, Kliniek huisdieren en bijzonden v. Diemenstr. 83, Temet 01150-19628. Spreekuura 14 u. en na telefonisch®: Sluis, Aardenburg en 0« Dierenarts J. v.d. Vijver; Oostburg, tel. 01170-21® uur zat. en zond. om 131» Praktijk IJzendijke - Kv.d. Vijver, Hoofdph 01176-1388, b.g.g. i1 Spreekuur zat om 1! zond. om 12 uur in de da niek Minnepoortstr. 14,1 ke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaudt Tandarts J. Schautteel Maagdenstraat 24, Sla 01178-1921. Spreekuur zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlunie Tandarts P. de Booy, Cm 1, Sas van Gent, tel. OH Privé 01158-3011. Spreek 10-10.30 en 18-18.30 u 12.30 u. Walcheren - Tandarts 1 kwitsz, Volderijlaagte I, burg, tel. 01180-35688. S| zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Berd Tandarts J. Castelein,vl gelstraat 35, Goes, tel 23984. Spreekuur zat. eni 11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel,0i 6, tel. 01155-2888. Geop u en 16-17 uur. Verder uil voor spoedgevallen en ra Goes - Zeeuwse Apothed Markt, tel. 01100-15255. 8.30-17.30 u., zond. 10-111 18 u. Hulst - Apotheek Hulsll zat. 11-12 uur en 15.30-1: zond. 11-11.30 u. en 163)| Voor spoedgevallen buil ningstijden is de dis apothekersassistente reikbaar tel. 01140-14255 Middelburg - Apotheek Boogert, Vrijlandstrail 27471 (vanaf vrijd 1730 Terneuzen - Apotheek tel. 01150-12090. Geop 8.30-17.30 u., zond 11.30-1 17-18 u. Vlissingen - Apotheek enburg, Papegaaien™ tel. 66345. ZIEKENHUIZEN VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ci eerst dienstdoende raadplegen Hulst - St. Liduinaziek 01140-12651. Oostburg - St. Antoniij huis, tel. 01170-3355. Terneuzen - Julian, 01150-12851 Sluiskil - St Elisabeth 01157-1451 AMBULANCE EN s Rasl Door Gerda Rypkemè Het is niet zo met de rash derland. lende huisvrienden w(j terd door gewrichtsafi lepsie, erfelijke blindhè en hartkwalen. Het lijkt j na de andere ziekte opd Al in de jaren vijftig, toe zoek werd gedaan naai bij Dalmatische horider vooruitstrevende kynoltj voorkomende erfelijke r tenschappelijk wilden zoeken. Zij richtten hunl dovemansoren. Het rm de fokkers maakte zich over de overerving vü vachtkleur dan over eer van bijvoorbeeld blindh^ Maar het bleef niet geval. De Nederlanders saai rashonden kopen i konden bij wijze van sprj Zceuwsch-Vlaandeiti - 01150-12200. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever CADZAND-BAD - Toeristen die volgende zomer de West-Zeeuws-Vlaamse badplaats Cadzand aandoen, kunnen hun auto's weer gratis neerzetten op de kleine parkeerplaatsen. Op de grote terreinen komen er par keerautomaten te staan. Met deze maatregel hoopt het gemeentebestuur de problemen rond de parkeerplaatsen het hoofd te bieden. De invoering van het betaald parkeren op de kleine terreinen is het college niet goed bevallen. De Oostburgse wethouder J.de Vries (recreatiezaken) maakte begin deze week gewag van de problemen rond de terreintjes. Volgens hem overschreden deze zomer de kosten bijna de inkomsten. „Als je nagaat dat we slechts 15.000 gulden aan parkeergelden konden innen, dan lijkt het mij dat we beter van heel het gedonder afko- men," sprak De Vries tijdens MlSlUkt een vergadering van de recrea tiecommissie. keren is binnen het college niet gesproken," aldus De Feijter. Wel is het dagelijks bestuur van plan om automobilisten die hun voertuig neerzetten op de kleine terreinen geen parkeer- geld meer laten te betalen. „Dat spaart ons tijd en mensen," be nadrukte De Feijter. Zeker is dat er op de grote terreinen, dicht bij het strand en langs de voornaamste toegangswegen, volgend jaar parkeerautoma ten geplaatst worden. De par keerwachters die de afgelopen jaren de parkeergelden inden, zullen noodgedwongen een an dere vakantiebaan moeten zoe ken. De Vries verkondigde echter niet de mening van het college. Wethouder A. de Feijter (open bare werken) over de kwestie.,, Het is waar dat we met de par- keertoestanden in de maag zit ten, maar wethouder De Vries heeft zich enigszins ongenuan ceerd uitgedrukt. Over een af schaffing van het betaald par- „Hét komt er op neer dat het experiment dat we dit jaar hebben gehouden verkeerd is uitgevallen. Dat ligt natuurlijk niet alleen aan de slechte zo mer. Ook aan andere zaken. Nu komen we weer terug op de si tuatie zoals die voorheen was. Hopelijk doen de problemen zich dan niet meer voor," aldus De Feyter. KNOKKE-HEIST - In de Belgische kustplaats i Heist worden van 16 tot en met 18 oktober voor de keer Zeebrugge-havendagen gehouden. De bedoel»! van is geïnteresseerden de kans te geven het indiïj havencomplex Zeebrugge beter te leren kennen. Vorig jaar waren voor dit doel alle havenbedrijven in WJ te Knokke vertegenwoordigd. De expo werd toen 1 drieduizend personen. Daarnaast bezochten nog eens ri*| duizend mensen per bus, onder begeleiding Van desk sen, de haven van Zeebrugge. De dag werd toen besloten ij havenbanket in het Casino. Reden genoeg voor de organi" de Zeebrugge-havendagen te herhalen. Ook dit jaar staat er een tentoonstelling op het progi de Zeebrugse en Brugse maritieme bedrijven. Zaterdag 8» kan men doorlopend van 10.00 tot 18.00 uur deze tentoons» films in het casino van Knokke bekijken. Ook rijden er sen naar het havengebied. Het maritiem banket wordt gehouden in het casinovan Knokke, met als eregast L. Belgische minister van Openbare Werken. Van onze verslaggever AARDENBURG - De bewoners van het woonwa^I trum in Aardenburg mogen in de nabije toekomstCi| stacaravan een berghok bouwen. De schuurtjes mogen echter niet groter zijn dan vijftien vierkante meter. Bij de ge meente Aardenburg zijn de af gelopen weken twee bouwaan- vragen ingediend door woon wagenbewoners. De gemeente heeft echter geen regeling ge troffen voor bouwactiviteiten op het centrum, vandaar dat B en W menen dat een nieuwe verordening noodzakelijk is. Door de omvang van bijge bouwen te beperken tot vijftien vierkante meter, wijkt Aar denburg af van de reguliere wetgeving op dit gebied. Nor maal gesproken zouden er op het centrum houwtjes, garages ruimten neergezet ffl den van maximaal vierkante meter. Het gemeentebt ter van mening dat, meer bewoners van P J om een berghok neer<i\ het op het Aardenbu trum overvol wordt De regeling komtaj® oktober aan de orde ffl vergadering van de t voor ruimtelijke or® bijeenkomst in het i huis van Aarden» om 19.30 uur. noeg pups aanslepen vraag te voldoen. De een hond op tafel werd navenant en dat lokt* groep mensen aan die een behoorlijk winstg ductiemachine zag. deze groep gewetenlo kers is de gezondheid of van zijn nakomelinge hoe meer in het gedranc De sombere voorsp toen zijn anno 1987 de heid. Hele hondenra aangetast te zijn door afwijking. De animo om te vertellen blijkt in vak maal. Fokkers, dierer clubbestuurders, allem; wel iets zeggen, maar en liefst over een ras d< hebben. Er zijn ook no< kers die weigeren toe te problemen zijn. Die alle wuiven met een achte komt wel eens wat voor' WITTE RAAF Helga van Voorthuysen- renarts in Noordwijk, is1 witte raaf in dat wereld zelf Welsh Corgi's en van de vereniging die van dat ras behartigt, verbonden aan de stiel die in 1983 werd opger'K dering van gezonde ra pulaties in Nederland. Helga Van Voorthuys oorzaken aan voor de blemen. Ten eerste de die zich niets aantrekke zondheid van de hond. het enorme gebrek aan hondenkoper. „Eigenli een uit het ander", zeg mensen niet meer zo sto de eerste de beste een pen, wordt het fokken vanzelf een stuk minder Al die figuren gaan ziet een ander handeltje toe! VOD Ze haalt een voorbeeld jong echtpaar dat tijden: uur trots een Newfou1 van drie maanden op d( stafel zette. „Het was een hond, een ander w er niet voor. Het beestj heupdysplasie (een erfe afwijking aan het heupr dijbeenkop past dan nir pel in de heupkom, waai duur de achterpoten h meer gebruikt kunnen liefst had ik het meteen verlost, want dat kon nie

de Stem | 1987 | | pagina 12