Jan Timman niet verder dan remise STRIJD OM EINDZEGE ANTWERPEN TUSSEN VIER KOPPELS Goorbergh breekt elleboog Zweden in finale Davis Cup SPORT IBOEKENWEEK ERVERS VERVERS Programma gewijzigd door lekkage Patrick Van deil I NEDERLANDER IN KANDIDATENTOERNOOI TEGEN SALOV MU0 SPORTPRUSVRAGEN DINSDAG 6 OKTOBER 1987 1 rise Koen ei TEKENAAR RUMENTATIE- lEKENAAR tETAIIESSES STATVPISTES EMBKWBKBS 1vetA/ voor Ur I •ept. - 8 okt. js feest bij onderboekenweek-u|' ne sortering prent® aken voor alle leefll den. ANTWERPEN - Vier koppels strijden vanavond en van nacht om de eindzege in de 45ste Zesdaagse van Antwer pen. Beu Beroering j AC Milan-duo I met privé-jet al op zondag in Nederland Roosendaalse rugby-speler in levensgevaar nieuwsoverzicht Geen judoploegen naar landenstrijd Drie spelers Aberdeen in Schotse selectie 'Gouden' sprintster Gladisch getrouwd Nog geen oplossing voor bekerduel Tafeltennisteam op sterkst tegen België Dibman ontsnapt aan verlies Handbalster Kleintjens in het gips Battiston niet meer in Frans elftal Frank Mill langer bij Dortmund IJshockeybond voert licentiesysteem in Handboogschutters goed op dreef B Breda, rtenties., of inleveren op 01 AN DE ZIJKANT HET I half punt op zijn naaste enige) belagers Robert ar betaling kunt u een gro» blauwe girokaart (dus géi, ijving) insturen. •ling ontvangt u een voor wij u echter f 4,— n rekening moeten brengt bner en Predrag Nikolic. nise in de afgebroken tij tegen Ulf Andersson 'dit hem op 8 punten. «ren probeerde Timman sing aan Dagblad De Stem, Weefs bet voor hem gun- Q Drndn .1 X■-J1 X„ Prijs incl. 6% 6 f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 elefoon: $URG (ANP) - Jan unan gaat de slotronde het internationale in Zeeuwsch-Vlaanderen voor: jaren ervaring, voor lange periode unkties is enige ervaring 'S-niveau. De uitzending is r langere periode -wij regelmatig werk voor gemotiveerde dienst als ploegen. over deze functie» I opnemen met Maria vestiging Tameu- >38, Markt 1 95538, 1144. FRehrggtk^) ek wordt gelezen er dan joen pders in det- tden. Noordstraat]0'- Tel. 01150- staande toren-eindspel te nen. Hij won weliswaar een je twee overgebleven witte linen, maar Andersson liep de andere door tot de ze vende rij. Met de koning pen delend tussen a3 en b2 kwam de Zweed ook niet in zetdwang, zodat op de 53ste zet tot remise werd besloten. Stand: 1. Timman (Ned) 8 punten, 2. Hübner (WD1), Nikolic (Joe) 7 1/2, 4. Kortsjnoi (Zwi), Joesoepov (Sov) 8 1/2,6. Andersson (Zwe) 6,7. Sokolov (Sov) 5 1/2, 8. Ljubojevic (Joe) 4 1/2. Stand afgebroken partij: wit (Andersaon): Kd2, Ta8, pionnen b5ene2; zwart (Timman): Ke4, Tb3, pion nen b6 en g4. Vervolg partij: 41. Ta8-e8+, Ke4- 14, 42. Te8-f8+, Kf4-g3, 43. e2-e4, Tb3xb5,44. Kd2-e3, Tb5-h5,45. Tf8- g8, b6-b5, 46. Ke3-d4, b5-b4, 47. e4- e5, Th5-hl, 48. e5-e6, Thl-el, 49. Tg8-e8, b4-b3, 50. Kd4-c3, Tel-e3+, 51. Kc3-b2, Kg3-g2, 52. e6-e7, g4-g3, 53. Kb2-a3 remise. Jan Timman zal bij het kan didatentoernooi, dat van 24 ja nuari t/m 5 februari aan staande in het Canadese Saint John (New Brunswick) wordt gehouden, niet uitkomen tegen Jonathan Speelman, maar te gen de Sovjetrussische groot meester Valeri Salov. De internationale schaakbond (FIDE) heeft dat de Konink lijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) laten weten. In Neder land was op grond van eigen berekeningen tot de conclusie gekomen, dat de geplaatste Timman het in de achtste fina- lews zou moeten opnemen te gen Speelman. Het schema van de FIDE wijkt daar echter van af. Salov is één van de jongere Russische grootmeesters (23). Op de elo-lijst van 1 juli neemt hij de 28ste plaats in met 2575 punten. Timman staat op die lijst gedeelde zesde met 2630 punten. Salov een oud-jeugd wereldkampioen, plaatste zich voor het kandidatentoernooi door samen met de IJslander Johann Hjartarsson als eerste Oersted wordt wegrenner Poor Rob van Deursen Danny Clark met Etienne de Wilde [gelden als de absolute favorieten, maar Roman Hermann met Stan fourné, René Pijnen met Teun van fliet en Eric Vanderaerden met ünthony Doyle kunnen eventueel log roet in het overwinnings-eten an het Australische-Belgische duo gooien. Als vannacht rond een uur de herboren Zesdaagse in het Antwerpse Sportpaleis wordt afgeschoten, zit voor de Deen Hans Henrik Oersted, drievoudig we reldkampioen achtervolging bij de profs 85 en '87), het eerste deel van zijn Iafscheid van de baan er op. De Scandi- naviër, die op 13 december van dit jaar eftijd van 33 bereikt, maakt name- Ilijk volgend seizoen de omgekeerde overstap. Wijken profs, die op de weg niet zo goed uit de voeten kunnen, tal in uiterste nood uit naar de pis- J te,Oersted zoekt volgend wielerjaar zijn t op de weg. Een aanbod van het IItaliaanse Del Tongo (Saronni) greep hij met beide handen aan. Een opmerkelijke zaak natuurlijk vooreen renner 'op leeftijd'. Hans Hen- rik Oersted moet er eerst om lachen als |aat geconstateerd wordt, maar later toch fel: „Ik droom ervan om in de gele trui van de Ronde van Frankrijk rond te kunnen rijden. Sommigen zullen dat misschien belachelijk vinden, maar voor mij is het een heel reëel doel". Voor zijn nieuwe, Italiaanse brood heer zal Oersted zich vooral moeten gaan toeleggen op het winnen van pro logen. „Kijk naar Nijdam. Die wint de openingsrit van de Tour de France in West-Berlijn en tijdens het WK op de baan in Wenen klop ik hem ondanks het verschil in leeftijd op de achtervolging met gemak. Nu weet ik wel dat je geen appels met peren kimt vergelijken, maar toch dicht ik mezelf kansen toe om zo'n zelfde stunt als Nijdam in Berlijn uithaalde, volgend seizoen in de Giro en/of de Tour te volbrengen. Heel mijn wielerleven bijna rijd ik wedstrijdjes van rond de 5 kilometer. Dus die prolo gen op de weg moeten mij liggen. Ik ben tenslotte niet voor niets drie keer we reldkampioen achtervolging bij de profs geworden. Prologen rijden is een specia liteit, die mij moet liggen. Ook al word ik binnenkort 33 jaar". Hans Henrik Oersted, die in Antwerpen een koppel vormt met zijn landgenoot Marcussen, gaat zijn geluk op de weg zoeken, omdat hij het rondtollen op de piste meer dan beu is. „Sinds Moser in Mexico het werelduurrecord naar zich toe haalde, werkt alles en iedereen mij tegen als ik die afstand van Moser tracht te verbeteren. De druppel, die de emmer deed overlopen, was het feit dat de directie van de Vigorelli-baan in Mi laan mij onlangs botweg de deur wees, toen ik Mosers record daar wilde aan vallen. Doodleuk vertelde men mij dat ik alleen op de baan mocht als er televi sie bij zou komen. Voor de sponsors was dat noodzakelijk. Ik had alles al gere geld. Personeel aangenomen en zo, maar ja, de TV heb ik als niet-Italiaan na tuurlijk niet in de hand. Ik ben zo boos geworden, dat ik gelijk besloot met het baanwerk te stoppen. Ik doe deze winter nog maar een paar zesdaagsen. Mijn wereldtitel van Wenen moet tenslotte geld opbrengen, maar vanaf half janua ri, na de Zesdaagse van Rotterdam, ga ik mij toeleggen op het fietsen op de weg. Ik wil wel eens kijken hoever ik in dat wereldje kan komen". In Antwerpen ontstond gisteravond be roering over een opmerking van Rik van Steenbergen, in zijn tijd winnaar van veertig zesdaagsen. De ex-vedette pleitte voor het verwijderen van Didi Thurau uit de koers. „Die viert hier een beetje vakantie. Als wij vroeger zo koersten als Thurau nu in Antwerpen doet, dan zouden we zonder een frank zijn weggestuurd", oordeelde Van Steenbergen overigens volkomen te recht. De stand van de Zesdaagse van Antwerpen gisteravond: 1. Clark (Aus)/De Wilde (Bel), 2. Hermann (Lie)/Toumé (Bel), 3. Pijnen (Ned)/Van Vliet (Ned), 4. op één ronde Van deraerden (Bel)/Doyle (Eng), 5. op drie ron den Vallet (Fra)/Biondi (Fra), 6. op vier ron den Vaarten (Bel)/Ilegems (Bel), 7. op vijf ronden Oersted (Den)/Marcussen (Den), 8. op vijf ronden Pene (TsJJ/Gzemy (Tsj), 9. op zes ronden Marki (Zwi)/Verleyen (Bel), 10. op zes ronden Freuler (Zwi)/Thurau (WD1), 12. op acht ronden Nijdam (Ned)/Kristen (WD1). Hans Henrik Oersted, die Jelle Nijdam het leven zuur wil maken in de prologen van etapekoersen. ZEIST - Ruud Gullit ffl Marco van Basten zullen zich al zondag avond bij het Neder lands elftal voegen, t dat op woensdag 14 oktober de EK-kwali- tikatie-interland in en tegen Polen speelt. Aanvankelijk zou het wor AC Milan spelende duo zich pas maandag- Middag op Schiphol bij de groep aansluiten. I Gullit en Van Basten I Worden zondagavond ,®et een privé-jet van I «ranje-sponsor Philips I opgehaald in Genua, waar AC Milan die dag I® competitiewedstrijd «gen Sampdoria speelt. AC Milan gaat daarmee I eccoord. I Een en ander is een gevolg van het bezoek, bondscoach Rinus Michels en bestuurslid wehnische zaken Klaas «uninga de afgelopen «8® aan Milaan machten. Zij kregen uaar echter geen lei- MUggevende figuren te spreken, wel onderhield junus Michels zich lang- Mig met Milan-trainer 0ok werden de Problemen rond de ver kering van het duo ^gepraat. De praktijk ^namelijk uit dat ac Milan zijn peperdure "W® óók voor wed- UlJden van het Neder- héeft C verzekerd Oranje zal nu 's zon- ags voor de wedstrijd éeist verzamelen en 's Maandags voor het ver- een training af- ANTWERPEN - De regen zorgde er gisteravond voor dat het profprogramma van de Zesdaagse van Antwer pen totaal moest worden omgegooid. Door het dak van het Ant werpse Sportpaleis druppelde op vier plaatsen water op de 250 meter lange, houten piste. Om het risico van valpartijen te voorkomen, schoof wed strijdleider Patrick Sercu de koppelkoers naar later op de avond en begon hij met de klassementswedstrijd (de ren ners konden op die manier meer onderin de baan blijven). Werklieden trachtten met plas tic de gaten in het dak van het Sportpaleis te dichten. Aardig detail is dat vijf jaar geleden Sercu na vier dagen de Zesdaagse van Antwerpen ver liet, omdat hij de baan niet vei lig achtte. Ook toen druppelde constant regenwater op het hout van de piste. BARCELONA (Rtr) - Een dag later, maar daarom niet minder overtuigend heeft Zweden voor de vijfde achtereenvolgende maal de finale van het toernooi om de Da- viscup bereikt, In het door zware regenval getroffen Barcelona vierden maandag de Zweden voor hun doen uit bundig feest vanwege het feit dat Stefan Edberg door de zege met 6-4 8-6 6-4 op Emilio Sanchez de kwalificatie afdwong. Jubelende ploeggenoten gooiden Edberg in de lucht. Aangezien de wedstrijd met 3-1 was beslist, besloot de Zweedse coach Hans Olsson zijn eer ste speler Mats Wilander niet meer in te zetten. Sanchez jongere broer Javier mocht het opne men tegen Jan Gunnarsson. Hij won dit duel, dat van geen betekenis meer was, met 6-3 3-6 6-3, waardoor de eindstand 3-2 werd in het voordeel van Zweden. In de eindstrijd tegen India, dat in de andere halve finale verrassend won van Australië, heeft Zweden het thuis-voordeel. De finale vindt van 18 t/m 20 december plaats. Dank zij een trage start van Edberg hielden de Spanjaarden, die in het dubbelspel hun achter stand tot 2-1 hadden teruggebracht, nog even uitzicht op een sensatie. Emilio Sanchez nam een voorsprong van 3-0. Na een regenbuitje, dat plaats maakte voor een stralend zonnetje, was het echter Edberg, die de wedstrijd dicteerde. Met sterk netspel zette hij de Spaanse wervel wind danig onder druk. Toch nam Sanchez in de tweede set dank zij een doorbraak in de achtste game een voorsprong van 5-3. Edberg brak terug en de set werd in de verlenging door de Zweed gewonnen. In de derde set nam Edberg al vroeg een voorsprong, die hij niet meer afstond. Het was opvallend hoe aanvallend Edberg speelde ondanks het feit dat zijn service niet goed liep. Hij sloeg vier dubbele fouten en miste erg veel eerste ballen. Aan het net volleerde hij echter voortreffelijk. Bovendien miste hij geen enkele smash. Stefan Edberg wordt door het uitgelaten Zweedse kamp in de lucht gegooid, nadat hij voor de beslissing had gezorgd in het treffen met Spanje. - fotoap Gedetailleerde uitslagen Zweden - Spanje: vrijdag: Mats Wilander (Zwe) - Emilio Sanchez (Spa) 8-6 3-6 6- 0 6-2, Stefan Edberg (Zwe) - Javier Sanchez (Spa) 6-4 6-2 6-4; zaterdag: Sanchez/Casal - Wilander/Jarryd 6-0 6-3 2-6 6-4; maandag: Stefan Edberg - Emilio San chez 6-4 8-6 6-4, Javier Sanchez - Jan Gunnarsson 6-3 3-66-3. Peter Lundgren heeft zondag het met 600.000 gulden gedoteerde tennistoernooi van San Fran cisco gewonnen. De ongeplaatste Zweed, in de halve finale ver antwoordelijk voor de uitschakeling van de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, versloeg in de eind strijd de Amerikaan Jim Pugh in twee sets: 6-1, 7-5. De overwinning leverde de nummer 49 van de wereldranglijst 90.000 gulden op. Chris Evert heeft het internationale tennis toernooi in New Orleans op haar naam geschre ven. De als eerste gerangschikte Amerikaanse was zondag in de finale van het met 300.000 gulden gedoteerde evenement te sterk voor haar 23-ja- rige landgenote Lori McNeil. Evert won in twee sets (6-3, 7-5) en verdiende met haar overwin ning ruim 60.000 gulden. „Vlak voor mijn neus ging een Fransman onderuit en ik kon geen kant meer uit", aldus de Honda-rijder, die tegen de mo tor van de ongedeerd gebleven Fransman reed. Vanwege een diepe vlees wond hebben de doktoren de elleboogoperatie moeten uit stellen. Van den Goorbergh heeft toch nog goede hoop dat hij over twee weken aan de start kan staan van de laatste race van het seizoen in Heerlen. „Ik verwacht toch deze week nog geopereerd te kunnen wor den. Normaal duurt het herstel zes a acht weken. Maar mij is verteld dat er in dit geval geen gips aan te pas komt en dat de breuk gezet wordt met platen en pennen. Daardoor moet ik over twee weken weer kunnen rijden". Van den Goorbergh is de tweede rijder uit het team van oud-coureur Boet van Duimen die dit seizoen bij een val ge wond is geraakt. Twee weken geleden raakte Cees Doorak kers zwaar gewond bij een val op het Duitse Hockenheim-cir- cuit. De Gilzenaar liep daarbij een zware hersenschudding en een op twee plaatsen gebroken enkel op. Doorakkers is vorige week vanuit het Duitse zieken huis overgebracht naar zijn woonplaats Gilze. „Last van hoofdpijn heb ik niet meer, maar ik moet nog wel een week plat op bed blijven liggen", al dus de onfortuinlijke coureur. De verwachting is dat het her stel van de enkel nog enige maanden zal duren. Van onze sportredactie BREDA - Johan de Klerk, speler van de Roosendaalse rugbyclub RCC, is zondag middag met levensgevaar lijke verwondingen aan zijn nek opgenomen in het Sint Elisabeth-ziekenhuis in Til burg. Zijn toestand was gis teren nog steeds kritiek. Het ongeval gebeurde tijdens de competitie-wedstrijd Oisterwijk Oysters - RCC 2. De Klerk verwondde zich bij een setscrum. Over de precieze toedracht van het ongeluk was gisteren geen nadere informatie te ver krijgen Een woordvoerder van de Roosendaalse club verwees naar de Nederlandse Rugby Bond, die een onderzoek heeft gelast. Zowel bij de rugbybond als bij de club uit Oisterwijk was gisteravond niemand be reikbaar. te eindigen in het interzone- toernooi van Szirak. Indeling achtste finales kandida tentoernooi: Andrej Sokolov (Sov) - Kevin Spraggett (Can), Arthur Joesoepov (Sov) - Jaan Ehlvest (Sov), Viktor Kortsjnoj (Zwi) - Jo han Hjartarsson (IJs), Nigel Short (GBr) - Gyula Sax (Hon), Jan Tim man (Ned) - Valeri Salov (Sov), Lajos Portisch (Hon) - Rafael Va- ganjan (Sov), Yasser Seirawan (VSt) - Jonathan Speelman (GBr). De winnaars gaan door naar de kwartfinales, waarin zij gezel schap krijgen van de verliezer van de tweekamp om het we reldkampioenschap tussen Kasparov en Karpov. Deze match begint binnenkort in Se- villa. •3$ 'M W :j:3: ;.'vX Van onze sportredactie BREDA - De Bredase motorcoureur Patrick van den Goorbergh heeft bij een val op het Italiaanse circuit van Muggello zijn elleboog gebroken. Het ongeluk gebeurde vrijdag tijdens de vrije training van de Italiaanse race om het Europese kampioenschap 250 cc. M |0 SS Si SS DEN HAAG (ANP) - De Judobond Nederland (JBN) zal geen ploeg afvaardigen naar de Europese titelstrijd voor landenteams. Evenals vorig jaar heeft de JBN om financiële redenen besloten geen équipe te sturen. Het toernooi wordt komend weekeinde in Parijs gehouden. Vorig jaar vond het evenement plaats in Joegoslavië. GLASGOW (ANP/AFP) - Drie spelers van Aberdeen zijn opgeroepen voor de selectie van het Schotse elftal, dat op 14 oktober in Glasgow speelt tegen België. Oefenmeester Andy Roxburgh koos doelman Leighton en de middenvelders McLeish en Bett. Een week na de ontmoeting speelt Aberdeen de eerste wed strijd voor het UEFA-bekertoernooi tegen Feyenoord. ROSTOCK (DPA) - Silke Gladisch, de succesvolste atlete tijdens de wereldkampioenschappen in Rome, is maandag in haar woonplaats Rostock getrouwd. De 23-jarige Oostduitse, winnares van 100 en 200 meter en lid van de zilveren estafetteploeg, huwde met wetenschap per Dieter Müller. ZEIST (ANP) - Er is nog geen accommodatie gevonden voor het voetbalduel in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker tussen zaterdag-eersteklasser Valleivogels en eredivisieclub FC Den Haag. De KNVB kwam maandag niet tot een besluit en wilde nog enkele mogelijkheden nagaan. De beslissing valt in de loop van vandaag. De burgemeester van Scherpenzeel, de gemeente waar het terrein van Valleivogels, ligt, weigert toestemming te geven voor het spelen van de wedstrijd in verband met het risico dat de mogelijke komst van Haagse supporters met zich meebrengt. Het duel staat op het programma voor zaterdag. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands tafeltennisteam komt woensdag 14 oktober op zijn sterkst tegen België uit. Voor de tweede wedstrijd voor de eerste divisie van de Europese landencompetitie, die in Bergen op Zoom plaats vindt, heeft bondscoach Jan Vlieg geselecteerd Henk van Spanje, Paul Haldan, Bettine Vriesekoop en Mirjam Klop penburg. De uit Roemenië afkomstige Paul Haldan heeft inmiddels een Nederlands paspoort en is nu ook inzetbaar voor wedstrijden in het oostblok. België kan rekenen op Jean Michel Saive, die onlangs bij het masterstoernooi in Engeland de halve finales bereikte. Nederland, dat uit de superliga degradeerde, is de competitie in de eerste divisie begonnen met een overwinning van 5-2 op Denemarken. De bondscoacbes Jan Vlieg en Gerard Bakker hebben de brede ec lectics samengesteld, waaruit de spelers en speelsters zullen wor den gekozen voor de internationale evenementen: dames: Bettine Vriesekoop (Avanti), Mirjam Kloppenburg (Gaan deren), Emilie Noor (Hotak 68), Patricia de Groot (Megacles), Ger- die Keen (Shot, Wageningen), Ellen en José Bakker (beiden Avan ti); heren: Henk van Spanje, Paul Haldan en Bart van Haren (alle drie Eindhoven), Rob Turk (Avanti) en Frank Boute (De Veluwe). IRKOETSK (ANP) - Titelhouder Alexander Dibman is in de achtste partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen in Irkoetsk aan een nederlaag ont snapt. De 39-jarige uitdager Anatoli Gantwarg kreeg in de door hem agressief opgezette partij groot voordeel. In de span nende tijdnoodfase slaagde Gantwarg er echter niet in dit voordeel in winst om te zetten. Na acht van de twintig par tijen is de stand 8-8. DEN HAAG (ANP) - Caria Kleinijens maakt geen deel uit van de selectie voor het Nederlands handbalteam, dat over anderhalve week als gastploeg fungeert bij het Holland- toernooi. De in Noorwegen spelende Kleinijens loopt met een teen in het gips. De handbalster van het jaar is voor tenminste vier weken uitgeschakeld. Ursula Dekeiing, de andere in het buitenland spelende handbalster, is wel beschikbaar voor het toernooi, dat geldt als voorbereiding voor de B-wereldtitelstrijd over twee maanden in Bulgarije. PARIJS (Rtr) - De Franse voetballer Patrick Battiston stelt zich niet meer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van zijn land. De verdediger acht de tijd gekomen de jonge generatie een kans te geven. De 30-jarige speler van Monaco kwam 53 keer voor het Franse elftal uit. DORTMUND (SID) - Frank Mill heeft zijn contract bij Bo- russia Dortmund tussentijds met drie jaar verlengd. De 29-jarige aanvaller, vorig seizoen met 19 treffers topsco rer van de ploeg, tekende een verbintenis tot 30 juni 1991. ZOETERMEER (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) zal, in navolging van het profvoet bal, een licentiesysteem invoeren. De clubs uit de eerste di visie moeten in de toekomst aantonen dat zij vermogend ge noeg zijn om de competiite in te gaan. Voorzitter Sjoerd Feenstra van de NIJB kondigde deze maatregel maandagavond in Zoetermeer aan tijdens de centrale presentatie van de acht verenigingen uit de hoogste ijshockeyklasse. Het licentiesysteem moet financieel wan beheer bij de clubs voorkomen. MILAAN (ANP) - De Nederlandse handboogschutters heb ben zich maandag sterk gepresenteerd bij het Olympische kwalificatietoernooi in Milaan. Zowel de heren- als dames- ploeg werd derde in de Noorditaliaanse stad. In de indivi duele strijd plaatsten twee heren en drie dames zich voor de halve finales. De heren, van wie Tinie Reniers en Jack Proosten in het persoonlijke toernooi de halve finales bereikten, behaalden 3826 punten, 31 minder dan Zweden en 88 minder dan de Verenigde Staten. De dames, met Anita Smits, Jacqueline van Rozendaal en Carrie van Gooi als individuele halve-fi- nalistes, kwamen uit op 3767 punten. De dames moesten de Sovjetunie (3874) en Italië (3784) laten voorgaan. LOTTO le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000,— ontvangt, 3e prijs: 71 winnaars, die elk bruto f. 3.309,50 ontvan gen, 4e prijs: 4.425 winnaars, die elk t. 53,10 ontvangen, 5e prijs: 64.963 winnaars, die elk f. 5, ontvangen. De jackpot voor lotto nr. 41 is: f. 72.412,35. CIJFERSPEL 6 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f. 100.000,- ontvangt, 5 cij fers goed: 3 winnaars, die elk bruto f. 10.000,- ontvangen, 4 cijfers goed: 25 winnaars, die elk f. 1.000,- ontvangen, 3 cijfers goed: 220 winnaars, die elk f. 100,- ontvangen, 2 cijfers goed: 2.264 winnaars, die elk f. 10,- ontvangen. TOTO le prijs: 1 winaar, die bruto f. 24.267,30 ontvangen, 2e prijs: 17 winnaars, die elk f. 951,60 ont vangen, 3e prijs: 148 winnaars, die elk f. 273,20 ontvangen. TOTO-GELIJK le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 winnaar, die f. 431,80 ont vangt, 3e prijs: 20 winnaars, die elk f. 107,90 ontvangen, 4e prijs: 406 winnaars, die elk f. 8,50 ont vangen. De jackpot voor toto-gelijk be draagt f 14.815,42. •n

de Stem | 1987 | | pagina 7