Damesploeg op tandvlees naar zege (EDERLANDSE CLUBS GEMATIGD OPTIMISTISCH Winnen op tweede plan in Tilburg Brouwers redt volleybalteam SPORT r v jy/ f/S iing ilas& :etramei EREDIVISIE eg 153 rastgoed. Resultaat EC-loting Kelly blijft leider in Ierland j STEM SPORT 2 ZATERDAG 3 OKTOBER 1987 [RICH (ANP) - De resultaten van de loting voor de tweede ronde van de etbaltoernooien om de Europese bekers bracht vrijdag in Zürich een golf n verbazing en ook wel verontwaardiging teweeg. Ajax Feyenoord FC Den Haag FC Utrecht BEL 035-714714 Davisbeker-team Zweden: voorsprong Drukke dag voor tuchtcommissie KNVB Peter Harings winnaar in Berlare UITSLAGEN STAND T26 £r [DERGEM (ANP) - In-- d piersma heeft de Ne- •landse volleybalploeg jens de Europese titel- jd voor gezichtsverlies toed- ■jarige speelster was vrij- in Oudergem in het duel m Roemenië de enige sta- e factor in een zwalkende ,g. Met haar nimmer afla- je ijver en inzet sleepte tsma de uitgebluste ploeg r de zwaarbevochten zege 3-2 (15-5,10-15,11-15,15-13, I) Door de overwinning itde equipe vandaag om de etting van de vijfde plaats ictie tegen de winnaar van het duel tussen Frankrijk en Italië. Met een plaats bij de eerste zes ligt de damesploeg geheel op de door Pang en Murphy uitge stippelde koers. Maar zonder de inbreng van Piersma had het keurkorps het niet gered. De ploeg vocht vrijdag in het treffen met de Roemeensen te gen de eigen vermoeidheid, voor het behoud van de concen tratie en tegen de verregaande nonchalance met de eigen op slag. In de eerste set zag het daar nog niet naar uit. De ploeg leek met 15-4 op weg in recordtijd de oude rekening uit 1985 te vereffenen, toen de Roemeense ploeg in de openingswedstrijd van het eigen EK in de Fries landhal in Leeuwarden de 'meiden van Murphy' tot wan hoop dreef (0-3). De vlotte set winst verdreef de concentratie en Roemenië kon met zijn tra ge, hoge aanval lang domine ren. De boomlange aanvalsters Bojescu en Popescu wisten wel raad met het alarmerend zwakke Nederlandse blok en zetten de ploeg van Pang op achterstand. Juist op tijd, 6-11 in de vierde set, zette Piersma haar schou ders onder het karwei. De Frie zin, wier vorm met elke wed strijd groeit, was al eerder geïrriteerd geraakt door de chaos in de eigen gelederen. Driftig spoorde zij haar maatjes aan nog een keer tot de bodem te gaan. De aansporing had tot gevolg dat de ploeg at tenter werd. De lamlendigheid verdween, de beweging en snelheid kwam terug. Niet in opwindend hoge mate, maar ruim voldoende om de zeker niet grootse Roemeense ploeg het hoofd op hol te jagen en Oranje op twee punten van de overwinning (10-13) te laten ontsnappen (15-13). De onverwachte overleving vormde voor de Nederlandse ploeg precies die stimulans, die nodig was in de vijfde set door te drukken. Niet met glanzende combinaties, maar op basis van werklust en mentaliteit. De Roemeense ploeg kon Neder land tot 9-9 bijbenen, daarna was het weer de uitblinkende Piersma, die het Roemeense blok keurig ontweek en na ruim twee uur zweten voor de opluchting tekende (15-9). UITSLAGEN DAMES Sovjetunie - Bulgarije 3-0 (15-9,15- 6,15-10), Oost-Duitsland - Tsjecho- slowakije 3-0 (15-9, 15-13, 15-2), Hongarije - Polen 3-0 (15-10, 15-6, 15-10),.West-Duitsland - België 3-0 (15-9,15-5,15-8), Nederland - Roe menië 3-2 (15-5, 10-15, 11-15, 15-13, 15-9). HEREN Sovjetunie - Griekenland 3-0 (15-5, 15-5, 15-12), Roemenië - Bulgarije 3-0 (15-10, 15-6, 15-10), Italië - Spanje 3-1 (15-10,12-15,15-7,15-9). jOp tr _<v *A® /vP' Verontwaardiging in Zürich sers! F240.- netto wedstrijd gelijk moeten bewij zen". manoeuvre van het be- iur van de Europese etbal Unie (UEFA) lag raan ten grondslag. lOJtirgi IRMF -Tal. 01150-13503/12829 TE HERSTELLEN? BELLEN! i één vakje benutten, (advertentie wordt in een Intie met het belangrijkste UEFA besloot op het laatste iment in de toernooien voor dskampioenen en beker- inaars van het plaatsings- teem af te stappen, ofwel vrije loting te hanteren, erdoor topploegen tegen aar zouden kunnen spelen, het toernooi om de UEFA- :er hield de UEFA vast aan r poules van acht clubs. De ite wedstrijd wordt 21 okto- leld, de tweede 4 no- iber. r de vijf Nederlandse had de loting verstrek te gevolgen. Voor alle ver- jen was aanvankelijk uitwedstrijd het resultaat. >r veranderde dat enigszins verschillende omzettin- Landskampioen PSV gaat itnaar Oostenrijk, waar het lidWien dient te bestrijden, ■houder Ajax reist voor het looi der bekerwinnaars West-Duitsland voor de itmeting met Hamburger dat twee jaar geleden door irta werd uitgeschakeld in eerste ronde van het UEFA- idoi. FC Den Haag, in het- ideevenement als Ajax uit- :nd, speelt eerst thuis te- Young Boys uit Zwitser- L In het toernooi om de 'A-beker werd Feyenoord eppeld aan Aberdeen hofland) en FC Utrecht aan Verona, voormalig Ita- »s kampioen. Ook FC :ht begint met een thuis- dstrijd. het toernooi voor de 'dskampioenen ging alle [dacht uit naar Real Madrid "C Porto. De Spaanse kam- *n bereikte onder leiding ii de Nederlandse trainer Leo enhakker de tweede ronde Napoli en krijgt nu de be thouder FC Porto tegenover Guus Hiddink tevreden Rinus Israel .onbekend. i bondig. éfoonnummer in de nen gemakkelijk en snel. I DE ZIJKANT HET BEDRAG ^talen. Voor toezending van dient u f 3,50 extra te etaling kunt u een groene luwe girokaart (dus géén mg) insturen, pg ontvangt u een jr wij u echter f 4,— tekening moeten brengen. I aan Dagblad De Stem, iJreda. nties., of inleveren op onze Prijs incl. 6% 8TW V-trainer Hiddink toonde J vrijdag niet ontevreden "het resultaat van de loting J zijn ploeg tegen de Oosten- hampioen Rapid Wien. krachtsverhoudingen tus- 1 aaide clubs liggen volgens hem niet ver uit elkaar. Zijn te vredenheid over de loting ba seerde Hiddink op zijn lijst van clubs, die hij liever nog even wilde vermijden en waarop Rapid Wien niet voorkwam. Hiddink waarschuwde ech ter onmiddellijk voor een al te optimistische stemming. „Te gen de Turkse kampioen heb ben we gezien waar dat toe kan leiden. Er heerste een stem ming rond de ploeg, zo van: die uitwedstrijd is een zacht eitje. Gebleken is dat dat op dit ni veau niet zo is". PSV begint het dubbeltref- fen tegen Rapid Wien met een uitwedstrijd. Hiddink: „De re sultaten zijn tot dusverre goed, maar we hebben nog geen en kele uitwedstrijd dominant ge speeld. Dat moet een waar schuwing zija Tegen Rapid Wien zullen we ons in de uit- J- f 5.88 f 7.84 f 9.80 f 11.77 f 13.73 f 15.69 EUROPA CUPI Xamax Neuchatel (Zwi) - Bayern München (WD1) Real Madrid (Spa) - FC Porto (Por) Bordeaux (Fra) - Lilleström (Noo) Aarhus (Den) - Benfica (Por) Glasgow Rangers (Sch) - Gornik Zabrze (Pol) Sparta Praag (Tsj) - Anderlecht (Bel) Rapid Wien (Oos) - PSV (Ned) Steaua Bukarest (Roe) - Omonia Nicosia (Cyp) EUROPA CUP II PC Den Haag (Ned) - Young Boys (Zwi) Vlaznia Shkodra (Alb) - Rovaniemi (Fin) OFI Kreta (Gri) - Atalanta (Ita) Real Sociedad (Spa) - Dynamo Minsk (Sov) Hamburger SV (WD1) - Ajax (Ned) KV Mechelen (Bel) - Saint Mirren (Sch) Olympique Marseille (Fra) - Hajduk Split (Joe) Sporting Lissabon (Por) - Kalmar FF (Zwe) EUROPA CUP III Dundee United (Sch) - Vitkovice Ostrava (Tsj) Spartak Moskou (Sov) - Werder Bremen (WD1) Bröndby (Den) - Sportul Bucarest (Roe) «ter (Ita)-Türkü (Fin) Vitoria Guimaraes (Por) - SK Beveren (Bel) AC Milan (Ita) - Espanol (Spa) Wismut Aue (OD1) - Flamurtari Vlora (Alb) Aberdeen (Sch) - Feyenoord (Ned) Chaves (Por) - Honved (Hon) *C Utrecht (Ned) - Verona (Ita) Prussia Dortmund (WD1) - Velez Mostar (Joe) Barcelona (Spa) - Dynamo Moskou (Sov) pUlouse (Fra) - Leverkusen (WD1) ^anathinaikos (Gri) - Juventus (Ita) Rode Ster (Joe) - Club Brugge (Bel) victoria Bucarest (Roe) - Dynamo Tiblissi (Sov) Ton Harmsen, de voorzitter van Ajax, maakte zich in Zü rich behoorlijk kwaad over het plotselinge besluit van de UEFA de regel van geplaatste clubs te laten vallen. „Ik ben hier uitermate ontstemd over. Normaal gesproken zou het niet mogelijk moeten zijn, dat wij al in een zo vroeg stadium op een club als HSV stuiten. En kijk eens naar het treffen Real Madrid - FC Porto. Dat is toch een regelrecht lachertje. Dit soort zaken moeten in de toe komst vermeden worden". De ervaren centrumverdedi ger Ronald Spelbos liet uit het spelershome in De Meer een iets positiever geluid horen: „HSV is voor ons een goede te genstander. Ik verwacht niet dat die ploeg te sterk voor Ajax zal zijn. Wij hebben wat pro blemen in het elftal, maar zij zeer zeker ook. Bij HSV worden momenteel veel jonge spelers ingepast. Het is lang niet meer het gevreesde, geroutineerde elftal van trainer Ernst Hap- pel. Tegen deze club hebben wij de mogelijkheid ons prestige op te vijzelen". Rinus Israel zei na de loting Aberdeen, de tegenstander van Feyenoord, zo slecht te kennen, dat hij zo veel mogelijk gele genheden zal aangrijpen de Schotse ploeg te observeren. „De club heeft een goede naam in het voetbal", aldus Israel. „Het is een gerenommeerde te genstander. Vooral in verdedi gend opzicht lijkt die ploeg moeilijk te bekampen. Aber deen haalde de tweede ronde tegen Bohemians met 0-0 in de uitwedstrijd en één benutte strafschop thuis. Kennelijk hebben de Schotten moeite met scoren. Een voordeel voor ons is dat we eerst uit spelen. Kunnen we onze speelwijze beter aan passen". „We hadden het slechter kun nen treffen dan met Young Boys", was de reactie van Pim van de Meent, de hoofdtrainer van FC Den Haag. „Toch wordt het geen makkie, als ik het zo mag zeggen. Young Boys heeft in de eerste ronde toch maar twee keer van die onuitspreek bare Tsjechen (Dunasjka Stre- da) gewonnen. Een heel verve lende bijkomstigheid is ook, dat we eerst thuis moeten spelen. Volgens de loting hadden we eerst een uitwedstrijd, maar omdat onze wedstrijd zou sa menvallen met die van de Zwitserse kampioen Xamax Neuchatel, werden onze con frontaties omgezet. Een groot nadeel, maar zo is het regle ment nu eenmaal. Leo Steeg- man en ik zullen Young Boys verschillende keren gaan be kijken". Trainer Han Berger van FC Utrecht reageerde niet al te vrolijk op het resultaat van de loting. De ploeg uit de Domstad zal, voorspelde Berger, zijn handen vol krijgen aan Hellas Verona. „In onze groep zaten clubs, die ik veel liever zou hebben gehad", liet Berger uit Zürich weten. „Honved en Chaves klonken mij zeer aan trekkelijk in de oren. Zelfs Barcelona zou ik graag als te genstander hebben gehad. Die ploeg zit momenteel flink in de versukkeling. Verona is een ge louterde ploeg. Ik heb door al lerlei blessures de laatste tijd veel gebruik moeten maken van jonge spelers bij Utrecht. Die hebben het goed gedaan, zoals woensdag nog is bewezen in de wedstrijd tegen Linzer ASK. Maar ik kan nu niet zeg gen, of ik de jongeren in de ploeg zal laten. Er kan de ko mende weken immers nog zo veel gebeuren". t Jan Timman (rechts) bezig met zijn eerste zet in de partij tegen Joesoepov. - fotoanp TILBURG (ANP) - Het internationaal schaaktoernooi in Tilburg is in het sta dium gekomen, dat niet verliezen voor de koplopers belangrijker is dan winnen. Aan die voorwaarde werd voldaan, maar beslist is daarmee nog niets. Alle partijen werden afgebroken, waardoor vandaag voor de acht grootmeesters een dag vol overwerk wordt: eerst de afgebroken par tijen van gisteren, gevolgd door Sokolov - Lj u- boevic uit de elfde ronde en als piece de resis tance het restant van de zwoegende Kortsjnoj tegen Hübner uit ronde nummer tien. De verwachting is dat Jan Timman na de verorbering van al die zeeslangen een half puntje voorstaat op het tweetal Hübner en Ni- kolic, met Joesoepov daar weer een half puntje achter. Met nog twee ronden te gaan, zijn Joesoe- povs kansen op de eindzege en de bijbeho rende hoofdprijs van twintigduizend gulden vrijwel verdwenen. In de afgebroken stelling tegen Jan Timman heeft hij weliswaar een pion meer, maar de ongelijke lopers staan ga rant voor een deling van het punt. Dat is niet het geval met Timmans grootste concurrent Robert Hübner. De plus-pion, die Nikolic te gen de Westduitser creëerde, heeft wel dege lijk betekenis. Waarschijnlijk zelfs een win nende. Timman gaf blijk leergeld te hebben be taald. Met een dikke nederlaag (6-3) in de halve finales van het kandidatentoernooi an derhalf jaar geleden in hetzelfde Interpolis gebouw peperde Joesoepov hem in geen al te frivole openingssystemen aan te wenden. Er ontstond een rustige dame-indiër, die zwart gewoonlijk remise houdt als hij maar lang en nauwkeurig verdedigt. Timman vond echter een andere, elegantere oplossing. Met d5-d4 offerde hij op de zestiende zet pardoes een be langrijke centrum-pion. Secondant Vlastimil Hort was al even verrast als Joesoepov zelf. Geen van beiden had de mogelijkheid gezien. Timman wel. En hij bewees het ook, toen Joe soepov het remise-aanbod van de hand wees. Aan de resterende dertig zetten besteedde de Nederlandse kampioen nauwelijks enige tijd. De zwarte verdediging was niet te doorbre ken, wat Joesoepov ook probeerde. Volgens de voorspelling van commentator Sosonko zal de partij zonder verder spelen in remise eindigen. Uitslagen twaafde ronde: Joesoepov (Sov) - Tim man (Ned) afg., Ljubojevie (Joe) - Andersson (Zwe) afg., Kortsjnoj (Zwi) - Sokolov (Sov) afg., Nikolic (Joe) - Hübner (WD1) afg. Stand: 1. Timman 7 punten en 1 afg., 2. Hübner 6 en 2 afg., 3. Nikolic en Joesoepov 6 en 1 afg., 5. Kortsj noj 5 en 2 afg., 6. Andersson 5 en i afg., 7. Sokolov 4 en 2 afg., 8. Ljubojevie 3 en 2 afg. Partijverloop Timman - Joesoepov (wit): 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. C2-C4 e7-e6, 3. Pgl-f3 b7-b6, 4. a2-a3 Lc8- b7,5. Pbl-c3 d7-d5,6. c4xd5 Pf6xd5,7. Ddl-c2 c7-c5, 8. d4xc5 Lf8xc5, 9. Lcl-g5 Dd8-c8,10. Tal-cl h7-h6, 11. Lg5-d2 Pb8-c6,12. Pc3xd5 e6Xd5,13. e2-e3 0-0,14. Lfl-b5 Pc6-e7,15. b2-b4 Lc5-d6,16. Dc2xc8 Ta8xc8, 17. Kel-e2 d5-d4, 18. e3xd4 a7-a6, 19. Tclxc8+ Ta2xc8, 20. Lb5-d3 Pe7-d5, 21. Tal-cl Tc8xcl, 22. Ld2xcl Pd5-f4+, 23. Lclxf4 Ld6xf4, 24. a3-a4 Lf4- d6,25. b4-b5 a6xb5,26. Ld3xb5 Lb7xf3+, 27. Ke2xf3 Kg8-f8, 28. Kf3-e4 Ld6-a3, 29. Ke4-d5 La3-b2, 30. Lb5-c4 Kf8-e7,31. f2-f3 Lb2-c3,32. Lc4-d3 Lc3-b2,33. Ld3-15 Lb2-c3,34. Lf5-g4 Lc3-b2,35. Lg4-h5 f7-f6,36. Lh5-g6 Lb2-al, 37. Lg6-d3 Lal-b2, 38. Ld3-b5 Lb2- c3, 39. Lb5-c6 Lc3-b2, 40. Kd5-e4 Lb2-c3, 41. d4-d5 Lc3-b4, 42. Ke4-f5 Lb4-d6, 43. g2-g3 Ld6-c5, 44. Kf5- g6 Ke7-£8, 45. h2-h4 Lc5-d6, 46. f3-f4 Ld6-c5, 47. g3- g4 Lc5-d6, 48. f4-f5 Ld6-e5, 49. Lc6-b5 Le5-f4, 50. Lb5-c4 Lf4-e5,51. h4-h5, afgebroken. Stand: wit: Kg6, Lc4, pionnen a4, d5, f5, g4 en h5; zwart: Kf8, Le5, pionnen b6, f6, g7 en h6. TRALEE (ANP) - Ondanks een Engelse overwinning hebben de honderdduizen den Ierse wielerfans het verloop van de derde etappe van de Ronde van Ierland met groot enthousiasme be groet. Sean Kelly en Stephen Roche kwamen immers eerste en tweede te staan in het alge meen klassement. Kelly, opnieuw tweede in de etappe, behield de gele leiders trui. Hij won de sprint van een vijftal, dat zich achter de En gelse solorijder Sean Yates van het peloton had afgescheiden. Adrie van der Poel miste die slag en zakte naar de vijfde plaats. Giro-, Tour- en wereldtitel winnaar Roche deed dat niet en klom naar de tweede positie, 37 seconden achter Kelly. Uitslag derde etappe: 1. Sean Yates (GBr) 224 km. in 6.03.46, 2. Sean Kelly (Ier) op 9.17, 3. Edwig van Hooydonck (Bel), 4. Per Pedersen (Den), 5. Heinz Imboden (Zwi), 6. Stephen Roche (Ier), 7. Ron Kiefel (VSt) op 10.27,8. Adrie van der Poel (Ned), 9. Philippe Leleu (Fra), 10. Acacio da Silva (Por), 14. Hennie Kuiper (Ned), 16. Marc van Orsouw (Ned). Algemeen klassement: 1. Sean Kelly (Ier) 17.35.46, 2. Stephen Ro che (Ier) op 0.37, 3. Heinz Imboden (Zwi) op 0.55,4. Joel Pelier (Fra) op 1.28.5. Adrie van der Poel (Ned) op 1.33.6. Martin Earley (Ier) op 1.48,7. Paul Kimmage (Ier) op 2.31, 8. Gil bert Duclos-Lassalle (Fra) op 2.33, 9. Johnny Weltz (Den) op 2.48, 10. Eric Boyer (Fra) op 3.03, 12. Johan Lammerts (Ned) op 4.45, 13. Maar ten Ducrot (Ned) op 4.56, 14. Frans Maassen (Ned) op 5.14,17. Johannes Draayer (Ned) op 23.21, 18. Edwig van Hooydonck (Bel) op 26.48. Sean Kelly leider (ADVERTENTIE) Henny Huisman, het gezicht van de MINI PLAYBACKSHOW. Met kinderen als be kende artiesten. Elke vrijdagavond op KRO televisie. DUIDELIJK geef u op als abonnee op KRO-Studio of Mikro Gids of wordt tienguldenlid GENK (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich vrijdag met een uiterste krachtsinspanning gekwa lificeerd voor de strijd om de vijfde plaats. In Genk leverde Oranje echter wel voor de tweede keer bij de strijd om de Europese titel een wan prestatie. Het verschil met de blamage tegen Roeme nië lag in het feit, dat er dit keer wel gewonnen werd. België hield de Ne derlandse heren heel lang puur op enthousiame bij. Uiteindelijk gaf in het slechte duel de individuele klasse bij Oranje toch nog de doorslag: 3-2. Voor het bereiken van het duel om de vijfde plaats, tegen Tsjechoslo- wakije, was vrijdag eigen lijk maar één speler ver antwoordelijk: Marco Brouwers. Hij nam na de tweede set de plaats in van Jan Posthuma. Voor de lange Fries was die beslis sing van Selinger uiterst zuur. Posthuma haalde als enige van het jonge basis team een voldoende. Maar met Brouwers hoopte de Amerikaan eindelijk wat spirit in zijn ploeg te krij gen. Want wat de ploeg in het begin van het duel liet zien, was erbamelijk. Niet alleen werden de domste fouten gemaakt, van enige spelvreugde was niets te bemerken. Het leek wel alsof het een zestal betrof, dat wist dat het de laatste wedstrijd uit hun loop baan speelde. In de eerste twee reeksen slaagde zelfs Brouwers er niet in vooral Grabert, Benne en Pos thuma uit hun winter slaap te halen. Toen de ploeg in de tweede set een voorsprong nam van 6-0, leek de toekomst er wat beter uit te gaan zien. Maar het bleek slechts schijn. De genante verto ning aan Nederlandse zijde duurde nog even voort. Gesteund door het enthousiaste publiek won nen de Belgen ook de tweede reeks met 15-10. Daarna brak de periode- Brouwers aan. De mid- aanvaller leek door de gang van zaken in het be gin van het toernooi zijn plaats in het basisteam wel te kunnen vergeten. Maar tegen België liet hij zien nog een rol binnen de ploeg te kunnen spelen. Schreeuwend, provoce rend en pratend als geen ander, deed hij alle moge lijke moeite de ploeg uit het dal te halen. Het ging met horten en stoten, maar de Amstelvener slaagde wel. Grabert en Benne kregen zoveel bemoedi gende klapjes, dat zij wel haast beurse plekken zul len hebben opgelopen. Brouwers slaagde er zelfs nog in op belangrijke mo menten te scoren. Zonder een moment te kunnen tippen aan het ni veau van de duels in Oudergem, veroverden Oranje de derde en vierde reeks met de respectieve lijk setstanden 15-10 en 15- 9. Dat de ploeg ook na die dubbele setwinst niet in de wedstrijd kwam, maakte het verloop van de vijfde set duidelijk. De Belgen le ken in de beginfase volko men in te storten. Bij 8-1 werd van speelhelft ge wisseld. Het reglement deed Oranje geen goed. Opeens sloeg de vonk over in het Belgische team. Bij 9-7 was er niets meer over de afloop te zeggen. Waan zinnige railys maakten wel duidelijk, dat het ver toonde bij vlagen weinig met volleybal op topni veau te maken had. Het blok aan Nederlandse zijde functioneerde zo mo gelijk nog slechter dat in eerder in het duel. Slechts door iets minder fouten te maken, en door de aanwe zigheid van Selinger en Brouwers, zegevierde de ploeg: 15-9. •toes -J NIEUWSOVERZICHT BARCELONA (SID) - Zweden heeft vrijdag de kansen op een finaleplaats in de 77ste editie van het toernooi om de Davisbe- ker vergroot. In de eerste partij voor de halve eindstrijd namen de Scandinaviërs een voorsprong. Mats Wilander versloeg in Barcelona de Spanjaard Emilio Sanchez: 8-6 3-6 6-0 6-2. India bracht bekerhouder Australië vrijdag in Sydney in de halve finales van het tennistoernooi om de Davisbeker op de rand van de afgrond. Ramesh Krishnan en Vijay Amritraj ver sloegen in de enkelspelpartijen van de eerste dag respectieve lijk John Fitzgerald en Wally Masur, waardoor India verras send met 2-0 de leiding nam. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft het druk gehad. Vrijdag publiceerde het college een lijst van tien gestrafte spelers. De zwaarste sanctie werd opgelegd aan de Canadese international Randy Samuel, die via PSV bij Volen- dam is beland: een schorsing van vier wedstrijden en een boete van 250 gulden. Voor de zaak van RKC-speler Marcel Brands was een monde linge behandeling nodig. Brands kreeg zondag van arbiter Bakker de rode kaart na een elleboogstoot tegen een voetballer van Eindhoven. De Waal wij kse speler moet drie wedstrijden aan de kant blijven. BERLARE (ANP) - Peter Harings uit Sibbe heeft vrijdag in het Belgische plaatsje Berlare een wegwedstrijd voor profs over 153 kilometer gewonnen. In een massasprint versloeg de Limburger oud-wereldkampioen Claude Criquielion. Eric Breukink eindigde als derde. De zesde plaats was voor neo- prof Anjo van Loon. Haarlem-Sparta PEC Zwolle-DS '79 1-0 2-1 PSV PEC Zwolle Ajax Feyenoord 8 8 0 0 16 34- 9 10 5 3 2 13 12-11 9 6 0 3 12 25-15 9 5 2 2 12 22-14 Willem II 9 5 1 3 11 22-13 Sparta 10 4 3 3 11 18-11 Utrecht 9 3 4 2 10 13-22 Roda JC 8 4 1 3 9 15-11 Fortuna S 8 4 1 3 9 16-13 V.V.V. 9 3 3 3 9 11-12 Haarlem 9 4 1 4 9 13-16 Den Bosch 9 2 3 4 7 13-21 FC Den Haag 8 2 2 4 6 14-16 Twente 9 2 2 5 6 15-21 Volendam 9 1 4 4 6 11-22 AZ 8 1 3 4 5 11-16 Groningen 9 2 1 6 5 14-20 DS'79 10 1 2 7 4 16-32 64. Van Velzen 1-0, Scheidsrechter: Var» der Niet. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Knel (Sparta). Haarlem: Metgod; Masefield, Atteveld, Verkaik en Baas; Matthaei, Nijholt en Van Tour; Holverda (Moniz), Van Velzen (Luesken) en Pee- per. Sparta: De Goey; Wijnberg, Van den Berg, De Kant en Knel; Olde Riekerink, Van Stee (Vuurens) en Ridderhof (Schuurhuizen); Leng- keek, Böckling en Ellerman. PEC ZWOLLE - DS'79 2-1 (1-1) - 8. Buisman 1-0,57. Van der Waart 2- 0, 81. Slagboom 2-1. Scheidsrechter: Bulthuis. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Stout, Matena, Boogers en Koudstaal (DS'79), Leusink (PEC Zwolle). PEC Zwolle: Abma; Leusink, Kamstra, Van Buuren en Duim; Booy, Yucedag en De Meijer (Patrick); Pelleboer, Van der Waart en Buis man (Veldwijk). DS'79: Dirven; Matena, Bartelings, Marree en Den Bakker; Van der Net, Stout (Koudstaal) en Waslander; Boogers, Van der Weel en Slag boom.

de Stem | 1987 | | pagina 11