1st-1 in Barcelona en Real azen op Rijkaard KORTE OPLEVING KOST SPORA GOED RESULTAAT Geen feest in Tilburg tijdens elfde van elfde Met angst en beven in Antwerpse zesdaagse SPORT Sai XELAAR BI SV haalt it tegen 1 Actualite Europa Cup Kelly leider in Ronde van Ierland Timman tegen Speelman in St. John Gevecht om afschei van Joop Zoetemell SPOR TPRIJS VRA Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. VRIJDAG 2 OKTOBER LUXEMBURG (ANP) - Met verbijstering hebben ongeveer honderd verdwaalde Luxemburgse toe schouwers donderdag kennis gemaakt met de 'kracht' van het Nederlandse voetbal. SAAIE RONDE IN INTERNATIONAAL SCHAAKTOERNOOI ERIC VANDERAERDEN WEET NIET WAT HEM TE WACHTEN STAAT het open Zeeuws npioenschap, begon in Axel met een 'de stek, vervolgens vierde in IJendijke in het slot van de Nog geen plaats bekerduel FC Den Ha ïpetitie genadeloos NIEUWSOVERZICHT fa STEM SPORT 2 VF ir EL - Verrassend verdiend pakte is Jasperse de eer- Zeeuwse triathlon- bij de veteranen, de zes kwart thlons meetellend Axel (NSM) en Cerkel-trainer Taelman ontslagen te halen met vier es, respectievelijk in Selectie Jong Oranje voor oefenduel Erwin Koeman vier duels geschorst Nashua naar tweede ronde EC 1 Thérèse Wilmink niet naar WK turneij duidelijk Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 i c\\ /a partners in kreatieve dienstverlening DE STEM Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - De Spaanse topclubs Barcelona en Real Madrid dingen naar de gunsten van Aj ax-voet baller Frank Rijkaard. FC Barcelona wil de interna tional liefst met onmiddellijke ingang contracteren. Momen teel verblijft Rijkaard's advi seur Cor Coster in Spanje. Cos- ter vertrok daags na de breuk tussen Cruijff en Rijkaard naar zijn vakantie-adres in Benidorm. Deze week maakte het doorgaans betrouwbare dagblad 'La Vanguardia' mei- ding van een op handen zijnde ruil tussen Rijkaard en Bernd Schuster, de Westduitse ve dette van Barcelona. De belangstelling van kam pioen Real Madrid is ook reëel, maar meer gericht op het vol gend seizoen. Trainer Leo Beenhakker verklaarde gister avond: „Frank Rijkaard heeft in Madrid een zeer trouwe sup porter, die hem nooit zal laten vallen en die hem zal helpen waar mogelijk. Voor een voet baller met zijn kwaliteiten heb ik inderdaad grote belangstel ling. Bij Real Madrid bestaat een lijstje met spelers, die we heel graag willen hebben. Dat lijstje is zeer klein, maar de naam van Rijkaard komt er op voor". Beenhakker deren de proble men die Cruijff met Rijkaard heeft niet, het enigszins labiele karakter van de speler even min. „Rijkaard is niet alleen een 'kanjer', maar ook een schat van een jongen. Dat hij 'anders' is, doet me niets. Als je twintig man hebt, is er niet één gelijk. Je kunt ze dus ook niet over één kam scheren". Bij Real Madrid spelen twee buitenlanders, de Mexicaan Sanchez en de Joegoslaaf Jan- kovic, terwijl een derde - de Argentijn Valdano - langdurig geblesseerd is. Volgens Been hakker oriënteert Real Madrid zich nadrukkelijk op de buiten landse markt, aangezien het vrijwel zeker is dat er vanaf maart 1988 drie buitenlanders per club in de Spaanse compe titie mogen spelen. Nu zijn er dat twee. Dat de breuk compleet is tussen Ajax en Rijkaard, bleek gisteren weer bij de terugkeer van de bekerhouder na de Europa Cup-wedstrijd tegen het Ierse Dundalk FC. Direkt na aankomst in De Meer waag den Arnold Mühren en Ronald Spelbos opnieuw een lijmpo ging. Mühren belde Rijkaard op met de bedoeling een af spraak te maken. Rijkaard liet het duo echter weten dat hij een bezoek niet op prijs stelde, 'omdat het absoluut geen zin had'. Rijkaard is de voortdurende aanmerkingen van Johan Cruijff op zijn spel en funktio- neren zo beu, dat hij nooit meer in De Meer wenst te verschij nen. Rijkaard vindt dat Cruijff hem bij allerlei gelegenheden diep vernederd heeft. Feyenoord stelt fors teleur Het kleine Spora was een uur de baas over Feyenoord, de huidige nummer drie in de eredivisie. Een opleving van vijf minuten aan Rotterdamse zijde kostte de Luxem burgse subtopper in het bijna lege stadion een verdien stelijk resultaat. Met 2-5 bleef de ploeg uit de Maasstad uiteindelijk een afgang bespaard. Niet alleen het geringe aantal Luxemburgers, maar ook trai ner Rinus Israel en de duizend koppige Rotterdamse aanhang hebben zich in de eerste helft van het duel zitten verbijten over de prestatie van de flink betaalde beroepsvoetballers uit Nederland. Israel startte nood gedwongen met een fantasie opstelling. Hiele, Been, Mitchell en Van Herpen bleven licht ge blesseerd aan de kant. Het kwam het evenwicht in het elf tal zeker niet ten goede. Ge steund door de geruststellende cijfers uit de eerste wedstrijd, verwachtte Feyenoord echter nauwelijks enige tegenstand van betekenis. Die gedachte ging een half uur op. Spora-trainer Wolf gang Menzel blufte woensdag nog dat zijn elftal sterk aan vallend voor de dag zou komen. Vergeleken met vijftien dagen geleden had de coach gelijk. Spora speelde in plaats van met negen nu met acht verde digers. Feyenoord mocht dus opnieuw naar hartelust aan vallen, maar miste de creativi teit er een leuke wedstrijd van te maken. De ploeg had een strafschop nodig om afstand te nemen. Na 24 minuten strui kelde Hofman over de arm van doelman Feiten. De Franse leidsman Lartigot legde bal op de stip. Elstrup moest twee keer aanleggen, voordat de Fransman het doelpunt toe kende. Dat was meteen het laatste positieve wapenfeit van de Kuip-ploeg in de eerste drie kwartier. CORK (RTR) - Sean Kelly, winnaar van de beide vo rige edities, heeft donder dag de leiding veroverd in de Ronde van Ierland. De landelijke favoriet eindigde in de tweede etappe, tussen Waterford en Cork over 176 ki lometer, als tweede met negen seconden achterstand op de Fransman Joël Pelier. Beste Nederlander was Adrie van der Poel op de zevende plaats. In de algemene rangschik king klom de Nederlandse kampioen naar de derde posi tie. Het peloton liep een klein half uur achterstand op. Uitslag tweede etappe: 1. Joël Pe lier (Fra) 176 km. in 4.34.01, 2. Sean Kelly (Ier) op 0.09, 3. Eric Boyer (Fra), 4. Chris Lillywhite (GBr), 5. Martin Earley (Ier), 6. Gilbert Du- clos-Lassalle (Fra), 7. Stephen Ro che (Ier), 8. Adrie van der Poel (Ned), 9. Frans Maassen (Ned) op 0.19, 10. Heinz Imboden (Zwi) op 0.26,11. Johan Lammerts (Ned), 12. Maarten Ducrot (Ned) op 0.37. Algemeen klassement: 1. Sean Kelly (Ier) 11.22.53, 2. Joel Pelier (Fra) op 0.08, 3. Adrie van der Poel (Ned) op 0.16, 4. Chris Lillywhite (GBr) op 0.19,5. Eric Boyer (Fra) op 0.22,6. Martin Earley (Ier) op 0.28,7. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) z.t., 8. Stephen Roche (Ier) z.t., 9. Frans Maassen (Ned) op 0.38, 10. Heinz Imboden (Zwi) op 0.45, 11. Johan Lammerts (Ned) z.t., 12. Maarten Ducrot (Ned) op 0.56, 16. Johannes Draayer (Ned) op 19.21,17. Malcolm Elliott (GBr) op 26.06, 18. Jac van der Poel (Ned) op 26.26. De hechte verdediging van Spora gaf geen kans meer weg en voorin bleek de club ook nog tot gevaar in staat. Eerst de ka lende Di Domenico, die achter eenvolgens Wijnstekers, Troost en Monkou uitspeelde, en daarna Jeitz passeerden doel man De Jongh: 2-1. Met een stalen gezicht verdween Israel na de eerste helft de kleedka mer in. Molenaar mocht van de Am sterdammer achterblijven, Hoekstra mocht, net als in de eerste wedstrijd, het tweede bedrijf volmaken. Het blonde werkpaard van Feyenoord stelde het vertrouwen dit keer niet teleur. Nadat Spora nog een mogelijkheid op 3-1 had la ten liggen, toonde Hoekstra na een uur wel over de juiste wed- strijdmentaliteit te beschikken. Bij een scherpe voorzet van Hofman kleunde de invaller er hard in en zag de bal via zijn hoofd in het doel verdwijnen: 2-2. Na die gelijkmaker kreeg Feynoord eindelijk grip op het duel. Een halve minuut na Hoekstra's treffer omzeilde Wijnstekers de Luxemburgse buitenspelval. Met een lob over doelman Feiten bracht hij zijn ploeg onverdiend aan de lei ding. Vier minuten later schoot Heus het laatste restje hoop op een goed resultaat voor Lu xemburgers aan diggelen. Met een uithaal passeerde de bles sure-gevoelige flankverdediger Feiten voor de vierde keer. Tien minuten voor het einde tilde Elstrup de score naar een beter aanzien. De Deen draaide de bal uit een vrije trap recht streeks in het doel. SPORA - FEYENOORD 2-5 (2-1) - 24. Elstrup 0-1 (strafschop), 28. Di Domenico 1-1, 42. Jeitz 2-1, 61. Hoekstra 2-2, 61. Wijnstekers 2-3, 65. Heus 2-4, 80. Elstrup 2-5. Scheidsrechter: Lartigot (Fra). Toeschouwers: 1100. Gele kaarten: Santprieto en Weis (beiden Spora), Hofman en Troost (beiden Feyen oord). Spora: Feiten; Colbach (Lessure), Urbing, Weis en Kremer; Frantz, Jeitz, Di Domenico en Santpietro (Colman); Mergen en Juchem. Feyenoord: Die Jongh; Wijnste kers, Monkou, Troost en Heus (Si mons); Molenaar (Hoekstra), El strup en Barendse; Hofman, Roos en Blinker. Eén van de weinige gevaarlijke momenten voor het Spora-doel. Links René Hofman. FOTO ANP TILBURG (ANP) - Jan Timman weet tegen wie hij in het kandida tentoernooi aantreedt, dat eind januari in het Canadese St. John be gint. Portisch bracht de beslis singstweekamp tegen Nunn met 3-1 op zijn naam. Als gevolg daarvan hebben de gecombineerde elo-lijsten van januari en juli Timman in de achtste finales van de wereld kampioenschap-cyclus gekoppeld aan de Brit Jo nathan Speelman. Het gaat om zes partijen, eventueel gevolgd door beslissingspartijen met een verhoogd speeltempo. „Het is niet de zwaar ste, maar ook niet de ge makkelijkste tegenstan der, die ik zou kunnen treffen", aldus Timman. „Een jonge veelbelovende speler als Salov zou moei lijker zijn geweest". TILBURG (ANP) - Echte feestvierders zul len de vertegenwoordigers van de huidige grootmeestergeneratie wel niet worden. Donderdag was het in Tilburg de elfde van de elfde, de elfde ronde van het elfde Inter- polistoernooi, maar in plaats van schui mend bier en alaaf ter gelegenheid van de verkiezing van prins carnaval, een nogal saaie ronde met drie remises rond de twin tigste zet en één echt gevecht: Sokolov - Ljubojevic, dat werd afgebroken, zodat de strijd om de laatste plaats evenmin is be slist als die om de eerste. Met nog drie ronden te gaan, heeft Jan Timman nog steeds de leiding; dankzij Viktor Kortsjnoj, die in de al tweemaal afgebroken partij tegen Hübner nog steeds dapper stand houdt. Die ver wikkeling houdt Hübner nog even in de scha duw. Er is niemand, die zich daar gelukkiger bij voelt dan de zich moeizaam bewegende West duitse kamergeleerde zelf. Voor zover hij geluk als een emotie kan ervaren. Hetgeen de vraag is. Kortsjnoj hield de nationale kampioen van grote daden af. In het open Spaans - langzamer hand de lijf opening van Tilburg - koos hij voor een variant, die de zaal deugd deed. Verwikke lingen met een voordeeltje voor wit. Het kwam eerder dit jaar tussen beide spelers in Reykjavik ter tafel (de Zwitser won toen) en het zal als het aan Kortsjnoj ligt ook niet de laatste maal zijn. Maar dan wel met Ld6 inplaats van Pc6 in ant woord op wits zestiende zet Dh5. Althans dat kondigde de zwartspeler aan. Zoals het nu ging kwam Timman beduidend beter te staan. Hij veroverde een belangrijke centrumpion. Maar juist op het moment dat de zaal onder leiding van Kick Langeweg de ene fraaie combinatie na de andere doorrekende, greep Kortsjnoj een on nauwkeurigheid van wit aan om via een kwali teitsoffer remise te forceren. Uitslagen elfde ronde: Ulf Andersson (Zwe) - Predrag Nikoiic (Joe) Vi-ü, Jan Timman (Ned) - Viktor Kortsjnoj (Zwi) Vi-Vt, Robert Hübner (WD1) - Arthur Joesoepov (Sov) tt-tt, Andrej Sokolov (Sov) - Ljubo- mir Ljubojevic (Joe) afg. Stand: 1. Timman 7 punten, 2. Hübner 6 en 1 afg., 3. Ni koiic en Joesoepov 6,5. Kortsjnoj 5 en 1 afg., 6. Anders son 5,7. Sokolov 4 en 1 afg., 8. Ljubojevic 3 en 1 afg. Partijverloop Timman (wit) - Kortsjnoj: 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0- 0 Pf6xe4, 6. d2-d4 b7-b5, 7. La4-b3 d7-d5, 8. d4xe5 Lc8- e6, 9. Lcl-e3 Lf8-e7, 10. e2-c3 Dd8-d7, 11. Pbl-d2 Ta8- d8, 12. Pd2xe4 d5xe4, 13. Pf3-d4 Le6xb3, 14. a2xb3 Pc6xe5, 15. Ddl-h5 Pe5-c6, 16. Tal-a6 Pc6xd4, 17. Le3xd4 0-0,18. Dh5-e5 f7-f6,19. De5xe4 c7-c5, 20. Ld4- e3 Tf8-e8, 21. g2-g3 Le7-f8, 22. De4-c6 Dd7-d3, 23. Tfl- al Te8xe3, 24. f2xe3 Dd3xe3, 25. Kgl-hl Td8-d6, 26. Dc6-b7 remise. Door Rob van Deursen ANTWERPEN - Met angst en beven is Eric Vanderaer- den gisteravond aan de 45ste Zesdaagse van Ant werpen begonnen. Aan de zijde van de Britse ex-we reldkampioen achtervol ging bij de profs Anthony Doyle draaide de in een rose shirt gehulde Vanderaerden onwennig zijn ovalen op het gepolijste hout van de piste in het Sportpaleis, waar be droevend weinig mensen hadden plaats genomen op de tribunes. Veel liever had hij op het ogen blik deelgenomen aan de Ronde van Ierland, maar zijn ploegleider Peter Post oor deelde dat die koers te veel om vangrijke verplaatsingen kende en dat dat onverant woord voor de conditie van zijn coureurs zou zijn. Vandaar dat de wedstrijdleider in Antwer pen, Patrick Sercu, Vanderaer- den op het laatste moment kon strikken als vervanger van de Italiaan Guido Bontempi. „Ach, het is altijd beter dan kermiskoersen rijden, zo'n zes daagse", berustte Vanderaer- den gisteravond tussen de jachten door in zijn lot. „Finan cieel ook, ja. Daar maak ik geen geheim van. Sercu bood een goed bedrag en dat heeft me over de streep getrokken". Opmerkelijk voor een cou reur, die twee jaar geleden na de Zesdaagse van Parijs be sloot om nooit meer in zo'n cir cus van start te gaan. Vande- raerden: „Toch ligt Antwerpen anders. Parijs betekende toen, dat ik mijn seizoen met drie weken moest verlengen. En dat vertik ik voortaan. Tegenwoor dig moeten we al in december beginnen met de voorbereiding op het nieuwe wegseizoen. Dan mag ik toch wel twee maanden rust hebben. Antwerpen zit ge woon in de staart van het weg seizoen. Daarom ben ik bijzon der benieuwd hoe het hier met mij zal gaan". „Eigenlijk is deze zesdaagse 'voor mij de voorbereiding op de Grote Herfstprijs. Die wil ik namelijk erg graag winnen. Ik heb de laatste jaren niet zo veel meer op de baan gereden. Al leen soms in Gent. Ik heb ge merkt dat ik duidelijk weer moet wennen. Een geluk bij een ongeluk is misschien dat het seizoen voor de baanspecialis- ten pas begonnen is. Die jon gens verkeren nog niet in hun topvorm. Anders zou het voor ons wegrenners in Antwerpen erg moeilijk zijn geworden. Ik weet nu weer dat het een heel ander metier is. En dan hebben we de mazzel dat de baan van het Sportpaleis niet van die steile bochten heeft". Voor Antwerpen ging Eric Vanderaerden voor advies naar de kenners. Hij wilde we ten of deelname aan de zes daagse kwalijke gevolgen zou kunnen hebben voor zijn vorm. „Het gekke is dat ik steeds een ander antwoord kreeg. De een zegt dat je na zes dagen op de baan gaat vliegen als je weer op de weg komt. De ander be weert dat je na een zesdaagse je ene poot niet meer voor de andere kunt zetten. Ik weet dus niet wat me te wachten staat". Dat was ook de grote vraag voor Wim Arras, de Belgische winnaar van Parijs - Brussel, en Herman Frison, de winnaar van een etappe in de jongste Tour. Gisteravond voor de offi ciële start trainden beiden pre cies tien minuten om aan het werk als pistier te kunnen wennen. Het antwoord kregen ze later op de avond tijdens een koppelkoers. Arras gleed on deruit en blesseerde zich dus danig, dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Gevreesd wordt voor een ge broken pols. Frison viel even eens en liep daarbij een her senschudding op. *- k dat KNV ids' Van onze sportredactie ANTWERPEN - Tijdens de gisteravond gesta Zesdaagse van Antwerpen was het het gesp: van de dag. Joop Zoetemelk's afscheid als ai wielrenner lijkt namelijk in een niet al te kig gesternte te staan. Eerst was er het gekra keel tussen de organisa ties van de zesdaagsen van Rotterdam en Maas tricht, dat door 'Maas tricht' werd gewonnen en nu vechten diverse wie- lercomité's om de eer Ne derlands meest populaire prof renner aller tijden zijn laatste koers op de weg te laten 'doen'. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat Zoetemelk op zondag 18 oktober in Tilburg zijn laatste wedstrijd op de weg in Nederland zou af werken. Inmiddels echter hebben organisatoren in Leiden voor 24 oktober een derny-wedstrijd, met als grootste attractie Joop Zoetemelk, op de wielerkalender laten zet ten. Dat schoot duidelijk in het verkeerde keelgat van de mensen in Til burg. Woedend werd bij de KNWU een schade claim (afgewezen overi gens) ingediend en v der werd gedreigd, afscheidswedstrij d Zoetemelk in Tilbi niet zou doorgaan. Re van Es, secretaris van commissie beroepss rennen van de „Het protesteren van burg heeft geen ent zin. Het staat iedere ganisatie vrij om op bepaalde dag, als daa ruimte is, een koers te ganiseren. Al zou j een cyclo-cross in de mer willen houden, zou dat kunnen". Intussen heeft Tilb bakzeil gehaald. Ook aandringen van de meente werd de ki met Zoetemelk van dag 18 oktober verplai naar 1 november. Op manier heeft men al pERLAND - In het htige recreatiegebied Schotsman, gelegen aan Veerse Meer nabij iperland, houdt de lan- ke rijvereniging en po- ,c ub Gouwe Reyers uit ^'"foskerke zaterdag 3 ok- de traditionele sa- gestelde wedstrijd voor den en pony's. de laatste wegwedsti van Zoetemelk bin bereik. Of het moet tuurlijk op die eerste van november sni wen.... onze paardesportmedewer- PRE< ts houdt op dezelfde plaats jag het Nederlands New Ponystamboek presta- itrijden. Zo'n honderd combina vertrek ny's in De pony' meerder Verhe is het da' van de N Club) va de Z-kla briek da den gele' schijnen ïans inze sportmedewerker l i DEN HAAG (ANP) - Voor de KNVB-bekerwedstrijd Valleivogels en FC Den Haag, over anderhalve week, steeds geen veld gevonden. De burgemeester van Sche ><3irpnü De Braak 1 Wommin» Fict »alvc"'3> zeel weigerde, na aanvankelijke toestemming, het d: zijn gemeente te laten plaats vinden. Zou niet binn h> door de KNVB gestelde termijn, lopend tot uiterlijk tkjrieuzen. gen voor de wedstrijddag, een speelgelegenheid gev zijn, dan zal FC Den Haag zonder te spelen overgaan de tweede ronde. Die termijn zal in ieder geval w overschreden maar het sectiebestuur amateurvoetba actief met sport zijn uiterste best de wedstrijd toch gespeeld te knjgi "L h ft de smaa£ te hoopt in het weekeinde daarover tot overeenstemmi komen met RVC en de gemeente Rijswijk. begon met een geintje vo- aar in Axel, kreeg vastere dit seizoen. Jasperse, pas keil. „Ik ben na mijn oplei- aan de Zeevaartschool op jrote vaart gegaan en aan- je tot je 27e op zee moet BRUGGE (RTR) - Het bestuur van Cerkel Brugge (lijven om uit de wapenrok donderdag trainer René Taelman op staande voet en ilijven, is er van sporten gen. Volgens een woordvoerder van de Belgische va nlijk nooit iets gekomen, club zijn de slechte resultaten in de eerste klasse de oo i ik aan wal kwam werd van het gedwongen voortijdige vertrek van Taelman kei staat met vijf punten uit acht wedstrijden derde va deren in de hoogste voetbal-afdeling van België. Hl haalde dit seizoen nog maar één overwinning. ZEIST (ANP) - De bondstrainers Nol de Ruiter en I Lingen hebben twintig voetballers geselecteerd voo oefenduel van Jong Oranje op dinsdag 6 oktober tege Den Bosch. Na dat treffen zal de groep worden tenj bracht tot zestien spelers. De voorlopige selectie: De Goey en Ellerman (Sparta), I Gillhaus en Viscaal (PSV), Plomp, Van der Meer, De Kr Fraser (FC Utrecht), Van Eek (FC Den Bosch), Barendse (1 oord), Willems en Paus (FC Twente), Bergkamp en Roy li Boere (De Graafschap), Matthaei (Haarlem), Buisman (PECI le), Vandenbroeck (MVV) en Verhagen (WV). BRUSSEL (ANP) - De strafcommissie van de voetbalbond heeft Erwin Koeman donderdag een schi van vier wedstrijden opgelegd. De Nederlandse middi der van KV Mechelen kreeg onlangs in de wedstrijd 1 Sporting Charleroi de rode kaart. De schorsing vani international gaat in op 4 oktober. Dit maakt het hemd lijk morgenavond nog mee te spelen in de topper teger| Brugge. HELSINKI (TT) - Door een overwinning met 87-j YMCA Helsinki heeft de basketbalclub Nashua Den 9 zich donderdag geplaatst voor de tweede ronde va] Europese bekertoernooi voor landskampioenen. De K landse titelhouder had in eigen huis al dertien punfej stand genomen van de Finnen. Voor vijfhonderd tod wers werden Paul Thompson (25 punten) en Ronald S| (24) de topscorers. De dames-basketbalploeg van Hoofddorp werd doni uitgeschakeld in de eerste ronde van het Europese b toernooi der landskampioenen. Het Zweedse Solna,! Nederland reeds zegevierde met 74-72, won in eigent' ruimer: 78- 67. ROTTERDAM (ANP) - Thérèse Wilmink zal zich 1 scheid van het topturnen anders hebben voorgesteld.!] jarige Kampense, meervoudig nationaal kampioene,! donderdagmorgen op Papendal zich terug te trekken! de strijd om de wereldtitels, die van 19 tot en met 25 o> in het Sportpaleis Ahoy' wordt gehouden. Het afg* jaar werd zij door pech achtervolgd. De blessure-probt begonnen kort na het toernooi om de Ahoy' Cup in W dam, waar zij had geturnd met de ziekte van Pfeiffer1] de leden. In juli ging ze in Parijs tot overmaat van] door haar enkel tijdens een trainingsstage. het ploe ook niet te doen seerde h trimlope Vorig met de op de ac lijk met ken. He was het derdeel heid uit ren te re zwemmf een bro Daarom ter met getrainc Zelzate. ik een want ik men, de benen, sen de minuter ons niv mende wat aar hebben afgespri te gaan Ook het de triat onbeker ook hie: pas tijc Hoek. fietsond ter Mai onze sportmedewerker L - In de overgangsklasse B va ibalcompetitie haalde FSV fors ir liefst 13-1 liet het de Sasse ploeg ROYAL 13-1 - De cijfers ken boekdelen. Via treffers Fons Baert (4x), Jan de (2x), Peter Baecke (3x), de Zeeuw (2x), Scherbeyn ol (uit een strafschop) V ver weg van zijn op- Bert Dutree scoorde te- r Royal. VLAANDEREN-RIJN- ■T 5-1 - Arno van de (2x), Stefan Donze, Hans Boom en Frank van Lent igelden het lot over Rijn- dat door een verzilverde schop van Roegiers de eer ie. N BOYS-PHILIPPINE 6-5 zeven treffer vorige week, t m Corn Boys deze keer met doelpunten als winnaar uit duel tevoorschijn. Voor doelpuntenserie zorgden r, Elisabeth, Klaessen, (2x) en Van de Berge. "MB BEN/DE RIDDER 0-3 - Broodje Ben/De Ier 2 bleek niet opgewassen IJ een sterker OAZ-team. doelpunten van Ronny 't te, Alwin Dey en Pieter FSV ent. ivoor Verecke voorde HOEKS GETTEI pun tr ijl Zegers voor H ploeggei (2x), Ed< eigen do brachtei treffers. Jacco SI THE SLOCK laas vee in het Terneu2 niet en van Ma Freddy scoorde STAND deren 2-4, TÜ Boys Groote Ben/De pine 2- vaart 2 (ADVERTENTIE) Toto 39a Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 51 keer f. 109.56' 1 prijs: 1027 keer f. 13,50. Cijferspel 39 en 39a Eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: 3 winnaars; derdel winnaars; vierde prijs: 226 keer; vijfde prijs: 2356 keer (va5'] zen). Verlind, het Richt van pNDPUNT en [ANDPUWTINDE rRKT Nieuws, rrt> cultuur en womie. Elke vrij- pvondopKRO pyisie. De vetgedrukte clubs gaan over naar de voigende ronde Vitoria Guimaraes (Por) - Tatabanya (Hon) 1-0 (1-1) Belenenses (Por) - Barcelona (Spa) 1-0 (0-2) Bohemians Praag (Tsrj) - Beveren (Bel) 1-0 (0-2) GKS Katowice (Pol) - Sportul Studentesc (Roe) 1-2 (0-1) Spora (Lux) - Feyenoord (Ned) 2-5 (0-5) geef u o| KRO-Si of word BEL 03

de Stem | 1987 | | pagina 6