wintig miljoen oor fietspaden Bamisfeesten zijn begonnen POLITIERAPPORT OKTOBER DUIDELIJKHEID OVER KABEL STJANSTEEN EN CLINGE \NDICAPTI TIJD? ONS WERK hemadag uderen en eiligheid Sportkampioenen Hulst gehuldigd Openbare school Hulst vierde 5-jarig bestaan Man zwaar gewond bij aanrijding Oostburg Bazar in De Yurssche Terneuzense blijft in bewaring PLAATSELIJK NIEUWS STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1987 JANSTEEN/CLINGE - Het is onduidelijk of Clinge en St. Jan- n binnenkort kabeltelevisie krij- van Kabeltelevisie Nederland Regionale Zeeuws-Vlaamse Wo- ibouwvereniging wil een be- ind kabelsysteem in beide plaat- voorlopig handhaven, terwijl allebei de kernen op het live net wil aansluiten. De Re- iale en KTN gaan binnenkort j de tafel zitten. Op verzoek van de bewoners is de Hulster wethouder van openbare wethouder G. van de Voorde inge schakeld als scheidsrechter. Het gaat om een paar honderd wonin gen, waarin vooral wat oudere men sen wonen. Deze huizen zijn aangesloten op een kabelnet van de Regionale dat slechts een viertal zenders biedt. De Regionale wil dat er een overgang stermijn komt voor degenen die op het oude net zijn aangesloten, om het verschil in kostprijs te over bruggen. Die overgangstermijn is het belangrijkste punt waarover de partijen het eens moeten worden. Volgens Van de Voorde is een aan tal ouderen tevreden met dit televi sie-aanbod en willen zij niet op het nieuwe, duurdere, net aangesloten worden. „Uit een enquête onder de bewoners van beide dorpen is geble ken dat een meerderheid voor het nieuwe systeem is. Het probleem is dat niet honderd procent van de be woners iets voelt voor de KTN-aan- sluiting. En de Regionale kan vol gens het lopende contract de be staande kabel in zo'n geval handha ven", zegt Van de Voorde. Bovendien is het systeem van de Woningbouwvereniging nog niet af geschreven. Afschaffing zou dus een financieel verlies voor de vereniging betekenen. Van de Voorde zegt dat de gesprekken met de drie partijen begin oktober afgerond zijn en dat dan duidelijk moet zijn welke oplos sing er uit de bus komt. Volgens de directeur van de Re gionale, M. Goedbloed, wordt het hoogste tijd dat er duidelijk komt 'in het belang van de huurders'. ietsen - speelgoed 'ng PASSAGE 155-1781 OVINCIAAL PLAN: :eveel vrije tijd toch •ruikt wordt. •rland helpt waar oorzieningen échtte in. Voor iedere bte! Weekenddienst ptem-redactie Toeristen Gregoriaanse hoogmis Hulst 'Europa' thema kinder boekenweek Bestuur band schorst leden alsnog Poging tot diefstal auto Inbraak kapsalon Vlees gestolen Kater vermoord Doorrijden na aanrijding Clinge Hulst Bamisrit T22 'roblemen met kabel-tv verslaggever N). |mze verslaggever v IDELBURG - In het Zeeuwse buitengebied kan de ko- fe tien jaar vijftig kilometer fietspad worden aange- of verbeterd, een karwei waarvoor twintig miljoen >n beschikbaar is. Voor toeristische routes en het op- i van knelpunten blijft dan nog vijf miljoen gulden Dat totaalbedrag van 25 miljoen is aanzienlijk min jan in de voorbije tien jaar, toen het provinciaal fiets- aplan 36 miljoen gulden opslokte. ]moïterwerkï [cijfers blijken uit het voor werp van een nieuw fiets- mplan voor de komende jaar, dat overigens nog in pril stadium is. Het moet door een inspraakronde !en geloodst, voor GS en rinciale staten het defini- kunnen vaststellen. Waar- jnljjk wordt dat voorjaar Het plan behelst fietspaden verschillende wegbeheer- ,maar beperkt zich wel tot gebieden buiten de be- vde kom. Daarbinnen moe gemeentebesturen maar uitzoeken wat ze voor de eis willen doen. er in de komende jaren ier geld is voor fietspaden, t door de opheffing van een subsidieregeling en omdat provinciebestuur heeft he in geen geld meer te storten it Zeeuws fietspadenfonds, nieuwe plan stelt niettemin tdat 'een groot deel van de i onze verslaggever ILST - De themadag deren en Veiligheid dins- l 29 september in De to in Hulst wordt voor ee groepen gehouden. •orgens om half tien zijn de •eren uit Steen, Heikant en •ge welkom, 's Middags is de beurt aan de ouderen Hulst, Nieuw-Namen en •auw. Beiden krijgen het- programma voorgescho- Het middagprogramma Wt om 14.00 uur. I por redactionele zaken, pt voor advertenties of Fzorgklachten, kunt u dit peekeinde contact opne- fjen met Rein van der Telm, 01170-3370. B.g.g. P'53-1534. Zondagmiddag P150-17920. coupon, met een postzel j iIRE, p/a Stephensonstraat etermeer. Dan krijgt u het laat is' thuisgestuurd. ZAAKJES VOOR HET TE l^OOR ZUIDWEST NEDERLAND Item beuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon- ™ners °P pagina 2. oingstljden: >-12.30/13.30-17.00 uur. 'actie [[neuzen: Rein van der (editie-chef), Joep "melen, Emile Calon, lain van Damme, Ton [men (sport), Cor J. de ir(foto). Frank Deij, Eugène •straeten. 'elburg; jan Jansen. entie-exploitatle ecteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- Woonplaats mobiliteit van de Zeeuwse be volking voor rekening van de fiets komt'. Dagelijks reizen Zeeuwen gemiddeld 26,5 kilometer, waarvan ongeveer twintig per auto. Het aandeel van het openbaar vervoer is met 2,13 kilometer maar bescheiden. Op fiets en bromfiets legt de ge middelde Sleeuw iedere dag 3,34 kilometer af. „De fiets vergt geen dure infrastructuur en heeft geen nadelige invloed op het milieu," tekenen de opstel lers van het plan (provinciale waterstaat) daarbij aan. Alle reden volgens hen om voor een goed f ietspadennet te zorgen. Het 'bestemmingsverkeer' heeft uiteraard voorrang. Doorgaans gaat het daarbij om fietspaden langs bestaande we gen en daarvoor is 22 miljoen beschikbaar. Daarnaast moet Zeeland denken aan fietspaden voor toeristen, een investering van drie miljoen waard, vol gens het plan. Wat die toeristi sche routes betreft, staat de completering van de fietsroute langs de kust van West- Zeeuwsch-Vlaanderen, inclu sief de aanleg van een verbin ding aan de zuidkant van het Zwin naar Knokke, hoog op de lijst. Op de prioriteitenlijst van ge wone verbindingen staan vijf fietspaden in Zeeuwsch- Vlaanderen in de top-twintig: de Oranjestraat in IJzendijke, de Langeweg bij Breskens, de Zwinstraat bij Retranchement, de Reuzenhoeksedijk tussen Terneuzen en Zaamslag en de Hulsterseweg/Derde Verkor ting bij Axel. De lijst komt ove rigens uit op een totaallengte van ruim 82 kilometer, zodat er nog heel wat projecten zullen worden geschrapt. De plannenmakers hebben ook oog voor de veiligheid van de Zeeuwse fietsers en signale ren daarom een aantal knel punten, dat snel oplossingen vraagt Onder de punten waar overstekende fietsers te lang moeten wachten en die tevens een black spot vormen voor het totale verkeer hoort de aan sluiting van de Haarmanweg in Terneuzen op de weg Zaam- slag-Sluiskil. Ook aan de Phi- lipsweg in Oostburg moeten fietsers te lang wachten. Van onze correspondente HULST - Het basiliekkoor onder leiding van Jo Ivens zingt zondag de Mis van Pe- rosi. Volgens de dirigent/ organist een werk waarmee eens lekker op de melan cholische ouderwetse toer wordt gegaan. De Gregoriaanse hoogmis wordt rechtstreeks uitgezon den door de KRO via radio 4 om 10.00 uur. Het is de vijftigste keer dat Ivens en zijn basiliekkoor een radio-opname verzorgen. Hij is nu veertig jaar werkzaam als musicus bij de parochie van Hulst. De vijftigste radio-uit zending ziet hij dan ook als een kroon op zijn werk. De Hulster sportlui bijeen in de burgerzaal van het stadhuis. Van onze verslaggever HULST - Burgemeester F. Jacobs van de gemeente Hulst heeft gisteravond traditiegetrouw de beste sporters van het afgelo pen seizoen gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een ontspannen bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis, waar iedere sporter een oorkonde kreeg uitgereikt. Het stadhuis werd dit jaar gehaald door de volgende sporters: het eerste team van voetbalvereniging Graauw (kampioen van de tweede klasse afdeling Zeeland), Vi vian en Sterra Blanckaert en Anja van de Vijver van ta- feltennissvereniging St. Aloysius uit Graauw (kam pioen in de tweede divisie), Johan Braet, Paul Coolsen en Fred Portier van tafeltennis vereniging Reynnaert (kam pioen vierde klasse E), Eddy de Blijzer van Schietvereni ging Brown Bess (nationaal kampioen revolver 25 mm in de C klasse, districtkampioen met vuursteenvoorladen ge weer), Herman Naessen van Brown Bess (district kam pioen in de hoofdklasse per- cussievoorladen geweer met richtmiddelen), Maaike Ver- straeten van tennisclub Hul ster Ambacht (Zeeuw kam pioen senioren), dames M. Baggen, L. Mast, R. Naessens en M. Rottier (eerste dames enkel team, kampioen hoofd klasse district competitie provincie Zeeland), Jolanda de Nijs van ateltiekvereni- ging RKHAV (Zeews kam pioen meisjes A op 100,400 en 800 meter, ook kkampioen district west 2 op 400 meter, Ivan Beck van RKHAV (tweede plaats bij Ned. kam pioenschap kogelstoten, Zeeuws kampioen jongens A bij kogelstoten, speer-en si- cuswerpen), Piet Vonck van RHHAV (Zeeuws crosskam- - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER pioen bij senioren), Michiel Geijsels van RKHAV (bij zondere prestatie jongens B, Zeeuws kampioen op 400 me ter en kampioen district West 2 op 400 meter, Martin Martens uit Clinge lid van de schaakvereniging Terneuzen (tweede plaats Nederlands schaakkampioenschap, hoog ste categorie junioren, kam pioen Zeeland senioren snel schaken, Wim den Engels man van zwemvereniging Koewacht (tweede plaats bij internationale zwemwed strijd Hoeke-Sluis), Hermy de Windt (tweede plaats bij Nederlands kampioenschap rallycrossen. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Door 21 ballons kapot te prikken opende loco-burgemeester P. Mangnus van Hontenisse de Bamisfeesten 1987 in de twee grote tenten op het Marijkeplein. Door het klappen van de bal lons kwamen de namen tevoor schijn van de 21 standhouders die in de ene tent een grote middenstandsbeurs hebben in gericht. Namens de midden standers sprak J. Buysrogge de hoop uit op een succesvol ver loop van de vijf komende da gen. Na het nuttigen van een glas Bamis-wijn trokken de geno digden als eersten door de beurstent, terwijl Al te Kame raden muziek speelde in de tweede tent, die in gereedheid werd gebracht voor de zes kamp, waaraan een achttal buurtverenigingen deelnamen. Er werd op sportieve wijze ge streden onder voortdurende aanmoediging van talrijke supporters. Vanavond moet het klapstuk van de Bamisfeesten worden. Dan zijn er de grote internatio nale catch-wedstrijden voor dames en heren. De avond be gint om 20.00 uur. Van onze verslaggever HONTENISSE - Het thema van de kinder boekenweek die van 30 september tot en met 10 oktober in de bibliothe ken van Hulst en Kloosterzande wordt gehouden is 'Europa'. In beide biehs zijn er in die periode verschillende activiteiten. Doorlopend is er een tentoonstelling van bekroonde boeken en kunnen de kinderen puz zelen en videofilms over landen zien. Woensdag 30 september wordt in Hulst vanaf 13.30 uur het zogenaamde Europaspel gespeeld voor de jeugd tussen acht en twaalf jaar. Op hetzelfde moment wordt in de bieb in Kloosterzande een ver toning gegeven van dia's van prentenboeken en le vend ganzenbord gespeeld voor kinderen tussen vier en zeven jaar. Op woens dag 7 oktober gebeurt het zelfde, maar krijgt Kloos terzande het programma van Hulst en omgekeerd. Van onze verslaggever AXEL - Drie van de eerder geschorste leden van de Show band Axel, die vorige week weer als volwaardig lid werden geaccepteerd, zijn alsnog uit de gratie geraakt bij het be stuur. Loco-burgemeester Mangnus opent de Bamisfeesten. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Volgens E. van Overmeire, woordvoerder van de muzi kanten die uit het lidmaat schap zijn ontzet, ontvingen zij donderdagochtend een brief met die boodschap. De zes men sen, wier schorsing door de le denvergadering ongedaan werd gemaakt, kregen van het bestuur een uitnodiging voor een gesprek. Vier van hen lie ten toen weten zichzelf op non- actief te stellen, totdat de pro blemen met de showband opge lost zijn. Drie leden van deze groep vallen nu alsnog uit de gratie. Volgens Van Overmeire omdat zij weigeren mee te werken aan het beleid van het bestuur. Be stuurslid en woordvoerder R. Schele, was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. TERNEUZEN - Onbekenden hebben donderdagavond ge tracht de aan de Churchill- laan geparkeerd staande per sonenauto van Terneuzenaar P. E. te stelen. Men had het linkervoorportier geforceerd en de bedraing reeds doorver bonden. Wellicht is men daarbij gestoord. Wel ver dwenen uit het voertuig een rijbewijs, paspoort en enkele kredietkaarten. TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in kapsalon Van de B. aan de Alvarez- laan. Om binnen te komen had men de ruit van de voor deur vernield, schade 1500 gulden. Verder had men een tuner en een versterker buit gemaakt, waarde ongeveer 600 gulden. TERNEUZEN - In de woning van G. S. aan de Katspolder- laan werd een inbraak ge pleegd, waarbij de dader(s) uit een diepvrieskast voor on geveer 125 gulden aan vlees en vleeswaren .buit maakte. Om zich toegang te verschaf fen was een deur geforceerd. AARDENBURG - In de Landstraat is een kater, eigendom van mevrouw R. uit Aardenburg, dood gescho ten met een jachtgeweer. De politie tast in het duister. SLUIS - De personenauto van J.R.B. uit Aalst, die op de Grote Markt in Sluis gepar keerd stond, is door een an dere auto aangereden. De da der is doorgereden. Ook in de Dorpsstraat in reed iemand door na een aan rijding, waarbij de personen auto van B.W.H. uit Schelles- ten (Duitsland) werd geraakt. BINGO - De stichting Roller- driedaagse Clinge houdt vrij dag 2 oktober een grote bingo in café de Troubadour ten be hoeve van de driedaagse. Aanvang 19.30 uur. BINGO - In het gemeen schapshuis Malpertuus hield de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen een bin gomiddag. Daaraan werd door 81 personen deelgeno men. Naast de hoofdprijs, die gewonnen werd door Gilbert de Vet uit Clinge, waren de overige prijswinnaars: 1. M. de Vos-Vos, Clinge; 2. A. de Brouwer, Heikant, 3. M. de Burger, St.-Jansteen; 4. A. van de Branden-Aerts, 5. J. de Vet, beiden Clinge. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de vijfde wedstrijd van de na jaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met 15 pa ren. Uitslag: 1. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck, 2. dames Biesbroeck-Goossen, 3. heren Pouwels-Van Cruissen. BRIDGE - Bridgeclug Hulst speelde in Den Dullaert de vijfde competitiewedstrijd. De uitslag: groep A 1 me vrouw Holla en de heer Nie- land, 2 heren Biesbroeck en Beuzenberg, 3 dames Bies broeck en Goossen. Groep B: 1 heren De Maat en Van Laere, 2 heren Doorlijn en Simpe laar, 3 en 4 gelijk echtpaar Kint en heren Heyndrickx en Deltour. Groep C: 1 mevr- Snoodijk en de heer De Leeuw, 2 dames Beaart en Carriere, 3 dames Van Es- broeck en Hillege. Groep D: 1 mevrouw Cosijn en de heer Holla, 2 mevr. Zwarekant en de heer Stallaert, 3 heren Kint en Bastiaans. Van onze correspondente HULST - De openbare basisschool de Reynaert in Hulst heeft deze week feest gevierd. Heel wat ouders en andere belangstellenden bezochten in de afgelopen dagen de 'open week' waarop tijdens de lesuren de gelegenheid werd ge boden om eens kennis te maken met wat er zoal gebeurt op de Reynaert school. Gisteren was het hoogtepunt van de lustrumviering. In alle vroegte werden de leerkrach ten met een koetsje afgehaald in gemeenschapscentrum Den Dullaert, waarna ze op school in de bloemen en in de cadeaus werden gezet. Daarna volgde een feestelijke dag. De ochtend werd doorgebracht met spel letjes, terwijl de leerlingen in groepen Hulst eens mochten bekijken vanuit een koets. Van onze correspondent OOSTBURG - De Aarden burger J. M. is gisteravond omstreeks 20.30 uur ernstig gewond geraakt bij een aanrijding in Nieuwstraat te Oostburg. Hij werd over gebracht naar het zieken huis in Brugge. M. reed met zijn personenauto achterop een landbouwtrekker met aanhangwagen, bestuurd door A.J.R. uit Oostburg. M. kwam bekneld in de personen auto te zitten en moest door de brandweer uit Oostburg wor den uitgezaagd. Aanvankelijk werd hij in het ziekenhuis van Oostburg opge nomen, maar daar oordeelde men het beter de man naar Brugge te laten vervoe- ren.Over de aard van de ver wondingen kon de politie gis teravond laat nog geen mede delingen doen. Om 13.00 uur 's middags werden er onder grote belang stelling ballons opgelaten, waarna de leerlingen de gele genheid kregen om te genieten van een poppenspel. De middag werd afgesloten met een optre den van Piet Brakman. Het 5- jarig bestaan van de openbare basisschool de Reynaert werd besloten met een receptie om 20.00 uur voor genodige ouders. De receptie wordt gehouden op school. Van onze verslaggever AXEL - De ouderen van de Stichting Alge meen Bejaardencen trum Axel houden woensdag 14 oktober hun jaarlijkse bazar in de Vurssche. Om 10.00 uur opent de ex positie van werkstukken die de ouderen in De Vurssche het afgelopen jaar maakten. Deze zijn ook te koop. Verder zijn er diverse spelletjes met prijzen en bakken de ouderen verse wafels. De bazar sluit om 16.00 uur. KLOOSTERZANDE - De Zeeuws-Vlaamse Automobiel- sport Club (ZEVAC) houdt zon dag 27 september de jaarlijkse Bamisrit in de omgeving van Kloosterzande. Het is een orieëntatie-puzzelrit met een lengte van ongeveer 40 kilometer. De gemiddelde snel heid waarmee dient gereden te worden bedraagt 20 kilometer per uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 36-ja- rige I. B. uit Terneuzen, die gisteren is voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg, blijft voor een periode van zes dagen in verzekerde bewaring. Zoals eerder gemeld werd de vrouw begin deze week door de politie van Terneuzen in haar woonplaats aangehoudea Zij was in het bezit van een ge ringe hoeveelheid cocaine. Kien door dit blad in samenwerking eële Reclame.

de Stem | 1987 | | pagina 19