E L Stonedunkers: dames autonoom jfe REALISTISCHE AANPAK BIJ BV OOSTBURG Scheldesport richt zich op jeugd IVVEVVEV THOUSIASTE :DEWERKER(STER) Voorwaarts staat nu op eigen benen iSEUR M/V ie elektrotechniek k vol spanning ZILVEREN SCHOEN )vertuigend lerstel fan PZEM WIELERKLASSEMENT JE STEM SPORT 3 ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1987 GEEN HERENTEAM IN KOMENDE COMPETITIE Zelfvertrouwen JOSTBURG - BV Oostburg egint realistisch aan de jeuwe competitie. Priori- eit wordt gegeven aan het andhaven en uitbouwen an het ledental. Het Oost- [urgse bestuur heeft om reden besloten om zo- lel het eerste als tweede lerenteam niet te laten pro moveren. Erfenis 1ENAI- sIKER HEER Sftlsllo 2 3"2' 061(10 2 5"2' Sensationeel Het STEM-KLASSEMENT ZELFSTANDIGE VERENIGING Dames Indeling rayon Zuid 1 schade- en levensverzekering She meer werkvariatie en ruime op basis van intensief contact, roducten. het feit dat de eers inationaal verzekeringsconceb -how betreft. •114 ermijn een „onze basketbalmedewerker "IJLST - Het Hulsterse asketbal heeft even aan zijden draadje gehan- Ij. Ondanks de goede pre- lies van de heren vorig izoen bleek het aantal elers aan de vooravond de nieuwe competitie ■voldoende om door te 3an. Geen herenteam dus. 0k met de jeugd ging het niet |ster goed. De meisjes-junio- waren al eerder overge- jpt naar de seniorencompeti- t dus daar was de laaste hoop gevestigd. En de dames van ■nedunkers gaan door. Aan- .ikelijk waren er nog finan- fje problemen, maar ook die n uit de weg geruimd door de Hulsterse middenstand. De da mes willen er voluit tegenaan gaan en vooral hun eigen boontjes doppen. Toch moest Stonedunkers ook hier enkele verliezen in casseren. Drie dames moesten namelijk wegens hun studie afhaken: Kathy Luyten, Aniek van de Wielen en Judith de Potter. Verheugend daarente gen was de terugkeer van drie BV Hulst-veteranen: Patricia Colsen, Trees de Maat en Mar jan Reekens. Deze drie oudge dienden kunnen ongetwijfeld een niet onbelangrijk stuk er varing toevoegen aan de nog vrij jonge Stonedunkers-kern, bestaande uit de volgende speelsters: Dominique Majoor, Ilse van Dorselaar, Pascale van Rattingen, Aniek Hemelaar, Anja van Deurssen, Nandy Mannaert en Jacqueline de Waal. Vorig seizoen verliep vrij goed voor het debuterende Stone dunkers. Aanvankelijk had de ploeg nog wat aanpassings moeilijkheden, maar allengs groeide het zelfvertrouwen. Dit resulteerde in goede resultaten, zowel in de gewone competitie als in de bekerwedstrijden. De professionele aanpak van trai ner An-Christine de Bruin heeft nu al vruchten afgewor pen en Stonedunkers ziet de toekomst dan ook vol vertrou wen tegemoet. Toch zal het geen gemakke lijk seizoen worden. De concur rentie in de tweede klas is groot, ook al zitten er veel in middels bekende tegenstanders tussen. Opvallend veel Zeeuws-Vlaamse teams: BC Sas 1, Scheldesport 1 en BC Oostburg. Uiteraard maakt dit de competitie alleen maar inte ressanter, maar met name Scheldesport en Oostburg zijn niet te onderschatten tegen standers. Bij Stonedunkers waagt men zich dan ook niet aan voorspel lingen. De krachtsverhoudin gen zullen pas na enkele wed strijden duidelijk worden, is de algemene opvatting. De menta liteit is in ieder geval uitste kend. De dames willen koste wat kost het basketbal in stand houden. Uiteraard zal in de toekomst aanvulling vanuit de jeugd noodzakelijk worden. Voorlopig concentreert Stone dunkers zich echter op de da mes en wordt het reilen en zei len van' de ..vereniging ook hoofdzakelijk door de dames bepaald. Voor de heren van Stone dunkers werd het een catastro faal jaar. Nadat eerst enkele spelers noodgedwongen had den moeten afhaken, kon de competitie slechts met de grootste moeite worden uitge speeld. Door vrijwillige degra datie probeerde men aanvan kelijk nog het herenbasketbal te redden, maar aan de voor avond van de nieuwe competi tie bleek de animo volledig ver dwenen te zijn. Geen heren dus voor Stonedunkers. Wat de jeugd betreft, is een en ander nog vrij onduidelijk. Luc Dierickx traint momenteel enkele mini's en hoopt in de loop van het seizoen nog een team te kunnen samenstellen. Vooralsnog lijkt dit nog een verre droom. Tg het basisinkomen flink wat ien opgeschroefd, deze manier van werken u fkt, u 25 tot 40 jaar oud bent, zit bent van een rijbewijs en iding die gelijkwaardig is /O, nodigen wij u uit om te en. Graag schriftelijk vóór ;r a.s. gericht aan mevrouw istra, Eerste Hollandsche, personeelszaken, Keizers- 74-176, Postbus 1884, Amsterdam, onder vermel- i vacaturenummer 552/87. ör meer informatie kunt u zich tot de inspecteur van dit [e heer L. Verwijmeren. 1076-225519. üsen en voor deze boeiende functie die- Ie volgende eisen te voldoen: HTS-E, diploma Elektrotechniek .opleiding of daarmee gelijk te stel- iiding); edrijfservaring; jitdrukkingsvaardigheid in woord en |van de moderne elektronika strekt eveling. I en rechtspositie: ing zal geschieden op basis van de 'stematiek, met een min. van en een max. van 5.221bruto and, excl. 8% vakantietoeslag; stelling zal voorlopig geschieden op enbasis; verblijfkosten conform Reisbesluit i in het ABP; Ihtspositiebesluit /an toepassing. onderwijs perso- le |llenden kunnen hun schriftelijke met vermelding van vacaturenum- dagen na verschijning richten aan Knook, directeur VEV. Oude Barneveldseweg 65 3862 PS Nijkerk telefoon (03494) 54844 Hooipolder Selfservicestations zoekt voor zijn vestiging in Raamsdonksveer een U bent: - 17 20 jaar (woonachtigin het gebied) - opgeleid op mavo-niveau - commercieel ingesteld U heeft: - teamgeest, anders gezegd het vermogen om in een kb team te werken - geen problemen om onregelmatig te werken. De juiste kandida(a)t(e) wordt geboden: - een goed salaris met onregelmatigheidstoeslag - een uitgesproken afwisselende job. Schriftelijke sollicitaties voorzien van pasfoto worden gaarne ingewacht bij: itbouw heeft prioriteit fm onze basketbalmedewerker ,'iteraard betekende deze beslis- jng een teleurstelling voor en- ele Oostburg-spelers. Zoals be- end slaagde Souburg 3 er niet i om via winst op BC Sas 1 te lomoveren naar de eerste klas. laardoor kreeg BV Oostburg averwacht toch nog een troost- rijs aangereikt. iet eerste herenteam kon naar de jerste klas promoveren, terwijl de re- ves de lege plaats in de tweede klas [onden innemen. Inmiddels hadden onald Zoetaert, Geert Lybaert, Do- liniek Snauwaert en Willem van de froecke de Oostburgse basketbalver- niging verlaten. Door deze gevoelige Jderlating vond het bestuur het niet mntwoord om twee teams boven |un niveau te laten spelen. Bovendien ivam het aanbod eigenlijk te laat. iovenvermelde spelers hadden hun besluit al genomen voordat het pro motie-nieuws bekend werd. Het bestuur van BV Oostburg on derging enkele wijzigingen. Han Moerman werd voorzitter en pen ningmeester, Marion d'Haens secre taresse, Elly de Krijger wedstrijd-se cretaresse en Jan Moggré scheids- rechters-commissaris. Han Moerman zal de training van de beide herenteams voor zijn reke ning nemen. De kern van het eerste team heeft men bewust klein gehou den, omdat reserves-spelers wel als wisselspelers mogen invallen in een hoger team, maar niet andersom. De samenstelling van BV Oostburg 1 is als volgt: Ronny Zoetaert (captain- coach), Edwin de Dobbelare, Leo Dek ker, Patrick en Eric Marteijn, Ruud van Runstraat en Rob Traas. Het laatstgenoemde viertal kwam vorig seizoen nog uit voor Oostburg 2. De kern van het reserveteam is veel uitgebreider en ziet er als volgt uit: Eddy Eversdijk, Jan Moggré (captain-coach), Han Moerman, Mark de Jager, Andreas Kalkman, Tonny de Krijger, Robert van Dalen, Peter van Dale en Arne Zwier. De laatste drie speelden vorig jaar nog bij de jongens-aspiranten, maar moesten wegens spelersgebrek met dispensatie toegevoegd worden aan de senioren selectie. Dit betekent overigens dat de overige aspiranten voorlopig slechts trainen en vriendschappelijke wed strijden spelen. Bij uitbreiding van de kern kan in een later stadium eventu eel nog een team in de competitie in geschreven worden. „De uitbouw van ons ledental heeft dit seizoen dan ook alle prioriteit," zegt voorzitter Han Moerman. Onverwacht goed vergaat het de Oostburgse dames. De kern is bijzon der groot en sterk. Lisa Leunis, Elly Krijger, Reneé Sanderse, Marga van de Vijver (ex-Scheldesport), Marion d'Haens, Suzanne Dees, Nicole Rie- mens, Sandra Brevet, Josiane Zonne- vijle, Judith van Heijst, Joke Korfker en Annemarie Sampson. Bovendien zijn nog drie Operatie-speelsters be reid om terug te keren, maar zij zien zich geconfronteerd met de wel erg zure erfenis van het vroegere Opera- tie'71. De NBB eist namelijk nog achter stallige contributie van desbetref fende speelsters. De reden hiervoor moet gezocht worden in nalatigheid, al dan niet bewust, van het overkoe pelende Operatie'71, de handbalvere niging, die na de afscheiding van de basketballers verzuimde speelsters uit te schrijven. De toch al lastige ont koppeling van basketballers en hand ballers krijgt hierdoor nog een onver- wachte nasleep. Hoe het ook zij, de dameskern is zeker sterk genoeg om een belangrijke rol in de competitie te kunnen spelen. De jeugd zal voorlopig niet in com petitieverband aantreden. Wel orga niseert BV Oostburg vijf clinics (bas ketbal-instuiven) in de periode fe- bruari-maart 1988, waarop de Oost burgse jeugd kosteloos met het bas ketbal kan kennismaken. Han Moerman, voorzitter en penningmeester van BV Oostburg zal ook de training van beide herenteams voor zijn rekening nemen. - foto de stem/cor j. de boer C.A.J. KIMENAI Postbus 115, 5100 AC Dongen fan onze sportmedewerker JRNEUZEN - Gemeente ■■de koploper in de eerste 'as van het zaalvoetbal- iyon Terneuzen, maakte leze week geen fout. Met jvertuigende cijfers werd 'Idol verslagen, let tot dan toe nog zonder pun tverlies zijnde Witte/Bous- :n/De Bruin moest het eerste Mnt afstaan. Daarvoor zorgde iet eveneens hoog genoteerde Mlips 1. In een voorzichtig. W deelden de ploegen de j ^ten via een eindstand van h de tweede klas is PZEM zuidelijk aan herstel bezig, faden de eerste drie competi- peduels met vrij overtuigende ■Sjfers verloren, nu pakte EM voor de tweede opeen- foigende maal de winst. Slachtoffer' was ditmaal M& P'Den Engel/Scheele. Koplo- (er ABN had de handen vol om KB/image Club van zich af houden. De lijstaanvoerder wam zelfs op achterstand, Jaardat het in de slotfase de ~™d om wist te buigen naar f® krappe zege van 3-2. UITSLAGEN 'klas; Gemeente 1-Beldo 19- ZFSV48-Gemeente 2 0-3, Ter- T2?" 1-Sporting Van de Hemel 1 1 ,w'tte/Boussen/De Bruin-Phi- $tn W'W Van Strien-RWS 9-4, f^-EK Yugo 2-1. kJas: Dow 2-Beldo 2 3-1, £n Engel/Scheele-PZEM „pi toöels-Sporting Van de He- 2 2 3-io, ABN-B&M/Image Club «rdeIdas: Terneuzen 2-Dow 312- "oalgetters 3-EK Yugo 2 3-3 STANDEN «rate klas: Gemeente 1 5-9, Wit- '^n/„De Bruin 4-7, Ge wade 2 3-6, Philips 1 4-6, HKC 4- k 15-4, Sporting Van de -2 pÏA ZPSV48 4-2, Beldo 1 SS Xu,g0 5"2'sv Ovet 3-0. 'anu „Uas:, ABN 5"10. Sporting T2 5"8'W Van Strien /Den Engel/Scheele 5-5, M&BGmage Club 4-3, «IS k)as: B-team 4-8, Philips 2 ■5 ?„0a'S®tiers 3 4"6. Terneuzen 2 ïf* 2-4, Excelsior 4-4, FSV *■4 Atoom Boys 4-2; EK Yugo 2 p Dow 4 2-0, Dow 3 5-0 Scheldesport-voorzitter Eric de Ruijsscher: We gaan ons komend seizoen vooral op de jeugd richten." - fotowimkooyman TERNEUZEN - Schelde sport begint het nieuwe seizoen met ingrijpende veranderingen. Nadat het bestuur van de Terneu- zense basketbalvereni ging zich lange tijd op de senioren concentreerde, zal dit seizoen veel meer aandacht naar de jeugd uitgaan. Zowel de heren als de dames van deze vereniging hebben zich vorig seizoen kunnen handhaven in de eerste klas, wat uiteraard voor de nodige publiciteit zorgde. Door die goede resultaten hoopt het Scheldesport-bestuur meer aandacht van de jeugd te krijgen. Om dat doel te berei ken zal in de herfstvakantie een grootse instuif worden gehouden onder de vakkun dige leiding van enkele eerste divisie-spelers. Ondanks deze groot scheepse jeugdcampagne is van de oorspronkelijke Scheldesport-jeugd weinig overgebleven. De meeste ju nioren werden, al dan niet met dispensatie, aan de se nioren toegevoegd. Schelde sport beschikt momenteel wel over een zeer uitgebreide kadetten-selectie jongens. Het aantal kadetten is zelfs zo groot, dat in de loop van de competitie misschien nog een tweede team gevormd kan worden. Een tweede grote wijziging heeft zich volktrokken op het trainersvlak. Ed Hofman, die zich vorig jaar al terugtrok uit het bestuur, stopt er een jaartje mee. Hij blijft wel be schikbaar als speler en zal zeker niet nalaten de heren senioren van technisch ad vies te blijven voorzien. In zijn plaats komt René Klerkx, vorig jaar nog opval lend succesvol als trainer van de meisjes-junioren. Het eerste herenteam heeft ove rigens weinig veranderingen ondergaan. De kern is intact gebleven op Aaron Koole na. Zijn plaats wordt opgevuld door Mare Rommel (ex-BC Sas). Scheldesport 1 streeft er in de eerste plaats naar de play offs te halen. Alles wat meer is, is meegenomen. meest sensationele nieuws komt echter van de dames. Scheldesport 1 verschijnt dit seizoen met een compleet nieuw team en een nieuwe trainer. Die trainer is niet de eerste de beste. André Boer, vorig jaar. nog trainer van Souburg 1, dat uitkwam in de eerste divisie, heeft dat team verruild voor Scheldesport. Uiteraard betekent de aanwezigheid van Boer een enorme aanwinst voor de Scheldesport-dames, die mede door de komst van de ex-Souburg-trainer ook en kele sterke speelsters naar Terneuzen zagen komen. Dat zijn: Anita van Riei (Sou burg), Wil Melser (Voor waarts) en Loes Vrielink, die vorig jaar nog uitkwam in de overgangsklasse in Twente. Bovendien kan Schelde sport 1 rekenen op de inbreng van drie bijzonder sterke en veelbelovende ex-junioren. Dat zijn Nicole Hogendoorn, Linda Vonk en Miranda Pij- pelinck. Laatstgenoemde werd vorig seizoen nog gese lecteerd voor een gelegen heidsteam bestaande uit de acht beste meisjes-kadetten van het rayon Zuid. Het eer ste damesteam zal dan ook ongetwijfeld een belangrijke rol spelen in de eerste klas. Het tweede herenteam werd vorig jaar kampioen en komt nu dus uit in de tweede klas. De stemming is vrij op timistisch en handhaving van het niveau wordt dan ook voorop gesteld. De kern is ongewijzigd gebleven. Wel zijn enkele jongens-junioren aan de selectie toegevoegd. Het tweede damesteam be staat dit seizoen voor het grootste deel uit de kern van vorig jaar. Dit betekent dat Scheldesport 2 kan terugval len op de nodige routine. Bo vendien werden enkele meis jes-junioren overgeheveld naar de dames. „We verzet ten de bakens naar de jeugd," zegt Scheldesport-voorzitter Eric de Ruijsscher. Een goed eindresultaat in de tweede klas moet dan ook haalbaar zijn. Amateurs: 1. J. de Crom (Hooger- heide) 554 punten, 2. N. v.d. Klun- dert (Hoogerheide) 448,3. P. Hee- ren (Sprundel) 390, 4. K. v. Goe- them (Kloosterzande) 373, 5/6. P. Barten (Zevenbergen), R. v. VUmmeren (St.-Willebrord) 369, 7. A. v. Loon (St.-Willebrord) 365, 8/9. K. Jonkers (Oud-Gastel), T. den Braber (Fijnaart) 299, 10. P. Mol ('s-Gravenpolder) 297, 11. T. Akkermans (Zevenbergen) 296, 12. A. Goense (Ovezande) 277,13. H. Rovers (Roosendaal) 274,14. E. Vereecken (St.-Jansteen) 269, 15. P. Hofland (Roosendaal) 264 pun ten. Junioren: 1. V. Timmermans (Hoogerheide) 484 punten, 2. R v. Loon (Zevenbergen) 413, 3. F. v. Son (Zevenbergen) 347, 4. J. Va- lentijn (St.-Willebrord) 324, 5. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 305, 6. T. Moonen ('s-Heerenhoek) 252, 7. R Sestig (Oosterhout) 250,8. R den Raden (Dussen) 247, 9. W. Geys (Kwadendamme) 229,10. W. v. Hoof (Hoogerheide) 220, 11. C. Wouters (Zevenbergen) 214,12. H. Roeven (Oosterhout) 202,13. R v. Kappel (Made) 181, 14. R, v. We zenbeek (Heerle) 167, 15. A. Roks (Breda) 166 punten. Nieuwelingen: 1. P. Konings (Roosendaal) 535 punten, 2. M. Verwijmeren (Prinsenbeek) 269, 3. P. Lonen (Dongen) 221, 4. A. Pijnenburg (Oosterhout) 193,5. R. Westerbeek (Prinsenbeek) 190, 6. R. Diepstraten (Gilze) 185, 7. P. Aartsen (Putte) 176, 8. J. Blijle- vens (Rijen) 174, 9. P. Jansen (Putte) 136, 10. J. Kouters (Oud- Gastel) 121,11. L. Machielse (Fij naart) 94,12. R Leeuw (Steenber gen) 93,13. S. Schalk (Galder) 88, 14. H. Loonen (Breda) 82, 15. M. Bergen (Wouw) 74 punten. 1/2. F. Verstraeten (Axel), W. Co- rijn (Philippine) met 4 doelp. 3 t/m 5. M. Azzagari (Goes), C. BLommaert (HW), H. Rieijens (Koewacht) met 3 doelp. 6 t/m 22. M. Verhelst (Axel), Th. Hanny (AZW), P. Wolfert (AZW), N. Bouman (AZW), A Thoen (AZW), H. Ottens (Bres- kens), D. v. Puyvelde (Clinge), B. v. Craenenbroeck (Clinge), R Krijger (Goes), M. Quataert (Hoek), E. Heyndrickx (HW), A. Schillemans (Kloetinge), A. Uitterhoeve (Le- wed. Boys), P. v.d. Hooft (Sluiskil), P. Valk (SSV'65), J. v. Leeuwen (IJ- zendijke), J. de Zwarte (Zaamslag) met 2 dóelp. Clubscore: 1 AZW en HW met 9 doelp., 2. Goes met 8 doelp., 3. Axel, Clinge en Koewacht met 7 doelp. Van onze basketbalmedewerker AXEL - Voorwaarts start het nieuwe seizoen als zelf standige vereniging. De overkoepelende binnensport club Voorwaarts is ontbonden. Ook op intern vlak zijn er enkele veranderingen: vrijwel alle jeugdspelers zijn, al dan niet met dispensatie, naar de senioren overgeheveld. Slecht één herenteam bij het jeugdige Voorwaarts- Voorwaarts dit seizoen. Het aantal junioren was net niet groot genoeg om een team in de competitie te brengen. Vandaar een bijzonder uitge breide herenselectie. Vorig jaar had Voorwaarts nogal wat problemen met de slechte voorbereiding op het nieuwe seizoen. De heren kwamen traag op gang en dit euvel moet deze keer voorkomen worden door oefenwedstrij den en toernooien. Uiteraard moest ook Voorwarts tegenvallers in casseren. Ad Kimenai en Jur- gen van Avermate, twee rou tiniers, moesten om verschil lende redenen het basketbal opgeven. Voor hen kwamen verschillende junioren in de plaats: Mike Verhage, Peter de Kraker, Marco Herman, Patrick de Jonge, Danny An- driessen en Bas Martens. Stuk voor stuk veelbelovende jonge spelers. Daarnaast kan Voorwaarts ook dit seizoen rekenen op Paul van Genderen en Wer ner Andriessen. De twee snelle voorspelers moeten het gevaarlijkste aanvalswapen van de Axelse heren worden. Gecombineerd met de relatief hoge gemiddelde lengte hoopt Voorwaarts dit seizoen een niet onbelangrijke rol in de middenmoot van de tweede klas te kunnen spelen. Terug van weggeweest is Levien Scheele, die na een ernstig auto-ongeluk lange tijd op non-actief had gestaan. Peter Moorthamer en 'good old' Dick Busch moeten tenslotte voor de nodige ervaring in team zorgen. Vrij veel problemen voor de beide damesteams van Luc Dierickx. Wil Melser vertrok naar Scheldesport. Elsa Mar tina en Gerda de Jager zijn wegens zwangerschap een jaar niet beschikbaar, terwijl Helen van Grembergen en Marjo van de Bulcke voor goed gestopt zijn. Jammer ge noeg slaagde Voorwaarts 1 er vorig jaar net niet in om door te stoten naar de ahsolute top: de overgangsklas. Het bestuur van de Axelse basketbalvereniging had al geld gereseveerd om de pro motie te kunnen bekostigen. Het grote probleem van de Axelse dames blijft voorals nog het ontbreken van lange centrumspeelsters. Indien versterking in de lucht uit blijft zal zowel het eerste als het tweede team een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Coach Luc Dierickx blijft optimis tisch en hoopt op spoedige versterking vanuitBelgië. Voorwaarts mag hopen dat deze versterking zich ook in derdaad zal aandienen met het oog op de interessante confrontaties met de even eens zwaar versterkte Schel desport- en BV Oostburg- formaties. Een bekend probleem vormt het gebrek aan jeugd spelers. Ook dit seizoen moes ten verschillende junioren met dispensatie overgeheveld worden naar de senioren teams, wegens gebrek aan spelers. Vooral het ontbreken van een jongens-juniorentam wordt betreurd in Axelse kringen. Dick Busch: „Jammer dat binnensportverenigingen blijkbaar niet kunnen of willen samenwerken". - fotowimkooyman Van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - De indeling voor de basketbalcompetitie van het rayon Zuid voor het nieuwe seizoen ziet er als volgt uit: Heren eerste klas: BC Sas 1, Schel desport 1, Volharding 1, Marathon 2 en 3, Souburg 2, Dynamo'70 2. Tweede klas: BV Oostburg 1, HTS 1, Mevo'80 1, Voorwaarts 1, Schel desport 2, Souburg 3, Volharding 2, Matador 1. Derde klas: Marathon 4, Mevo'80 2, Volharding 3, BV Oostburg 2, Souburg 4, Dynamo'70 3. Dames eerste klas: Marathon 3, Volharding 1 en 2, Dynamo'70 1, Souburg 2, Voorwaarts 1 en 2, Smokkelhoek 1, Scheldesport 1. Tweede klas: BC Sas 1, Marathon 4 en 5, Mevo'80 1, Scheldesport 2, De Polder 1, BV Oostburg 1, Stone Dunkers 1.

de Stem | 1987 | | pagina 13