;C Sas ;et 4We gaan sport meer promoten' 'Derde divisie is uitdaging' ENDA ILLIAM TAELMAN EN RONALD VAN EERDENBURG: De Sterre competitie in met twee trainers Competitie-indeling EWC-heren op jacht naar kampioenschap C-SPELER MARC VAN WAES: Verstraeten clubkampioen IlKSTKM VRIJPAS 25 SbPlbMBER 19 8/ JLST - Het eerste herenteam van volleybal- tereniging Morres uit Hulst sloot het vorig sei nen af met een onbevredigend gevoel. Naast de legradatie uiit de eerste divisie, was er ook het .ertrek van enkele vaste krachten, terwijl ook San Schut tussentijds het voor gezien hield. in Kerkvoort succesvol ierkamp olleybal VOORZITTER VAN NEVOBO: De landelijke competitie volleybal gaat 3 oktober van start. Voor de Zeeuwse vertegenwoordigers breekt weer een tijd van spanning en weke lijks bezig zijn aan. Morres probeert het in de tweede divisie, terwijl EWC, debutant YVC, De Sterre en Mytilus de Zeeuwse belangen in de derde divisie behartigen. Volleybalmedewerker Willy van Leeuwen informeerde naar de verwachtingen voor dit seizoen. Mytilus gaat vrijuit spelen Elf Dorpentocht SV Aloy Graauw T19 .aal Sluiskil, aanvang 14.00 De Sterre-Morres 2 (eerste dames), gymnastiekzaal iorpe, aanvang 14.00 uur. De ie 2-Sgravo (eerste klas he- gymnastlekzaal Zuiddorpe ang 15.30 uur. Kikkers.' natos (eerste klas heren), nastiekzaal Aardenburg •ang 16.00 uur. Savok-Ardlto te klas heren), sporthal De nderen Sas van Gent, aan- 16.15 uur. Attack-Even Kil teerste klas heren), gymnas- aal Koewacht, aanvang 16.00 IMINTON ag 26 september: SJuttu] J Oosterhout 4 en Sjuttul 2. teuzen 3, sporthal De Veer- te Oostburg. Zoodag 27 iep. >er: Terneuzen 2-Sinar 1 leuzen 5-Avantl 5 en Terneu.' -Astroïden 2, sporthal Oude t Terneuzen. We geloven er weer in leniging BC Sas uit Sas ïdag 27 september een de Sasse sporthal De jongens-aspiranten ko- binnen de lijnen: Stone :ers, Marathon, Dyna- Beltistos en BC Sas. Het ooi begint zaterdagmor- «n negen uur en duurt tot idags een uur. ndag 27 september is het lurt aan de meisjes-kadet- jongens-kadetten, dames :ren. Bij de meisjes-kadet- komen in actie: Cady'73, rg, Marathon, Flash'82 Sas. De indeling van de bij de jongens-kadetten Ier als volgt uit: Cady'73, dthon, Dynamo'70, Sou- en BC Sas. Bij de dames >sn de teams van Stone kers, Axel 2, Volharding 2, stos en BC Sas binnen de en bij de heren treden Axel, Marathon 3, Cady'73, Gentse Hoger Op en BC Zondag wordt om negen 's morgens begonnen en de uitreiking wordt die mid- rond vijf uur verwacht •rdagmiddag is de prijsuit- ing om een uur. De prijs- iiking wordt beide dagen licht door de Sasse wethou- van sportzaken L. Marqui- i onze tennismedewerker AMSLAG - Maarten van rkvoort werd verrassend okampioen van de ten- vereniging Zaamslag. won in de finale van van de Berg in drie 6-1,6-7 en 6-2. de dames werd de titel op- ist door Ann van den Berg, in de finale zegevierde over s Eijke: 6-2,4-6 en 6-3. •rige uitslagen: HD-A: Kouw- r/van Kerkvoort-Roth/Cobben 6-2. DD-A: Dieleman/Eijke; Jonge/De Bock 6-2, 3-6, 74 -A: Van de Berg/Verschoor- ce/Kouwijzer 6-2, 7-5. HE;B: Nouwen-M. de Putter 6-4,6-1 ■B: A. de Braal-Jeannet k 6-3, 3-8, 6-2. HD-B: De Fut- De Putter/Meijer/De Jonge 6- 1-0. DD-B: Van Sonderen/De t-Galama/Hamelink: welk- voor Van Sonderen/De Kon -B: Nouwen/Nouwen-Dle"" Wan Sonderen 6-3,6-3. nonze leybalmedewerker JLST - De volleybalver- igingen Morres, De Ster- Puurs en Maldegem iuden zaterdag 26 septem- r tussen 16.00 en 19.00 uur vierkamp in sporthal ;n Dullaert te Hulst, programma ziet er als YjUJ De Sterre- Puurs, Morres-M® jem, Morres-Puurs en >rre-Maldegem tïeT ja kort voor de competitie, jltt de lucht opgeklaard. „We [oven er weer in. Behoud in tweede divisie moet geen ;el probleem zijn", zeggen lïiliam Taelman (25) en Ro- ld van Eerdenburg (24), nu twee oudste spelers in het _ate Hulsterse keurkorps, jiido de Beule hield het na ja- voor gezien en vertrok naar ;t Belgische Maldegem, ter- ook Rini Boutens (Acco en Ko de Ruyter (De Ster- e Morres-equipe verlieten, laarvoor in de plaats kwamen van der Heijden en Bart „Ik reken erop dat de ■ijgdigen de volwassenheid mnen opbrengen om leuk te leien", vertelt William Tael- ian, de spelverdeler en bin- sikort aanvoerder van Mor- ,We hebben enkele bruik- are krachten verloren. Ieder- m wilde aan het einde van het orig seizoen weg. Ik heb ook og getwijfeld, maar ik zou het immer vinden dat alles waar jaren voor geknokt hebt nu leens verloren zou gaan. On- erlinge afspraken werden niet igekomen en doordat het wat tinder ging wilde iedereen eg". William Taelman koos voor in jaar tweede divisie. „Ik was jnditioneel nog niet op dat ni- eau dat ik me bij een andere lub aan kon bieden. Door een epende schouderblessure had aan sprongkracht en snel- eid ingeboet, maar dat kun je is spelverdeler compenseren, te motivatie was even weg, laar die is nu weer terug. De nderlinge band was altijd het lerke wapen van de Hulsterse „Dit jaar kijken we ge- ioon hoe ver we staan. We eef u op als abonnee op IRO-Studio of Mikro GW» >f wordt tienguldenlid JEL 035-714714 hebben nog niet veel samen kunnen spelen en bovendien is het nu juist de periode waarin de jongeren studeren. De uiter ste inzet is er en moet er zijn. We trainen enkel de vrijdag avond samen. Vroeger wisten we, doordat we samen waren opgegroeid, wat iemand ging doen, het werkte blindelings. Nu heb je iedere minuut van de training nodig om elkaar beter te leren kennen", zegt William Taelman. In de tweede divisie moet men mee kunnen draaien. Daar gelooft men in. Ook Ronald van Eerdenburg is die mening toe gedaan:: „We hebben een leuke ploeg en door die sfeer komen automatisch de resultaten. Ik hoop op een plaats bij de eerste drie, vooral nu iedereen goed bezig is". Vorig seizoen liet hij zijn HTS-studie prevaleren. Nu zit hij in miliaire dienst en wil doorstoten naar het miltitaire team. „Als de sfeer en de resul taten goed zijn komt het pu bliek van zelf en dat is een be langrijke steun voor ons". Eric Maes, de nieuwe oefen- meester van de Hulstse vereni ging, zal voor een nieuwe in vloed zorgen. Ronald van Eer denburg: „Het is een nieuw ge zicht, hij heeft een goede aan pak en weet het goed over te brengen". Tijdens zijn dienst tijd hoopt Van Eerdenburg veel aan sport te kunnen doen. Vooral natuurlijk de volleybal- sport. Eenmaal per week kan hij slechts in Hulst trainen met zijn medespelers, maar dat is volgens hem geen probleem. „Toen we kampioen in eerste en tweede divisie werden, trainden we ook maar eenmaal per week samen. Ook de vierde Ronald van Eerdenburg (links) en William Taelman: de twee routiniers in het Hulster keurkorps. - foto de stem/cor j de boer. plaats in de eerste divisie is zo tot stand gekomen. Als we ons maar volledig inzetten dan lukt het wel". Selectie: Nico van der Heijden, Bart Maes, William Taelman, Ro nald van Eerdenburg, Michel van Breemen, Pieter-Paul Everaert, Ronald Kurvers, Werner Tak. Oefenmeester: Eric Maes. 'JZENDIJKE - Een in vloedrijk persoon binnen jen bond is een voorzitter, lamen met zijn medebe- uurders en talloze vrijwil ligers hoopt hij dat zijn port een lang leven bescho ten is. Binnen het Zeeuwse volleybal- nistrict liep het ledental wat te- „We gaan onze sport meer Iromoten", maakt Nevobo- |oorzitter George van de Bosch i de vooravond van de com petitie bekend. Van de Bosch gaat zijn derde jaar in. Als opvolger van Wim Kruidenier doet hij het niet on aardig. Ook voor hem lijken soms de problemen zich op te stapelen, maar hij blijft steeds naar een oplosing zoeken. Zoals bij de vacature competitielei der. „De opvolging is in de per soon van Frans Leuchter toch nog goed gekomen. Ik heb daar vertrouwen in. De bezetting van de sectie laat echter nog steds te wensen over, maar dat is niet alleen in onze sport zo", zegt hij. Inmiddels hebben hem ook berichten bereikt, dat de nieuwe regels aangaande het leveren van scheidsrechters bij enkele clubs problemen op zul len leveren. „Er zullen aanwij zingsproblemen komen, maar het eerste jaar is een overbrug gingsjaar". Wat verwacht hij van deze nieuwe competitie? „In het begin moet je maar weer afwachten of alle scheids rechters komen opdagen, maar daarnaast ben je blij als het al lemaal weer loopt". ZENDIJKE - Volleybal vereniging YVC zal in de pieuwe competitie voor de prste maal in zijn bestaan litkomen in de landelijke [olleybalcompetitie, en wel de derde divisie. Voor toutinier Marc van Waes, al wjna twintig jaar lang deel ptmakend van de eerste se- &e, is dit een uniek ge- leuren. 'e derde divisie is voor ons M hele uitdaging", zegt hij ^uitblikkend naar de com- ■Wie. „Behoud is het doel in 'teerste jaar". YVC werd vorig seizoen vrij Wuigend kampioen in de 'emotie-klas na een strijd met inamo-1 uit Middelburg. Aan einde van dat seizoen zag Frank de Bock vertrekken ?ar De Sterre, maar zijn laats werd ingenomen door Ritico, die het bij Verde- ■m voor gezien hield. De rest u de selectie bleef ongewij- lu. „Die promotie brengt toch bepaalde spanning met mee", vertelt Marc van «Toen we tegen Nuvoc iaden gespeeld, dachten we we nog niet rijp waren voor derde divisie. Maar de icntsverhouding is niet be- vooral niet wat de Bra- "se teams betreft. Twee- Per week trainen we ra. We hebben een wat ouder en daarmee blijkt drie- per week trainen niet übaar, gezien de verplich ten van verschillende spe- :s op een ander vlak". «Aanvallend moeten we re- Jk ?ee bunnen draaien. r j en het inspelen van de dedrgmg zijn belangrijk. het blokken zal in orde 1611 zijn. We moeten binnen •e eigen mogelijkheden com bes uit proberen. Ook tac- Marc van Waes: „Volleybal zit hier in zeeuwsch-Vlaanderen op zijn gat" foto wim kooyman. laai tisch zal het allemaal wat an ders gaan". YVC heeft de beschikking over een trainer-coach met er varing in de derde divisie. Een niet onbelangrijke factor. Trai ner Gerard Puylaert en ook speler Hans Hough hebben di visie-ervaring. „Nu zal het veel van inzicht moeten komen. Niet alleen keihard inslaan. De gretigheid is er, maar enige be heersing is op zijn plaats. Maar we verkeren in de positie van de underdog en hoeven niet steeds te winnen". De promotie naar de derde divisie heeft voor een kleine vereniging als YVC consequen ties. Naast het niet meer in de eigen zaal kunnen spelen, tel len ook de financiële en organi satorische aspecten mee. „Zo wel de leden als de trainer vin den het leuk om dit mee te ma ken. Voor mij persoonlijk bete kent het heel veel. Ik kan in de toekomst gebruik maken van deze ervaringen, als ik training geef". De trainingen zijn aan gepast, organisatorisch is er het een en ander veranderd, maar hoe zit het met de jeugd? „Volleybal zit hier in Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn gat. We hebben veel jeugd en het zou zonde zijn wanneer je bijvoorbeeld een team terug zou moeten trekken, want wanneer heb je dan weer een team. De individuele sporten voeren momenteel de boven toon, maar bij ons krijgt de jeugd altijd een kans, al hebben we vijf spelers van boven de dertig". Marc van Waes is naast vol leyballer in hart en nieren ook sportmasseur en oefenmeester. „Ik kan de volleybalsport niet missen. Ik wil daar bij betrok ken blijven". Over de vermin derde mentaliteit zegt hijAf spraak is afspraak, dat telt voor iedereen. Als je in een vereniging zit heb je rechten, maar ook plichten", aldus de nestor van YVC. Selectie: Theo Tazelaar, Bert van Leiden, Erwin Cornelissen, Hans Hough, René Zonneheld, Mare van Waes, Eugène du Fossè, Peter Boeijan. ZUIDDORPE - Volleybalvereniging De Sterre gaat een be langrijk jaar tegemoet. Iedere keer lijkt het er op dat ze hoge ogen gaan gooien in de derde divisie F, maar aan het eind van de rit blijkt slechts een plaats in de middenmoot weggelegd te zijn. Mogelijk komt daar komend seizoen ver andering in. De Sterre is er na melijk in geslaagd twee B-trai ners aan te trekken. Naast dat tweetal, Jan Schut en Arjen Leyte, is ook B-oefenmeesters Rob Lammerts teruggekeerd als speler. Technisch gezien is De Sterre dan ook een rijke ver eniging, maar financieel ligt dat anders en is men nog naar stig op zoek naar een sponsor. Het spelerspotentieel is in de breedte sterker geworden. Luc Wulgaert kondigde aan dat hij zou stoppen en Nico van der Heijde is naar Morres gegaan, maar daar tegenover staat de eerder genoemde terugkeer van Rob Lammerts en de komst van Herman en Ko de Ruyter. „Ik wilde graag op dit niveau blijven spelen", begint Herman de Ruyter zijn betoog. „Ik had geen problemen bij Schelde- sport ondanks de degradatie. Daarnaast speelde een rol dat ik na acht jaar weer eens sa men met mijn broer Ko kon spelen. Tot voor kort was ik elke avond met volleybal bezig. Met de Bevobo ben ik nu ge stopt en kan ik mijn aandacht beter op mijn eigen prestaties richten. De sfeer is uitstekend en de combinatie Jan Schut en Arjen Leyte werkt uitstekend en inspirerend". Deze unieke samenwerking is plotseling uit de bus gerold. Arjen Leyte: „Aanvankelijk had ik gezegd dat ze, vanwege mijn werkomstandigheden, naar een andere trainer moes ten uitkijken. Eerst kwam een combinatie met Rob Lammerts ter sprake, maar dat was een noodoplossing. Jan was nog steeds vrij en het bleek dat hij onder bepaalde voorwaarden bereid was met De Sterre en Arjen Leyte in zee te gaan. Hij was, dat is bekend, tussentijds opgestapt bij Morres. De taken zijn goed verdeeld. We nemen ieder één van de twee trainin gen in de voorbereiding voor onze rekening". De club beschikt over drie B- trainers en drie spelverdelers, wat wil men nog meer? Arjen leyte: „Een goede sponsor! De spelers verrichten nu een aan tal nevenactiviteiten, zoals oud papier ophalen, om de begro ting sluitend te maken. Dat is niet ideaal. We hebben nu een bredere basis dan vorig sei zoen. Enkele spelers zijn op verschillende plaatsen inzet baar, terwijl we vorig seizoen problemen hadden met wissels. Er zit niveau in deze homogene groep. Ik reken er dan ook op dat we hoger eindigen dan vo rig seizoen en zeker constanter zullen spelen. Dat laatste heeft er aan geschort de laatste ja ren". Mogelijkheden ziet ook de andere oefenmeester, Jan Schut. „Deze groep moet elkaar mee kunnen trekken naar een hoger niveau. De sfeer is goed, het is een eenheid. Wij probe ren een nieuwe passtechniek uit en proberen de mensen op de juiste plaatsen te zetten. Ik heb hier altijd graag getraind en voel me thuis. Ik hoef nu geen coaching te doen en dat scheelt. Ik ben al 23 jaar elke zaterdag bezet. Ook nu zal ik nog vaak gaan kijken, maar die dwang is er niet". Het is de be doeling dat Schut als trainer fungeert in deze nieuwe opzet. Toch moet men er niet raar van opkijken als hij ineens als spe ler opduikt. „Ik heb een spe- lerskaart en mocht het nodig zijn, dan kan ik er altijd in springen". Alles lijkt voor elk aar bij de Zuiddorpse club, nu de resultaten nog. Selectie: Ko en Herman de Ruyter, Rob Lammerts, Wilfried Roelandt, Jos de Clerck, Frank Audenaerde, Erwin Lambert, Lon Statui ew, Pieter Hamelink. Oefenmeesters: Arjen Leyte en Jan Schut. TERNEUZEN - De Zeeuwse ploegen die in de landelijke volleybalcompetitie uitkomen, zijn ingedeeld in de volgende divisies: Heren: Tweede divisie C: Trivos, Donki Sjot, Activia, Mini- ware/HBC, Linne, Avanti, Ledub, Forto, Velden, WC 2, Sarto/Pellikaan, Morres. Derde divisie F: Goirle, EWC, Van Tartwijk/VCH, TDK/Brevok, IKS, Blauw Wit, YVC, Ever Ready, De Sterre, Ovoco, Saturnus/De Molen, Apollo'72. Dames: Derde divisie F: AKS, Donki Sjot, Van Tartwijk/VCH, Karanoi, CSS, Zebras, EWC, Swinta, TDK/Brevok 2, Mytilus, Sarto/Pellikaan 2, Torpedo. VLISSINGEN - EWC,één van de volleybalverenigingen uit Vlissingen, komt dit seizoen met twee teams uit in de landelijke competitie. Zowel bij de dames als de heren is er veel veranderd. De ambities van de Vlissingers bij de heren zijn op het kam pioenschap gericht. De dames mikken op een zesde plaats. „Het moet nu maar eens gebeu ren", laat Ger Keyzers, speler trainer, weten. Het damesteam van EWC staat ook het komende seizoen onder leiding van Chris de Witte. Hij heeft zelfs zijn acti viteiten als speler voor een jaar stop gezet. De Witte zag aan het eind van het vorig seizoen Wilma van Boven stoppen, maar kon Els Schroevers, Netty den Hollaander en Monica Geelhoed verwelkomen. Chris de Witte: „Ik wilde een zo breed mogelijke basis. We hebben daarmee veel toer nooien en oefenwedstrijden af gewerkt. Behoud is een zeker streefpunt, maar ik gok voor mezelf op de zesde plaats. Er zijn goede afspraken gemaakt, iedereen wil en moet zich waarmaken en alles is ditmaal gericht op prestatie". Duide lijke taal van een trainer- coach, die zelf ook als fanatiek te boek staat. Bij de heren zwaait Ger Keyzers met de scepter. Vol gens insiders is EWC dit sei zoen erg sterk en zullen de ove rige Zeeuwse teams in deze klasse, zoals WC en De Sterre, er een zware dobber aan heb ben. „De mentaliteit is veran derd. Iedereen weet dat we een goed team hebben. Ze zijn min der fanatiek, maar wel gela den. Om kampioen te worden moet je een constante prestatie leveren en ik vraag me af of er geen spelers tussen zitten die wel eens te kampen hebben met black-outs". 1 Keyzers zag Jaap Poortvliet uit de selectie verdwijnen, maar daarvoor kwam uitbrei ding in de vorm van Joop Dees en Quinten de Vrie en Rob Ver- hage. „We willen de regelmaat en volwassenheid verbeteren. We hebben vijf hoofdstoppers, een aantal waar velen jaloers op zijn. Tijdens toernooien ging het allemaal heel gemakkelijk, daarom zijn we optimistisch. Veel hangt af van de resultaten in de eerste wedstrijden". Selectie dames: Monique Schreurs, Jose Swen, Elvira van Reimers- daal, Tialda Swiers, Wilma Sinai, Erna Masius, Monica Geelhoed, Els Schroevers en Netty den Hollan der. Selectie heren: Peter Verburg, Pim van Soelen, Jacques Caljouw, Henk Barentsen, Enrico de Wind, Martin Burger, Ger Keyzers, Joop Dees, Rob Verhage, Quinten de Vrie. IJZENDIJKE - „We gaan vrijuit spelen. Er komt geen druk op te staan. Vorig sei zoen liep het daardoor in het begin fout", zegt Klaas Sijp van Mytilus. Met zijn team zal hij samen met EWC de Zeeuwse eer in de derde divisie F dames ver dedigen. EWC heeft zich we ten te versterken en zal onder leiding van Chris de Witte pro beren er meer dan één seizoen derde divisie van te maken. Vorig seizoen was voor de Mytilus-dames erg zwaar. De verwachtingen waren al vanaf het begin te hoog gespannen en vaak liepen ze meer tegen zich zelf dan de tegenstander te spe len. Lucia Cardol kwam over van Dynamo, en ook Petra Snijder van Mevo kwam de gelederen versterken. Klaas Sijp: „Ieder een moet zich waarmaken, maar ik denk dat het een goed team is". Monica Geelhoed zou aanvankelijk als tiende speel ster erbij komen, maar koos la ter toch voor EWC. Sijp: „We "hebben nu drie spelverdeel- sters en zeker voldoende aan- valsters. Ik hoop meer punten te verzamelen dan vorig sei zoen na tien wedstrijden. Half weg bekijken we de stand van zaken opnieuw en beslissen dan of het één en ander moet worden bijgesteld. Vorig sei zoen stonden we op vijftig pro cent van de prestatie. De vraag is: zijn de dames stabiel ge noeg? Want constant punten pakken is een noodzaak in de derde divisie". Als de druk wegvalt krijgt de Goese ploeg dikwijls vleugels en speelt dan op het maximum. Hopelijk krijgt Sijp ze op tijd onder con trole. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Remy Magnus en zijn SV Aloy-medewer- kers bedenken ieder jaar wel iets nieuws. Zo staat voor komend weekein de, zaterdag 26 en zondag 27 september, de 'Elf Dorpen- tocht', een trimloop over 85 ki lometer, op het programma. „We willen meer mensen aan het lopen krijgen. Van onze tennismedewerker HULST - De titel in de hoogste categorie bij de heren werd in de wacht gesleept door Jeroen Verstraeten tijdens de clubkampioenschappen van de tennisvereniging Hulster Ambacht. In drie sets toonde hij zich de baas over Jan-Wilem Bartz (3-6,7-6 en 6-4. Bij de dames ging Chantal Baecke met de hoogste eer strijken. Zij versloeg in de finale Francesca Adriaansens met 6-4 en 6-3. Het duo Vertraeten/Bartz was de sterkste combinatie in het heren- dubbel na een zege in de finale op Benny de Booy en Mark Leenk- negt van 6-3 en 6-1. Francesca Adriaansens en Annemarie de Blok schreven het damesdubbel op hun naam na een moeizame finale. Tegen Tiny Adriaansens en Cecile van Tiggelen werd het twee keer 7-5. Overige finale-uitslagen: GD: Leenknegt/Baecke-Rottier/Verstraeten 6-2, 7-6. HE-veteranen: Roland Renique-Chris Jongelie 6-4,6-1. HD-veteranen: Renique/Jon- gelie-Hermes/Van de Walle 6-2, 6-3. DD-veteranen: Baggen/Mast-Hemelaar/Van Gassen 6-3,6-1. GD-veteranen: Baggen/Van de Walle-De Moor/Renique 6-4,7-6. ME tot en met 12 jaar: Petra de la Ruelle-Nathalie van Rattingen 6-0,6-1. JE: Jean-Loup van de Wiele-Jasper Verbunt 6-1,6-1. ME tot en met 17 jaar: Cindy van Goethem-Fa- biënne Verbunt 7-6, 6-2. JE: Mark Jan de Jonge-Patrick Verstraeten 6-3, 6-3. MD: Van Goethem/Coenen-De Moor/Adriaansens 6-2, 6-3. HD: Van de Wiele/De Jonge- Verbunt/Van Poecke 6-4,6-0. GD: Van de Wiele/Coenen-Verstraeten/De la Ruelle 6- 0,6-0. Mini's: Sophie van Dierendonck-Ferry Koen 21-14. De 'Elf Dorpentocht' start zaterdagmiddag in Graauw bij het clubgebouw van SV Aloy om 13.00 uur. De eerste dag ligt het eindpunt in Westdorpe en dan is er 42 kilometer afgelegd. In datzelfde Westdorpe wordt zondag om 13.15 uur gestart met het tweede deel van het traject, dat 43 kilometer omvat en wordt afgesloten rond half zeven zondagavond. Daarnaast is er in elke plaats die men aandoet een trimloop over naar keuze twee of vijf kilometer gepland. Het routeschema ziet er als volgt uit: Zaterdag 26 september: 13.00 uur: start Graauw-Kloosterzande over 11,5 kilo meter. Start trimlopen Graauw over 2 en 5 kilometer. 14.00 uur: start Kloosterzan- de-Vogelwaarde over 10 kilometer bij De Klaroen. Tevens start trimlopen. 15.00 uur: start Vogelwaarde-Axel over 13 ki lometer bij dorpshuis Walhalla. Tevens start trimlopen. 16.00 uur: start Axel- Westdorpe over 9 kilometer bij café De Pieper. Tevens start trimlopen. 17.00 uur: aankomst in Westdorpe bij Hans de Ca- luwé. Tevens start trimlopen. Afsluiting eerste dag in kantine van de voetbalver eniging RLA. Zondag 27 september: 13.15 uur: start Westdorpe-Zuiddorpe over 8 kilometer bij kantine voetbalvereniging RLA; 14.00 uur: start Zuiddorpe-Koe- wacht over 6 kilometer bij café De Cock. Tevens start trimlopen. 14.45 uur: start Koewacht-Heikant over 5 kilometer bij kantine voetbalvereniging Koewacht. Tevens trimlopen. 15.30 uur: start Hei- kant-St.-Jansteen over 2500 meter bij café Spelhof. Tevens trimlopen. 16.15 uur: start St.-Jansteen-Clinge over 6 ki lometer bij café De Kroon, Tevens trim lopen. 17.00 uur: start Clinge-Nieuw-Na- men over 6,5 kilometer bij café De Trou badour. Tevens start trimlopen. 17.45 uur: start Nieuw-Namen-Graauw over 8,5 kilometer bij kantine voetbalvereni ging Hulsterloo. Tevens start trimlopen.

de Stem | 1987 | | pagina 7