OG im Arras verrast concurrentie en zichzelf im wonen SPORT IULGAREN VERSLAAN RODE DUIVELS IN HARD DUEL MET 2-0 JLLANT lEKOMST IN HM WATER Polen nemen revanche op Hongaren I Bar§a ontslaat Venables en contracteert Madrileen dijcker b.v. BREJAART SPORTPRIJSVRAGEN 1 VINTERSPORT Werk gedaan IfIA (ANP) - België zal voor het eerst sinds ontbreken bij een groot internationaal voet- Ikampioenschap. Michels niet veel wijzer JKE VERKEERSMAATHE® ers- Zweden-Portugal Noorwegen-IJsland Olympisch voetbal Westduitsers verslaan Denen DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1987 Lonogo niet blij met uurrecord Rob Baan kandidaat manager Vitesse VVV huurt Finse doelman van Roda JC Westduitse Midlotto Timman mist weg naar winst Partizan Tirana in beroep tegen zware straffen DE STEM VEEMARKTSTRAAT 14, tel. 076-227000 maandags geopend v a 13 00 uur Donderdag koopavond "fis tJanSeuren ISSEL - Niemand had tot de favorieten gere- Wim Arras (ploeg »rs) kandidaat voor de ;ge in de najaarsklas- ter Parijs-Brussel? De had twee maanden meer van zich laten en en won 12 augustus ilaatste wedstrijd in het ium van Maastricht. bereidde zich in alle ,ivoor op de wedstrijd tus- ie twee hoofdsteden. Hij ie 's morgens, nam 's mid- aan kermiswedstrijden en kroop daarna weer op om de weerstand op te In het centrum van >1 bleek gisteren dat de ite niet voor niets is ge- Arras versloeg met ruim verschil zijn landgenoten Sjef Lieckens en Eric Vanderaer- den, de gedoodverfde favoriet, en won zijn eerste klassieker als prof. Het was zijn achtste seizoenszege. Arras won Parijs - Brussel op een moment, waarop het wielerpeloton doodmoe is. Bo vendien ontbraken enkele fa vorieten, De concurrentie werd in de finale uitgedund door een valpartij. Op vierhonderd me ter van de finish moesten daar door de Italianen Guido Bon- tempi, de winnaar van vorig jaar, en Paolo Hosola afhalen. Toch was de prestatie van Ar ras niet gering. Greg LeMond, Claude Criquielion en bijna ne gentig anderen stapten af in de zware rit, de eerste van de reeks najaarsklassiekers. De wegsprinter uit de ploeg van Jan Gisbers schreeuwde het uit van blijdschap na z'n eerste klassieke overwinning. Arras sloot in Brussel een moeilijke periode af. In het voorseizoen was hij onklop- baar, hij won onder meer de ronde van de Achterhoek en de ronde van Belgisch-Limburg, maar kreeg daarna problemen met de gezondheid. Hij miste het Belgisch kampioenschap en zag ook de Tour aan zijn neus voorbijgaan. Arras herstelde moeizaam van een virus en het seizoen leek voor hem voorbij. Vorige week stapte hij nog vroegtijdig af in de ronde van Catalonië. „Ik heb in de afgelopen maanden alles in dienst van Parijs-Brussel gedaan. De wedstrijd wordt vaak in een massasprint beslist en dat was mijn kans. De afstand schrok me niet af en dat de Alsemberg maar een keer beklommen moest worden, was in mijn voordeel. De ploeg, en vooral Adri van der Poel en Gert-Jan Theunisse, heeft prima werk geleverd. Ik zat in het wiel van Vanderaerden en heb 200 meter voor de eindstreep de kop ge nomen. Ik heb niemand meer gezien. Ik zat kapot, maar iedereen was na 309 kilometer aangeslagen. Ze waren blijk baar vergeten dat ik nog kon sprinten", vertelde Arras. Adri van der Poel hoorde het relaas van zijn ploegmaat. Twintig kilometer voor het einde, bij de beklimming van de Alsemberg, probeerde hij uit het uitgedunde peloton, van de 187 gestarte renners waren er nog 90 over, te ontsnappen, maar hij kreeg geen meter ruimte. Toen hij van Arras te horen kreeg dat deze zich in staat achtte de wedstrijd te winnen, fietste hij volledig in dienst van zijn snelle ploeg maat. Van der Poel deed alle ontsnappingspogingen onge daan en zorgde er voor dat Ar ras niet uit de eerste rijen van het peloton verdween. „De laatste tweehonderd meter moest hij het zelf doen. Dan kan niemand hem meer helpen. Wij hadden het werk gedaan. Dat Arras ook nog wint is na tuurlijk geweldig, maar voor even veel geld wordt hij derde of tiende". De uitslag van de 67e editie van de najaarsklassieker Parijs - Brussel is: 1. Wim Arras (Bel) de 312 kilo meter in 7 uur, 58 minuten en 25 se conden (39,129 km/uur), 2. Jef Liec kens (Bel), 3. Eric Vanderaerden (Bel), 4. Sean Kelly (Ier), 5. Nico Verhoeven (Ned), 6. Jean-Paul van "HL-«SS eigen haken af voor ïwfssf1 Bweg 1, tel. 01170-2679. Ihuttershofweg 15, tel. ii* nummer vier van de wereldtitelstrijd van 1986 ver- rwoensdag in het Levski-stadion in Sofia zijn laatste isen op plaatsing voor de eindronde van het toernooi |het Europees kampioenschap van 1988. meer aan, kreeg de wedstrijd zowaar in de greep, maar de ploeg verknoeide kans op kans. Twintig minuten voor rust had Nico Claesen, de topscorer van de voorronden in Europa, zijn klasse moeten bewijzen, toen hij door Clijsters vrij voor doel werd gezet. De aanvaller van Tottenham schoot op de paal, waarna Michailov de daarop volgende inzet van Ver voort met het zitvlak keerde. Vijf minuten later besliste Ta- nev met een demarrage het duel. Vrijgekomen voor Pfaff schoot hij de bal eerst tegen het lichaam van de Belgische doel man, in de kluts kreeg de Bul gaar de bal nog een keer voor de voeten: 2-0. Guy Thijs was laconiek na afloop: „Indien Claesen ge scoord had, was alles anders gelopen. Als een elftal als Bul garije echter drie punten van ons pakt, verdient het zich te kwalificeren. Onze ploeg heeft niet slecht gespeeld. Er is naar vermogen gevoetbald". Zijn collega Kristo Mladenov was overtuigd van het kunnen van zijn eigen ploeg: „Wij kenden België en waren niet te verras sen. Het was een geweldige wedstrijd, een geweldige over winning en een grote dag voor het Bulgaarse voetbal". [arije won het harde duel 2-0 en staat met één been fest-Duitsland. Uit de laat- twee duels, uit tegen Ier en thuis tegen Schotland, de ploeg twee punten no- ,om winnaar te worden in 7. Ierland en België heb- lechts kansen, als de Oost- ipeanen in de slotfase twee uitglijden. Ie Duivels streden in So- 'oor de laatste kans. Bonds- :h Thijs had weer de ikking over Enzo Scifo, ir miste zijn belangrijkste aanvoerder Jan Ceule- België kwam met een insief getint elftal in het l Renquin had een plaats in verdediging gekregen, ter- de vleugelverdediger Ver een linie naar voren zijn oppende werk moest ver- fa. De afwachtende tak- van de Belgen leek succes 'fagen, toen in het eerste Vervoort vrij voor kailov kwam. Via de lat de speler van Ander- itover. tóe minuten later kon de ïek van Thijs op de vuilnis- P Sirakov reikte in de ne tlende minuut hoger dan wk en klopte Pfaff met een rtreffelijke kopbal: 1-0. In weede helft drong België Rode Duivel George Griin (rechts) heeft geen enkele kans tegen de machtige omhaal van zijn Bulgaarse tegenstander Iskrenov. - fotoanp Bulgarije-België 2-0 (1-0), 19. Sira kov 1-0, 70. Tanev 2-0. Scheids rechter: Tritschler (WD1). Toe schouwers: 60.000. Gele kaarten: Iskrenov en Iljev (Bul), Vervoort, Desmet en Clijsters (Bel). Bulgarije: Michailov; Nikolov, Il jev, Petrov en Dimitrov; Simjonov, Sadkov en Sirakov: Stoitsjkov (Voinov), Tanev en Iskrenov (Jor- danov). België: Pfaff; Gerets, Grün, Clij sters en Renquin; Scifo (Vanders- missen), Vanderelst (Veyt) en Ver voort; Desmet, Claesen en Degryse. Stand groep 7 Bulgarije64 2 01012-3 Ierland7 331 9 8-5 België6231 713-6 Schotland512 2 4 5-4 Luxemburg600 6 0 2-20 Resterende wedstrijden: 14-10: Schotland-België en Ierland-Bul- garije, 11-11: België-Luxemburg en Bulgarije-Schotland, 2-12: Lu xemburg-Schotland. WARSCHAU (ANP) - Rinus Michels be schouwde zijn reis naar de Poolse hoofd stad voornamelijk als een vergeefse. De Nederlandse bonds coach vertelde bij Polen - Hongarije twee weinig geïnspireerde ploegen een slechte wedstrijd te hebben zien spelen. „Je proefde dat voor de Po len en de Hongaren de room eraf was. Zij speel den in ieder geval, zo leek het, met de overtui ging uitgeschakeld te zijn voor de eindronde van het Europese kam pioenschap. De Honga ren waren, mogelijk door de komst van weer een nieuwe bondscoach, iets meer geïnspireerd en hadden eigenlijk met behoorlijke cijfers moe ten winnen". Michels vond de Polen, Nederlands volgende te genstander over drie weken, voor rust slecht en in die tweede helft iets beter met incidentele oplevingen, die twee schitterende doelpunten opleverde. Over de kracht van de Polen was de coach ook niet echt veel wijzer geworden. J'ACT, EEN VAN DE VEIE APPARATEN UIT ON$ TOTAALPROGRAMMA ■formatie vraag uw Vaillant vakinstallat^ jeters Centrale verwarming ateurs Sanitair iRAAT 3 AXEL sster en wethouders van TernelI Ien ter openbare kennis, dat in v® et herbestratingswerkzaamhei. site van de Donze Visserstraat, sen de Schoolweg en de 2e traat, zal worden gesloten in t>e' voor alle verkeer, uitgezond egel geldt met ingang van .ot en met 6 november 19°' nger als noodzakelijk of zoveel J jgelijk zal zijn in verband metde werkzaamheden. IRSCHAU (Rtr) - Het Poolse al heeft in eigen huis revanche lomen voor de rampzalige ne- •aag in het voorjaar (3-5) tegen igarije. Joep 5 van de voorronden van de opese titelstrijd, waarin Grieken- Jen Nederland de beste uitzichten Ie eindronde in West-Duitsland fa, versloeg Polen woensdag de '§aren met 3-2. Bij rust was de M nog gelijk (1-1). den speelde voor zijn laatste 'tetische kans in groep 5 zonder de «wanders Boniek (Roma), (Hamburger SV) en Mly- Syk (Porto). De ploegen waren in erete helft gelijkwaardig. Dzieka- J opende in de zesde minuut de e voor Polen, maar geen vier mi- 'ater maakte Bognar al gelijk I-Na de rust deelde de ploeg van a Lazarek binnen drie minuten ftock-out uit aan Hongarije, voor «®st gecoached door Gyorgi Ga- J jie °ver de in het buitenland «ide krachten Detari (Frankfurt) weszaros (Lokeren) kon beschik- .arasiewicz en Lesniak scoorden ;n, 18 september 1987 iester en wethouders van Terne"' L .T"5 en 61ste minuut. Meszaros j, 'e minuten later nog wat terug maar kende daarna weinig suc- h speelt over drie weken in tegen het Nederlands elftal, «rï i teg6n Hongarije in War- a trok ternauwernood 10.000 kij- 3_2 (l-l)f 6. Dziekanowski ial, g8!13! t"1.57. Tarasiewicz 2-1,61. ïnü' T?-Meszaros 3-2. Toeschou- t( (Liu Scheidsrechter: Ihsan Türe '(Hon) Cisek (Pol), Heredi en hki!f.Hnd?ik; Chembocki, Dankowski 1001 en Cisek (Jakolce- tD> ewicz' Prusik, Iwan en Ur- kanowski en Lesniak. Disztl; Sallai, Torna, Kovacs en (Handel), Garaba. Heredi Meszaros en Szekeres (Fltos). Stand 5 Griekenland6 411 912- 7 Nederland53208 6- 1 Polen62226 9-8 Hongarije62044 9-11 Cyprus50141 3-10 Resterende wedstrijden: 14-10: Hongarije- Griekenland en Polen-Nederland, 28-10: Nederland-Cyprus, 11-11: Cyprus-Polen, 2-12: Hongarije-Cyprus en 16-12: Grieken land-Nederland. STOCKHOLM (AFP/Rtr) - Zweden heeft een dure nederlaag geleden in de voorronden. Woensdagavond deed Portugal de kansen van de Scandina- viërs in groep 2 voor een fors deel te niet door in Stockholm met 1-0 te win nen. Doelpuntendief Fernando Gomes strafte in de 35ste minuut een defen- siefout van de Zweden af. De tactisch sterke Portugezen lieten vervolgens een stormloop over zich heen komen. Zweden kwam ondanks een fanatiek slotkwartier niet tot de gelijkmaker. Vele mogelijkheden werden onbenut gelaten. Voor coach Nordin betekende het de eerste nederlaag in twaalf lan- denwedstrijden. De lachende coach in het Rosunda- stadion te Stockholm was de Italiaan Vicini. De Italianen, dit voorjaar ver liezend van Zweden, hebben met twee verliespunten minder (en twee duels minder gespeeld) de beste uitzichten op een plaats in de eindronde in West- Duitsland. Zweden-Portugal 6-1 (0-1), 35. Gomes 0-1. Scheidsrechter: Boetenko (Sov). Toeschou wers: 28.916. Zweden: Ravelli; Persson, Hysen, Larsson en Nilsson, Prytz, Strömberg en Nilsson; Ekström en Magnusson. Portugal: Jesus; Pinto, Miguel, Venancio en Alvaro; Oceano, Magalhaes, Andrê en Sousa; Gomes en Futre. Stand groep 2 Zweden7 4 211011- 3 Italië5401 811-3 Portugal5131 5 5-5 Zwitserland5122 4 8-8 Malta6015 1 3-19 Resterende wedstrijden: 17-10: Zwitser- land-Italië, 11-11: Portugal-Zwltserland, 14-11: Italië-Zweden, 15-11: Malta-Zwit serland, 5-12: Italië-Portugal, 20-12: Malta-Portugal. OSLO (Rtr) - IJsland heeft woensdag in groep 3 van de voorronden van de Europese titelstrijd zijn tweede over winning geboekt. Net als veertien da gen geleden heette het slachtoffer Noorwegen. In Oslo gingen de Noren met 0-1 onderuit. Atli Edvaldsson scoorde voor IJsland, dat in de poule de derde plaats bezet achter de onge naakbare leider Sovjetunie en Oost- Duitsland, maar voor Europees kam pioen Frankrijk. Noorwegen-IJsland 0-1 (0-1), 31. Edvalds son 0-1. Rode kaart: Arnthorsson (IJs). Toeschouwers: 3.540. Scheidsrechter: Lundgren (Zwe). Stand groep 3 Sovjetunie64201011- 2 Oos-Duitsland5221 6 8-2 IJsland7 22 3 6 4-12 Frankrijk.613 2 5 3-5 Noorwegen6114 3 3-8 Resterende wedstrijden: 10-10: Oost- Duitsland - Sovjetunie, 14-10: Frankrijk - Noorwegen, 28-10: Sovjetunie - IJsland en Oost-Duitsland - Noorwegen, 18-11: Frankrijk - Oost-Duitsland. BREDA - Het Olympisch voetbal-elf- tal van Zweden versloeg woensdag avond in Skelleftea de Spaanse tegen hanger met 2-0 (0-0). Voor de Scandi- naviërs scoorden Thern (47e minuut) en Hellström (58e minuut). In de Europese kwalificatiegroep C voor de Zomerspelen van Seoul 1988 leidt Zweden met elf punten uit zeven wed strijden. In Dunajska Streda versloeg Tsje- choslowakije Finland met 2-0 (1-0). De doelpunten kwamen van Moravcik (31e minuut) en Drulak (48e minuut). In groep E staat Tsjechoslowakije tweede met zes punten uit vier duels. Joegoslavië is koploper met zes pun ten uit drie wedstrijden. Griekenland, de laatst overgebleven concurrent van het Nederlands elftal in de voorronden van de Europese ti telstrijd, is woensdag in Moskou met de internationale voetbalmaatstaf van de Sovjetunie geconfronteerd. De Grieken kregen voor 20.000 toeschou wers met 0-3 klop. Pas in de laatste drie minuten nam de Sovjetunie door Oleg Protasov en Ivan Jaremtsjoek ruim afstand. Igor Dobrovolski had de ploeg van coach Lobanovski in de eer ste helft op voorsprong gebracht. HAMBURG (SID) - West-Duitsland heeft zijn derde overwinning van het internationale seizoen binnen. In Hamburg versloeg de ploeg van coach Beckenbauer, eerder al winnend van Frankrijk (2-1) en Engeland (3-1), met 1-0 het taaie Denemarken, dat in grote delen van de vriendschappelijke wed strijd beter speelde. Een treffer in de eerste helft van Ro- ma-spits Rudi Voller, zijn 25ste in 44 interlandduels, was beslissend. Voor het overige lag Voller aan de ketting bij PSV-verdediger Ivan Nielsen, die kort voor tijd de beste kans had op de gelijkmaker. Van vijf meter schoot hij de bal juist over het doel van debutant Illgner. Denemarken had in het eerste kwartier de kans op een voorsprong. Met twaalfduizend Denen op de tri bune schoot Jesper Olsen hard in, de wegspringende bal werd door Elk- jaer-Larsen tegen de lat gejaagd. Kort daarop viel het licht voor een deel uit in het Volkspark-stadion. In de 33ste minuut had Littbarski echter wel zicht genoeg op de kansrijke positie van de sprintende Voller, die met een droge schuiver de uitlopende doelman Högh verraste. Na dat sterke moment was het gebeurd met het Duitse ini tiatief. De ploeg trok zich terug om de winst zeker te stellen. Van de Nederlandse Denen liet Sö- ren Lerby zich tien minuten voor tijd vervangen. Nielsen en Heintze speel den het duel uit. West-Duitsland - Denemarken 1-0 (1-0), 33. Voller. Scheidsrechter: Brummeier (Oos), toeschouwers: 45.000. West-Duitsland: Illgner; Kohier, Herget en Buchwald; Reuter, Littbarski, Thon (Schwabl), Rolff en Frontzeck; Voller en Allots (Rahn). Denemarken: Högh; Busk, (Frimann), Ivan Nielsen, Morten Olsen en Heintze; Berggreen (Poulsen), Lerby (Lars Olsen), Jensen en Jesper Olsen; Elkjaer-Larsen (Claus Nielsen) en Laudrup. Spanje heeft woensdagavond met veel moeite van het nietige Luxem burg gewonnen. In Castellon had het Spaanse elftal twee strafschoppen no dig om met 2-0 te winnen. In de eerste helft benutte Carrasco de kans van elf meter, in de tweede helft imiteerde Butragueno hem met succes. Spanje-Luxemburg 2-0 (1-0), 27. Carrasco (strafschop) 1-0, 65. Butragueno (straf schop) 2-0. Toeschouwers: 22.000. COLORADO SPRINGS (AFP) - De Francaise Jeannie Longo heeft dinsdagavond in Colorado Springs haar wereld uurrecord op hoogland-banen verbeterd en op een afstand van 44,933 kilometer gebracht. De Franse wielrenster kwam daarmee 223 meter verder dan op 20 september 1986 toen zij op dezelfde baan tot een af stand van 44,770 kilometer in één uur kwam. Onderweg verbeterde Longo ook de wereldrecords op de 10 kilometer (13.19.019 tegen 13.30,055) en 20 kilometer (26.41,013 tegen 26.55,611). Hoewel zij haar wereld uurrecord met 223 meter had verbe terd was de teleurstelling over het feit dat zij er niet in ge slaagd was de barrière van 45 kilometer in een uur te nemen, groter dan de vreugde over het nieuwe wereld uuurecord van 44,933 kilometer. Jeannie Longo kwam voor de door haar begeerde mijlpaal 67 meter te kort. Wim Arras winnaar van Parijs-Brussel tijdens de huldiging. - fotoanp Poppel (Ned), 7. Eddy Planckaert (Bel), 8. Leon Nevels (Ned), 9. Cor- neille Daems (Bel), 10. Etienne de Wilde (Bel), 11. Martial Gayant (Fra), 12. Thierry Marie (Fra), 13. Danny Janssens (Bel), 14. Hennie Kuiper (Ned), 15. Peter Pieters (Ned), 16. Ludwig Wijnants (Bel), 17. Adri van der Poel (Ned), 18. Jean-Marc Vandenberghe (Bel), 19. Jan Goessens (Bel), 20. Dirk Demol (Bel) allen in de zelfde tijd als Ar ras. NIEUWSOVERZICHT KERKRADE/ARNHEM - Trainer/manager Rob Baan is één van de kandidaten om volgend seizoen manager te wor den bij eerste divisieclub Vitesse. De Roda-coach staat op het verlanglijstje van de Arnhemse club. Naast Baan zijn ook Bob Maaskant, wedstrijdmakelaar bij de Stichting Ar beidszaken, Barry Hughes en Jan Reker gegadigden voor die functie. VENLO (ANP) - VW heeft voor de rest van het seizoen de Finse doelman Petteri Korkala van Roda JC gehuurd. Kor- kala neemt de plaats in van de onlangs aan een gescheurde knieband geopereerde Rik Laurs, die voor langere tijd is uitgeschakeld. De Fin is aangetrokken als tweede doelman achter John Roox. woensdag zijn: trekking A; 5 - 22 - 28 - 40 - 47 - 48. Reservege- tal; 13 trekking B: 10 - 24 - 27 - Het resultaat van de trekkingen 28 - 30 - 34. Reservegetal: 49 spel van de Westduitse midlotto van '77:8 2 5 7 2 4 9. TILBURG (ANP) - Jan Timman heeft zijn voordeel te gen Ulf Andersson, in de afgebroken partij uit de zesde ronde, niet kunnen uitbuiten. Na het uitspelen, woensdag middag, concludeerde zowel Timman als Andersson tijdens het Tilburgse toernooi, dat de partij voor Timman gewonnen scheen. „Ik heb de weg naar winst echter niet kunnen vin den", constateerde de Amster dammer. De puntdeling zorgde ervoor, dat de onderlinge verschillen aan de top ongewijzigd bleven, want ook Hübner en Nikolic deelden het punt. Kortjsnoi haalde zijn eerste volle punt binnen. In verloren stelling ging Sokolov door de vlag. De uitslagen van de afgebroken partijen van woensdagmiddag zijn: Tweede ron de: Kortsjnoi - Andersson 1/2 - 1/2. Vijfde ronde: Hübner - Nikolic 1/2 - 1/2, Sokolov - Kortsjnoi 0-1. Zesde remde: Timman - Andersson 1/2 - 1/2. De stand na zes ronden is: 1. Jan Tim man (Ned) 4 1/2 punt, 2. Robert Hübner (WD1) 4, 3. Pedrag Nikolic (JS1) 3 1/2, 4. Arthur Joesoepov (Sov) en Ulf Anders son (Zwe) 3,6. Ljubomir Ljubojevic (Jsl), Andrej Sokolov (Sov) en Viktor Kortsj noi (Zwi) 2. Van onze sportredactie BARCELONA - Voetbalclub Barcelona heeft woensdag trainer Terry Venables ontslagen. De 44-jarige Brit, die met de Catalaanse ploeg twee punten uit vier competitieduels haalde en twee keer op eigen veld ver loor, zal tijdelijk worden opge volgd door de vijf jaar oudere Luis Aragones. De nieuwe trainer komt uit Madrid, waar hij tot het einde van het vorig seizoen bij Atle- tico de Madrid werkte. Atletico ruilde zijn coach in voor de Ar gentijn Cesar Luis Menotti. Naar verluidt heeft Venables in de afgelopen zomer al een voorcontract getekend bij Tot tenham Hotspur. Hij zou na de competitie '87/'88 David Pleat opvolgen bij de Londense club. Woensdagmorgen sprak Ve nables met Barcelona-voorzit- ter Nunez en bestuurslid Juan Gaspar over zijn toekomst bij de club. De aanhangers van de club eisten na de dramatische seizoenstart het vertrek van Nunez en Venables. Nunez bleef op verzoek van het Barce- lona-bestuur. Het definitieve vertrek van Venables was na het gesprek met de bestuurders nog slechts een kwestie van tijd. De voormalige trainer van Crystal Palace en Queen's Park Rangers tekende in 1984 een drie-jarig contract bij de Spaanse vereniging met een jaarsalaris van bijna een mil joen gulden. In 1985 veroverde Venables met Barcelona de landstitel. Een jaar later stond de ploeg in de finale van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. Tegenstan der Steaua Bukarest toonde zich beter in het nemen van strafschoppen. In dat jaar werd Barcelona winnaar van de Spaanse voetbalbeker. De Britse trainer had een ge weldige start. Hij tilde zijn club uit de schaduw van Real Ma drid en bracht de titel weer naar Catalonië. De 100.000 club leden vergaven hem wat Britse trekjes, zoals het aantrekken van landgenoten Lineker en Hughes, het terzijde schuiven van de lastige Westduitser Schuster en zijn vrijwel vol strekte onbekendheid met de Spaanse taal, waardoor ge sprekken met de coach slechts via een tolk mogelijk waren. De socios accepteerden ech ter niet de slechtste seizoen- start van hun club in de laatste 45 jaar en nederlagen op eigen veld tegen Sevilla en Valencia. Van dat moment noemde nie mand Venables meer de redder van de club, maar een Brit die enorm veel geld in Spanje ver diende zonder dat de investe ring rendement opleverde. Sinds het moment dat de po sitie van Venables ter discussie stond, werden in Barcelona on middellijk de namen van an dere kandidaat-trainers ge noemd. Oud-coach Udo Lattek (FC Köln), die toevallig met va kantie in Barcelona was en een uitstekende relatie onderhoudt met vice-voorzitter Gaspar. Michel Hidalgo (Olympique Marseille) en Javier Clemente van stadgenoot Espanol. Barce lona koos voorlopig voor een vertegenwoordiger van de Ma- drileense school, Luis Arago nes, die onmiddellijk aan de slag kan en geen verbindingen elders had. BERN (Rtr) - De Albanese kampioen Partizan Tirana heeft beroep aangetekend bij de Europese Voetbal Unie tegen de zware straf fen, die-na-ëe' uitwedstrij d van vorige week woensdag tegen Benfica werden opge legd. Partizan werd, met onmiddel lijke ingang, uit het toernooi van de landskampioenen geno men, de thuiswedstrijd zal niet worden gespeeld, de club is voor het volgende Europese toernooi geschorst en de vier spelers, die uit het veld werden gestuurd, kregen schorsingen van twee tot vijf jaar. René Eberle vertelde namens de UEFA dat het voor het eerst is dat een Albanese club beroep aantekent tegen opgelegde straffen. De commissie van be roep van de UEFA zal zondag de zaak van Partizan behande len. Op de agenda staat dan te vens het appèl van Benfica, dat ruim 10.000 gulden boete kreeg wegens het wangedrag van zijn supporters.

de Stem | 1987 | | pagina 7