Notendijk naar Raad van State OLLEGE HULST: 'MEDEWERKING IS TE RISKANTE ZAAK' Record- en spelendag Rietvliet iele wereld a^J," Reynaertschool vijf jaar jong 'Op ouderenwerk niet bezuinigen' Gemeente Borsele daagt Staat voor de rechtbank Asielzoekers welkom in Axel GELEGENHEID etenschaps- tel te PLAATSELIJK NIEUWS Hulst dreigt met strenge controle ciTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1987 T22 DORPSBEWONERS WILLEN NERTSENFOKKERU TEGENHOUDEN jST - De gemeente Hulst wil geen medewer- r verlenen voor de aanleg van twee squashba- bij het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Twijfels h stad naar uithoek! de een drukke baat door een rustig amerflat, eveneens. >ens eenzaam. Dat veede. Maar wat doe innen beseft, dat "dit in dezelfde situatie ider eenzaam gevoeil opzoekt, komt u wel turnen, volleybal, een m of samen gezellig /an samen koken linde schoolkantine ik in Axel ekenddienst ftnredactie •eekt de eenzaamheid mier. De een pakt eei verre vriendin. de buurt en als u ?,HulstenGoes It u het nummer vafi jjgg nst op de achterzijde t centrale nummer i de weg wijst naam ïst. alle informatie over d )onplaats. '"te-exploitatie Riskant Nietszeggend Welzijn Ouderen Zaamslag start 'ONREDELIJK ANDEREN MET PROBLEEM LATEN ZITTEN' LUSTRUM WORDT GEVIERD MET FEESTDAG EN 'OPEN WEEK' Clinge Hulst Lamswaarde St.-Jansteen WETHOUDER P. WEEMAES: De Mul: 'Ton niet haalbaar' Genoeg animo bezoek Doel Gitarist rubriek om te zoenen li Voor particulieren Kens, bedankje, jubileum, receptie, geboorte, verloving, overwinning, examen, Abraham, openbare dank, d maar door, mag best eens in de wel op de pagina familieberichten, is dat niet en duur hoeft het niet te 5 regels kosten een tientje). Prijs [per kolom 2,00. Eén grote regel a 2,55. Voor het plaatsen van een afbeelding met een formaat van mm rekenen wij 14,05 toeslag, ge tarieven op aanvraag. Bij niet betaling wordt 4,00 adm.kosten Foto's worden niet geretourneerd. -236442 of geef uw tekst 2 dagen itsing af bij één van onze kantoren, ilijke opgaven stuurt u eveneens 2 vóór plaatsing naar Postbus 3229, Breda. Schriftelijke opgaven worden end geaccepteerd indien naam en ekend zijn, ook indien Uw betaling egd is. Wij behouden ons het recht isten zonder opgaaf van redenen te weigeren. Verenlglngsnleuws tend op 2 kolom op donderdag. verslaggever .«OLE - De bewoners je Notendijk bij Ter gen via de Raad van alsnog proberen de van een nertsen- in hun buurt tegen tden. «en ging alvast een ver- je deur uit om in afwach- van de beroepsprocedure inderwetvergunning voor op te schorten. Binnen- ï0lgt dan een uitgebreid ,aarschrift. Het besluit om met gezamen lijke inspanning verder te gaan werd donderdagavond geno men tijdens bijeenkomst van de bewoners. Daar werd de meteen ook teleurstelling uit gesproken over 'hun' vertegen woordigers in de gemeente raad. De bewoners hopen ech ter alsnog de politiek voor zich te winnen. Tijdens de bijeenkomst werd ook bekend dat zelfs doorge winterde nertsfokkers hun col lega's sterk ontraden een be drijf te beginnen in kleigebie den. „Het blijkt", aldus woord voerder J. Ottens van de bewo ners, „dat urine en dergelijke niet door de kleilagen zakt. Na een paar jaar ontstaat er dus een enorme stank en vervui ling". Bovendien zijn ze bij des kundigen aan de weet gekomen dat het betreffende polderge bied met zijn watergang een waar paradijs is voor nertsen. Beestjes die ontsnappen, en de bewoners zijn ervan overuigd dat dat er heel wat zullen zijn, vinden in en om de watergang een voor hen ideaal leefmilieu. „Ze zullen zich dan ook binnen de kortste keren vermenigvul digen, met het gevolg dat er een vrijwel niet meer uit te roeien plaag onstaat", meent Ottens. Erg verbaasd zijn de bewo ners dat het waterschap over de hele kwestie rond de ners- fokkerij niet geraadpleegd is en zich er blijkbaar ook niet mee wil bemoeien. „Bij zware regenval, en dat komt nogal eens voor, kan het water op het land niet weg. Dan stroomt zondermeer alle mest en urine onder die hokken in de water gang. Wij vragen ons af hoe het mogelijk is dat het waterschap dit zomaar goedt vindt". ieen squashbanen Dullaert SMET lefeliciteerd verjaardag en klein- TANTE m EN OME LI Proficiat met jullie jarig huwelijk. Tot avond. Als jullie Hoppe hebben naar huis. Peetekind Peter. Goedemorgen ED VAN POU Omdat we je var niet persoonlijk kur feliciteren, doen we maar zo Annie, nie, Margreet. je kritische geluiden in de financiële raadscommissie n burgemeester en wethouders de gemeenteraad voorstel doen om garant te staan voor de geldlening jen Dullaert moet afsluiten. Zonder gemeentegarantie hoeft het gemeenschapscentrum niet bij de bank aan te kloppen en dus kunnen de squashbanen voorlopig in de ijskast. GEVESTIGD VERFGR00THANDELVAN GEERTRUIJ Lamsoor 8 Philippine telefoon 01159-2037 Verkoop van: professionele bouwverven industriële coatings schildersgereedschappen klimmaterialen en steigers. advieswerk onderhoudsbestekken begeleiding. Snelle levering uit voorraad Alleen groothandel. Brouwer. 'Het zou iet verbazen'. F0T0D8 STEM/CORJ.OE BOER 3S? De rijdende ten- telling van de Weten kei Zeeland doet week Axel aan. «sitie 'wetenschapswin- Jfi het werk' wil mensen maken op de mogelijk- die de wetenschapswin- pland hen biedt Ze legt Pt de Wetenschapswinkel waaruit het werk bestaat, 1 voor wie de winkel tentoonstelling is de zien openbare bibliotheek .toten met 28 september. or redactionele zaken, 'met voor advertenties tezorgklachten, kunt u .weekeinde contact op- met Eugene Ver aten. Telefoon 01140- h-g.g. 01153-1534. agmiddag: kantoor euzen 01150-17920. 2-30/13.30-t 7.00 uur. i :rking met de Stichting Ideële Reelat lame- I Rein van der gttié-chef), Joep een.EmileCalon, van Damme, Ton 5°*)'CorJ.de jgDeij. Eugéne lur9: Jan Jansen. S Zeeland: Privé tel. 01150- In de financiële commissie ble ken de verschillende raadsle den zo hun twijfels te hebben over het exploitaitie-opzetje van de squashbanen. En dan ging het met name over de ver wachtingen van de banenver- huur. W. de Brouwer (Gemeen schappelijke Belangen) herin nerde aan de Zuidhal, waar de exploitatie achteraf ook is te gengevallen. Ook de begroting voor de squashbanen kwam hem niet overtuigend over. „Het zou mij niet verbazen dat er naar een bepaald resultaat is toegerekend". Zijn betoog kreeg bijval van A. de Booij (WD). H. Neefs (Clinge voor Gemeenschappe lijke Belangen) wees erop dat zowat alle squashbanen in Zee land in recreatiegebieden lig gen. En daar zorgen de toeris ten voor een belangrijk deel van de verhuuropbrengst. Vol gens hem moet er beter onder zocht worden of er in Hulst wel behoefte is aan zo'n voorzie ning. In hun antwoord op de discus sie stellen B en W dat de uitga venkant van de begroting wel zal kloppen. Maar omdat de in komstenkant uitsluitend geba seerd is op aannames en niet op concrete feiten vinden ze me dewerking toch een riskante zaak. Immers, als het dan mis gaat moet de gemeente op draaien voor aflossingen en rente van de af te sluiten geld lening. Het gaat daarbij overi gens om een goede twee ton. B en W denken dat er al heel wat meer zekerheid zou zijn als er een club zou zijn met een aantal leden. Pas als Den Dul laert kan aantonen dat er een concreet draagvlak is voor de squashbanen, zo menen B en W, moeten ze nog maar eens bij de gemeente aankloppen. Directeur H. de Gucht van Den Dullaert toonde zich gisteren zeer verbaasd over de gang van zaken. „Een volslagen nietszeg gend antwoord", meent hij. „Natuurlijk bestaat de inkom stenkant van onze begroting uit aannames. Maar dat is toch altijd zo als je iets gaat bou wen. Hoe kun je nu een club hebben met leden als er nog geen accommodatie voor is? Logisch is dat er eerst accom modatie is en dat dan een ver eniging ontstaat. Dat is ook ge beurd bij de bouw van de sporthal. Er was in Hulst geen enkele binnensportclub. Die zijn pas opgericht toe we een sporthal hadden". Het bestuur van Den Dullaert gaat zich binnenkort over het antwoord van de gemeente beraden. Van onze verslaggever ZAAMSLAG - De afdeling Zaamslag van de Stichting Welzijn voor Ouderen be gint woensdag 23 september met het nieuwe seizoen. De eerste bijeenkomst vindt plaats in De Poort Sluiskille- naar De Pooter vertelt dan over Israël, en verluchtigt zijn betoog met dia's. Hij leefde zelf jaren met zijn vrouw in Israël. De bijeenkomst begint om 14.00 Het gevecht met het elastiek. Van onze correspondente HULST - De leerlingen van de scholengemeenschap De Rietvliet uit Hulst werkten gisteren met veel plezier een groot aantal spelen af. Dit jaar leverde het sportieve eve nement een aantal natte pakken op. Menig leerling ver dween bij het touwtrekken in de waterbak. Grote pret was er tijdens het onderdeel 'Stappen'. De deelnemers moesten proberen een grote afstand af te leggen. Hindernis was echter de autoband die met een stevige elastiek bevestigd was. Tientallen jonge mensen werden dan ook gelanceerd in omge keerde richting. Dat er sterke jongens zijn bewezen de zwaargewichten bij het accu tillen, veertrekken en auto-duwen. De lenigen kwamen aan hun trekken bij het limbodansen en de computerspelen vergden het uiterste van de zenuwen van de leerlingen. Er werden opmerkelijke records gevestigd bij het paraplu han gen, de reactietest en het zakkenlopen. De hindernisbaan bleek voor sommigen zelfs een makkie. De deelnemers probeerden steeds hoog te scoren. Elk spel le verde waardebonnen op die hen het recht gaf op deelname aan een spel waar ze al hun overbodige energie kwijt konden. Er werd met veel energie gegooid naar de hoofden van de leraren die fraai op vergrote foto's waren afgedrukt. FOTO DE STEM COfl J. DE BOER Van onze verslaggever AXEL - Als het aan bur gemeester en wethouders voegt Axel zich bij de lijst gemeenten waar asielzoe kers welkom zijn. Behalve de zes Tamils die al in Axel een onderdak hebben gevonden, zou de gemeente opvang kunnen bieden voor nog eens zes asielzoekers. B en W vragen de gemeente raad daarmee in te stemmen. Het voorstel vloeit voort uit de vraag van het rijk, aan alle gemeenten, om asielzoe kers tijdelijk te herbergen. Volgens dat plannetje zoude gemeenten één asielzoeker per duizend inwoners kun nen opnemen. Voor Axel is dat dus in totaal twaalf. Vanaf 1989, zo stelt het rijk zich voor, wordt dat aantal dan verdubbeld. In hun voorstel aan de ge meenteraad spreken B en W van een 'humanitair pro bleem met nationaal karak ter' Ze vinden het onredelijk de oplossing van het vluchte lingenprobleem enkel op de nek te schuiven van die ge meenten waar de asielzoe kers het land binnenkomen. De ervaringen met de Ta mils in Axel, zo stelt het col lege, leren dat veel misver standen uit de wereld gehol pen kunnen worden door in schakeling van een vrijwilti- gersgroep voor de begelei ding en een goede voorlich ting. Maar voordat de eerste asielzoekers verwelkomd kunnen worden moet er vol gens B en W toch aan een paar voorwaarden worden voldaan. De belangrijkste is dat het rijk alle kosten be taalt. Bovendien moeten er voldoende huurwoningen be schikbaar zijn en moet ook de vrijwilligersgroep met de komst van de asielzoekers in stemmen. Bovendien willen B en W er zich nog niet op vastleggen om begin 1989 een dubbel aantal vluchtelingen te herbergen. Dat, zo menen ze, moet eind volgend jaar nog maar eens bekeken wor den. Van onze correspondente HULST - De Openbare Ba sisschool 'De Reynaert' in Hulst heeft het eerste lus trum bereikt. Vijf jaar openbaar lager onderwijs in Hulst is reden genoeg om feest te vieren. En dat gaan leerlingen, ouders en onder wijzend personeel van de school dan ook uitbundig doen. Van 21 tot en met 24 oktober is er een 'Open week' op school. Tijdens de lesuren worden ouders en andere belangstel lenden in staat gesteld een kijkje te komen nemen: men kan eens proeven van de sfeer die op de school heerst en ken nis maken met de wijze van lesgeven. Op 25 september is de grote feestdag voor leerlingen en het onderwijzend personeel. Het thema van de dag is vrij toe passelijk 'Een feest'. De leerlin gen zijn samen met vrijwillige ouderhulp volop bezig met de voorbereidingen. „Hoe die dag eruit zal komen te zien is voor ons een volledige verrassing, maar dan wel één waar wij ons heel veel van voorstellen, en waar wij zelfs op een prettige manier een beetje zenuwachtig van zijn", aldus het hoofd van de school Ed van de Bergen. Op 28 september wordt het lustrum afgesloten met een re ceptie op school voor genodigde ouders. De openbare basis school 'de Reynaert' is in de vijf jaar van haar bestaan uitge groeid tot een volwaardige loot aan de stam van het Hulsterse onderwijs. „Onze vorm van on derwijs is volledig geïnte greerd", zegt Van den Bergen tevreden. „En wij zijn daar bij zonder gelukkig mee om dit te constateren tijdens ons eerste lustrum". Hij kijkt terug op vijf jaar waarin hij in zijn eentje opti mistisch startte met elf leerlin gen en groeide naar een school die nu 82 leerlingen heeft en over 4% vakkracht beschikt: Jannie Stoorvogel en Franck van Dorsselaer versterkten de gelederen in 1983, verleden j aar volgde Véronique van Kampen, terwijl Hannelore van de Walle als 'taakverlichtster' van het schoolhoofd functioneert. Voldoende expansiekracht om uit te kijken naar een goed onderkomen voor de basis school. „Wij willen niet zozeer in leerlingenaantal uitgroeien, alswel in kwaliteit van het on derwijs en in sfeer", aldus Van den Bergen. „En daar is een goed gebouw een belangrijke voorwaarde in. Nu de school in het plan Tragel van de kaart is geveegd, zijn we blij dat de ge meente in juli gunstig heeft ge adviseerd inzake de verbou wing van de kleuterschool 'Lentevreugd', waarin een aan tal klassen van ons al zijn ge huisvest. In oktober wordt dit advies doorgegeven naar de provinciale overheid, waarna als alles goed is met de verbou wing kan worden begonnen. Eigenlijk verwachten we zo'n beetje dat we over een jaar of twee onze nieuwe school be trekken kunnen". VOORLICHTING - De Ka tholieke Bond voor Ouderen houdt dinsdag 22 september een voorlichtingsmiddag voor ouderen, die hoofdzakelijk zal gaan over bezuinigen. Me vrouw Van Goeye uit St.-Gil- lis zal op een komische wijze de ouderen voorlichten. Daarna krijgen ze dia's te zien van de reis naar Duits land. De middag begint om half twee. W CLINGE - De voetbalver eniging houdt vrijdagavond 2 oktober de jaarlijkse alge mene ledenvergadering om half negen in de kantine. Naast de jaarverslagen staat ook een bestuursverkiezing op de agenda. UITSTAPJE - De Gehandi capten Organisatie Neder land afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen houdt donderdag 15 oktober een winkel-uit stapje met een rolstoel-bus naar Kuurne nabij Kortrijk. Men vertrekt na de middag en omstreeks 20.00 uur arri veert men terug thuis. fewg- BRIDGE - De leden van de bridgeclub speelden de vierde wedstrijd in de najaarscom petitie. Het was een draai ende Mitchell met veertien paren. Uitslag: 1. dames Bies- broeck-Goossen, 2. heren Van Cruissen-Pouwels, 3. heren De Waal-Van der Wielen. SCHIETING - Aan de schie ting, ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Schut ters Sociëteit Groot Hulst, na men 46 schutters deel. Uit slag: beker en grootste aantal (3): M. Hamers, Westdorpe; hoge vogel: R. Smet, Stekene; eerste zijvogel: mevrouw Van Mele, Kloosterzande; tweede zij vogel: niet af. ROMMELMARKT - De Steense karnavalsvereniging houdt een grote rommel markt op zaterdag 26 septem ber van 9.00 tot 15.00 uur. Op het erf van de familie Wij ze- velde, Brouwerijstraat 9, zul len allerlei spullen verkocht worden. De opbrengst is be stemd voor de kas met het oog op het komende karnavals- feest. Van onze verslaggever HULST - Het Gekoördineerd Ouderenwerk in Hulst kan met een gerust hart de gemeentebegroting afwach ten. Volgens wethouder P. Weemaes zijn B en W van de Reynaertstad niet van plan op het bejaardenwerk te be zuinigen. BORSELE (ANP) - De gemeente Borsele daagt de Staat voor de rechter om via een kort geding een bezuinigings maatregel in de begroting van WVC voor 1988 ongedaan te maken. Minister Brinkman wil de rijksbijdrage staken voor acht van de elf landelijke proefprojecten in het ka der van de nieuwe welzij nswetgeving en decentralisatie. Wethouder P. Vollaerd van Borsele heeft dit vrijdag meegedeeld. De Bevelandse gemeenten zijn al vanaf 1979 betrokken bij deze bestuurlijke experimen ten, die tot 1 januari 1990 zou den worden voortgezet. Omdat over deze zaak een bestuurlijke overeenkomst is getekend tus sen de ministerraad en de ge meenten, waarin ook de jaar lijkse rijksbijdrage is geregeld, vinden de gemeenten dat Brinkman contractbreuk pleegt. De gemeenten mogen van Brinkman hun projecten overi gens wel afmaken, maar zon der subsidie. In totaal derven de Bevelandse gemeenten door stopzetting van de subsidie een bedrag van 850.000 gulden op jaarbasis. Zij willen nu een duidelijke uitspraak over de vraag welke waarde afspraken en overeen komsten tussen het rijk en me de-overheden hebben, aldus Vollaerd. De zaak dient op 6 oktober in het Paleis van Justitie in Den Haag. De angst voor subsidiekortin gen is deze week in Hulster ouderenkringen binnengeslo pen, nadat functionaris P. Evens van het Gekoördineerd Bejaardenwerk aankondigde begin volgend jaar te vertrek ken. Hij verhuist naar elders. Die gelegenheid, zo meenden Van onze verslaggever AXEL - De met krasse taal aangekondigde 100.000 gulden bezuini gingen op de sportvel den in Axel zijn in de verste verte niet haal baar. Wethouder H. de Mul heeft dat bekendgemaakt in de vergadering van de commissie voor openbare werken en sportzaken. Daarbij kwam ook de vaststelling aan de orde dat het uitbesteden van het onderhoud van de sportvelden de gemeente zelfs nog duurder uit komt. J. de Putter opperde een plan dat wellicht wel zoden aan de dijk zet. Hij bleek er voor om de gehele accommodaties maar aan de verenigingen over te dragen. Volgens hem kunnen de clubs zelf een stuk goedkoper werken. Voor zulke vergaande maatregelen zijn B en W voorlopig nog niet te por ren. Momenteel worden met de verenigingen wel besprekingen gevoerd over overdracht van de kleedlokalen. sommige ouderen, zou de nood lijdende gemeente Hulst wel eens kunnen aangrijpen om bijvoorbeeld de vacature niet meer in te vullen. Immers, met ingang van vol gend jaar komen de welzijns- gelden rechtstreeks naar de ge meente. Die kan dat geld dan grotendeels naar eigen goed dunken besteden. „Er moet nog veel gebeuren voor de bejaarden", reageert wethouder Weemaes. „Om al die zaken aan te pakken is in Hulst een goed opgeleide be jaardenwerker de moeite waard. Mijn persoonlijke me ning is dat die vacature wel de- gelijk moet worden opgevuld met een vakbekwaam iemand. En ik ga ervan uit dat heel B en W er zo over denkt. Extra be zuinigingen op het ouderen werk zijn nu niet ter sprake. Wellicht dat er in de nabije toe komst wel wat functiever schuivingen komen, bijvoor beeld in de sfeer van de admi nistratie, maar dat is een zaak van het bestuur". Van onze verslaggever HULST - Er is vanuit de Hulster gemeenteraad ge noeg belangstelling voor een excursie naar het kern centralepark in Doel. Voor zo'n bezoek zijn bij B en W al elf aanmeldingen bin nengekomen. B en W blijven erbij dat het meenemen van een deskundige naar de kerncentrales niet in overeenstemming is met het karakter van een dergelijk be zoek. Ze menen dat (fit weinig nut zal hebben. Mocht de raad na de excursie met heel wat vragen blijven zitten dan kan er volgens het college altijd nog een bijeen komst met een deskundige worden georganiseerd. Ze den ken dat er na een bezoek eerder behoefte zal zijn aan deskun dige informatie, 'aangezien de tijdens het bezoek opgedane in drukken, stof kunnen bieden voor een gedachtenwisseling'. Van onze verslaggever HULST - Als de gebruikers van het destructiege- bouwtje aan de Waterstraat in Hulst zich niet beter gaan gedragen, komen er stren gere maatregelen. Burgemeester en wethouders zeggen dat naar aanleiding van vragen door het raadslid W. de Brouwer. Die beklaagde zich vorige raadsvergadering over de wanorde en stankoverlast bij het gebouwtje. Het college wijst erop dat bij een goed gebruik van de con tainers de problemen zowat op gelost zouden zijn. Ze gaan er de gebruikers nog eens uit drukkelijk op attenderen. Wor den de regels van orde en net heid dan nog niet nageleefd, dan is het gedaan met het vrij elijk gebruik van het destruc- tiegebouwtje. B en W denken dan aan een meer gecontro leerde vorm van het deponeren van vleesafval. HULST - In de Aankondi ging van het optreden van de Braziliaanse gitarist Carioca is de datum weg gevallen. Carioca treedt vanavond (zaterdag) op in het Houtenkwartier in Hulst. Aanvang 22.30 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 19