DUW( is Meeste autoverkeer op de vrijdag >0 KM/1 Een kunstwerk zo groot als Nederland IFBAARHEID YAN DE KERN IS BELABBERD SLECHT LSIEM lifestatie 'veiligheid leren' St.-Jansteen Freyser (Batavieren) beste wipschutter PODIUM SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS J 00D-280Ese s Ster-occasi 2TEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1987 T22- TELLINGEN IN DE BINNENSTAD VAN HULST WIJZEN UIT: SE - Burgemeester en wethouders van hebben besloten om voor het dorp Os- eeen dorpsplan te ontwikkelen. rden meer dan 2 mil venafgebeelde typt rlopig nog het beeld ten ze uit door hun, xploitatiekosten. enis, want een dergl eSter-occasion. Wij d die nog altijd goedj jgenot. OORRAAD iidie terstallig Adviseur JRBEELD ANDERE GEMEENTEN Kruiswerk Programma TIEN JAAR ZEELANDSUITE GEVIERD MET LANDELIJKE MANIFESTATIE 'Nederlandsuite' Maagd iJosVSèt Bil ACCESSOIREPAKKET VOOR VW GOLF 619.- St.-Jansteen Hulst Kloosterzande Clinge Nieuw-Namen Vogelwaarde II Trovatore in Antwerpen Het Bosdorp PAPIER VOOR UW PEN '«r s verslaggever jDe Hulster bin- I krijgt het meeste jkeer te verwerken jdag-Dat hebben de •stellers uitgewezen „lopen zomermaan- idedrietoegangswe- ,ar de binnenstad wa- it daarbij om het totale {aanbod gedurende 24 li zaterdagen, zondagen adagen registreerden de sover de weg heel wat voertuigen. „Maar", meent wethouder G. van de Voorde, „om dat te zien heb je geen tel lers nodig". De tellingen zijn verricht om een indruk te krijgen hoe het verkeer zich van en naar de Hulster binnenstad beweegt Dat moet belangwekkende ge gevens opleveren voor het aan geven van verkeersroutes door het centrum. Immers, momen teel is het in de binnenstad vaak een chaos. Hoewel de exacte cijfers nog niet voorhanden zijn, kunnen al wel eerste indrukken wor den afgeleid. Het blijkt dat de zuidelijke toegangsweg (via de Gentsestraat) het drukst ge bruikt wordt „Daaruit blijkt dat een goede doorstroming daar van het grootste belang is", stelt wethouder Van de Voorde. „Als het verkeer daar geen kant meer op kan zorgt dat voor grote problemen". Opvallend is dat via die zui delijke toevalswegen aanzien lijk minder verkeer Hulst weer verlaat Daaruit valt af te lei den dat de binnenstad ook een doorrij functie heeft. Veel Hul stenaren die eigenlijk niet in het centrum moeten zijn sturen hun voertuig er toch doorheen. Daarnaast blijkt volgens de wethouder uit die cijfers dat veel bezoekers zelf weten hoe ze op de gemakkelijkste wijze de binnenstad uit kunnen gera ken. De verkeerstellers zijn in middels verhuisd naar locaties in de binnenstad zelf. Naar aanleiding van de metingen op verschillende plaatsen hoopt de gemeente niet alleen de ver keersbewegingen te kunnen af leiden, maar ook de geluidsbe lasting van al dat verkeer op de woningen. Aan de hand van die gegevens moet dan bekeken worden of en waar er isole rende maatregelen moeten worden getroffen. orpsplan voor Ossenisse it verslaggever ■rgelijk plan is nodig om te kunnen putten uit de 'dale subsidiepot voor kleine kernenbeleid i de eigen nota 'kleine Weid' komt Ossenisse leefbaarheid betreft be slecht uit de bus. Het «ft zowat geen enkele ilng meer, die kan bij tot een aangenaam i leefklimaat ii is het het meest ur- lat er iets aan de leef- i gedaan wordt", zegt .ambtenaar E. Eijsac- ||j is meteen ook secreta- e speciale werkgroep „telling van het dorps- ■t begeleiden. i 'kleine kernenbeleid', eigenhandig ge- ndoor burgemeester A. op de provincie in aarde gevallen. Echter, ie te krijgen moet meer presenteren beleidsdoelstellin- rom is een dorpsplan elijk. Daarin zal alles te bieden heeft, al ook wat er mankeert, geïnventariseerd. Zo is n geen school meer en :k het openbaar vervoer (.Zaken die niet uitno- gwerken voor jonge ge il zich er te vestigen. e de meest urgente pro- Alfa u de spor- onder de is gewor- 29.990,-. 180 KM/H. ebben het bijna een 1iet maakt :e bestaat, 1.8 Turbo \seprijzen l Alfa7 CITO GEBR. ESSELBRU itenweg 37, Axel, 01155-1651 jecten is een grondige opknap beurt van het plaatselijke ver enigingsgebouw. Daar is in de loop der jaren heel wat achter stallig onderhoud blijven lig gen. Pluspunt voor de leefbaar heid is dat een ondernemende inwoner brood ziet in de bouw van een café. Daarbij komt ook een kleine winkelvoorziening. Ook de inwoners van Osse nisse zelf krijgen volop gele genheid hun wensen, behoeften en opmerkingen kenbaar te maken tijdens een inspraakbij eenkomst Alle gegevens moe ten leiden tot een lijstje con crete punten die kunnen wor den aangepakt Daarbij zal de gemeenteraad uiteindelijk de prioriteiten moeten vaststellen. De speciale werkgroep kwam gisteren voor de eerste keer bijeen in het gemeentehuis te Kloosterzande. Behalve Eysac- kers zitten daar namen de ge meente in burgemeester A. Kessen (voorzitter) en J. Wij- nacker van gemeentewerken. Namens de nieuw leven inge blazen dorpsraad uit Ossenisse spreken mevrouw A. de Waal- Ivens en F. Buyle een woordje mee. Als adviseur neemt in de werkgroep zitting J. de Feyter van het kleine-kernenteam van de provincie. JANSTEEN - De Consument en tód zet dinsdag 29 w een manifestatie ?w rond Veiligheid iideren'.Dat gebeurt gemeenschapscen- De Warande te Sint- ment is een van de Mes in de provincie voorbeeld moeten wer- andere gemeenten, daar zo'n tentoonstel- te richten recente cijfers over- 'lijks ongeveer 1600 tengevolge van onge in de privé-sfeer. Dat is alle dodelijke ongeluk die jaarlijk in en om gebeuren. Daarbij ko- nog eens 45.000 men- jaar en ouder in het lus terecht door onge- de privé-sfeer. Ment de stichting !nt en Veiligheid sinds 'ar flink aan de weg om 101 goed voor te lichten ZjJIOWEST - NEOERI A Mn fj9n, Hulst en Goes, te" on telefoon- f^P pagina 2. MUden: [•«1/13.30-17.00 uur. jen: Rein van der ^die-chef), Joep w'Imi|e Galon, .'van Damme, Ton (sport), CorJ.de M L®nk Deij, Eugène Jan Jansen. 'Exploitatie [®ür Zeeland: Privé tel.01150- Alle ouderen uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook mensen die al of niet be roepsmatig vaak bij ouderen betrokken zijn, zijn welkom. Een belangrijke onderdeel van de tentoonstelling vormt het voorkomen van ongevallen in en om de woning. Veilig Verkeer Nederland neemt de verkeersveiligheid voor haar rekening, de Hulster rijkspoli tie geeft tips om bijvoorbeeld inbraken te voorkomen en de PZEM zal aandacht vragen voor veilig omgaan met electri- citeit en gastoestellea Voorts zijn er stands van de Vrouwen Adviescommissie voor de wo ningbouw en van de Neder landse Brandwondenstichting. Bij een stand van Meer Bewe gen voor Ouderen worden volksdansdemonstraties gege ven en het plaatselijke Kruis werk geeft informatie over goede voeding en veilig medi cijngebruik. Maar er zijn nog meer demonstraties. Zoals de Abramfiets, kleine reparaties aan snoeren en stekkers, de werking van het bejaarden alarm en hulpmiddelen voor slechthorenden. Voorts kan iedere aanwezig een ogentest laten doen. Tijdens de manifestatie ver zorgt de Hulster conferencier Frans de Schepper een aan trekkelijk programma met liedjes en sketches. Om te voorkomen dat alle ouderen gelijktijdig binnen stromen is de dag opgesplitst in een ochtend- en een middag programma. Tussen 9.30 en 12.00 uur worden vooral de ouderen uit Sint-Jansteen, Heikant en Clinge verwacht Tussen 14.00 en 16.30 vooral die uit Hulst, Nieuw-Namen en Graauw. Ouderen die het allemaal willen komen bekijken, maar geen vervoer hebben, moeten zich voor zaterdag 26 septem ber melden bij het Gekoördi- neerd Ouderenwerk in Hulst. Daar zal dan geprobeerd wor den vervoer te regelen. De toe gang tot de tentoonstelling is gratis. Tien jaar geleden werd de Zeelandsuite van Leo Cuijpers voor de eerste maal uitgevoerd door het gezelschap Consep- tual Art op de Philipsdam. Op initiatief van Roby Bellemans is er nu een landelijke jubileumviering op touw te zetten. - FOTO W1M RIEMENS Van onze verslaggever VLISSINGEN - Als Leo Cuijpers, de componist van de Zeelandsuite, en het blaasorkest St. Jutte- mis aanstaande zaterdag avond hun concert in de Katholieke Kerk aan de Vlissingse Singel beslui ten, komt er tevens een einde aan de 'viering' van het tienjarig bestaan van de Zeelandsuite. In alle provincies van Neder land spelen zich die dag kunstuitingen af die in het teken staan van dat jubileum. In navolging van de over Zeeland verspreide uitvoe ring van de suite, is de vie ring van het tienjarig be staan ervan over heel Neder land uitgesmeerd. Alle evenementen duren net zo lang als de uitvoering van Cuijpers' muzikale kind, namelijk 45 minutea Histo risch is de uitvoering van de Zeelandsuite die hij samen met Conseptual Art gaf, in december 1977 op de Philips dam. De Axelse Galeriehou der Roby Bellemans kwam met het idee een even histori sche jubileumviering op touw te zetten. Vele brieven gingen de deur uit, soms kreeg hij nul op z'n request, maar uit eindelijk kan hij zaterdag in iedere provincie op een bij drage rekenen. Alhoewel het om een groot gebeuren gaat is het woord spektakel nauwelijks op zijn plaats. Want niemand is im mers in staat op dertien ver schillende plaatsen in Neder land tussen 8.00 uur 's mor gens en pakweg 22.00 uur 's avond te zijn. Het Zeelandsuite-gebeuren begint in alle vroegte om 8.00 uur. Tussen Axel en Zaam- slagveer bouwt Han Dey weer enkele van zijn 'torens van stro'. Levensgroot uitto rend boven het vlakke Zeeuws-Vlaamse landschap symboliseren zij de haast dwangmatige neiging van de Zeeuwen hun vriend en vij and de zee in de gaten te hou den. Zij torens hebben een af meting van vijftien tot twin tig meter. Zich niets aantrekkend van tijd en ruimte verplaatst de 'Nederlandsuite' zoals het ge beuren op de affiches is aan gekondigd zich daarna met een naar Groningen. Wel is er dan een echte Zeeuws-Vla ming bij aanwezig. Namelijk Willy de Houck uit Water landkerkje, die dan kunste naar Hendrik Baartman op zijn vingers kijkt bij een kunstwerk waarvan aard en plaats nog onbekend zijn. Nog eens drie kwartier la ter is het de beurt aan Drente om de uit negen delen be staande Zeelandsuite hulde te brengen. Nico Parlevliet heeft daarvoor een opblaas baar kunstwerk gemaakt dat eveneens uit negen delen be staat. In een niet waar te nemen flits gaat de 'Nederlandsuite' vervolgens naar Galerie We steinde in Den Haag. Drie kwartier lang exposeert Ge rard Ram daar met vier zeef drukken, abstracte uitbeel dingen van het Zeeuwse pol derlandschap. De Zeelandsuite zelf is te horen in Arnhem, waar in het gebouw van de Stichting Beeldende Kunst een cassette met de compositie van Cuij pers wordt afgedraaid. Do minique Martin laat tegelij kertijd enkele door hem ge maakte etsen en pastelteke ningen zien, die passen bij de verschillende suite-onderde- lea 'Lievertje' Joep Bertrams heeft voor zijn bijdrage een in aanbouw zijnd huis in Al- mere uitgekozen. Daar maakt hij een opstelling. Een van de opvallendste bijdragen, en tevens een van de vreemdste is de 'stunt' die Richard Beek uit Zeeland op het drielandenpunt in Vaals gaat uithalen. Met eenvou dige middelen, drie luidspre kers en wat wit zand, veran dert hij de uiterste hoekjes van Nederland, België en Duitsland in stukjes strand. Compleet met geluiden van de branding. Helaas voor de Limburgers duurt de strand- metamorfose maar drie kwartier. De Brabander Harald Huijser is al jaren bezig met het opstapelen van stenen. Zijn project van zaterdag omvat nog net geen delta werk, maar het lijkt er wel een beetje op. In Noord-Hol land maakt hij gebruik van een terrein van de Hoogovens bij IJmuiden voor een laatste en waarschijnlijk grootste steenstapeling. De bedrijfs leiding van Hoogovens heeft kranen beschikbaar gesteld voor het op elkaar stapelen van enorme rotsblokken. In het Overijsselse Hengelo maakt schilderes Anne Wind ('What's in an name) een schilderij op een bewegende ondergrond. Noord-Brabant levert een dubbelbijdrage. In zijn atelier in de Rozemarijn straat in Breda onthult Tony Hermsen een beeld van een Zeeuwse maagd op een berg mosselen. Drie danseressen in fluorescerende kleding til len eerst een tipje van de sluier op. Hangend aan een hijskraan zakt er langzaam een abstract verguld beeld naar beneden. De drie dames winden zich intussen in delen van het doek dat de maagd verborg. De maagd verdwijnt van het toneel op het moment dat het abstracte beeld de grond raakt. De geschiedenis van het Zeeuwse landschap in een notedop. Voor een tweede verras sing zorgt de in Schiedam ge boren Erwin van den Arend in Roosendaal. Een 'verras singsperformance' zogezegd Van den Arend komt trou wens binnenkort naar het Zuidlandtheater in Terneu- zen met zijn produktie Brains, een onderdeel van het programma Cococo van dansgroep De Nieuwe Danse- rije uit Breda. Hetty Goverts levert de Utrechtse bijdrage vanaf haar vakantiestek in Frank rijk. Zij stuurt een tekening die zij zaterdag maakt naar haar huisadres. Het is overi gens niet de bedoeling dat die tekening ooit door iemand bekeken wordt. De enige ac tiviteit die langer dan de drie kwartier van de Zeeland Suite duurt is de expositie van Chris Fokma in Huins. Zijn plexiglas kunstwerken blijven voorlopig nog even ter plekke. Dan keert het programma te rug naar Zeeland, en wel naar de Lange Jan in Middel burg. Ko de Jong laat daar onder het motto 'klanken in de vaart der (ge-)tijden' vier dertig meter lange wimpels uit de toren hangen, die sa men de Zeeuwse vlag uitbeel den. Het beeldende kunst ge deelte van de jubileumvie ring is dan achter de rug. De climax van de dag vindt plaats in de Katholiek Kerk van Vlissingen. Leo Cuijpers bespeelt daar het pijporgel, met ondersteuning van St. Juttemis. Zij geven een con cert dat de VPRO opneemt en op kerstavond, 24 december, op Radio 4 uitzendt. Hoewel het misschien voor de hand ligt komt de Zeeland Suite zelf niet aan de bod tijdens dit concert. Cuijpers begint met een solopartij op de vleu gel, daarna is het de beurt aan St. Juttemis en tenslotte spelen zij samen een vrije improvisatie. Voor Roby Bellemans is de gebeurtenis van zaterdag een onderdeel van zijn serie ma nifestaties in de reeks 'bewe gen is veranderen'. Het is de derde uiting na het werpen van groene en rode knikkers vanaf de veerboot Vlissin- gen-Breskens in de Wester- scheldewateren en het plaat sen van borden langs de nieuwe tractaatweg van Ter- neuzen naar Axel. 9MM 1#10 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Van onze correspondente AARDENBURG - T. Frey ser van de Batavieren uit Hulst is de nieuwe koning van de Zeeuwsvlaamse Bond van Wipschutters. Het kampioenschap werd ver schoten in Aardenburg, waar ondanks het slechte weer toch bijna alle koningen en keizers van de aangesloten verengin gen kwamen opdagea Het duurde vijf ronden voor de eerste vogel geschampt werd. De ontknoping liet echter nog op zich wachten tot de der tiende ronde. Toen schoot T. Freyser de begeerde vogel er af. Het betekende meteen dat volgens jaar de Hulster Bata vieren het kampioenschap mo gen organiseren. Uit handen van voorzitter J. Bruggeman mocht de nieuwe koning een uit de kluiten gewassen beker in ontvangst nemen. set originele wieldoppen zonnedak 4 spatlappen incl. montage en BTW Mr Ml t TERNEUZEN O 17 KLOOSTER ZAk •M. 01130-13458 Ifl 01148- 14)2 tem»»* JOKEREN - Aan de eerste kaarting in jokeren in ge meenschapscentrum De Wa rande namen achttien perso nen deel. Uitslag; 1. mevrouw Esseling, Hulst; 2. mevrouw Van Goethem, St.-Jansteen; 3. mevrouw Mens, Hulst. Ge zien de belangstelling wordt voortaan iedere derde woens dag van de maand een j oker wedstrijd belegd. SCHIETING - De maande lijkse bejaardenschieting in gemeenschapscentrum De Warande wordt woensdag 23 september gehouden, aan vang 13.30 uur. De zaal gaat om 13.00 uur opea GESPREKSAVOND - Het Katholiek Vrouwengilde be legt dinsdag 22 september om 20.00 uur in de kleine zaal van gemeenschapscentrum Den Dullaert een gespreksavond met als thema: Kerk-zijn vandaag. Tijdens de bijeen komst wisselt pastor K. van Geloof over de toekomst van de kerk, vooral in de eigen re gio, met de aanwezigen van gedachtea De avond is gratis toegankelijk. OUD PAPIER - De voetbal vereniging HW'24 haalt za terdag weer oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de vo- gelbuurt, de wijk Nieuw- Hulst en de wijk Moerschans. De ophaalploeg vertrekt om 9 uur. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen zaterdag 19 september vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. FLAMINGO - Dansvereni- ging Flamingo houdt zater dag 19 september in gemeen schapshuis Malpertuus een oefenavond voor dansliefheb bers. Erkende dansleraren zijn aanwezig voor het bege leiden van de verschillende dansen. De avond begint om negen uur. HENGELEN - De hengelver- enigingen GOA (Geduld Overwint Alles) uit Axel en De Clingse Hengelaars nemen het zaterdag 19 september te gen elkaar op. Zij hengelen gedurende drie uur aan de Verkorting op het viswater De Zestigvoet. De plaatsen voor deze wedstrijd worden bij loting aangewezen. Om 17.00 uur worden de resulta ten in lokaal De Troubadour bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De wedstijd begint om 13.30 uur. COLLECTE - De collecte voor het Koningin Wilhelmina- fonds voir de kankerbestrij ding heeft 1205,- opgebracht. EHBO - De EHBO afdeling Vogelwaarde start begin ok tober een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. Er kunnen nog enkele mensen bij. Die moeten zich dan wel zo spoe dig mogelijk opgeven via 01147-1725. ■Mi EL TROVATOR heet het to neelstuk van de Spanjaard Guttierez uit 1836 waarop Verdi's wereldberoemde opera II Trovatore is geba seerd. De Opera van Vlaan deren zet dit stuk zaterdag 3 oktober, vrijdag 9 en zondag 11 oktober op de planken in de Opera van Antwerpen. De opera speelt zich af tegen de achtergrond van de strijd om de troonsopvolging in het vijftiende eeuwse Aragonië. De gebeurtenissen concen treren zich rond de rivaliteit tussen de troubadour Man- rico en graaf Luna die niet weten dat ze broers zijn en beiden naar de hand van de mooie Leona dingea Tempe ramentvol en rijk van melo dieën, is II Trovatore samen met Rigoletto en La Traviata de reden van Verdi's wereld faam. Vorig seizoen werd de opera ook ai met succes opge voerd, en nu vat de Opera de draad weer op met een iets gewijzigde bezetting. De sopraan Jaqueline van Quaille speelt Leonora en de Italiaanse tenor Amedeo Zambon zingt de partij van Manrico. Liljana Nejceva en Niall Murray spelen respec tievelijk Azucena en graaf Luna. De scenische leiding rust bij Joris Bultynck en de regie bij Jo Dua. Artistiek di recteur Silveer van den Broeck leidt de verenigde ko ren en het Antwerps orkest van de Opera van Vlaande ren. Zaterdag 3 oktober is de première om 19.30 uur. Vrij dag 9 oktober is de uitvoering om 19.30 uur en 11 oktober om 15.00 uur. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 52 schutters: hoge vogel: J. Cocqheyt, Absdale; eerste zij vogel: M. Janssen, Moerbeke; tweede zijvogel: M. Baert, Stekene; grootste aantal (5): M. Deyaert, St.-Gillis Waas. AARDENBURG - St.-Sebas- tiaan, 74 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. Stuyvaert, Water vliet; eerste zijvogel: S. van Go- vaert, Knokke; tweede zijvogel: C. de Block, Zuiddorpe; derde zij vogel: P. van Pamelen, Aarden burg; vierde zijvogel: W. Jacobs Hulst Wip 2: eerste hoge vogel: J Roeland, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A. de Baar, Graauw; eer ste zij vogel: A. Asselman Graauw; tweede zijvogel: P. Du- cheine, Tilburg; derde zijvogel: S Govaert, Knokke; vierde zijvo- gel: R. de Wispelaere, Aarden- urg. AARDENBURG - Blokschieting Wip 1:1. W. Dhond, EUverzele; 2 H. Geernaert en R. Rijckaert Aardenburg; E. Pottelberge Zuiddorpe en J. Dossche, Knok ke. Wip 2:1. J. van de Leen, Oos tende; 2. C. de Block, Zuiddorpe W. Veldkamp, Aardenburg en J Platschorre, Ellewoutsdijk, HIERBIJ zou ik graag wil len reageren op een artikel over Het Bosdorp in De Stem van 8 september, waarin ik tot mijn grote verbijstering las dat Het Bosdorp een tehuis zou zijn voor zwakbegaafde mensen. Ik ben zelf een bewoner van Het Bosdorp en ik bestrijd met klem dat hier allemaal mensen zouden zijn die, vol gens het artikel, zwakbe gaafd zijn. Dit is pertinent nietwaar De waarheid is dat de men sen die hier wonen om de een of andere reden niet zelfstandig kunnen wonen en daar in meer of mindere mate begeleiding bij nodig hebben. Dat wij nu in zo'n stom artikel afgeschilderd worden als een stelletje halve idioten, dat gaat mij toch echt veel te ver Ook wie er verantwoorde lijk is voor zo'n leugenach tig artikel is voor de bewo ners niet te achterhalen, omdat de een de schuld naar de ander afschuift. Ook mocht er van de bewoners niemand bij het opstellen van het artikel aanwezig ELLEWOUTSDIJK - Zorgvlied 36 schutters: eerste hoge vogel; N van de Dries, Eensgezindheid tweede hoge vogel; C. jeremiasse Zorgvlied; eerste zij vogel: A Voet, Soranus; tweede zijvogel W. Remijnse, Edele Handboog derde zij vogel: A. Pikkaart Zorgvlied; vierde zijvogel: L. d< Jonge, ADLM; vijfde zijvogel: W Voet, Soranus. O VERZANDE - Willem Teil, viei jubilarissen: J. de Jonge 45 jaar C. Rentmeeser 35 jaar, W. Bou- dens 30 jaar en A. van Steenber gen 25 jaar schutter; 69 schutters Wip 1: eerste hoge vogel: H Rentmeester; tweede hoge vogel J. Rentmeester, beiden Willen Teil; eerste zijvogel: W. Remijn se, Edele Handboog; tweede ei derde zijvogel: mevrouw A. Kor stapje, Doel naar Hoger; vierdi zijvogel; C. van Drongelen Gilze-Rijen. Wip 2: eerste hogi vogel: M. Repkes, Victoria tweede hoge vogel: H. Koens Spes Nostra; eerste zijvogel: M Waika, Gilze-Rijen; tweede zij vogel: P. Vette, Concordia; derdi zijvogel: C. Jeremiasse, Zorg vlied; vierde zij vogel; A. Bek, Be veren-Waes. zijn, wat op zich al erg ge noeg is om altijd alles achter onze rug om te bekokstoven. Hoondert en Bosch zijn volop aan het woord ge weest, soms met een hele boel geleuter, maar van de bewoners was er niemand die er ook maar iets van af wist dat dit gesprek plaats vond. In dit opzicht is uw blad in feite mede-schuldig, daar aan niemand van de bewoners ook maar iets is gevraagd. Ik hoop dan ook dat u ook dit stukje wil plaatsen, zodat de buiten wereld ook de keerzijde van de medaille leert kennen, wat de waarheid toch een stuk dichter benaderd. Hulst R. Dumez

de Stem | 1987 | | pagina 11