Nieuwdorp wint in Nieuw-Namen 'Ik moet weer opnieuw beginnen' SPORT Van 't Westein tweede in Pole FINALEPARTIJ FLUSHING MEADOW VERGT BIJNA VUF UUR eden van ie Staten- ieneraal Van der Wiele derde in cross Knokke AMATEURPELOTON 'VERLOST' VAN WERNER WIEME •-DE STEM SPORT 2 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 NEW YORK (AFP) - Ivan Lendl en Mats Wilan- der hebben op de baan van Flushing Meadow een record gevestigd. Geen competitie heren HV Hulst Tactisch Fouten Wachtkamer Gabber GSC-dames zoeken nog naar concept Dames HV Hulst winnen eigen toerm Ereplaatsen voor Bruins en Cornelis Cross-zege voor Piet Westerweele Everling jeugdkampioen van Animo moeite waard, mondjes- naat en meer psychologisch ;an relevant". ,DE overheidsfinanciën zijn ïog totaal niet gesaneerd. Sigenlijk is het een beetje «verantwoord de belastin- Loodzwaar -T14 Van onze sportmedewerker NIEUW-NAMEN - Heddy Nieuwdorp boekte gister middag zijn zesde zege van het seizoen tijdens de boeiende Scheldeprijs voor amateurs in Nieuw-Namen. Nieuwdorp versloeg in de spurt Toine den Braber en Karei van Goethem. Smaakmaker van de koers was ongetwijfeld Frank Timmers. Hij reed vanaf de eerste ronde tot de voorlaatste in de spits van de wedstrijd. Hij kreeg als beloning de leiders- prijs. De amateurkoers in Nieuw- Namen kende een bijzonder sterk renners veld en tijdens de laatste ronden werd er dan ook stevig gevlamd. Frank Tim mers was de eerste renner die het spel op de wagen bracht. Hij bleef twintig ronden alleen aan de leiding. De maximale voorsprong van Timmers be droeg veertig seconden. Er kwamen diverse reacties. Ves- ter Aarts, Peter van Acker en Franse probeerden de kloof te overbruggen. Zij slaagden er niet in. Een poging van Peter Hofland en Cor Vervaet leek meer vruchten af te werpen, maar ook zij moesten zich te rug laten zakken in de grote groep. Na 35 kilometer wedstrijd werd Timmers tot de orde ge roepen door Ruud Brouwers, Heddy Nieuwdorp, Karei van Goethem, Toine den Braber en Antoine Goense. Deze zes ren ners verstonden elkaar in het begin niet zo best, maar in het peleton boterde het ook niet. Peter Mol, Theo van de Velde en Ad Polak knabbelden tien seconden achterstand van de voorsprong van de leiders af, maar die lieten zich niet ver rassen. Even stak Erik Vereec- ken - pas een paar uur voor de wedstrijd terug uit Polen gear riveerd - zijn neus aan het ven ster, maar de reis zat nog dui delijk in de benen. De kopgroep verloor Antoine Goense door een lekke band. Even stoktehet tempo van de leiders, maar vooral door toe doen van Nieuwdorp bleef in de spits van de wedstrijd. Frank Timmers - volledig moegestreden - en Ruud Brou wers moesten Nieuwdorp, Van Goethem en Den Braber laten gaan in de eindfase. Het lei dende trio ging onderling uit maken wie de 31e Scheldeprijs op zijn naam mocht schrijven. Nieuwdorp probeerde twee keer te ontsnappen, maar Den Braber en Van Goethem waren attent. Van Goethem ging van ver de spurt aan, maar dat was veel te vroeg. Nieuwdorp won op die manier erg gemakkelijk. Ruud Brouwers bleef nog net buiten schot van de aanstor mende meute waarvan Toon van der Steen de spurt won. Uitslag: 1. H. Nieuwdorp (Wemel- dinge) 90 kilometer in 2.04.28; 2. T. den Braber (Fijnaart), 3. K. van Goethem (Kloosterzande), 4. R Brouwers (Teteringen), 5. T. van der Steen (Bruinisse), 6. G. de Leeuw (Ermelo), 7. J. Broere (Maartsendijk), 8. P. Mol ('s-Gra- venpolder), 9. C. Vervaet (Walsoor den), 10. N. Hage (Poortvliet), 11. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 12. L. van Mook (Oosterhout), 13. P. van Est (Fijnaart), 14. A. Polak (Hans- weert), 15. J. de Visser (Goes), 16. H. Romein (Etten-Leur), 17. F. Tim mers (Prinsenbeek), 18. P. Raas ('s- Heerenhoek), 19. H. Woltman (Gie- senburg), 20. E. Vereecken (St. Jan steen). Nummer drie voor Lendl De eindstrijd tussen de als nummer één en drie ge plaatste spelers vergde 4 uur en 48 minuten. Na vier sets behaalde de 27-jarige Lendl voor de derde achtereenvol gende maal de open Amerikaanse titel. De setstanden waren 6-7 (9-7), 6-0,7-6 (7-4) en 6-4. De finale van het enkelspel bij de heren' vond een dag later plaats dan de bedoeling was. Langdurige regenval had de organisatoren van het toernooi in het voorname stadsdeel Queens van New York ge dwongen tot uitstel. Het was de tweede maal in de geschiedenis van de open Amerikaanse titel strijd, dat een dergelijk besluit moest worden genomen. In 1969, toen het toernooi nog op Forest Hills werd gehouden, moesten de Australiër Rod La- Van onze handbalmedewerker HULST - De handbalvere niging Hulst moet in zijn jubileumjaar een flinke te leurstelling verwerken. Tij dens het toernooi ter afslui ting van de festiviteiten rond het tienjarig bestaan natrad het herenteam voor de laatste maal aan. De ploeg z":fs met directe ingang terug getrokken voor de competi tie. Voorzitter Louis Verburg: „Het is een enorme teleurstelling, maar we kunnen niet anders. Door werk, studie en militaire dienst kunnen we niet over ge noeg heren beschikken. We hebben momenteel negen man en dat is te weinig. Van die ne gen zijn er drie spelers, die praktisch nooit mee kunnen doen. Komen er blessures, dan jnoet je afzeggen en dat kost veel geld. We hebben de afgelo pen maand de zaak nog beke ken, maar het blijkt niet haal baar". „De trainingsopkomst was erg gering. Soms twee of drie spelers. We konden niet door gaan, het zou de vereniging du peren. Tien jaar heben we de herenafdeling in stand gehou den, het is een grote teleurstelt ling. Als er voldoende heren zijn en doorstroming krijgen vanuit de jeugd, kunnen we in de toekomst proberèn opnieuw te beginnen. Een lichtpunt is dat de jeugdafdeling erg goed draait". ver, de latere winnaar, en de Zweed Björn Borg ook een dag later dan de bedoeling was de baan op. Voor Ivan Lendl was het de zesde maal, dat hij in de finale van de open Amerikaanse stond. Na drie verloren eind strijden werd de Tsjechoslo- waak nu dus voor de derde achtereenvolgende maal win naar. Voor minder dan 10.000 toe schouwers, die zich in een wel dadig zonnetje konden koeste ren, kwamen de beide finalis ten kort na 14.00 uur (plaatse lijke tijd) op de baan voor een duel dat uiteindelijk bijna vijf uur zo duren, maar nimmer echt spectaculair werd. Beide spelers wensten nauwelijks ri sico's te nemen en het werd daardoor een tactisch duel. De eerste set ging naar de 23- jarige Wilander, die voor de wedstrijd verklaard had dat het uitstel van de finale toch behoorlijk op zijn zenuwen had gewerkt. Lendl daarentegen zei met het verschuiven van de fi nale totaal geen problemen te" hebben gehad. „Ik houd van de atmosfeer van deze stad en dit toernooi. Zelfs als het regent, voel ik mij in New York op mijn gemak". De eerste set ging volkomen gelijk op. Na een half uur was de stand 2-2. Wilander kwam in de vijfde game op voorsprong. Op de service van Lendl leidde de Zweed met 40- 0, waarna Lendl een dubbel- fout sloeg. De titelhouder her stelde zich echter. Via 4-4 en 5- 5 werd het 6-6, waarna een tie break de beslissing moest brengen. Wilander won die met 9-7 met een bal die volgens Lendl buiten de lijn was. Die eerste set vergde precies an derhalf uur. In de tweede set was Ivan Lendl heer en meester. In 28 minuten, waarin Wilander to taal geen vat kon krijgen op de harde opslagen van zijn tegen stander, ging de Zweed met 0-6 ten onder. Dedruk die Lendl op de fore- en „backhand van de Zweed uitoefende, leidde tot Ivan Lendl bekijkt met een glimlach de zojuist veroverde bokaal, zijn derde in evenzovele jaren, op de baan van Flushing Meadow. - fotoanp steeds meer fouten van Wilan der, die de laatste twee games op love verloor. Lendl leek in de derde set door te gaan waar hij in de gewonnen tweede was opgehouden. Hij brak reeds in de eerste game door de opslag van de Zweed, die echter goed terug kwam. In de achtste en twaalfde game brak Wilander op zijn beurt door de service van Lendl, die in het twaalfde spel twee setpoints wegwerkte met een ace en een fore-hand volley. In de tie-break leidde Lendl op een bepaald ogenblik met 4-0, maar Wilander kwam terug tot 5-4. Na 1 uur en 40 mi nuten werd Lendl winnaar van de tie-break met een ace. Wilander wist dat de vierde set de beslissing zou kunnen brengen. Beide spelers namen nu meer risico's en het werd de beste set van de finale. In de tiende game sloeg Wilander een dubbele fout, waardoor Lendl zijn eerste matchpoint kreeg. De Tsjechoslowaak, die zelden zijn emoties toont, sprong op van vreugde. Direct daarop beoordeelde hij een backhand van Wilander volko men verkeerd, waarop hij de bal uit sloeg en de strijd weer open was. Een smash bracht Lendl direct daarna weer op matchpoint. Dat liet Lendl zich niet meer ontnemen. Met een backhand-return besliste hij het duel. Met zijn derde achtereenvol gende Amerikaanse titel eve naarde Lendl het record van de Amerikaan John McEnroe. Het kampioenschap leverde de Tsjechoslowaak een bedrag van 250.000 dollar (ruim een half miljoen gulden) op. Wilan der moest tevreden zijn met de helft van die som. Van onze motorsportmedewerker KNOKKE - Gino van der Wiele uit Hulst en Gianni de Jonghe uit Sluiskil heb ben zich in de eerste wed strijd van het na-seizoen bij de Belgische Liefhebbers Bond op indrukwekkende wijze gepresenteerd. Op het loodzware moddercircuit van Knokke streden zij, zo als voorspeld, volop mee voor de ereplaatsen. Gianni de Jonghe voelde zich onder de zware omstandigheden zelfs zo goed, dat hij de tweede manche winnend af wist te sluiten. Gino van der Wiele reed een constante wedstrijd. Hij behaalde in de manches een vierde en derde plaats en behaalde daarmee zijn eerste po diumplaats. In de overige klassen, die door promoties soms een verras sende bezetting kenden, ston den de uitslagen in het teken van de uitvallers. De kroon werd gespannen door de inter nationalen 500cc, waarin slechts vijf rijders de wedstrijd tot een goed einde brachten. Hugo Dhaenens werd in die klasse overigens kampioen. De resterende Zeeuwse crossers reden in Knokke eveneens een goede wedstrijd. Steven Mang- nus en Frank van Kruyssen be haalden bij de nationalen 250/ 500cc een derde plaats in de eindstand. UITSLAGEN Junioren: 125cc: 1. Angelo Saman, België, 3. Gino de Jonge, Hulst, 4. Gianni de Jonghe, Sluiskil; 250cc: 1. Ronny Heyrman, België; 500cc: 1. Geert Luyckx, België. Senioren: 125cc: 1. Mare Heysten, Bergen op Zoom. Nationalen: 250cc: 1. Andy Wibo, België, 3. Steven Mangnus, Vogel waarde; 500cc: 1. Luc Dauwens, België, 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande. Internationalen: 250cc: 1. Patrick van Poelvoorde, België; 500cc: 1. Mare de Splenter, België. Van onze sportmedewerker MOERBRUGGE - Vorige week tekende Werner Wieme een tweejarig con tract bij de Belgische prof formatie van Frangois Lambert, ADR/Renting. Daarmee zag de ex-IJzen- dijkenaar, die sinds zijn hu welijk domicilie heeft in het Belgische Moerbrugge, een langverwachte wens in ver vulling gaan. Het Zeeuwse amateurkorps is tevens verlost van een lastige concurrent, want waar Wieme aan de start verscheen, was het direct 'kachelen' geblazen. Zijn grootste hobby was het pakken van leidersprijzen. „Ik geloof dat ik er dit seizoen maar één in Zeeland heb gemist", aldus Wieme. Zeven jaar maakte hij deel uit van het amateurkorps en in die tijd veroverde hij in totaal 55 bloemtuilen. In de jeugdca- tegorieën moest hij met minder genoegen nemen. Begonnen op 12-jarige leeftijd pakte hij bij de nieuwelingen twee overwi ningen en twee seizoenen bij de junioren leverden hem zeven tien maal de bloemen op. Daar onder was één klassieke zege, de Dorpenomloop. Zijn knapste prestatie was ongetwijfeld de tweede plaats in het Zuidlim burgse Epen tijdens het natio naal junioren-kampioenschap, waar hij alleen moest buigen voor Jac Hanegraaf. Een pres tatie die niet onopgemerkt bleef, want hij kreeg bij zijn overgang naar de amateurs di rect een plaats in de toen suc cesvolle formatie van Gazelle. Daarin kreeg hij overigens de volledige steun van zijn plaats genoot Antoine van de Bunder, die, hoewel al gestopt, nog steeds uitstekende contacten had met ploegleider Ben van Erp. Vanaf dat moment zat hij in de wachtkamer om tot de rijen van de profs door te dringen. Wieme: „Ik was eerst nog niet sterk genoeg en misschien miste ik ook de geslepenheid. Met name in de klassiekers had ik niet voldoende macht om voorin te blijven fietsen en wil je op dat niveau meekunnen, dan is dat vereist". Van zijn hobby zijn beroep maken, leek voor hem dan ook niet weggelegd, al beseft hij terdege dat hij daarin ook nu nog niet geslaagd is. „Het is weer helemaal opnieuw begin nen. Met mijn 26 jaar heb ik al heel wat talentvolle amateurs over zien stappen. Toppers bij de amateurs, die amper een prijs konden rijden bij de profs. Je mag daar niet direct te hard over oordelen, want vaak heb ben die jongens zich onderweg al stuk gereden voor de kop man". Zijn sterkste seizoen maakte hij twee jaar terug mee, toen hij zeventien keer als eerste over de streep bolde. Zijn pro fambities bleven en vorig sei zoen werden met Frangois Lambert al onderhandelingen gevoerd. Die kwamen tot stand, omdat zijn gabber Patrick Ver- sluys ook tot die formatie toe trad. „Lambert wordt vaak verguisd, maar men weet niet wat hij allemaal in de wieler sport stopt. Vorig seizoen was er inderdaad al sprake dat ik de stap zou maken, maar toen zat met 37 renners de zaak vol". „Komend seizoen wil hij het echter nog grootser aanpakken. Het is de bedoeling dat hij met twee formaties uitkomt. Eén voor het grote werk en een an dere met uitsluitend neo-profs, die de kleinere ronden, zoals die van Luxemburg en Neder land en de regionale wedstrij den gaat rijden. Jongens zoals ik, die in feite de stiel nog moe ten leren. Wilfried Reybroek gaat de neo-profs onder zijn hoede nemen, terwijl Ludo Loos is aangetrokken voor de begeleiding tijdens het grotere werk. Ik heb altijd de ambitie gehad om prof te worden en wil die kans nu met beide handen grijpen. Voorlopig heb ik een tweejarig contract en we zien wel waar het schip strandt". Zijn voorbereiding ligt al vast. „Ik ga straks twee maan den de fiets opbergen, een beetje lopen en dan rond half decembner wat crossen. De be doeling is dat we begin januari gaan skiën en dan in februari naar de voorbereidingskoersen in Spanje trekken". NIEUWSOVERZICHT GOES - De dames van GSC uit Goes hebben nog nietig concept gevonden in de oefencampagne. Tegen eerste club UVG werd verdienstelijk gespeeld, maar door® aan persoonlijke fouten werd verloren met 11-16. De heren van GSC traden voor een oefenduel aan t* tuna uit Bergen op Zoom. In de eerste periode ging der lijk op en in de derde periode van een half uur was5 de betere ploeg. Niettemin won Fortuna het duel Duidelijk werd wel dat GSC op de goede weg is. De dames van Hontenisse speelden tegen het Bel^ genhout. Het werd een regelmatige en verdiende 18-7 de damijs uit Kloosterzande. HULST - Ter afsluiting van de festiviteiten in het het tienjarig bestaan hield de handbalvereniging zaaltoernooi. Bij de dames gaf HV Hulst extra glans aan dit gel overtuigend de eerste plaats te grijpen. Het team coach Louis Verburg ondervond de meeste tegensl Vlissingse Olympus, maar het beslissende duel wetj gewonnen. De reserves van Hontenisse eindigde d< Oostburgse Operatie '71 werd laatste. Bij de heren bleek Olympus een klasse apart. Alle den ruim gewonnen, zodat de toernooizege verdij Vlissingse ploeg terecht kwam. Hontenisse wist op achterstand beslag te leggen op de tweede plaats en van de organiserende vereniging werd derde. Ook aan de jeugd was gedacht, want er kwamen juniorenteams in actie. KHV uit Nieuw-Namen kw: send goed uit de bus en werd verdiend eerste. 01; de tweede plaats en HV Hulst eindigde als laatste. WINSCHOTEN - Twee Zeeuwen wisten de 100 kilomi strijd hardlopen in Winschoten te beëindigen. In 92 deelnemers klasseerden zij zich bij de eerste twiil Bruins van AV '56 eindigde als veertiende in een tijd» 29 minuten en 16 seconden. Hans Cornelis uit Groedt na 8 uur, 46 minuten en 33 seconden de finish, hetgeen twintigste plaats opleverde. De zege was voor Bruut van GVAV Groningen. Hij liep de 100 kilometer in 6.4! pieter.jan ^kers ST.-JAN IN EREMO - De Aardenburgse atleet Piet weele wist in het Belgische St.-Jan in Eremo de strijd van een crosscompetitie, die uit drie wedstrijden op zijn naam te schrijven. Zijn winnende tijd bedroeg ten en 48 seconden. Bij de niet aangesloten veteranen was er ever» ,en te verlagen, al is het niet Zeeuws-Vlaamse zege. Ko den Hamer uit Biervliet» IJzendijkenaar Johnny de Martelaere. TERNEUZEN - Jeroen Everling is winnaar gewon* t f n ODmeriüke uitSDraak oudste leeftijdscategorie tijdens de jeugd-clubkampiot Pat ls 0pm- 1JKe ultSpraaK pen van de tennisclub Animo. Hij won in de finale vai Pieters met 6-4 en 6-2. Daarvoor had hij Marcel 1 halve eindstrijd verslagen met 7-5 en 6-6. Pieters weit Jing. na een 6-3 en 6-4 overwining op Dirk van de Velde. Bij de oudste meisjes ging de eindzege naar Leslie Lipj drie sets won van Daniëlle van Z weeden (6-4,5-7,6-3) Bij de 14-jarige jongens legde Dethlef Pieters beslagt ingstekort van de overheid volgend na een overwinning op Olaf Burgers met 6-1 en Marisa Everling het sterkste meisje bleek na een 6 tkomen daalt, in feite is dat nog veel overwinning op Eugenie van der Klis. Bij de 12-jarige de titels naar Richard Hamelink en Mariken Dorsen, chard Hamelink won in de finale van Boas Bierings 6 en 6-2 en Mariken Dorsemagen had ook drie sets na Anke Lijbaart: 4-6,7-6,6-2. Overige uitslagen: JE 10: 1. Michael van Soest, 2. Björn dei 10: i. Hester van de Ros, 2. Renee van Sabben; JD12:1. Var. de Zwan, 2. Aarts/De Smit; JD 12: 1. Hamelink/Bierings, mortel/Visser; JD 14:1. Burgers/Van Eijl, 2. Nijsten/Vanl 17:1. Everling/Pieters, 2. Wisse/Van de Velde; MD 12:1.,L gers; MD 17:1. Lipjes/Speleman, 2. Everts/Witte. S> Frans van Mourik oor iemand die z'n leven lang leeft gepleit voor belastingverla- ilaar, zegt Schouten, Ruding slaat zich iu wel op de borst dat het financie- lar tot 7,2 procent van het nationaal ihoog. De doelstelling van het kabinet voor 188 is een financieringstekort van 7 rocent. Het wordt iets meer: 7,2 pro- o| pi vil d| pi g< de de fill hel wl vel werner wieme behaalde de overwinning in gische Oedelem. joop brooymans ging als derde over de sta de-Impe. cyriel hoefnagels pakte een tiende Klein-Sinaai. michel zaan klasseerde zich in Merelbeke bij de nieuwelingen. TORUN - De rennersdelegatie van de wielervi Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich in het Pool prima gemanifesteerd. In het algemeen klassei het tweede. In het individuele algemene klassei Peter van 't Westeinde eveneens tweede. Werner Wieme: „Ik heb altijd de ambitie gehad om prof te worden en wil die kans nu met beide handen grijpen". FOTO WIM KOOYMAN Winnaar werd de Pool Halybc- zok. „Het was een schitterend festijn, als waren het profs in de Ronde van Frankrijk. Ik ge loof dat elke renner wel 1500 handtekeningen heeft gezet. Het onthaal was voortreffe lijk", reageerde ploegleider Fred Vermeersch uit Terneu- zen na de terugkeer uit het Poolse Torun waar werd deel genomen aan een junioren- en amateur-vierdaagse. Een loodzwaar evenement zo als onder andere blijkt uit het eindklassement bij de ama teurs. In deze groep haalden namelijk slechts 35 man van de 102 gestarten de finish. Bij deze groep de vier Zeeuwse renners. Het best van dit kwartet klasseerde zich Peter van 't Westeinde uit IJzendijke. „Na de eerste dag waarin ik in de kopgroep zat, heb ik mij op het algemeen klassement gecon centreerd. Een koers winnen zat er niet in omdat er bijzon der hard gereden werd", liet hij weten. Eric Vereecken uit Sint Jansteen kwam na vier dagen koersen als vierde uit de bus. Frank Gommers uit Philippine werd vijftiende en Niek de Taeye uit Eede 21-ste. Al met al een prima resultaat van de renners die stelden 'deze trip voor geen goud gemist te willen hebben'. Bij de junioren werd na vier etappes slechts de top drie ge- t ik vandaag in uw midden n zijn, stemt mij dankbaar, 'jdens mijn ziekte heb ik vele [lijken van medeleven en vele 'de wensen ontvangen uit ■le delen van het Koninkrijk, tag maak ik van deze gele heid gebruik om hiervoor ,ijn bijzonder hartelijke dank it te spreken. deze jaren is de vraag aan de hoe de samenleving zich v moet ontwikkelen. Bij [Ie voorspoed zijn er ook ge- lens van bedreiging, ver- emding en onzekerheid. fe' is niet gemakkelijk op ■gen naar de richting van tschappelijk ontwikkelin- :n één simpel en duidelijk 'twoord te geven; zeker niet s men recht wil doen aan de uriformiteit die allerwegen ons land als waardevol °rdt ervaren. Niettemin, de Vering moet keuzen maken. ïrnen nresteerde Rttü L „Van het regeringsbe- groep presteerde m. td wordt gevormd door: uitZuidzande. rechtshandhaving, opdat de Gmdo de Smit (LfaJ Urger zich beschermd weet Marco Pijpelink oor wetten en opdat wets- en Harold t Hont ^friredingen op tal van ter- koers volledig uit. p tnen worden teruggedron- (Zuiddorpe) viel tijder* tn; ste dag af. Hij raató meer vertrouwen op de ont ken in een massale® ooüng van de burger en van kon niet meer verdei" j maatschappelijke verban- Deze resultaten 1« J1: vens in dat de wielen' ^^}gaan met een driespo- Zeeuwsch-Vlaandettf ^beleid, gericht op werkge- als tweede uit de bus ^en^eid- economische groei het klassement was j 'verheid in 's Rijks finan- teurs en junioren s voegd waren. Eerste ,id °™eJen van gerechtig- WVZ-afvaardigingif; f1 veiligheid, ook van de buitenlands |- <{jt ,,"^u waaronder delegaties VbelZ de regenng Duitsland, Finland, it, toleranUe Bulgarije en Tjecho-S tlijkheid. klasseerd. Hierbij Zeeuwsvlamingen, meersch: „Het "vu WH uc i cyc/ viiy enten op solidari- en verantwoor- Vermeersch: „Een heeft ertoe geleid dab tacten verstevigd i" pig hebben we een van onze gastclub Torun op zak om winter in tra: gaan in het Tat Wat dat betreft is hetgeen we meegf ben, grandioos". Voor wiel' Zeeuwsch-Vlaandi zitter Ton van tevens een signaal stelde „ons er over hen uit te nodigen ons ken. Want zoals het uitziet, kunnen we omheen basis voor een doeltreffend heidsoptreden moet in een tsstaat als de onze gelegen »n de ivet. Regelgeving fmn te sluiten bij het Kbewustzijn van brede la ven de bevolking; zij be- 9oed uitvoerbaar te zijn. j mag geen onevenredige .feggen op bestuur en .JfPraak en moet gehand- r kunnen worden door van het strafrecht en sancties. Verbetering kwaliteit van de wetge- w noodzakelijk. Door de }ng van een toetsings- msie onder leiding van 'dtri regerin9Scommissaris daaraan een nieuwe im- m puls geg borgen burger de sameii liteit, en essentieè De in leving wikkelt ling vaij criminalfl van de in het I resultatei Vandaag voortgan legd. Bij zuinigin uitgavenl belast en de Tenein kunneni litie wel een aan van mii Rechtsb rijk. De 1 van Stati te veel zullen u I tot gedec ting van schillen. In verbal het leven: de steeds keling va schap en met betre een voorsl De bescht minatie 2 door een Wetboek door een gemene V ling, die geeft aar Grondwet Onlangs bracht te i voor oorlel gering za bezuinigi i welke one vies ter vo kerheid ej een goed tijk ove worden. Kwam in periode ei van social in deze p^ dament een verniel volksgezoi véél moge gemaakt Dekker. Op het terl voorzienin van State nieuwe o; maakt. Or ties van u. gevers del woordelij l op dit ter overheid si

de Stem | 1987 | | pagina 6