Supporter gewond door werp-ster Oranje-dames door oog van naald FC UTRECHT BEZORGT EUROPACUP-HOUDER DERDE NEDERLAAG MIJN MAKELAAR IS Van©pstal ijke taal dustriël itiseriii! tiïmmli Ambiance in Istanbul imponeert Guus Hiddink Gullit en Van Basten starten met treffer ewereldi auto leasen of auto huren? IS SOMS 0 ad naar uithoek een drukke bas r een rustig ïrflat, eveneens, eenzaam. Dat de. Maar wat d( m beseft, dat "di ezelfde situatie r eenzaam gevo oekt, komt u1 len, volleybal, >f samen gezell samen koken deschoolkanti tde eenzaamh1 r.De een pakt ei re vriendin. ««- buurt en als u \l het nummer v op de achterzï :ntrale nummef weg wijst naar informatie over' plaats. NEDERLAND NIET MEER ALLEENHEERSER ITRECHT - Ajax is weer een modale club in de [ederlandse voetbalcompetitie. Gisteren leed de luropa Cup Il-houder zijn derde nederlaag in de [Og prille competitie. Defecten pptelsom Slak MAANDAG 14 SEPTEMBER 1987 Regeling verkoop Ajax-FC Den Haag Arnesen vrijwel zeker fit voor PS Y-Galatasaray Feyenoord Ajax FC Utrecht FC Den Haag Bestolen r reiding tot ind(]j. •>ering' biedt houvjj nemer/manager dier1 eren ja of nee", moet Iet boek handelt mij. I en nadelen, de histq I :n waarom toepassen itomatisering. I spitst op de automat Is in het industriëlen, ijf, maar is ook bij r het onderwijs op M] HEAO. 'voorberei- RIELE AUTOMATISE- en door J.L.F. van dn teur van het vakblad iek, die alle aspecten rp in een duidelijk er, ïeeft samengevat. 39,50. U kunt het teltf ij de uitgever Audet 080-228316 (vragen pan Gemert) of bij dn filNNEKENWEG 21 BREDA 076-222100 b HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STFM 1 poor Chris van Nijnatten EINDHOVEN - PSV- coach Guus Hiddink is af gelopen zaterdag in Istan- j bul vooral geïmponeerd geraakt door de ambiance bjj de thuiswedstrijden van Europacup-tegen stander Galatasaray. I 1 giddink, die door zijn collega jupp Derwall gastvrij ont vangen werd, zag de Turkse Kampioen in eigen huis voor 45.000 toeschouwers met 5-0 winnen van Rizespor. Gala tasaray staat nu bovenaan met zes punten uit drie wed strijden. „Er heerst daar een gewel dige atmosfeer. Het valt wel op dat je alleen maar man nen op de tribunes ziet Ze zijn over-enthousiast en gaan negentig minuten te keer. Eng was het niet, wel sfeervol". Ook qua voetbal is Galata saray volgens Hiddink een niet te onderschatten oppo nent „Er gingen in Eindho ven al stemmen op in de trant van: 'Op zeventig pro cent van je krachten moet je die gasten op kunnen rollen'. Nou, dat is dus mooi niet het geval. Het is een technisch heel begaafde ploeg. Ze zijn sterk in de korte combinaties, in een-tweetjes en dubbele een-tweetjes. Bovendien sco ren ze erg gemakkelijk". Hiddink zag in de Turkse hoofdstad een gelijksoortige wedstrijd als die zijn eigen ploeg zaterdagavond op de mat legde: een vlotte eerste helft, waarin de winst veilig gesteld werd, en een tweede helft in een aanmerkelijk la gere versnelling. „Er was na tuurlijk sprake van niveau verschil, maar ze wonnen vrij gemakkelijk van Rizes por. Galatasaray mag dan in de afgelopen seizoenen een voudig uit de Europacup ge gooid zijn, het heeft zich nu duidelijk versterkt Vooral de spits Tanju, de topscorer van Turkije, is een gevaar lijke jongen, die zijn elftal veel extra's heeft gegeven. Op het middenveld loopt Ugur Tütüneker. Die speler viel me eveneens op; hij gaat erg diep. Achterin heeft Ga latasaray een zeer ervaren en sterk centraal duo. Geen zwakke klanten dus. Die kom je alleen in Luxemburg te gen". De uitwedstrijd van PSV wordt niet in het eigen sta dion van Galatasaray ge speeld, zo hoorde Hiddink in Istanbul. „Er moet het een en ander gerenoveerd worden. Daarom verhuizen ze tijde lijk naar een ander stadion, waar ook plaats is voor 45.000 mensen. Of dat ook werkelijk gebeurt, moet je afwachten. Het gaat er daar gemoedelijk maar ook ongeorganiseerd aan toe. Zo wisten ze zater dagochtend niet eens hoe laat ze 's middags zouden spelen. Eerst was het half drie, maar uiteindelijk begonnen ze om half vijf. Zulke dingen zijn normaal daar". iax weer een modale club loorTed van Leeuwen la al van Sparta en PSV verloren te hebben, was giste- m FC Utrecht te sterk. Na een boeiend gevecht werd het (als vorig jaar mei 2-1. voerde. Berger: „Een beetje ge luk hoort er in dit soort wed strijden bij. Wij hadden de wedstrijd ook kunnen beslis sen, maar goed, voor ons is het een opsteker voor de Europa Cup-wedstrijd van woensdag in Linz". |I maanden geleden echter id Cruijff de Europa Cup Ive finale tegen Real Zara- belangrijker en tilde nau- iks aan het verlies. Giste- echter constateerde hij ichter dat Ajax zijn uiterste t gedaan had, maar momen- I niet meer te bieden heeft. [FC Utrecht, dat enkele we- j geleden met 9-0 van PSV 'Hoor, was tenminste gelijk- aardig aan de topclub waar 'i groot aantal spelers (Men- Spelbos, Rijkaard, Winter, iman, Van 't Schip, Staple- 'i) zich als lopende identi- over het veld bege- ïDe Utrechtenaren toonden iter slagvaardiger in het van de mogelijkhe- ifwwa:-! let de derde nederlaag in wedstrijden betekent in iraktijk dat Ajax de titel vergeten. Voor de derde :r op rij wordt Cruijff geen impioen. Iedere andere trai- i zou al ontslagen zijn, maar e gedachte wordt in De Meer verworpen eer ze geboren is. "uijff zette in zeven wedstrij- al negentien spelers in, itgeen illustratief is, maar slt de kar nog niet op de Op het kletsnatte veld in Utrecht begon Ajax al even be roerd als in de voorgaande duels. In de defensie openbaar den zich de meest merkwaar dige defecten. Boeve, die de naar Parijs vertrokken Silooy sterk verving, en doelman Menzo voorkwamen al in de eersite vier minuten een koude dóuche, door respectievelijk ólgens Cruijff zijn de slechte staties «en optelsom van een ratal dingen: „Het begon er- dat ze dachten dat na de 'opa Cup-winst alles van- f zou gaan. Bij Sparta verlo- i we omdat we de kansen isten en dat kostte zoveel [vertrouwen dat we van I verloren. Daardoor kwam lereen nog dieper in het dal [zitten. Tegen FC Utrecht »ben ze zich een ongeluk ge- trilt om daar uit te komen en d dat was fataal". LWant", ging Cruijff verder, «en FC Utrecht moet je juist 1 vechten, maar voetballen. aan lijf gevechten verlies hüjd. Opportunisme is hun niet het onze. En omdat pet speelden verloren we, al iaden we weinig geluk". laatste onderstreepte Berger, die namens het lende kamp het woord Alflen en Van Loen op de be slissende momenten van een treffer af te houdea Daarna gebeurde er lange tijd niets. Het keihard wer kende Ajax (ditmaal zonder Brian Roy, die in het jeugdelf- tal gespeeld had) controleerde de wedstrijd maar kon zich door het falende vleugelspel van Van 't Schip en Bergkamp geen kansen verwerven. De stilte werd met een enorme knal verbroken, toen er in de 21-ste minuut voor het Ajax- vak een bom ontplofte. „Een zijderups-raket", glimlachte het stadion. Maar de lach be stierf de toeschouwers op de lippen na een unieke aktie van arbiter Van Swieten. De scheidsrechter legde op ver zoek van toeschouwers de wed strijd kort na de ontploffing stil. In de gracht rond het veld lag namelijk een man die ge troffen was door een hartstil stand zonder dat de EHBO-ers dat konden zien. Na een signaal van Van Swieten snelden de hulptroepen naar de plaats des onheils. Nauwelijks was het spel her vat, of FC Utrecht sloeg toe. Van zeker 25 meter kogelde Gerrit Plomp een vrije trap van Steinmann op het doel. Omdat Menzo zich als een slak naar de bedreigde hoek wierp vloog de bal via de staander het Met alle beschikbare middelen trachten Henk Fraser (geheel rechts) en Ton Pattinama (derde van links) Henny Meyer te beletten bij de bal te komen. fotoanp Van onze sportredactie UTRECHT - Een 69-jarige suppor ter van de FC Utrecht is zondag middag tijdens de wedstrijd Utrecht-Ajax gewond geraakt door een metalen - ster die uit het vak van de Ajax-supporters werd gegooid. Hij liep snij wonden in de linkerkaak, bloeduitstortingen en kneuzingen op. Na een behandeling in een ziekenhuis kon hij naar huis, aldus de Utrechtse politie. Voor de gewonde werd om een brancard geroepen juist op het moment dat op het veld met een enorme knal een zwaar stuk vuurwerk ontplofte dat een stuk uit de grasmat sloeg. Daardoor ontstond volgens de politie aanvankelijk het mis verstand dat de ontploffing te maken had met de verwonding van de man. In het tumult maakte een 68-jarige Utrecht-supporter een val waarbij hij snijwonden opliep. doel in: 1-0. Twee minuten la ter stond het stadion in vuur en vlam. Een perfecte voorzet van Alflen bereikte het hoofd van De Koek die volstrekt vrij stond: 2-1. Cruijff schoof Rijkaard naar voren. Er kwamen inderdaad kansen, maar de balvaardig heid van aankoop Meijer liet teveel te wensen over. Na rust kwam de ene international (Bosman), de andere (Winter) aflossen. Bovendien voerde Ajax het tempo op. De Utrechtse keeper Van Ede kwam onder zware druk te staan en werd drie keer door Bosman gepasseerd. De eerste keer, na een vrije trap van Bergkamp, kopte Bosman kei hard raak (2-1), de andere twee keer kon de bal uit het doel ge werkt worden. Cruijff: „Zie je nou wel dat- ie er niet is. Hetzelfde geldt voor Winter. Het eerste kwar tier zijn ze scherp. Daarna zak ken ze weg. Dat zag je bij die goal, het net vloog er zowat uit. Maar bij die twee andere kan sen waren de inzetten te zacht. Twijfels." Ook Rijkaard had pech. Zijn kopbal passeerde Van Ede, (ADVERTENTIE) WONING KOPEN, VERKOPEN, TAXEREN? BREDA 076-220688 maar werd door Van der Meer van de lijn gekopt In die 'sturm-und-drang periode' had FC Utrecht de wedstrijd naar zich toe kunnen trekken, maar de kwaliteiten van Van Loen en De Kruijk bleken niet toe reikend voor de knock-out Het inzetten van Stapleton leverde een boeiende slotfase maar geen doelpunten op. FC UTRECHT - AJAX 2-1 (2-t). 31. Plomp 1-0,33. De Koek 2-0,56. Bos man 2-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwen: 12.000. Gele kaart: Pattinama (FC Utrecht). FC UTRECHT: Van Ede; Verrips, Plomp, Fraser en Van der Meer; Steinmann (Van Ginkel), Pattina ma, Kruys en Van Alflen (De Kruyk); Van Loen en De Koek. AJAX: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard en Boeve; Wouters, Win ter (Bosman) en Mühren; Berg kamp (Stapleton), Meijer en Van 't Schip. Van onze sportredactie PISA - Ruud Gullit en Marco van Basten hebben een voortreffelijk debuut gemaakt in de Italiaanse Serie A. Beide Nederlanders namen een doelpunt voor hun rekening in de uitwedstrijd van hun club AC Milan tegen Pisa. De topclub uit Noord-Italië won met 1-3. Nadat Donadoni met een prachtig afstandschot de bezoekers op 0-1 had gezet, trok Pisa na rust de stand gelijk met een treffer van Cecconi. Gullit gaf zijn ploeg wederom een voor sprong door een harde kopbal achter de doelman van Pisa te plaatsen. In het uitverkochte stadion bracht Van Basten de thuisploeg de genadeklap toe. Hij schoot vanaf de elfmeter- stip raak. Gullit en Van Basten toonden zich na afloop zeer tevreden over hun verblijf tot nu toe in Italië. Gullit beklaagde zich echter wel over de warmte in zijn nieuwe omgeving. „Dat is voor mij soms een zwaardere tegenstander dan de ploeg waar we tegen spelen", aldus de nummer tien. AMSTERDAM (ANP) - Voor de risicodragende eredivisiewed strijd Ajax - FC Den Haag van komende zondag zijn speciale maatregelen met betrekking tot de voorverkoop getroffen. Zoals bij dit soort duels gebruikelijk is geworden zijn de kassa's aan het stadion in de Meer op zondag, de dag van de wedstrijd, niet open. In de voorverkoop kan men uitsluitend terecht bij de administratie in het stadion en wel tot uiterlijk zaterdag 13 uur. Per persoon kunnen niet meer dan twee kaarten worden gekocht. Van onze sportredactie BREDA - Frank Arnesen vertoefde zaterdagavond 'in burger' op de tribune bij PSV-Volendam. Hij kampt met een achillespees-bles sure, maar verwacht voor het Europacup-duel van woensdag tegen Galatasa ray fit te zijn. „Ik heb die blessure in de thuiswedstrijd tegen Ajax op gelopen", verklaarde de Deen eergisteren. „Daarna heb ik te gen Fortuna Sittard gewoon gespeeld, maar ook daar kreeg ik een trap op mijn achilles pees. Die wedstrijd heb ik met pijn uitgespeeld. In de afgelo pen week heb ik rust genomen. Het was ook op mijn eigen ver zoek dat ik niet met het Deense elftal tegen Wales speelde. Dinsdag ga ik weer trainen. Als mijn conditie niet onder een week rust geleden heeft, ver wacht ik normaal te kunnen spelen tegen Galatasaray". Eén andere afwezige bij de landskampioeh is Hallvar Tho- resen. Hij kampt met een kuit beenkwetsuur. De PSV'er is voor behandeling naar zijn va derland geweest, maar daar heeft men hem er niet bovenop kunnen helpen. Bij PSV wordt momenteel gevreesd voor een zeer langdurige uitschakeling van de Noor. De deelname van Eric Gerets aan het treffen met de club uit Istanbul staat vast. De Belg liep tijdens de interland tegen Oranje een paar gekneusde ribben op na een duel met Marco van Basten. Zaterdag speelde hij echter alweer. „Ge rets speelt woensdag", sprak interim-hoofdtrainer Dorjee zaterdag gedecideerd. Joop Hieie staat woensdag niet onder de lat in het duel Feyen- oord-Spora Luxemburg uit de eerste ronde van het UEFA-be kertoernooi. De international heeft nog te veel last van de blessure aan de linkerenkel, die hem ook de wedstrijden Feyen- oord-Roda JC en Nederland- België kostte. De medische staf van Feyen oord probeerde Hiele speelklaar te krijgen voor de derby tegen Sparta. De doel man kreeg zelfs een injectie, maar bleek niet inzetbaar. Tegen Sparta vielen ook Been en Molenaar uit. Been had een lichte beenwond, maar is inzetbaar. Molenaar ging Frank Arnesen, die ver wacht woensdag weer vol doende fiti te zijn om mee te spelen. - fotoanp met een spierverrekking in het linkerdijbeen naar de kant. In tensieve medische verzorging kan Molenaar in de basis bren gen woensdag. Ajax kent een aantal gebles seerden, Witschge, Sörëhsen, Wouters; Blind: en Dicki'Van daag zal de medische staf be kijken wie er fit genoeg zijn om mee te gaan naar het trai ningskamp in Wassenaar, dat Ajax ter gelegenheid van de Europacup Il-wedstrijd tegen het Ierse Dundalk belegt. Rob Alflen en Gijs Steinmann ontbreken in het elftal van FC Utrecht, dat woensdag in Linz tegen Lask aftrapt. Alflen is afgelopen week in dienst ge gaan en krijgt geen vrij, Stein mann liep gisteren in de wed strijd tegen Ajax een spier- scheuring op. Onzeker is nog het optreden van Kevin Young. De Brit heeft een verrekte knieband en speelde gisteren niet mee tegen Ajax, maar reist wel naar UEFA-cup-duel in Oostenrijk. De tweede Nederlandse verte genwoordiger in het EC II- toernooi, FC Den Haag, trekt met drie geblesseerden richting Boedapest, waar Ujpesti de te genstander is. Edwin Purvis, Pablo Plak en Joop Lankhaar hebben kwetsuren van uiteen lopende aard, maar na overleg met de clubarts heeft trainer Van de Meent besloten het trio mee te nemen naar Hongarije. „En dan ga ik er vanuit dat ze spelen", aldus de Amsterdam mer, „anders kunnen ze net zo goed thuisblijven". iet de Stichting Ideële Reek"1' V™1* Lejeune springt juichend iidc na(^at x voor 1-1 heeft ge- Uflde 0r'na Benn*n0a deelt in de f fotoanp LONDEN (ANP) - Engeland werd de party niet gegund, Nederland was slechts op uitdrukkelijk verzoek in een soort feeststemming te krijgen. De Europese beker glimt natuurlijk lang niet zo mooi als de Olympische en reden om de trofee als een vanzelfsprekendheid aan te pakken, had aanvoerster Marjolein Bolhuis-Eijsvogel ook niet. De strafbal- lenreeks, die de eindstand (na 2-2 in de verlening) op 5-3 bracht, leverde opnieuw een titel op. Maar die kon slechts met droge ogen worden aanvaard. Oranje bleek in Londen niet langer al leenheerser in het Europese dameshockey. Gastvrouw Engeland vocht verbeten voor gelijke rechten. Het leverde net niet de eerste plaats op, die vooral in de gokpalei zen goud waard zou zijn geweest De slot dag van het langdradige evenement - als België over vier jaar als organisator mag optreden, moet op en neer reizen worden overwogen - werd eindelijk wel geken merkt door strijd en spanning. Het eerste omdat er medailles op het spel stonden, het tweede omdat de uitslag nu eens niet voorspelbaar was. Na zeventig minuten was het 1-1 en na het extra half uur 2-2. Slechts in het nemen van strafballen wa ren de Nederlandse specialistes zondag gemiddeld duidelijk beter. Het was onvol doende aanleiding voor uitgebreid gehos. Het verdriet van Engeland werd nog eens vergroot door de wetenschap dat de victo rie in de verlenging wel zeer dichtbij was geweest. De Spaanse scheidsrechter Her nandez keurde een rake en waarschijnlijk beslissende strafcorner af wegens gevaar lijk spel. Het ontging haar dat de bal via de stick van de uitgelopen Helen van der Ben omhoog ging en insloeg. De Engelse roep bestolen te zijn was na afloop niet ge heel ten onrechte. Het Engelse team startte fel, dekte goed en controleerde aanvankelijk de wed strijd. De voorsprong na een afgeschoven hoekslag op Karen Brown was bij rust ze ker geen geluk. De achterstand stimu leerde Nederland echter meer dan alle op wekkende feiten uit de voorgaande tien dagen bij elkaar. De gelijkmaker van Li- sanne Lejeune - topscoorster met veertien doelpunten - was gezien het overwicht niet meer dan billijk. Een beslissing kon echter niet worden geforceerd. Zelfs de treffer van invalster Maryse Abendanon, die in stelling werd gebracht door door- zetster Aletta van Manen, haalde in het begin van de verlenging niet de rek uit de Engelse ploeg. Karen Brown bracht de overlevingsdrang, die de uitgeputte ploeg al had verlaten, via opnieuw een straf hoekslag terug. Het zorgde echter niet voor de koelheid ook straf pushes te benut ten. Waar van het Nederlandse vijftal al leen Sophie von Weiier het liet afweten - Laurien Willemse, Lisanne Lejeune en Abendanon mikten secuur raak en gaven Carina Benninga vrijaf - bleven van En geland Brown, Cheetham en Rule het ant woord schuldig. Het schouderklopje voor doelvrouw Det de Beus was minder uitbundig dan on langs in Moskou voor Frank Leistra, die in exact dezelfde situatie voor het herenteam de Europese titel bewaakte. Twee Engel sen maakten het haar ook wel erg gemak kelijk. „Nou ja gemakkelijk, je moet ze natuurlijk wel pakken", zei de Brabantse keepster na afloop, vooral tevreden over haar fraaie redding op de vierde push. Volgens Van Heumen was ze na de regu liere speeltijd al berekend op de taak, waarvoor ze zes jaar geleden bij het we reldkampioenschap in Argentinië met minder succes kwam te staan. „De combi natie tussen Von Weiier en Eijsvogel liep vandaag niet. Ik heb overwogen Lejeune als vierde aanvalster naar het front te sturen. Maar De Beus zei: doe dat maar niet, ik stop die strafballen wel. Engeland speelde overigens heel goed. Ik heb hem geknepen als een oude dief. En toch heb ben we ondanks alles maar mooi weer ge wonnen", zei Van Heumen. Nederland-Engeland 2-2 (0-1) na verlenging. Nederland wint strafballenserie met 3-1. Sco reverloop: 24. Karen Brown 0-1 (strafcorner), 47. Lisanne Lejeune 1-1 (s.c.), 73. Maryse Aben danon 2-1, 77. Karen Brown 2-2 (s.c.). Scheids rechters: Tong (Zwi) en Hernandez (Spa). Toe schouwers: 2000. NEDERLAND: De Beus; Van Manen, Lejeune, Nieuwenhuizen en Van der Ben; Holsboer, Benninga en Willemse; Wolff (Abendanon), Bolhuis-Eijsvogel en Von Weiier. ENGELAND: Cook; Hambly, Atkins, Rule en Dixon (Goodridge); Lister, Karen Brown en Williams; Sixsmith, Parker (Smith) en Chee tham. Om de derde plaats: Sovjetunie-Bondsrepu bliek Duitsland 2-1 (0-1). Doelpunten; 25. Blu- menberg 0-1, 58. Baikoeziewa 1-1, 67. Krasjni- kova. Toeschouwers: 1.000. Om de vijfde plaats: Spanje-Schotland 2-1 (1- 0). Doelpunten'. An tem (2) voor Spanje, Schot land: McLeod (sb). Om de sevende plaats: Ierland-Wales 3-1 (0-0). Doelpunten: Deasy (2) en O'Grady voor Ier land, Wales: McCarthy. Om de negende plaats: België-Frankrijk 2-1 (na verlenging, 1-1, 0-1). Marie-Pascale Cae- sens en Anne-Marie Caesens scoorden voor België, Busschaert voor Frankrijk. Om de elfde plaats: Italië-Oostenrijk 1-0 (1-0). Doelpunt: Alasia (sc). Eindstand: 1. Nederland, 2. Engeland, 3. Sovjet unie, 4. Bondsrepubliek Duitsland, 5. Spanje, 6. Schotland, 7. Ierland, 8. Wales, 9. België, 10. Frankrijk, 11. Italië, 12. Oostenrijk.

de Stem | 1987 | | pagina 9