»en dag landbouwpraktijkschool schoondijke irandweer kan nieuwe taken aan 'Spuiplein moet deel van centrum worden' (komst valt tegen Monumentendag Drukte bij dorpsfeest Zaamslag Uitmarkt Terneuzen krijgt een vervolg 200 Man publiek op feesten Vogelwaarde icq elangstelling in terneuzen voor nieuw materieel 'WATERSCHA HET VRIJE VAN SLUIS kendmakino arm. VAM ZEELAND 2 MAANDAQ 14 SEPTEMBER 1981 4S T MAATWERK./7J7 ra der tbank Kramen aang Brancard NIEUW PLAN IN BRESKENS: Grote opbrengst rommelmarkt in IJzendijke schieting kermisschie kermisschie /T-ZEEUWSCH-VLA ANDEREN: Koffie bruin Kleding- beurs brengt 1600 gulden op PLAATSELIJK NIEUWS Oostburg Succes voor schapenfokkers chool presenteert zich 30NDIJKE - Vanaf 1958 is in ndjjke de landbouwpraktijk- prins Willem gevestigd. >ste leerlingen van landbouwscho- ook werkenden in de landbouw de school wel eens met een bezoek jdom aanvullende en/of specialisti- 'vaardigheden op te doen op het ge- Ln de landbouwmechanisatie. Za- 19 september houdt de school een Vaak duurt zo'n bezoek van landbouwers een week en omdat de cursisten vaak van heinde en ver komen, worden de avonden en de nachten doorgebracht in het logeergebouw. In de 29 jaar dat de school bestaat, is er veel veranderd. Dat was noodzakelijk omdat de belangstelling voor de school toenam en omdat de stand van de tech niek in de landbouw steeds verder evolueert. Cursisten die na enkele jaren weer eens op school terugkomen zijn soms verbaasd over de ontwikkeling die de school doormaakt. Mensen die niet in de landbouw werken en die wel eens van de school gehoord hebben, bijvoor beeld omdat ze in de buurt ervan wonen, hebben vaak geen idee van wat de landbouwpraktijk school in Schoondijke doet en over wat voor ac commodatie het beschikt. Personen die om de een of andere reden eens in de school moeten zijn reageren vaak heel verrast en ze nemen graag de tijd om even in de school rond te kijken. Het be stuur en het personeel van de school vinden dat de bewoners van de streek best eens in de gele genheid gesteld mogen worden om met eigen ogen te zien hoe het er op de praktijkschool aan toegaat. Tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 u altijd en overal opki •ij niet alleen de Ducatoy •nnen, maar ook weten) :n onderneming kan |dus voor zekerheid en la maar bij ons af. JTOBEDRIJF HAZELZET, 167-72053/72721MADE: AUTO- iMAN, TEL. 01652-2516. fUTOMOBIELBEDRIJVEN J.R HAM. nog steeds mensen zijn 0» ze bij ons tot 24.00 uur ii rsaus met frietjes en va anten kunnen eten Ook voor. EVENEMENTEN KOUDE SCHOTBi anas BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PK ,<&mr stratie van hulp bij verkeersongelukken: de hydraulische schaar wordt in de boomstam gezet FOTO WIM KOOYMAN dagen jus met airco. I op het er met sis van 520,- 465,- 625,- 465,- tbij Uw I 662. dt Costa 3enldorm bussen, plaatsen, per- er I. reisl., hostess 'oordelig. 166 en? Frisia 4 uurl Bel □esge- isbezorgd; leiding bij 9 uur 's op wekelijks markt, zaterdag dag. Zeer hoog kersaantal. Into. 9219, na 18 u. 4557939. Wl] verzoeken der», dl# advr brieven onder toezeggen: ,,'otoi retourneren en/of zullen antwoord» toezeggingen ook werkelijk na te kom» |i onze correspondent IUZEN - Tijdens 'nationale brandweer- j afgelopen zaterdag aden ook de deuren de vrijwillige brand- r in Terneuzen open het publiek. Veel be stelling was er voor nieuwe materieel dat brandweer in het kader de BB-taken erbij fft gekregen en voor di- e demonstraties. bezoekers kregen zater- K onder meer uitleg over inzet van de vrijwillige Tidweer bij rampen. „Vrijwiligers worden opge leid tot verkenners/pioniers of om dienst te doen in blu- seenheden ten behoeve van het rampenplan. Hierbij worden brandweerlieden uit diverse korpsen uit zowel Oost- als West-Zèeuwsch- Vlaanderen als de Kanaal zone gerecruteerd", aldus coordinator Marc Pieters. In het kader van het ram penplan heeft de vrijwillige brandweer de beschikking gekregen over een materia- lenwagen. Deze is uitgerust met hulpmateriaal zoals schoppen, beitels, redding materiaal waaronder een brancard en testapparatuur. Hiermee kan de brandweer bijvoorbeeld radio-activiteit meten. Een TS-wagen, ofwel tankautospuit met groot ver mogen-pomp heeft de blus- capaciteit vergroot. Een wa ter-armatuurwagen maakt straks het wagenpark van de brandweer compleet. Ook voor hulpverlening bij auto-ongelukken wordt een beroep gedaan op de brand weer. De bezoekers kregen een demonstratie te zien waarbij een boom door de vooruit geslagen was en twee poppen bekneld zaten. Met een hydraulische schaar werden allereerst de portie ren verwijderd, zodat de 'slachtoffers' bevrijd konden worden. Vervolgens werd de auto als een sardineblikje opengereten en kon de boom verwijderd worden. Met de hoogwerker werd een demonstratie gegeven hoe personen van hoge gebouwen bevrijd worden. Behalve het bezichtigen van het wagen park waren er in de kantine van de brandweerkazerne diverse stands ingericht. Naast allerlei brandpreven tie-tips was er een veilig- heidskwis die georganiseerd werd door de jeugdbrand weer. Velen brachten ook een bezoek aan het alarmcen trum waar de meldingen binnenkomen en verwerkt worden. Om half vier kwa men alle brandweervoertui gen uit de kernen naar Ter neuzen. In colonne reed men vervolgens door Terneuzen om nogmaals de aandacht te vestigen op de nationale brandweerdag. Van onze correspondent BRESKENS - Tijdens een bijeenkomst in restaurant De Boeg is een plan ontvouwd om van het Spuiplein een cen trum-plein van Breskens te maken. Ook zal een verbinding met het Oranjeplein tot stand kunnen komen. Om dit plan te realiseren zal een deel van de bestaande Del- tadijk moeten worden afgegra ven en omgelegd. Door G. Ver sprille was een tekening ge maakt en uit die schets valt op te maken dat er een mogelijk heid is de dijk langs de haven westzijde te verbinden met de dijk langs de Grote- en Schel- dekade in Breskens. Hiermee IJZENDIJKE - De tiende rommelmarkt van de open bare basischool in IJzen dijke leverde een recordop brengst op. Maar liefst ruim 3300 gulden werd door de ouderraad en personeel op gehaald. Deze jubileumeditie was niet alleen financieel, maar ook wat het aantal bezoekers betreft een succes. Zaterdagmorgen waren leerlingen van de school de huizen langs geweest met wafels. In de middaguren kwa men de activiteiten op en rond het schoolplein goed los. In de school was een kle- dingbeurs. Natuurlijk ontbra ken de spelletjes niets, zoals envelop trekken, geld verdub belen, lucifers raden en de grabbelton. Ter gelegenheid van dit jubileum verzorgde de muziekvereniging 'Geduld Overwint' een optreden en Herman van Lier en Peet de Smet, de zingende melkboer en bakker, kregen de handen op elkaar. „We hebben ruim vijftig kilo wafels verkocht," aldus Carla Termont, zaterdagvond. De muziek was in handen van Frans van de Bossche en Edwin Corijn. JONGEMAN 52 een vrouw van 41 geen bartype, 1 Wj* bezw., ben alleen r Br.o.nr. 902254. •1 Op maandag bij W. BlommaertteP Aanv. 14.30 uur, 100,-.inleg 6." Op maand. 14 end sept. in Café Picavet teN Namen. Aanv. 1 Op maandag 50,- gratis in 1 Vermaak te Vog bij Co en Evelien. Aanvang 14.30C" van het waterschap Het VriijH ter algemene kennis, dat een w; ene Vergadering zal worden P ERDAG 24 SEPTEMBER 19«7 s te 9.30 uur in Den Hoekzak, L® stburg. Oostburg, 14 september 1' De dijkgraaf voornoemd, Th. P. Cambier je correspondent DIJKE - De eerste monumentendag, die zaterdag P werd gehouden, is in West-Zeeuwsch-Vlaande- 1 tegenvaller geworden. Het aantal bezoekers was ®kt, hoewel er in veel plaatsen in de regio veel mo ten te bezichtigen waren. musea, stadspoorten mor het publiek gratis ken. Alle bezienswaar- n waren gebundeld in 'umentenroute. De mo- ag was een initia- onder andere de Avro, ministerie van 1 oe Stichting Nationaal mmissie Monumen- etming. ®te Nederlands her- kerken van West- i-Vlaanderen waren lte opgenomen. In IJ- werden meer dan «zoekers genoteerd, hetzelfde aantal in i werd bereikt. „De hse sluiting tussen 12 Was voor enkelen een aldus mevrouw yan, de Nederlands kerk te NieuwvÜet ;Was de tijdsduur te alles te bezoeken. De e was vooraf helaas i goed. De routebe- 101 moeten volgens 1 monumenten liggen, dan nog eens de moet, dan id helemaal erg In Waterlandkerkje had men de koffie bruin gezet, maar dat leverde slechts tien bezoekers op. „Volgens mij is er te weinig bekendheid aan gegeven. Het lijkt me meer iets voor in de zo mermaanden", laat mevrouw Dekker van de Nederlands her vormde kerk weten. Het was niet alleen in de kerken een tegenvallend aantal bezoekers, ook het Streek- landbouwmuseum te Heile werd matig bezocht. „Nog min der dan op een normale zater dag, bovendien was het nu nog gratis", aldus Herman Bakker van dit museum. „Het is vol gens mij op een verkeerde tijd gepland. Het is meer iets voor in het voorjaar rond de Pasen of anders in de herfstvakantie. De scholen kunnen er dan vooraf aandacht aan besteden, in theorie, terwijl dan in de herfstvakantie de praktijk kan worden toegepast". Toch spreekt Bakker over een unieke kans. „Deze monumen tendag is een goed idee, alleen moet het op een andere manier worden gebracht", besluit hij. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Twee dagen stond Zaamslag in het teken van het dorpsfeest annex maximarkt. Zaterdag was de grote finale, waarbij een over vol programma veel bezoekers van buitenaf trok. Om negen uur gingen er 40 trimmers van start voor een toertocht vanaf het plein. Trimclub 'Magdalena' had een tocht over 60 kilometer uitgezet. Aansluitend konden sportieve wandelaars van start voor een tocht over vijf kilometer. De baten kwamen ten goede aan Unicef. Om tien uur gingen de non stop-activiteiten van start, zoals de maxi-markt, vlaamse kermis en onder nemers-activiteiten. Muziekvereniging De Volharding maakte een rondgang door het dorp, terwijl het jeugd orkest een uitvoering gaf vanuit de muziektent. Na doorkomst van de toertocht ging de vrijwillige brand weer over tot het uitreiken van ballonnen. Zeshonderd kinderen lieten vanaf de weide van Plein Oost vervol gens hun ballon de lucht in. 's Middags bestond er veel belangstelling voor de 25 oude legervoertuigen van de vereniging 'Keep them Rolling'. De rommelmarkt In de Koepoortstraat leverde een overvolle aanblik op. Slechts schuifelend kon men de straat doorkomen. De kunstmarkt, waarvoor zich 15 deelnemers aangemeld hadden, deelde in de belang stelling. „De belangstelling voor het handboogschieten was boven verwachting," zei Leen Willems namens de evenementencommissie. De handboogclub uit Zuid- dorpe toonde haar vaardigheid en liefde voor deze sport. Ook belangstellenden mochten eens een boog spannen. Een nieuw spektakel was het 'paalhangen'. José Die- leman was na afloop absolute recordhouder met 27 mi nuten en 13 seconden. Het dorpsfeest werd afgesloten met een optreden van Piet Brakman. In de pauze ver zorgde 'Den Ouwen Waogen' uit Axel een demonstratie boerenklederdrachten. Uitslagen paalhangen: Jongens: 1. José Dieleman, 2. Peter Duerinck, 3. Barry Wil helm, 4. Stefan Wieland. Meisjes: 1. Lonneke van de Plas, 2. Thijske Fraanje, 3. Veronique Tommel, 4. Miranda Buyze, 5. Eline Kraak. 'Paalhangen' was een nieuwe attrac tie. Hier Peter Duerinck, die het 15 mi nuten en 33 seconden uithield, goed voor een tweede plaats. - FOTO WIM KOOYMAN i TERNEUZEN - De kle- dingbeurs in het Ter- neuzense winkelcen trum Serlippens ten bate van Terre des Hommes is een groot succes geworden. Vanwege de grote belang stelling heeft de organisa tie besloten volgende week in het weekeinde nogmaals de winkel te openen. Een constante aanvoer van tweedehands kleding, spulletjes en huisraad en een evenre dige belangstelling van het publiek lagen aan de basis van het succes van deze actie. De drie vrij willigsters van Terre des Hommes hadden hun handen vol aan het sorte ren en verkopen van goede tweedehands kle ding. Een partij nieuwe overhemden ging voor een rijksdaalder per stuk grif van de hand. Vrijdagavond kon men de balans opmaken van de eerste dag en was er een netto winst van 800 gul den. De zaterdag deed daarvoor niet onder, zodat er een totaal bedrag van 1600 gulden naar het pro ject in Thailand gaat. Het project probeert door het opstarten van een confec- tie-atelier in Bangkok jonge meisjes een oplei ding tot naaister te geven en zodoende uit de prosti tutie te houden. Belangstellenden kun nen volgende week te recht in de winkel van Terre des Hommes, zowel voor afgifte van goiederen als om een kijkje te ne men. "SKA..*.- BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde een vrije wedstrijd. Uitslag: 1. echtpaar Verbist, 2. dames Brevet-Pieters, 3. mevrouw Voogdt-de heer Ghijs. Eind stand zomercompetitie: 1. de heer Van Dronkelaar, 2. de heer Visser, 3. mevrouw Pie ters. BOLLING - Bolclub Het Grote Gat hield de eerste clubbolling van het nieuwe seizoen. Er waren 48 deelne mers. Uitslag: 1. mevrouw G. de Maillie-J. Rieteco-G. Eb- gels. 2. A. Hubregtsen-J. Foc- ke-C. van Rie, 3. A. Blaauw- E. de Paepe-M. Engels. De volgende bolling is 20 septem ber om 14.00 uur. uur zijn belangstellenden op 19 september wel kom om een kijkje te nemen. Ze worden ontvan gen in het logeergebouw. Hier wordt kort iets over de school verteld, waarna een rondleiding volgt door het logeergebouw, over het schoolter rein en door de loodsen en lesruimten. Al met al duurt dat gauw een uur, daarom is het verstandig om voor 11.00 uur, respectievelijk 15.00 uur op school te arriveren. De praktijk school is te bereiken door in het centrum van Schoondijke richting Hoofdplaat aan te houden. Na enkele honderden meters ligt het complex aan de linkerkant van de weg. zou gevaar van overstroming niet in het geding zijn. B. Heyboer, initiatiefnemer van deze bijeenkomst, noemde het plan 'het ei van Columbus'. De te organiseren activiteiten, als dolle woensdagen, zouden beter uitgevoerd kunnen wor den en de panden langs het Spuiplein zouden door deze ac tiviteit niet langer onbereik baar zijn. Het afgraven van de be staande dijk wordt als alterna tief gezien voor de eerder ge plande brugverbinding met de beide pleinen. Dit plan haalde echter geen politieke meerder heid. De aanwezigen gingen ak koord met de plannen. De be drijfsbelangenvereniging gaat op haar beurt met gemeente en Rijkswaterstaat contact opne men. In de bedrijfsbelangen vereniging zijn namelijk alle bedrijven van Breskens verte genwoordigd, alsmede horeca en VW. Deze vereniging kan dan een deskundige aantrek ken om de verkeerstechnische implicaties te onderzoeken. Door enkele aanwezigen werd gesteld dat de politieke wil er is om een oplossing te be reiken. De aanwezigen waren echter wel bevreesd dat deze nieuwe plannen de renovatie van het Spuiplein kunnen ver tragen. De aannemer zal name lijk hoogstwaarschijnlijk vol gende week met de renovatie van het Spuiplein beginnen, daar de aanbesteding en gun ning hiervan reeds hebben plaatsgevonden. Een straattekenaar aan het werk tijdens de Uitmarkt in Terneuzen - FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Uitmarkt, als opwarmertje voor het theaterseizoen in Terneuzen, krijgt volgend jaar ongetwij feld een vervolg. Volgens directeur Henk Scholten van het Zuidlandtheater was de belangstelling hiervoor dit week end zo bemoedigend dat op deze formule verder mpet wor den geborduurd. V. 1 De vrijdagavond, met activitei ten buiten en binnen, viel enig zins tegen. De belangstelling zaterdag, in totaal zo'n zeshon derd mensen, maakte deze te genvaller weer goed. Ronduit enthousiast was men over het optreden van het Scapino Bal let zaterdagavond. Die voor stelling alleen al trok 300 toe schouwers. „Ik heb me E ten vertellen dat er voor een dans voorstelling in Terneuzen nog nooit zo veel belangstelling is geweest", aldus Henk Scholten die gistermiddag de balans op maakte van een redelijk ge slaagde Uitmarkt. Het Scapino Ballet beviel zo goed dat er al afspraken zijn gemaakt voor volgend jaar. Tussen de voorstellingen en presentaties door deed het Zuidlandtheater ook nog za ken. Er zijn weer 45 abonne menten verkocht waardoor het totaal nu boven de 800 is uitge stegen. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Vrijdagavond werden de kermisfees ten in Vogelwaarde geopend met een daverend popfestival. Opgetreden werd door Stringband, First Contact, Dreams Tie First, Soylent Green en Torture. Vooral First Contact (dat op houdt te bestaan) liet de zaal heerlijk swingen. Meer dan tweehonderd belangstellenden passeerden de kassa's. Zaterdagmorgen viel de op komst voor de trimloop ietwat tegen. Vooral de anders in gro ten getale aanwezige zuiderbu ren ontbraken nu op het appèl. Zaterdagmiddag was voor de kinderen. Na het oplaten van ballons, stroomde de tent vol voor de clown Miko met zijn assistente Joke. Zaterdagavond was de be langstelling groot voor Albert West die muzikaal wérd bege leid door Blue Sette. Zondag avond was de tent afgeladen vol voor een bonte familie avond die muzikaal onder steund werd door het dansor- kest The Silver Stars. Ook werd opgetreden door plaatse lijke artiesten zoals Ria Mi- chielsen, Tiny de Poorter, Geert Stevendaal en de gitaar- groep van Peter de Maat. Vanmiddag om half twee worden de kermisfeesten voortgezet met gaaibolkam- pioenschappen en vanavond wordt massale belangstelling verwacht voor Jantje Koop- mans en het Belgische orkest Regy Line. Van onze verslaggever WESTDORPE - Frans en Agnes Goethals uit West- dorpe, die al vijfentwintig jaren Texelse schapen fok ken, hebben bij de nationale keuring in Utrecht een prima figuur geslagen. Alle vijftien 'ingezonden' die ren behaalden eerste prijzen. Prijzen in de categorie 1A wa ren er voor drie ramlammeren. Vier ooilammeren en een ooi werden kampioen.

de Stem | 1987 | | pagina 7