Sluiskil-Zierikzee trekpleister SPORT Ierland Irt Wales iLUE DIAMONDS KLAAR VOOR RUGBYCOMPETITIE DAAGSE VAN ANTWERPEN Strandrace in Ylissingen kt zijn hoofd Wim Bakker snelste bij Coopertest roorbereiding mm WIELERKLASSEMENT IIIBWIimiti INSTEM SPORT 2 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1987 iken na interland ïigge naar Servette Ronde EG teddy Lammens [riiit taardoop festdorpe TERNEUZEN - „Met het huidige team moeten we goed mee kunnen doen. De periode van weg gespeeld worden, moet voorbij zijn", is de opti mistische mening van Blue Diamonds-full back en bestuurder Hans Wullems uit Terneuzen aan de vooravond van de start van de rugby-compe- titie. SPORTPALEIS 1-6 OKT te, Amateurs in "Acht van Eede' -s-< "A /jW i Mario van Baarle sterke winnaar in Roosendaal NIEUWSOVERZICHT Trimkoers in Hansweert Internationaal volleybal in Middelburg Werpmeerkampen C- en D-junioren Finales derde klas driebanden Hoofdplaat wint Emiel Saman-toernooi Bekerprogramma damesvoetbal Trimloop in Vogelwaarde Zestiende Intkvistoernooi in Oostburg T14 erlandse basketbalploeg het kwalificatietoernooi Ëe Europese titelstrijd zijn Europese titelstrijd. De ver liezer past een heel beschei den in memoriam en mag in de toekomst opnieuw mon sterzeges behalen op landen als Wales. Scores Nederland: Schilp u Van Rootselaar 10, Te Velde 17 Kragtwljk 8, Van Dinten a Van Noord 8, Van Helfteren j' Heijdeman 7, De Haas 9. Wales: Carew 2, Oakley 2, Dj. vies 6, Jones 12, Trigg 3, Barden 12, Freeman 6. Andere uitslagen: Oostenrijk - „onzesportmedewerker (EL - Evenals vorig sei- n staan in de vierde klas wekelijks één of meer rbies op het programma, merkelijke duels voor mende zondag zijn TfEN-Terneuzen en Vo- iwaarde-HVV'24. In de eede is het 'gevecht' nskil-Zierikzee een trek- '"13ter Derdeklasser Jnge 'krijgt Moerse Boys ibezoek. „lopen zondag maakte j lol een uitstekende start ir met 0-2 van Sarto te win- Een zege boven verwach- Ook voor middenvelder pehulsters, want hij werd Nederland3 5 233-lt] Hongarije2 4151-18 Oostenrijk3 4 201-17] België-t 3155-141 Wales.22 W-U] ngelse supporter is woensdag- jke interlandwedstrijd Bonds- |nd (3-1) in Düsseldorf neerge- an politie is de man na afloop stadion ernstig met een mes steerde 47 aanhangers, onder e gezondheidstoestand van de delingen gedaan. rond twee messen, een seinpi- paraplu's in beslag. Er waren angers aanwezig bij het duel I agenten ingezet om rellen te 5 Kummenigge en Servette Ge- I over een overeenkomst tot het /an het Westduitse elftal staat Milan. Wegens een langdurige (e Italiaanse club geen beroep ean Kelly heeft op een wel erste etappe van de Ronde Algemeen klassement: 1. 8 5.24.46, 2. Inakl Gaston (Spa) op li sec, 3.Lejarreta op 17 sec, 4. Fon- driest op 17 sec, 5. Fernandez op 17 sec, 12. Hermans op 22 sec, 14. Mul ler op 23 sec, 17. Delgado op 25 sec 19. Stevenhaagen op 25 sec, 31 I Theunisse op 31 sec, 47. Van Or- souw op 37 sec, 51. Veldscholten op I 38 sec, 95. Nijboer op 57 sec, 101 Suykerbuyk op 2.33. Henri Dorgelo heeft donderdag een marathon-ontnapping de Ronde van de Europese Ge meenschap niet kunnen vol tooien. Met de Fransman Philippe Casado reed de prof uit Nijver- dal, in dienst van de Belgische ploeg van Ocana, 125 kilometer voor het peloton uit Ongeveer dertig kilometer voor de finish van de derde etappe in Flo rence werden de twee ingelo pen. Dario Rando won de etappe over 162 kilometer met de start in Perugia. De Italiaanse ama teur was bij de aankomst de snelste sprinter van het pelo ton. Zijn landgenoot Bincoletto werd tweede, gevolgd door Ko- ni$jev uit de Sovjetunie. De Fransman Joël Pelier behield de leiding in het algemeen klassement Uitstag: 1. Dario Rando (Ita) 1® km In 3.53.02 (15 sec. bonificatie),' Pierangelo Bincoletto (Ita) (10 s» bon.), 3. Dimitri Konisjev (Sov) (S sec. bon.), 4. Stéphane Guay (Fra, 5. Alexander Zlnovjev (Sov), Americo Silva (Por), 7. Laurenl Biondi (Fra), 8. Enrique Carrcrt (Spa), 9. Willem Wijnant (Bel), 1« Fréderic Vichot (Fra) allen in de zelfde tijd als Rando. Algemeen klassement: 1. Joel re- lier (Fra) 8.11.18, 2. Pjotr Oegroe mov (Sov) op 11 seconden, 3. f® Pedersen (Den) 0.29, 4. Biondi 0» 5. Eric Boyer (Fra) zelfde tijd, t Janusz Kuum (Noo) 0.32, 7. Jest- Mare Manfrin (Fra) z.t, 8. Ma® Madiot (Fra) z.t, 9. Kim Anders» (Den) z.t, 10. Luc Leblanc (Fra) •eenhakker heeft zijn Real izondere wijze voorbereid van volgende week tegen jootste alle omstandigheden dstrijd tussen de Spaanse en hetzelfde tijdstip als de ko en in een leeg Bernabeu-sta- traf van de UEFA mag er ko- rschouwer worden toegelaten Beenhakker had bovendien tweede-divisieclub die een aantreden in de kleuren van rs van Castilla, Vilchez, had go Maradona toegewezen ge- erve, want Vilchez scoorde op ge tegentreffer in het oefen- 3stelling reeds aangepast aan den van volgende week. Top je een schorsing moet uitzit- .lorente. - vanwege gezinsomstandighe den miste hij een deel van de voorbereiding - als het ware voor 'de leeuwen geworpem'. „Na het treffen met Zierik- zee, zullen we onze kracht ken nen. Winnen we, dan hebben we van een goede ploeg gewon nen. Winst is tevens voor ons een uitstekende start en dat vormt een schril contrast met hetgeen we gewoontegetrouw plegen te doen. Mede daarom zullen we er als team hard aan werken om in eigen huis de punten te pakken," aldus De- hulsters. Sluiskil laat niets na om een ideaal sfeertje voor dit duel te kweken. Zowel het eer ste als tweede team worden in een nieuw teneu gestoken en men heeft zelfs een blaaskapel benaderd om het geheel muzi kaal te ondersteunen. Breskens, dat minder succes vol begon (0-1-nederlaag tegen SCO), komt in Breda uit tegen Baronie. Dat de baronnen geen makkie zijn, is in Breskens be kend. „Niet verliezen, is het uitgangspunt," stelde men in het Breskens-kamp. Iets gun stiger ziet het er voor Clinge uit in de derde klas. Het krijgt Moerse Boys op bezoek. De eigen omgeving maakt de grensclub tot favoriet voor de zege. Axel, dat in deze klas de buteerde onder het motto: 'de eerste klap is een daalder waard', krijgt Cluzona als op ponent. Na de 3-0-zege tegen DIVO kan Axel zeker niet als kansloos beschouwd worden. In de vierde klasse staat on der andere de 'topper' Vogel- waarde-HW'24 op het pro gramma. Vogelwaarde-verde diger Guido Gelderland over dit duel: „Ik verwacht een be ter resultaat dan vorige week tegen Philippine. HW'24 ligt ons beter en is minder fel dan Philippine. Ondanks dat zal het toch moeilijk worden, omdat ons team nog niet is inge speeld." HW'24-verdediger Paul Seghers is eveneens opti mistisch: „Conditioneel zijn we in orde. En dat betekent dat we moeten kunnen winnen." Voor HW'24-trainer Rinus Zegers is dit treffen tevens een her nieuwde kennismaking met zijn oude club. Het gezegde, 'oude liefde roest niet', zal in dit geval zeker niet opgaan. STEEN-Terneuzen is ook een opvallend duel. Als was het al leen maar dat beide ploegen moeten winnen om al niet bij voorbaat kansloos voor een hoge klassering te worden. Vanuit die optiek is het treffen 'op het STEEN-terrein interes sant te noemen. Zeker, omdat beide teams hoog willen eindi gen. PROGRAMMA Tweede klasse B: Middelburg- VOAB, Baronie-Breskens, SCO- Boeimeer, NOAD-Sarto, Sluiskil- Zierikzee, OJC-OSC'45. Derde klasse D: DIVO-BSC, Roosendaal-Goes, MOC17-SC Gastel, VES-Internos, Clinge- Moerse Boys, Cluzona-Axel. Vierde klasse H: RCS-Philippine, Vogelwaarde-HW'24, Hoofd- plaat-Hontenisse, IJzendijke-Koe- wacht, Noormannen-Lewedorpse Boys, STEEN-Terneuzen. ullems optimistisch bonze atletiekmedewerker ISTDORPE - Een uitste lde opkomst voor de stdorpse taartlopen, int niet minder dan 425 iers kwamen zich op een Irdeweekse avond bij irme bakker Hans de Ca- fré melden. stonden een vijftal afstan- het programma en jrvan werd de 13 kilometer id door de Belg jddy Lammens gewonnen. ging het Westdorpse duo Vemaeve en Eddy Vink brat. Bij de dames zege- [rde Trees Roegiest op die af- i. elf kilometer werd ge inen door Mare Groosman ir Alex Lippens. Janneke iDriel uit Westdorpe was op afstand de eerste dame. cal de Grave hield Bas Jas- e achter zich op de 5,5 kilo ter en Peter Heye en Rens osman namen respectieve- pde 2,7 en 1 kilometer voor i rekening. Initiatiefnemer de Caluwé, die samen 1SV Aloy de regie voerde, 'e ervoor dat iedereen met i taart huiswaarts keerde, lertussen pakte hij ook nog djfde plaats op de 5,5 kilo- er. lag 1 kilometer: 1. Reras Groos- i, 2, Michel van de Branden, 3. iel Visser, 4. Stefan Krijnen, 5. is Verstraeten. 2,7 kilometer: 1. ir Heye 11.0, 2. Patrick Broec- X beiden België 11.06; 3. Alex de Vijver 12.00,4. Erwin Nach- el 12.18, 5. Joop van de Zande i, allen Westdorpe. 5,5 kilome- 1- Pascal de Grave, Sas van 118.05; 2. Bas Jasperse, Axel 1; 3. Alex Fenijn, Nieuwvliet i; I Tonny Buys, Heikant 19.30; aas de Caluwé, Westdorpe. 11 meter: 1. Mare Groosman, k 38.00; 2. Alex Lippens, Axel 3. Adrie Gijsel, Heikant 38.20; ark de Jonge, België 39.10; 5. y Fermont, Hulst 39.42. Dames: *»e van Driel, Westdorpe 13 kilometer: 1. Freddy Lam- ÈE, België 44.52; 2. Alex Ver- e en Eddy Vink, Westdorpe It R Vercarre 50.15; 5. Ronald I- 50.28, beiden België; 6. Os- 1 van Overloop, Hulst 50.55; 7. Gaossen, Cadzand 51.46; 8. i Fremouw, Breskens 51.50. tKOO1668 Roegiest' Sas van Door Rinus Verberkmoes Voor de Terrneuzese rugbyclub begint de competitie zon dag. Althans als er zich geen wijzigingen voordoen. Juist die omzettingen speelden Blue Diamonds in het verleden nogal eens parten. Wullems: „Veel teams pasten de truc toe om uitstel te vragen als het eerste team moest spe len. Men had dan niet vol doende spelers of wat dan ook. Het gevolg was dat als we uit eindelijk tegen elkaar binnen de lijnen kwamen, we meestal met een versterkt tweede team te maken kregen. Dus tegen een hoger gekwalificeerde for matie. Het resultaat spreekt voor zich. We zijn daar te ge makkelijk in geweest en zijn daardoor ook vele malen de boot in gegaan. Om dat nu te gen te gaan, willen we ons aan het programma houden. Dus geen uitstel meer. Dan maar mét dertien man in plaats van vijftien man verschijnen". Of de NRB (Nederlandse Rugby Bond) zich daaraan zal houden, is nog even afwachten. Een en ander zal in het week einde duidelijk worden. Dan moet Blue Diamonds op eigen terrein uitkomen tegen de Rot terdamse studentenclub RSRC. Een ploeg die voor dat week einde een trip naar Engeland op de rol heeft staan ondanks het feit dat het competitiepro gramma al lang bekend was. De eerste problemen dienen zich dus al aan voor het ver jongde Blue Diamonds. Wullems: „Wij hebben wei nig zin om de competitiestart uit te stellen. Dan maar spelen tegen een andere equipe, in dit geval Tarantula uit Tilburg, dat vrij is". Slaagde de ploeg in de afge lopen jaren er niet in prestatief door te breken, voor het aan staande seizoen ziet het er wat rooskleuriger uit. „Momenteel hebben we keus uit een 24-tal actieve leden. Onder hen een aantal jongeren, zoals Tom Schelfhout, Peter Krijger, San- (ADVERTENTIE) 6 filA Gazet van Antwerpen ONTSPANNINGSPROGRAMMA 2ok'A7;^GICPUTTERS 3^'87; LEE TOWERS PETER DOUGLAS 4 ok. 87: SANDRA KIM 5 ok87MAI TA1 6 ok.87: DOLLY DOTS der Boeltjens en Walantien de Groote. Die willen knokken en trainen. Want alleen een portie goede wil inbrengen, zoals in het verleden nogal eens ge beurde, is niet genoeg. Daarom ook zijn we voor het eerst ge start met twee trainingen per week. Een tweede positieve zaak is dat we nu met een standvastiger vijftiental kun nen opereren. En dat betekent minder schuiven in het team. Een positieve zaak", aldus Wullems. Dat Blue Diamonds het ko mende seizoen iets verder wil reiken dan alleen maar mee doen, valt onder meer op te maken uit het feit dat Oemoe- menoe-speler Hans van Dijk diverse malen de oversteek zal maken om de formatie tactisch en technisch onderricht te ge ven. Lessen die verder uitge werkt worden door spelers/ trainers Levien de Groote en Hans Klandermans. Mannen die bij Blue Dia monds een uiterst actieve rol vervullen. En dat niet alleen op het prestatieve vlak. Bekend daarvan zijn de zogenaamde verlengingen, de confrontaties in het eigen clubhuis 'The Oval Ball', of in de kantines van de gastclubs. Want wat er binnen de lijnen ook gebeurt, na afloop vormen de rugby-ers één fami lie. Het zingen van clubliederen en het heffen van het glas zijn dan de normaalste zaken. Wat dat betreft geldt het gezegde: 'Sport verbroedert' nog in deze sport. De ploeg, die uitkomt in de laagste klasse Zuid-West 2, krijgt te maken met een achttal tegenstanders: Tarantula uit Tilburg, Ducks uit Boxtel, Du kes uit Den Bosch, RSRC uit Rotterdam, REL uit Etten- Leur, RCC uit Roosendaal en Gorkum. Blue Diamonds kan na het slotduel op 6 maart de balans opmaken. Dan ook zal bekend zijn of het optimisme van 'torpedo' Wullems terecht was. Zelf twijfelt hij daar niet aan. EEDE - Eede zorgt traditio neel voor afsluiting van het West-Zeeuws-Vlaamse wielerseizoen. Komende zondag 13 september draaien de amateurs hun hon derd kilometer op het achtvor- mige parkoers. Dat zonder de plaatselijke fa vorieten Niek de Taeye en Filip Lampaert. De Taeye neemt deel aan een meerdaagse wed strijd in Polen en Lampaert is actief in Engeland. In de favorietenrol vertrekt ongetwijfeld Antoine Goense, afgelopen zondag nog eerste in Cadzand, waar hij een herbo ren Ab Verplanke van de bloe men hield. Jongens die in Eede, op de fraaie omloop, ook ver wacht mogen worden zijn: Rob Bijvank, Werner Wieme, Heddy Nieuwdorp, Ad Polak en Conno van de Sande. Daar naast ook streekrenners Ronny Hamelink en Theo de Krijger. De 'Acht', die al zijn dertig ste uitgave gepasseerd is met in de vijftiger jaren de befaamde beroepsrennerswedstrij d, wordt om 14.30 uur op gang ge schoten. Inschrijven en prijs uitreiking worden gehouden in café Cambrinus aan de Dorp straat. o 1. U - -< 7' v -v - - - -T...H: -ui -b- Hans Wullems: „We gaan niet meer akkoord met uitstel van wedstrijden - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Mario van Baarle uit Pijnacker was gisteravond onver slaanbaar in de Kermis- koers in Roosendaal. Van Baarle werd niet alleen winnaar maar was van start tot finish de strijdlustigste ren-, ner. Anjo van Loon stapte in zijn laatste wedstrijd bij de amateurs voortijdig af. Vanaf vandaag verdedigt Van Loon de kleuren van de Post-forma- tie bij de beroepsrenners. UITSLAGEN: Amateurs: 1. Mario van Baarle (Pijnacker) 80 km. in 1.52.08, 2. Rudy van Vlimmeren (Sint-Wille- brord), 3. Toon van der Steen (Bruinisse), 4. Hennie Rovers (Roosendaal), 5. Peter Heeren (Sprundel), 6. Robert Rademakers (Jabeek), 7. Louis van Wely (Vught), 8. Willem-Jan van Loen- hoüt (Nieuw-Vossemeer), 9. Arjan van den Dries (Dongen), 10. Anton Tak (Oud-Gastel), 11. Twan van Loon (Zegge), 12. John de Crom (Hoogerheide), 13. Harrie Akker mans (Zevenbergen), 14. Twan den Braber (Fijnaart), 15. Rene Haast (Rijsbergen), 16. Corne Heeren (Sint-Wiliebrord), 17. Jack Nieuw koop (Roosendaal), 18. Rini Tak (Oudenbosch), 19. Kees Jonkers (Oud-Gastel), 20. Cor van der Kor- put (Ossendrecht). Nieuwelingen: 1. R. Peters (Via- nen) 40 km. in 55.48,2. J. van Zoelen (Culemborg), 3. R. Diepstraten (Gilze), 4. T. Sebregts (Rotterdam), 5. R. Leeuw (Steenbergen), 6. M. Vermaas (Zoetermeer), 7. S. Noor- dermeer (Alphen aan de Rijn), 8. M. Bastiaansen (Hoogerheide), 9. P. Loonen (Dongen), 10. M. Zwijne- buro (Liesveld), 11. P. Kannekens (Fijnaart), 12. R. van Gils (Vlissin- gen), 13. W. van Maas (Sint-Wille- brord), 14. A. Peijnenburg (Ooster hout), 15. K. Broos (Roosendaal), 16. P. Konings (Roosendaal), 17. T. Haanskorf (Breda), 18. J. Leijten (Etten-Leurj, 19. M. Polvorosa (Roosendaal). Liefhebbers/veteranen: 1. P. Zager (Oud-Beijerland) 50 km. in 1.26.52, 2. R. van Hoek (Den Bosch), 3. Ch. van de Bergh (Oud-Gastel), 4. J. van Baal (Breda), 5. N. Wester- beeke (Westkapelle), 6. F. van Don gen (Made), 7. J. van der Tang (Voorhout), 8. H. Musters (Din- teloord), 9. E. van der Wiel (Ulven- hout), 10. J. Verwijmeren (Made), 11. H. Vijfhoek (Willemstad), 12. C. van der Made (Moerdijk), 13. H. Haarbosch (Oosterhout), 14. M. Dijkwel (Yerseke), 15. L. van der Wiel (Breda). Van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Zondag 13 september houdt MSV De Uitlaat de tweede strandrace op het Boulevard-strand te Vlissingen waarvoor de organisatie, na het onverwachte overweldigende succes van vorig jaar, ook nu weer een massale belangstelling verwacht. De succesformule van de al jaren bekende strandrace in Scheveningen bleek ook in Vlissingen zijn doel niet te missen. Volgens optimistische schattingen trok de eerste strandrace in Vlissingen een slordige twin tigduizend toeschouwers naar de boulevard om het spectakel mee te maken. Als het starthek komende zondag om half twaalf voor de eerste manche naar beneden valt zal de organisatie weten of die eerste strandrace een toevalstreffer was, of dat het evnement een klassieker op de kalender wordt. Vast staat in ieder geval wel dat mooi weer één van de, zoniet de belangrijkste suc cesfactor is. In tegenstelling tot Schevenin gen kan Vlissingen ook niet pronken met een internationaal deelnemersveld van allure. Ondanks de sponsoring van een flink aan tal bedrijven blijft het voor de MSV onmoge lijk om grote namen naar Vlissingen te ha len. De kopstukken op het badstrand zijn streekfavorieten als Henk Buys, Kees Zuid hof en Bennie Poppe, dié respoectievelijk in de 125 als in de 250/500 cc-klasse de dienst uit maken. Ook aan de start komt de 'Off the road- klasse', liever gezegd de viertaktkiasse, om dat hier voornamelijk viertakten aan deel nemen. Uitgespoken favoriet is daarin Bram van de Velde uit Breskens, die dit jaar uit stekend geprepareed aan de start komt met een Honda XR 600. HANSWEERT - Het wielerseizoen voor de trimmers wordt za terdag 12 september afgesloten met het Zeeuws kampioen schap in Hansweert. De C-trimmers bijten het spits af en gaan om 13.00 uur van start. Twee minuten later gaan de veteranen op pad en om 14.30 uur is de B-categorie aan de beurt. Jan Blok uit Kruiningen en Bert Peters en René Bal (beiden uit Kwadendamme) zijn de grote kanshebbers bij de C-renners en in de B-groep is Piet van Eekelen favoriet. Tenslotte gaan om 16.00 uur de A-renners van start, die 70 kilometer moeten afleggen. Favorieten zijn onder andere Wim Hoondert, Robbie Meijer, Jan van 't Westeinde, Jan Oreel, Ko Tolhoek en Charles Mollet. De wedstrijden worden verreden onder auspiciën van de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. MIDDELBURG - Komende zaterdag en zondag wordt in de sporthal De Kruitmolen te Middelburg voor de tweede maal het internationale Crompack/Dynamo-toernooi gehouden. De wedstrijden worden vanaf 9.00 uur afgewerkt en er wordt gespeeld op drie velden. De prijsuitreiking is na afloop om streeks 16.30 uur in de kantine. Bij de heren nemen deel: Wuppertal, Keulen, Kiel, Wouman uit Dik- smuide, Odulphus, Nuvoc, Mevo, EWC, PSV, Dynamo 1 en 2 en Super R uit Roosendaal. Dames: Wuppertal, EWC, Dynamo, Udenhout, Agilitas uit Arnhem, Mytilus, Savok, Saryo uit Tilburg, Nuvoc uit Velthoven en Knokke. Bij de heren zijn twee poules, waarvan de eer ste drie ploegen in de winnaars- en de laatste drie in de verliezers ronde komen. Bij de dames wordt een halve competitie afgewerkt. HULST-De atletiekvereniging RKHAV uit Hulst houdt zater dag 12 september werpmeerkampen voor C- en D-junioren. Naast de werpnummers kogelstoten, discuswerpen en speer werpen, staat er voor de meisjes C nog een 80 en 1000 meter op het programma. Voor de meisjes D is er een 60 en 1000 meter, ver- en hoogspringen en 4x60 meter. De Jongens C werken een 100 en 1500 meter af, een 4x100 meter en het onderdeel ver springen, terwijl de jongens D naast de werpnummers nog een 80 en 1000 meter lopen, verspringen en een 4x80 meter afwer ken. De aanvang van de wedstrijden op de accommodatie van het gemeentelij k sportpark is 12.30 uur. GROENENDIJK/AXEL - Het biljartseizoen 1987-1988 van het district Zeeuwsch-Vlaanderen gaat van 12 tot en met 20 sep tember van start met de finale derde klas driebanden. De orga nisatie van deze eindstrijd, die in twee groepen verspeeld wordt, is in handen van de verenigingen GBC uit Groenendijk en NASA uit Axel. In café Molenhof te Groenendijk komen vanaf zaterdag 12 sep tember vanaf 14.00 uur de finalisten van groep A in actie. Ook zondag 13 september en zondag 20 september gaat men op het zelfde tijdstip verder. Op de slotdag wordt de finale omstreeks 16.30 uur afgewerkt. In café Cambrinus te Axel beginnen de fi nalisten van groep B zondag 13 september om 13 uur. Daar speelt men vervolgens op 15,16,17 en 18 september vanaf 19.00 uur en zondag 20 september gaat men weer om 13.00 uur van start. De finalepartij op die dag is gepland omstreeks 20.00 uur. De finalisten zijn: Groep A: 1. Jan de Jonge, TMW Sluis 0.434 (promo tie); 2. Robin Claerhoudt, De Smicke! Hulst 0.380; 3. Florent Heyens, Dow Terneuzen 0.410 (promotie); 4. Eddy Morcus, WBC Walsoorden 0.353; 5. Eddy de Croock, Hof van Eede Eede 0.342; 6. Walter Mortier 0.3190; 7. Cees Meertens 0.337, beiden De Smickel Hulst; 8. Piet Kindt, Óns Vermaak Lamswaarde 0.304. Groep B: 1. Wim van Brink, CBC Clinge 0.397; 2. Paul de Kort, GBC Groenendijk 0.435 (promotie); 3. Willem Dieleman, KOT Terneuzen 0.379; 4. Mike Roels, De Smickel Hulst 0.350; 5. Etienne Dhondt, Hof van Eede Eede 0.411 TERHOLE - Het eerste elftal van Hoofdplaat heeft het Emiel Saman-nederlaagtoernooi, dat de voetbalvereniging Terhole de laatste maanden hield, gewonnen. Daar kon ook Axel 2, dat de laatste wedstrijd van dit toernooi tegen het standaarteam van de organiserende vereniging speelde, niets aan veranderen. In een vrij gelijkopgaande wed strijd - waarin voor het eerst sinds ruim een jaar, na een bles sure, weer voor de volledige negentig minuten Terhole-speler Lucien van de Walle in actie kwam - wist Axel 2 met 0-1 te winnen. Kansen waren er voor beide ploegen, maar het was Axel 2 dat een foutieve terugspeelbal van Terhole benutte om met 0-1 te winnen. Eindstand: 1. Hoofdplaat, 2. Terneuzen 2,3. Axel 2,4. Biervliet, 5. Spui. AXEL - Het regionale dames-zaalvoetbal begint het seizoen met een bekerprogramma. Zaterdag 12 september wordt de eerste ronde in de sporthal Den Dullaert te Hulst afgewerkt met zes formaties. Een week later komen vier teams in De Vlaanderen te Sas van Gent binnen de lijnen voor hun poule. Evenals in Hulst gaan de beste formaties naar het finale-toernooi dat op 2 januari in Hulst gehouden wordt. De verliezersronde wordt op 19 decem ber in Sas van Gent gespeeld. De competitie voor deze teams begint zaterdag 26 september. VOGELWAARDE - De jubilerende (20 jaar) stichting 'Wahal- la' houdt in samenwerking met SV Aloy zaterdag 12 september de 'Wahalla-loop'. Deze trimloop gaat over de afstanden drie, zes en tien kilometer. Ter gelegenheid van dat jubileum zijn er een aantal waarde- vollel prijzen beschikbaar, die op startnummer worden verloot. Er kan worden ingeschreven vanaf 10.00 uur in het dorpscen trum waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Gestart wordt om 11.00 uur bij de feesttent. OOSTBURG - Volleybalvereniging Even Kijken uit Zuidzande houdt komende zondag voor de zestiende maal het Inktvistoer- nooi in de sporthal De Veerhoek te Oostburg. Zondagmorgen beginnen de wedstrijden om 9.30 uur. Men speelt een halve competitie en ook nu weer is organisator Ad Kramer er in geslaagd enkele gerenommeerde scheidsrechters voor dit toernooi te strikken. Omstreeks 17.30 uur zal Piet Loh- man de prijsuitreiking verzorgen. Junioren: 1. V. Timmermans (Hoogerheide) 444 punten, 2. R. v. Loon (Zevenbergen) 393, 3. F. v. Son (Zevenbergen) 330, 4. J. Va- lentijn (St.-Willebrord) 308, 5. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 287, 6. T. Moonen ('s-Heerenhoek) 252, 7. R. den Raden (Dussen) 247,8. R. Sestig (Oosterhout) 220, 9. G. Weys (Kwadendamme) 215, 10. W. v. Hoof (Hoogerheide) 205,11. H. Roeven (Oosterhout) 202,12. C. Wouters (Zevenbergen) 184,13. R. v. Kappel (Made) 177,14. A. Roks (Breda) 166, 15. J. v.d. Boom (Roosendaal) 163 punten. Amateurs: 1. J. de Crom (Hooger heide) 525 punten, 2. N. v.d. Klun- dert (Hoogerheide) 429,3. P. Hee ren (Sprundel) 374, 4. A. v. Loon (St.-Wil]ebrord) 365, 5. P. Barten (Zevenbergen) 353, 6. R. v. Vlim meren (St.-Willebrord) 335, 7. K. v. Goethem (Kloosterzande) 307, 8. P. Mol ('s-Gravenpolder) 280,9. T. Akkermans (Zevenbergen) 271, 10. K. Jonkers (Oud-Gastel) 270, 11. A. Goense (Óvezande) 267, 12. T. den Braber (Fijnaart) 263,13. J. Melsen (Roosendaal) 262, 14. E. Vereecken (St.-Jansteen) 260, 15. H. Rovers (Roosendaal) 257 pun ten. Nieuwelingen: 1. P. Konings (Nieuwelingen) 500 punten, 2. M. Verwijmeren (Prinsenbeek) 253, 3. P. Loonen (Dongen) 209, 4. P. Aartsen (Putte) 176,5. R. Wester beek (Prinsenbeek) 171, 6. A. Pij nenburg (Oosterhout) 169, 7. J. Blijlevens (Rijen) 161, 8. R. Diep straten (Gilze) 149, 9. J. Kouters (Oud-Gastel) 121, 10. P. Jansen (Putte) 106,11. S. Schalk (Galder) 88, 12. L. Machielse (Fijnaart) 84, 13. M. Bergen (Wouw) 74, 14. H. Loonen (Breda) 71, 15. J. v. Cad zand (Westdorpe) 68 punten. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Wim Bak ker wist de najaaars-Coo- pertest van AV Schelde- sport bij de heren te win nen. In de voorgeschreven 12 minuten liep hij op de sintels van het Zuidersport park naar 3500 meter. Piet Oostdijk, eveneens uit Terneuzen, eindigde op 25 me ter als tweede. Knap was de vierde beste prestatie van de 15-jarige Robin Jonkman uit Terneuzen. ij de dames liep ve terane Corrie Dekker naar een knappe 3025 meter. De elfjarige Sandra Stolk werd met 2950 meter tweede. Voor deze Coo pertest kwamen negentig deel nemers naar de accommodatie van Scheldesport wat, gezien de concurrentie van de loop in Westdorpe, goed was. Uitslag heren: 1. Wim Bakker 3500 meter, 2. Piet Oostdijk 3475, 3. Jan de Block 3300, 4. Robin Jonkman 3175, allen Terneuzen; 5. Willy van Hee, Oostburg 3150; 6. Bram Sim pelaar, Terneuzen en Peter Snel- ders, Sas van Gent 3100; 8. Georges de Block 3075; 9. Ferdl de Klerk 3050; 10. Wies de Waal en Ronald Jonkman 3025, allen Terneuzen. Dames: 1. Corrie Dekker 3025; 2. Sandra Stolk 2950, 3. Petra de Knecht 2875, 4. Margo Dros 2750, 5. Adrie Doorns 2650, allen Terneu zen.

de Stem | 1987 | | pagina 7