Spelers eisen geld van NOS Silooy tekent voor vier jaar Lendl en Connors naar halve finales SPORT IVO VAN DAMME-MEMORIAL IN BRUSSEL Matig Nederland verplettert Wales }LUE DIA Kelly gebruikt zijn hoofd CLAIM OP TELEVISIE-RECHTEN Bijzondere voorbereiding COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 11 SEPTEMBER 19j? BRUSSEL - Vijf dagen nadat in Rome de we reldkampioenschappen atletiek zijn afgesloten treedt een contingent top-atleten aan in Brussel op de Ivo van Damme Memorial. Ster Soldaatje Verwondingen Wagtmans vallen mee flftTEM SPORT 2 Voetbalfan neergestoken na interland Karl-Heinz Rummenigge naar Servette int taartloop estdorpe Ronde EG SPORTPALE 2 ok maqc platters i °.k 87lee towers 0 87 peter doflgi AS NIEUWE COUPE KNIPPEN17.95 WASSEN WATERGOLVEN Ind. VERSTEVIGING EN HAARLAK18.50 Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE STEM Door Jaap van Essen DEN HAAG - De NOS en Sky Channel kunnen bin nenkort een financiële claim van de gezamenlijke Nederlandse profvoetbal lers verwachten. De spelers willen een deel van de uit zendrechten van voetbal wedstrijden die nu nog aan de KNVB worden betaald. De spelersvakbond WCS is momenteel druk doende met de juridische voorbereiding van de zaak. Inmiddels zijn er reeds zo'n driehonderd handtekenin gen verzameld van de in totaal 600 betaalde voetballers in Ne derland. De spelérsvakbond wil dat er in Nederland eenzelfde rege ling wordt ingevoerd als in En geland. Daar ontvangen de spelers een percentage van de vergoedingen die de televisie stations betalen voor het uit zenden van voetbalwedstrij den. Een half jaar geleden be reikte de WCS namens de spe lers een principe-akkoord met de KNVB. De spelers zouden volgens die overeenkomst vijf procent ontvangen van de ver goeding die de NOS aan de KNVB betaalt voor voetbal uitzendingen. De algemene vergadering betaald voetbal, waarin de clubs de absolute meerderheid hebben, verwierp echter het bereikte akkoord. De WCS kondigde toen al aan dat men verdere stappen zal on dernemen. De afgelopen maanden on derzocht de vakbond in hoe verre een directe afdracht van de NOS aan de spelers juri disch haalbaar zou zijn. Vol gens WCS-voorman Karei Jansen is het nu bijna zover dat de NOS en ook Sky Channel zullen worden benaderd. Om sterk te staan werden de Ne derlandse profspelers benaderd om een machtiging aan de WCS te verstrekken om na mens hen de onderhandelingen te voeren. Karei Jansen: „We Kenianen naar huis na ruzie Door Giel Hendrix De wedstrijd geldt als finale van het GP-circuit. De eind winnaar van elk onderdeel krijgt een bonus van 10.000 dollar toegestoken, terwijl zowel bij de heren als bij de dames nog eens 25.000 dollar ligt te wachten op degene die de meeste GP-punten heeft gescoord in de voor gaande wedstrijden. Dat betekent echter niet dat de organisatoren 'goedkoper' uit zijn met het contracteren van de deelnemers, want het bud get van de Memorial bedraagt nog altijd zo'n slordige één mil joen gulden. De belangstelling van de zijde van het publiek is dankzij het WK in Rome zeker niet verminderd, zodat 'make laar' Wilfried Meert rekent op een uitverkocht huis. De 55.000 bezoekers moeten, gevoegd bij de tv-rechten en inkomsten uit reclame, borg staan voor een netto-winst van circa 200.000 gulden. Twaalf nieuwe wereldkam pioenen zijn gecontracteerd voor de Memorial. Sprinter Ben Johnson is de grote ster, maar hij zal evenals Carl Le wis niet op zijn specialiteit in actie komea Zowel Johnson als Lewis starten op de 200 meter. Ook Abdi Bile (wereldkam pioen 1500 meter), Said Auita (5.000), Paul Kipkoech (10 km.), Greg Foster (110 horden), Ser gei Boebka (polshoog), Sigrund Wodars (800), Stefka Kostadi- nova (hoog), Latalya Lisovs- kaya (kogel), Sabine Busch (400 horden) staan op het pro gramma vermeld. In totaal zijn 34 atleten en atletes gecontrac teerd die in Rome een medaille wonnen. Maar zoals gebruikelijk we ten ook de organisatoren niet of ook iedereen zich in Brussel meldt vanavond. Saïd Aouita bijvoorbeeld mag van Koning Hassan II van Marokko niet naar Brussel. Hij moet van daag de Marokkaanse vlag dragen bij de opening van de Middellandse Zee-Spelen. Daarnaast zijn alle Keniaanse atleten maandag linea recta Paul Kipkoech, op de foto zegevierend op de 10.000 meter tijdens het WK in Rome van vo rige week, is vanwege een knallende ruzie met de secretaris van de Keniaanse atletiekbond naar huis gestuurd. - fotoepa naar Nairobi gevlogen. Zij zijn naar huis geroepen omdat zij zondagnacht in Rome grote ru zie hebben gehad met de wereldtitels in Europa ten bondsbestuurderen. De Kenia- gelde maken, maar hun pas- nen wilden dezer dagen hun poorten waren ingetrokken BREDA - De verwondingen, die de Willebrordse oud-prof - wielrenner Rini Wagtmans dinsdagavond heeft opgelopen bij een verkeersongeval in de buurt van de Franse plaats Meaux, blijken minder ernstig dan aanvankelijk werd ge vreesd. Onderzoeken in het ziekenhuis van Meaux wezen gisteren uit, dat hij naast enkele gebroken ribben een gekneusde nekwervel heeft overgehouden aan de botsing vlakbij het hotel van Joop Zoetemelk, waar hij en zijn mede-inzitten den zouden overnachten. André Wagtmans, de broer van Rini, zal zaterdag met de auto naar Meaux reizen. „Ik hoop dat zijn toestand dan zover is verbeterd, dat ik hem mee terug naar Nederland kan nemen". Het is de bedoeling dat ook zijn vrouw Ria, de Wille- brorder Nol van Peer, die gisteren aan zijn schouder is ge opereerd, en diens vrouw zaterdag de terugreis makèn. „We gaan voor alle zekerheid met twee auto's", aldus An dré Wagtmans, die gisteren op de hoogte werd gesteld van de toestand van zijn broer en diens mede-passagiers. AMSTERDAM (ANP/AFP) - Sonny Silooy heeft woens dagnacht een vier-jarige overeenkomst met de Franse eerste divisieclub Racing Club de Paris gesloten. Met de transfer van de 24-ja- rige verdediger, die vijf seizoe nen in het eerste elftal van Ajax speelde, is een bedrag van 2,1 miljoen gulden gemoeid. Si looy debuteert zaterdag in het competitieduel in en tegen Montpellier. De overgang van Silooy naar de Franse club is in sneltrein vaart afgehandeld. Zondag werd de international na af loop van het duel Ajax - FC Twente door de Franse clublei ding benaderd. De verdediger, die woensdag tegen België zijn veertiende interlandwedstrijd speelde, liet zaakwaarnemer 3er Lagendijk woensdag de laatste details van het contract regelen. Gistermorgen vertrok de bij ZW opgegroeide speler naar Parijs voor de medische keu ring, die geen problemen ople verde. De huidige trainer van ie Franse ploeg, de Portugees Arthur Jorge, was al geruime tijd gecharmeerd van de Aja- cied. Door het vertrek van Pierre Littbarski naar FC Köln kwam het benodigde geld vrij om de verdediger binnen te ha- lea De versterking was nood zakelijk, doordat momenteel drie verdedigers van de Franse ploeg door blessures voor lan gere tijd zijn uitgeschakeld. Silooy ontvangt in Parijs een jaarsalaris van ongeveer 750.000 gulden. Daarnaast krijgt de speler per jaar twaalf vliegretourijes Parijs-Amster dam, een huis en een auto van de club. Ajax is niet van plan het voor Silooy ontvangen be drag binnen afzienbare tijd te besteden. Peter Boeve, die aan vankelijk naar een nadere club mocht uitkijken, heeft te ver staan gekregen dat de Amster damse club hem voorlopig niet laat vertrekken. NEW YORK (Rtr) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl en de Amerikaan Jimmy Connors hebben woensdag de halve eind strijd van de open Ameri kaanse tenniskampioen schappen op Flushing Meadow bereikt. De als eerste geplaatste Lendl versloeg de Ameri kaan John McEnroe overtui gend in drie sets: 6-3 6-3 6-4. Connors had een set meer no dig tegen de als dertiende ge rangschikte Brad Gilbert, die de Westduitser Boris Becker van een plaats bij de laatste acht beroofde. Voor het eerst in dit toer nooi was het Louis Arm strong Stadion woensdag avond tot de nok toe gevuld. Ruim 21.000 toeschouwers waren op het duel tussen ti telverdediger Ivan Lendl en de naar succes hunkerende John McEnroe afgekomen. Het treffen tussen de twee tegenpolen leverde echter niet de verwachte spanning op. De doorgaans nogal ex plosieve McEnroe gedroeg zich keurig, maar slaagde er niet in zijn tegenstander in problemen te brengen. Zijn volley was onder de maat. De als achtste geplaatste Ameri kaan kreeg van Lendl nau welijks de gelegenheid naar het net te komen. En als McEnroe daar verscheen, werd hij meestal kansloos gepasseerd door de lobs van de titelverdediger. „Ik moest hem van het net afhouden. Daar is hij onberekenbaar", verklaarde Lendl zijn strate gie na afloop. Bij 4-3 in de eerste set sloeg McEnroe drie dubbele fouten, waardoor Lendl voor de eerste keer door de opslag van zijn opponent kon bre ken. In de daaropvolgende sets was de solide opslag van de Tsjechoslowaak van door slaggevende betekenis. De ti telverdediger verloor niet een keer zijn service. „Ik miste de juiste vorm, die no dig was om Lendl te ver slaan", verduidelijkte McEn roe zijn verlies. De 35-jarige Jimmy Con nors had meer problemen zich bij de laatste vier te kwalificeren. De negen jaar jongere Brad Gilbert won de eerste set Geholpen door de zwakke tweede opslag van de Gilbert kwam Connors daarna beter in zijn spel. Via 6-3 6-4 6-0 bereikte Connors de laatste vier. In de halve fi nale ontmoet hij Ivan Lendl. UITSLAGEN HerenenkeUpel: kwartfinale*: Ivan Lendl (TsJ/l)-John McEn roe (VSt/8) 8-3 6-3 6-4, Jimmy Connors (VSt/6)-Brad Gilbert (VSt/13) 4-6 6-3 6-4 6-0, Stefan Edberg (Zwe/2)-Ramesh Krish- nan (Ind) 6-2,6-2,6-2 Herendubbelspel: achtste fina les: Ken Flach/Robert Seguso (VSt/2)-Andy Kohlberg/Robert van 't Hof (VSt/15) 6-2 7-6 (7-3); kwartfinales: Andres Gomez/ Slobodan Zivojinovic (Ecu/Joe/ 4)-Joakim Nystroem/Mats Wi- lander (Zwe/6) 6-3 6-2 7-6 (7-4). Damesdubbelspel: kwartfinales: Martina Navratilova/Pam Shri- ver (VSt/1)- Elise Burgln/Robin White (VSt/7) 8-1 6-3, Kathy Jordan/Elizabeth Smylle (Vst/ Aus/5)-Jo Durie/Sharon Walsh (Gbr/Vst) 6-1,6-4. Gemengddubbelspel: tweede ronde: Anne Henrickson/Mi- chiel Schapers (VSt/Ned)-Ca- therine Suire/Mansour Bahrami (Fra/Ira) 6-3 3-6 6-1, Martina Navratilova/Emilio Sanchez (Vst/Spa)-Ann Henrickson/Mi- chiel Schapers (Vst/Ned) 2-6, 6- 2,6-2. Herendubbelspel: kwartfinales: Stefan Edberg/Anders Jarryd (Zwe)-Jorge Lozano/Todd Wits- ken (Mex/VSt) 6-3 6-4 3-6 6-4, Andres Gomez/Slobodan Zivoji novic (Ecu/Joe/)-Joakim Nys- tröm/Mats Wilander (Zwe) 6-3 6-2 7-6, Sergio Casal/Emilio Sanchez (Spa)-Scott Davis/Da vid Pate (VSt) 6-2 6-2 6-4. Damesdubbelspel: kwartfinales: Martina Navratilova/Pam Shri- ver (VSt)- Elise Burgin/Robin White (VSt) 6-16-3. Meisjesenkelspel: tweede ronde: Christiana Tessi (Arg)-Brenda Schultz (Ned/8) 7-6 (7-3), 2-6,7-5. e Ook gebeden konden John McEnroe niet helpen. Hij verloor kansloos van Ivan Lendl, 6-3,6-3, 6-4. - fotoanp CHARLEROI (ANP) - De Nederlandse basketbalpl<w heeft op de derde dag van het kwalificatietoernoi^^p, voor de tweede ronde van de Europese titelstrijd zij] tweede overwinning behaald. hebben er nu zo'n driehonderd, dat is al meer dan genoeg, maar we kunnen ze ook mak kelijk alle 600 krijgen als we dat nodig vinden". Over wat er gebeurt wan neer NOS en Sky Channel ne gatief reageren wilde Jansen zich nog niet uitlaten. „Dan hebben we nog mogelijkheden genoeg om ons recht af te dwingen. Laten we eerst dit maar afwachten". Overigens gaat het niet om schokkende bedragen. Volgens het akkoord dat WCS en KNVB dit voorjaar bereikten, zou het in totaal om enige tien duizenden guldens gaan. De WCS zou dat geld bestemmen voor scholingsdoeleinden. Donderdag werden de bas ketballende vakantievierder uit Wales met grote cijfers verslagen: 108-43 (00-23). Met 108-43 (60-23) werd het krachtsverschil nog mild uitgedrukt Coach Harre wijn liet de licht geblesseerde Hagens op de bank. De spelverdeler werd gespaard voor de sleu telwedstrijd van zaterdag tegen de Belgea De winnaar van dat duel gaat met Hon garije mee naar de tweede en laatste ronde (zestien landen) in de kwalificaties voor het eindtoernooi van de Europese titelstrijd. De vet liezer past een heel beschei den in memoriam en mag; de toekomst opnieuw mog. sterzeges behalen op landt als Wales. Scores Nederland: Schilp u Van Rootselaar 10, Te Velde) Kragtwljk 8, Van Dinten Van Noord 8, Van Helftereni Heiideman 7, De Haas 8. Wales: Carew 2, Oakley 2, Dj vies 6, Jones 12, Trigg 3, Bart). 12, Freeman 6. Andere uitslagen: Oostenrijk België 66-82 (23-45). onzesportmedewerker KL - Evenals vorig sei- staan in de vierde klas wekelijks één of meer rbies op het programma, merkelijke duels voor mende zondag zijn 'FEN-Terneuzen en Vo- waarde-HW'24. In de ede is het 'gevecht' jjskil-Zierikzee een trek- jster. Derdeklasser inge krijgt Moerse Boys bezoek. el0pen zondag maakte Tiskil een uitstekende start or met 0-2 van Sarto te win- Een zege boven verwach- Ook voor middenvelder ex Dehulsters, want hij werd door de bond. Met name we reldkampioen Kipkoech zou grote ruzie gehad hebben met secretaris Ouko en daarbij zou den zelfs over en weer klappen gevallen zijn. Kipkoech heeft zelfs gedreigd dat hij ontslag uit het leger zou nemen als de bond bij zijn weigering zou blijven. NIEUWSOVERZICHT DÜSSELDORF (Rtr) - Een Engelse supporter is woensdajt" ii I nmmijnc avond na de vriendschappelijke interlandwedstrijd Bont rCdQV I^ÏIIIÏICIIS republiek Duitsland - Engeland (3-1) in Düsseldorf neerg^ stoken. Volgens een woordvoerder van politie is de man na i van de wedstrijd buiten het stadion ernstig met een mg mishandeld. De politie arresteerde 47 aanhangers, onde wie dertig Engelsen. Over de gezondheidstoestand van onze atletiekmedewerker supporter werden geen mededelingen gedaan. De politie nam woensdagavond twee messen, een s< stool, 50 vlaggestokken en 500 paraplu's in beslag. Er in Düsseldorp 5000 Britse aanhangers aanwezig bij hetdujfst P De Westduitse politie had 1400 agenten ingezet om rellen voorkomen. In Europa kunnen de atleten in een wedstrijd meer verdienen dan in een heel jaar soldaatje spelen in het Keniase leger. Konchalleh, wereldkampioen op de 800 meter, die thuis een boerderij gekocht heeft ver klaarde tegenover Mauri Plant, een Australische wedstrijdma kelaar: „Een maandloon voor een arbeider in Kenia bedraagt 10 dollar. In West-Europa ver dien ik in een enkele wedstrijd genoeg om het zaakje met vijf tig arbeiders het hele jaar door draaiende te houden". De Belgische televisie zal de Ivo Van Damme Memorial na genoeg in zijn geheel uitzen den. De vier uur durende mee ting begint om 18.00 uur. Het laatste GP-nummer, de 1500 meter, staat om 21.30 uur op de rol, waarna de 10 kilometer als afsluiting zal worden afge werkt. Op dat onderdeel zal wellicht de Amerikaan Mark Nenow een aanval op het we reldrecord ondernemen, als de omstandigheden het toelaten. GENÈVE (DPA) - Karl-Heinz Rummenigge en Servette ft nève zijn het eens geworden over een overeenkomst totl* einde van het seizoen. De voormalige aanvoerder van het Westduitse elftal stat 'rvan werd de 13 kilometer nog onder contract bij Inter Milan. Wegens een langdurij^rtuigend door de Belg achillespees-blessure doet de Italiaanse club geen bei meer op hem. ESTDORPE - Een uitste lde opkomst voor de taartlopen, int niét minder dan 425 ers kwamen zich op een irdeweekse avond bij rme bakker Hans de Ca- yé melden. stonden een vijftal afstan- op het programma en iddy Lammens gewonnen, ging het Westdorpse duo Bëx Vernaeve en Eddy Vink TORTOSA (ANP) - De Ier heel bijzondere manier de van Catalonië gewonnen. Het is niet abnormaal, dat de snelle mannen in het peloton aan het eind van de rit armen, benen, ellebogen en een enkele maal zelfs de bidon gebruiken om zich een weg te banen naar de overwinning. Donderdag aan de meet van de 195 km lange rit van San Sadurni naar Tortosa was het echter de eer ste maal, dat iemand het hoofd gebruikte in de letterlijke bete kenis van het woord. Kelly, de Italiaan Maurizio Fondriest en de Spanjaard Juan Fernandez stormden zij aan zij de laatste helling op, die naar de eindstreep leidde. Een stijging van acht procent De Ier probeerde de Spanjaard links voorbij te komen en kwam daarbij in aanraking met de dranghekken. Hij tui melde bijna omver, maar kon nog juist het evenwicht behou den door zich met het hoofd af te duwen op de schouder van de Spanjaard. Kelly ging door en won vóór Fernandez en Fon driest. De koerscommissarissen vonden, dat Fernandez fout was geweest en verbanden hem naar de laatste plaats van het groepje: derde dus in plaats van tweede. Kelly draagt de leiderstrui in de rit van vrij dag, die van Tortosa naar Sa- lou voert. Uitslag: 1. Sean KeUy (Ier) 5.19.10, 2. Maurizio Fondriest (Ita) z.t, 3. Juan Fernandez (Spa) z.t, 4. Ma rino Lejarreta (Spa) op 5 sec, 5. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 8 sec, 6. Alvaro Tino (Spa) z.1, 7. Pe dro Delgado (Spa) z.t, 8. Federico Echave (Spa) z.t, 9. Jorg Müller (Zwi) z.1,10. Laurent Fignon (Fra) z.t., 20. Gert-Jan Theurusse (Ned) z.t 45. Marc van Orsouw (Ned) Sean Kelly heeft op een eerste etappe van de Ron Algemeen klassement: 1. 5.24.46, 2. Inakl Gaston (Spa) sec, 3,Lejarreta op 17 sec, 4. driest op 17 sec, 5. Fernandez sec, 12. Hermans op 22 sec, 14 Ier op 23 sec, 17. Delgado op 25: 19. Stevenhaagen op 25 sec, Theunisse op 31 sec, 47. VanI souw op 37 sec, 51. Veldscholteii 38 sec, 95. Nijboer op 57 sec, Suykerbuyk op 2.33. Henri Dorgelo heeft dondei een marathon-ontnapping de Ronde van de Europese meenschap niet kunnen tooien. Met de Fransman PI Casado reed de prof uit Nij' dal, in dienst van de Beli ploeg van Ocana, 125 kil voor het peloton uit. Ongi dertig kilometer voor de van de derde etappe in rence werden de twee ii pen. Dario Rando won de over 162 kilometer met de in Perugia. De Italiaanse teur was bij de aankomst snelste sprinter van het toa Zijn landgenoot Binco! werd tweede, gevolgd door nisjev uit de Sovjetunie. Fransman Joël Pelier de leiding in het a klassement z.t.,46. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t, 47. Gerard Veldscholten (Ned) z.t, 56. Mathieu Hermans (Ned) z.t. 57. Erwin Nijboer (Ned) z.t, 107. Luc Suykerbuyk (Ned) op 2.08. Uitslag: 1. Dario Rando (Its)it so on km in 3.53.02 (15 sec. bonificatie), Pierangelo Bincoletto (Ita) (10* bon.), 3. Dimitri Konisjev (Sov) sec. boa), 4. Stéphane Guay P 5. Alexander Zinovjev (Sov), Americo Silva (Por), 7. Lais' Biondi (Fra), 8. Enrique Can« (Spa), 9. Willem Wijnant (Bel), Fréderic Vichot (Fra) allen in» zelfde tijd als Rando. Algemeen klassement: 1. Joël F» lier (Fra) 8.11.18, 2. P|otr Oeff» mov (Sov) op 11 seconden, 3 Pedersen (Den) 0.29, 4. Biondi tl 5. Eric Boyer (Fra) zelfde tl)» Janusz Kuum (Noo) 0.32, 7. W Mare Manfrin (Fra) z.t, 8 M Madiot (Fra) z.t, 9. Kim Andenj (Den) z.t, 10. Luc Leblanc (Fra) P praf. Bij de dames zege lde Trees Roegiest op die af- nd. be elf kilometer werd ge ien door Mare Groosman pr Alex Lippens. Janneke i Driel uit Westdorpe was op afstand de eerste dame. fecal de Grave hield Bas Jas- se achter zich op de 5,5 kilo- er en Peter Heye en Rens osman namen respectieve- f'de 2,7 en 1 kilometer voor jUn rekening. Initiatiefnemer de Galuwé, die samen SV Aloy de regie voerde, gde ervoor dat iedereen met taart huiswaarts keerde, iertussen pakte hij ook nog ijfde plaats op de 5,5 kilo- er. lag 1 kilometer: 1. Rens Groos- 2. Michel van de Branden, 3. iel Visser, 4. Stefan Krijnen, 5. i Verstraeten. 2,7 kilometer: 1. ir Heye 11.0, 2. Patrick Broec- "t. beiden België 11.06; 3. Alex de Vijver 12.00,4. Erwin Nach- [ei 12.18, 5. Joop van de Zande allen Westdorpe. 5,5 kilome- 1. Pascal de Grave, Sas van 18.05; 2. Bas Jasperse, Axel 3. Alex Fenijn, Nieuwvliet 4. Tonny Buys, Heikant 19.30; ;ans de Caluwé, Westdorpe. 11 meter: 1. Mare Groosman, jk 38.00; 2. Alex Lippens, Axel s; 3 Adrie Gijsel, Heikant 38.20; ark de Jonge, België 39.10; 5. ly Fermont, Hulst 39,42. Dames: "eke van Driel, Westdorpe pj. 13 kilometer: 1. Freddy Lam- "S, België 44.52 2. Alex Ver- eT Eddy Vink, Westdorpe 4-R- Vercarre 50.15; 5. Ronald 50.28, beiden België; 6. Os- van Overloop, Hulst 50.55; 7. Grossen, Cadzand 51.46; 8. Fremouw, Breskens 51.50. re®i Trros Roegiest, Sas van MADRID (AFP) - Leo Beenhakker heeft zijn Real Madrid woensdag op bijzondere wijze voorbereid op het Europa-Cupduel van volgende week tegen Napoli. De Nederlandse coach bootste alle omstandigheden voor de beladen bekerwedstrijd tussen de Spaanse en Italiaanse kampioen na. Hij liet zijn plpeg, op hetzelfde tijdstip als de ko mende wedstrijd, aantreden in een leeg Bernabeu-sta- dion. Overeenkomstig de straf van de UEFA mag er ko mende woensdag geen toeschouwer worden toegelaten tot de Madrileense arena. Beenhakker had bovendien tegenstander Castilla, een tweede-divisieclub die een filiaal van Real is, laten aantreden in de kleuren van Napoli. Een van de spelers van Castilla, Vilchez, had bovendien de rol van Diego Maradona toegewezen ge kregen. Hij deed dat met verve, want Vilchez scoorde op meesterlijke wijze de enige tegentreffer in het oefen duel, dat Real met 2-1 won. Beenhakker had zijn opstelling reeds aangepast aan de Europese omstandigheden van volgende week. Top schutter Hugo Sanchez, die een schorsing moet uitzit ten, was vervangen door Llorente. (AD VERTE] ONTSPANNINGSI

de Stem | 1987 | | pagina 6