Kelly wint proloog Ronde Catalonië K hockey wordt lachwekkend Succes Oranje door resultaat-basketbal McNeil schakelt Chris Evert uit SPORT Rini Wagtmans zwaar gewond Stichting Arbeidszaken bespaart 1,5 miljoen WALES GEEN PARTIJ VOOR DAMESTEAM MET YUF RESERVES ffifiTEM SPORT 2 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 SUYKERBUYK NAAR ANDERE SPAANSE PLOEG Ronde EG Philips Matchline bij de radio/TV handel. Een Skala kijker is een veeleisende kijker. Cltal» MBIIICL Philips Matchline bij Skala. En dat alles vanaf f 22,8*: per week* NIEUWSOVERZICHT Atletiekmeeting München een flop Veertien rode kaarten in Argentinië T19 SAN SADURNI DE rOYA (ANP) - Sean Kelly heeft woensdag zijn eerste aansprekende zege be haald sinds de eind april- begin mei gehouden Ronde van Spanje. De Ierse beroepswielrenner, die zondag in Villach (Oos tenrijk) zijn landgenoot Ste phen Roche wereldkampioen zag worden, won in San Sa- durni de Roya de proloog van de Ronde van Catalonië. Voor Kelly lijkt het wieier- seizoen te eindigen zoals het begon: met krachtig fietsen de concurrentie op grote af stand zetten. Na zijn traditionele zege in de etappekoers Parijs - Nice, waarin hij Roche versloeg, leek Kelly weer eens af te stevenen op een sterk sei zoen, al bleven klassieke ze ges uit In de Vuelta behaalde hij twee dagzeges en was hij klassementsleider tot een steenpuist hem dwong op te geven in de negentiende rit Vlak voor de Tour de France werd Kelly vierde in de eind stand van de Midi Libre. In de Tour was de vorm er nog niet helemaal. Een val met een zware schouderblessure als gevolg deed hem afstap pen tijdens de twaalfde etap pe. Bij de wereldtitelstrijd fungeerde Roche als knecht voor Kelly, die in de finale evenwel moest afhaken. In de 4,8 kilometer lange Catalaanse proloog versloeg Kelly zijn ploeggenoten Inaki Gaston en Stephan Joho met respectievelijk zeven en tien seconden. De beste van de ze ven Nederlanders was Ma- thieu Hermans, elfde op veertien seconden van Kelly. Luc Suykerbuyk tekende een contract bij de Spaanse formatie van ploegleider Mi guel Moreno, waar onder an deren Fernandez rijdt, de bronzen-medaillewinnaar bij het wereldkampioen schap. Suykerbuyk dreigde volgend seizoen op straat te komen staan. De Spaanse ploeg waarvan hij afgelopen seizoen deel uitmaakte, wordt opgehevea Uitslag proloog: 1. Sean Kelly (Ier) de 4,8 kilometer in 5 minu ten en 36 seconden (51,352 km/ uur), 2. Inaki Gaston (Spa) op 7 seconden, 3. Stephan Joho (Zwi) 0.10, 4. José Recio (Spa) zelfde tijd, 5. Thierry Marie (Fra) 0.11, 6. Roland Leclercq (Fra) z.t, 7. Federico Echave (Spa) 0.12, 8. Marino Lej arreta (Spa) z.t, 9. Mi guel Indurain (Spa) 0.13, 10. Al- varo Pino (Spa) 0.14,11. Mathleu Hermans (Ned) z.t., 19. Peter Ste- venhaagen (Ned) 0.17, 20. Pedro Deigado (Spa) z.t., 36. Gert-Jan Theunlsse (Ned) 0.23, 40. Luc Suykerbuyk (Ned) 0.24, 51. Marc van Ortouw (Ned) 028, 54. Lau rent Fignon (Fra) 0.30,57. Gerard Veldscholten (Ned) it, 105. Charly Mottet (Fra) 0.48,106. Er- winNljboer (Ned) 0.49. De professionele wielerfor- matie van Guimard heeft de regie strak in handen bij de open Ronde van de Europese Gemeenschap. Na de winst in de eerste etappe, een ploe gentijdrit, zegevierde woens dag Joel Pelier. De Frans man nam na 171 kilometer de met blauwe sterren bezaaide leiderstrui over van zijn land- en ploeggenoot Eric Boyer. Pelier reed zich na een zware val in het voorjaar nauwelijks in de uitslagen. In de Ronde van de EG, waarin negen prof- en tien amateur formaties rijden, fietste Pe lier na de start van de tweede etappe in Rome voortdurend voorin. Op 33 kilometer van de finish in Perugia volgde Pelier een ontsnapping van de Rus Pjotr Oegroemov en de Deen Per Pedersen. Het trio had bij de aankomst een voorsprong van vijftien se conden op het eerst deel van het peloton. In de eindsprint gaf Pedersen het op, waarna Pelier Oegroemov net voor bleef. Uitalag tweede etappe: 1. Joel Pelier (Fra) de 171 kilometer van Rome naar Perugia in 4 uur, 10 minuten en 18 seconden (40,990 km/uur), 2. PJotr Oegroemov (Sov) zelfde tijd, 3. Per Pedersen (Den) op 3 seconden, 4. Enrique Carrera (Spa) 0.15, 5. Stéphane Guay (Fra) z.t, 6. Janusz Kuum (Noo) z.t, 7. Eric Boyer (Fra) z.t, 8. Laurent Bezault (Fra) z.t, 9. Laurent Blondi (Fra) z.t, 10. Mare Madiot (Fra) z.t Algemeen klassement: 1. Pelier 4.18.16, 2. Oegroemov 0.11, 3. Pe dersen 0.29, 4. Boyer 0.30, 5. Biondi z.t., 6. Sören Lilholt (Den) z-L, 7. Kuum 0.32,8. Mare Madiot z.t, 9. Kim Andersen (Den) z.t, 10. Jean-Marc Manfrin (Fra) z.t. LONDEN (ANP) - Als er bij het dameshockey niet iets fundamenteel ver andert, behoeft in de toekomst alleen nog Jong Oranje naar het Europees hockeykampioenschap te worden gestuurd. Nederland, al zeker van een plaats in de halve fina les, speelde gisteren in de laatste poulewedstrijd in onden zonder de ervaren ternationals Aletta van "anen, Sophie von Weiier, "arjolein Bolhuis-Eijsvo- el, Laurien Willemse en st de Beus wat met Wa- b. En won zonder de rug krommen of goed te hoc- eyen met 5-0. herhalingsoefeningen op de ndense Picketts Lock vlakte orden voor de hockeysters 'et alleen steeds vervelender, aar zelfs lachwekkend. De huidige opzet deugt niet. v onzinnigheid van de aanwe- 'gheid van twaalf teams vordt in Londen met de dag uidelijker onderstreept. De ertegenwoordigers van de be- ngrijkste Europese hockey- aties roepen om het hardst de 'telstrijd in het vervolg te he arken tot acht deelnemers, sn toernooi met een halve npetitie tussen zes teams zou rrtief gezien nog aantrekke- jkerzijn. Nederlandse bondscoach lijs van Heumen wees na af- ~:p van het duel tegen Wales :g maar eens op de onhoud- rarheid van de situatie. Hij ;trok er ditmaal ook de tal- ike blessures bij van de afge- pen dagen, tijdens welke in taal zeven hockeysters - geen an allen Nederlandse - naar ,-t ziekenhuis moesten worden :bracht. „Je moet hier in tien "gen zeven wedstrijden spe- Om die zonder problemen door te komen, moet je topfit zijn. En dat zijn er maar wei nig. Nederland is een uitzonde ring. Het is bij ons gebleven bij hele lichte blessures. In verge lijking met Duitsland bijvoor beeld hebben we ook erg veel rust gehad. Ik heb ieder duel drie wisselspeelsters gebruikt. Van Manen en De Beus hebben vandaag niet eens aan de war ming up meegedaan. Die zou den er volgens afspraak toch niet zijn ingekomen, wat er ook zou gebeuren". Het was absoluut geen gok te noemen. Natuurlijk gebeurde er tegen Wales, dat met keep- ster Banks en aanvoerster Crowley nog wel eens een bij drage levert aan de Britse se lectie, niets. Of Marjolein de Leeuw nu alleen op papier in de opstelling voorkwam, of dat er van vleugelaanvalsters In- grid Jansen en Ingrid Wolff te zelden iets uitging, het deed er volstrekt niet toe. Doelpunten vielen toch wel, genoeg om het totaal in de voorronde op 29 te brengen. Zelfs een paar lichtpuntjes vie len op, even afgezien van de blijdschap van de coach van Wales over de 'hoopgevende' nederlaag. De Amsterdamse belofte Maryse Abendanon mist nog de kracht en start- en handelingssnelheid van Mazjo- lein Bolhuis-Eijsvogel om al als vaste spits te fungeren, maar deed woensdag andermaal waardevolle ervaring op. Daar hoorde het missen van een strafbal overigens ook bij. „Als het daarop zou aankomen, dan is zij de tweede in de rij", ver klaarde Van Heumen de beslis sing Lisanne Lejeune de plaats bij de penaltystip even te ont nemen. De HGC-aanvalster, die zich in het Nederlands elf tal ver achter de laatste linie tot nu toe stierlijk heeft ver veeld, kreeg ditmaal wel op dracht voorin rond te kijken. Zonder dat haar gave techniek daar op waarde werd geschat. „Het was wel zinnig haar even in de cirkel van de tegenstan der te laten prutsen, Wie weet, moet ik vrijdag wel met vier spitsen op de proppen komen", zei Van Heumen. „Tegen die Westduitsen moet iedereen heel attent zijn. En dat zijn we. Donderdag zullen we ander half uur keihard trainen, oefe nen op de strafcorner en straf bal. In de halve finale moet er geknald worden. Dat kan zon der meer; we hebben nog zo veel over". WALES - NEDERLAND 0-5 (0-3). 15. Lejeune 0-1 (strafbal), 21. Aben danon 0-2,35. Lejeune 0-3,80. Ben- ninga 0-4, 64. Wolff 0-5. Scheids rechters: Spitaleri (Ita) en Moli- nari (Zwi). Toeschouwers: 300. Opstelling Nederland: Buter; Fok- ke, Lejeune, Nieuwenhuizen en Van der Ben; De Leeuw, Benninga en Holsboer; Wolff, Abendanon en Jansen. Uitslagen poule A: België - Sovjet unie 0-9 (0-5), Wales - Nederland 0- 5 (0-3), Schotland - Frankrijk 2-1 (2-1). Eindstand: 1. Nederland 5-10 (29-2), 2. Sovjetunie 5-8 (23-8), 3. Schot land 5-6 (11-10), 4. Wales 5-2 (3-12), 5. Frankrijk 5-2 (3-16), 6. België 5-2 (2-25). Uitslagen poule B: Engeland - Ier land 3-0 (2-0), Bondsrepubliek Duitsland - Oostenrijk 6-0 (4-0), Spanje - Italië 7-0 (2-0). Eindstand poule B: 1. Engeland 5-9 (23-3), 2. BR Duitsland 5-7 (16-3), 3. Spanje 5-6 (16-8), 4. Ierland 5-6 (11- 5), 5. Italië 5-2 (3-30), 6. Oostenrijk 5-0 (2-20). (ADVERTENTIE) Wat is het verschil? Geen kwaad woord over de radio/TV handel. Maarmeerdanhetapparaatzelf.met uiteraard de fabrieksgarantie, kunnenze u niet «veren. En meer kunt u ook niet van ze eisen. Dezelfde Philips Matchline wordt bij u thuisbezorgd en geïnstalleerd. Plus (naast de onbeperkte en volledige garantie) de gratis service. Zonder voorrij- en reparatiekosten. En ook nog eens de omruilgarantie, zodat u steeds de modernste apparatuur in huis heeft. En niet te vergeten de korting vanaf het 2e toestel. Plus gratis verhuizen en herinstalleren. Bovendien nog eens hoge korting bij aankoop van bijvoorbeeld videobanden, hoofdtelefoons etc. En de mogelijkheid uw oude televisie in te ruilen. En tot slot: ge spreide betaling, zonder borg of aanbetaling. Nog meer van uw dienst? U zegt 't maar. We zijn namelijk gewend aan veel eisende kijkers. (overigens huurt u al 'n K.T.V. v.a. f7,50 per week bij een 3-jarig contract)' Eenmalige installatiekosten f50,-. Breda Gin Dekenstraat 130 076-221050- Carina Benninga brengt de voorsprong van Nederland op 4-0. - FOTO ANP CHARLEROI (ANP) - Met onaantrekke lijk resultaat-basketbal heeft de Neder landse ploeg zich op de tweede dag van het kwalificatietoernooi voor de tweede ronde van de Europese titelstrijd ontdaan van Oostenrijk. Het land uit de C-garni- tuur werd woensdag in Charleroi versla gen met 59-52 (30-20). De overwinning was pure noodzaak om de kans op plaatsing, die door de smadelijke ne derlaag tegen Hongarije op de tocht raakte, in eigen hand te houdea Nederland - Oostenrijk was een droevige karikatuur van een basketbalwedstrijd. Een beetje ingespeelde ploeg had de armzalige Oostenrijkers met peper en zout de oren ge wassen. Een verschil van twintig, dertig pun ten zou de normaalste zaak van de wereld zijn geweest. De Nederlandse ploeg is na vier trai ningen en vijf oefenpotjes echter allesbehalve een eenheid. Ruud Harrewijn heeft in Charle roi de keus uit twee varianten, de Leidse en de Den Helderse, en moet terugvallen op de oer beginselen om zijn ploeg in het gareel te hou den en resultaat te boeken. Tegen Oostenrijk gaf Harrewijn wederom de voorkeur aan de Leidse variant. Met Ha- gens, Van Helfteren, Kragtwijk en Heijdeman, aangevuld met Schilp, bracht hij vier spelers in de basis, met wie hij als clubcoach van Lei den al eerder samenwerkte. Harrewijn ver langde gecontroleerd basketbal, waarin het element van de verrassing bewust werd gene geerd. Flexibel, maar stevig man-to-man ver dedigen met extra aandacht voor de rebounds, geen breaks, maar een aanval die constant de volle dertig seconden moest duren. De spelers voerden de opdracht gewetensvol uit. Defen sief viel er niets op aan te merken. De spelers plukten 24 van de 31 terugkaatsers van de pover schietende Oostenrijkers van het bord, maar aanvallend was oranje nauwelijks beter dan het eerste de beste schoolteam. Het resultaat was een eenzijdig, armetierig duel, waarin de sobere Oranje-ploeg alle kan sen kreeg de tegenstander een flinke afram meling te geven, maar er nooit in slaagde die te grijpen. Daardoor schommelde het verschil telkens rond de tien punten, waardoor de manschappen van Harrewijn constant op hun hoede moesten blijven voor een produktieve oprisping van de Oostenrijkers. Die kwam nooit, al jutte coach Bachmayer zijn pupillen om de haverklap als een rasechte feldwebel tot het uiterste op. Nederland kreeg het alleen in de slotfase even benauwd, toen spelverdeler Hagens twee minuten voor het einde op de stand 54-49 met een knieblessure uitviel, maar zijn stand-in Van Rootselaar bracht in no time de organisatie terug. Scores Nederland: Schilp 16, Van Rootselaar 5, Ha gens 12, Te Velde 2, Kragtwijk 12, Van Dinten 1, Van Noord 0, Van Helfteren 0, Heijdeman 11, De Haas 0. Score* Oostenrijk: Haid 9, Matyas 2, Killan 6, Zde- radicka 9, Fritz 6, Maloy 12, Pestal 4, Koch 4. Uitslagen: Nederland - Oostenrijk 59-52, België - Hongarije 73-79 (Hongarije zeker van volgende ron de). Stand: 1. Hongarije 2-4 (151-139), 2. Oostenrijk 2-2 (135-89), 3. Nederland 2-2 (125-124), 4. België 1-0 (73- 79), 5. Wales 1-0 (37-76). NEW YORK (Rtr) - Voor het eerst in een reeks van jaren ontbreekt Chris Evert in de beslissende fase van de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen. Door dubbele fouten geplaagd werd de inmiddels tot Grand Old Lady van het Amerikaanse tennis uitgeroepen speelster in drie sets, 3-6,6-2,6-4, verslagen door de ne gen jaar jongere Lori McNeil. De als eerste geplaatste Steffi Graf profiteerde van de vele fouten, die Pam Shriver zich veroorloofde en stapte met 6-4 6-3 de halve finales binnen. Dan komt het tot een confrontatie met de 23-jarige McNeil, die in haar vierjarige profcarriëre nog nooit zover is gekomen. De als elfde geplaatste speelster bereikte dat door brutaal weg op elke service van Chris Evert naar voren te gaan. De ve terane werd er knap zenuwachtig van en verloor na 1-1 in de tweede set niet minder dan achtmaal achtereen haar opslag. Het einde kwam met een karakteristiek spelmoment: een half misluke passeerslag van Evert vanaf de achterlijn, die door de aan het net staande McNeil met een backhandvolley werd af gemaakt. Die handeling markeerde een historisch gebeuren. Het was de tweede maal in een profcarrière van vijftien jaar, dat Evert er niet in slaagde door te dringen tot de laatste vier van in totaal vijftig Grand Slam-toernooien. De eerste keer overkwam haar dat vier jaar geleden op Wimbledon, toen zij in de derde ronde van Kathy Jordan verloor. „Ik had te weinig controle", verklaarde zij het verlies. „Sinds een dag of veertien lukken de passeerslagen me niet meer. Het liep gewoon niet. Ik denk dat zoiets je overkomt als je ouder wordt en toevallig niet je dag hebt". De ontmoeting tussen Steffi Graf en Pam Shriver was in geen enkel opzicht een vervolg van de halve finales van Wim bledon. Daar deelde de 18-jarige Westduitse met 6-0 6-2 een lesje uit. Shriver, die sindsdien geen partij meer verloor, wilde voor eigen publiek (12.000 toeschouwers) niet afgaan en koos voor de aanval. Ze nam daarbij vele missers op de koop toe en bereikte dat Graf redelijk onder druk kwam. Niet zwaar ge noeg echter om te voorkomen, dat de Westduitse haar succes reeks van 1987 uitbouwde tot 60 overwinningen in 61 partijea Martina Navratilova, die haar op Wimbledon afstopte, is in middels op de wereldranglijst voorbijgestreefd. Alleen via een toernooi-zege kan Navratilova die volgorde omkeren. UITSLAGEN Herenenkelspel: achtste finales: Mats Wilander (Zwe) - Ken Flach (VSt) 6-3 6-3 7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Jonas B. Svensson (Zwe) 6-2 7- 6 6-3, Ramesh Krishnan (Ind) - Andrei Sjesnokov (Sov) 6-4 6-16-2, Mi- loslav Mecir (Tsj) - Mark Woodforde (Aus) 6-4 3-6 6-2 6-2. Damesenkelspel: kwartfinales: Lori McNeil (VSt/11) - Chris Evert (VSt/3) 3-6 6-2 6-4, Steffi Graf (BrD/1) - Pam Shriver (VSt/5) 6-4 6-3, Martina Navratilova (Vst) - Gabriela Sabatini (Arg) 7-5 6-3. MÜNCHEN (SID) - Billy Konchellah was woensdagavond de positieve uitzondering in de aanvangsfase van de atletiekwed strijden in München. De Keniaanse wereldkampioen liep de 800 meter in een minuut en 45,12 seconden, nauwelijks twee secon den langzamer dan zijn tijd bij de titelstrijd in Rome. Konchel lah had de eerste ronde razendsnel, in 49,63 seconden, afgelegd. De start van de wedstrijden in de Beierse hoofdstad was verder slechts een slap aftreksel van het toernooi om de wereldkam pioenschappen. Diverse top-atleten meldden zich op het laatste moment af. Er kwamen slechts vierduizend toeschouwers op de wedstrijden af, die waren aangekondigd als record-pogingen. Volgens de organisatie kregen Stefka Kostadinova en Ginka Zagortsjeva geen visum in Bulgarije. De Oostduitse discuswer per Jürgen Schultz ondervond te veel hinder van een schou derblessure en zijn landgenoot Thomas Schönlebe, specialist op de 400 meter, gaf geen reden op voor zijn afwezigheid. Typerend voor de uitgebluste indruk die de start van het eve nement maakte, was de vierhonderd meter bij de heren, waar slechts twee atleten aan de start verschenen. De Jamaicaanse oud-wereldkampioem Bert Cameron versloeg de Brit Paul Hamsworth met 46,38 tegen 46,59 seconden. De Jamaicaan Ray Stewart won de 100 meter in 10,21 seconden. De Nederlandse sprintkampioen Achmed de Kom werd bij een rugwind van 0,10 meter per seconde derde op de tweehonderd meter in 21,04. De wedstrijd werd gewonnen door de Brit Stan ley Floyd (20,73). BUENOS AIRES (Rtr) - Het Argentijnse voetbal heeft dinsdag een opmerkelijk record gevestigd. In de tweede competitieron de, negen wedstrijden, werden veertien spelers uit het veld ge stuurd. De scheidsrechter gaf vier keer rood in het ruwe duel tussen Instituto en de vroegere wereldbeker-winnaar Indepedientes. Nestor Clausen, een van de spelers, met wie Argentinië vorig jaar in Mexico wereldkampioen werd, was een van de gestraf ten. Estudiantes de La Plata moest het duel tegen Banfield af maken met negen man. De tegenpartij moest ook een speler missen. Ondanks de numerieke minderheid won Estudiantes het duel (3-1) en nam de leiding op de ranglijst. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het viertal zou overnachten in het hotel, dat de oud-we reldkampioen in Meaux bezit en dat gerund wordt door zijn echtgenote. André Wagtmans: „Als de si tuatie niet verbetert, wil Joop Rini laten overbrengen naar een ander, beter uitgerust zie kenhuis. Morgenmiddag hoop ik aan de weet de komen hoe het er precies voor staat met Rini. Zijn Vrouw Ria, die hem tweemaal vijf minuten per dag mag bezoeken, is niks wijzer dan ik". Het ongeluk in Meaux, op twee kilometer van Zoetemelks hotel, gebeurde in de scheme ring, toen een Fransman Wagt mans, voor zaken in Frankrijk, geen voorrang verleende. De auto van de Fransman raakte de wagen van Wagtmans in de flank. De Fransman schoot er het leven bij in. ROTTERDAM (ANP) - De tienja rige Stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal heeft in het afgelopen jaar bemiddeld in zestig procent van de transfers in Nederland. Door het gratis werk van de SABV is on geveer anderhalf miljoen gulden bespaard voor het betaald voetbal. De arbeidsbemiddeling zonder winst oogmerk heeft, zoals de bedoeling was bij de oprichting, de positie van de ille gale makelaars, zeker bij de doorsnee transfer, aanzienlijk verzwakt. Tijdens de viering van het tienjarige bestaan van de SABV in Rotterdam kwam woensdag in een forum-gesprek een andere functie van de Stichting, het adviseren van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid over tewerk stellingsvergunningen, nadrukkelijk naar voren. Clubleiders Ploegsma (PSV) en Kesler (FC Twente) vonden het eigenlijk uit den boze dat er wel eens negatieve adviezen werden verstrekt. De andere kant, Henk Knol van het mi nisterie en Karei Jansen van de voet ballersvakbond WCS, dacht er uiter aard anders over. De eerste wegens de wet op arbeid van buitenlanders, de tweede ook uit het oogpunt van bescher ming van de Nederlandse werknemer in de sector betaald voetbal. In tien jaar SABV zijn overigens slechts zeven van de 110 verzoeken van een negatief advies vergezeld gegaan. Eén van de redenen waarom Ploegsma dat deel van het werk overbodig vond. Als andere redenen noemde hij het recht van de clubs zelf het aankoopbe leid te bepalen en het verlangen van het publiek vedetten aan het werk te zien, die tegenwoordig uit de landen van de Europese Gemeenschap vrijwel onbe taalbaar zijn geworden. Het vrije verkeer van werknemers binnen de Gemeenschap wordt door de voetbalbonden niet aanvaard, gezien de beperking van het aantal buitenlanders dat mag worden opgesteld, hoewel de Europese commissaris dat recht, al dan niet gefaseerd, wil afdwingen. Arbeidsrecht-deskundige Prof. mr. N.J.P. Giltay Veth stelde dat die ont wikkeling juridisch niet tegengehouden kan worden. Algemeen was de mening dat daardoor eerder een afroming dan een versterking van het Nederlandse voetbalpotentieel zal plaats vinden. André van der Louw, voorzitter van de sectie betaald voetbal, vroeg zowel de SABV als het ministerie de voetballer niet als een gewone werknemer te wil len beschouwen, maar het bijzondere element in het werk, zoals ook bij kun stenaars, iets zwaarder in de overwe gingen te willen meenemen. Als voor beeld haalde hij de voor Telstar gewei gerde Braziliaan Reinaldo aan. „De spe lers bij Telstar voetballen op recette basis, een extra-vedette zou dus niet hun positie verslechteren, maar verbe teren, omdat er vrijwel zeker meer toe schouwers zouden komen".

de Stem | 1987 | | pagina 9