quashcompetitie weer van start Zware kluif voor Dinteloord Wielerrondes in Breda en Nieuw-Vossemeer SETTE SINS, NEDERLANDS KAMPIOENE WILDWATERVAREN: SPORTAGENDA UITSLAGEN ffjgTEM SPORT 3 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 Breda bots Disciplines Techniek Tommie Kerstens getrouwd tn-zundert-ïnhet Wmst voor Jansen en Kusters ui kruisbooginterland BILJARTEN KORFBAL ZAALVOETBAL HOCKEY WIELRENNEN VOETBAL T40 an onze sportredactie rEDA - Zaterdag wordt de 39ste maal de Ronde n Nieuw-Vossemeer ver- •en Er zijn wedstrijden r liefhebbers/veteranen, euwelingen, junioren en ateurs. liefhebbers/veteranen ope- n het programma op het 2400 ter lange parkoers met start finish in de Schoolstraat om 30 uur. Er wacht deze cate- rie een koers over 50 kilome- r. Om 12.45 uur gaan de nieu welingen van start voor een wedstrijd over 40 kilometer. De junioren strijden vanaf 14.00 uur voor de overwinning in een koers over 60 kilometer. Tot de kanshebbers behoren onder anderen plaatselijk fa voriet John Akkermans, Johan van den Boom, Dick de Jongh, Henri Roepen, Fred van Son, Corné Wouters en Vital Tim mermans. Theo Akkermans en Willem- Jan van Loenhout zijn voor eigen publiek uiteraard de te kloppen mannen bij de ama teurs, die om 15.30 uur begin nen aan een koers over 90 kilo meter. Zij kunnen echter op flinke tegenstand rekenen, want op de deelnemerslijst ko men ook de namen voor van renners als Paul Barten, John de Crom, Peter Heeren, Peter Hofland, Angel Polvorosa, Hennie Rovers en Jac van de Toorn. Zondag wordt in Breda de Ronde van het Edisonplein verreden, een wedstrijd voor recreanten, dames en ama teurs. De lengte van het parkoers (Edisonstraat, start en finish, Chr. Huygenstraat, Linie straat, Drebelstraat, Jan van der Heij denstraat, Morsestraat, Copernicusstraat) is 1500 me ter. De start van de recreanten is om 12.45 uur. Zij rijden 30 ki lometer en kunnen inschrijven in café-restaurant De Tunnel. Voor de dames valt het start schot om 13.45 uur voor een koers over 50 kilometer. Jac queline Alting, Monique de Bruin, Jolanda Cools, Heieen Hage, Conny van Koert, Sandy Lutke Schipholt en Petra van Tilburg vertegenwoordigen zo wel de regionale als de natio nale top. De amateurs vertrekken om 15.00 uur voor 80 kilometer wedstrijd. René van Nijnatten en Jack de Klerk moeten de Bredase eer hoog zien te hou den in het om en nabij zeventig renners tellende veld. Concur rentie kunnen zij verwachten van onder meer Ton en Harrie Akkermans, Twan den Braber, Peter Heeren, Peter Hofland, Arie Overbeeke, Toon van der Steen, Jan Verschuren en An ton Tak Techniek het belangrijkste' rLéonKrijnen REDA - Veertien dagen geleden verhuisde Li- tte Sins van Sittard naar Breda, afgelopen eekeinde werd ze in Kaatsheuvel Nederlands mpioene wildwatervaren. Op de Pirana-wild- aterbaan in amusementspark De Efteling om ecies te zijn. n acht uur 's-morgens tot één uur 's-middags was de an het domein van de sectie wildwatervaren van de nobond. Daarna was het weer de beurt aan de vaste oekers, die zich, gezeten in comfortabele stoeltjes in nde rubberen boten, vijf minuten lang op een woest lkende rivier in de Andes mogen wanen. „Dat is een jaar of tien gele den", aldus Listte Sins, „eerst op vakantie en zo, later ook op wilder water. Als je voor het eerst op ruw water bent, is het een beetje wennen. Er is een periode, waarin je over je angst heen moet komen, maar als je er mee doorgaat, is dat zo afge lopen. Een gevaarlijke sport is het niet. Je draagt een helm en een zwemvest, er kan eigenlijk niet veel gebeuren als je niets stoms doet. Je moet je eigen be perkingen kennen en accepte ren. Maar dat gaat voor iedere sport op. Als een beginnend windsurfer met windkracht zes de Noordzee opgaat, vraagt hij ook om moeilijkheden". ét wildwatervaren is een ne sport in Nederland. Wa- zat, maar dat pleegt alleen "ar, vrij naar Marsman, ag door oneindig laagland te men. Op een enkele plaats Nederland, waar in heuvel- tig gebied toevallig een wlje in een riviertje ligt, geoefend worden. De enige dwaterbaan in Nederland aan de normen voldoet, is artificiële Piranha in Ne- lands oudste pretpark. Vier rme pompen laten daar per een slordige 25 miljoen ku- e meter water stromen. r trainingen zijn de wild- terkanoërs aangewezen op gstromen in het buitenland, dichtstbijzijnde is die op de as bij Sauheid, in de buurt Luik. at is te doen vanuit Zuid burg, maar nu ik in Breda n, zal er voorlopig niet veel r van kanoën komen", al- de 19-jarige Lisette Sins, aan het Nederlands Weten- "ppelijk Instituut voor Toe- e (NWIT) aan een vierja- e studie begonnen is. Opge ld in Limburg, maar met ise 'roots'. Oudere Breda- 5 herinneren zich wellicht haar vader, Koos Sins, die de tijd dat Baronie nog be- d voetbal speelde, het shirt die vereniging droeg. Die is nwoordig onderdirecteur het CIOS in Sittard, een iding voor sportleraren. het CIOS kwamen Lisette haar broer Frits, die even- meedraait in de nationale voor het eerst in contact t de kano's. Het wildwatervaren kent drie soorten kano's en twee soorten disciplines. Lisette Sins vaart in de KI, een kajak waarin de bestuurder één peddel met twee bladen hanteert. Een Cl is identiek aan een KI, maar de peddel heeft nu maar één blad. Verder is er de C2, waarin twee kanoërs ieder één peddel met één blad gebruiken. De twee verschillende disci plines zijn de slalom en de af vaart. Bij de slalom, de naam zegt het al, moet een aantal poorten genomen worden, bij de afvaart zijn geen poorten en gaat het simpel om de snelste tijd. Bij de slalom geldt een systeem dat wel wat wegheeft van dat bij een springconcours voor paarden. De eindklasse ring ontstaat uit een combina tie van tijd en straf punten. Een wildwaterparkoeurs telt meestal ongeveer 24 poorten, Lisette Sins: Voorlopig komt er niet veel meer van ka noën". - FOTO HANS CHABOT Lisette Sins in actie op de wildwaterbaan in De Efteling. bestaande uit twee rood-wit geschilderde buizen, die naast elkaar boven het water han gen. Het raken van één van de buizen van een poort levert vijf strafpunten op, het missen van een poort vijftig. De poorten moeten in een van te voren be paalde richting 'genomen', worden; op, af, of achteruit. Oftwel met de stroom mee, eerst passeren en dan tegen de stroom in door de poort, of ach teruit door de poort. Een gemist poortje kan een verloren kam pioenschap betekenen. In twee manches wordt alles beslist. „Zondag miste ik in de eerste manche een poort, maar in de tweede gelukkig niet. De beste manche telt. „Veel mensen denken dat je voor wildwaterkanoën over veel kracht moet beschikken, maar dat is niet zo. Natuurlijk heb je wel wat uithoudingsver mogen nodig, maar zonder vol doende techniek kom je ner gens", aldus Lisette Sins, die eerder twee maal Nederlands kampioen bij de junioren werd. De tweede keer dat zij de ju- niorentitel pakte, behaalde ze bovendien een beter resultaat dan de nummer één bij de se nioren, zodat ze afgelopen zon dag, strikt gesproken, voor de tweede maal nationaal kam pioene is geworden. „In de winter doe ik wel aan duurtraining, lopen en fietsen, en daarnaast een beetje krach training, maar niet echt fana tiek. Om de 'nul' te varen op de slalom, zonder strafpunten dus, telt maar één ding en dat is techniek. Pas bij een lange af vaart van 20 minuten of zo, dan gaat de spierkracht echt mee tellen". Wildwaterkanoën is geen goedkope sport. Niet omdat zo'n moderne kano, die maar een kilo of vijf, zes weegt, met 1500 gulden onbetaalbaar is. Dat kost een beetje surfplank tenslotte ook. De vervoerskos ten rijzen de pan uit, want iedere surfer kan om de hoek zijn plank te water laten, maar de Nederlandse wildwaterka- noër moet een eind rijden voor hij op zijn favoriete wilde wa ter tekeer kan gaan. Het ligt dan ook voor de hand dat de Europse toppers uit bergachtige landen komen; Zwitserland, Frankrijk, Oos tenrijk. In verband met de pas aangevangen studie heeft Li sette Sins de kernploeg vaar wel gezegd, nadat ze als juniore al een keer aan een Europees kampioenschap had deelgeno men. Verder is ze twee keer op de BBC te zien geweest als gast in het programma 'Peddles Up', dat op en rond een woeste bergbeek in Wales werd opge nomen. „Dat was heel leuk. De hele wereldtop was er, het was een soort behendigheids wedstrijd met hindernissen. Je moest met de punt van de kano een bal ra ken, met de kano over een soort wipplank in het water en eski moteren onder een poortje door. Dat laatste viel niet mee, want het werd eind oktober op genomen. En als je dan een keer verplicht kopje onder moet, is het wel even doorbij ten...". rPietWillemse HA - Na de gebruikelijke zomer- P gaat vanaf 14 september de ashcompetitie weer van start. In t-Brabant wordt daaraandeelge- en door de verenigingen Etten- Breda, Oosterhout en Bosschen- fd. ri in de dames- als de herencompeti- ls Etten-Leur de vereniging, die in de gste divisies vertegenwoordigd is. Het te damesteam speelt voor het tweede f m de eerste divisie. Omdat het team onaal gezien op eenzame hoogte k hetgeen ook blijkt uit toernooi- nningen van Lenie Simons en Ka- vroon, moeten de tegenstanders over algemeen boven de rivieren gezocht en. Pellikaan 1 uit Goirle is de enige re Brabantse vertegenwoordiger in afdeling. Het eindresultaat van de vo- oompetitie, een goede middenmootpo- °°k deze ronde weer tot de mo eheden behoren. Het tweede dames- speelt in de derde divisie. °or het eerste herenteam van Etten- leek de eerste divisie afgelopen sei- lets te hoog gegrepen. Het team ein- e op de zevende plaats, hetgeen auto matisch degradatie naar de tweede divisie betekende. Voor de komende competitie heeft het team nogal wat veranderingen ondergaan. Alan Dick en Peter Meyer hebben hun plaats behouden, het vertrek van Tony Carter en Ron Margés is opge vangen door de terugkeer van Lex Jacob - hij was al eerder vaste basisspeler, maar werd lang geplaagd door een achillespees blessure - en de komst van Dirk Termijn, die vorig jaar nog in het derde team speel de, maar zich prima heeft ontwikkeld. Met deze bezetting moet het team hoge ogen kunnen gooien. Etten-Leur 2 speelt voor het tweede jaar in de tweede divisie. Het vorige sei zoen werd afgesloten met een goede vierde plaats. Door interne wisselingen en de in deling in een sterke afdeling zal het team alle zeilen moeten bijzetten om zich te kunnen handhaven. De heren van Etten- Leur zijn daarnaast nog met een team in de derde divisie en drie teams in de vierde divisie vertegenwoordigd. Zowel Breda als Oosterhout komt uit in de derde divisie bij de heren. Beide ver enigingen zijn er niet in geslaagd een be hoorlijk damesteam op de been te bren gen. Het eerste herenteam van Breda speelt al voor het derde jaar in de derde divisie. Het team heeft goede basisspelers, zoals onder anderen Hans Zwagers, twee voudig finalist in het BSO-toernooiencir- cuit. Een derde plaats, het eindresultaat in de vorige competitie, moet ook dit jaar weer haalbaar zijn, volgens Hans Wijlens, de enige nieuwkomer in het team. Breda speelt ook met twee teams in de vierde en een team in de vijfde divisie. Oosterhout heeft voor het eerste jaar een herenteam in de derde divisie. Door het vertrek van Ronald Gilde, de eerste en veruit sterkste speler, heeft het team een veer moeten laten. Oosterhout is ook met een team in de vierde en twee teams in de vijfde divisie vertegenwoordigd. Regionaal gezien is Bosschenhoofd de laagst spelende vereniging. Het dames team draait al enige tijd mee in de derde en laagste divisie, maar bezit niet de kracht hogerop te komen. Het eerste he renteam, dat evenals het tweede team in de vierde divisie speelt, zit al enkele jaren op de springplank om de overstap naar de derde divisie te maken. Daarvoor is een team met een brede samenstelling nodig en daaraan mankeerde het tot nu toe steeds. Met een gelukkige indeling moet Bosschenhoofd echter in staat worden geacht te promoveren. Onzeltruisb00gmedewerker TVT* f f-r 1 1 11 teencorsoweekeinde c Klein-Zundert op Üf1 *'en meter match- boog een internatio- teedstrijd gehouden te- ftet Zwitserse Obe- tnngen. j^teerse vereniging enkele Zwitserse kern- eden in haar midden en finH„ ?e gespecialiseerd in rdeel knielend op der- r. Het gelukte deze na volgers van Willem Teil niet om enige eerste plaats te vero veren op Oranje of enkele ge delegeerden van België, die ook aan deze wedstrijd meededen. Karei Kusters uit het Belgische Weelde en Frans Jansen uit Baarle-Nassau streken op res pectievelijk 30 en 10 meter match met de eer. International Kees Grau- mans uit Gaider deed niet mee. Graumans heeft al enige tijd last van een slepende blessure en het ziet er naar uit dat dit nog een tijdje gaat duren. UITSLAGEN DERTIG METER Staand: 1 Karei Kusters 284, 2 Jack van Bekhoven 283,3 Frans Jansen 271 (13x10), 4 Erik Vermeer 271 (9x10), 5 Armin Krat- tiger 270, 6 Andreas Steinmann 268, 7 Frank Vermeiren 267,8 Jürg Schlegel 265 (9x10), 9 Ron Houtlosser 265 (8x20), 10 Er in ano Bachman 262 (10x10), 11 Leo Nouws 262 (8x10), 12 Anton Ma rij nissen 261,13 PiéÉWouws 260,14 Wiliam Ermens 256, 15 Karl Blaser 254 (12x10), 16 Adri Jansen 254 (8x10), 17 Paul Hoynck-van Papendrecht 253, 18 Peter Smit 252, 19 Adri Goossens 250. 20 Jan Snoeys 245, 21 Jan van Gils 243,22 René Lomans 228, 23 John Theuns 226 punten. Knielend: 1 Frans Jansen 296, 2 Ermano Bachman 295, 3 Andreas Steinmann 293, 4 Jürg Schlegel 292,5 Karei Kusters 291,6 Armin Krattiger 286,7 Paul Hoynck-van Papendrecht 285 (9x10), 8 Ron Houtlosser 285 (17x10 12x9 7xmouche), 9 Jack van Bekhoven 285 (17x10 12x9 4xmouche), 10 Leo Nouws 285 (17x1011x9), 11 Karei Bla ser 280, 12 Erik Vermeer 279, 13 Frank Vermeiren 277,14 Hans Peter Blaser 276 (14x10), 15 H. Höher 276 (13x10), 16 Frans Hess 272 (13x10), 17 Anton Marij nissen 272 (11x10 13x9), 18 Wiliam Ermens 272 (11x10 12x9), 19 Jan van Gils 264, 20 John Theuns 262 (13x10), 21 Karl Blaser jr. 262 (9x10), 22 Peter Smit 261, 23 Adri Jansen 259, 24 Piet Nouws 255 (9x10), 25 Jan Snoeys 255 (6x10), 26 Adri Goossens 253, 27 Heidy Dascher 228, 28 Wim Aarts 246, 29 René Lomans 240 punten. Totaal: 1 Karei Kusters Weelde België 575, 2 Jack van Bekhoven Achtmaal 568, 3 Frans Jansen Baarle-Nassau 567,4 An dreas Steinmann Zürich Zwitserland 561, 5 Ermano Bachman 557 (35x10) (Zwits.), 6 Jürg Schlegel Zürich 557 (32x10), 7 Armin Krattiger Zürich 556, 8 Ron Houtlosser Amsterdam 550 (25x10 24x9), 9 Erik Vermeer Dorst 550 (25x10 22x9), 10 Leo Nouws Wernhout 547, 14 Frank Vermeiren Weelde 544, 12 Paul Hoynck-van Papendrecht Breda 538, 13 Karei Blaser jr. Zürich 534,14 Anton Ma- rij nissen Zundert 533,15 Wiliam Ermens Dorst 528, 16 Piet Nouws Zundert 515,17 Peter Smit Sprang-Capelle 513 (16x10), 18 Adri Jansen Baarle-Nassau 513 (14x10), WILLEM-JAN VAN LOENHOUT uit Nieuw-Vossemeer ein digde als derde in een amateurkoers over 120 kilometer in de Belgische plaats Beveren-Melsele. Henri Biemans uit Hoeven werd zevende. CORA BEKS uit Wouw behaalde de derde plaats in de dames wedstrijd om de Grote Prijs Zonnebeke (België). Cecil van Dongen uit Dongen werd twintigste. JACK BEKS uit Wouw passeerde in de GP Zonnebeke als vijf tiende amateur de finishlij a VAN HET WEEKEND FCK (topklasse, 20.30 uur De Leede Roosendaal). Eredivisie driebanden voor viertallen Vrijdag 11 september: Volmac Hilver sum - Lindberg Park Rijen, Dom- melsch Bier Wijchen - d'n Iemhof Oss. Zaterdag 12 september: Fino Rotter dam - Holland Casinos Ulestraten, Manudax/Ona Heeswij k-Dinther - BV Hengelo Bier, PDS Utrecht - Gowa Et ten-Leur, Sharp Rotterdam - Fernic Rotterdam, Teletronika Zundert - EDO '83 Uitgeest (zaal Den Hoek in Zundert, aanvang 19.30 uur). Zaterdag 12 september: Spido 1 - Korvo 1 (16.00 uur Klundert). Zondag 13 september: Terheijden - Volt (14.00 uur Terheijden), Keep Fit 1 - Zwijndracht 2 (14.00 uur Roosendaal), BKC 1 - ODO 2 (14.00 uur Breda), Ze venbergen 1 - Juliana 2 (14.00 uur Ze venbergen). Top- en interregionale klasse Maandag 14 september: Van Oers - Delta Cleaning (hoofdklasse, 19.50 uur Rucphen), 't Ankertje - Rudy van der Zande (topklasse, 20.45 uur Rucphen), Molier/Impac - P. Bosmans (topklasse, 20.00 uur Dinteloord). Woensdag 16 september: West Roosen daal - FC Rouing (topklasse, 19.30 uur De Leede Roosendaal), Kefraplast - Competitie dames Zondag 13 september: Push - Zwolle (overgangsklasse A); Warande - Craeyenhout, Breda - Noordwij k (le klasse A); Prinsenbeek - Souburgh, Tempo - Etten-Leur, Liberty - Krim pen (2e klasse C); Made - Gilze-Rijen, Teteringen - Berkel-Enschot (derde klasse E); Zevenbergen - Zundert (vierde klasse E). Alle wedstrijden be ginnen om 12.45 uur. EN STANDEN BWF-koers Bavel Junioren: 1. J. Schiermannie (Breda), 2. R. Buikmans (Breda), 3. W. van Gor- kum (Bavel), 4. S. van Zundert (Ter heijden), 5. P. Bastiaansen (Rijsber- gen), 6. J. Rovers (Breda), 7. R. Ver- hoossel (Rijen), 8. P. Heeren (Breda), 9. J. Smans (Rijen), 10. P. Coehorst (Til burg), 11. J. Roovers (Prinsenbeek), 12. M. Broers (Rijen), 13. H. Hermans (St- Willebrord), 14. F. Maas (Breda), 15. P. Lammerse (Breda). Veteranen B: 1. R. Poels (Rijckevorsel), 2. M. Bijl (Vianen), 3. J. Krijnen (Bre da), 4. J. de Bie (Breda), 5. W. de Bruin (St-Willebrord). Veteranen A: 1. G. van de Bogaert (Den Bosch), 2. G. Hairwassers (Den Dungen), 3. C. van de Muyssenberg (Breda), 4. J. Jochems (Meerle), 5. C. Huybregts (Breda), 6. A. de Bruin (Rij en), 7. J. van Outheusden (Breda), 8. C. van Loon (Oosterhout), 9. C. Wierckx (Roosendaal), 10. J. Coense (Vlijmen), 11. A. Kloosterman (Breda), 12. J. Schouten (Rotterdam), 13. A. van Dijk (Sprundel), 14, A. Dekkers (Zundert), 15. A. Smits (Den Bosch). Amateurs B: 1. W. Bink (Rijen), 2. C. de Rooy (Etten-Leur), 3. A. Hannink (Den Bosch), 4. G. van Vlimmeren (Hoeven), 5. J. Goossens (St-Willebrord), 6. F. Goorden (Breda), 7. R Koeken (Prin senbeek), 8. J. van Vlimmeren (Etten- Leur), 9. A. Jongkind (Aalsmeer), 10. M. van Bijnen (Waspik), 11. C. van Ros bergen (Sprundel), 12. A. Mureau (Ma de), 13. A. Zuyker (Rijssenhout), 14. G. Verhoeven (Waalwijk), 15. M. Vermon den (Breda). Amateurs A: 1. M. Verhagen (Schaijk), 2. J. van Oers (Rijsbergen), 3. J. de Ko ning (Etten-Leur), 4. A. van Oers (Bre da), 5. A. Spapen (Gilze), 6. M. van Es (Dorst), 7. A. Goossens (St-Wille brord), 8. A. Goossens (St-Willebrord), 9. S. van Rijthoven (Breda), 10. J. van de Avoirt (Dorst), 11. J. de Bruin (St- Willebrord), 12. A. van Oirschot (Rijs bergen), 13. C. Mol (Etten-Leur), 14. M. Rombouts (Breda), 15. M. Haast (Zeg ge), 16. W. Heeren (St-Willebrord), 17. L. Peters (Tilburg), 18. J. Wijnings (Breda), 19. J. Jansen (Strjjbeek), 20. P. de Jong (Breda). Jeugdkoers Rijen 7 jaar: 1. E. Jongenelen (Hoeven), 2. Y. Peters (Soersel), 3. S. de Klerk (Oud- Gastel), 4. M. Schenkelberg (Ossen- drecht), 5. J. van Lissen (Kruisland). 8 jaar: 1. S. Heeren (St-Willebrord), 2. E. Gerritsen (Hank), 3. B. van Veeken (Zwijndrecht), 4. B. de Bruin (St-Wil lebrord), 5. W. de Feijter (Soersel). 9 jaar: 1. S. Rombouts (Rijsbergen), 2. R. Eliaarts (Wuustwezel), 3. A. van Herk ('s-Gravenwezel), 4. D. Verhei den (Nieuwrode), 5. B. van Schilt (Abs- dale). 10 jaar: 1. J. Maas (St-Willebrord), 2. T. Meijs (Nieuwrode), 3. A. Klaassen (Goes), 4. C. Godschalk (Steenbergen), 5. M. de Kuiper (Breda). 11 jaar: 1. D. Prins (Hank), 2. B. Heeren (Sprundel), 3. D. van Paasen (Hooger- heide), 4. E. Gelens (Breda), 5. C. Jonge nelen (Hoeven). 12 jaar: 1. D. van Elven (Rucphen), 2. T. Lenaarts (Paal), 3. R. Klippel (Schijf), 4. B. Jansen (Rijen), 5. J. Suykerbuyk (St-Willebrord). 13 jaar: 1. S. Jansen (Soersel), 2. P. van de Velde (Heerle), 3. G. Rivera (Leo- poldsburg), 4. L. van Anrooy (Nieu- wendijk), 5. G. van de Bossche (Kapel len). 14 jaar: 1. P. Jongenelen (Oudenbosch), 2. M. van Oort (Hank), 3. K. Langmans (België), 4. C. van Boven (Axel), 5. A. Slingerland (Hank). Junioren competitie Interregionaal A: Zierikzee - Baronie 0-2, RCS - Vlissingen 0-1, Goes - Mid delburg 2-3, NAC - Arnemuiden 5-0, Halsteren - Rood Wit 3-0, Beek Voor uit - Dosko 0-1. Interregionaal B: HW - Zierikzee 6-1, Baronie - Vlissingen 1-1, Rood Wit - Halsteren 0-2, Internos - NAC 1-5, Middelburg - Terneuzense Boys 2-1, KIoetinge - RBC 0-7. Topklasse A: FC Bergen - Steenbergen 2-3, Roosendaal - Sprundel 3-6, VES - Cluzona 4-0, Alliance - BSC 1-1, SC Gastel - Virtus 0-4, RBC - Internos 0-5. Topklasse B: Sprundel - Steenbergen 2-1, Virtus - Alliance 0-6, Roosendaal - Unitas 2-0, BSC - Dosko 3-3, RBC - MOC 1-3. Topklasse C: Dosko - Alliance 1-4, Steenbergen - RBC 0-4, BSC - Internos 2-3, Rood Wit - Halsteren 1-2, VES - Virtus 0-6. Van onze voetbalmedewerker OOSTERHOUT - Olympia '60 uit Dongen, debutant in de derde klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal, deed al meteen van zich spreken op de eerste competitiedag door bij Almkerk te winnen. Tommie Kerstens, de uit Rijsber gen afkom stige linker vleugelverde diger van RBC, trad gis teren in Zun dert in het huwelijk met Patty Nele mans. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN 19 Jan van Gils Roosendaal 507, 20 Adri Goossens Zundert 503, 21 Jan Snoeys Gaider 500, 22 John Theuns Turnhout 488, 23 René Lomans Breda 468. Enkele schutters, die niet bij de totaalstand voorkomen, hebben geen staand gescho ten. Tien meter match (enkel staand): 1 Frans Jansen Baarle-Nassau 373, 2 An- dré Bols Ravels België 368, 3 Andreas Steinmann Zürich 362, 4 Jack van Bek hoven 360, 5 Armin Krattiger Zürich, 6 Wim Gosens Terheijden 353, 7 Erik Ver meer Dorst 351 (10x10), 8 José Aarts-de Bie Sprundel 351 4x10, 9 René Lomans Breda 350, 10 Jan van Gils Roosendaal 348 (12x10), 11 Ermano Bachman Zürich 348 (9x10), 12 Irene van der Worp Made en Drimmelen 346,13 Carl Blaser jr. Zü rich 339, 14 Wiliam Ermens Dorst 333, 15 Bart Mutsters Zundert 330 (8x10), 16 Jan Snoeys Gaider 330 (4x10), 17 Peter Smit Sprang-Capelle 326, 18 Hans-Peter Bla ser Zürich 300, 19 Wim Aarts Sprundel 280,20 Jo van Kaam Made 170 punten. Een goede start dus voor de Dongenaren, die zaterdag moe ten aantreden tegen MW '58 uit Veen. Waarschijnlijk zal nu ook Ali Solmaz van de partij zijn. Hij heeft na zijn vakantie in Turkije nog wat aan zijn conditie moeten schaven, maar mogelijk zal trainer Harry Wijkmans hem zaterdag wel opstellen. Vice-voorzitter Oostelbos: „We kennen MW helemaal niet, maar we reke nen toch op winst". Bij PTT Breda zal Toon van de Galiën, die terug is van va kantie, weer in de basis staan. Nog niet zeker is of Herman Verhoeven, die met een knie blessure sukkelt, tegen Ter neuzense Boys mee zal kunnen spelen. Trainer Piet Klijs re kent op de tweede winstpartij in de derde klasse A. Zwaluwe zal zich kunnen herstellen van de nederlaag tegen PTT door. een overwinning op het even eens slecht gestarte Nieuw- dorp. In de tweede klasse A gaat Dinteloord op bezoek bij Zwart Wit '28, dat met een 0-0 gelijk spel bij Arnemuiden van start ging. Het wordt vast een zware kluif voor de ploeg uit Din teloord. In de vierde klasse A moet Kogelvangers het opnemen te gen VCK. Trainer P. van der Giesen mist laatste man Rob Heystek, die met vakantie is, en spits Piet Bolle, die in West- Duitsland vertoeft bij een mili taire oefening. „Ik ken onze te genstander van zaterdag niet", zegt de trainer van Kogelvan gers, „maar ik heb wel gehoord dat VCK goed gespeeld heeft tegen Bevelanders. Het zal niet gemakkelijk worden, maar ik hoop toch dat onze jongens het minimaal zo goed zullen doen als afgelopen zaterdag". Klun dert gaat op visite bij De Meeu wen. Debutant The Gunners uit Breda treedt volledig aan tegen Family Boys. De Tilburgse club speelt al jaren mee in de top. „Afgelopen zaterdag ging het aan alle kanten mis", zegt trai ner Peter Bogers van The Gun ners. „Het is nog wat wennen in de vierde klasse. Het zal ook nu weer een harde dobber wor den. Ik hoop dat de groep op re vanche belust is". In 4B speelt ONI uit 's Gra venmoer tegen Nivo Sparta en BVC gaat in Tilburg de strijd aanbinden tegen JPS. In 3B zal Good Luck uit een ander vaatje moeten tappen dan in de eerste ontmoeting tegen Beatrix. Bij Tricht moet de ploeg uit Raamsdonksveer toch min stens één punt meenemen. PROGRAMMA Tweede klasse A: SSC - AZW, Al- tena - SC Everstein, Serooskerke - Wilhelmina '26, Hoek - Arnemui den, Zwart Wit '28 - Dinteloord, Kloetinge - Oostkapelle. Derde klasse A: PTT Breda - Ter neuzense Boys, WHS - Veere, Yer- seke - NOAD '67, Zaamslag - Ka- pelle, Tholense Boys - Bruse Boys, Nieuwdorp - Zwaluwe. Derde klasse B: Beatrix '63 - Heu- kelum, NOAD '32 - Woudrichem, Sleeuwijk - Almkerk, Olympia '60 - MW '58, Herovina - Veen, Tricht - Good Luck. Vierde klasse A: MEVO - Krab- bendijke, De Meeuwen - Klundert, Kogelvangers - VCK, Bevelanders - SPS, SSV '65 - Wemeldinge, Nieuwland - DFS. Vierde klasse B: Nivo Sparta - ONI, The Gunners - Family Boys, JPS - BVC '54, Sparta '30 - ASH, Giessen - NEO '25, Haatten - Rijs- wijkseBoys.

de Stem | 1987 | | pagina 13