Carel van Hecke stopt er mee PI iST WILDE NIET MEEWERKEN; AXEL GEEFT 500 GULDEN a 'arieerd progra lis in Nieuw-Namen e wereld aait ffiSTEM Veel belangstelling voor Prisma-visie bESTEM bij uw IT BRUINS' LEVEN EF JE THUIS] Philips gtmdeal d naar uithoek, en drukke baan een rustig rflat, eveneens. |P. de Letter eenzaam. Dat t kampioen e. Maar wat doe |van Sint-Jan n. beseft, dat "die- fezelfde situatie eenzaam gevoel fHging ^t-in. en, volleybal, een| samen gezellig samen koken de schoolkantine?! tde eenzaamheid I De een pakt een e vriendin, buurt en als u het nummer van op de achterzijde ntralè nummer weg wijst naar del informatie over de plaats. Aai eens een krokodil PLAATSELIJK NIEUWS Openingsavond KYG geslaagd Volgende week taptoe Koewacht VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 T22 terd. VOORZITTER VERLAAT MUZIEKVERENIGING NA TWAALF JAAR I Objectiviteit Scrupules Dekt, komt u wel Verpakking Patrick Vonck kampioen Vogelvlucht Axel Clinge Ossenisse Nieuw-Namen St.-Jansteen Vogelwaarde n, mist of kou, u leeft ruinste leven als u de I n huis haalt. jan onze correspondente r-JANSTEEN - Op 1 ja- luari 1988 legt Carel van hecke zijn functie als voor- Etter van de muziekvereni ging Sint-Jan neer. Dan jeft hü twaalf jaar de jorzittershamer gehan- I (jig jaren maakte hij ups en Lns mee. Toch zegt hij dat dê zierige momenten overdui- Piijk de boventoon voeren. Hoogtepunten waren de pro- Lie naar de eerste afdeling Idens het concours te Woaw 1984 en het behalen van de rste prijs tijdens de regionale mfdoensehaPP"1 begin J985 in Tilburg." „Minder prettig was de pe riode waarin gesukkeld werd met een groep majoretten. Eigenlijk een showonderdeel, dat niet zoveel van doen heeft met de fanfare. Omdat er zo veel verloop was in deze jeug dige groep en te weinig aan was, werd besloten ermee op te houden. Van Hecke is er trots op dat de fanfare tijdens zijn ambts periode muzikaal op en be hoorlijk peil is gekomen. Uit drukkelijk laat hij er wel op volgen dat dat niet zijn ver dienste, maar die van dirigent Leo Verstiggel is. „Mijn taak was zuiver be stuurlijk en zo hoort het ook. Het muzikaal gedeelte behoort de dirigent en kapelmeester toe." Hij ziet de toekomst niet somber in. „Het aantal muzi kanten bedraagt zestig. Begin de jaren zestig waren er soms maar twaalf muzikanten. Daaruit blijkt dat de belang stelling toeneemt voor muziek, zeker bij de jeugd. De muzikale vorming via de regionale mu ziekschool is een zege voor de gezelschappen." Financieel gezien zullen de muziekverenigingen volgens Van Hecke meer dan nu het ge val is aan zelfwerkzaamheid moeten doen. „Het wijst er dui delijk op dat de gemeentelijke subsidies eerder af dan toe zul len nemen. Persoonlijk zou ik liever zien dat een vereniging zonder subsidie kon draaien, maar dat zal wel een utopie zijn. Al met al houdt het toe komstbeeld wel in dat de con tributies aangepast moeten worden. Dat gebeurt ook nu al. Een muziekgezelschap kost veel geld. Dure instrumenten, soms zelfs achtduizend gulden, een uniform circa achthonderd gulden. De steun van de bevol king, door bijvoorbeeld dona ties, is erg belangrijk." Hij ziet het dan ook als een van zijn laatste taken om de komende weken nog een bepaalde wijk af te gaan voor het aanwerven van nieuwe donateurs. Er is voor hem nog geen op volger gevonden. Op 31 decem ber stopt hij er mee en zijn be stuursleden betreuren dat. On danks het feit dat zij wisten dat hij niet langer dan tien jaar aan zou blijven, waren ze toch verrast. Toch hoopt Van Hecke op 31 december de voorzitters hamer aan een geschikte op volger te kunnen overhandi gen. HP3U| Met Philips UV A solariums. Die zorge, I voor de snelste want UV A stralenv~1 kleuren direkt het pigment in uw f Bovendien wordt u* I huid er niet rood vai I is wel welkom in Axel Kom eens bij ons li om te kijken naardt'l uitgebreide collectie A solariums van Philips. liefst vier nieuwe 'oenngen. Philips gt dat u veilig en uuriijk bruin rdt. Én blijft ar kan geen ekje wintersport lenop. Welkom uw Philips ndealer. HP 31(1 Van onze verslaggever J5L - Het Inter Kerkelijk Vredesberaad (IKV) j*wel welkom'in Axel om er een expositie in te Ichten over de verhoudingen tussen Oost en Pest. irgemeester wethouders van Axel willen daarvoor [et gemeenschtpscentrum De Halle beschikbaar stellen, lovendien stoppen ze het IKV de gevraagde vijfhonderd ilden subside toe voor de inrichting van de tentoon- HP31I lhng. J I in Axel hebben 3 en W een vol- acht van de gemeenteraad 1 dergelijke üeine subsidie- rzoeken op «gen houtje af- jerken. De raid krijgt dan de ■rantwoordirg van de uitgave ftemdelijk ca het bordje via 0 begrotingswijziging. I Het besluit «n het Axelse col- ge staat Ijnrecht tegenover 1 mening de de meerheid van ft Hulster dagelijks bestuur f op na loudt. Die wil geen jedewerkng geven aan de ri toons teling van het IKV. Burgemeester F. Jacobs mo- lerde let standpunt door te ilen di het IKV geen objec- ive mening is toegedaan op van de ontwape- tiek. „Het IKV is erg ijdij partijpolitiek ge stelde Jacobs. „En Hen we ons als ge meente niet mee vereenzelvi gen". Wethouder P. Weemaes en zijn PvdA-raadsfractie bleken juist het tegendeel van mening. Vol gens hen is de expositie juist nu van belang, nu de ontwape- ningspolitiek weer volop in de actualiteit is. De PvdA heeft deze week B en W en de ge meenteraad in een brief ge vraagd om het verzoek van het IKV alsnog te honoreren. De PvdA wijst erop dat de minis ter van defensie blijkbaar heel wat minder scrupules heeft dan de Hulster bestuurders. Immers, die nodigde bij de viering van het 20-jarig jubi leum van het IKV deze vredes beweging uit voor overleg over de oost-west-betrekkingen. Dit, omdat zowel de regering als het IKV hetzelfde doel na streven. Illll NAMEN - Ter ge- leid van de jaarlijkse is voor komend ;einde in Nieuw-Na- een gevarieerd pro- a in elkaar gestoken, dagen lang krijgen de D i ■stri]d was tnt di< ST.-JANSTEEN -I Door in [laatste wedstrijd 37 pun- bijeen te schieten is P. (tter clubkampioen ge- 'den van de schutters- iet de Stichting Ideële Reclame SB® strijd was tot die laatste strijd open, maar door juist dat gebeuren goed voor de te komen eigfnde De Let- de titel toe. Tweede igden G, Inglels en E. Ver eren met 39 punten en op lerde plaats kwam E. Sa- met 35 punten. J. de Letter i vierde met 31 punten. de beginnende schutters de overwinning voor G. iels met 31 punten voor B. in met 5jpunten. Donder- 10 septenber is er om 19.30 een prijschieting in café ZUIDWEST NEDERLAND ito re gneuzdi, Hulst en Goes. ■_essei en telefoon- ■Neif op pagina 2. Hertstijden: 1-1330/13.30-17.00 uur. izen: Rein van der (editie-chef). Joep Men, Emile Calon, ',n van Damme, Ton ;en (sport), Cor J.de (foto). Frank Deij, Eugène Iraeten. lelburg: Jan Jansen. lentle-exploitatle iteur Zeeland: 'iu, privé tel.01150- inwoners een veelheid aan activiteiten voorgeschoteld. Het begint zaterdag om 13 uur met een oriëntatierit voor auto's, voor inwoners en oud inwoners van het dorp. Ze kun nen zich een half uur voor het startsein laten inschrijven bij café Van der Heyden. Kaarters kunnen die middag terecht in café Du commerce. De kermis wordt om 19.15 uur muzikaal geopend met medewerking van fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Namen en Sint Cecilia uit Kieldrecht. Voor de jeugd draait in De Kauter vanaf 20 uur een disco. De Scheldezonen en Sint Ce cilia zijn zondag alweer vroeg present als ze om 11 uur de eucharistieviering opluisteren. Nog meer muziek is er 's mid dags als de Scheldezonen, Nooit Gedacht uit Graauw, St. Jan uit Sint-Jansteen en de Hul- stacker Bub'n door het dorp paraderen. De gehele kermis door presenteert café Du Com merce disco-muziek. Op kermismaandag zijn er kaartingen en schietingen in de verschillende horecabedrijven. Bovendien krijgt om 14 uur de jeugd van de basisschool een kermisspel voorgeschoteld. Trimlopers in verschillende ca tegorieën kunnen om 19 uur het startsein verwachten. Ook dinsdag 15 september wordt er ter gelegenheid van de kennis weer gekaart en geschoten. Hoofdmoot van die dag is de 31e Scheldeprijs voor amateurs met veel bekende renners uit de streek. Voorbeeld van hoe de "huid' kan beschermen tegen vij anden: de fazanthen broedt bijna een maand, en heeft er dus alle belang bij dat ze niet te veel opvalt, archief de stem Dat kan nog tot en met 27 september in het Zeeuws Biologisch Museum. Of om het correct te zeggen: in het Zeeuw Museum, af deling Natuurhistorie. Staat het Zeeuws Museum in Middelburg, de afdeling Natuurhistorie is geves tigd in het koetshuis van kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle, aan de Duinvlietweg. Het museum is dagelijks open (ook op zondag dus) van 10.00 tot 17.00 uur. Voor de toegangsprijs hoef je het niet te laten: één vijf tig per per soon, kinderen en 65+ de helft Niet alleen het museum is een bezoek waard, ook de omgeving heeft veel te bie den: een gedeelte van de bin- nenduinbossen van de Wal- cherse Manteling. Er zijn verschillende gemarkeerde wandelroutes en de herfst heeft al duidelijk het bos te pakken, dus voor de liefhebb- bersMaar nu eerst naar binnen. De tentoonstelling onder bovengenoemde titel heeft betrekking op de huid van dieren en mensen. In de inleiding van een begeleidend boekje zegt men het zo: De huid is veel meer dan 'een velletje om ons lijf'. Via onze huid staan we in contact met de buitenwereld. Tegelij kertijd moet de huid ons ook beschermen tegen diezelfde buitenwereld. De huid is als orgaan dan ook net zo be langrijk voor ons als bijvoor beeld het hart en de hersenen. De menselijke huid vormt een lap van ongeveer 1,5 ku bieke meter. De dikte van de huid varieert van een tot vier millimeter. De huid zit niet alleen aan de buitenkant van ons lichaam, maar loopt bij de lichaamsopeningen door naar binnen. De slijmvliezen van neus, mond, endeldarm en schede horen dus ook bij de huid. Geen wonder dat de onder titel van het boekje dan ook luidt: meer dan verpakking alleen. Die beschermende functie is veelomvattend: te gen ziekteverwekkers, stof, vuil, chemische produkten bijvoorbeeld chloor en zouten in zwemwater, maar ook te gen schadelijke ultra-violette straling. Tegen mechaniche krachten als drukken en sto ten (eelt!). De huid voorkomt dat we uitdrogen en langs de andere kant ook dat we niet 'inrege nen'. We kunnen rustig een behoorlijke tijd in bad liggen alvorens we gaan opzwellen vanwege door de huid opge nomen water. Wat de huid betekent voor dieren als bij voorbeeld vissen die in zee water leven, is een verhaal apart. Want zeewater is flink agressief: het tast bijvoor beeld vrij gemakkelijk beton aan. Wij mensen lopen met na genoeg naakte huid rond, we bedoelen: zonder dichte be haring, bevedering of voor zien van flink wat hoorn (zo als de krokodil bijvoorbeeld, die men echt aaien kan). Wei nig van onze verwanten - zoogdieren, vogels, reptielen - hebben dat. Kikkers en pad den zijn nog kaler dan wij: die hebben een te verwaarlo zen opperhuid en daarom is zout en zoutig water voor hun een dodelijke vloeistof. Die bedekking van de huid geeft ook weer op vele manieren bescherming: tegen kou, maar bijvoorbeeld ook tegen vijanden omdat de huid be dekt is met een uitstekend camouflagepak. Denken we maar aan het donskleed van jonge meeu wen, sterns, steltlopers, wei devogels, fazanten en patrij zen. Ook bij volwassen vo gels: een houtsnip tussen dor blad valt niet op. Pas als de vogel opvliegt, bemerken we zijn aanwezigheid. Bij de nachtzwaluw is het van de zelfde lap een broek. De fan- zanthen, zoveel soberder ge kleed dan haar haan, is de aangewezen figuur om ach tentwintig dagen ergens rus tig te zitten broeden. Zij im mers valt nauwelijks op. Bij eenden precies hetzelfde, kortom: alleen dat aspect al is bijna onuitputtelijk. De tentoongestelde papegaai- In het voormalige koetshuis van kasteel Westhove, tus sen Domburg en Oostkapelle, is het Zeeuws Museum voor Natuurhistorie gevestigd. vis laat duidelijk voelen dat de bedekking of de vorm van de huid ook bescherming te gen vijanden kan bieden. Duizenden fijne stekeltjes zorgen er wel voor dat een potentiële consument zich even bedenkt. Dit is zo'n echte blijf-van-mijn-lijf- huid. Dan hebben we het nog niet gehad over de huid als zintuig voor wat we met name het gevoel noemen. Kijk maar eens hoe daar bij het vrijen gebruik van ge maakt wordt! Of: de huid in relatie tot planten. Zaden en vruchten die erin haken of kleven en zo ver weg van de moederplant getransporteerd worden. Kortom een uiterst boeiende tentoonstelling, niet alleen om te kijken, maar vooral om te voelen! Met de huid aan voelen hoe de huid van een ander aanvoelt. Ook de vaste opstelling van het museum is een bezoek meer dan waard, vooral de zeewateraquaria blijven boeien, maar ook de collectie opgezette vogels en zoogdie ren, de diorama's met dieren in hun natuurlijk midden met onder andere een lij stersmidse en dergelijke. Dat alles met duidelijke toelich ting, zeer leerzaam op een speelse manier, zonder echt het gevoel te krijgen: men moet ons zonodig weer wat bijbrengen. Aai eens een kro kodil nog tot 27 september aanstaande. VOGELWAARDE - Patrick Vonck is bij de heren A kam pioen geworden van de tennisvereniging Vogelvlucht uit Vogelwaarde. In de finale versloeg hij Reggie Lambert Bij de dames was de titel voor Daniëlle de Schepper, die Tilly de Kort-Martinu in de eindstrijd terugwees. Daniëlle de Schepper won ook het dames-dubbel, samen met Bri gitte de Schepper-Van Dijk. Patrick Vonck en Reggie Lambert wonnen bij heren. Eindstanden: Jongens A enkel: 1. Erwin Deij, 2. Mark Vonk. B: 1. Pa trick Vermeulen, 2. Edwin Valent Dubbel: 1. Raf van Assche/Erwin Dey, 2. Gerben Geus/Dennis de Poorter. Meisjes enkel A: 1. Chantal Verschue- ren, 2. Wendie de Schepper. B: 1. Els Geus, 2. Sandra Lambert. Dubbel: 1. Wendie de Schepper/Danny Gem, 2. Chantal Verschueren/Use Strobbe. Mixed: 1. Ester Geus/Dennis de Poorter, 2. Wendie de Schepper/ Gerben Geus. Heren enkel A: 1. Patrick Vonck, 2. Reggie Lambert. B: 1. Ferdie Lambert, 2. Frans Piessens. Dubbel A: 1. Patrick Vonck/Reggie Lambert, 2. Aloys Sponselee/Alfons Schelfout B: 1. Stannie Vink/Jan van Dam, 2. Piet de Rijk/Frans de Rijk. Dames enkel: 1. Daniëlle de Schepper, 2. Tilly de Kort-Martinu. Dubbel: 1. Daniëlle de Schepper/Brigitte de Schepper- Van Dijk, 2. Chantal de Dijcker/Lucy van de Maas-Kints. Mixed: 1. Da niëlle de Schepper/ Reggie Lambert, 2. Tilly de Kort-Martinu/Aloys Sponselee. Van onze verslaggever HULST - De manifestatie Prisma-visie heeft in Hulst een grote belangstelling ge trokken. Veel nieuwgierigen kwamen een kijkje nemen in het pand van de Stichting Prisma in de Bonte Hondstraat. Daar kon men kennis maken met de veelheid aan therapieën, cur sussen en lezingen die de stich ting verzorgt. Uiteraard waren er tal van specialisten in de verschillende paranormale dis ciplines aanwezig om de nodige uitleg te geven. Bezoekers kon den er tegen een kleine vergoe ding ook een kort consult krij gen. De medewerkers van Prisma konden alvast heel wat nieuwe cursisten inschrijven en meen den dat de bedoeling van de dag, de mensen laten kennis maken met wat Prisma te bie den heeft, volledig geslaagd is. Een extra steuntje om verder te gaan was een kaart van een be zoekster, die gisteren in de bus viel. „Ik was nog vrijwel onbe kend met hoe Prisma werkt. Ik wist niet goed wat ik verwach ten kon", aldus het kaartje. „Maar het heeft zelfs wat ik had durven verwachten over troffen". Aan Prisma-visie heeft de stichting ook contact overge houden met iemand die zich bezig houdt met 'rebirthing'. Deze techniek heeft de bedoe ling allerlei gebeurtenissen sinds de geboorte opnieuw te beleven en zodoende opgelopen trauma's en stressveroorza- kende situaties weg te werken. Binnenkort komt ook daarover een nieuwe cursus. GOA - Jeugdleden van de hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) visten op de kleine kreek de laatste wedstrijd in dit jaar meetel lend voor het clubkampioen schap 1987. In de categorie acht tot elf jaar ging de eerste prijs naar Jack de Putter met 245 punten. Hij sleepte de titel in de wacht. 2. Izmar Meesen 220 pnt, 3. Gert Jager 215. In de categorie twaalf tot veer tien jaar werd Steven Van- lerberghe kampioen. Hier is de uitslag als volgt: 1. Fraink van de Wege 560 punten, 2. Steven Vanlerbergh 560, 3. Adwil de Wolf 470. VISWEDSTRIJD - De vis sersvereniging De Clingse Hengelaars houdt zaterdag 12 september op het viswater De Zestigvoet een clubwedstrijd. Er zal gevist worden langs de Kielweg en de plaatsen wor den via loting aangewezen. De wedstrijdduur is bepaald op drie uur en daarna worden de prijzen uitgereikt in café De Troubadour. Men begint om 13.30 uur. VOORLICHTING - De leden van de Katholieke Bond voor Ouderen worden op vrijdag middag 11 september in het gemeenschapshuis Malper- tuus over twee onderwerpen voorgelicht. Het begint met een uiteenzetting over de wet met betrekking tot de bejaar denoorden. Het tweede on derwerp omvat een uiteenzet ting over de islam. Voor die uiteenzetting zorgt pater Van de Branden, die gestudeerd heeft in de oude oosterse talen en die vele jaren docent was aan de universiteit van Bei roet. KAARTING - Aan de eerste competitiekaarting na de va kantie van kaartclub Ons Vermaak deden 44 personen mee. Uitslag: bieden: 1. P. Ne ve, Kloosterzande, 2. A. de Kort, Kloosterzande, 3, P. Bo- gaart, Ossenisse. Jokeren: 1. mevr. Remijn, Ossenisse, 2. mevr. Van Heese, Ossenisse, 3. mevr. Asselman, Klooster zande. De volgende'kaarting is zaterdag 19 september om 19.30 uur in het verenigings gebouw. GAALBOLLEN - Gaaibolclub De Dwarsliggers houdt zater dag 12 september een gaai- bolling voor jong en oud in het verenigingsgebouw. Aan vang 19.30 uur. OUD PAPIER - Zaterdag 12 september is er ten bate van de W Hulsterloo de maande lijkse ophaling van oud pa pier. De ophaalploeg vertrekt om 9 uur in de Hulsterloo- straat. KAARTING - Uitslag vrije kaarting in café Du Commer ce: 1. J. de Loos en Rob. Ver bist, 2. R. Thilleman en J. Vermeersen, 3. K. van Water schoot en Luc. Timmermans. DISCO-AVOND - Tijdens de kermis houdt de fanfare De Scheldezonen zaterdag 12 september een disco-avond in het gemeenschapscentrum De Kauter. Medewerking ver leent discobar El Djedda. Aanvang 20.30 uur. BEJAARDENSCHIETING - Op donderdag 17 september is er een bejaardenschieting in café Picavet aan de Hulster- loostraat. Aanvang 13.30 uur. KERMISSCHIETING - Op maandag 14 en dinsdag 15 september zijn er kermis- schietingen in café Picavet aan de Hulsterloostraat. Aan vang telkens 14.40 uur. VLEESPRIJSKAARTING - Ter gelegenheid van de ker mis zijn er op vrijdag 1 en dinsdag 15 september vlees- prijskaartingen in café De Veehandel bij R. Thilleman. Aanvang telkens 20 uur. SCHIETING - Schieting van St.-Jan met deelname van 61 schutters. Uitslag wip 1: eer ste hoge vogel: J. Lamman, Beervelde; tweede hoge vogel en tweede zijvogel: J. Hoop, Kloosterzande; eerste zij vo gel: H. Merckx, St.-Jansteen; derde zij vogel: E. de Sonville, Ertvelde; vierde zijvogel: C. Wauters, St.-Niklaas. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Let ter, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: H. Landuyt, Wilrijk; eerste zij vogel: K. Ceulemans, Perk; tweede zijvogel: W. Vervaet, derde zij vogel: H. Plasschaert, vierde zij vogel; L. Schatteman, allen Zevene ken. BALLETSCHOOL - Woens dagmiddag wordt in de gym nastiekzaal weer voor drie jeugdgroepen balletles gege-, ven door zuster Marie-José. Van 14.00 tot 15.00 uur kunnen de allerkleinsten vanaf 5 jaar terecht, van 15.00 tot 16.00 uur de jeugd van ongeveer 9 tot 11 jaar en van 15.00 tot 16.00 uur de jeugd tot 14 jaar. Daarmee vervallen de balletlessen op zaterdag. Er is op woensdag middag bij alle groepen nog ruimte voor enkele leerlin gen. OUDEREN - De Katholieke Bond voor Ouderen gaat 15 september per autobus naar de Flevohof. In de tweede bus zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook niet leden kunnen zich opgeven voor deze tocht bij bestuursleden van deze bond. VERGADERING - De Ca- mere van Rhetorica St.-Jan ten Steene hield haar jaar vergadering. Uit het finan cieel jaaroverzicht bleek dat het afgelopen seizoen niet erg succesvol was geweest. Het aantal bezoekers bij de op voering 'De ingebeelde zieke', van Moliere, bleef beneden verwachting. Dat betekende minder inkomsten dan ge pland. Voor het komende sei zoen wil men alles in het werk stellen om wel vol doende bezoekers te trekken. In december wordt als jubi leumstuk 'En waar een ster bleef stille staan', opgevoerd en in maart 1988 brengt men opnieuw een blijspel ten tone le. Bij de bestuursverkiezing werd Walter Boussen in plaats van Silvie Merckx- Weemaes gekozen en werd Ria Thijs herkozen. Er waren vijftien aanwezigen. KANKERBESTRIJDING - De collecte van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in Vogelwaarde 2.002,60 gulden opgebracht. Van onze correspondente HULST - Zo'n 160 leden van het Hulster Katholiek Vrouwengilde waren naar het gemeenschapscentrum Den Dullaert gekomen voor de opening van het nieuwe gildejaar. In een woord- en communie dienst met als thema 'kerk zijn vandaag' werden de overleden leden herdacht. Pastor K. van Geloof ging in op het thema, dat ook op 22 september tijdens een speciale avond nog onder werp van bespreking zal zij a Mevrouw E. de Theye ver zorgde de muzikale begeleiding bij deze dienst. Het tweede gedeelte van de avond bestond uit de jaarver gadering. Het bestuur nam af scheid van de dames C. Wolfs- Jansse, Y. Calon-Hesters, C. Scheerders-Staal en L. Fer- mont-Sinack. Herkozen wer den de dames J. Bleyenbergh- Dobbelaar, G. Hoekstra-Zand- stra en E. Lockefeer-Tulleners. Nieuwe bestuursleden werden de dames T. Joossen-Radema- kers en A. Prummel-Moelker. De avond werd afgesloten met een optreden van de groep Ambras. Van onze verslaggever KOEWACHT - De Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) in Koewacht houdt zaterdag haar jaarlijkse taptoe op het kerkplein. Vier korpsen nemen aan de taptoe deel. De organisatie heeft extra inspanningen moeten leveren om de zaak na het wegvallen van de reeds gecontracteerde Showband Axel toch rond te krijgen. In overleg met de Showband Axel is er uiteindelijk toch een vervan ger gevonden. Showband Rust Roest uit Zierikzee is bereid ge vonden in Koewacht op te treden. Dit korps bestaat uit vijftig le den en heeft een blazersgroep, een slagwerkersgroep en een vlag- gengroep. De Showband Jong Axel geeft wel acte de presence. Dit jeugd- korps wil laten zien dat het nog springlevend is en de leden heb ben zich voorgenomen voor een boeiend spektakel te zorgen. Showband Sas van Gent zorgt in Axel voor een primeur: voor het eerst sinds de oprichting in 1985 neemt het korps deel aan een tap toe. De naam van de voor Koewacht ingestudeerde show is dan ook 'The First Time'. Uiteraard is ook EMM zelf aanwezig als gastvereniging. De vereniging treedt op met een combinatie van fanfare, drumband en majorettes. De aanvang van de taptoe is 19.45 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 15