Johnny Bosman blij met kans RUUD GULLIT ZEGT PER TELEX AF t iEGINNEI KRUKKEI SPORT [ichels neemt taak nauwelijks serieus ONS WERI t Vermeulen naar Tours Mandlikova uitgeschakeld Interland in Düsseldorf krachtproef voor politie SPORTPRIJSVRAGEN EEN SPORTIEVE VAKANTIE ORGANISEREN' SPECIALE TARIEVEN N.V. ALJDET DINSDAG 8 SEPTEMBER 1987 Van onze sportredactie gemeente NOORDWIJK - Na Jan Wouters en Joop Hiele heeft ook aanvoerder Ruud Gullit moeten bedanken voor het Nederlands elftal, dat morgen in itterdam tegen België speelt. öcnotfl IRKPLEIN 31-33,4423 AC SCHORï) TELEFOON 01102-1419 ezoek sn de trainer zijn, maar ook de manager, of de naar. Het kost enige tijd om erachter te ko- i wie de j uiste man is". Dntact DERLANU nelpt, ZO lands grootste sportbond idelen toelaten, waar pg geen voortekenen sapte! Dankzij het buro, regionale iten, afdelingen en zoi rijwilligers rondom onzj collecte. donvelerujeu ïr. 201,3800 VB AmersJ Tel.: 033-63 52 Belgen zonder Scifo Westduits Olympisch elftal verzwakt Van Thijn wijkt niet Wales vraagt UEFA om bemiddeling Suykerbuyk naar Ronde Catsalonië Sonny Silooy naar Parijs «IEMAHC KEUKENS TEGELS SANITAIR BOUWMATERIALEN TIMMERFABRIEK Door een advertentie in de rubriek bereikt u meer dan 1 miljoen Nederlanders! Daaronder zijn zeker de sportievelingen die bij u zullen boeken De rubriek verschijnt elke zaterdag. vraag de folder aan met alle informatie bij* Advertentieafd. Postbus 65, 5900 AB Venlo of bel: Tel. 077-551221 of 077-551222 DE STEM ESDOOANLAAN 22 - OOSTEJWOÜT - 0 f «20-54878 Met nu ook eigen montagedlenet voor Mdkamert, keukenen tegel* ÏI00RDWIJK - Johnny ■anan speelt tegenwoor- in het tweede van Ajax, -jaar wordt door bonds coach Michels goed genoeg jvonden woensdag voor jn zesde interland in het lerlands elftal aan te iden. sman krijgt in de interland ren België in de samenwer- me met zijn oude maatje j Marco van Basten de kans op een revanche op zijn clubcoach, Johan Cruijff- jujjff en Bosman commu- ;ren nauwelijks meer in De ïr. Bij het toernooi in Barce- waar Bosman door een van zijn ouderwetse ~7 van de gemeente Terneuzen l de raad van deze gemeenfe in an 27 augusus 1987 heeft beslu it worden voorbereid: ziening van het bestemmingsplan Etiële herzieningen van het bestem- urtterrein Oude Vaart"; rziening van het bestemmingsplan vorm te tonen vele makelaars wakker schudde, hadden zij voor het laatst een gesprek. Cruijff verweet zijn midden velder-spits gebrek aan scherpte. Die beschuldiging werd in de nationale competitiewedstrij den daarna volgens de Vinke- veense coach onderschreven door het gedrag van de Amstel- vener zelf. Na diens slechte dag tegen DS'79 gaf Cruijff aan, dat het zeker zes weken zou duren voor de vorm er bij Bosman weer zou zijn. 'Bosman is Bos man niet', zo omschreef de technisch directeur het pro bleem van de international. Zondag hield Cruijff Bos man stiekum buiten de spelers lijst van zestien. Bosman zat met een shirt met nummer veertien op de bank, dacht dat hij kon invallen, zag Bergkamp voor Winter in het veld komen, maar hoorde pas maandag van journalisten dat hij helemaal niet speelgerechtigd was. Zijn naam stond niet op het formu lier, iets wat Arnold Scholten dit seizoen al twee keer over kwam. Bij dat nieuws toonde Bosman zich zeer teleurgesteld. „Het is lullig en kinderachtig van Cruijff om daar niets over te zeggen. Als ik dat geweten had, was ik zo weggegaan. Dan had ik me omgekleed en op de tribune gaan zitten. Ik wou het nog aan Johan vragen, want ik telde zeven wissels op de bank. Er klopte dus iets niet". Bosman hield maandag ove rigens rekening met de moge lijkheid, dat Cruijff hem op zijn scherpte, op zijn kijk op details heeft willen testen. Zo was de technisch directeur van de Europa-Cuphouder bij het Amsterdam-toernooi boos, toen hij merkte dat Bosman als enige geen rouwband droeg ter nagedachtenis van de overle den Ajax-erevoorzitter Jaap van Praag. Een detail, dat vol gens Cruijff aangeeft dat het bij Bosman dit seizoen scheef zit. Bosman zelf, die zich het incident herinnert („bij het uit trekken van het trainingspak moet het zijn af geschoven, dat merkte ik pas tijdens de wed strijd"), is van mening dat Cruijff naar futiliteiten kijkt. „Als ik mijn stropdas niet draag, ben ik al niet goed met voetbal bezig. Dat is kleine kinderenwerk". Bosman kreeg van Cruijff ook het verwijt, dat zijn vorm problemen met zijn nieuwe vorm in het privé-leven te ma ken zouden hebben. „Ik ben gaan samenwonen. Ik heb spe ciaal de zomervakantie afge wacht voor de verhuizing. Dat nieuwe leven bevalt me goed. Ik ben echt dagelijks met voet bal bezig. Het ligt niet aan mijn privé-omstandigheden". „Cruijff beoordeelt mij dit jaar op scoren. Vorig seizoen speelde ik als middenvelder en nam ik mijn goals ongemerkt mee. Nu gaat dat net mis, een kwestie van zelfvertrouwen. Ik baal behoorlijk, begrijpelijk als je niet speelt, terwijl je eerst een plaats in de basis had. Ik kan tegen kritiek. Maar dit duurt nu al twee maanden. Ik stop echter heus niet voortijdig. Ik maak sowieso het seizoen uit. Omdat het bij Ajax niet loopt, ben ik blij met zo'n kans in het Nederlands elftal. Bij Ajax krijg ik die mogelijkheid niet. Michels twijfelt niet aan mij. Dat geeft een goed gevoel". Beter contact wenselijk' telefonisch contact tussen Gullit en Michels Door Ted van Leeuwen itermorgen om half twaalf werd bond- ich Rinus Michels via een telex op de igte gesteld van het nieuws. Ruud Gul- 11voorziet in de mogelijkheid tol en servicestation op het perceti I alhier. er 2. voorzien in de mogelijkhede» de bouw van een ontmoetingscen-l enigingsgebouw op het perced t^»rceeil geiegerHen noorden va» lilheeft een spierblessure in het linker rotonde Driewegen - Mr. F.J. dijbeen. eï; -*„^Iiivh-IH M Da KNVB en AC Milan hebben de afgelopen we- n tedrijf op een perceel, gelega l^op i in de vorige volzin bedoelde l-melde besluiten, met bijbehorend! sn met ingang van de datum van M jin casu 9 september 1987, op dt arie, afdeling algemene zaken (bu- prdening c.a.), kamer 504, voor ptember 1987 De burgemeester voornoem C. Ockeloi «HEKKEN,PAALKOPPEN «DEN, SCHOORSTEENKAPPEN luniceerd, namelijk via de telex. „De be lten vlogen over en weer", sprak Michels met inde ondertoon, „dan waren ze beschik bar, dan weer niet. Vervolgens was Van Basten lesseerd en nu blijkt het Gullit te zijn", listermiddag wist Michels niet eens of Van in, de andere Italië-ganger, om 22.10 op zou landen. „Ik ga er maar vanuit, maar na al die telexen weet ik het zo langzamer hand ook niet meer," sprak de bondscoach en ikte er een gebaar bij van 'wat kan mij het schelen'. Zijn goede humeur was hij niet jt, want toen even later een Orion van de rine Luchtvaartdienst laag over het Noord ie strand vloog, zei Michels: „Kijk, daar it Gullit". de omslachtige wijze van communiceren tde Milanese topclub in te toekomst te omzei- |(„een beter contact is wenselijk"), wil Michels I een topdelegatie van de KNVB op bezoek in pan. „Want als het om belangrijke kwalifica- vedstrijden gaat kunnen we dit gedoe na- tlijk niet gebruiken." pichels zelf had nooit de behoefte gevoeld om 5 zijn Belgische collega Guy Thijs zelf maar 6 naar Italië te reizen. „Het bestuurlijk beleid £lde een rol, ik voelde me geroepen. Boven- i zo'n trip moet goed voorbereid worden. Je ft er eerst eens zien achter te komen wie bij i club de werkelijke machtspersoon is. Dat laatste dagen is er behalve een telex-contact een telefonisch contact tussen Gullit en Michels geweest. „Van Basten heeft wel telefoon, maar het apparaat is niet aangesloten". Michels legde weer even de zwakte van het Zeister bestuurs apparaat bloot, toen hij zei: „Het zou een taak van Klaas Nuninga kunnen zijn, die sinds kort technische zaken 'doet' in het bestuur. Alleen...ik heb Klaas nog niet gezien..." Dat Van Basten zich zich pas zeer laat bij de Oranje-selectie vervoegde omdat hij samen met zijn voormalige oefenmeester Cruijff het spor tieve merk van de laatste op een gala wilde aan prijzen, kon Michels ook niet doen opwinden. „Het stoort wel, maar ach..." Michels was zo vast uitgegaan van de komst van Gullit, dat hij nog geen elftal in zijn hoofd had voor de 116-de Derby der Lage Landen, die woensdag in de Rotterdamse Kuip gespeeld wordt. De bondscoach, die behalve Wouters ook Mühren als belangrijke kracht op het midden veld mist „Het wordt improviseren. Normaal zou Gullit naar het middenveld gegaan zijn. Door omstandigheden zit ik nu wat beter in de spitsen. Als er zich iemand aandient zal ik van avond een speler uit het Olympisch team laten overkomen". Michels zal in elk geval één speler laten debu teren. Van deze groep komen daarvoor de Feyenoorder Troost en de Ajacied Meijer in aan merking, waarbij de eerste de meeste kans maakt. „Toch heeft deze wedstrijd zijn zin", zei Mi chels, „al was het alleen maar vanwege het feit dat we voor het eerst sinds april weer eens bij elkaar zijn. We zullen hier in Noordwijk de vi deoband van de laatste interland Nederland- Hongarije afspelen en bespreken. Ik wil probe ren een beetje het spelconcept van de eerstko mende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen (14 oktober-red) te benaderen, maar dat is toch moeilijk. Het is dan een uitwedstrijd, die boven dien nog eens om de knikkers gaat". Michels deelde wel mee vaste krachten van het afgelopen seizoen als Van der Gijp, Spelbos en Tahamata Oranje voorlopig kunnen vergeten. Wel wil Michels in Milaan gaan kijken wat de rol van Gullit en Van Basten bij AC Milan wordt. Volgens de schatting van wedstrijdsponsor General Motors zullen er zo'n 30.000 toeschou wers op het duel afkomen. Dat betekent, inkom sten uit bordreclame meegeteld, dat de sponsor quitte speelt. Een rechtstreekse televisie-uitzen ding staat nog niet vast Rinus Michels, in actie tijdens de training in Noordvnjk. - foto D<fr Chris van Nijnatten EDA - Steeds nadrukke er wordt duidelijk dat «tdscoach Rinus Michels ajn baan bij de KNVB nau- PPifc nog serieus neemt. I, aanpassinqen. Wan'P^r°m is het jammer dat InCDI A Mn halnt bestuur van 's tp; "®3rneembaar zijn, die voorzieningen een op een discussie over Sten. Voor iedere (f functioneren van de giro 625.0 sterdammer. iren in Noordwijk, waar ilectie voor het Nederlands zich voorbereidt op de in- ind van woensdag tegen demonstreerde de strainer nog eens een 'Be van zijn desinteresse. \een mogelijke plaats in i^e,voor Simon Tahamata wrde werd gebracht door Journalist, bleek 'de Sfinx' jast van overtuigd dat de *!?Pfts bij diens vroegere Standard Luik speelt, ter- de kleine Molukker toch een contract bij Beerschot getekend. egegeven, het is een inci- F. misschien zelfs een ver- ™g: maar het tekent wel tarbeidshouding van Mi- april 1984 trad de vooral in inwerking met Johan IJH succesvolle coach aan im uoudsapparaat van de Hij werd als technisch manager benoemd. Toen zijn werknemer Kees Rijvers de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK in Mexico verloor, in het najaar van 1984 thuis te gen de Hongaren, rammelde Michels voor het eerst met zijn portefeuille. Met zijn verzoek naar Feyenoord te mogen ver trekken, bracht de bondstrai- ner zoveel druk op de Zeister ketel, dat Kees Rijvers uitein delijk moest verdwijnen bij de KNVB. Lachend („hier ben ik weer") greep Michels alle technische macht bij de voetbalbond. Hij zou echter maar matige resul taten behalen, zoals dat bij hem overigens altijd het geval is ge weest wanneer Johan Cruijff in zijn spelersgroep ontbrak. Michels weigerde echter fouten bij zichzelf of zijn companen Beenhakker en Advocaat, te zoeken. Volgens het technisch opperhoofd was het aan een ge brek aan medewerking binnen de bond en bij de clubs te wij ten, dat Oranje niet lekker marcheerde. De onvrede bij de man groeide zo hoog, dat hij in het voorjaar van 1987 te kennen gaf naar PSV te willen over stappen. Ook na deze tweede openlijke sollicitatie hield de KNVB zijn belangrijkste per soneelslid aan zijn contract, zij het dat de man wel voor een half miljoen te koop was, maar dat was zelfs Michels en PSV te gortig. „Er hgd beter iemand anders op mijn plaats kunnen zitten", schreeuwde de ooit bejubelde trainer aan de vooravond van het huidige, voor Oranje o, zo belangrijke seizoen van de da ken. Welnu, hij doet zijn uiter ste best om wat dat betreft zijn gelijk te halen. Daarbij moet niet slechts ge dacht worden aan zijn vergis sing ten aanzien van Tahama ta. Er speelt namelijk meer in de actualiteit. Zo heeft Michels geen enkele poging onderno men om het bekerprogramma van Oranjeleveranciers in het weekeinde van 10 en 11 oktober van de kalender te krijgen, ter wijl voor 14 oktober Polen-Ne derland gepland staat. „Ik heb dat vorig jaar al eens gepro beerd, toen lukte het niet, dus heb ik het nu maar achterwege gelaten", mompelde de bonds coach gistermiddag. Een ander voorbeeld van Mi chels merkwaardige taakop vatting schuilt in zijn rol rond de selectie van Van Basten en Gullit. Zo liet hij naar de po gingen om het Milanese duo los te weken bij hun club over aan de internationaal weinig aan sprekende KNVB-secretaris Jan Huijbregts. Michels had met een retourtje naar Milaan bij de plaatselijke AC waar schijnlijk sneller succes ge boekt. De ex-coach van Ajax en Barcelona maakt in Noordi- talië immers net iets meer in druk dan de competitieleider van de KNVB. Als voorlopig laatste bewijs van zwakte accepteerde Mi chels het, dat Van Basten om zeer triviale redenen pas giste ren tegen middernacht in het Noordwij kse trainingskamp arriveerde. De spits moest maandag in Milaan een promo tiedag bijwonen waarop Johan Cruijff zijn schoenenmerk in Italië wenste te lanceren. In het najaar van 1969 trad de toenmalige keuzeheer Georg Kessler wat krachtdadiger op. Johan Cruijff moest, oh ironie, ook toen naar Milaan voor een schoenenhandel. Daarom kon hij niet tijdig aanwezig zijn in het trainingskamp voor de be langrijke interland tegen Bul garije (1-1). Kessler weerstond de kuren van de vedette en zette hem uit de selectie. De huidige bondscoach lijkt zijn generaalspet van weleer te hebben ingeleverd. Hij pikte en slikte de commerciële prioritei ten van Van Basten en boog voor de schoenen van Johan Cruijff. Een bondsbestuur dat een dergelijke uitgebluste Michels laat aanmodderen, levert een buiten proporties groot brevet van onvermogen. Iedereen in de nationale voetballerij is het er over eens dat het nationale voetbalelftal eindelijk weer eens op de grote toernooien moet spelen. Maar de man die de elf beste voetballers van Ne derland naar het Europees Kampioenschap van komende zomer moet loodsen, mag onge straft en onverschillig half werk leveren. Titelverdediger Ivan Lendl gaf opnieuw geen set uit handen. De Tsjechoslowaak versloeg de Zweed Anders Jarryd in drie sets: 6-2,7-6 en 6-4. Bij de dames werd de als vierde geplaatste Hana Mand- likova in de vierde ronde uitge schakeld. De Tsjechische ver loor in drie sets van Claudia Kohde-Kilsch uit de West- duitsland. Graf en Navratilova, de nummers één en twee bij de dames kwamen wel een ronde verder. De uitbarsting van McEnroe houdt de gemoederen bij het toernooi om de open Ameri kaanse kampioenschappen nog altijd bezig. Hoofdscheidsrech- ter Harper verklaarde zondag Van onze sportredactie PARIJS - Pierre Vermeu len, de ex-linkerspits van Roda JC, Feyenoord en het Nederlands elftal, verhuist van Paris St Germain naar de tweede divisieclub Tours. Vermeulen, die transfervrij was, heeft een contract tot het einde van het lopende seizoen getekend. NIEUWSOVERZICHT ANTWERPEN (ANP) - De bondscoach van België, Guy Thijs, ontmoet vergelijkbare problemen als zijn Neder landse confrater Rinus Michels. Maandag werd Thijs defi nitief verwittigd van de afmelding van Enzo Scifo, de in Mi laan bij Internazionale spelende Belg. Scifo kan voor de vriendschappelijke interland tegen Ne derland niet worden verzekerd voor het door de Italianen gewenste bedrag van 200 miljoen francs (10 miljoen gulden). Lloyds weigert een dergelijke polis af te sluiten. Bovendien is de Belgische bond volgens secretaris generaal Albert Roossens niet van zins de dan geldende premie van 200.000 frank (10.000 gulden) per dag te voldoen. Opstelling België: Pfaff (Bayern); Gerets (PSV), Clysters (Meche- len), Grün (Anderlecht) en Vervoort (Anderlecht); Vandersmissen (Standard Luik), Vanderelst (Club Brugge), Ceulemans (Club Brugge) en Vercauteren (Nantes); Claesen (Tottenham) en Degryse (Club Brugge). MAASTRICHT (DPA) - Het Westduits Olympisch voetbal elftal speelt vandaag in een fantasie-opstelling tegen Ne derland. Voor de oefen-interland in Maastricht hebben zich zes spelers afgemeld. Trainer Löhr moet Mill en Zore (beiden Borussia Dort mund), Schafer (Stuttgart), Eckstein (FC Nürnberg) en En gels (FC Köln) missen wegens blessures en ziekte. Kaisers- lautern-spits Wuttke kreeg een plaats in de A-selectie voor de vriendschappelijke wedstrijd van woensdag tegen Enge land. AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Van Thijn van Am sterdam blijft bij zijn eerder ingenomen standpunt dat sup porters van FC Den Haag niet welkom zijn bij de wedstrijd van deze Haagse voetbalclub tegen Ajax op 20 september in het Ajax-stadion in de hoofdstad. Omdat de pasjesregeling van de KNVB nog niet in werking is, blijft Van Thijn bij zijn weigering de Haagse supporters op 20 september toe te laten. Dat heeft hij maandag laten weten aan voorzitter Stoop en vice-voorzitter Van Hal van FC Den Haag tijdens een onderhoud over dit onderwerp, waar het bestuur van de Haagse voetbalclub om had ge vraagd. LONDEN (Rtr) - Wales heeft de Europese voetbalfederatie UEFA maandag gevraagd te bemiddelen in de zaak-Rush. Juventus wil de aanvaller niet afstaan voor de interland wedstrijd Wales - Denemarken in de voorronde van de Europese titelstrijd, woensdag in Cardiff. Juventus heeft laten weten dat Rush niet beschikbaar is vanwege een dijbeenblessure. De voormalige speler van Li verpool wil echter spelen. Hij vertelde manager England van Wales dat hij sinds twee dagen in training is en dat hij zich fit voelt. MADRID (ANP) - Zeven Nederlandse beroepsrenners be ginnen woensdag in Sant Saturni aan de ronde van Catalo- nië, een achtdaagse etappewedstrijd. Uit de ploeg van Jan Gisbers vertrekken Gerard Solleveld, Steven Rooks, Mark van Orsouw en Gert-Jan Theunisse. De andere drie rijden in Spaanse dienst: Matthieu Hermans, zijn ploeggenoot Er- win Nijboer en de jonge professionial Luc Suykerbuyk. De acht ritten hebben een totale lengte van 1365 kilometer. LOTTO Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: drie winnaars, die elk bruto 100.000,00 ontvangen. Derde prijs: 212 winnaars, die elk bruto f. 1.039,40 ontvangen. Vierde prijs: 8.820 deelnemers, die elk 24,90 ontvangen. Vijfde prijs: 77.929 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. CIJFERSPEL Zes cijfers goed: 1 winnaar. Vijf cijfers goed: 2 deelnemers. Vier cijfers goed: 24 deelnemers. Drie cijfers goed: 245 deelnemers. Twee cijfers goed: 2.275 deelne- TOTO Eerste prijs: twee winnaars, die elk bruto f. 10.188,00 ontvangen. Tweede prijs: 73 deelnemers, die elk f. 186,00 ontvangen. Derde prijs: 901 deelnemers, die elk f. 37,60 ontvangen. TOTO-GELIJK Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 deelnemer, die f. 344,30 ontvangt. Derde prijs: 30 deelnemers, die elk f. 57,30 ont vangen. Vierde prijs: 487 deelne mers, die elk f. 5,60 ontvangen. NEW YORK (AFP/Rtr) - Miloslav Mecir, vorig jaar verlie zend finalist op de Open Amerikaanse kampioenschappen, moest drie keer de baan op om zich te ontdoen van de Zwit ser Hlasek in de derde ronde van het herenenenkelspel op Flushing Meadows (6-4 6-4 2-6 6-4). De regen onderbrak de partij twee keer. DÜSSELDORF (SID/Rtr) - De Westduitse politie heeft zeer strenge maatregelen getroffen om rellen te voorko men bij de vriendschappelijke interlandwedstrijd Bonds republiek Duitsland - Engeland, woensdag in Düsseldorf. op de Amerikaanse televisie dat umpire Ings de speler abso luut had gediskwalificeerd in dien hij diens obsceniteiten daadwerkelijk had gehoord. „De toeschouwers redden McEnroe", aldus Harper. „Zij maakten zoveel herrie dat Ings de tekst van McEnroe's tirade niet kon verstaan". Vader McEnroe, een straf pleiter, gaat in de slag om de schorsing van twee maanden ongedaan te maken. De boete van bijna 18.000 dollar wordt niet aangevochten. UITSLAGEN Herenenkelspelderde ronde: Ste fan Edberg (Zwe/2) - Kelly Evern- den (NZe) 6-1 6-1 6-4, Ramesh Krishnan (Ind) - Johan Kriek (VSt) 6-3 6-4 6-3, Andrej Tsjesno- kov (Sov) - Diego Perez (Uru) 6-1 6-2 6-2, Mark Woodforde (Aus) - Milan Srejber (Tsj) 6-2 6-16-1, Me cir (Tsj/5) - Hlasek (Zwi) 6-4 6-4 2- 6 6-4, Yzaga (Per) - Svensson (Zwe) 6-2 4-6 4-3 afg., Flach (VSt) - San chez (Spa) 4-3 afg. Vierde ronde: Ivan Lendl (Tsj/1) - Anders Jarryd (Zwe/16) 6-2 7-66-4. Damesenkelspel: derde ronde: Zina Garrison (VSt/7) - Katerina Maleeva (Bul) 7-6 7-6, Lori McNeil (VSt/11) - Nicole Provis (Aus) 5-7 7-2 7-6, Jana Novotna (Tsj) - Julie Halard (Fra) 6-4 6-0. vierde ronde: Steffi Graf (BRD/1) - Sylvia Ha- nika (BRD/13) 7-5 6-2, Helena Su- kova (Tsj/6) - Anne Hobbs (GBr) 6- 4 6-2, Claudia Kohde-Kilsch (BRD/9) - Hana Mandlikova (Tsj/4) 6-7 6-4 6-1, Lori McNeil (VSt/11) - Zina Garrison (VSt/7) 7- 6 3-6 7-6, Martina Navratilova (VSt/2) - Catarina Lindqvist (Zwe/14) 6-0 6-4, Gabriela Sabatini (Arg/8) - Bettina Bunge (BRD/12) 1-66-16-1. De operatie, die enkele maan den voorbereiding heeft ge vergd van politie, leger en voetbal-officials in West- Duitsland en Groot-Brittannië, wordt beschouwd als een repe titie voor het Europees kam- Van onze sportredactie NOORDWIJK/AM STERDAM - Ajax en Racing Club de Paris zijn gisteravond tot een accoord gekomen over de verkoop van Sonny Silooy. De 24-jarige verdediger verandert voor 2.5 miljoen gulden van club. Vandaag on derhandelt Silooy met de club over een vier jarig contract. Voetbalmakelaar Ger La gendijk en de Franse de legatie hebben zelfs toe stemming gekregen van bondscoach Michels om vandaag met Silooy in het trainingskamp dat het Nederlands elftal in Noordwijk belegd heeft, te komen onderhandelen. De kans dat de transfer afketst lijkt uitgesloten. De veertien-voudig inter nationaal zou vier, jaar lang 800.000 gulden gaan verdienen. pioenschap voetbal van 1988 in de Bondsrepubliek. Naar schatting 50.000 mensen komen naar het Rheinstodion. Slechts weinig Britten zullen de wedstrijd bijwonen. In het Verenigd Koninkrijk zijn geen toegangskaarten verkocht. On geveer 6500 Britse militairen, gestationeerd in West-Duits- land, worden wel toegelaten. De politie zal hen strikt schei den van de overige bezoekers. De politie heeft aangekon digd hard te zullen optreden te gen voetbalvandalen. De politie verwacht dat enkele tientallen Engelse fans naar Düsseldorf zullen reizen, in de hoop een kaarfje te kunnen bemachti gen. Deze supporters worden opgewacht aan de grens. Bij de ingang zullen Britten, die op il legale wijze een kaartje hebben bemachtigd, worden tegenge houden. Met behulp van video camera's controleren veilig heidsagenten de menigte. In het stadion zijn ook Britse re chercheurs aanwezig. De Britse voetbalbond heeft aangedrongen op strenge maatregelen. Indien Engelse supporters zich woensdag mis dragen, zou de UEFA het na tionale team kunnen uitsluiten voor het Europese kampioen schap. Engelse clubs mogen niet deelnemen aan de Euro pese bekertoernooien sinds het Heizel-drama op 29 mei 1985. Bij vechtpartijen tussen aan hangers van Liverpool en Ju ventus kwamen 39, voorname lijk Italiaanse, supporters om het leven. Vorige week besloot de Britse regering tot het uitle veren van 26 verdachten aan België.

de Stem | 1987 | | pagina 7