Massale belangstelling Sterrefeesten Clinge PEN DAG TER GELEGENHEID VAN 15-JARIG BESTAAN wereld Gastouderpr oj eet begint deze week 'al Gezellige drukte op jaarmarkt Zuiddorpe HEMA ,-STEM SCHIETINGEN ema dat ook!) d naar uithoek m drukke baan[~ een rustig -flat, eveneens, eenzaam. Dat e. Maar wat doe en, volleybal, eei samen gezellig ;amen koken e schoolkantine? de eenzaamheid De een pakt een vriendin. ïtrale nummer weg wijst naar dq iformatie over dij laats. CITROËN PLAATSELIJK NIEUWS pffSTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 8 SEPTEMBER 1987 ticulieren BURGEMEESTER JACOBS: STERRE SIERAAD VAN DE GEMEENTE HULST ULST - De Stichting 'het Bosdorp', de be- ihermde woonvorm voor zwak begaafde men- jn die geen vaste woonplaats hebben, wil in ïkomst meer gebruik maken van dependances. >e- NU Oï goedkops! Echt Waar Voor Je Geld] oorstroming wist over spreuk bij pijlerdam :eltje jans - In land is commotie itetaan over de 'reuk, die Rijkswa- istaat wil aanbren- .I „en op het monument eenzaam gevoel w* toegang aan de >ekt, komt U Welt«°™vloedkering in B Oosterscheldemon- a beseft, dat "die] zelfde situatie Duurt en als u iet nummer val )p de achterzijde Vergrijzing Kampioenen WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. DE BLOCK WISSE B.V. Subsidies in Axel voortaan stuk simpeler Thema-avond Axelse Vrouwenraad Weemaes wint toerrit Insignekamp jeugdgroepen Kanaalzone Heikant St.-Jansteen Clinge Hulst Hengstdijk Graauw Ossenisse T22 jm te zoenen geef uw tekst 2 dagen 'één van onze kantoren. ;n stuurt u eveneens 2 ig naar Postbus 3229, ■ittelijke opgaven worden iteerd indien naam en ik indien Uw betaling shouden ons het recht opgaaf van redenen te fgeren. Ingsnieuws .olom op donderdag. gen STEEN Gefeliciteerd srjaardag. Ilze, atanja, Dennis ,n onze correspondent LINGE - Omdat ze voor de f een niet spectaculaire anier geopend, in tegen- ,1, ine tot alle voorgaande L Ve Hulster burge- Lter F. Jacobs en direc- „rJ Pelgrims knipten sa- en met één schaar het ^-zwarte en het oranje ntdoor, onder luid applaus muziek van de fanfare feldoen door Vermaak. voren had burgemeester Ja bs die vergezeld was van het tellige college, De Sterre een de mooiste sieraden in de ieente Hulst genoemd, om dat er mensen geholpen wor den die niet dezelfde kansen hebben als anderen. Directeur Pelgrims benadrukte de spon tane medewerking van de be woners uit het dorp. Hierna trok de fanfare Wel doen door Vermaak met de ma jor et ten over het feestterrein langs de verschillende kraampjes, waar gelegenheid was het stokken- en eendjes vangen, grabbelen, trimmen, touwtje trekken en vele andere spelen. In de feesttent hadden zich honderden kinderen ver zameld voor het optreden van Bassie en Adriaan. Verder kon de jeugd zich vermaken in de draaimolen, het ballenbad en de trapautobaan. Ook was er een grote aangelegde vijver, waarin tientallen grotere en kleinere radiografisch be stuurde bootjes ronddobber den. In het paviljoen Nobelhof konden de bezoekers genieten van tentoongestelde bellebo men, levende vogels, stoomma chines, pentekeningen, schilde rijen, kantklossen en het brou wen van bier en het maken van wijn. Op het feestterrein was er het optreden van de Hul- stackerbuben en de showband Jong Axel en Irene uit Terneu- zen. Voor de straatanimatie zorgden Zanos de nar en Sacio- Doble. Zondagochtend gingen pas tor Jo van der Heyden en do minee R. Hartog voor in de oecumenische dienst met het thema 'Samen delen'. De ge houden collecte tijdens de dienst was bestemd voor een project op de Philipijnen. Aan de dienst werd meegewerkt door het gemengd parochieel zangkoor, het hervormd jeugd koor, het huisorkest van De Sterre en de fanfare Weldoen door Vermaak. Deze laatste hield na de dienst een koffie concert. Verder was er het op treden van Joepi en Pippi, de clown Toermalijn en Van Rijn en Tijn. De Droolse blaaskapel liet zich in en buiten de feest tent horen. Een van de hoogtepunten was zaterdagavond het Sterre- bal, dat bezocht werd door on geveer 700 mensen. Zij konden genieten van het optreden van The JML Band, Eddy Wally en Peter Koelewijn. Op zondag avond was er weer een stamp volle zaal met het orkest Blue- sette en Benny Neyman. Oók was er gelegenheid om over de visvijver van kinder boerderij Cantecleer te fietsen. Daarvoor was een lange brug gemaakt van dertig meter. De wedstrijd werd gewonnen door Fred van Cauteren die in 14.5 seconden de overkant bereikte. Tweede werd Winnie de Boer uit Hulst, die er zestien secon den over deed. losdorp wil dependances het klooster van de paters maristen aan de Carmelweg jft de opvang en ondersteuning aanwezig, maar het •even is om de bewoners in kleine groepjes onder te engen, zodat de overgang naar de maatschappij iets nder groot wordt. „We waren en zijn nog steeds een opvangtehuis voor mensen uit de regio die niet in staat zij n zelfstandig te wonen. In de be ginjaren zelfsupporting, nu een schakel in het psychiatrisch circuit. De overheid heeft de deregulering dan wel hoog in het vaandel geschreven, maar door de vele wetten en normen wordt er steeds meer van bo venaf geregeld", aldus Bosch. >g iii i leatshirt met opdruk 'Snowadl iture'. In flessegroen of marine. 128152 34.75 M 164-176 39.75 C, lonwashed jeans, 100% katoen! 86-98 34.75 .104-122 36.75 VANJUl 128-140 42.75 Vrjïl 146-158 44.75 «Mll (en essentieel onderdeel van toekomstplaatje is de jinschaligheid", vertelt di- fcteur P. Hoondert. Hij is van «ning dat er een verschuiving ;ft plaats gevonden naar de jrcho-sociale sektor. menteel telt Bosdorp een ntigtal bewoners. De door- iming is erg laag en de Ming ziet in het creëren van heden van vier, zes of acht sonen een mogelijkheid om der al te veel kosten toch uit breiden. Volgens Hoondert [vijftig procent van de hui ebewoners geschikt zijn om en dependance te wonen. Ie stichting het Bosdorp be- t deze maand vijftien jaar. bestuur wil met belang enden dit feit vieren met bijeenkomst op zaterdag 19 ember. Na het officiële ge- te is er een bazaar die door lewoners georganiseerd is. de verkoop van zelfge- kte spulletjes wordt de kas materialen aan te schaffen r de handvaardigheidsmid- len en de daaraan vastge- pelde bezigheidsaktivering jr wat gespekt. De bezoe- p. kunnen ook deelnemen spelletjes of zich te goed aan een wafel of ander :ers. De open dag begint om 'uur. D achouwse kant van de de Stichting Ideële Reclame I tekst van die spreuk lidt: 'De maan, de wind en wij passeren het getij', "suwse christelijke rgen vinden dat ook 1 Heer' in de spreuk op- pomen moet worden, jkswaterstaat weigert It echter en wil de reuk niet veranderen. bgwg ZUIUWbST NEDERlANtT oren euzen, Hulst en Goes. Gsen en telefoon- Jiers op pagina 2. 'Ingstljden: n2.30/13.30-17.00 uur. Êuzen: Rein van der [(editie-chef), Joep fpelen, Emile Calon, [in van Damme, Ton [en (sport), CorJ.de [(foto). fFrank Deij, Eugène Neten. piburg: Jan Jansen. entte-exploltatle cteur Zeeland: N, privé tel. 01150- Ook wat de financiering van de broodnodige projecten be treft blijft de overheid nogal eens in gebreke. Tot 1990 blijft de stiefmoederlijke behande ling zeker van kracht. Het be stuur weet dat volgens de lan delijke norm er in Zeeuwsch Vlaanderen 41 mensen recht op verzorging hebben in een be schermde woonvorm. Na 1990 wil men graag dit aantal berei ken, maar dit kan alleen als er met kleinschaligheid gewerkt wordt. De vergrijzing wordt ook in Bosdorp groter. Toch is het bijna onmogelijk om een plaats te krijgen voor de bewoners in een bejaardentehuis. Boven dien is het bestuur er van over tuigd dat dit niet ideaal is voor de Bosdorpbewoners die een grote behoefte aan sociaal con tact hebben. „In de beginperiode hadden we mensen die nog vast werk hadden, de huidige bewoners komen meer uit de psychiatri sche richting dus vereenzamen zeer snel. Via een resocialisa- tieproces proberen we iemand zo normaal mogelijk in zijn si tuatie te laten functioneren", stelt Hoondert. De bewoners leren zelf hun 'huishouden' te doen. het ko ken, schoonmaken en onder houden van de woonruimte hoort tot dit proces, maar ook het invullen van papieren hoort tot die verzelfstandiging. „Omdat de mensen niet meer in het arbeidscircuit functione ren, was er meer tijd over en moesten we meer activiteiten opzetten", vertelt voorzitter Bosch, die zeer tevreden is met de medewerking van vrijwilli gers van de Rotary Hulst/Hon- tenisse die de handvaardig heidsactiviteiten voor hun re kening nemen. Wat men zoal in elkaar knutselt kunnen belangstellen den gaan bekijken 19 septem ber. Een van de initiatiefne mers tot de oprichting van Bos dorp, pater J. Pirenne, verricht de opening van deze bazaar. Hij schetst de genodigden tij dens de bijeenkomst een beeld van vijftien jaar Bosdorp, waarna de heer F. van Spanje (directeur van de Provinciale Raad voor Volksgezondheid in Zeeland) een lezing houdt over de beschermde woonvorm in de toekomst. Twee leden van de organisatie bekijken, samen met de Axelse wethouder H. de Mul (donker colbert) enkele van de aange voerde geiten. - FOTO de stem/corj. de boer Van onze verslaggever ZUIDDORPE - Het Jaarmarktcomité in Zuiddorpe heeft besloten het even- enement na een geslaagde tweede edi tie afgelopen zaterdag, ook volgend jaar te laten terugkeren. In de ochtenduren viel de belangstelling van de Zuidorpenaren wat tegen, maar na de middag was het gezellig druk in het dorpscentrum. Met name de demonstratie van Manege Magrette en de volksdans groep van de Canisius-basisschool oogst ten veel succes. Het touwtrekken en het ringsteken le verden voor de toeschouwers een boeiende strijd op. Dat was ook het geval bij de keu ring van fokvee, waar H. Picavet, W. van Rumbeeke, G. de Clerq en Van Driessen elkaar de loef probeerden af te steken. Bij het touwtrekken in de a-categorie won de ploeg van Ponderosa, gevolgd door Lucasse en de Nozems. In de b-categorie ging Den Herberg met de hoogste eer aan de haal, voor Bolls Wachtebeke en Richt- terschelde. Tijdens de ringsteekwed- strijden kwam Caroline de Munk als beste uit de bus. Tweede werd Astrid Meyer en derde Linda van Heese. Koudbloed paarden: M. van Assel; Friese paar den: Otjes; warmbloed: L.. Buys; Dartmoer: C. de Munck; Welsch: L. van Hees; Shetland po ny's: L. van Heese; ponyveulens: L. van Heese; Arabier: Stro; Canomarco: M. van Schilper- oort; overige paarden: C. de Munck; algemeen kampioen paarden: M. van Assel; reserve kampioen: L. Buys; pony's: L. van Heese; re serve kampioen: M. Schilperoort. FOKVEE: kalfvaarzen: H. Picavet; graskalveren: W. van Rumbeke; pinken: W. van Rumbeke; graskal veren stieren: W. van Rumbeke; kruisling stie ren: W. van Rumbeke. VETVEE DIKBILLEN: Vaarskalveren: G. de Clerq; stierkalveren: H. Picavet; jonge vaarzen: P. van Driessen; stie ren: P. van Driessen; vaarzen zonder tanden: P. van Driessen; stieren zonder tanden: G. de Clerq; vaarzen met tanden: P. van Driessen; stieren met tanden: G. de Clerq. VLEESVEE GEEN DIKBIL: stierenkalveren: G. de Clerq; kruisling vaarzen: T. Huiskens; vette runde ren: P. van Driessen; vette stieren: P. van Driessen; vette ossen: P. van Driessen; vee voor de mesterij: A. van Waes; fokvee kalfvaarzen: H. Picavet; fokvee jongvee: W. van Rumbeke; Dikbillen stieren: G. de Clerq; dikbillen vaar zen: P. van Driessen; dikbillen jonge vaarzen: G. de Clerq; dikbillen jonge stieren: P. van Driessen; vee voor de mesterij: R. van Waes; schapen: Van Langevelde; geiten: De Pint, St.- Jansteen; konijnen: W. Ver helst met Werner Wit; dwerghoen: W. Ver helst met Duitse kriel; sierduifA. Hamelink met ex-Homer. Van onze verslaggever AXEL - Het Gastouderproject West-Zeeuwsch-Vlaande ren gaat woensdag officieel van start in het het gemeente huis van Oostburg. Dat gebeurt in het bijzijn van wethou der J. de Vries. Het Gastouderproject is gekop peld aan het Kinderdagverblijf De Wip-Wap in Terneuzen. Het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur geeft het project voor vier jaar sub sidie. Er is inmiddels een be roepskracht aangesteld die gaat bemiddelen tussen ouders die opvang voor hun kinderen zoeken en mensen die deze wil len geven. De leeftijd van de kinderen kan variëren tussen zes weken en ongeveer twaalf jaar. Het project wil erg flexibele opvangsttijden bieden. Mensen die een avondje op stap willen en een babysitter zoeken, re kent het project niet tot zijn cliëntele. Het uitgangspunt is dat er sprake moet zijn van re gelmatige opvang; bijvoor beeld in het geval dat beide ouders werken of studeren. Het is de bedoeling dat het project de opvang met de nodige des kundigheid begeleidt. Boven dien moet er in het geval dat een opvang wegens plotselinge uitval wegens bijvoorbeeld ziekte niet beschikbaar is, ver vanging zijn. De bijeenkomst in het stad huis van Oostburg begint om 14.00 uur. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze verslaggever AXEL - Verenigingen en instellingen die afhanke lijk zijn van subsidie krij gen volgend jaar meer zicht op wat ze de ko mende jaren van de ge meente Axel kunnen ver wachten. B en W van Axel willen de subsidieverordeningen gaan vereenvoudigea Als de raad daarmee akkoord gaat, wordt er met vaste bedragen gewerkt die in principe voor vier jaar vast staan. Een voorbehoud is wel dat het Rijk niet met onver wachte kortingen op het wel zijnswerk op de proppen komt. In dat geval zal het college niet anders kunnen doen dan de kortingen door sluizen naar de instellingen. De verandering van de subsidieverordening houdt in dat er ook met eenvoudigere vragenlijsten gewerkt gaat worden. In plaats van gede tailleerde aanvragen kunnen verenigingen nu volstaan met het indienen van een eenvoudige begroting, een werkplan en eventueel een ledenlijst. Het plannetje van B en W wordt woensdag 9 september besproken tijdens een verga dering van de welzij nscom- missie. Deze begint om 19.30 uur. AXEL - De Vrouwenraad Axel houdt maandag 28 september een thema avond over het thema 'Mi lieu en Huishouden' in cul tureel centrum De Halle. De avond is opgezet in het ka der van het Europese jaar van het milieu, samen met de ge meente Axel, de Zeeuwse Mi lieu Federatie en Milieu en Huishouden Sas van Gent. Aanvang 19.30 uur. KLOOSTERZANDE - E. Wee maes heeft afgelpen zondag een rit van de toerclub Kloos- terzaiide over 25 kilometer als winnaar afgesloten. Hij was de snelste van 22 deelnemers, die de route van Kloosterzande via Emmahaven naar Walsoorden aflegden. Twede werd P. van Kerckhoven, gevolgd door S. Kouwijzer. Van onze correspondent WESTDORPE - Na het grote succes van vorig jaar wordt 23, 24 en 25 oktober een zogeheten Interresse- insignekamp gehouden voor alle gidsen, verkenners en zeeverkenners van het dis trict Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen. Het kamp wordt gehouden in de bos sen van De Braakman. Het insignekamp is uniek in ons land. Meestal wordt zo'n kamp gehouden voor één bepa- lade insigne, maar nu hebben de deelnemers keuze uit zes in signes: koken, pionieren, foto graferen, EHBO, kamperen en oriënteren. Zaterdag 12 sep tember wordt een informatie middag gehouden, verdeeld als volgt: koken door EOS Terneu zen, pionieren door Doorman- groep Terneuzen, EHBO door groep Axel, fotograferen door St.-Hubertus Terneuzen, kam peren door scouting Sluiskil en oriënteren door WeWekaBo- groep Westdorpe. Belangstellenden krijgen dan een instructieboekje en ontvangen de nodige informa tie omtrent de gekozen insigne, zodat ze de weken erna zelf standig aan de slag kunnen. Op 23, 24 en 25 oktober wordt dan het uiteindelijke insigne-kamp gehouden. Dan wordt een en ander nog eens in praktijk ge bracht en getoetst. Aan het eind van dat weekeinde wor den de insignes met bijbeho rende certificaten uitgereikt. SCHIETING - In gemeen schapscentrum 't Heike wordt donderdag 10 september een bejaardenschieting gehouden, aanvang 13.30 uur. DANSMIDDAG - De Katho lieke Bond voor Ouderen houdt woensdag 9 september een dansmiddag in gemeen schapscentrum De Warande voor alle ouderen boven de 50 jaar. De middag begint om half twee. SCHIETING - De schutters- sociëteit Groot-Hulst houdt woensdag 9 september een bejaardenschieting in zaal De Kroon, aanvang 13.30 uur. EHBO - De EHBO hield een collecte. De opbrengst was 1227,47. CARNAVAL - De stichting Steens Carnaval houdt zater dag 26 september een grote rommelmarkt. Als men over tollige spulletjes wil oprui men kan men telefonisch con tact opnemen met P. van der Veeken. De goederen worden dan opgehaald. JEUGDSOOS - De jeugdsoos vrijdag 11 september in ge meenschapscentrum De Wa rande begint om 19.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Als bij zonder evenement is er deze avond een kleine discowed strijd. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting in jo keren. Er waren 36 deelne mers. Uitslag: 1. O. Weemaes, St.-Jansteen; 2. L. de Wit- Bleyenberg, Clinge; 3. me vrouw Van Goethem, Hulst; 4. E. van Vooren, Ossenisse; 5. A. Mens, Hulst. Stand kam pioenschap: 1. J. de Letter, 2. O. Weemaes, 3. A. Mens. KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Hou wer, Hulst; 2. J. Pierre, St.- Jansteen; 3. W. Schepper, Hulst; 4. T. Crombeen, Zand berg; 5. W. Boon, Hulst. BINGO - In zaal De Smickei werd een bingo gehouden waaraan 75 personen deelna men. Uitslag: 1. F. Baart, Walsoorden; 2. M. Roels, Hulst; 3. W. Verbunt, St.- Niklaas; 4. M. de Kraker, Hei kant; 5. A. Mortier, Hulst. KAARTING - In zaal De Smickei werd een kaarting gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, Hulst; 2. J. Impens, Sas van Gent; 3. J. de Schepper, 4. P. Jonkman, bei den Axel; 5. A. van Eerden burg, Graauw. KAARTING - Op recreatie centrum De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 70 personen deelnamea Uit slag bieden: 1. R. Linthout, Axel; 2. A. Jansen, Klooster zande; 3. mevrouw De Waal, Hengstdijk; 4. E. van Vooren, Ossenisse; 5. H. Jansen, Kloosterzande. Jokeren: 1. mevrouw Vereecken, Axel; 2. mevrouw Dieleman, Zaam- slag; 3. K. Van Trommelen, Sas van Gent. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 74 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. de Vos, 2. P. Zwarte- lee, 3. E. Frielynck, allen Ter neuzen; 4. J. van Osselaer, Kapellebrug; 5. Th. Veth, Hulst. Jokeren: 1. mevrouw Dominicus, Hulst; 2. me vrouw Luykx, Oost-Souburg; 3. mevrouw Van Gink, Axel. KAMPIOENSCHAP - Op re creatiecentrum De Vogel werd het kampioenschap kaarten gehouden. Hieraan namen 80 personen deel. Uit-, slag jokeren: 1. mevrouw Van Gink, Axel; 2. N. Dreesen, Hulst; 3. mevrouw van Goe them, Waasmunster. Bieden: 1. B. van Dorsselaar, Kloos terzande; 2. H. van de Berg, St.-Jansteen; 3. L. van Cad- sand, Axel. GAAIBOLLEN - In zaal 't Jagershuis werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 50 personen deelnamea Uitslag: hoge vogel: L. de Kort, Kloos terzande; rechter zijvogel: J. Boeykens; linker zij vogel; P. Bilterijst, beiden Hengstdijk; grootste aantal (5): R. van Puyvelde, Lamswaarde. KAARTING - In zaal 't Ja gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 63 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. mevrouw Ellegeert, Koewacht; 2. C. de Kort, Hengstdijk; 3. A. Pieters, Axel. Jokeren: 1. mevrouw Van Gink, Axel; 2. mevrouw Impens, Terneuzen; 3. me vrouw Pieters, Axel. COLLECTE - De collecte voor de kankerbestrijding heeft 1036,50 opgebracht. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 41 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. de Caluwé, 2. J. Boone, beiden Graauw; 3. L. Smet, Clinge; 4. F. Piessens, Clinge; 5. A. Boone, Hulst. De volgende kaarting is donderdag 10 sep tember, aanvang 13.45 uur. OUD PAPIER - De voetbal vereniging Graauw haalt za terdag 12 september weer oud papier op. HENGELEN - Op camping De Zeemeeuw werd een hen- gelwedstrijd gehouden, waaraan 35 personen deelna men. Uitslag: 1. L. de Grande, 2. A. van der Haal, 3. J. Sy- moens, 4. H. Willems, 5. A. Vertongen, allen Ossenisse. HULST - Zaal W. Blommaert, 43 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; -beide zij vogels: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (4): M. van Hamme, Westdorpe. HENGSTDIJK - Zaal 't Jagers huis, 26 schutters: hoge en eerste zijvogel: B. Heene; tweede zijvo gel: H. van Waterschoot; grootste aantal (5): C. Boogaert, allen Hengstdijk. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Wamzele, Bassevelde; tweede hoge vogel: A. de Beleir, Westdorpe; eerste zijvogel: J. Hoop; tweede zij vogel: P. Koster, beiden Kloosterzande; derde zij- vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; vierde zijvogel: F. de Cooker, El- verzele. Wip 2: eerste hoge vogel: O. de Meyer, Zelzate; tweede hoge vogel: R. Cleminck, Basse velde; eerste zijvogel: Th. Tiele- man, Kloosterzande; tweede zij vogel: Th. Freyser, Hulst; derde zijvogel: F. de Dijcker, Axel; vierde zijvogel: G. Suy, Zuiddor pe. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 30 schut ters: hoge vogel: R. Maas, Steke- ne; eerste zij vogel: G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zijvogel: P. van Waesberghe, St.-Jansteen; groot ste aantal (5): J. van Basselaere, Stekene. KLOOSTERZANDE - Bejaar denschieting, zaal De Kastanje, 42 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zijvogel: A. D'Hooghe; tweede zijvogel: R. Pieters, beiden Abs- dale; grootste aantal (5): R. de Rijk, Hulst WALSOORDEN - Zaal R. de Jonge, 23 schutters: hoge vogel: D. Verstraeten, Hulst; eerste zij vogel: J. Pardon, Kloosterzande; tweede zijvogel: G. van Kampen, Noordstraat; grootste aantal (5); P. Warrens, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 34 schutters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zijvo- gel: M. de Wilde, Moerbeke; tweede zijvogel: G. Deyaert, St.- Gillis; grootste aantal (4): J. Ver- meire, Koewacht. OSSENISSE - Zaal Hol ter Nes se, 19 schutters: hoge vogel: A. Roelands, Ossenisse; eerste zij vogel: A. Verhoeven, Klooster zande; tweede zijvogel: L. van Eekhout; grootste aantal (5): J. Sinave, beiden Ossenisse. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 47 schutters: hoge en eerste zijvogel: G. Verstraeten, Koe wacht; tweede zijvogel: de Saeger, St-Niklaas; grootste aantal (3): Th. van Vliembergen, Koewacht HULST - Zaal De Kroon, 40 schutters: wip 1: eerste hoge vo gel: A. de Loofl, Bosehkapelle; tweede hoge vogel: P. Steyaert, Heerle; eerste zij vogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St-Jansteen; grootste aantal (6): J. Herwegh, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Dobbelaar, Bosehkapelle; tweede hoge vogel: R. de Bakker; eerste zij vogel: E. de Bakker, beiden St.-Jansteen; tweede zijvogel: A. de Looff; grootste aantal (6): me vrouw Dobbelaar, beiden Boseh kapelle. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 19 schutters: eerste hoge vogel: H. D'Hondt; tweede hoge vogel: M. van Hoeke; beide zivogels: M. Suy, allen Zuiddorpe; grootste aantal (4): mevrouw De Jaeger, Westdorpe. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge en beide zij vo gels: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (5): J. Vermeer sen, St.-Jansteen. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 105 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Rijke, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: Th. Inghels, Koewacht; eerste zijvogel: O. Neyt, Zelzate; tweede en derde zij vogel: C. van Driessche, Beer- velde; vierde zijvogel: E. Inghels, Koewacht Wip 2; eerste hoge vo gel: P. Samijn, Zuiddorpe; tweede hoge vogelG. van de Vij - ver, Kaprijke; eerste zijvogel: M. Deyst, Texaco; tweede zijvogel: R. Schepens, Koewacht; derde zij vogel: M. Paling, Stekene; vierde zijvogel: J. Roels, Loke ren. Wip 3: eerste hoge vogel: A. van der Snickt, Beervelde; tweede hoge vogel; P. Colbrand, Tillegem; eerste zijvogel: Th. Inghels, Koewacht; tweede zij vo gel: E. Roels, Vrasene; derde zij vogel: J. Ferket, Axel; vierde zij vogel: T. Apers, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 35 schutters: hoge vogel: M. Suy; eerste zijvogel: M. van Hoe ke, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: R. Smet; grootste aantal (4): Rita van Steene, beiden Koe wacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 32 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. van Kerk hoven, St.-Jansteen; tweede zij vogel: P. Kint, Kloosterzande; grootste aantal (4): A. van Gas sen, Ossenisse. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 80 schutters: hoge en tweede zij vogel: R. Herwegh, Heikant; eer ste zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (3): R. Verschuren, Hulst.

de Stem | 1987 | | pagina 13