lburs DIVO AL IN DE EERSTE HELFT ONDERUIT Van Kruyssen wint springen Morres wint toernooi in Sas van Gent Boden wint trimkoers Middelburg Protest Groovy Hulsterlc innaai Veel goals in Oostburgs zaalvoetbal Riante zege Ratjetoe/ZSJ Start BeVoBo Stoffels laat tegenstander weer barsten DE STEM SPORT 7 MAANDAG 7 SEPTEMBER 1987 AXEL - Axel heeft een uitstekend debuut ge maakt in de derde klas D. In een vooral voor rust kwalitatief goede wedstrijd won de thuisclub van het Bra bantse DIVO. Het werd dikverdiend 3-0. iVxel kwam uitstekend uit Controle Irritatie ZEEUWSE TITELSTRIJD IN OSSENISSE Oude Raedthuys ras de zege van He rronde van Middelb r niet tot een goed ei] mator van de koerst it klopte Nieuwdorp) Goense gemakkelijk] Melsen, Angel Polvo e den Braber, Johij] n en Thijs Fase wipt. ft. Hun aanval kwam e laat om zich te mengj ;rijd om de bloemen, an de drie koplopers lard van Nijnatten ai het ingaan van de la. ie, maar Nieuwdorp] nse bleven overeind. ïwdorp maakte het onerend af en zege\ een paar f ietslengten ing. De volggroep de streep gevoerd ing van John de Crom. ij de junioren wisten i van der Vin, Vital mans en Fred van ilometer het beslissend slaan. De sterk ac >ert van der Vin, die naakt van de nationale) ie, was in de eindsprin 1 voor zijn concurrenten! UITSLAGEN Iateurs: 1. H. Nieuwdorp (i 80 km. in 1.58.10,2. A. f ezande), 3. op 10 sec. J. d< ogerheide), 4. W. Wieme (fl ïp), 5. P. Raas ('s-HeerenL Melsen (Roosendaal), 7.C Korput (Ossendrecht), l •ight (Engeland), 9. R. van ften (Hoeven), 10. T. den Bi finaart), 11. Th. Fase (Oud- "leer), 12. A. Polvorosa (Ui Sop 23 sec. P. Barten (Zeve i), 14. H. Oomen (Etten-Leu de Baat (Steenbergen), js (Oudenbosch), 17. J. van ten-Leur), 18. J. Elen (Da W. van Kooten (Bruinist Roovers (Roosendaal), aioren: 1. R. van der VinJÉ cm. in 1.29.15,2. V. Timmen >ogerheide), 3. F. van SonI ibergen), 4. op 25 sec. J. Sta 5 (Arnemuiden), 5. W. Rail jrenhoek), 6. J. Valenti]n| Uebrord), 7. J. van de 1 josendaal), 8. V. Kools tOt sch), 9. B. van Aarssen f ïenhoofd), 10. J. Fortrei (li ns), 11. M. Casteleijns (Stee n), 12. R. Mathijsse (Goes)J n Meer (Oud-Gastel), 1! .men (Etten-Leur), 15. E l Èk (Wolphaartsdijk), 16. M. (Uden), 17. H. Roepen (Oi ch), 18. L. Keijzers (Baarle 19. M. Pijpelink (Term P. Tolhoek (Jaarsveld). Verdiende zege van Axel Door Hans Radt Ide startblokken. DIVO werd met direct spel onder jruk gezet. Na twee minu- .«n kreeg Dicky de Pooter al een mogelijkheid de ;Score te openen, maar zijn schot ging over. Het was echter uitstel van exe cutie voor de Dinteloorders, want enkele minuten later was jet wel raak. Mels Verhelst rukte snel op over de rechter- ilank en zette fraai voor. Fonny Verstraeten maakte het karwei lf1-0. )IVO probeerde wel iets terug e doen, maar was onmachtig n de opbouw en de aanval, ixel rook zijn kans en ging on er aanvoering van een goed raaiend middenveld door. kic Deij, overigens niet goed ip dreef, kreeg twee schietkan en, maar beide keren gingen jjn schoten over. Het meeste lanvallende gevaar van Axel- jjde kwam van het duo Ver- traeten/Verhelst. Mels Ver eist zorgde dan ook uit een oekschop voor 2-0. Hij maakte andig gebruik van de wan- rde in de defensie van DIVO. kxel controleerde de wedstrijd, haar moest toch op zijn hoede njn voor de gevaarlijke Tonnie triens. Axel-trainer Jaap Len- ■en had Glenn Hofman en Erik Rijkaert van positie laten ver inderen, waardoor Erik Rij- jert de opdracht kreeg om Wens aan banden te leggen. Een aanval van Axel op het doel van het Dinteloordse DIVO. Toch ging deze DlVO-aanval- ler na een half uur spelen al leen op het Axel-doel af, maar hij zag zijn schot tegen de paal belanden. Axel raakte echter niet onder de indruk en ging sterk door. Vlak voor rust kwam daarvoor de beloning. Weer Fonny Verstraeten was iedereen te slim af. Bekeken rondde hij een goed genomen vrije schop af: 3-0. Na de thee een feller DIVO, dat onder aanvoering van Aad van der Linden op zoek ging naar eerherstel. Axel had het moeilijk en trainer Lensen moest zijn mannen regelmatig oppeppen. De druk van DIVO werd wel groter, maar echt ge vaarlijk werden de Brabanders niet, hoewel Tonnie Vriens nog een keer tegen de paal schoot. De Axel-defensie bleef onder aanvoering van Henk Michels gemakkelijk overeind. Door de eigen onmacht raakte DIVO geïrriteerd, waardoor scheids rechter Canfijn handelend moest optreden. Na een harde tackle op Dicky de Pooter ver dween DIVO-speler Martin Stolk in het boekje en even la ter werd Ton Machielse wegens het leveren van commentaar opgeschreven. Het kwam de wedstrijd, die toch al naar een laag peil was gezakt, zeker niet ten goede. is A van het afdeling gestart. rote uitblinker in dit duel It. Doelpunten maken Am roossens voor de thee enp hervatting. Tot de pauze hield Te viel het terug. Jan Looj He doelpuntenmakers. rust liet Jan Brandenbui |iet doel belandde. In de ti een treffer van Piet-Jan men in het Sluis-kamp. jO was de gelukkigste pl# ud-zijde weten. Het enige peyer. Het was helaas vooi Het met invallers spj ^ai van Paul Huibrechts«| g-winst. Y 3-2 - Buddy Aschmanfl i liet na de hervatting 1-1 achtereen doel trof: 3-1. "jf 1 op 3-2. Van onze motorsportmedewerker OSSENISSE - MC Hontenisse kan terugblikken op uiterst geslaagde Zeeuwse springkampioenschappen in Ossenisse. Enkele honderden toeschouwers kwamen op het spectaculaire motorsportgebeuren af, waarbij naast de springwedstrijden ook motorcross van de bovenste plank te bewonderen viel. Ossenisse een bijzonder ta lentrijk stuurman. Nadat hij in de eerste manche als win naar werd afgevlagd, verliep zijn start in de tweede man che bijzonder slecht. Diep in de achterhoede leken zijn kansen op de zege in eigen huis plots volkomen verke ken, maar een knappe ach tervolging bracht hem uit eindelijk nog op de derde plaats en dat leverde genoeg punten op om de totaalzege te pakken. konny Babijn (vrije stt!j ,m (schoolslag). - foto»»1] kerkleijn (De Schelde) $1 de Ridder (Koewacht) Haeleijdt (Koewacht) Smet (Bevelanders) 53.;® J de Berghe (Bruinvis) van Hese (Stormvogel) Boekhorst (Braakman) 3000 meter schoolslag ®r Willemse (Zeeschuimer.,i Schram (Bruinvis) 50.1»., vest (Stormvogel) SWsy Brouwer (Bevelanders) Lievense (Stormvogel) de Kerf (Koewacht) 56.5/- De organisatie toonde met dit geslaagde proefstuk aan rijp te zijn om de zaken ook groots aan te pakken, hoewel een BLB-wedstrijd in Osse nisse nog toekomstmuziek is. De eigen clubpiloten, Joost Serrarens, Patrick Sponselee, Alex Warrens en Frank van Kruyssen, lieten zich van hun beste kant zien. Van Kruys sen won de springwedstrijd in de 500cc-klas en maakte ook de verste sprong zater dagmiddag, achtentwintig meter en zestig centimeter. Dat het daarmee maar net goed ging, beaamde hij na af loop lachend: „Ja, het was al les of niets en het werd dus alles". De motorcross, die in vier klassen over twee reeksen werd verreden, werd over heerst door Axel Holvoet. De BLB-international in de *50cc-klas, en dit jaar de re velatie bij de Belgische lief hebbers, liet in de 250- en bwcc-klas een verpletterende indruk achter, zowel bij de toeschouwers als bij zijn con currenten. Na voortdurende wheelies van enkele honder den meters kreeg hij na af- I «op van het publiek dan ook jeen staande ovatie. Ook de 'toekomst' van MC «ontenisse liet zich niet on betuigd. Joost Serrarens, dit «zoen RES-kampioen ge- Worden op het Axelse Smit- icnorre-circuit, toonde zich op het harde circuit van UITSLAGEN MOTORCROSS 80cc: 1. Joost Serrarens, Kloos- terzande; 2. Tony Questier, Knokke; 3. Steven van Laere, Lokeren; 4. Ronny Lutters, Ste- kene; 5. Frank van Limmen, Philippine; 6. Davy van Hoepen, Kloosterzande. 125cc: 1. Serge Degezelle, België; 2. Andy Rogiers, Oostkamp; 3. Patrick Sponselee, Kloosterzan de; 4. Gerton Traa, Westdorpe; 5. Jan de Feyter, Terneuzen; 6. Do minique de Rechter, Hulst; 7. Gino van der Wiele, Hulst; 8. Werner Rammeloo, Philippine; 9. Rudi Dieleman, Axel; 10. Emiel Verheyden, St.-Jansteen. 250cc: 1. Axel Holvoet, België; 2. Ronald Doens, Biervliet; 3. Ste ven Mangnus, Vogelwaarde; 4. Jean-Pierre de Bleyser, Heikant; 5. Johan Schelleman, Axel; 6. Pe ter Rijk, Kloosterzande; 7. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 8. Jan Maayen, Kloosterzande; 9. Jos de Kever, Kloosterzande. 500cc: 1. Alex Warrens, Osse nisse; 2. Koen Keyenberg, Hove; 3. Frank van Kruyssen, Kloos terzande; 4. Rudi Vink, Axel; 5. Carl Hertogh, Lamswaarde; 6. Henny Gijsel, Heikant. SPRINGEN 125cc: 1. Serge Degezelle 26.40 meter; 2. Andy Rogiers 26.20; 3. MC Hontenisse-piloot Alex Warrens in actie tijdens de springwedstrijden in Osse nisse. - foto de stem/cor j. de boer Rudi Dieleman 24.20 4. Gerton Traa, 5. Gino van der Wiele, 6. Jan de Feyter, 7. Patrick Sopnse- lee, 8. Dominique de Rechter, 9. Fabian Rijckaert, 10. Peter de Booy. 250cc: 1. Axel Holvoet 28.30 me ter, 2. Jean-Pierre de Bleyser 27.30; 3. Steven Mangnus 26.60; 4. Ronald Doens, 5. Johan Schelle man, 6. Peter Rijk, 7. Jaap van Tatenhove, 8. Jan Maayen, 9. Jody de Kever. 500cc: 1. Frank van Kruyssen 28.60 meter; 2. Koen Keyenberg 26.70; 3. Alex Warrens 24.60; 4. Rudie Vink, 5. Carl Hertogh, 6. Hennie Giisel. n onze v°Hey balmedewerker SVAN GENT - Het eer- damesteam van Morres Hulst is er in geslaagd tiende Schepentrek- 'Stoernooi van volleybal- —.reniging Savok in Sas Gent te winnen. Van onze wielermedewerker MIDDELBURG - De Europese wielerkampioen bij de trimmers, Chris Boden, triomfeerde zaterdag in Middelburg, waar de laatste wedstrijd werd verre den, die meetelt voor het klassement van de Stich ting Trimbelangen Midden-Zeeland. Boden wist in de A-categorie te ontsnappen, samen met Kees Raats en Geert van der Weijden, en klopte zijn medevluch ters in de eindsprint. gerheide), 4. J. de Punder (Ovezande), 5. H. Boonman (Goes), 6. P. Legierse (Achthui zen), 7. T. Verhulst (Bosschen- hoofd), 8. C. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 9. J. Cats- man ('s-Heer Arendskerke), 10. A. Traas ('s-Heerenhoek). C-categorie: 1. A. Zuidweg (Kapelle), 2. J. van der Vliet (Canada), 3. B. Drijdijk (Mid delburg), 4. B. Peeters (Kwa- dendamme), 5. J. van Dijk (Sprundel), 6. A. Kuzee (Sou burg), 7. D. Kerkhoert (Groe- de), 8. W. Walhout (Middel burg), 9. R. Matthijssen (Roosendaal), 10. D. van Zwee- den (Kapelle). Veteranen: 1. T. van Poucke (Hoogerheide), 2. P. Harms (Sluiskil), 3. A. de Wolff (Goes), 4. H. Rouw (Kapelle), 5. J. van Dalen (Goes). Senioren skeelers: 1. F. van de Berge (Krabbendijke), 2. A. van de Kreeke ('s-Heer Arendskerke), 3. C. Kouters (Roosendaal), 4. L. Boucherie (Vlissingen), 5. C. Hoogerland (Yerseke), 6. L. Coehorst (Til burg), 7. G. Verhulst (Vlissin gen), 8. A. Wisse (Yerseke), 9. C. Bouve (Halsteren), 10. J. Bode- fie (Tilburg). Junioren skeelers: 1. M. Wisse (Oostburg), 2. C. Nieuwkerk (Fijnaart), 3. W. Kanters (Klundert). Dames skeelers: 1. A. Helle- mons (Wouw), 2. R. Bouve (Halsteren). Bij de B-renners sloegen Johan Lepoeter en Teun van Dijke het beslissende gaatje. Lepoeter toonde zich de snelste in de spurt. In de C-categorie waren Ad Zuidweg en John van der Vliet de animators. Zij bleven buiten schot van het peloton en Zuidweg toonde zich de rapste in de eind sprint. Bij de veteranen eiste Tonnie van Poucke de zege voor zich op via een solo-uitstapje. In de skeelerwedstrijd domineerden de bekende Zeeuwse schaatsers Frans van de Berge en Arjaan van de Kreeke. De zege ging naar Van de Berge. UITSLAGEN A-categorie: 1. C. Boden (Wouwse Plantage), 2. C. Raats (Nispen), 3. G. van der Weijden ('s-Heer Hendrikskinderen), 4. W. Hoondert (Heinkenszand), 5. R. Slis (Kapelle), 6. J. Oreel (Vlissingen), 7. C. Mollet (Hansweert), 8. P. Vermeule (Middelburg), 9. A. Allewijn (Goes), 10. A. de Vos (Oude- Tonge). B-categorie: 1. J. Lepoeter (Oost-Souburg), 2. T. van Dijke (Tholen), 3. C. Konings (Hoo- - foto wim kooyman Axel kwam ook niet onge schonden uit de strijd, want binnen enkele minuten werden Dicky de Pooter en Erik Rij kaert, beiden voor het weg trappen van de bal, geboekt. Axel kan een aanwinst voor de derde klas zijn, zeker als het niveau van de eerste helft meer wordt gehaald. Van onze sportmedewerker AXEL - De strijd om de ZVA'81-beker is van start gegaan met een protest van Groovy. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Er werd er lustig op los gescoord tij dens de openingsweek van het Oostburgse recreatieve zaalvoetbal. Met name in de eerste klas, waar in vijf duels maar liefst 49 doelpunten vielen. In dit fes tijn eisten Veteranen, De Cocq en OBV een hoofdrol op. In de tweede klas lijken de verschil len aanmerkelijk kleiner. Hier haalden Telepost, Gemeente Oostburg, Lekens en Tem Boys hun eerste buit binnen. Uitslagen: eerste klas: Veteranen- Mijnders 11-0, Oud Sluis-Musson 5-0, De Cocq-Rabo 2 12-1, Aers- Kombuis 4-5, FC83-OBV 1-10; tweede klas: Telepost-Van Looy/ Groosman 3-1, Gemeente Oost burg-Rode Leeuw 5-3, Admini stratief Personeel-Lekens 4-7, OBS Breskens-Tem Boys 2-5. Van onze sportmedewerker AXEL - Van de vier teams die tot nu toe nog ongesla gen bleven in de Axelse zaalvoetbalcompetitie, won Ratjetoe/ZSJ riant. Tegen Dieleman was het der mate op dreef dat het scorebord uiteindelijk op 9-0 bleef steken. Voor het winnende team scoor den Jaap Klein, Giel de Pooter, beiden een hattrick, Gerard Jonkman, Antoine Stevendaal en Louis Kolijn. Uitslagen: De Maayer-Reizende Man 1-6, Groovy-Bliek en Vos 7-3, Primus/Pluymn-Verpoorte 5-4, Groosman/Smulders-Disco Love 5-6, De Pooter-Number One 8-3, Dax-Le Feber 2-4. Stand eerste klas: Ratjetoe 3-6, Groovy 3-6, Primus/Pluym 3-6, De Pooter 3-6, Reizende Man 3-4, Dax 3-4, Le Feber 3-4, Groosman/ Smulders 3-2, Verpoorte 3-2, Disco Love 3-2, De Maayer 3-0, Bliek en Vos 3-9, Number One 3-0, Diele man 3-0. Bij de heren werd Intermezzo overtuigend winnaar, al speelde ook Kikkers, dat ge noegen moest nemen met een tweede plaats, een verdienste lijk toernooi. In de tweede klas heren was Morres 2 superieur. In de eerste klas dames won Savok de eerste set van Morres met 15-13. De tweede set ging gelijk op tot 8-10, toen was de tijd verstreken. De organise rende club speelde tevens nog drie keer gelijk, zodat voor dit team een derde plaats was weggelegd. Bij de heren ein digde Savok op de vijfde plaats. Eindstanden: dames 1:1. Morres 1. 2. Morres 2, 3. Savok 1. 4. BOK, 5. SC Morres; dames 2: 1. Savok 2, 2. Intermezzo, 3. W Philippine, 4. Savok 3, 5. Savok 4; dames 3: 1. Morres 3, 2. Morres 4, 3. Kikkers, 4. Delta; heren 1: 1. Intermezzo, 2. Kikkers, 3. Labyellov, 4. Morres 1, 5. Savok; heren 2: 1. Morres 2, 2. Delta, 3. Morres 3, 4. Savok 3, 5. Kikkers 2,6. Savok 2,7. W Philip pine. Groovy had Wapen van Axel geloot. Een duel dat normaal gesproken door de ongeslagen eersteklasser gewonnen zou worden. Het pakte echter an ders uit. De tweedeklasser trok met 3-4 aan het langste eind. Een zege die het echter kwijt kan raken, omdat het niet ge heel volgens de regels een wis selspeler inzette. Want on danks het feit dat er drie man (het maximum toegestane aan tal) op de bank zat, kwam coach Besselse persoonlijk bin nen de lijnen. Volgens Groovy hebben er daarom vier wisselspelers op de Wapen van Axel-bank heb ben gezeten, reden om protest aan te tekenen. Voor hét ZVA'81-bestuur betekent dit in de komende week 'rechtspre ken'. Overige uitslagen: Van Alten- Number One 1-7, Verpoorte-La Bourse 1-1, Verpoorte wint na strafschoppen, Marine Service- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De war ming up-toernooien op 8 en 15 september vormen de aanloop tot de start van de negentiende recreatieve volleybalcompetitie van het Terneuzense bedrijf svolley- bal. Als na twee dinsdagavonden spelen de feeling met de bal er na een lange rustperiode weer is, gaat het officiële gebeuren in sporthal 't Zwaantje van start. Evenals vorig seizoen zijn er ook nu 42 ploegen, die in drie klassen zijn verdeeld. Op de helft van het seizoen worden de klassen weer in tweeën opge splitst. In de bovenste helft wordt gestreden om promotie, in de onderste helft tegen de gradatie. De punten die men in de eer ste ronde haalt, worden tegen ploegen die in dezelfde groep terecht komen, meegenomen. Dit in tegenstelling tot het vo rige seizoen, waarin ieder team in de tweede helft van start ging met een blanco saldo. Men hoopt met deze nieuwe regeling de ploegen nog meer te motive ren. De opzet van de bekercom petitie blijft hetzelfde. De teams van PZEM 1 en De Stem zijn vertrokken. Daar voor zijn in de plaats gekomen een team van de PTT, dat gaat spelen oder de naam Bundel- touw en een team van ABN. Het bestuur, sinds halverwege het vorige seizoen incompleet, is inmiddels aangevuld en weer voltallig. Voorzitter is Wim de Meester, secretaris Jaap van Wijck, penningmeester Jo- landa de Jong, competitieleider Frans de Blaeij en Freek Diele man en Kees Louwerse behe ren wedstrijdzaken. Radio Noordzee 4-3, Kerckhaert- Haak 0-5, Disco Love-Moy Fa 2 5-0, De Pooter-De Maayer 3-1. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ook voor de tweede competitiewedstrijd in de tweede klas van de Terneuzense zaalvoetbal competitie kwam Stoffels Cleaning niet opdagen. Eer der liet men het afweten voor het duel met M&B/ Image Club en nu kon te genstander RWS onverricht ter zake huiswaarts keren. In de eerste klas is Gemeente 1 sterk gestart met twee over winningen op een rij en dat zelfde geldt voor ABN, de ex- regioklasser, in de tweede klas. In de derde klas maken Goal- getters 3 en het B-team de meeste indruk via afgetekende zeges. Afgelopen week gold dat ook voor Philips 2 dat, evenals de twee eerder genoemde ploegen en Instuif, nog zonder punten verlies is na twee competitie wedstrijden. UITSLAGEN Eerste klas: Beldo 1-Sporting Van de Hemel 1 3-2, Philips 1-Terneu- zen 1 4-3, SV Ovet-Gemeente 1 2-6, HKC-Witte/ Boussen/ De Bruin 3- 4, EK Yugo l-ZPSV'48 5-2. Tweede klas: Sporting Van de He mel 2-Dow 2 6-2, M&B/ Den En gel/ Scheele-M&B/ Image Club 5-5, PZEM-W Van Strien 2-6, Beldo 2- ABN 2-4. Derde klas: EK Yugo 2-B-team 2- 7, Dow 3-Philips 2 0-8, Atoom Boys-Instuif 4-5, Goalgetters 3- Terneuzen 2 9-4, FSV 2-Excelsior 3-2. Stand derde klas: Goalgetters 2 2- 4, B-team 2-4, Philips 2 2-4, Instuif 2-4, Atoom Boys 2-2, FSV 2 2-2, Dow 4 1-0, Terneuzen 2 1-0, EK Yugo 2-0, Excelsior 2-0, Dow 3 2-0. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In het Oost burgse KNVB-zaalvoetbal zijn de eerste bekerduels gespeeld. Het Biervlietse Oude Raed thuys leverde een opvallende prestatie. Het zette debutant Du Commerce uit Breskens met maar liefst 13-1 opzij. De Bressiaanders waren eerder in de week al een ronde verder gekomen, omdat tegenstander Cok niet kwam opdagen. Uitslagen: Jopie-Bonte Jopie niet opgekomen, NMB-De Ploeg 6-0, Sluise Haven-Buitenlust 3-2, Du Commerce-Cok Cok niet opgeko men, Sikkels-Markt 15 0-7, Markt 15-De Zwaan 8-3, Sluise Haven- Churchill Lions 3-9, Zagers-Casino 1-3, Du Commerce-Oude Raed thuys 1-13, Van de Bosse-Wapen van Sluis 5-1.

de Stem | 1987 | | pagina 15