200.- 495.- IEHANDEL lECK DE STEM VAN ZEELAND Bestuur tegen open sollicitatie l'Breuk bij showband is |niet te lijmen' Officier haalt fel uit naar helers in ONRUST ONDER PERSONEEL VAN DE CENTRALE STICHTING Vee modelwoningen de Bloemenbuurt 10.000e Bezoeker in Abdijcomplex 'Ik had nog eerder geen tijd voor mijn kinderen' Hoekse supporters geweerd uit Brugge Statenlid bepleit komst vuilverwerker IFMACHINES IJAAR 'NEUZEN iNEUZEN ;le wereld aan. rad naar uithoek, >en drukke baan >r een rustig ïrflat, eveneens, eenzaam. Dat 't le. Maar wat doe m beseft, dat"die- iezelfde situatie [r eenzaam gevoel, soekt, komt u wel len, volleybal, een of samen gezellig t samen koken de schoolkantine? buurt en als u i het nummer van op de achterzijde ientrale nummer le weg wijst naar de informatie over de ïplaats. [kmanschap m vrachtwagens vrachtwagens Iets te vieren? I Van onze verslaggever TERNEUZEN - Onder het ersoneel van de Centrale Stichting in Terneuzen is onrust ontstaan over een va cature voor medewerker op tiet bureau Vrijetijdsbeleid van de afdeling welzijn van de gemeente Terneuzen. Ongelukkig 5THOUDER J. VAN SCIIAIK: ;EEN BEMIDDELINGSPOGING <r de eenzaamheid r. De een pakt een Te vriendin. KOFFIESCHENKSTER SASSE OUDEREN VERDRIETIG OVER 'ONTSLAG' Sociaal mens VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 'WE BEGRIJPEN ER NIETS VAN' Istrekt 01140-12080 Specialiteitenrestaurant Culinair niveau - vriendelijke prijzen Oosterhoutseweg - Teteringen - 076-713381 T27 iet dagelijks bestuur van de Richting vindt het een onver teerbare zaak dat voor die func tie een open sollicitatieprocedure is gestart terwijl de stichting nog voor het eind van het jaar met drie en een halve beroepskracht afgeslankt moet zijn. Het college had er volgens het bestuur beter aan gedaan eerst binnen de Centrale Stichting naar een geschikte kandidaat te zoeken alvorens de vrije markt op te gaan. In een brief vraagt het bestuur daar opheldering over. „In principe zitten alle beroepskrach ten op de wip want er is nog steeds niet bekend wie er ontslagen moeten worden. Het is toch niet meer als fat soenlijk als het college juist voor die functie iemand kiest uit de mensen die de laan uitmoeten. T. Ik kan zo en kele mensen aanwijzen voor wie ik mijn hand in het vuur durf te steken dat ze eeh knap stuk werk kunnen le veren op gebied. Als ik de advertentie zo lees bekruipt mij het gevoel dat het college weinig vertrouwen heeft in de beroepskrachten van de stichting. Wij vinden dit geen goede gang van za ken", zegt bestuurslid J. de Rijk die zich binnen de stichting met perso neelsaangelegenheden bezig houdt. Ook het tijdstip waarop de oproep is gedaan is volgens De Rijk uiterst on gelukkig gekozen. „Het is nog alle maal heel prematuur. Zoiets ver wacht je toch niet op een moment dat de reorganisatieplannen in de over- legsfeer zijn. Er moet nog een ronde met de vakbonden komen. De namen zijn nog niet ingevuld. En wat ons steekt is dat het allemaal achter onze rug om gebeurt". Volgens wethouder W. van Walra- AXEL - Wethouder J. van Schaik van de gemeente Axel tiet geen heil in een bemiddelingspoging tussen het be stuur en de zestien geschorste leden van showband Axel. De tegenstellingen en oud zeer zijn volgens hem zo groot dat de breuk niet méér gelijmd kan worden. Tel. 01150-188881 g met de Stichting Ideële Reclame. SffiE („Bemiddeling lukt niet. In een Ishowband moeten mensen sa- nen een spel opvoeren. Daar voor is grote saamhorigheid nodig en dat is er niet", zo zei gisteravond na afloop van en gesprek met het bestuur. De toekomst van de show band wordt nu uitgemaakt op (de algemene ledenvergadering van maandag 14 september. Met het uitschrijven van deze [vergaderingen volgt het be- jstuur het advies op van wet houder Van Schaik. Deze heeft het bestuur op het hart gedrukt de statuten van de vereniging na te leven zodat op democrati sche wijze over het wel en wee [van de band wordt beslist. Overigens mogen de zestien [geschorste leden niet op de ver gadering aanwezig zijn. De sta- "uten geven volgens Van haik het bestuur het recht de leden niet toe te laten. Dat geldt ook voor de beslissing tot schorsing over te gaan waarte gen de zestien in beroep zijn [gegaan. „Het bestuur heeft het eht personen te schorsen als [iet belang van de vereniging wordt geschaad", aldus Van Tchaik. Dit is volgens hem in lit geval gebeurd omdat het af leggen van het concours in Blankenberghe een gevoelige Tchadepost voor de vereniging «tekent. De showband is bij ontractbreuk verplicht 75 pro- sent van het overeengekomen fcage te betalen. Van Schaik denkt overigens Bat het resultaat van de leden vergadering niet zal leiden tot opheffing van de showband, Tie nu al alle optredens tot ok- öber heeft opgezegd. „Ik zou Bet heel jammer vinden als de ERNEUZEN - De Woningbouwvereniging Terneuzen gaat in de Bomen- en Bloemenbuurt twee op te knappen koningen veranderen in modelwoningen. Dit om de keuze van de bewoners uit de verschillende extra voor zieningen die er bij de renovatie mogelijk zijn te verge makkelijken. Na voorbereiding met een ar- itect van het Nederlands stelijk Instituut voor Bolkshuisvesting (NCIV) heeft Te vereniging aannemer W. de Iruijn opdracht gegeven te be- ""ien met de modelwoningen. int van de woningen krijgt 'kaal' groot onderhoud, ter- "U de andere een aantal extra >raieningen krijgt. Tegen het tde van het jaar moeten de iwoners van de in totaal 112 te knappen woningen hun teuze hebben gemaakt. Aan de ['ra voorzieningen hangt wel prijskaartje in de vorm van "Uursverhoging. Er zijn tevens plannen voor inovatie van de 84 zoge- lamde betonwoningen in de ngeving van de Rozenstraat. F overleg met de bewoners- ~mmissie is er een project team samengesteld, dat bezig is met een inventarisatie van het woningbestand en de proble men bij het groot onderhoud. De Woningbouwvereniging wil het renovatieplan voor 1 juni '88 bij het rijk hebben inge diend. Het is de bedoeling dat de bewoners bij de renovatie eveneens de keuze hebben uit een aantal extra voorzieningen. Op langere termijn heeft de Woningbouwvereniging plan nen voor groot onderhoud aan 108 flats in de Amberboom laan, vijftien woningen in de Chrysantstraat en zeven hui zen in de Beatrixstraat. Al deze renovatieplannen maken deel uit van een tienjarenplan van de vereniging om een 'inhaal manoeuvre' uit te voeren in het groot onderhoud van het Ter- neuzense woningbestand. band helemaal uit elkaar valt. De showband is altijd een visi tekaartje van Axel geweest". Overigens heeft de uitbar sting bij de showband tot een onverwachte ledengroei geleid. Inmiddels hebben tien oud-le den onder wie de veelbespro ken oud-voorzitter en secreta ris G. Heerspink zich opnieuw aangemeld. Zij hebben maan dag 14 september ook stem recht. De zestien geschorste le den verdenken bij monde van Edwin van Overmeire het be stuur ervan de oud-leden be naderd te hebben om de stem ming tijdens de vergadering in hun voordeel te beïnvloeden. Bestuurslid Karei Beeldens ontkende dat gisteren en sprak van 'spontane aanmeldingen van leden die willen helpen'. De spontane aanwas bete kent volgens bestuurslid L. Jansen niet dat daarmee er van de een op de andere dag weer een goed getraind korps staat. Het zijn niet allemaal spelende leden die zich hebben aange meld. „We zullen het dan weer helemaal opnieuw moeten op bouwen". De jeugdband Axel heeft de plannen om zich los te koppe len van de showband inmiddels laten varen. Bestuurslid R. de Bruijn van de jeugdband deelde het bestuur gisteravond mee die stappen niet te zullen nemen. De zestien geschorste leden die gisteravond ook ver gaderd hebben ondernemen voorlopig geen actie. „Eerst wachten we de reactie op het ultimatum af. Het bestuur heeft tot maandag 12.00 uur de tijd om de schorsing in te trek ken. Daar wachten we nu op", aldus Van Overmeire. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Het monumentale Ab dijcomplex in Middelburg wordt meer en meer een toeristische trekpleister van formaat. Toen vorig jaar de rondleidin gen in en langs de fraaie gebouwen van start gingen, telde de plaatselijke VW 8.000 bezoekers. Dit jaar werden er al 10.000 nieuwgierigen rondgeleid. De VW zette gisteren het bereiken van die mijl paal enige luister bij. De 10.000-e, me vrouw Ans Schilperoord uit Brouwersha ven kreeg bloemen en een Deltaboek aan geboden door de voorzitter van de VW- Middelburg, H. Bogaert. FOTO JAAP WOLTERBEEK Door Joep Trommelen SAS VAN GENT - Mevrouw M. de Kok uit Sas van Gent was verbijsterd toen ze plotseling een aangete kende brief van de Katholieke Bond van Ouderen in de brievenbus vond met daarin de mededeling dat ze niet langer gewenst was als koffieschenkster bij de activi teiten voor ouderen. „Ik kan er niet over uit", zegt ze. „Waarom?". Volgens de brief, onderte kend door voorzitter A. Freijser, zou mevrouw De Kok vrijdag 28 augustus te laat hebben afgezegd voor een bingo-middag. En omdat dat wel vaker gebeurd zou zijn, kan ze het verder wel vergeten, zo luidt de inhoud van de brief. „Maar dat is niet waar. Ik kon die middag niet omdat er visite kwam. Ik had een logeetje, een tienja rig nichtje van me. Omdat ze de dag erna naar een ver jaardagspartijtje moest, kwam haar moeder na de middag haar zondagse kleren brengen. Dat kon niet anders. En toen ik afbelde heb ik ook niets gehoord. Ik heb afgelo pen maandag nog koffie ge schonken. En dan krijg je plotseling zo'n brief. Terwijl niemand er met een woord over gerept heeft. Ik ben er echt van ondersteboven", vertelt mevrouw De Kok. Mevrouw De Kok is al acht tien jaar actief in De Rose- laer, het clubgebouw voor so ciaal-cultureel werk in Sas van Gent. Niet alleen voor de ouderenbond. Maar ze heeft ontzettend veel voor de bond over. „Ik ben nu eenmaal een sociaal mens", zegt ze. Ze wil per sé bij de bond blijven. Ze is ook leidster van de dans groep van de bond, en zou dat voor geen goud willen mis sen. Wat ze nu al mist, is het koffieschenken. „Ik was er altijd, ik had nog eerder geen tijd voor mijn kinderen. Zelfs als mijn moeder van 85 op bezoek kwam liet ik het niet vallen. Ik heb haar eens mee genomen naar een bingo middag". Graag zou mevrouw De Kok zien dat het bestuur zijn excuses aanbood. „Ik zou graag terugkomen. Niet voor het bestuur, maar voor de le den. Daar gaat het om. Ik heb het altijd naar mijn zin ge had". Volgens haar zou er tij dens een bestuursvergade ring zijn gezegd dat er drie vrouwen onder de koffiezet- sters zijn die een hekel aan haar hebben. „Maar ik zou weieens willen weten wie dat zijn", zegt ze verbouwereerd. Een ding wil ze duidelijk stellen: ze wil de bond niet in een kwaad daglicht stellen. „Ik ben niet iemand die gaat haten. Dat kan ik niet. Ik Mevrouw M. de kok met de bewuste brief in haar han den. 'Ik ben er ondersteboven van' vind het alleen zo jammer dat dit gebeurd is", „Ze hebben me zelfs een zil veren speld van verdienste gegeven. Dat is toch ook niet voor niets gebeurd?. Ik weet niet wat er aan de hand is. Ik heb nooit gemerkt dat ze een hekel aan me hadden. Of ik moet zo dom zijn dat ik het niet zie", peinst ze verdrietig. Voorzitter Freijser zegt dat de kwestie een zaak van FOTO DE STEM COR J. DE BOER het bestuur is en dat hij zelf geen commentaar wil geven. Wel zegt hij dat het 'gaat om een koffiezetster die teveel problemen achterlaat die wij op moeten knappen'. Mevrouw De Kok: „Ik ga de leden nog bedanken voor het vertrouwen dat ze al die tijd in me gehad hebben. Ik heb het werk altijd graag ge daan en wil hen niet in de kou laten staan". Van onze verslaggevers HOEK - De leiding van Club Brugge heeft gisteren vijf jonge supporters uit Hoek per aangetekende brief verboden nog langer de thuiswedstrijden van Club Brugge te bezoeken. ven (personeelszaken), die geen reac tie namens B en W wilde geven omdat de brief pas volgende week dinsdag in het college wordt besproken, wordt er niet afgeweken van de normale pro cedure die bij de gemeente wordt ge volgd. £gn vacature wor(jt zowel in tern als extern opengesteld. „Het is niet gebruikelijk om bepaalde groe pen uit te sluiten. Iedereen heeft het recht om te solliciteren. Dat is de nor male gang van zaken bij ons. En als er bij de Centrale Stichting een ge schikte kandidaat is dan zie ik geen enkele reden waarom we die persoon niet zouden aannemen". Het vijftal, Jan Mieras, Marco Dieleman, Johny de Ridder, Eric Dees en Erwin van Hoorn, zou zich volgens de leiding schuldig hebben gemaakt aan wanordelijk heden. Het vijftal spreekt dat tegen en is teleurgesteld in de houding van Club Brugge. De mededeling viel giste ren als een bom bij de vijf supporters in huis. „Het is toch niet te begrijpen. We gaan al jaren naar Brugge en nog nooit hebben we een vinger naar iemand uitge stoken. Wij gaan gewoon voor het voetbal, niet om rellen te schoppen", zegt Jan Mieras. De brief is volgens hem tot stand gekomen naar aanleiding van een incident, twee weken geleden, na af loop van de topper Club Brugge-Beveren. Jan werd met zijn kornuiten ?n zijn auto, niet ver van het sta dion, aangehouden. „Op het eerste gezicht was er niets aan de hand. We lieten ons paspoort zien, maar alles was in orde. Toen vroeg een van de politiemanen of ik mijn kofferbak wilde open maken. Daarin lagen aan kondigingen voor de wed strijd Steen-Hoek. Ik hang die pamfletten in de kantine op". Voor de Belgische rijks wachters waren de papieren echter aanleiding om on middellijk actie te onderne men. Onder het uitslaken van de kreet 'nu hebben we ze' werden de vijf naar het politiebureau gereden. Vier werden meteen de cel in ge stopt. Jan moest mee naar zijn auto die van boven tot onder werd onderzocht. „Het was haast niet te ge loven. De manier waarop je behandeld wordt. Het was net als of we grote bandieten waren". Een uurtje later echter stonden de vijf weer buiten. „Maar ik had wel eerst een brief moeten teke nen dat ik afstand deed van de pamfletten. Ik kan me niet goed voorstellen wat ze in Belgie aan een aankondi ging van Steen tegen Hoek hebben", zegt Jan. Het gebeuren heeft echter wel zo'n diepe indruk op het vijftal gemaakt dat het bui tenlands voetbal voorlopig enkel maar via de beeldbuis wordt gevolgd. „We durven niet meer terug. Als je aan gehouden wordt zit je mis schien maanden vast. Je kunt goed merken dat ze de Hollanders moeten hebben. Ze vroegen ons ook nog of we iets te makken hebbe ge had met de rellen in Bres- kens, bij de ontmoeting tus sen PSV en Club Brugge. Maar toen die begonnen wa ren we al weg. Naar andere stadions gaan we niet. Ze kunnen dat bericht wel over alle posten hebben ver spreid. Dan heb je overal kans dat ze je binnen ste ken". Van onze verslaggever GOES - Het statenlid L. van Dijke (RPF/GPV) heeft een tot nu toe uniek geluid laten horen in de Zeeuwse politiek. In schriftelijk vragen aan GS bepleit hij onomwonden de komst van het vuilverwerkende bedrijf OCS (Ocean Com bustion Services) naar Vlissingen. Het nu in Antwerpen gevestigde bedrijf zou voortaan van uit een Zeeuwse haven chemisch afval willen gaan ver branden op de Noordzee. Niet alleen de milieuorganisatie Greenpeace heeft zich daar hevig tegen verzet, ook GS en de gemeente Vlissingen zijn tegen, en dat is voor Van Dijke onbegrijpelijk. Hij wijst op de 'uitstraling van werkgelegenheid' naar bijvoor beeld de in moeilijkheden verkerende reparatiewerf Scheldepoort. Van Dijke gelooft dat GS zich baseren op on juiste of onvolledige informatie en iaat van de argumenten van Greenpeace helemaal niets heel: tendentieus. Van Dijke wijst ook op het huichelachtige in de afwij zing: Nederland voert jaarlijks vele duizenden tonnen che misch afval uit naar Engeland en de Oostbloklanden. Hij vindt niet dat OCS kan worden beticht van grensover schrijdende milieuvervuiling en stelt daarom vast dat 'de vestiging van OCS met kracht dient te worden bevorderd'. Overigens heeft milieuminister Nijpels in deze zaak het laatste woord: hij moet de belangrijkste vergunningen verstrekken. Van onze correspondente MIDDELBURG - Opnieuw haalde officier van justitie mr. Nijmeijer donderdag tijdens de zitting van de politie rechter in Middelburg fel uit naar het 'verschijnsel he ler', zonder wie er waarschijnlijk geen dieven zouden zijn. 'Het zijn de helers die rustig in hun stoel kunnen wachten tot de dieven de kastanjes uit het vuur hebben gehaald om de buit vervolgens op een goed kope manier binnen te kunnen halen', aldus mr. Nijmeijer. De heler loop hierbij betrekkelijk weinig risico en verschoont zich meestal met de opmerking dat hij 'beslist niet geweten zou hebben dat de spullen gestolen zouden zijn', aldus de officier. Ook in de zaak tegen vier he lers (de 54-jarige W.L. uit Oudenbosch, de 41-jarige JK. uit Zierikzee, de 35-jarige HvD. uit Steenbergen en de 28-jarige AG. uit Roosendaal) en twee dieven (de 24-jarige L. de C. uit Steenbergen en zijn 20-jarige broer K. de C uit Hansweert) waren het de he lers die zich probeerden vrij te pleiten van de beschuldiging. Ze verklaarden dat zij niet wisten dat de spullen die zij van de beide dieven kochten van diefstal afkomstig waren. De beide dieven (die in de pe riode maart tot en met mei bij inbraken in Zeeland voor vele duizenden guldens hadden buitgemaakt) hadden minder moeite met het bekennen van schuld. Zo gaf L. de C. ondermeer toe schuldig te zijn aan de diefstal van spullen uit een schuur in Reimerswaal en zijn broer be kende tot tweemaal toe te heb ben ingebroken in SRV-wa- gens en eenmaal in een auto van de PZEM waaruit een mo bilofoon werd meegenomen. De ten laste gelegde feiten waren overigens maar een greep uit een lange lijst van in braken en diefstallen waaraan het tweetal zich in die periode had schuldig gemaakt. De goe deren (waaronder gereedschap en rookartikelen) werden ver volgens bij de helers 'afgezet' tegen prijzen beduidend lager dan de werkelijke waarde van de spullen. 'En dat moet voor de kopers al een reden zijn voor achterdocht', aldus mr. Nij meijer. Het zestal werd tenslotte overeenkomstig de eisen ver oordeeld tot gevangenisstraf fen van respectievelijk zes we ken waarvan de helft voor waardelijk (voor L. de C.), ver vangende dienstverlening van honderd uur (voor K. de C.), zes •weken waarvan drie weken voorwaardelijk (voor Van P.), drie weken voorwaardelijk en een boet van 750 gulden (voor K), zestig uur dienstverlening voor G. en drie weken voor waardelijk plus een boete van zeshonderd gulden voor Van D.

de Stem | 1987 | | pagina 9