UCI schrikt van schadevergoeding <ietetv P^fSlÊ OORBEREIDING IN COORS CLASSIC PAKT SLECHT UIT 'Een wereldrecord, als God het wil' SPORT Johan Capiot winnaar profkoers Veenendaal '5 id/Opelmaan( Argentin favoriet bij bookmakers Zware start voor Becker Damesploeg voor WK op de weg Voorbereiding Licht uit Hysterie INNOCENT EGBUNIKE KAN VANAVOND HISTORIE SCHRIJVEN Deister kreupel, Schockemöhle stopt Polen verslaat Roemenië KNGB-bestuurder Bonenkamp overleden Speerwerpster op doping betrapt Bontempi )BSTBM_SP0RT2 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 T19 \\V A\%> Van onze sportredactie WENEN/VEENEND AAL De klucht rond Joop Zoetemelk is ten einde. De 40-jarige wereldkampioen van twee jaar geleden mag zondag toch van start gaan voor het wereld kampioenschap in Vil lach. De internationale wielrenunie (UCI) besloot na een regen van kritiek op Zoetemelks uitsluiting dispensatie te verlenen. Officieel werden vier over wegingen (zie voorpagina) gegeven voor het UCI-besluit een uitzondering te maken, maar insiders weten te mel den dat vooral een brief van Zoetemelks advocaat Ber- trand aan de UCI beslissend is geweest Betrand repte in zijn schrijven over een schade vergoeding van 250.000 gul den, indien de UCI bleef vol harden Zoetemelk van het WK uit te sluiten op grond van zijn leeftijd, die kenne lijk geen beletsel vormde om hem een proflicentie te ge ven. Bertrand beriep zich on dermeer op het recht op ar beid. Om grote moeilijkheden te voorkomen, sloten de elf UCI-leden gisterochtend ten langen leste de rijen. Er was tot dat moment maar één dwarsligger over: de West duitser Werner Göhner. Hij wilde aanvankelijk geen uit zondering maken voor Zoete melk, omdat eerder zijn landgenoten Dieter Ubing en Rainer Podlesch op grond van hun leeftijd waren ge weigerd bij het WK-veldrij den en het WK der amateur stayers. Göhner koos giste ren echter alsnog de zijde van zijn collega's. De wortel van de rel rond Zoetemelk ligt in 1984 in Bar celona. Belust op een publici teitsstunt benaderde Teka toen de gewezen Spaanse stayerkampioen Guillermo Timoner om op 59-jarige leeftijd voor eigen Spaans publiek zijn come-back te maken. Timoner stak tot zijn nek in de belastingschulden en greep de kans een ex traatje te verdienen met beide handen aan. De UCI sprak er schande van, maar er was geen reglement dat dergelijke gevallen kon ver bieden. Op het UCI-congres van 1985 werd als één van de eer ste punten op de vergader agenda een leeftijdsgrens voor beroepswielrenners voor deelname aan een we reldkampioenschap inge steld. „Het is niet meer dan ge rechtigheid", was Zoetemelks reactie op het besluit van de UCI. „Ik ben fit voor het we reldkampioenschap. Ik ga niet zeggen dat ik in Villach de titel ga winnen, maar ik zal mij naar beste vermogen inzetten". ranje-tijdrijders falen ir John Hoofs t.t.ACH - Het is dat het Nederlands Olympisch imité een fraaie 'vangnet-constructie' heeft he cht, anders was de nationale tijdrijdersploeg iteren zonder pardon afgevallen voor Olympi- he deelname volgend jaar in Seoel. Villach kwam het kwartet van bondscoach Boskamp - gerend wereldkampioen - na een onthutsend zwakke ce uit op een elfde plaats, terwijl op een medaille was irekend. ren |t zien van een aardig sta t aan te be velen dat u zich jont. Jaar immers de hele Sep- oitaal voor het oprapen, i u speelt een heel jaar /ast: 60 kansen op een hall [bijna net zo aanlokkelijke iet geheel niet om het geld )e eerste acht plaatsen geven reet toegang tot de Olympi- jie Spelen, maar het NOC be- irdeelt een jaar na een be- lalde wereldtitel een waalfde plaats nog als 'vorm- houd'. De schade viel daar- lor nog enigszins mee. Nederland, dat aantrad met ie renners van het 'gouden' rartet van Colorado Springs, st zich na zes kilometer al nsloos. Na een snelle start oest het viertal (Cordes, De ies, Harmeling, Zanoli) ge- ïldig forceren om het voorge- vgammeerde tempo te kun- houden Alleen Gerrit de 'ries kwam door die moeilijke de andere drie nooit. Michel Zanoli, ex-wereld- mpioen bij de junioren, lest na twintig kilometer Es lossen op een klimmetje, ardoor het tempo compleet srd ontregeld. Zanoli werd :ewacht en moest bij herha- g zjjn tempobeurt aan de overslaan. Desorganisatie s het gevolg. Het kwam zelfs 'er, dat Gerrit de Vries in de nmen moest knijpen, omdat zijn drie ploegmaten anders 1 en veel belangrijker dan oom in Septembermaand/ an waard, de Opel-modellenlijn nog De Opel Corsa, de Ope ulaire auto in ons land, de )pel Omega - Auto van het vroom te bewonderen. Van onze speciale En met keuze uit een schal raten. Die met brandstof zuil ies neerzetten. Dat geldt ool| jovendien een bijdrage leve hebben wij nog een special/ ilgië, de traditionele voetbal )pel volledig in ere herstek op 9 september. Kaartje] ang de voorraad strekt. VILLACH - Drie van de vier dames, die dinsdag in de ploe gentijdrit als vierde eindigden, zullen morgen ook aan de idividuele wedstrijd an het WK wielren nen deelnemen. indscoach Rinus Ver boom heeft Mieke Ha- Heieen Hage en Pe- de Bruin opnieuw angewezea Thea van nsoever had geen in teresse haar wielerloop- ian met nog een paar 'gen te verlengen. Het io wordt aangevuld iet Monique de Bruin, tonique Knol en Connie 'eijer. regulair uit het wiel zou heb ben gereden. Zanoli rekte zijn lijdensweg tot 75 kilometer, toen haakte hij definitief af. Nederland had op dat moment al een teleurstel lende negende tussentijd op de klokken gebracht. In het laat ste kwart van de tijdrit werden nog twee plaatsen ingeleverd. „We hebben gefaald", oor deelde bondscoach Boskamp. „Onze voorbereiding in de Coors Classic is wellicht ver keerd geweest. Het was een ri sico dat goed en slecht kon uit pakken. We hebben gegokt en verloren. Iedereen mag nu kri tiek op mij hebben. Alleen Ger rit de Vries was super. Je hebt echter vier renners met een su perdag nodig om op het podium te komen. Je stemt alles af op die ene dag. Dan moet alles klikken. Het is een bittere pil, maar we moeten verder. Het zal veel moeite kosten de ploeg mentaal weer op te peppen voor de wegwedstrijd van za terdag". Het verval van de wereld kampioenen was opmerkelijk. Vorig jaar was John Talen de grote man van de Nederlandse ploeg. De renner, die nu prof is bij Peter Post, werd vervangen door Michel Zanoli en het ver schil liep meteen in de minuten. Won Oranje vorig jaar nog met 1.38 minuten voorsprong op Italië, gisteren werden de Ita lianen wereldkampioen met een voordelige marge van 5.31 minuten op Nederland. Een verschil van dik zeven minuten in twaalf maanden. De Russen, gisteren tweede, moesten in Colorado Springs 3.35 minuten toegeven op de Nederlanders. In Villach waren ze 5.19 minu ten sneller. Een verschil van bijna negen minuten in een jaar tijd. Opmerkelijk is ook dat zowel de Italianen als de Russen net als de Nederlanders maar één nieuwe renner hoefden in te passen in hun ploegen. Gerrit de Vries daarover: „Talen was vorig jaar de beste, Zanoli dit jaar de slechtste. Het tempo lag bij voortduring te laag en nog kon Zanoli niet volgen. Hij is De desorganisatie in de Nederlandse ploeg in beeld. Gerrit de Vries (links) houdt zo'n hoog tempo aan, dat Rob Harmeling en Tom Cordes amper kunnen volgen. Michel Zanoli heeft dan al moeten afhaken. - fotoanp nog jong. In de oefenritten ging het redelijk met hem, maar zo'n WK is toch heel wat an ders". Zanoli: „Ik weet nu een klein beetje wat een ploegen tijdrit voorstelt. Nee, het is me niet meegevallen. Na twintig kilometer ging het licht al bijna uit". Uitblinker De Vries erkende dat de Amerikaanse voorberei ding nadelig was uitgevallen. „Ik heb een hele week nodig gehad om de reis te verwer ken", aldus De Vries. „Dat is bij de rest niet anders geweest. Je levert dan toch automatisch conditie in. Het is wellicht de verklaring voor het feit dat ook Cordes en Harmeling niet echt goed waren". Cordes: „Het ging niet. De Vries reed als een speer. Als hij op kop kwam, smeekten we hem als het ware om niet zo hard te rijden. We konden hem gewoon niet vol gen. Dan ben je niet goed". Nederland raakte in onge veer twee uur fietsen precies 4477 meter achterop bij de win nende ploeg van Italië, die twaalf seconden sneller was dan Rusland. Omgerekend in afstand een verschil van 169,64 meter. De Italianen reden ge middeld 50,977 km/per uur te gen Nederland gemiddeld 48,696 km/per uur, 2,28 km/per uur harder dus. Tegenover het echec van de Nederlanders stond de natio nale hysterie van de Oostenrij kers, die voor het eerst in de complete WK-geschiedenis een medaille wonnen. Een primeur, die ook nog was gereserveerd Van onze speciale verslaggever VILLACH - Wedden op mensen wordt in het algemeen afgekeurd. Het is 'not done', zoals de Engelsen dat zo mooi zeggen. Niet echter in Oostenrijk. Daar wordt ter gele genheid van het WK de mogelijkheid geboden om zwaar te gokken op de wielerprofs, die zondag in Villach op jacht gaan naar de re genboogtrui. Compleet met noteringen en de daaraan verbonden uitbetalingen. Iedereen die tenminste achttien jaar is en 100 shilling (ongeveer 16 gulden) in zijn zak heeft, kan meedoen. De internationale wielerbond (UCI) heeft verbijsterd kennis genomen van het initiatief van de Oostenrijkse wielerbond en de over heid in samenwerking met de wed-organisatie Sport Wetten. De UCI heeft nu reeds verbo den, dat er ooit nog eens gegokt kan worden op de WK-uitslag. Vier dagen voor het WK zijn de noteringen als volgt: Argentin 4 tegen 1; Bontempi 5 tegen 1; Saronni8tegenl; Van Poppel en Vanderaerden 10 tegen 1; Ghirotto, Van de Velde, Roche en Bernard 14 tegen 1; Mottet en Da Silva 15 tegen 1 Van der Poel, Pierce en Criquielion 16 tegen 1; Kelly, Fignon, Anderson, Lauritzen en Bauer 20 tegen 1; Thurau, Moser, Delgado, Pagnin, Millar, Popp, Gölz, Alcala en Bugno 30 tegen 1; Maechler, Andersen, Lejarreta, Maier en Hampsten 40 tegen 1; Kiefel, Piasecki, Herrera en Zadrobilek 60 te gen 1. De grote Nederlandse favoriet Teun van Vliet is nog niet genoteerd en staat bijgevolg op een uitbetaling van 100 tegen 1. voor het eigen publiek. Het brons werd begroet met uitzin nige vreugdetaferelen, die zelfs de uitbundig feestende Italia nen bleek om de neus maakten. Luxemburg en Colombia vochten in de achterhoede een fascinerende strijd uit om de laatste plaatsen. Colombia bleek na honderd kilometer precies één seconde sneller te hebben gereden. Beide teams verloren bijna een kwartier of ruim elf kilometer op het win nende Italië. Hun onderlinge verschil in afstand: 11 meter en 20 centimeter Uitslag ploegentijdrit amateurs (met de passages na 25, 50 en 75 km): 1. Italië (Fortunato, Poli, Sci- rea, Vanzella) 1 uur, 57 minuten en 42 seconden (gemiddelde snelheid 50,977 km/u) - 28.17 (2) - 57.54 (2) - 1.27.39 (2), 2. Sovjetunie (Klimov, Saitov, Soemnikov, Zagrebelni) 1.57.54 - 27.49 (1) - 57.02 (1) - 1.26.55 (1), 3. Oostenrijk (Lienhart, Rassin- ger, Traxi, Wechselberger) 1.59.41 - 29.19 (7) - 59.43 (7) - 1.29.28 (6), 4. Frankrijk (Lance, Laurent, Be- zault, Heulot) 1.59.50 - 29.24 (8) - 59.38 (6) - 1.29.09 (4), 5. West-Duits- land (Bolts, Christl, Gröne, Stumpf) 2.00.07 - 28.57 (4) - 59.17 (4) - 1.29.24 (5), 6. Oost-Duitsland (Am pler, Boden, Kummer, Raab) 2.00.29 - 28.54 (3) - 58.58 (3) - 1.28.57 (3). 7. Polen (Jaskula, Lesniewski, Mier- zejewski, Sypytkowski) 2.01.27 - 29.04 (5) - 59.25 (5) - 1.29.36 (7), 8. Noorwegen (Saether, Skaane, Lur- vik, Kvalsvoll) 2.01.32 - 29.28 (11) - 59.53 (9) - 1.29.58 (8), 9. Tsjechoslo- wakije (Burda, Hruza, Kren, Re- gec) 2.02.15 - 29.26 (9) - 1.00.00 (10) - I.30.35 (9), 10. Zweden (Andersson, Johansson, Knutsson, Lafis) 2.03.08 - 29.28 (11) - 1.00.11 (11) - 1.31.15 (11), II. Nederland (Cordes, Harmeling, De Vries, Zanoli) 2.03.13 - 29.15 (6) - 59.43 (7) - 1.30.35 (9), 12. Nieuwzee- land (Leitch, Miller, Richards, Fraine) 2.03.57 -30.31 (20) - 1.01.45 (19) - 1.32.23 (13). Banbod: iruikte auto speelt u bij ons .bonnee-Lotto. t>r Wil Kester 3ME - „Hello", het klinkt kerid. En hij ziet er ook Lionel Ritchie. Maar gen blijkt hij nauwelijks kunnen, zeker geen fri- liedjes. Van Innocent fiuiüke is dan ook niet de i maar een paar snelle ken het handelsmerk. jsnel weet de Nigeriaan zijn «ratel te gebruiken, dat hij eus in staat moet worden ent vanavond in Rome een ndarisch wereldrecord te eieren. „Als God het ten- Bte wil", voegt Egbunike onmiddellijk vroom aan De Nigeriaan kan daarmee JJiiedenis maken, zoals Lee tns dat deed op 18 oktober De Amerikaan werd die I in Mexico Stad een mythe in een tijd van 43.86 secon- 1 Olympisch goud te verove- I o^enmetde vertesprong i 8.90 meter van Bob Bea- h, tijdens diezelfde Spelen, •at het oudste wereldrecord ■de atletiekgeschiedenis. jjaar nu staat het record op ocht. Eerst was er dit jaar v 'Butch' Reynolds, die in Columbus met 44.10 een we reldrecord op zeeniveau neer zette. De opvolger van Evans leek zich te hebben aangediend. De 44.17 die Innocent Egbunike onlangs in Zürich realiseerde, biedt echter een beter perspec tief. Dat toonde tenminste de halve finale van het WK in Rome haarscherp aan. Met 44.26 evenaarde de Nigeriaan de tijd, waarmee Juantorena in 1976 in Montreal Olympisch kampioen werd en was daar mee veruit de snelste. Voor Reynolds was het kantje boord. Met een uiterste krachstin- spanning werd hij vierde in zijn halve finale. Het aardige is dat de geest van Lee Evans aanwezig rond waart, wanneer Egbunike erin mocht slagen in de eeuwige stad een 'eeuwig geacht' record naar de vergetelheid te bren gen. Want Evans is het grote voorbeeld en de ontdekker van de Nigeriaan. Aan het eind van de zeventi ger jaren was de Amerikaan één van de eerste in Afrika werkzame sprintcoaches. „Daaraan dankt Nigeria het feit, dat het over sprinters be schikt", weet Egbunike nu. Eén van de ongepolijste diamanten die Evans in zijn handen kreeg, was de toen zeventienjarige In nocent. Bij toeval eigenlijk, want als het aan Egbunike's ouders had gelegen, had hij al zijn aandacht op de studie ge richt. „Zij vonden het maar niets dat ik aan atletiek deed. Maar mijn grootmoeder wist mijn ouders ervan te overtui gen, dat God mij ook nog een ander talent had gegeven. Het is Gods wil dat ik door hard te lopen zijn woord uitdraag", klinkt het hartgrondig. Evans zag Egbunike op één van zijn reizen door het land uitblinken tijdens een school- wedstrijd in Innocents woon plaats Enuigi. Hij overreedde de knaap naar Amerika te ko men en dat was niet aan dove mansoren gezegd. „Van Ame rika droomt iedere Afrikaanse atleet. Als je er in slaagt daar de beste te zijn, dan maak je het in de hele wereld. De com petitie in Amerika is zo gena deloos, zo hard, dat alleen de allerbesten overblijven", is de ervaring van Egbunike. Egbunike zegt nog geen mo ment spijt te hebben gehad van zijn besluit de huiselijke haard de rug toe te keren. „Want ik weet dat God mij overal verge zelt". God speelt trouwens een allesbepalende rol in Egbuni ke's leven. De atleet draagt twee kruisjes om de hals, een houten en een ijzeren, waarop hij zeer zuinig is. „Als ik die verlies, ga ik naar de hel". Hij bezoekt zo vaak mogelijk de kerk, leeft puur, als een monnik, rookt en drinkt niet, bidt voor de start („om steun") en na de finish („om Hem te danken") van een wedstrijd en verkondigt waar en wanneer maar mogelijk is Gods woord. Wat hij dan ook als de voor naamste opdracht in zijn leven ziet. Lee Evans zorgde er in 1981 voor, dat Egbunike werd inge schreven aan de katholieke universiteit van Azuza, niet ver van de Mexicaanse grens. Daar werd hij gekneed tot een meer dan middelmatig sprinter. Eg bunike had het in zich een 'gro te' te worden op de 200 meter. Maar enkele jaren later ont dekte hij bij toeval zijn talent voor de sprint over een volle ronde. „Op een winterse dag begin '84", herinnert Egbunike zich, „moest ik bij een universi teitswedstrijd invallen in het NIEUWSOVERZICHT MUHLEN (DPA) - Paul Schockemöhle, de grote persoonlijk heid van de Westduitse ruiterwereld, stopt. Drie dagen na het debacle van de Westduitse springruiters bij de Europese titel strijd in Sankt Gallen kwam de 42-jarige Schockemöhle met de verrassende mededeling van zijn afscheid. Dat heeft alles te maken met de blessure van zijn zestienjarige paard Deister, het succesvolste springpaard van de wereld. Deister moet voor een gescheurde zenuw zeker een half jaar op rust. „Het bete kent dat Deisters loopbaan voorbij is. En daarmee de mijne ook", sprak Schockemöhle. BYDGOSZCZ (RTR) - In een vriendschappelijke interland heeft Polen woensdagavond in Bydgoszcz met 3-1 van Roeme nië gewonnen. Polen is dit najaar nog tegenstander van Oranje in de voorronden van het Europees kampioenschap. Voor 15.000 toeschouwers was Polen alleen in de eerste helft produktief. Lesniak maakte twee doelpuntèn. Het eerste in de 19de minuut, het tweede in de 35ste minuut, nadat Rudy in de 26ste minuut voor 2-0 had gezorgd. De Roemeense tegentreffer werd zeven minuten voor tijd verzorgd door Boloni uit een strafschop. HILVARENBEEK (ANP) - Op 43-jarige leeftijd is woensdag in zijn woonplaats Hilvarenbeek Martin Bonenkamp, bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond, overleden. Bonenkamp heeft zich gedurende lange tijd ingezet voor de or ganisatie van de strijd om de wereldtitel turnen, die in oktober in Rotterdam wordt gehouden. Eveneens was hij nauw betrok ken bij de fusie tussen de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond en het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. ROME (SID) - De Australische speerwerpster Sue Howland is op doping betrapt. Dit werd woensdag in Rome, op de rustdag van de wereldkampioenschappen atletiek, bekend. Howland werd op doping gecontroleerd na afloop van een internationale wedstrijd in Belfast op 20 juli. Zij heeft inmiddels een startver bod voor de wereldtitelstrijd gekregen. Haar wacht nog een schorsing van twee jaar. VEENENDAAL (ANP) - De profkoers van Veenendaal was vooraf spraakmakender dan achteraf. De toelating op de valreep van Joop Zoetemelk tot het wereldkam pioenschap van zondag in Villach werd veel besproken. In de koers over 250 kilometer kon de veertig-plusser niet la ten zien waarom hij zonodig naar Oostenrijk afgevaardigd moest worden. Maar dat gold voor vele anderen trouwens ook. De wedstrijd door het hart van Nederland was een uiter mate saaie bedoening. Hans Daams plaatste een demarrage bij de veertiende kilometer en bleef tot zijn eigen verbazing 170 kilometer voorop. Zijn maximale voorsprong bedroeg negeneneenhalve minuut. Bij Renswoude werd de winnaar van de Friese profronde ingelo pen door het peloton. Greg LeMond, de ex-Tour de France-winnaar, die met veel tamtam was aangekondigd, was er toen al niet meer bij. De Amerikaan was na 143 kilome ter zo moe, dat hij afstapte. Daams was van zijn solo even eens totaal versleten. Hij kon het peloton, dat inmiddels de twintig minuten achterstand op het tijdschema aan het inlo pen was, niet meer bijhouden en staakte de strijd. In de slotfase was het aantal ontsnappingspogingen even groot als de mislukkingen. De massasprint leverde een ver rassende winnaar op in de per soon van Johan Capiot. Uitslag: 1. Johan Capiot (Bel) 250 km. in 6.02.33, 2. Jean-Paul van Poppel (Ned), 3. Wim Arras (Bel), 4. Wim Meyer (Ned), 5. Jan Bogaert (Bel), 6. Koen van Rooy (Bel), 7. Pa trick Verschueren (Bel), 8. René Beuker (Ned), 9. Michel Cornelisse (Ned), 10. Fons van Katwijk (Ned), 11. Ludo Schurgers (Bel), 12. Frits Pirard (Ned), 13. Wilfried Peeters (Bel), 14. Leon Nevels (Ned), 15. Pe ter Pieters (Ned), 16. Jos Alberts (Ned), 17. Marcel Arntz (Ned), 18. Steven Rooks (Ned), 19. Nico Ver hoeven (Ned), 20. Peter Stevenhaa- gen (Ned). Guido Bontempi heeft woens dag de Ronde van Friuli ge wonnen. Na 212 kilometer van deze Italiaanse semi-klassieker versloeg 'II Bufalo' een grote groep renners in de eindsprint. Deze wedstrijd gold voor de Italiaanse renners als voorbe reiding op het wereldkam pioenschap van zondag in Vil lach. Uitslag: 1. Guido Bontempi (Ita) 212 km. in 5 uur en 16 minuten, 2. Bruno Leali (Ita), 3. Roberto Pag nin (Ita), 4. Flavio Ghesini (Ita), 5. Silvano Ricco (Ita), 6. Johan van de Velde (Ned), 7. Silvio Martinello (Ita), 8. Andriano Bassi (Ita), 9. Lu ciano Boffo (Ita), 10. Patrick Serra (Zwe). NEW YORK (DPA) - Bijna herhaalde zich voor Boris Becker het drama van de vroegtijdige uitschakeling, dat hij op Wimbledon beleefde. estafetteteam voor de 4x300 meter. Ik liep 33.35 en dat bleek de op vier na snelste tijd ooit gelopen. Toen was het duide lijk: God wilde dat ik over stapte naar de 400 meter". Dus werd Egbunike voor de Olympische Spelen in LA inge schreven op de 400 meter. In de finale werd hij zevende, een leuke klassering voor een de butant. Maar met de Nige- riaanse 4x400 meter-estafette ploeg veroverde hij brons. Lee Evans en God lachten die dag. De wereld deed dat een jaar later, maar dan spottend, toen Egbunike in Canberra tijdens de World Cup-wedstrijden als slotloper van diezelfde estafet teploeg op bijzonder knullige wijze het stokje liet vallen. De Nigerianen verspeelden op slag een zo goed als zekere medaille. De atleet denkt met berusting terug aan die ongeluksdag in Australië. „God wilde het, het zij zo". En hij voegt daar on middellijk aan toe: „En als Hij het wil, dan loop ik morgen avond (vanavond, WK) een we reldrecord. In Hem leg ik mijn vertrouwen". Misschien kan Harry 'Butch' Reynolds vanavond ook maar beter een schietgebedje doen. In de eerste ronde van het mil joenen-toernooi om de open Amerikaanse tenniskampioen schappen stond hij achter met 0-2, twee keer setverlies van 4- 6, tegen de Amerikaan Tim Wilkison. Na vier uur en drie minuten spelen had Becker de stand eindelijk in zijn voordeel omgebogen. Daarmee kwam een einde aan een lichamelijke en geestelijke uitputtingsslag, waarin Beckers vorm even on geregeld was als zijn opslag. De negentienjarige West duitser had in de derde set nog de tie-break nodig (7-6), maar brak hierin flinke stukken van Wilkisons verzet. Daarna won Becker, in Londen in de tweede ronde uitgeschakeld door de Australiër Doohan, met 6-4 6-2. De achttienduizend toeschou wers in het Louis Armstrong- stadion op Flushing Meadow in New York hadden op een sen satie gehoopt, die zij evenwel niet kregen. Op Flushing Meadow is door de spelers drie keer zo veel te verdienen als op Wimbledon. Er is vier miljoen dollar, ruim acht miljoen gulden, te verde len. Maar voor Becker, zowel vierde op de wereldrangschik king als op de plaatsingslijst, telt meer dan louter geld. Hij is uit op eerherstel na zijn neder laag op Wimbledon. Tegen Wilkison, 51ste op de wereld ranglijst, opende Becker echter met een zwakke service, die la ter wel beter werd. Toch kwam Becker tot veertien dubbele fouten. Pas toen Wilkison ner veus werd, doordat hij de zege binnen handbereik had, begon Becker op te leven. UITSLAGEN Heren enkelspel, eerste ronde: Guy Forget (Fra) - Robert Seguso (VSt) 3-6 7-5 6-3 6-2, Emilio Sanchez (Spa/14) - Wally Masur (Aus) 1-6 6-4 7-6 6-3, Jimmy Brown (VSt) - Thierry Tulasne (Fra) 6-2 6-4 6-1, Richey Renenberg (VSt) - Alex Antonisch (Oos) 6-3 6-2 6-2, Boris Becker (WD1) - Tim Wilkison (VSt) 4-6 4-6 7-6 6-4 6-2, Ronald Agenor (Hai) - Andrew Burrow (ZAf) 6-3 6-7 6-3 6-2, Jonathan Cantor (VSt) - Greg Holmes (VSt) 7-5 6-4 6-0, Andrew Castle (GBr) - David Pate (VSt) 7-5 1-6 2-6 7-6 6-4, Todd Witsken (VSt) - David Wheaton (VSt) 7-5 5-7 6-3 6-4, Henri Leeonte (Fra) - André Agassi (VSt) 6-4 7-6 4-6 6-3, Jim Grabb (VSt) - Shelby Cannon (VSt) 6-3 6-2 6-2, Stefan Edberg (Zwe/2) - Derick Rostagno (VSt) 6-3 7-6 6-2, Johan Carlsson (Zwe) - Kelly Jones (VSt) 6-2 6-16- 3, Johan Kriek (VSt) - Brad Dre- witt (Aus) 6-1 6-2 6-1, Darren Ca- hill (Aus) - Michael Kures 6-2 7-5 6-4, Ken Flach (VSt) - Lawson Duncan (VSt) 6-2 7-6 6-0, Mats wi- lander (Zwe/3) - John Ross (VSt) 6-16-16-1. Dames enkelspel, eerste ronde: Fe- derico Bonsignori (Ita) - Eva Krapl (WD1) 6-2 6-4, Elly Hakami (VSt) - Halle Cioffi (VSt) 6-1 6-1, Sara Go- mer (GBr) - Wiltrud Probst (WD1) 6-3 6-0, Robin White (VSt) - Tina Mochizuki (VSt) 7-5 7-5, Patty Fendick (VSt) - Louise Field (VSt) 6-3 2-6 6-0, Kathrin Keil (VSt) - Beth Herr (VSt) 6-3 6-1. Elna Rei- nach (ZAf) - Hu Na (VSt) 6-1 6-0, Helena Sukova (Tsj) - Melissa Gurney (VSt) 6-7 6-3 6-4, Gabriela Sabatini (Arg) - Beverly Bowes (VSt) 6-3 6-3, Ann Devries (Bel) - Molly van Nostrand (VSt) 6-3 6-2, Helen Kelesi (Can) - Natalja Bi- kova (Sov) 7-6 7-5, Bettina Bunge (WD1/12) - Mary-Lou Piatek (VSt) 6-3 7-5, Silke Meier (WD1) - Sharon Walsh (VSt) 7-5 6-3, Ann Hobbs (GBr) - Elizabeth Minter (Aus) 6-4 7-5, Carling Bassett (Can) - Diane Baiestrat (Aus) 6-4 6-2, Jo Durie (GBr) - Ann Minter (Aus) 6-4 6-2, Mercedes Paz (Arg) - Gigi Fernan dez (PRi) 6-4 6-2, Karin Schimper (ZAf) - Joanne Russell (VSt) 6-2 6- 3, Dianne van Rensburg (ZAf) - Adiana Villagran (Arg) 6-2 6-0, Elise Burgin (VSt) - Monique Ja- ver (VSt) 7-5 6-4.

de Stem | 1987 | | pagina 9