OUDEN JUBILEUM CAMPING WELGELEGEN IN CADZAND Gregoriaans koor welkom in België Subsidie voor het fietspad Breskens KORT ZEEUWS APPORT DUIVENSPORT JK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS ra STEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 ^.uto gestolen kortsluiting Terneuzen Foto's Festival van Vlaanderen Brangwijn in Brugge igging Opa Keuninck Kampeerwetten Geen plek Smokkelroute ^as succesvol Voor 10e keer rommelmarkt in IJzendijke PROVINCIE VERLEENT STEUN Studiedag over emancipatiebeleid Aardenburg Cadzand IJzendijke dekenhuis te Oostburg wor den overgebracht. T20 30STBURG - In de nacht /an dinsdag op woensdag is >p de Oude Haven te Oost- Durg een Volkswagen Goit n eigenaar F. de S. uit jstburg ontvreemd. Het is ren beige-kleurige auto en net kenteken is BV-85-ZF. uOSTBURG - Op de Maag denbergweg is een landbouw- ■trekker van M. R. uit Oost burg vermoedelijk door kort sluiting in brand gegaan. De irijkspolitie wist het voertuig te blussen, waarbij later de brandweer van Oostburg nog 1 er aan te pas kwam. Laere. C-groep: 1. dames Van de Walle-Van Dorselaar, 2. mevrouw Vogels-de heer Van Leeuwen, 3. echtpaar Juffer mans. Een bed voor veertig cent' CAMPING 'Welgelegen' aan de Vlamingpolderweg in Cadzand-Bad bestaat vijftig jaar. Zaterdag staat de familie De Keuninck, vanaf het begin eigenaar van de oudste camping in Zeeuwsch- Vlaanderen, stil bij die bijzondere verjaardag. Met een 72 plaatjes tellende dia-serie krijgen de gasten een fraai overzicht van vijftig jaar kamperen op 'Welgelegen' te zien; de Oostburgse wethouder van recreatie J. de Vries onthult een door Pieter de Keuninck zelf ontworpen 'monument' dat de groei van de camping in beeld brengt en tussen acht en negen 's avonds is er een 'soort receptie'. Een ver haal over toen. or Romain van Damme IADZAND-BAD - Pieter de Keuninck moet ven zoeken. Maar hij weet het zeker. Er moet in foto zijn van twee mannen die voor hun tent zig zijn met stro voor de bedden. In die tijd waren er nog geen luchtbedden. Ik weet dat -n grootvader in een schuur wat hooi en stro had lig- trick,'zTë'vissèr'en r Geêihcwi, gen, of men daar wat voor moest betalen? Nee, dat weet sluiskil; Damei^zv c^verdoorn ik verhuurde of leende dat uit denk ik. Maar irecies weten doe ik dat niet". GEBOREN; René, zv I. van Hof wegen en J. Binnenmarsch, Ter- neuzen; Michiel, zv P. Standaert en B. Klapthor, Terneuzen; Pa- Mark, zv A. Buitjes en G. Matser, Hoek; Leonie, dv J. Simons en M. van Waes, Terneuzen; Eveline, dv P. Moes en I. Bleyenberg, Ter neuzen. ONDERTROUWD: Cornells Rie- mens, 24, Terneuzen en Fabienne de Jonge, 22, Terneuzen; Johan nes van den Enden, 24, Terneuzen en Cornelia Bakker, 27, Terneu zen; Leunis Lensen, 30, Terneu zen en Paulina Witte, 23, Terneu- Geen nood. Met die vraag kan gerust aangeklopt worden bij de derde caravan langs de ■hoofdweg' van de camping. Daar verblijft de Terneuzense familie Van de Wege. Al 38 jaar. „Een pak stro kostte toen veertig cent. Daar deed je een ele week mee. We deden daar van dat zwarte canvas over. Op ie manier had je een heerlijk bed". Een van de tafels in de kantine ligt bezaaid met foto's. Terwijl een Duitse campinggast in zijn eerste pilsje van die dag hapt, GETROUWD: Rudy Bauwens, 26 en Greta Gondol, 23 te Terneu zen; Willem Slabbekoorn, 24 en Catharina Dieleman, 20 te Hoek; Marinus Kolijn, 24 en Catharina Dees, 23 te Zaamslag; Jan Diele man, 23 en Anna de Braai, 21 te Zwijndrecht; Martin Wuymaere, 32 en Willy Willenaar, 30 te Ter neuzen. OVERLEDEN: Cornelia Haak, 93, wed v J. Dieleman, Terneu- zen; Janneke Jansen, 89, ev c probeert Pieter de Keuninck Rouw, Biervliet; Jacobs Kossen, aan de hand van de foto-s het neu^; ElLtett de wege verhaal te vertellen. Om het 88, wed v W. van der Hooft, Ter- nog wat duidelijker te maken neuzen. liggen er op de tafel drie 'uit- hangbordjes' die zaterdag ont- penningmeester R. Jans- huid worden. Op het ene bordje sens. Daarna volgt de ver- staat 1937 en een aantal tekens; kiezing van een nieuw lid 1,2 ha groot was het terrein van de kascommissie. teen, schapen en drie koeien waren er. Er was plaats Bij de bestuursverkiezing stel- voor elf tenten en er stonden len de periodiek aftredende le- drie houten huisjes, den R. Janssens en F. de Jaeger In 1957 was het kampeerter- zich herkiesbaar. Door het rein, toen beheerd door de overlijden van G. Sloek en we- ouders van Pieter de Keuninck, gens het aftreden van de G. van 3,4 ha groot dat plaats bood aan den Abeele en H. Hemelsoet honderd vijftig tenten en toer- moeten drie nieuwe bestuurs- caravans. Vier stacaravans en leden worden benoemd. Na een zestien huisjes boden onderdak spreekbeurt van kringadviseur aan de strandliefhebbers. Dat P. van Laar wordt de prijsuit- alles staat dus te lezen op 'uit reiking gehouden van de on derling kaart- en spelencompe- titie. ge ;n le se :n. kt ek a- ei- er- pnd, |er- B in I en Ider Sier, noe- en en on- rig theaterzeizoen oogste hij veel succes met zijn pro gramma 'Berg Berg', zodat de verwachtingen hoog zijn gespannen. 'Wortel Bach Li ve' doet met zijn muzikale gags enigszins denken aan Mini en Maxi. Liberg wisselt verbaal geweld af met ro mantische liedjes. Met de show moet Liberg bewijzen dat hij een van de betere, pas ontdekte live-cabaretiers van Nederland is. Het optreden in Den Hoek zak begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. HET PROGRAMMA van het Festival van Vlaanderen voor de steden Gent, Brussel, Antwerpen, Mechelen en an dere meldt voor de komende twee maanden een veelheid aan muziekgenres. Grote or kesten, vermaarde solisten en vele kamermuziekensem- bles tracteren het publiek op concerten die uitblinken door technische vaardigheid en een doorvoelde muzikaliteit. Een greep uit de concerten van deze week: 3 september (vanavond) in de kathedraal van Gent Judas Maccabeus van Handel door het Colle gium Instrumentale Bru- gense en het West-Vlaams Vocaal Ensemble onder lei ding van Patrick Peire, aan vang 20.00 uur. 7 September in de Elisabethzaal in Ant werpen Het Israëlisch Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Zubin Metah. Op het programma werken van Prokofiev (symfonie nr. 5) en Tsjaikowski (symfonie nr. 4), aanvang 20.30 uur. IN HET Brangwij nmuseum in Brugge (vlakbij het mu seum Groeninge) is een grote Retrospectieve ingericht. De expositie geeft een goed beeld van het veelzijdige werk van de kunstenaar ngbordje' twee. iter het jaartal 1987, het de bordje, zijn de cijfers al weer de hoogte ingeschoten. Met de bijna-uitbreiding komt het terrein op 5,1 ha. Goed voor 212 tenten en toercaravans, tachtig stacaravans en vier huisjes. „Een echt grote cam ping is het niet", zegt Pieter de Keuninck, „maar het begint er op te lijken Een groot pluspunt is onze ligging. We liggen pal aan het strand. De weg over en je bent er". Vermoedelijk bestaat cam ping Welgelegen al langer dan vijftig jaar. Er zijn aanwijzi- gingen dat er voor 1937 tentjes gezet werden op de duinen, pal bij het strand. „Ik denk het aok", zegt Pieter de Keuninck. ,We hebben echter 1937 als be- jghpunt gepakt. Je moet toch ergens beginnen. Nee, mijn itvader zag in die tijd geen it in de markt. Hij was geen 'te zakenman. Familieleden lennissen vroegen hem of ze tentje op het terrein rond boerderijtje mochten zet ten. Zo is dat begonnen en uit gebreid. Mijn grootvader was naast campinghouder ook nog boer. Daarnaast was hij ook nog werkzaam in de polder waar hij allerlei klusjes op knapte". Over dat prille begin kunnen ook de Van de Wege's met zo gek veel vertellen. Wel weet moeder Van de Wege dat ze als klein meisje met haar moeder vanuit Terneuzen naar Cad- zand fietste. „Maar of er hier toen al een kampeerterrein was, nee, dat weet ik niet pre cies meer". Wel dat ze in 1949 kampeerden bij mevrouw Rie- tema, een eindje verderop. Op het terrein waar nu hotel 'De Blanke Top' staat. „Daar wilden we een jaar la ter weer naar toe. Maar dat mocht niet meer. Mevrouw Rietema zei dat het verboden was. Er was een kampeerwet gekomen. We wilden natuur lijk toch kamperen en we kwa men terecht bij opa De Keu ninck. Man, het leek wel Af ghanistan toen. Er was vrijwel niets. Maar je ziet, het is uitste kend bevallen. We zijn hier nooit meer weggegaan. We staan hier 38 j aar. Nooit hebben we overwogen naar elders te gaan". Aanvankelijk stond het boer derijtje centraal. Ook daar is nog een foto van. Stenen daar van zijn in 1956 gebruikt om het eerste stenen vakantie huisje te bouwen. Dat wil niet zeggen dat er daarvoor geen huisjes waren. „De eerste huis jes werden onderaan het duin gezet. Onder meer door een paar families uit Axel. Van Ta- tenhove en Den Hamer hadden er huisjes staan. Houten huis jes waren dat. Nee, luxueus waren ze niet. Het laatste hou ten huisje is ongeveer vijftien jaar geleden afgebroken. Tij dens de evacuatie hebben mijn grootouders in dat huisje ge woond. 'Ineke' heette dat huis je. Het huisjevertoonde nog sporen van de oorlog". 'Welgelegen' was de eerste camping met een vrijwillig re creatieteam. Dat is inmiddels ook alweer meer dan 25 jaar geleden. „In het begin bestond het werk uit wat liedjes zingen, clown spelen, de kinderen bezig houden. In die tijd" was dat uniek. In deze tijd is het hebben van een recreatieteam een eer- De familie Van der Wege komt al 38 jaar lang op de Cadzandse camping ste vereiste". Aan de kinderen werd vroeger overigens ook ge dacht. Een foto dient als be wijsstuk. Tussen twee tele foonpalen is een schommel op gehangen. Een wip was er ook. Veel is er veranderd in die vijftig jaar. Nieuwe kampeer wetten zorgden voor verande ringen, de mens werd veelei sender. „Vroeger hadden de mensen een tentje met een bed van stro. Nu hebben ze een sta caravan met alles er op en er aan. Er moet minimaal een kleurentelevisie in staan. Mijn vrouw en ik voeren nu tien jaar lang het beheer over de cam ping. Met de uitbreiding die plaats vindt in de winter er bij, hebben we in die tien jaar tien miljoen geïnvesteerd Nee, dat hadden mijn grootouders nooit kunnen vermoeden". Vroeger was het echt kampe ren ja. Dat verschil is natuur lijk groot. Maar de gezelligheid is er nog altijd. Weet je trou wens wie er op die foto met dat stro staan? Mijn persoontje en mijn broer. Dat stro lag toen voor de tent omdat ik mijn trouwring kwijt was. Zoiets blijft je altijd bij. We zullen dan ook nooit vergeten dat in '51 een van onze tenten in brand stond. Dat was wat. Naast ons stond een man uit Brugge. Die keek eens en zei, ik geloof dat het bij die madam niet goed gaat. Hij pakte een van die tentstokken en gooide de hele zaak omver. Dat jaar moesten we van opa Keuninck geen kampeergeld betalen". De schuur van camping Welgelegen waar het vijftig jaar geleden allemaal begon. Vroeger en nu. Die vergelijking kan natuurlijk het best ge maakt worden door de familie Van de Wege. „We gingen op stap met drie tenten", weet men nog goed. „In een van die tenten stonden drie petroleum lampjes. Nou, als we daar ge kookt hadden kwamen we zo zwart als wat naar buiten. Daar kwam een verschrikke lijke walm vanaf". En: „Jazeker, ook vroeger moest je er op tijd bij zijn. Ik weet nog goed dat we voor de bowuvakvakantie op woensdag vertrokken. Met de fiets vanuit Terneuzen. De tent opzetten, goed vastsjorren dat er niets kon wegwaaien en dan tegen middernacht weer naar huis. Dat moest je wel doen omdat je anders in het weekend geen plek meer had". „Of het gezelliger was? Ach, het was veel anders. Je had wel meer contact met elkaar. Er was nou eenmaal geen televi sie. Iemand ging koffie zetten, je bleef wat praten en er werd uiteindelijk een tafeltje midden op de weg gezet. Niemand die in zijn hoofd haalde dat tafeltje weg te halen. Iedereen reed er voorzichtig omheen. Het kwam ook wel voor dat je de koeien moest wegjagen. Had je een ta felfje aan de draad gezet, kwa men die koeien natuurlijk kij ken of er wat te halen viel. Pieter de Keuninck voor zijn camping. FOTO D£ STEM/COflJ DE BOER onze correspondent &ARDENBURG - De acht te editie van de Smokkel- "Ute, een toertocht van club Aardenburg, was succes. Men had geko- voor een nieuwe for- le om deze tocht als ster- vrije toertocht te laten n. slaat schijnbaar aan de «e tijd," aldus Albert Galle |ue organiserende toerclub wtaal passeerden 113 deel tere de inschrijvingstafel. grootste afvaardiging van TC Panneschuur veertien deelnemers. Op de sen eindigden TC ■skens met elf, Wielertoerist t negen, TC Westdorpe met en Freewheel met zeven nemers. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De ouder raad van de openbare basis school in IJzendijke houdt zaterdag 12 september voor de tiende keer een rommel markt. Het schoolplein wordt voor deze gelegen heid omgetoverd tot een Waterlooplein. Tussen 13.00 en 17.00 uur kun nen de bezoekers de spullen ko pen en ook een kijkje nemen bij de kledingbeurs. Ter gelegen heid van deze rommelmarkt zal als extra attractie het IJ- zendijkse zangduo, de zingende bakker en melkboer Peet de Smet en Herman van Lierde, een optreden verzorgen, aan vang 14.30 uur. Verder zijn er wedstrijden zoals lucifers ra den en het gewicht schatten van een speciaal gekweekte pompoen van Andy van Waes. In het aquarium van meester Evert kan je je geld verdubbe len. Voor de kleinsten is er weer een grabbelton, terwijl er ook aan enveloppen trekken kan worden deelgenomen. Na tuurlijk kan ook de inwendige mens worden versterkt. Er worden wafels gebakken. OOSTBURG - De gemeente Oostburg kan een subsidie van de provincie tegemoet zien voor de aanleg van een fietspad langs de Langeweg in Breskens. Die toezegging maakt wethouder A.de Feijter gistermorgen tijdens een vergade ring van de commissie voor openbare werken bekend. Van onze correspondent OOSTBURG - Het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor blijkt met een optreden in de collegiale kerk van Middelburg in juli in de roos te hebben geschoten. De uitnodi gingen om in Vlaamse parochies vieringen op te komen luisteren komen nu binnen. Onlangs was het koor te gast in Sijsele, waar een eucharistieviering opgeluisterd werd bij gele genheid van de jaarlijkse biddag. Het enthou siasme was zo groot dat de kerkgangers na af loop van de dienst rond de kerk bijeen bleven om hun waardering aan het adres van het koor uit te spreken. In november gaat het koor naar Damme om daar in de monumentale kerk te zin gen en er de eeuwenoude Gregoriaanse zang ten gehore te brengen. De komende weken is het koor actief in West- Zeeuwsch-Vlaanderen met optredens tijdens de ziekendag te IJzendijke op 10 september, een eucharistieviering zaterdag 12 september in Oostburg en een viering zaterdag 19 september te Sluis. Bij het begin van het winterseizoen zijn nieuwe leden welkom om het 25 man tellende koor te versterken en er mede voor te zorgen dat de meer dan duizend jaar oude zang in West- Zeeuwsch-Vlaanderen behouden blijft. Met de aanleg van het fietspad is een totale investering van 250.000 gulden gemoeid. Het aandeel van de provincie daarin is nog onbekend. De gemeente is momenteel ook met de provincie in onder handeling voor een subsidie voor een fietspad aan de Oran jestraat in IJzendijke dat voor een deel buiten de bebouwde komt te liggen. Dat deel komt waarschijnlijk in aanmerking voor een subsidie. Het grootste gedeelte van het aan te leggen fietspad ligt echter binnen de bebouwde kom. Daar moet de gemeente zelf financiële mid delen voor vinden. De commissie ging gisteren zonder op- of aanmerkingen akkoord met het collegevoor stel kabeltelevisie in de ge meente aan te leggen. Het gaat hier om een overeenkomst tus sen de gemeente en CAI (Cen trale Antenne Installatie) Oost burg BV. Verwacht wordt dat al in okotober met de aanleg begonnen kan worden. Het zal ongeveer twee jaar duren voor iedereen op de kabel is aange sloten. MIDDELBURG - De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland houdt op vrijdag 18 september in de Vroone in Kapelle een stu diedag over gemeentelijk emancipatiebeleid. De bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor raads- en commissieleden en ambtenaren. Mevrouw drs. M. Bruyn-Hundt van de universiteit van Am sterdam, mevrouw A. van der Stoel, lid van de Emancipatie- raad en directeur J. Swinkels van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Walcheren zijn de inleiders. Een theater-optreden van Els Austman belicht de verschillende aspecten van vrouweneman cipatie op een andere wijze, en in discussiegroepen kan men van gedachten wisselen over beleidsmaatregelen in Zeeuwse gemeenten. Wethouder D. Bruinooge van Vlissingen sluit de studiedag af. HONDENCLUB - De Hon denclub Aardenburg start 6 september met een nieuwe A- groep gedrag en gehoorzaam heid. Belangstellenden kun nen informatie krijgen op het terrein aan de Elderschans op dinsdagavond en zondagmor gen. Zondag 13 september zijn er behendigheidswedstrijden voor C- en D-honden met in ternationale deelname. Deze wedstrijden beginnen om 13.30 uur. JONGERENKOOR - Het Jongenkoor Aardenburg start de activiteiten donderdag 3 september. In verband met de verbouwing van de rk basis school Op Dreef worden de repetities voorlopig in de rk kerk aan de Weststraat ge houden, aanvang 18.45 uur. Het Jongerenkoor is thans op zoek naar een nieuwe orga nisme) omdat Rob de Vrieze zich na een reeks van jaren teruggetrokken heeft. KERKVISITATIE - Deken J. Aarts van het dekenaat Zee land brengt zijn jaarlijkse vi- sitatiebezoek aan Aarden burg woensdag 14 september. In de recreatiezaal van Coensdike wordt over een aantal zaken van gedachten gewisseld. Zo wordt met het kerkbestuur en parochiever gadering gesproken over ge loofsverdieping, parochieop bouw, liturgie en de zorg voor de samenleving. Andere on derwerpen zijn: hoe men de toekomst van de parochie ziet, of men tevreden is of iets anders wil. Iedere parochiaan is welkom op de bijeenkomst die om 19.45 uur begint. COMMISSIE - De voor don derdag 3 september aange kondigde commissievergade ringen Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening gaan niet door. TAFELTENNIS - De Aar- denburgse Tafeltennisvereni ging start zijn activiteiten vrijdag 4 september in het dorpshuis aan de Westmolen straat. Om 19.00 uur worden de jongeren van negen tot en met twaalf jaar verwacht, vanaf 20.00 uur speelt de jeugd van dertien tot en met zestien jaar en vanaf half ne gen kunnen de ouderen aan de slag. Nieuwe leden zijn van harte welkom. EHBO - Bij voldoende be langstelling wil de plaatse lijke EHBO een nieuwe oplei ding houden voor personen vanaf zestien jaar. Geïnteres seerden kunnen contact opne men met de EHBO te Aarden burg. STRANDKERK - Vanaf het komende weekeinde wordt er in de Strandkerk nog één eucharistieviering gehouden, namelink zondag om 10.00 uur. De laatste dienst wordt gehouden zondag 27 septem ber. De vieringen worden weer hervat op palmzondag BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield een bolling waar aan 44 personen deelnamen. Na een spannende finale tus sen drie Eedenaren en Belgi sche grootmeesters, wonnen toch onze landgenoten. Uit slag: 1. R. Goethals-J. Blon- deel-E. Minnaert, 2. H. van Leeuwen-L. Verdurmen-E. Goethals, 3. A. van Looy-H. Goossens-W. Aerssens. Ver liezersronde: 1. M. de Backer- R. de Backer-K. de Klerk, 2. E. Rijckaert-L. Claessens-M. Wieme, 3. J. Dhaens-P. Lari- daens-A. Cretel. TERNEUZEN - Uitslagen wed vluchten Orleans met jonge dui ven. Nog Sneller Breskens, 184,1141,61 mpm: 1. J. Reynvoet, 2. J. Note- baart, 3. H. Mookhoek en zoon, 4. P. Gernaert, 5. A. Vermeulen en zoon, 6. B. Neve, 7. Ch. de Looze, 8. Sj. van de Velde, 9. M. Versprille, 10. Th. Smallegange. Strijd in Vrede Groede, 116, 1093,98 mpm: 1. L. van de Wege NS, 2. G. Schautteet, 3. A. Schaap, 4. O. de Zutter en zoon, 5. J. van Hoeve, 6 en 9. M. Elfrink, 7 en 9. H. Simpelaar en zoon, 10. J. Faas. De Getrouwe Duif Cadzand, 162, 1079,23 mpm: 1 en 8. Aart Vas- seur, 2 en 5. A. Fremouw, 3. M. de I4jser, 4. A. Mabelis, 6,7 en 10. E. Riemens-Van Unen, 9. G. Schrier en co. Eerste de Beste Schoondijke, 84, 976,22 mpm: 1. E. de Wever, 2. C. Boogaard, 3 en 10. J. Buijze, 4. Buijs-Van de Veen, 5,6 en 9. P. Cornelis, 7. A. de Wever en zoon, 8. E. de Wever. De Snelvlieger8 Oostburg, 111, 1037,53 mpm: 1. J. de Smet, 2 en 4. R. van Hee, 3 en 8. J. Risseeuw, 5. R. Jansen, 6. L. Verheije, 7 en 10. J. de Krijger, 9. J. Simpelaar. De Reisduif Breskens, 106,1125,39 mpm: 1,8 en 9. F. Scheele en zoon, 2 en 6. M. Quaars, 3,5 en 10. Ch. Ras, 4. J. de Meester, 7. R Daan- sen. Hoop Biervliet, 77, 1024,61 mpm: I,5,6,7,8 en 9. Peter de Bree, 2,3 en 10. J. Lecluijze, 4. A. Neve. Bapaume VZV Hoofdplaat, 307 duiven, 1004,83 mpm: 1 en 10. Th. de Ruijsscher, 2. T. van de Velde, 3 en 6. H. Calon, 4. Waebeke-Lu- cieer, 5. Poorter-Pij cke, 7. P. de Poorter, 8. W. de Ruijsscher, 9. A. Gernaert. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 141 duiven, 1029,2 mpm: 1. Ph. Rammelaere, 2. R de Clerck, 3 en 10.0, van Quekelberghe, 4. J. Geernaert, 5 en 9. E. Rijckaert, 6. W. de Clerck, 7. J. Wieme, 8. R Braet. Steeds Sneller IJzendijke, 260 duiven, 1021mpm: 1 en 8 Combi natie De Smet, 2. B. Provoost, 3. Ge. de Boevere, 4 Combinatie Groosman, 5. Combinatie Van de Broeke, 6. A. Noteboom, 7. G. de Boevere, 9. H. Dellaert, 10. I. de Cocq. De Reisduif Philippine, 221 dui ven, 1047,39 mpm: 1. en 3. combi natie Wiskerke, 2. E. en L. Bree- poel, 4. Th. Rammeloo, 5,6 en 7.0. Haers, 8. H. van de Hemel, 9. J. Haak, 10. J. Harms. De Eendracht Terneuzen, 284 duiven, 1027,93 mpm: 1. Joh. Zee- gers, 2. J. Doorns, 3. R Bentz, 4. R de Schoolmeester, 5 en 9. F. Tem merman, 6. A.Strijdonck, 7. F. van Cleemputte, 8. A. Verpooorte, 10. M. de Roo. De Reisduif Sluiskil, 44 oude dui ven, 1001,49 mpm: 1 en 4. A. de Caluwé, 2. J. van Avermaete en zoon, 3 en 5. J. Dane. Met 44 jonge duiven, 991,01 mpm: 1,2 en 5. F. de Beule, 3. J. Dane, 4. B. Lockefeer. De Vrede Sas van Gent, 146 dui ven, 1041 mpm: 1 en 3. J. van Op pen, 2. R de Caluwé, 4 en 9. H. Koers, 5 en 10. H. Marquinie, 6. W. Winne, 7. G. Dellaert, 8. P. Koers. Volharding Westdorpe, 64 jonge duiven, 961,59 mpm: 1 en 2. A. Rombout, 3. René Kwikkelberg- he, 4. P. Baecke, 5. E. Doolage. Met 36 oude duiven, 960,56 mpm: 1 en 5. gebroeders Audenaerd, 2. René Kwikkelberghe, 3. P. Baec ke, 4. Ed de Smet Met Moed Vooruit Boschkapelle, 132 jonge duiven, 1035,07 mpm: 1 en 5. L. Kerckhaert, 2,6 en 7. P. Dobbelaar, 3. J. van Doorn, 4. Th. Lambert, 8 en 9. J. Stallaert, 10. A. Wauters. Met 56 oude duiven, 997,62 mpm: 1 en 4. P. Dobbelaar, 2. R. Hermans, 3. J. Stallaert, 5. D. Dobbelaar. Verwachting Axel, 93 jonge dui ven, 1028,3 mpm: 1 en 2. R. Her man, 3. combinatie De Mui-Kop, 4. J. Giele, 5. Visser-Lensen. Met 64 oude duiven, 970,7 mpm: 1 en 4. D. Dieleman, 2. C. de Poorter, 3. J. van Bellen, 5. combinatie De Mui-Kop. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 121 duiven, 996,1 mpm: 1,6 en 9. R Duerinck, 2. A. Pardon, 3. P. Burm, 4. mevrouw Strooband, 5. J. van Belle, 7. Th. Pauwels, 8 en 10. J. Boeijkens. Herleving Kloosterzande, 224 duiven, 1025,67 mpm: 1,5,9 en 10. L. de Waal en zoon, 2. B. van Waes, 3 en 6. All. Colpaert, 4. R de Booij en zoon, 7. combinatie Verschuren-Andriessen, 8. E. de Kever. De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswaar- de, 100 duiven, 1045,56 mpm: 1 en 7. J. Pardon, 2. gebroeders De Koster, 3 en 8. Ed Mattheijssen, 4. R Harms, 5. R de Baer, 6. G. Vioen, 9. G. Kouijzer, 10. P. de Caluwé. Samenspel Hulst/St-Jansteen, 260 jonge duiven, 1105,46 mpm: 1. R. Vermorken, 2. L. van Landeg- hem, 3. Ed de Nijs, 4. F. Thijs, 5. F. Janssen en zoon, 6. H. Everaard, 7. A. de Meijer, 8. J. de Witte, 9. A. Adriaansen, 10. J. D ha nis. Met 90 oudse duiven, 1029,3 mpm: 1. R Vermorken, 2. H. Everaard, 3. combinatie Rentmeester, 4. F. Kroes, 5. Ed Rentmeester, 6. H. Berkelmans, 7. Ed Strobbe, 8. P. Luyks, 9. H. Leeraert, 10. P. Ver- straeten. De Postduif Heikant, 147 jonge duiven, 085,99 mpm: 1. Th. de Block, 2. L. Herwegh, 3. L. Seg- hers, 4,6 en 10. Ch. de Beule en zoon, 5. L. Thuy, 7 en 8. Ed Ver schuren, 9. Lex Thijs. Met 30 oude duiven, 959,99 mpm: 1. P. van de Bergen, 2. A. van Itegehem, 3. ge broeders Van Houten. Nieuw Leven Koewacht, 208 dui ven, 1024,14 mpm: 1 en 3. W. van de Bilt, 2. R Zaman, 3. R Kegels, 5. O. van Damme, 6 en 8. P. van Goethem en zoon, 7. H. de Bak ker, 9. W. Elegeert, 10. Jac Ele- geert. De Snelle Duif Clinge, vanuit Bapaume, 26 jonge duiven, 970,7 mpm: 1 en 3. J. Koolmees, 2. G. de Letter. Vanuit Quievrain met 53 jonge duiven, 915,1 mpm: 1. E. Pauwels, 2 en 3. A. van de Bran den, 4. R Pielaet, 5. Jos de Bur ger. Vanuit Orleans met 145 jonge duiven, 1178 mpm: 1. I. Merckx, 2. G. van de Heyden, 3,4 en 5. J. Koolmees. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, vanuit Cambrai, 293 duiven, 1257,27 mpm: 1. gebroeders Scheele, 2. D. Deurwaarder, 3 en 4. A. van Hoeve, 5,7 en 9. P. Zee- gers, 6. J. de Jonge, 8 en 10. G. Neels en zoon.

de Stem | 1987 | | pagina 17