Weer Maxi-Markt tijdens dorpsfeest INFORMATIEVE TEKST EN AFBEELDING STADHUIS TERNEUZEN -OUDEN! POLITIERAPPORT ACTIVITEITEN OP ELK UUR VAN DE DAG IN ZAAMSLAG Dierenpraktijk houdt open dag Kernenrit nu naar Biervliet PLAATSELIJK NIEUWS Bejaardenbond Westdorpe kiest nieuw bestuur DE STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1987 TERNEUZEN - Terneuzen heeft als 48ste stad in Nederland een eigen stedenkaart met een spe ciaal dagtekeningsstempel filatelie-loket. Giste ren mocht postzegelverzamelaar A. Velleman uit Terneuzen uit handen van gemeentesecretaris A. van Pagee het eerste exemplaar in ontvangst ne men op het hoofdpostkantoor aan de Alvarez- laan. Verzamelobject Uitgifte Over de kop Geen voorrang Auto gestolen Kortsluiting Sluiskil )EStem_van! Terneuzen Terneuzen CADZAND-BAD - even zoeken. Maar een foto zijn van twe jezig zijn met stro vc Foto's NOG TE ZIEN VERWACHT Waterland Macbeth in De Singel The Hulstonians Try-out van Hans Liberg Poëziedag in Blankenberge Grazia Salvatori in Middelburg Festival van Vlaanderen Brangwijn in Brugge •mokkelroul as succesvol T16 Van onze verslaggever ZAAMSLAG - De Zaam- slagse Middenstandsvereni ging, de plaatselijke Oran jevereniging en diverse be drijven hebben weer de no dige financiën en mensen bijeengebracht voor het dorpsfeest van Zaamslag, dat op vrijdag 11 en zater dag 12 september plaats vindt. Zij zijn erin geslaagd een pro gramma samen te stellen, dat op ieder uur van de dag iets te bieden heeft. De activiteiten zijn omvangrijker dan ooit te voren en geconcentreerd rondom de kerk op het Plein. Ook dit jaar is er weer de Maxi-Markt, waar vereni gingen en middenstanders zijn vertegenwoordigd. De kunst en antiekmarkt, de kindermo len en de stands van bedrijven en instellingen ontbreken eveneens niet. Mevrouw Ockeloen-De Swart zal het dorpsfeest vrij dagmiddag om 16.00 uur tradi tioneel op verrassende wijze openen. Daarna zijn er onder meer een Soundmixshow met Kees de Wit van Radio Tijger, gevolgd door de eerste editie van de avondmarkt in de Roze marijnstraat. Ponyclub Luctor en Emergo geeft een demon stratie. Later op de avond (vanaf 20.00 uur), zijn er optre dens van Eddy Smets, Lettye Lanka en Amigo's. Zaterdag is het tijd voor de sportieve activiteiten. Vanaf 8.00 uur kunnen de deelnemers aan de tourtocht zich inschrij ven in het Klupuus, om een urn- later op de fiets te stappen. Om 9.30 uur volgt de Unicef-loop over vijf kilometer, waarvoor de lopers zich in de kantine van de voetbalclub kunnen aan melden. Van 1000 tot 18 Qo is er weer de Maxi-Markt met een optreden van het jeugdorkest van de Volharding, de ballon nenwedstrijd, de rommelmarkt in de Koepoortstraat, een de monstratie met oude leger voertuigen en een grote show met Piet Brakman, met mede werking van een aantal lokale talenten, waaronder Ellen Minderhout. Stedenkaart is erg in trek Van onze correspondent „De PTT denkt bij het in het leven roepen van de steden kaart niet alleen aan het eigenbelang. De stedenkaart met de afbeelding van het stadhuis brengt in heel Neder land Terneuzen in de belangstelling en is dan ook een be langrijk stukje promotie", aldus A. Pagee, terwijl hij als een echte ambtenaar van de PTT de eerste stedenkaart afstempelt onder het toeziend oog van J. Welleman, di recteur van het postkantoor Terneuzen. De eerste Terneuzense steden kaart ging naar A. Velleman uit Terneuzen, „omdat de da mes van het filatelie-loket aan het loket zulke prettige contac ten hebben met deze verwoede postzegelverzamelaar", zegt Welleman desgevraagd. Velle man houdt er volgens zijn zeg gen een gewone postzegelver zameling op na. Van iedere nieuwe zegel koopt hij er acht stuks. Inmiddels heeft hij voor zijn kleinzoon ook een verza meling aangelegd. De stedenkaart is in het leven geroepen om het filatelie-loket nog meer te profileren. De kaart kan dienen als verzamel object voor verzamelaars van souvenirs. Maar ook als infor matiedrager voor de stempel- verzamelaar. „De ervaring leert dat veel mensen de ste denkaart en de postzegel erg goed bekijken", aldus Welle man. „De belangstelling is nu al enorm. In een dienstorder van de PTT is de stedenkaart van Terneuzen al aangekon digd zodat de aanvragen uit heel het land binnenstromen". De Terneuzense stedenkaart bevat aan de voorzijde een in formatief stukje tekst en de af beelding van het Terneuzense stadhuis dat dateert uit 1969. Welleman: „Veel steden nemen hiervoor historische gebouwen. Wij hebben gemeend het ka rakteristieke stadhuis wat dui delijk een binding heeft met de Westerschelde af te moeten beelden. Een postzegel uit de Europa-serie benadrukt de vooruitziende blik die Terneu zen op Europa richt". De uit gifte van de stedenkaart is ge koppeld aan het in gebruikne- men van een stempel filatelie- loket. Per jaar verschijnen er niet meer dan veertig kaarten. Tot 1991 zullen ongeveer tweehon derdtwintig kaarten het licht zien. De stedenkaart is ver krijgbaar tijdens de openstel lingstijden van het filatelie-lo ket. In Terneuzen is dit iedere derde woensdag van de maand van 14.00 tot 15.00 uur. Secretaris A. Pagee stempelt de eerste Terneuzense stedenkaart Van onze verslaggever BRESKENS - De Dieren artsenpraktijk De Kijkuit in Breskens speelt zaterdag 5 september in op het 125- jarig bestaan van de Ko ninklijke Maatschappij voor Diergeneeskunde. Bezoekers kunnen zien welke instrumenten de dierenartsen gebruiken bij hun werk met grote en kleinere dieren. Er is tevens een gratis dierenspree- kuur en een kleine tentoonstel ling. De praktijk is voor het pu bliek geopend tussen 14.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN - In de streek wordt er zaterdag 5 september weer een kernenrit gereden. De organisatie berust bij de aan spanning In den Triem en het Terneuzense VW. Zestien aanspanningen ver trekken zaterdag om half elf van sporthal 't Zwaantje voor de jaarlijkse kernenrit, destijds opgezet om de kernen ook bij het VW-werk te betrekken. De aanspanning, waaronder een kaaswagen, huifkar en koetsjes, gaat vervolgens via de wijk Oude Vaart naar de Pau- linahaven, alwaar gestopt zal worden bij het monument. Van de Paulinapolder gaat het ver volgens naar Biervliet. Voor de plaatselijke bevol king bestaat dan de gelegen heid de aanspanningen en de - foto de stem/corj de boer paarden te bezichtigen. BRESKENS - Op de Delta- hoek is F.S. met zijn auto door vermoedelijk te hoge snelheid uit de bocht gevlogen, over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. S. kon zich zelf, zij het geheel bemod- derd, uit het voertuig bevrij den. De auto werd geheel ver nield. DRAAIBRUG - Op de krui sing Isabelleweg en de rijks weg verleende W. B. uit Oost burg geen voorrang aan de motorrijder E. de R. uit Sluis. Deze kwam van de richting Oostburg in de richting Sluis. R. kwam te vallen en moest met verwondingen naar het ziekenhuis te Oostburg wor-j den overgebracht. OOSTBURG - In de nachl van dinsdag op woensdag ia op de Oude Haven te Oost burg een Volkswagen Goli van eigenaar F. de S. uit Oostburg ontvreemd. Het is een beige-kleurige auto en het kenteken is BV-85-ZF. OOSTBURG - Op de Maag. denbergweg is een landbouw trekker van M. R. uit Oost burg vermoedelijk door kort sluiting in brand gegaan. De rijkspolitie wist het voertuig te blussen, waarbij later de brandweer van Oostburg nog er aan te pas kwam. WINNETOU - Tijdens de Gildefeesten hield karabijn club Winnetou een schieting, waaraan twintig schutters deelnamen. Uitslag: Wip 1: topvogel: Joris van de Walle, Sleidinge; linker zijvogel: Emanuel d'Hont, Gent; rech ter zij vogel: Eric van Damme, Moerbeke; grootste aantal: José Fremont, Sluiskil. Wip 2: topvogel: Willie van Cauwen- berg, Gent; linker zijvogel: Kees van Wijck, Sluiskil; rechter zij vogel: Eddy de Pot ter, Moerbeke; grootste aan tal: Wilfired Tijdgat, SKE. De volgende schieting is zater dag 19 september in zaal Dal- linga, aanvang 19.30 uur. Ee CAMPING 'Welgelege in Cadzand-Bad bestap staat de familie De Ke| eigenaar van de oudst Vlaanderen, stil bij did een 72 plaatjes tellenda een fraai overzicht vai[ 'Welgelegen' te zien; dfl recreatie J. de Vries or Keuninck zelf ontwor van de camping in bee| negen 's avonds is er haal over toen. BRIDGE - Bridgeclub Emergo hield de eerste wed strijd voor de wintercompeti tie. Uitslag A-groep: 1. me vrouw Biesbroeck-de heer Risseeuw, 2. dames Hoogen- boom-De Heus, 3. dames Ver- loop-Risseeuw. B-groep: 1. mevrouw Bruyns-de heer Bregonje, 2. mevrouw Herre- bout-de heer Hoogenboom, 3. mevrouw Visser-de heer Van WESTDORPE - De bejaar denbond van Westdorpe houdt dinsdag 15 september de jaarvergadering in zaal Concordia, aanvang 10.00 uur" Op de agenda staan on der meer een verslag van secretaris H. Hemelsoet en een financieel overzicht van Laere. C-groep: 1. dames Vat de Walle-Van Dorselaar, 1 mevrouw Vogels-de heer Vat Leeuwen, 3. echtpaar Juffer mans. GEBOREN: René, zv I. van Hof. wegen en J. Binnenmarsch, Ter neuzen; Michiel, zv P. Standaerl en B. Klapthor, Terneuzen; Pa. trick, zv B. Visser en F. Geelhoed Sluiskil; Daniel, zv C. Verdoorr. r, aiJ en C. Platteeuw, Terneuzer, ik niet. Hij Verhuurde Mark, zv A. Buitjes en G. Matser precies Weten doe ik dat Hoek; Leonie, dv J. Simons en W r van Waes, Terneuzen; Evelint dv P. Moes en I. Bleyenberg, Ter neuzen. ONDERTROUWD: Cornells Rie-| mens, 24, Terneuzen en Fabienw j de Jonge, 22, Terneuzen; Johan nes van den Enden, 24, Terneuzer I en Cornelia Bakker, 27, Terneu- 1 zen; Leunis Lensen, 30, Terneu jaar. „Een pak Stro kostte 1 zen en Paulina Witte, 23, Terneu veertig cent. Daar deed je i iele week mee. We deden getrouwd: Rudy Bauwens, 2f van da{ zwarte canvas over. I Door Remain van Damme „In die tijd waren er nol mijn grootvader in een gen. Of men daar wat vc en nood. Met die vraag i gerust aangeklopt worden de derde caravan langs hoofdweg' van de campif Jaar verblijft de Terneuzel amilie Van de Wege. Al ucixnuvi ftuu,v uduwciu,Mjjri Hof 7W3rtP C3flV8OVPT 11 en Greta Gondol, 23 te Terneu' aai ,3 zen; Willem siabbekoorn, 24 en Q16 manier had je een heeri - g^,, -c Een van de tafels in de kantj ligt bezaaid met foto's. Ter Catharina Dieleman, 20 te Hoek bed' Marinus Kolijn, 24 en Catharin, Dees, 23 te Zaamslag; Jan Diele man, 23 en Anna de Braai, 21 ti Zwljndrecht; Martin Wuymaere 32 en Wllly Willenaar, 30 te Ter neuzen. OVERLEDEN: Cornelia Haakeen Duitse Campinggast in 93, wed v J. Dieleman, Terneu-eerste pilsje van die dag zen; Janneke Jansen, 89, ev C probeert Pieter de Kei Rouw, Biervliet; Jacoba Kosset J ri h f 89, wed v T. van Kampen, Teraan,ae nana van de lotos neuzen; Elisabeth van de Wege verhaal te vertellen. Om 88, wed v W. van der Hooft, Ter-nog wat duidelijker te ma! neuzen. liggen er op de tafel drie hangbordjes' die zaterdag penningmeester R. Jan* huid worden. Op het ene boi sens. Daarna volgt de ver staat 1937 en een aantal tek< kiezing van een nieuw 1:1,2 ha groot was het tei van de kascommissie. toen, vier schapen en koeien waren er. Er was pi: Bij de bestuursverkiezing stel-voor elf tenten en er stom len de periodiek aftredende ic-drie houten huisjes, den R. Janssens en F. de Jaeger In 1957 was het kampee: zich herkiesbaar. Door tal overlijden van G. Slock en we-j gens het aftreden van de G. v: den Abeele en H. Hemels: moeten drie nieuwe bestuurs-caravans. Vier stacaravans] leden worden benoemd. Na eeittstien huisjes boden onderi spreekbeurt van kringadviseuiaan de strandliefhebbers. P. van Laar wordt de prijsuit-alles staat dus te lezen op 'i reiking gehouden van de on langbordje' twee. derling kaart- en spelencompe-r titie. Ligging iin, toen beheerd door uders van Pieter de Keu I ha groot dat plaats bood pnderdvijftig tenten en Streekmuseum IJzendijke - Ex positie 'De Posterijen in verleden en heden'. Tot 25 oktober. Open maandag t/m vrijdag 10-12 en 13-17 uur. Weekend 14-17 uur. VW Terneuzen - Slepen op de Schelde. Tot 19 september. Open Maandag 13-17 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur. Za terdag 9.30-12 uur. L*Escaut Terneuzen - Werk uit vaste collectie van Galerie L'E- sprit Clinge. De Dikke van Dale Sluis. Beel dende kunst uit de collectie van Galerie Esprit in Clinge. Museum voor Zuid- en Noord Beveland Singelstraat 13 Goes - Olieverven, tekeningen en aqua rellen van Rien Poortvliet. Hij maakte deze werken voor zijn boek 'Langs het tuinpad van mijn vaderen'. Tot 1 oktober. Open dinsdag t/m vrijdag 10-16 uur. Zaterdag 11-16 uur. Scharpoort Knokke - Beelden van verschillende kunstenaars. Tot 16 september. Museum voor Hedendaagse Kunst Gent. Europese stripau teurs. Tot 7 september. Open da gelijks van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Gr" urie Trouvaille Terneuzen. A quarellen en rietpentekeningen van de Groningse kunstenares Marijke Lourens. De hele maand september.Geopend tijdens win keluren, maandag gesloten. Stadhuis Terneuzen. Expositie van Poppe Damave. Aquarellen, etsen en houtskooltekeningen. Tot 11 september. Open tijdens kantooruren. Smederij Schelde. Beeldende kunst van Zeven Zeeuwen. Da gelijks geopendvan 11.00 tot 18.00 uur, behalve maandag. Tot 30 september. Churchill Hotel Terneuzen. Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille uit Terneuzen. Expositieruimte Kunstuitleen Middelburg. Installaties van Diet Wiegman. Tot en met 3 oktober. Geopend dinsdag tot en met za terdag van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Art House Biervliet. Auquarel- len, grafiek en keramiek van Ge rard van Grieken en Loes Co- zijnsen. Geopend van 9.00 tot 12.00 uur en zaterdag eveneens van 13.00 tot 16.00 uur. Galerie Makadam Sluis. Aqua rellen van Jean-Pierre Coenja- arts. Tot en met 20 september. Geopend dagelijks van 9.00 tot 19.00 uur. Brangwijnmuseum Brugge. Re trospectieve tentoonstelling over het werk van Sir Frank Brang- wijn. Tot 4 oktober. Stilleven van Marijke Lourens foto de stem corj de boer DE GRONINGSE kunstenares Marijke Lourens houdt van stillevens. Galerie Trouvaille in Terneuzen heeft de hele maand september een aantal aquarellen en rietpentekeningen van haar in huis, die haar talenten op dat gebied duidelijk la ten ziea In de aquareltechniek spreken haar de mogelijkheden aan om zowel transparant als dekkend te werken. Dat levert kleur contrasten op die bij veel andere aquarellen ontbreken. Een schaal appels is ook appelgroen en tomaten zijn felrood, tegen een pastelachtergrond. Zo ontstaan werken met een heel open karakter. Zij kiest voor stillevens omdat die haar houvast geven. Bo vendien zegt ze van alledaagse dingen te houden. Heldere, vrolijke kleuren genieten haar belangstelling. Haar rietpentekeningen hebben een meer expressionistisch karakter. Daar vormen het witte papier en de zwarte inkt het nodige contrast. Overigens tekent zij met de pen ook stille vens, maar in Trouvaille bevindt zich slechts een portret on der de geëxposeerde werken. Marijke Lourens exposeert de hele maand september. Trouvaille is geopend tijdens winkeluren. GALERIE ESPRIT in Clinge opent zondag 6 september haar eerste expositie die is gewijd aan het werk van de Waaslandse kunstschilder Urbain Marin'Interieurs'. De opening vindt plaats zon dag 6 september om 15.00 uur. De expositie duurt tot en met 4 october. Galerie Esprit (Gravenstraat) in Clinge is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en op afspraak. BIERVLIET IS het dorp van Jan Beukelsz. En uiteraard ontbreekt een tekening van zijn standbeeld niet op de ex positie die Loes Cozijnsen en Gerard van Grieken samen houden in Art House in Bier vliet. Waterland, heet de tentoon stelling. Het keramiek van Loes Cozijnsen en het grafi sche werk van Gerard van Grieken dat te zien is, is geïnspireerd op de zee en al les wat daarbij hoort. Loes Cozijnsen valt op met een werk uit arduin en messing, dat doet denken aan een zeil schip. Verder heeft zij voor deze tentoonstelling, die uit haar recentste werk bestaat, on dermeer een school vissen en een golf gemaakt in zeer ronde vormen. In totaal draagt zij een vijftal werken bij. Aan de muur van Art House hangen verder een tweetal met potlood en air brush gemaakte vissen, in dezelfde techniek waarmee Cozijnsen vroeger wandkle den maakte: met veel drie hoekige vormen. Gerard van Grieken heeft naast tekeningen een aantal aquarellen gemaakt. Prach tige miniatuurtjes met als onderwerpen onder andere het strand, de duinen, een vuurtoren en het water. De Bressiaander heeft ook een aantal op het Zeeuwse land schap georiënteerde tekenin gen naar Biervliet gehaald met het al eerder genoemde werk van het standbeeld van Jan Beukelsz. Art House is geopend maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, zater dag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Werk van Loes Cozijnsen - foto de stem /corj de boei IN EEN vertaling van Hugo Claus wordt Shakespeare's Macbeth door het nieuwe ge zelschap De Tijd (een ver smelting van De Witte Kraai en Art Vertikaal) een aantal keren gespeeld in de Rode zaal van De Singel in Ant werpen. De titelrol wordt vertolkt door Lucas Vandervorst en de regie is in handen van de jonge regisseur Ivo van Ho ve. Macbeth is een held, slachtoffer en een beul.Slachtoffer van een maatschappij waarin dood slag regel is en waarin man nelijkheid wordt afgemeten aan het verspilde bloed. Mac beth wordt geëerd als krijger en verguisd als moordenaar. Hij, de koning, wordt beul uit drang naar macht en zelfbe vrediging. De held wordt vervolgd door de doden uit het verleden en het besef dat de toekomst aan anderen toe behoort. Hij valt de schep ping aan en einidigt zijn le ven op een mistig slot dat louter omgeven is door vijan den. Dinsdag 8, donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 sep tember in De Singel. Aan vang telkens 20.00 uur. DE ZESMANSFORMATIE The Hulstonians treedt mor gen (4 september) op in café Cambrinus te Axel ter gel- genheid van de Braderie al daar. Sinds kort spelen de Hulsto nians eigentijdse folksmu- ziek (Engels en Nederlands talig eigen werk). Aanvang 21.00 uur, toegang gratis. VOORDAT cabaretier en pianist Hans Liberg met zijn nieuwe show de zalen afgaat, probeert hij zijn geesteskind eerst uit om te zien of er nog iets bij te schaven valt. Een Try-out, heet dat, en vrijdag 4 september komt hij voor zo'n gelegenheid naar Den Hoekzak in Oostburg. De organisatie van het optre den is in handen van Jonge ren Organiseren Evenemen ten West. De naam van Li- Hans Liberg bergs nieuwe programma is 'Wortel Bach Live'. In het vo rig theaterzeizoen oogste hij veel succes met zijn pro gramma 'Berg Berg', zodat de verwachtingen hoog zijn gespannen. 'Wortel Bach Li ve' doet met zijn muzikale gags enigszins denken aan Mini en Maxi. Liberg wisselt verbaal geweld af met ro mantische liedjes. Met de show moet Liberg bewijzen dat hij een van de betere, pas ontdekte live-cabaretiers van Nederland is. Het optreden in Den Hoek zak begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. DE BELGISCH-NEDER LANDSE Kofschip-kring houdt zaterdag 5 september- haar tiende Poëziedag in het stadhuis te Blankenberge. Naast de uitreiking van de poëzieprijs Blankenberge 1987 en de uitreiking van de tweede Daan Inghelramprijs voor Proza 1987, kan men er ook de opening bijwonen van de tentoontelling 'Jan van Saene'. Vanaf 13.30 uur wordt een poëzie- en boekenmarkt ge houden en omstreeks 15.15 uur wordt de bloemlezing 1987 aan het publiek voorge steld. De voordrachtkunste nares Rita Lomméé brengt onder andere een selectie ge dichten ten gehore. Dit onder muzikale begeleiding van de Stedelijke Muziekschool Blankenberge. Jaarlijks trekt deze happe ning zo'n duizend dichters- kunstenaars naar de bad plaats. Ruim honderd Neder landse kunstenaars zijn er lid van, de overige leden zijn van Belgische origine. De toegang is gratis. De expositie 'Jan van Sae ne' in de benedenhal van het stadhuis aan het Kennedy- plein loopt van 6 tot en met 20 september. De openingsuren zijn op weekdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Gedurende de weekeinden van 10.00 tot 12.30 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. DE BEKENDE Italiaanse or- ganiste Grazia Salvatori speelt morgen, vrijdag 4 sep tember, een orgelrecital op het Duyschotorgel in de Lu therse kerk in Middelburg. Salvatori is docente aan het conservatorium te Bari en consulente voor orgelcul tuur- en restauratie in Zuid- Italië. Zij is bekend vanwege haar archiefonderzoek en was er tevens voor om de vele herondekte Italiaanse composities uit te voeren. Haar spel wordt gekenmerkt door een geweldige techniek en een sprankelende muzika liteit. Zij ondernam concertrei zen naar Spanje, Zwitser land, Frankrijk, Duitsland, Engeland, België en Neder land. Op het programma in Middelbrug oude Spaanse en Italiaanse muziek van onder andere Cabanilles, Soler, Coelho en Strozai. Aanvang 20.15 uur. Toe gang ƒ7,50, CJP en 65+ en jeugd tot zestien jaar 5,- en kinderen tot twaalf jaar on der geleide gratis. HET PROGRAMMA van het Festival van Vlaanderen voor de steden Gent, Brussel, Antwerpen, Mechelen en an dere meldt voor de komende twee maanden een veelheid aan muziekgenres. Grote or kesten, vermaarde solisten en vele kamermuziekensem- bles tracteren het publiek op concerten die uitblinken door technische vaardigheid en een doorvoelde muzikaliteit. Een greep uit de concerten van deze week: 3 september (vanavond) in de kathedraal van Gent Judas Maccabeus van Handel door het Colle gium Instrumentale Bru- gense en het West-Vlaams Vocaal Ensemble onder lei ding van Patrick Peire, aan vang 20.00 uur. 7 September in de Elisabethzaal in Ant werpen Het Israëlisch Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Zubin Metah. Op het programma werken van Prokofiev (symfonie nr. 5) en Tsjaikowski (symfonie nr. 4), aanvang 20.30 uur. IN HET Brangwijnmuseum in Brugge (vlakbij het mu seum Groeninge) is een grote Retrospectieve ingericht De expositie geeft een goed beeld van het veelzijdige werk van de kunstenaar .iter het jaartal 1987, •de bordje, zijn de cijfers! er de hoogte ingeschol 't de bijna-uitbreiding k<f terrein op 5,1 ha. Goed vj tenten en toercarava itig stacaravans en v ies. „Een echt grote ca is het niet", zegt Pieted linck, „maar het begin! te lijken. Een groot pluspj onze ligging. We liggen i het strand. De weg oven e bent er". Vermoedelijk bestaat cd Mig Welgelegen al langer Vftig jaar. Er zijn aanwil ïngen dat er voor 1937 tenj aet werden op de duinen, U het strand. „Ik denk >k zegt Pieter de Keuniii Ve hebben echter 1937 als I npunt gepakt. Je moet tens beginnen. Nee, i rootvader zag in die tijd j in de markt. Hij was j= [te zakenman. Familiele .ennissen vroegen hem o> tentje op het terrein ra boerderijtje mochten l onze correspondent 5ENBURG - De ad editie van de Smok Me, een toertocht "club Aardenburg, succes. Men had gé voor een nieuwe 8 lie om deze tocht als si en vrije toertocht te l/ Sen. *sla?t schijnbaar aaj •ste tijd," aldus Albert ei «de organiserende toert totaal passeerden 113 o rs de inschrijvingstj grootste afvaard am van TC Pannesc veertien deelnemers. ilaatsen eindigden ■Kens met elf, Wieier' negen, TC Westdorp Freewheel met

de Stem | 1987 | | pagina 16