>SV-ATLEET BESCHOUWT TITELSTRIJD ALS TRAINING Van der Meer beste meerkamper 'iet Westerweele vi n t Mosselloop Blessure velt Johnny de Kort Geslaagd toernooi Olympia JSVRAGEN Biervliet sluit jubileum af ■RZICHT ït voor' )r Joop idag HE STEM SPORT 3 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987 T14 OJSSINGEN - Felix van er Meer pakte afgelopen peekend op het zonovergo- Vlissingse kunststof de pen Zeeuwse meerkamp- tel bij de heren. Rustig Inleveren YOGELWAARDE-SPITS DRIE MAANDEN BUITENSPEL Vaste plaats Kriebelen Start zaalvoetbal in Sas van Gent Yleugel leidt driebanden Open biljartstrijd in Oudelande Aardenburg zesde Vriendschappelijke voetbalduels Operatie '71 houdt driekamp |W YORK (Rtr) - John roe is bereid tijdens de In Amerikaanse tennisstrijd pden in een partij op te stap- wanneer zijn zwangere |uw Tatum O'Neal barens- sën krijgt, tweede baby wordt in de de week van het toernooi [Flushing Meadow verwacht de dag dat de als achtste ge- ïatste McEnroe in de kwart- ales zal aantreden tegen ti- verdediger Ivan Lendl. „De auut dat de bevalling begint, ik hier weg en in het zie- huis", zei McEnroe maan- tijdens de training op Flus- len in de partij het geval is. Je Imet een tennistoernooi?" ftdse speelster Brenda Schultz i te plaatsen voor het hoofd- i Amerikaanse tennistitel op |ige Heemsteedse versloeg in nerikaanse tennissters Amy Ide Torre struikelde over de [plaatste Westduitse Wiltrud tiet 7-5 in de derde set. Eerder be Italiaanse Linda Ferrando. tover niet. Zij verloor in drie |e Derly. ny Schwartz (VSt) 3-6, 7-5, 6-3, 16-4, Marianne van de Torre (Ned) id Probst (WD1) - Van de Torre 6- darcella Mesker (Ned) 3-6,6-4,6- Irompetgeschel maar met uit- Inas Svensson zondag het ten- In. In de eindstrijd versloeg hij [sets: 7-6,3-6,6-3. Ivitatie-toernooi was de finale professionele circuit een min- sson, een van de zestien invi- li, schakelde achtereenvolgens |de Australiër Pat Cash en de Voor Pate leidde de weg naar fidelijk 17.500 dollar kreeg uit eerste geplaatste Tsjechoslo- •Rinus Israel In. Hij heeft een klacht bij de ng van Israel niet in het kader rdde de scheidsrechter: „Vorig ft. Die kostte me twee wedstrij- aan een opmerking aan het kaanse PEC-speler Aziz Doufi- 1 Den Haag (volgens Douf ikar) doet, rot je maar op naar je |de vijfde speeldag van de En- status kwijt geraakt. De Lon- Jnited met 3-1 onderuit, een op kop. Queens Park Ran- ben echter een wedstrijd min- le Schotse spits Brian McClair cte zijn derde treffer voor zijn achan en Norman Whiteside inten. Clive Wilson opende de i, tot nu toe met een punt uit irsloeg maandag in eigen huis angehouden na afloop van de fïam (2-1). Bij het stadion ont- ie supporters van beide clubs, ld, nadat de ruiten van zijn pub politie-agenten waren ingezet Manchester United - Chelsea 3-1, 1, Sheffield "Wednesday - Coventry :ns Park 4-10, N'ham Forest 4-10, 4-8, Tottenham 4-7, Liverpool 2-6, ibledon 4-5, Arsenal 5-5, Derby 3-4, mouth 5-4, Newcastle 3-3, Norwich on 2-0. g werd afgewezen, omdat Zoete- Van der Molen deed het her- rote verdienste van Joop Zoete- taatssecretaris Dick Dees van etuigd. der Molen, voorzitter van de x verzonden naar de UCI bij de ilrennen in Oostenrijk. In de nité Directeur de afwijzing van "dkampioenschap voor profs in an onze atletiekmedewerker te wat hij twee jaar terug ook Ideed, terwijl hij vorig jaar het de eerste dag voor bekeken ield. Met de 22-jarige PSV-at- st won de beste. Tevens is hij idertussen al aardig Zeeuw ge- orden, want sinds een aantal iren heeft hij zijn domicilie in liddelburg waar hij studeert an de pedagogische academie, ij pakte deze titelstrijd overigens in als een training. „Ik heb er echt ets extra voor gedaan, want ko- ende dinsdag mogen de spieren niet ijf zijn als ik weer ga trainen. Het inkt misschien wat laconiek, maar kan er ook niks aan doen, want ht hier sprak mij meer de gezellig- iid aan. De 1500 meter bijvoorbeeld hem ik maar wat meegehobbeld, en na deze twee dagen kan ik niet zeggen dat ik echt moe ben". De latere kampioen had al na de eer ste dag de leiding met 609 punten voor een zichzelf overtreffende André Verwei. De jeugdige AV'56 atleet die voor het eerst als senior een volledige tienkamp afwerkte, zou op de tweede dag de medaillekansen verspelen. Hij bleef er overigens erg rustig onder. „Het is mijn eerste echte meerkamp in twee jaar, en ik weet gewoon dat de tweede dag bij mij altijd wat zwakker is dan de eerste. Met name de werp- nummers lopen nog niet vlot genoeg om op de tienkamp mee te kunnen draaien. Komende winter zullen we proberen wat meer kracht op te doen, alleen het probleem is dat ik in Rot terdam op kamers zit, en daar niet over de trainersaccommodatie mag beschikken bij de club waar ik wel looptraining doe. Hopelijk komt daar met wat overleg verandering in". Het zat hem inderdaad bij de werp- nummers. Op de eerste dag ging het kogelstoten de mist in, en moest hij met 9.54 meter een hoop punten inle veren. Op de tweede dag met de ove rige twee werpnummers -discus 30.08 en speer 40.24. Schoonheidsfoutjes, want Verwei kan terugblikken op een knap kampioenschap met drie per soonlijke records. Dit op de afslui tende 1500 meter in 4.35.4, het pols- stokspringen 3.20 -te weinig, ik weet het maar het is nu eenmaal het zor genkind in Zeeland- en een evenaring van zijn persoonlijk record bij het hoogspringen met 1.95 meter. Uittredend kampioen Roel van Laere stond na de eerste dag nog op een keurige vijfde plaats. Hij zou op de tweede wedstrijddag moeten inleve ren op de concurrentie, om uiteinde lijk als achtste te eindigen. In aan merking moet wel genomen dat de concurrentie in vergelijking met vo rig jaar een stuk groter was. Bij de dames werd gestreden op het scherp van de snede tot het eind tus sen Jacolies van Gastel en Annemiek de Jong. Twee dames die elkaar bitter weinig toegaven. Van Gastel stond na de eerste dag met 90 punten voor sprong aan de leiding op de Haarlem se, maar tijdens de tweede dag door de hitte loodzwaar, kon hij deze ge ringe voorsprong niet behouden om met 34 puntjes naar het zilver verwe zen te worden. In de jeugdcategorie pakte Liesbeth van Acker bij de meisjes A haar vierde Zeeuwse titel nadat ze er vo rige week op het Zierikzeese kunst stof drie had gepakt. De pupil van trainer Piet Lossie deed een goed kampioenschap en haalde het met ruim 200 punten voor Scheldesport- atlete Miriam de Vos, die hier eveens knap presteerde. Bij de meisjes B ook een Zeeuws succes in dit geweld met Lonneke Versluys van AV 56. Marco Boekema van het Middelburgse Di- namo zorgde voor een provinciaal succes bij de A-junioren, waar slechts twee van de vijf deelnemers de eind streep haalden. Een titelstrijd die zo wel sportief als organisatorisch (Awoc) mede door de weergoden goed UITSLAGEN Meisjes B: 1. Lonneke Versluis (AV 56) 35.85 punten, 2. Marjolein Klunne (Spado) 3441 punten, 3. Danielle Spuissens (Schel- desport) 32.14, 3. Mariëlle Amersbeek (Scheldesport) 30.84, 5. Ester Landsbergen (Fortuna) 2829. Meisjes A: 1. Liesbeth van Acker (RKHAV) 33.71 punten, 2. Miriam de Vos (Scheldesport) 31.11, 3. Liesbeth Bouwens (Fortuna) 28.97, 4. Ester Schrier (Schelde sport) 28.14, 5. Bianca de Klerk (Schelde sport) 23.99. Dames: 1. Annemiek de Jong (KAV Hol land) 48.12, 2. Jacolies van Gastel (Delta Sport) 47.68,4. Cora den Boer (Delta sport) 36.71, 4. Annemieke Goedhart (Delta Sport) 32.64,5. Janneke van de linde (Delta Sport) 31.11. Jongens B: 1. Elliott Thijssen (AV Fit) 5419, 2. Ruben van Balen (PSV) 5416, 3. Frank van de Berg (SC Reeuwijk) 50.44, 4. Kees Houtepen (AV 56) 44.36, 5. Ed de Kwant (SC Reeuwijk) 4436. Jongens A: 1. Marco Boekema (Dinamo) 4947,2. Paul van Loon (Spado) 4447. Heren: achtereenvolgens ver, kogel, hoog, 400 meter, 110 horden, discus polshoog, speer, 1500 meter. I. Felix van der Meer (PSV) 6791 punten, II.4-6.78-12.81-1.95-52.2- 16.0-38.60-3.70- 53.96-4.43.6. 2. Niels Hoogerwerf (KAV Holland) 6581, 3. Hein van Heek (Spar taan) 6379, 4. Andre Verwei (AV 56) 6342, 11.4-6.97-9.54-1.95-50.3-15.4-30.08-3.20-40.24 -4.35.4. 5. Wilfred Peters (TEC Zwolle) 6297, 6. Joop Zwalbach (GAC) 61.05, 7. Wilco Fauth (Atis) 5995, 8. Roel van Laere (Schelde Sport) 59.83-11.4-6.49-9.66-1.95- 51.5-16.1-28-30-3.00-44.24-4.52.1, 9. Mathijs Seyehouwer (KAV Holland) 5711, 10. Gert Zweedijk (AV 56) 5598 punten. 'ortuna Sittard - PSV wordt zon- ipeeld. Dit duel stond aanvanke- op het programma. >TTO ar, tweede prijs: 4 winnaars die elk e prijs: 79 winnaars die elk bruto f. 1.399 deelnemers die elk f. 75,00 ont- mers die elk f5,00 ontvangen. OTO ie bruto f. 24.299,80 ontvangt, tweede 1.165,80 ontvangen, derde prijs: 134 (en. -GELUK vinnaar, tweede prijs: 5 winnaars die 26 winnaars die elk f. 62,50 ontvan- lie elk f. 5,50 ontvangen. Piet Westerweele, de winnaar van de Mosselloop, hier in tie tijdens een trainingsloop. - foto de stem/cor j. de boer an onze atletiekmedewerker 'HILIPPINE - Piet Westerweele uit Aardenburg schreef idertien kilometer lange mosselloop in Philippine op zijn lam. vliegende Aardenburgse stbode moest daarom strijd .'eren met de Belg Norbert ïrcarre, maar liet in de slot- se zijn gezel in de steek. De idzandse veteraan Peter Pro ost kwam op een uitstekende fde plaats in dit gezelschap nnen. Dit trio had ruim af- and genomen van de rest. Bij de dames zegevierde rees Roegierst uit Sas van ent. Haar plaatsgenoot Pascal Graeve won de 6,5 kilometr or in de laatste kilometers ark Groosman achter zich te luden. Magda raes uit Sas m Gent werd in eerste in- intie gehuldigd als winnares de dames op de 6,5 kilome- r, maar later bleek Monique lessens uit Philippine als rste dame over de finish ge- men te zijn. Dit foutje werd g hersteld en Spuessens »g waarop zij recht had. Op drie kilometer zegevierde ter van de Grient uit Hoek. lor deze Mosselloop in het kader van de plaatselijke mos selfeesten kwamen 93 deelne mers naar Philippine, waar het door de warmte een pittige klus was. UITSLAGEN HEREN 3 kilometer: 1 Peter van de Grient (Hoek) 10.37, 2. Ronnie van de Velde (Axel) 11.47, 3. Erwin Nach- tegael (Westdorpe) 12.51, 4. Dennis Rodrigo (Hulst) 13.00, 5. Eddy Mar- teijn (Philippine) 14.10. 0.5 kilometer: 1. Pascal de Graeve (Sas van Gent) 22.03, 2. Mare Groosman (Hoek) 22.12, 3. Mare de Jonge (Kemseke) 22.20, 4. Bart Kindt (Vogelwaarde) 22.53, 5. Jo David (Koewacht) 23.07. 13 kilometer: 1. Piet Westerweele (Aardenburg) 45.46,2. Norbert Ver- carre (Zewelghem) 46.03, 3. Peter Provoost (Cadzand) 46.46, 4. Peter de Waal (Westdorpe) 48.58, 5. Ron nie Goossen (Cadzand) 50.32, 6. Ludi de Visser (Terneuzen) 51.36, 7. Adrie Versluys (Oostburg) 52.07, 8. Peter Pielaet (Philippine) 52,.20, 9. Jos Zaman (Sinaai) 52.43, 10. Peter deMeij (Waterlandkerkje) 53.15. DAMES 6,5 kilometer; 1. Monique Spues sens (Philippine) 29.32, 2. Magda Raes (Sas van Gent) 31.07, 3. Elly Murre (Terneuzen) 31.46. 13 kilometer: 1. Trees Roegiest (Sas van Gent) 53.38. Door Peter Snelders HENGSTDIJK - Een nieuw voetbalseizoen breekt aan. Tal van ver wachtingen zijn weer hoog gespannen. Optimisme troef en vrijwel iedere speler staat op scherp aan het eind van de oefenpe riode. Niet iedere speler echter staat nerveus trap pelend op het startsignaal van de eerste competitie- wedsitjd te wachten. Er zijn pechvogels, die in de aanloop het een en ander fy siek stuk zagen gaan en pas sief het prille competitiege- beuren mee moeten maken. Een illusie armer zien zij met lede ogen hun ploeggenoten de strijd aanbinden en hoop volle verwachtingen al dan niet inlossen. Tot die pechvogels hoort ook Johnny de Kort, de 25-ja- rige aanvaller van Vogel waarde. Voor hem kwam de blessure, die hem drie maan den buitenspel zet, hard aan. Want na een aantal jaren in de schaduw van spitsen Cor de Jonge en Ronald Bun in het tweede elftal te hebben gespeeld, brak eindelijk - sinds halverwege de vorige competitie - het moment van de waarheid voor hem aan. „De laatste tien wedstrijden van de vorige competitie heb ik meegespeeld. Dat ging voor mij persoonlijk niet zo slecht. Al valt het natuurlijk niet mee om spitsen zoals Cor de Jonge en Ronald Bun te ver vangen. Het kost enige tijd om dat op te vangen. Het ging en die lijn trok ik in deze aan loop naar de competitie door. Ik scoorde drie keer in de oefenwedstrijden en het had er alle schijn van dat ik nu een vaste plaats afgedwongen had. En dan krijg je dit". En hij vertelt, druk geba rend, hoe het in zijn werk ging. „In de tweede helft van het oefenduel tegen Terneu- zense Boys brak ik alleen door. Ik kom oog in oog te staan met doelman Jan Ver- donck, til de bal langs hem, maar hij raakt me precies op mijn voet. Geen opzet, daar geloof ik niet in. Een ietwat ongelukkige botsing, maar ik voelde wel direct dat het niet goed zat. Het zwelde flink op. Men gaf mij advies er ijs op te leggen, in de veronderstell- ling dat het om een verzwik king ging. De dag daarna, het gebeurde 's zaterdags, ben ik nog met krukken naar het jeugdtoernooi van Vogel waarde gaan kijken. Die zelfde dag raadpleegde ik de huisarts en die adviseerde mij om foto's te laten maken. Daaruit bleek dat mijn enkel banden waren afgescheurd en dat er een beentje los was komen te zitten. Ik kreeg di rect te horen dat het mini maal drie maanden zou du ren, voordat ik weer kon voetballen. Dat was een klap van jewelste. Het huilen stond me nader dan het la chen, dat kan ik je wel vertel len. Steeds ben ik met mijn sport bezig geweest, altijd heb ik de ambitie gehad om tot het eerste elftal door te drin gen en dan overkomt je dit", zegt hij met een duidelijke ondertoon van bitterheid. „Straks, als de competitie start, zal het weer wel even kriebelen denk ik. Dat zal een pijnlijk moment zijn. Walter van Duyse (trainer van Vo gelwaarde, red.) heeft me wel de raad gegeven zo veel mo gelijk bij het groepsgebeuren betrokken te blijven. Dat zal ik wel proberen". Dan verplaatsen zijn ge dachten zich naar de toe komst. „De vraag houdt me nu al bezig hoe het zal gaan als ik hersteld ben. Misschien draait de ploeg dan wel goed en kan ik voorlopig een basis plaats vergeten. Let wel, ik hoop dat het elftal zo goed mogelijk presteert. Dat gun ik de jongens. Het is echter wel hard om na zoveel seizoenen voor een plaats geknokt te hebben, die op zo'n knullige manier te verspelen. Als ik eenmaal fit ben, dan ga ik er weer tegenaan. Ik geef me zo maar niet gewonnen". Johnny de Kort: „Als ik eenmaal fit ben, ga ik er weer tegenaan. Ik geef me zomaar niet gewonnen". - foto wim kooyman Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De hockey- vereniging Olympia uit Terneuzen kan terugzien op een geslaagd en sportief verlopen veldhockeytoer- nooi voor heren en dames. Bij de heren werd het inter nationale Vliegende Hol- landertoernooi gewonnen door de organiserende ver eniging Olympia. Bij de da mes ging de zege naar Vlis- singen. De toernooicommissie had de deelnemende ploegen verdeeld in poules. Tijdens de poulewed- strijden waren de Olympia-he- ren al goed op dreef en zij wer den dan ook met het grote overmacht winnaar. Brugge werd de andere finalist, maar het moest een hard werkend Vlissingen opzij zetten om pou lewinnaar te worden. In de finale was er volop spanning, want in de normale speeltijd scoorden beide ploe gen niet. In de eerste verlen ging opende Olympia de score. Het werd 1-0 door Fred Ter- borg, die met deze treffen met een de eindzege forceerde, want de stand bleef gehand haafd. Hierdoor won Olympia verdiend de Vliegende Hollan der-bokaal. Vlissingen legde beslag op een derde plaats. Bij de dames was er ook volop spanning. Olympia en Vlissingen, de winnaar van vo rig jaar wonnen beide in hun poule. In de finale bleken zij aan elkaar gewaagd. Vooral beide defensies waren sterk op dreef en tot het eindsignaal bleven de 0-0-cijfers op het bord staan. Strafpushes moes ten de beslissing brengen. Vlis singen was daarin beter en won voor de tweede achtereen volgende keer het Vliegende Hollandertoernooi voor dames. Brunei University uit Enge land legde beslag op de derde plaats en werd na afloop uitge roepen tot het meest charmante damesteam. Na afloop kon een tevreden voorzitter Everaert de prijzen uitreiken en gaf hij de toenrooicommissie een pluim op de hoed voor het uitstekende werk dat geleverd was. Eindstand beren: 1. Olympia, 2. Brugge, 3. Vlissingen, 4. Hudito Delft, 5. Imperial College Enge land, 6. Rapide, 7. Windy Millers Engeland, 8. Brunal University Engeland, 9. Olympia 2, 10. Knok- ke, 11. Leonidas Rotterdam, 12. Te- genbosch Eindhoven, 13. Olympia 3. Dames: 1. Vlissingen, 2. Olympia, 3. Brunei University, 4. Rapide, 5. Olympia-gelegenheidsteam, 6. Im perial College, 7. Brugge, 8. Leoni das, 9. Olympia 2,10. Knokke. Wilfred Raas uit 's-Heerenhoek behaalde zondag zijn eerste overwinning bij de junioren op de Welberg in Steenbergen. Tonny Moonen en Mario Martens, eveneens uit 's-Heeren hoek finishten respectievelijk als vierde en twaalfde. Genoemd drietal, gecompleteerd door Wilfred Geijs uit Kwadendamme, kwam voor de Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Middelkamp ook uit in een ploegentijdrit over 16.4 km. en zegevierde in een tijd van 21.51.47. Bart Hoogesteger uit 's-Heerenhoek reikte zondag naar een tiende plaats bij de amateurs in het Belgische Stekene. Van onze sportmedewerker BIERVLIET - Met een onderlinge voetbalwedstrijd en daarop aansluitend daverende feestavond, heeft de voetbalvereniging Biervliet de feestelijkheden rondom het 60-jarig jubileum afgesloten. Voordat men zich in het feestgedruis stortte speelden oud spelers en trainers een onderlinge wedstrijd om in de stemming te komen. Zo'n 25 oudgedienden waren naar het sportpark van Biervliet gekomen om die sportieve en dorstwekkende strijd aan te binden. George Gernaert en Piet de Koeyer brachten de ene formatie op een 2-0-voor- sprong, maar Jan Doorns scoorde beheerst de aansluitende treffer. Door Paul Duyvetter werd de stand zelfs nog 2-2, maar Camiel van Rattinge zorgde ervoor dat de formatie die het eerst op voorsprong stond, alsnog met de winst ging lopen. Tijdens de druk bezochte feestavond in de speciaal daar voor opgebouwde tent, werden diverse leden gehuldigd. Daaronder 25, 30 en 35-jarige jubilarissen. Een speciaal woord werd door voorzitter Gerard Ingels gericht tot twee leden die al 40 jaar lid van de vereniging zijn: Piet Bogte (oud-grensrechter) en Herman van de Hemmel. Zij kregen als herinnering een tinnen wandbord aangeboden. Een dergelijk kleinood kregen ook de leden van de jubileum commissie, aangeboden door de voorzitter van die commis sie Theo Pijcke. Hij bood dat aan vanwege de prettige sa menwerking. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het zaal voetbal in het rayon Sas van Gent gaat maandag 14 septem ber van start. Dan begint in sporthal De Vlaanderen de eer ste ronde van de bekercompeti- tie. Dinsdag 15 september staat de eerste ronde van de Schepen trekkers-trofee gepland. De re turns van de bekerwedstrijden en die om de Schepentrekkers- trofee worden respectievelijk de maandagen 22 en 29 septem- Van onze biljartmedewerker SOUBURG - Theo Vleugel van de biljartvereniging Scheldezicht uit Wemel- dinge voert na vijf ronden de klassering aan van het kampioenschap derde klas driebanden groep B van het district Walcheren/De Be- velanden. Tot nu toe heeft Vleugel nog maar één partij verloren en dat was juist te gen hekkesluiter Scheurs van DOS Ovezande. De andere deelnemers hebben al meer verliespartijen achter hun naam staan. Van die ach tervolgers verkeren ook Van de Dries en Van Koeveringe nog in kansrijke positie. De overi gen zijn kansloos als volgende week zondag de partijen om 12.00 uur in sporthal Duyven- voorde verder gaan. De stand na vijf ronden (respectie velijk aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1. M, Vleugel 8-0.494-4; 2. B. van de Dries 6-0.398-3; 3. A. van Koeve ringe 6-0.329-3; 4. G. de Jonge 4- 0.394-6; 5. J. van de Waart 4-0.393- 3; 6. J. Moerland 4-0.377-3; 7. J. van Koeveringe 4-0.352-3; 8. J. Schreurs 4-0.323-4. Van onze biljartmedewerker OUDELANDE - Spannen der dan zich de eindstrijd derde klas driebanden groep A van het district Walcheren/De Bevelanden in café 't Centrum te Oude lande ontwikkelt, kan bijna niet. Na vier ronden hebben alle deelnemers nog kans om aan spraak te maken op de titel. Zeven van die deelnemers ver keren zelfs nog in kansrijke positie, alleen hekkesluiter Cees Verweij van Onder Ons uit Goes weet dat zijn titelkan- sen miniem zijn. Die open klas sering is te danken aan de vierde ronde, toen de drie kop lopers allemaal onderuit gin gen en het deelnemersveld op nieuw in elkaar schoof. Wie dus kampioen wordent is een open vraag. Zaterdag gaan de wedstrijden bij de or ganiserende vereniging ABIM om 13.00 uur verder. Zondag begint men op het hetzelfde tijdstip en de finalepartij wordt dan omstreeks half vijf afgewerkt. De stand na vier ronden is (respec tievelijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste se rie): 1. Marc van de Hage 5-0.506-3; 2. Simon Nanuruw 5-0.392-3; 3. Isaak Helmstrijd 4-0.496-5; 4. Adrie Driedijk 4-0.496-6; 5. Anton Klaas- sen 4-0.398-6; 6. Anton van Liere 4- 0.393-2; 7. Hans Schipper 4-0.300-4; 8. Cees Verweij 2-0.285-3. ber gespeeld. De officiële com petitie gaat pas 20 oktober van start. Voor die datum wordt 5,6 12 en 13 oktober de tweede ronde van de bekercompettiie en Schepentrekkers-trofee verspeeld. De competitie in Sas van Gent blijft dit keer beperkt tot één klas. Dat is hoofdzakelijk het gevolg van de overstap van diverse ploegen naar de regio competitie. De samenstelling van deze klas is: CPC, Corn Boys 2 en 3, W 't Polderken 2, IZV 2, Philippine 2 en 3, De Rijnvaart 2, De Tukker en Ra cing White 3 en 4. Van onze sportmedewerker AARDENBURG/MALDE- GEM - Aardenburg heeft met de laatste en zesde plaats genoegen moeten ne men in het toernooi dat de Belgische vierde provin ciale ploeg SK Maldegem de laatste weken hield. In de slotwedstrijd met als in zet een vijfde plaats, moest Aardenburg het onderspit del ven tegen het team van de or ganiserende vereniging. Aar denburg maakte een niet ge motiveerde indruk en moet ook toezien dat het veldspel bij de Belgische gastheer beter ver zorgd was. Na een 1-0-rust- stand werd in de tweede helft de strijd definitief beslist toen de Belgen 2-0 scoorden. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Tegelijk met het bekergebeuren worden dinsdagavond 1 september in Zeeuwsch- Vlaanderen verschillende virendschappelijke voetbal wedstrijden gespeeld. Om 19.00 uur komen Terneuzen en Clinge tegen elkaar in actie op het Zuidersportpark te Ter neuzen en worden ook de duels Graauw-Hoofdplaat en Spui- Axel 3 gespeeld. Een kwartier later start het duel Schoon- dijke-Cadzand en om half acht spelen Hulsterloo-HW'24 2, Terhole-Terneuzen 2 en Koe- wacht-Heinkenszand. Van onze handbalmedewerker OOSTBURG - De Oost- burgse handbalvereniging Operatie'71 houdt zondag 6 september een internatio nale driekamp voor dames- en herensenioren. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur in sporthal De Veer- hoek te Oostburg, Bij de heren ontmoeten Honte- nisse uit Kloosterzande, het Franse Bailleulois uit Bailleul en het organiserende Opera tie'71 elkaar en bij de dames zijn de deelnemende ploegen Bailleulois, HV Hulst en Ope ratie'71. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.30 uur in de kantine van De Veerhoek.

de Stem | 1987 | | pagina 9