Piontek vergeeft Deense PSV-ers FC GRONINGEN ZWICHT VOOR DRUK VAN BUITENAF Laatste WK van Van Rijnsoever SPORT PSV-ATL Van iet We h int Mc Atletiekrace met 6haas' in Engeland ongeldig verklaard 'ZONDER DIE NIEUWE TITELSTRIJD HAD IK HET NOOIT GEDAAN' SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987 GRONINGEN - Het doek is dan toch gevallen voor Rob Ja cobs, de oefenmeester van FC Groningen. Hij is gisteren door het bestuur van zijn club met onmiddellijke ingang op non- actief gesteld. Het contract van Jacobs zou pas aan het eind van dit seizoen aflopen. Treurig Vakantie Ongelukkig Treurig Onhoudbaar Discussie Salaris Tardelli naar Sankt- Gallen Senna naar McLaren Hardfietsen Speciale fietsen Groter reservoir Naar school McEnroe: 'Bevalling gaat voor' Schulz in hoofdtoernooi Toernooizege Svensson Klacht over Rinus Israel Chelsea onderuit KNWU op de bres voor Joop Fortuna - PSV op zondag DE STEM SPO /LISSINGEN - Feli er Meer pakte afg ireekend op het zono en Vlissingse kunsts ipen Zeeuwse meer itel bij de heren. T19 KOPENHAGEN (ANP) - Ondanks hun weigering vo rige week woensdag in actie te komen bij de vriend schappelijke voetbalinter landwedstrijd tegen Zwe den zijn de PSV-spelers Frank Arnesen, Sören Lerby en Jan Heintze door bondscoach Sepp Piontek opgenomen in de selectie van het Deense elftal. Denemarken speelt 9 septem- ber in Cardiff tegen Wales een kwalificatieduel voor de Euro pese titelstrijd van 1988 in West-Duitsland. Het drietal gaf vorige week voorrang aan de competitie wedstrijd van PSV tegen Den Haag, die overigens wegens de slechte toestand van het terrein geen doorgang vond. Hoewel de Deense bond aandrong op vrij gave van de spelers en zelfs dreigde met een financiële claim, bleven de Denen in Ne derland. Ivan Nielsen, de vierde PSV- er, is eveneens opgenomen in de groep van achttien spelers. De verdediger is contractueel slechts verplicht kwalificatie wedstrijden voor de Europese of wereldkampioenschappen te spelen. Piontek stelde gisteren bij de bekendmaking van de selectie dat hij een herhaling van het voorval van verleden week niet zal dulden. „Ik heb overwogen Lerby en Arnesen uit de ploeg te laten, omdat ze op persoon lijke titel weigerden. Alleen ik beslis welke wedstrijden van belang zijn. Als zoiets in de toe komst nog eens voorkomt, zal de speler voor een langere pe riode of voor het leven worden uitgesloten". Heintze is volgens Piontek minder te verwijten, omdat PSV hem onder druk zou hebben gezet niet naar Stockholm te vertrekken. Verdediger John Jensen is de enige nieuwkomer in de selec tie. Hij was vorige week een van de betere spelers in de oefenwedstrijd, die Zweden met 1-0 won. Jensen is de mo gelijke vervanger van Sören Busk, die kampt met een hiel- blessure. Doek valt voor Rob Jacobs Door Chris van Nij natten Als tijdelijk opvolger is assistent trainer Martin Koeman aangesteld. „We denken binnen twee weken een nieuwe man te hebben", liet voorzit ter Renze de Vries gisteravond we ten. „Het moet een man zijn die de verhoudin gen in het noordelijke voetbal goed kent". „Dit is een zware tegenvaller voor me, een smet op mijn carriere", aldus de diep te leurgestelde-trainer gisteravond in zijn woning, waar hij was teruggekeerd, na dat hij een nachtje in Rotterdam had doorgebracht om kwaadwillende suppor ters te ontlopen. Jacobs is 44 jaar. Hij voetbalde bij Feyenoord, Xerxes, Xerxes/DHC en Ex celsior. In 1975 startte zijn trainerscarriè re. Twee jaar was hij werkzaam bij PC Ommoord, twee jaar bij DHS, twee jaar werkte hij als tweede trainer bij Excel sior, een jaar was hij hoofdtrainer bij SW, vier jaar trainde hij Excelsior en medio 1986 tekende hij een tweejarig con tract bij FC Groningen. „Op twee man na zit de hele selectie bij me binnen", vertelde Jacobs. „Ze hebben mij en mijn gezin net een vijf tiendaagse vakantie in Mallorca aangeboden. Aan de ene kant steunt me dat nu enorm, maar aan de andere kant maakt zoiets het af scheid alleen maar pijnlijker. De jongens hebben me niet laten vallen. Ik had zo graag mijn werk hier afgemaakt, maar het is me niet gegund". „Het is toch treurig dat een club zwicht voor druk van buitenaf, van dolle suppor ters. Ik vlieg eruit na drie verloren wed strijden en een gelijk spel. Ik denk dat dit een nieuw record is. Het zijn Italiaanse toestanden geweest hier. En ik dacht nog wel dat ze zo nuchter waren in Gronin gen". Aanvoerder Jan van Dijk, die ook bij Ja cobs op visite was, toonde zich ongelukkig met de situatie bij zijn club. „Zoals de fa milie Jacobs door supporters is behan deld, is een groot schandaal. De spelers van Groningen zijn daar stuk van. Het zit ons erg hoog. Maar het ontslag van Ja cobs is wel de beste oplossing op dit mo ment. Door externe factoren kon Jacobs niet meer functioneren". Voorzitter De Vries, die tevens lid is van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, wilde niet zeggen dat hij alleen was gezwicht voor druk van buitenaf. „Het bestuur vond ook dat Jacobs de ploeg niet meer in het goede spoor kon krijgen. Door de reacties van het publiek was er natuurlijk op korte termijn een onhoudbare situatie ontstaan. Zoiets speelt wel mee. We kozen voor de veilig heid van Jacobs en zijn familie". Het aanblijven van Jacobs heeft vanaf het begin van de competitie ter discussie gestaan in Groningen. Het met onder an deren Frans Thijssen en Jurrie Koolhof versterkte elftal verrichtte maar matige prestaties en Jacobs kreeg ruzie met ma nager Ton van Dalen. In een interview liet hij zich laatdunkend over deze Van Dalen uit. Omdat Jacobs de door hemzelf hooggespannen verwachtingen niet waarmaakte, kwam hij ook bij het pu bliek van FC Groningen in een kwaad daglicht te staan. Dat culmineerde zon dag na afloop van de verloren thuiswed strijd tegen Willem II in regelrechte be dreigingen aan het adres van de oefen- meester. Zijn dug out werd in brand ge stoken en hij moest onder politiebegelei ding uit het stadion gebracht worden. Jacobs krijgt de rest van zijn contract, tot juli 1988, gewoon salaris uitbetaald van FC Groningen, zo deelde De Vries mee. De ontslagen trainer wil gelijk na zijn va kantie ander werk zoeken in de voetbal lerij. „Voor het werken in die wereld heb ik ooit gekozen, dat laat mij nooit meer los. Al hoop ik nooit meer on der druk van het publiek ergens mijn ontslag te krijgen". Rob Jacobs, die van de selectie een vakantiereis kreeg aan geboden: „Het is treurig dat een club zwicht voor druk van buitenaf, van dolle supporters. Het zijn Italiaanse toestanden geweest hier. En ik dacht nog wel dat Groningers zulke nuchtere mensen waren". - fotoanp YEOVIL (Rtr) - Een hard loopwedstrijd over een mijl in Yeovil (Engeland) is gis teravond ongeldig ver klaard. Om een goede tijd te verwezen lijken, werd gebruik gemaakt van een zogenoemde 'haas', die het tempo de eerste twee ron den hoog moest houden. De of ficials vonden deze taktiek, die bij record-races vrijwel altijd wordt toegepast, ontoelaat baar. De wedstrijd was georgani seerd door de British Milers Club. Deze organisatie wil pro beren voor het eerst in de ge schiedenis de mijl in minder dan vier minuten in West-En- geland te laten afleggen. De Canadese junioren-kampioen Mark Olsen won de race in 4 minuten en 3,2 seconden. Als gangmaker fungeerde Stuart Berwick. Olsen reageerde verbijsterd toen hij vernam dat hij was ge diskwalificeerd. „Dit is onge looflijk. Het gebruik van hazen wordt algemeen geaccepteerd. Geen wonder dat in deze omge ving .ooit onder de vier minu- -•en is gelopen. Het lijkt wel of ae tijd hier stil staat". -iuGANO (AFP) - De voorma lige Italiaanse international Marco Tardelli speelt vanaf oktober in de Zwitserse compe titie bij Sankt-Gallen. De 33- jarige verdediger tekende maandag een contract voor de rest van het seizoen. RIO DE JANEIRO (AFP) - Formule 1-coureur Ayrton Senna heeft bevestigd dat hij overstapt van de Lotus-renstal naar McLaren. Al enige tijd gingen geruchten dat de 27-jarige Braziliaan het team van tweevoudig wereld kampioen Alain Prost zou gaan versterken. Senna zal bij zijn nieuwe werkgever echter geen tweede man worden. „Ik ga naar McLaren om wereldkam pioen te worden", verklaarde Senna strijdlustig tegenover het dagblad 'O Globo'. Van onze speciale verslaggever VILLACH - De internationale wielerfederatie heeft de loopbaan van Thea van Rijnsoever met één jaar verlengd. In februari van dit jaar belde de nu dertigjarige wiel- renster bondscoach Rinus Ver boom op met de mededeling dat zij in aanmerking wilde komen voor de ploeg die bij de wereldkam pioenschappen de eerste vijftig ki lometer-ploegentijdrit voor dames zou rijden. Na de toezegging van de Zeeuwse coach, deurwaarder indien hij niet part-time met de dames-selectie van de KNWU bezig is, dat de Utrechtse een kans zou krijgen, vroeg Van Rijns oever opnieuw een licentie aan. „Zonder dit nieuwe wereldkam pioenschap had ik het nooit gedaan. Ik heb acht jaar gefietst, twee keer de Ronde van Frankrijk gereden, de Coors Classic, een serie wereldkam pioenschappen, Olympische Spelen. Dan heb je het allemaal wel beleefd. Er zijn ook nog andere dingen in het leven. Ik had nu eigenlijk al op school moeten zitten. Ik mis de eerste ander halve week van het CIOS in Over- „Die vijftig kilometer is 'mijn' kam pioenschap. Dat wist ik van het mo ment dat besloten werd die wedstrijd in het programma op te nemen. In al die jaren heb ik wel geleerd wat ik wel en niet kan. Hardfietsen toevallig wel. Als er hard gereden moest worden in de groep, werd er om Van Rijnsoever geroepen, als iemand teruggebracht moest worden na een lekke band ook. Ik heb Verboom ook niet zo zeer opge beld om uit te zoeken of ik nog in aan merking kwam. Ik heb hem eigenlijk min of meer meegedeeld dat hij in die groep een plaatsje voor mij kon reser veren. Het klinkt misschien ijdel, maar ik wist dat als er vier dames in Nederland waren die zo'n wedstrijd konden rijden, ik er één zou zijn". Thea van Rijnsoever heeft het hele seizoen gericht óp die ene wedstrijd in Villach. Geen Ronde van Frankrijk, geen Noorwegen, want in bergen heeft zij weinig te zoeken. Haar seizoen be gon pas echt, toen de anderen uit de selectie naar de Tour de Femme gin gen. „Toen ben ik gaan trainen. Op de nieuwe delta-fiets. Ik mocht meedoen met de jongens van Piet Hoekstra. Op kop rijden kon ik natuurlijk niet, maar zij hebben mij er ook maar één keertje afgereden". Thea van Rijnsoever: „Hardfietsen kan ik". fotoanp De Nederlandse ploeg (Mieke Havik, Heieen Hage, Petra de Bruin en Thea van Rijnsoever) wordt door velen als kanshebber gezien voor een mooie me daille. Dat gaat Van Rijnsoever iets te ver. „Er zijn mensen die denken dat je in de medailles rijdt als je vier goeie Nederlandse meiden op de fiets zet. Zo ligt het natuurlijk niet. Het is een strijd waarvan je van te voren weet dat je begint met zere benen en dat je die na ruim een uur nog hebt, alleen een beetje erger". „Die vier van ons kunnen dat op brengen, dat weet ik zeker, maar er zijn er meer. Andere landen hebben veel gerichter getraind, zijn veel lan ger bezig geweest. Er zijn er die een kampioenschap op dit nummer heb ben. Wij niet. Wij hebben het dus nog nooit meegemaakt en dan is het erg moeilijk in te schatten waar je uit komt. Je kunt alleen maar zeggen dat je meedoet en dat het gebeurt met de beste ploeg die wij bezitten". De tweevoudig kampioene van Ne derland heeft tot half juni getraind buiten de selectieploeg om. Pas toen is zij, voor een zesdaagse wedstrijd in de buurt van Bordeaux, in een nationale ploeg opgenomen. Daarna is zij weer in haar eentje verder gegaan. Voor de specifieke training van de groep heeft Verboom in feite maar ne gen dagen tot zijn beschikking gehad. Drie keer een midweeks trainings kamp in augustus. „Het is misschien wat weinig geweest", bekent de coach, „maar veel meer mogelijkheden wa ren er niet. Wij hebben Noorwegen ge reden, toen kwam het nationaal kam pioenschap en daarna de Franse ron de". Een deel van de rijdsters had kort daarvoor voor het eerst de speciale fietsen gezien, die voor de WK-ploeg zijn gebouwd. In het seizoen werd in de etappewedstrijden op het normale materiaal gereden. „Die nieuwe fiet sen zijn een geweldige stimulans. Je merkte dat de rijdsters helemaal op leefden, toen zij die karretjes zagen staan. Zij stonden die delta-fietsen echt aan te gapen. In de ploegentijdrit van Kollum is dat misschien niet hele maal duidelijk geworden, maar de da tum lag voor ons erg ongelukkig, een paar dagen na de Tour. Dan ontbreekt er toch iets aan de motivatie en zeker ook aan de voorbereiding. Daarom heb ik toen ook niet echt de eerste keus in een kwartet laten rijden, maar twee gemengde ploegen. De B-selectie, Thea van Rijnsoever, Els Koolloos (reserve in Villach), Heieen Hage en Connie Meijer, won van de A-groep (Mieke Havik, Monique Knol, Petra de Bruin en Monica de Waal). Daar mochten echter geen consequenties uit getrok ken worden. Het was eigenlijk de eer ste keer dat wij een wedstrijd voor viertallen reden". Nederland heeft zowel in de Ronde van de Aude als in de Ronde van Noorwegen een tijdrit gereden, maar toen bestond een ploeg, net als in de driedaagse van het Molenheike in Diessen, uit zes dames. Op die wed strijden is het optimisme van Verboom gebaseerd. „Wij behoren bij de favo rieten, maar wij horen niet op de eer ste plaats van dat lijstje. Ik schat de Sovjetunie het hoogst in. In de Tour de l'Aude waren zij vijftig seconden snel ler dan wij over 25 km, in Noorwegen (35 km) wonnen wij met dertien secon den verschil". „Dat zijn echter geen uitslagen die houvast geven. Ik heb een beperkte groep dames, de Sovjets bezitten een veel groter reservoir. Die nemen naar een etappewedstrijd bijvoorbeeld vaak heel andere rijdsters mee. Wat sprinters voor de dagsuccessen. Het beeld is dus enigszins vertekend. Ik denk dat er een kleine twintig landen zullen starten en het lijkt mij dat be halve de Sovjetunie ook Nederland, Frankrijk, West-Duitsland, de Ver enigde Staten en Zweden een behoor lijke kans op een topplaats maken". Net als André Boskamp zal Ver boom voor de individuele wedstrijd ook gebruik maken van een deel van de 50 km-ploeg. „Tenminste twee da mes, stel ik mij voor. Maar daar kan ik pas na de tijdrit over beslissen. Alles is nog zo onbekend. Je weet niet hoe de groep reageert". Bij de kandidaten voor de indivi duele wedstrijd behoort ook Thea van Rijnsoever. Verboom: „Zij rijdt veel beter dan in de vorige seizoenen. Zij heeft zich echt voor dit kampioen schap ingezet". Van Rijnsoever houdt geen rekening met een vervolg in dit wereldkam pioenschap. „Dinsdag in Villach rijd ik mijn laatste wedstrijd. Ik wilde weer naar school om na het fietsen niet in een zwart gat te vallen. Als ik dan een kans krijg, moet ik die pakken ook. Bovendien denk ik dat er voor mij geen aanleiding bestaat verder te gaan, wanneer het geen succes wordt. En helemaal niet als het dat wel wordt, want dan kan het daarna alleen maar minder worden. Je zult zien dat er door dit kampioenschap weer een nieuwe ontwikkeling in het dames wielrennen ontstaat". r John McEnroe NIEUWSOVERZICHT NEW YORK (Rtr) - John McEnroe is bereid tijdens de open Amerikaanse tennisstrijd midden in een partij op te stap pen wanneer zijn zwangere vrouw Tatum O'Neal barens weeën krijgt. Zijn tweede baby wordt in de tweede week van het toernooi op Flushing Meadow verwacht op de dag dat de als achtste ge plaatste McEnroe in de kwart finales zal aantreden tegen ti telverdediger Ivan Lendl. „De minuut dat de bevalling begint, ben ik hier weg en in het zie kenhuis", zei McEnroe maan dag tijdens de training op Flus hing Meadow. „Zelfs als dat midden in de partij het geval is. Je kan je gezin toch niet vergelijken met een tennistoernooi?" NEW YORK (ANP) - De Nederlandse speelster Brenda Schultz is er in New York in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofd toernooi van de strijd om de open Amerikaanse tennistitel op Flushing Meadow. De zestienjarige Heemsteedse versloeg in het kwalificatie-toernooi de Amerikaanse tennissters Amy Schwartz en Ka thy Foxworth. De Rotterdamse Marianne van de Torre struikelde over de laatste horde. De als tweede geplaatste Westduitse Wiltrud Probst versloeg de Nederlandse met 7-5 in de derde set. Eerder had Van de Torre gewonnen van de Italiaanse Linda Ferrando. Marcella Mesker kwam zelfs zover niet. Zij verloor in drie sets van de Francaise Emmanuelle Derly. Uitslagen: Brenda Schultz (Ned) - Amy Schwartz (VSt) 3-6, 7-5, 6-3, Schultz - Kathy Foxworth (VSt) 6-3,6-4, Marianne van de Torre (Ned) - Linda Ferrando (Ita) 6-2,6-3, Wiltrud Probst (WD1) - Van de Torre 6- 3,4-6,7-5, Emmanuelle Derly (Fra) - Marcella Mesker (Ned) 3-6,6-4,6- 2. JERICHO (AFP) - Zonder veel trompetgeschel maar met uit gekookt spel heeft de Zweed Jonas Svensson zondag het ten nistoernooi van Jericho gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij de Amerikaan David Pate in drie sets; 7-6,3-6,6-3. Voor de toeschouwers van het invitatie-toernooi was de finale tussen de middenmoters uit het professionele circuit een min der aangename verrassing. Svensson, een van de zestien invi tees in het 150.000 dollar toernooi, schakelde achtereenvolgens zijn landgenoot Anders Jarryd, de Australiër Pat Cash en de Amerikaan Paul Annacone uit. Voor Pate leidde de weg naar de eindstrijd, waarvoor hij uiteindelijk 17.500 dollar kreeg uit betaald, onder ander via de als eerste geplaatste Tsjechoslo- waak Ivan Lendl. ZEIST - Scheidsrechter Henk van Ettekoven heeft een klacht ingediend over Feyenoord-trai ner Rinus Israel. Op 16 augustus jl. spuide Israel kritiek op de arbitrage van Van Ettekoven tijdens de wedstrijd Willem II - Feyenoord. In dat duel werd Feyenoord-spits Dave Mitchell uit het veld ge stuurd. Israel vond dat Van Et tekoven pro-Willem II gefloten had en sprak daarbij de woor den: „Vorige week heeft Van Ettekoven hier een vriend schappelijke wedstrijd gehad. Toen hebben ze hem zeker te veel consumptie-bonnen gege ven". Dat is Van Ettekoven in het verkeerde keelgat geschoten. Hij heeft een klacht bij de tuchtcommissie gedeponeerd. Op de vraag of hij de opmerking van Israel niet in het kader van een grap kon zien, antwoordde de scheidsrechter: „Vorig jaar heb ik ook een grap gemaakt. Die kostte me twee wedstrij den". Van Ettekoven refereerde aan een opmerking aan het adres van de toenmalige Marokkaanse PEC-speler Aziz Douf i- kar, die hij na een overtreding in Den Haag (volgens Doufikar) toebeet: „Als je nog eens zoiets doet, rot je maar op naar je eigen land". LONDEN (Rtr) - Chelsea is op de vijfde speeldag van de En gelse competitie zijn ongeslagen status kwijt geraakt. De Lon- dense club ging bij Manchester United met 3-1 onderuit. United kwam door de winst alleen op kop. Queens Park Ran gers en Nottingham Forest hebben echter een wedstrijd min der gespeeld. Voor Manchester United was de Schotse spits Brian McClair andermaal succesvol. Hij maakte zijn derde treffer voor zijn nieuwe vereniging. Gordon Strachan en Norman Whiteside maakte de twee andere doelpunten. Clive Wilson opende de score voor Chelsea. Portsmouth, tot nu toe met een punt uit vier duels weinig succesvol, versloeg maandag in eigen huis West Ham United met 2-1. Zestig voetbalfans werden aangehouden na afloop van de wedstrijd Portsmouth - West Ham (2-1). Bij het stadion ont stonden vechtpartijen tussen de supporters van beide clubs. Een café-eigenaar raakte gewond, nadat de ruiten van zijn pub waren ingegooid. Vijfhonderd politie-agenten waren ingezet om rellen te voorkomen. Uitslagen: Luton - Arsenal 1-1, Manchester United - Chelsea 3-1, Portsmouth - West Ham United 2-1, Sheffield Wednesday - Coventry 0-2. Stand: Manchester Un. 5-11, Queens Park 4-10, N'ham Forest 4-10, Chelsea 5-9, Coventry 5-9, Everton 4-8, Tottenham 4-7, Liverpool 2-6, Oxford 3-5, Southampton 4-5, Wimbledon 4-5, Arsenal 5-5, Derby 3-4, West Ham 4-4, Watford 4-4, Portsmouth 5-4, Newcastle 3-3, Norwich 4-3, Luton 5-2, Sheffield 5-1, Charlton 2-0. WOERDEN (ANP) - Piet van der Molen, voorzitter van de KNWU, heeft gisteren een telex verzonden naar de UCI bij de wereldkampioenschappen wielrennen in Oostenrijk. In de boodschap vraagt hij het Comité Directeur de afwijzing van Joop Zoetemelk tot het wereldkampioenschap voor profs in heroverweging te nemen. De eerste dispensatie-aanvraag werd afgewezen, omdat Zoete melk inmiddels 40 jaar oud is. Van der Molen deed het her haalde verzoek vanwege de grote verdienste van Joop Zoete melk voor het wielrennen. Staatssecretaris Dick Dees van WVC heeft in deze zijn steun betuigd. »Rinus Israel ZEIST (ANP) - De wedstrijd Fortuna Sittard - PSV wordt zon dag 6 september in Sittard gespeeld. Dit duel stond aanvanke lijk voor zaterdag 5 september op het programma. LOTTO Lotto 35: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 4 winnaars die elk bruto f. 75.000,00 ontvangen, derde prijs: 79 winnaars die elk bruto f. 3.228,80 ontvangen, vierde prijs: 3.399 deelnemers die elk f. 75,00 ont vangen, vijfde prijs: 55.235 deelnemers die elk f. 5,00 ontvangen. TOTO Toto 36: eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 24.299,80 ontvangt, tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto f. 1.165,80 ontvangen, derde prijs: 134 winnaars, die elk f217,50 ontvangen. TOTO-GELUK Toto-gelijk 36: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 5 winnaars die elk f. 65,10 ontvangen, deede prijs: 26 winnaars die elk f. 62,50 ontvan gen, vierde prijs: 469 deelnemers die elk f. 5,50 ontvangen. an onze atletiekmedewerker ets wat hij twee jaar tei deed, terwijl hij vorig j :a de eerste dag voor b lield. Met de 22-jarige F eet won de beste. Teven ndertussen al aardig Zet jorden, want sinds een iren heeft hij zijn domi liddelburg waar hij s an de pedagogische acad pakte deze titelstrijd o an als een training. „Ik het iets extra voor gedaan, w lende dinsdag mogen de spie ijf zijn als ik weer ga trail linkt misschien wat laconie kan er ook niks aan doe :ht hier sprak mij meer de eid aan. De 1500 meter bijv ,-^r m, - Piet Westerweele, de wi ctie tijdens een trainingsl an onze atletiekmedewerker 'HILIPPINE - Piet Wes e dertien kilometer langi iaam. e vliegende Aardenbur; astbode moest daarom str veren met de Belg Norb ercarre, maar liet in de sl ise zijn gezel in de steek, adzandse veteraan Peter Pi >ost kwam op een uitsteken irde plaats in dit gezelseh nnen. Dit trio had ruim and genomen van de rest. Bij de dames zegeviei rees Roegierst uit Sas 'ent. Haar plaatsgenoot Pas e Graeve won de 6,5 kilom oor in de laatste kilomet 'ark Groosman achter zich ouden. Magda ra es uit an Gent werd in eerste antie gehuldigd als winna ij de dames op de 6,5 kilon t, maar later bleek Monic PUessens uit Philippine irste dame over de finish a ittien te zijn. Dit foutje we >g hersteld en Spuesse "eeg waarop zij recht had. i a drie kilometer zegevier eter van de Grient uit Hc °or deze Mosselloop in

de Stem | 1987 | | pagina 8