EMA 92 A Zeezeiltocht met schoener Eendracht vanuit Terneuzen ^d: ITALIAANS BEDRIJF FERRUZZI ZET HANDTEKENING ONDER CONTRACT Klassewerk voor brugklassen Petrus Hondius PLAATSELIJK NIEUWS Cursus Vrouw en Techniek ook in Z-Vlaanderen Volksdansgroep Sluiskil los Bilerzik hard »p weg naar erkenning Vrijwilliger voor Gildehuis Z AKENNIEUW S POLITIERAPPORT MARKTEN -DEZE WEEK VJL 'aar Voor Je Geld- >E STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1987 gemeente fERKER (M/V) SAS VAN GENT - De Italiaanse onderneming Ferruzzi heeft de Europese zetmeeldivisie van de CPC overgenomen. Daarmee gaat ook de CPC- vestiging in Sas van Gent, waar een kleine vier honderd mensen werken, in Italiaanse handen over. Produkten ^aag pitje Een uur ALTERNATIEVE VAKANTIE VAN EEN WEEK OP ZEE Hulpmotor Roversnest Surfers Westdorpe Zaamslag Bistro La Bouteille bestaat tien jaar Nieuwe winkel 'Arpa' Garage Rida met Hyundai Boetiek Elro heropend Wouters Mode in Axel Breskens Cadzand Schoondijke I A61 Effen of bedrukte katoenen damesslips en tanga's. In div. kleuren en dessins. Mt36 t/m 48 3.75 NÜm 3 VOOR J.U.7 Div. soorten schuurpapier. 0.a. flint-2 fasen en waterproof schuurpapier. 125 T16 ran onze verslaggever 'ERNEUZEN - De cursus /rouw en Techniek, die al <en jaar met succes in Mid- elburg wordt gegeven, aat binnenkort ook in ieeuwsch-Vlaanderen van ■tart. De introductiecursus is bedoeld vrouwen kennis te laten naken met technische beroe- ien. Het gaat niet om een be- oepsopleiding, maar om een joging vrouwen te helpen bij iun beroepskeuze. De cursus is en initiatief van Vrouw en Verk Zeeland, het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Be- roepsbeoefening Zeeland (CBB), het Centrum voor Vak opleiding van Volwassenen in Terneuzen (CW) en het ar beidsbureau. De cursus Vrouw en Werk bestaat uit 14 lesweken van twintig uur, op 'vrouwvriende lijke tijden', waarbij bijvoor beeld rekening is gehouden met de schooltijden. Kinderopvang wordt vergoed en ook deel name aan de cursus is gratis. De lessen beginnen op maan dag 28 september en daarvoor is er een introductiebijeen komst op maandag 21 septem ber, om 13.00 uur in het gebouw van het CW. Daar zijn ook de andere bijeenkomsten van de cursus. A. Verdaasdonk, projectlei der bij het CBB: „De vrouw heeft dikwijls een slecht beeld van technische beroepen. Ze denkt: dat is niks voor mij. Techniek zou te zwaar of te moeilijk zijn. Dat beeld is niet in overeenstemming met de werkelijkheid. De technische beroepen zijn de afgelopen ja ren sterk veranderd. Sjouwen of tillen is er niet meer bij". De cursus is niet speciaal op een bepaalde groep vrouwen gericht. A. de Beaumont van Vrouw en Werk benadrukt dat het niet gaat om een cursus voor vrouwen die na een on derbreking weer willen wer ken. „En het is bovendien een hele praktische cursus", zegt zij. „We gaan niet praten over technische zaken, maar ze doen. Je leert sowieso een hoop vaardigheden". De werkloosheid onder man nen is in Zeeland een stuk lager dan die onder vrouwen. Het percentage van de laatste cate gorie schommelt rond het lan delijk gemiddelde, terwijl 'mannelijk Zeeland' het er een stuk gunstiger afbrengt. Daarom willen de organise rende instanties de vrouwen kennis laten maken met een sector waarin met name in Zeeuwsch-Vlaanderen toe komstmogelijkheden zitten. De cursus beoogt de deelnemende vrouwen een overzicht te geven van de specialisaties die er na derhand mogelijk zijn. De vrouwen die' verder willen gaan, kunnen na de cursus aankloppen bij instanties als het CBB, het CW of de Streek school. De oriëntatiecursus bestaat uit de volgende onderdelen: metaal bewerken, electrotech- niek, procestechniek en the ma's over bijvoorbeeld de kin deropvang en de positie van vrouwen op de arbeidsmarkt. Daarnaast zijn er excursies naar bedrijven, worden er mensen uit het bedrijfsleven uitgenodigd voor een babbel en is het de bedoeling dat de cur sisten ook kennismaken met vrouwen die al in de techniek werkzaam zijn. Overname CPC definitief ijetijdsbeieid van de secretarie- po worden geplaatst een: jrenummer 2487) |tie: i kent een drietal bureaus waar- ers zich in hoofdzaak bezighou- ënde beleidsterreinen. De afde- t bureau Sport en Recreatie, het I en het bureau Vrijetijdsbeleid. jdsbeleid behartigt in hoofdzaak trekking tot het bibliotheekwerk, pe kunstbeoefening, de kunstzin- leateractiviteiten, tentoonsteliin- nheden, peuterspeelzalen etc. J van een aantal instellingen het :orgd en wordt administratieve rleend pmen kandidaat wordt venvacht samenwerking met de overige i het bureau in een redelijke ma- gheid mede uitvoering geeft aan I bureau Vrijetijdsbeleid aanleg in hoofdzaak worden be tering subsidieregelingen. gstelting voor ontwikkelingen en i het terrein van het bureau Vrije- ctuele eigenschappen en organi- nogen; frunctie geschikte opleiding op mi- p.-niveau; [id om in voorkomende gevallen i werkzaamheden te verrichten; het terrein van de werkzaamheden >au Vrijetijdsbeleid strekt tot aan- leeftijd, opleiding en ervaring kan svinden tot maximaal 3271.- bru- chaal 6). De overname heeft geen grote gevolgen, behalve dan dat de naam CPC verandert in Cerestar, Gruppo Ferruzzi. De Italianen betalen het Ame- ikaanse moederbedrijf van JPC voor de overname ruim iOO miljoen dollar. Het is de ;rootste internationale over- lame die ooit door een Ita- iaanse maatschappij is uitge roerd. Ferruzzi (voluit Ferruzzi igricola Finanziaria) neemt liet heel CPC-Europa over. let betreft slechts dat deel van ie bedrijven waar produkten roor de industrie worden ver- aardigd, zoals in Sas van Jent. De consumenten-divisie ilijft in handen van CPC. Volgens een woordvoerder m CPC/Cerestar zal de over- ïame !als zodanig' geen gevol- [en hebben voor het personeel n het personeelsbestand. Ook ie leiding van de bedrijven ilijft dezelfde. Dat geldt ook voor de markt taarop het bedrijf zich be- reegt. „De activiteiten van Ce- estar zullen zonder enige wij ziging worden voortgezet ter wijl de geplande investeringen alsook het moderniseringspro gramma zoals voorzien uitge voerd zullen worden", meldt een gisteren verspreid persbe richt. Die activiteiten bestaan vooral uit het produceren van zetme- len, glucosestropen, fructose, sorbitol en daarvan afgeleide produkten, alsmede van maiso- lie en veevoeder-bestanddelen. De produkten van Cerestar worden gebruikt in meer dan zestig verschillende indu strieën, van de papier- en ver pakkingsnijverheid tot bakke rijen, frisdrankfabrieken, brouwerijen, kant-en-klare eetwaren, textiel, chemicaliën en de geneesmiddelenindustrie. Door de overname van de CPC wordt de Ferruzzi-groep de belangrijkste zetmeel- en glucoseproducent van Europa. Itie: heentelijke overheid gebruikelijke fjelingen zijn van toepassing, nen bereid te zijn zich in de ge- gen te vestigen. Kt vermelding van het vacaturenum- nnen 10 dagen na het verschijnen orden gericht aan het College van en Wethouders, Postbus 35, 4530 industrie -X" recreatie iLUISKIL - Ook Sluiskil heeft een volksdansgroep. Enkele aren al. Na een enigszins zwakke start heeft men dit jaar e draad echter weer opgepakt en op dit moment is Hos Bi- arzik bezig zich een plaats te verwerven tussen de regio- ïale dansgroepen van naam. kostte wat tijd. De meisjes had den al anderhalf jaar lang en kele uren per week les en dat merkte je goed. Eerst werd op zondag gerepeteerd, maar daarna zijn de repetities naar de dinsdagavond verhuisd. Een geschikte en betaalbare ruimte vinden, was een van de proble men, vandaar dat we blij zijn terecht te kunnen in de Sluis- kilse gymzaal." A 4055 DE SPECIALIST? itig af tot u de rekening onds. Wij raden u aan te de specialist te betalen. M innen van één of stap uitleggen. Als u zich ADRUKKEUJK TE D BENT. STUREN. GEBOORTEDATUM TE E CONSULT DE 'UMMER TE VERMELDEN. 'a de speciale informatielijn De oprichting van Hos Bilerzik dateert van zo'n twee jaar gele den. Enkele Sluiskilse meisjes met de Turkse nationaliteit woonden toen een optreden bij van een Antwerpse volksdans groep, waar ook enkele Turken deel van uitmaakten. Zoals dat io vaak het geval is als men in len uitgelaten stemming ver keert, vertelden zij„Leuk. 'iets moeten wij toch ook :unnen!" Het idee werd uitgewerkt en er werd een folkloregroep op gericht, waarvan alleen meis- es deel uitmaakten. Nazli Yigit igt hierover: „De Turkse cul- lur verschilt op dat punt ge- eldig met de Nederlandse. Vooral onze ouders waren niet Ie bewegen om jongens en lisje samen deel uit te laten iken van de dansgroep. Jam ier, want op die manier wer- len onze mogelijkheden be- irkt." En dan over het volks- insen in Turkije: „Men ziet iet daar dagelijks. Op de scho len tot en met de universiteiten rordt aan volksdansen gedaan. bekende centra worden sarlijks festivals gehouden, irwjj] ook bij trouwfeesten en 'de andere festiviteiten het 'olksdansen een belangrijke •laats inneemt." los Bilerzik, genoemd naar en vrouwendans, telde in het •egin vijftien leden. Allemaal meisjes en komend uit hoofd- -akelijk Kloosterzande, Ter- leuzen en Sluiskil. Steeds vie- en er leden af, totdat alleen de lluiskilse en twee Terneuzense meisjes overbleven. Om allerlei «lenen ging men op een laag •itje verder totdat begin dit aar de draad weer werd opge- •akt. Broers en mannelijke fa milieleden van de meisje zorg en ervoor dat Hos Bilerzik laast vrouwendansen ook nannendansen en gemengde ansen kon gaan instuderen, eel heeft de dansgroep te dan- ien aan Kutlay Tezcan, lid van 'e Antwerpse volksdansgroep, 'an hem hebben ze veel ge- eerd. Nazli zegt daarover: iSinds begin dit jaar hebben 'e er keihard voor gewerkt, 'moral het inwerken van de ge weldig enthousiaste jongens De meesten dansen Hos Bi lerzik komen uit Anatolië. Dit omdat de meeste Turken uit die streek afkomstig zijn. Tussen door worden echter ook mooie dansen uit andere streken ge bracht. De traditionele kleding, gebonden aan de streek, is ge weldig kleurrijk. Helaas be schikt de groep nog niet over deze eigen klelding, maar de connecties met de Antwerpse volksdansgroep zijn dermate goed dat van deze groep kle ding kan worden geleend. Nazli Yigit, een vlot vertelster: „Het eerste optreden dit jaar vergeet ik nooit meer. We kre gen een uitnodiging om 27 juni in een park te Brugge op te tre den. Ook Chileense, Philip- pijnse en Afrikaanse volks dansgroepen traden daar op. Prachtig! Onze show verliep grandioos ondanks het feit dat we vanwege vakantie niet het hele repertoire konden bren gen. Het succes van dat optre den werkt nu nog steeds door!" Het gevarieerde optreden van de groep duurt ongeveer een uur. Men is- naarstig op zoek naar een enthousiaste klarine- tist, onontbeerlijk voor hun eigen orkest, een van de toe komstdromen van Hos Biler zik. Ook een violist is uiterst welkom. Op dit moment wordt nog steeds met bandjes opge treden, maar de volksdans groep wil meer. Het enthou siasme van de leden zal er ze ker toe bijdragen dat de droom werkelijkheid wordt. Hos Bi lerzik is vooruitstrevend, weet wat het wil en hoopt in de toe komst contacten te leggen in het buitenland. De uitwisseling zal dan niet lang op zich laten wachten, een andere wens van de groep. Klas 1D trekt zich uit de naad bij het touwtrekken, onder aanvoering van klasseleraar Johan de Witte Van onze correspondent TERNEUZEN - De nieuwe brugklasleerlingen van het Petrus Hondius uit Terneuzen begonnen gisteren aan de instructiedagen van de brug om spelenderwijs kennis te maken met het voortgezet onder wijs. Gisteren werd begonnen met klasse- werk, waarin onder meer sport en spel. Vandaag wordt er een oriëntatietocht gehouden door de binnenstad. De 125 burgklassers begonnen hun schoolcarrière met een toespraak van waarnemend rector A. Janse. Vervol gens was het de beurt aan brugklascoör dinator Sjaak Begijn om uit te maken wat de bedoeling is van de instructieda gen. „Er wordt gewerkt in klassever- band. Dit om te wennen aan elkaar. De doelstelling is om te komen tot onder linge samenwerking binnen de klas en het kunnen organiseren van een goede taakverdeling. Natuurlijk moeten de leerlingen daarbij oog hebben voor eik aars mogelijkheden". Met spelletjes als namenslag en namenketting konden de leerlingen onderling kennis maken. Een rekenspel legde de verdere interesses van de leerlingen bloot. Met de platte grond in de hand werd vervolgens spe lenderwijs kennis gemaakt met het ge bouw en zijn belangrijkste 'bewoners'. Na de lunch werd begonnen met klas sewerk. Bij de sectie creatief konden de leerlingen zich uitleven in het maken van collages en mascottes terwijl de sporters zich warm liepen en begonnen met aerobic dancing en met touwtrek wedstrijden. Tien trekkingen, waarbij het per keer ging om twee gewonnen trekkingen, werden er gespeeld. Al de vijf klassen ontmoetten elkaar in de - FOTO WIM KOOYMAN aankleedestafette. Om vier uur verza melden de leerlingen zich in de kantine. Iedere klas vertoonde op het podium de rebus, mascotte, collage, affiche en hoofdencompositie die de leerlingen van elkaar hadden gemaakt. Met veel en thousiasme stortten de diverse panels samengesteld uit de brugklasleerlingen zich op de dertig opdrachten voor de popwedstrijd. Het officiële gedeelte werd afgesloten met een lied dat iedere klas gemaakt had op een bekende melo die. Voor iedere klas was er een prijsje beschikbaar. Tot slot was er voor leer lingen en brugklasleraren een barbecue avond met medewerking van de tweede jaarsleerlingen. Vandaag lopen de leer lingen een oriëntatietocht door de bin nenstad waarbij diverse opdrachten vervuld moeten worden. Verder is er een alternatieve zeskamp. Met het lesrooster op zak beginnen de leerlingen woensda; met de normale lessen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 26 op stappers en elf beman ningsleden vertrekken maandag 7 september om half twaalf vanuit de luxe veerhaven in Terneuzen met de mastschoener De Eendracht voor een zeezeil tocht van een week naar de Kanaaleilanden. Op 14 sep tember is het wisselen van de wacht. Wie zijn of haar beperkte werksituatie eens wil verwis selen voor zeven dagen verre einders, de blauwe, soms grauwe zee, de zon, wind en op spattend schuim, of wiens zo mervakantie door de vele buien dit jaar in het water gevallen is, kan nog inschrijven voor een weekje zeezeilen. Op uitnodiging van de Dow- zeilclub legt het zeewaardige zeilschip maandag 7 september aan in Terneuzen. 26 avontu riers beginnen dan aan een al ternatieve vakantie. Vakantie reizen met De Eendracht zijn geen luxe cruises met volledige bediening. Zelfwerkzaamheid van de scheepsgezellen of trai nee's staat voorop. Afhankelijk van de leeftijd en onder leiding van ervaren zeelieden worden zij ingezet bij alles wat er zoal aan boord te doen is om het schip zeilende te houden. Ook wacht lopen behoort bij het da gelijks werkschema. De Eendracht is een gaffel- schoener met een lengte van 36 meter, een breedte van acht meter, terwijl de diepgang 3.65 meter bedraagt. j)e negen zei len aan boord kunnen maxi maal bij ruime wind 568 vier kante meter beslaan. Een hulp motor kan het schip onder gun stige omstandigheden een snel heid geven van elf knopen. Als het schip maandag de haven van Terneuzen uitloopt, zet het koers richting Engeland naar de Kanaaleilanden. Daar zal men onder meer het eiland Wight aandoen. Mogelijk zal ook een bezoek ge bracht worden aan het voor malige roversnest St. Malo, aan de Noordbretonse kust of Hon- fleur nabij de monding aan de Seine. Maandag 14 september vertrekt per bus vanuit Ter neuzen een tweede crew. In het Franse Granville vindt de af wisseling plaats. Zaterdag 21 september loopt de schoener weer in Terneuzen binnen. Het idee om de schoener van de stichting Het Zeilande Zee schip met als ligplaats Scheve- ningen naar Terneuzen te ha len, is afkomstig van Gerry van Eeden: „De belangstelling voor kleine boten op de Kreek loopt terug door de explosieve groei van de surfsport. Middels een zeezeilreis promoten we in direct het zeilen. De samen werking tussen de Dow zeil- club en de zeilvereniging Gonte en Neuse staat nog maar in de kinderschoenen". De Een dracht zal ook de komende ha venfeesten te bezichtigen zijn. Wie zevenhonderd gulden over heeft voor een avontuurlijke vakantie en bereid is de han den uit de mouwen te steken, kan zich voor de heenreis nog aanmelden bij G. van Eeden, Dow Chemical, Terneuzen. Van onze verslaggever SLUISKIL - De medewer kers van het buurthuis van de Centrale Stichting, het Gildehuis, in Sluiskil zijn naarstig op zoek naar vrij willigers. Bezuinigingen op het welzijns werk verhogen de druk van de medewerkers met het gevolg dat er meer mensen nodig zijn om alle werkzaamheden op hetzelfde niveau te kunnen blijven doen. Het 'personeel' van het Gil dehuis wil de komende maan den de belangstelling voor het werk in het buurthuis wekken middels affiches, strooibiljet ten en een videofilm. De acties monden uit in een open dag op 3 oktober. Op deze dag, die op de eerste plaats bedoeld is als feestdag voor de bevolking, zijn er tal van activiteiten. Tevens wordt de videofilm getoond. Aan de open dag wordt onder meer meegewerkt door show- ban 'De Zwaluw', de toneelclub en cabaretgroep. Het Gildehuis, dat het gro tendeels moet hebben van vrij willigerswerk, bestaat inmid dels vijftien jaar. KAMPIOENSCHAP - Op het viswater van de hengelsport- verenieing Platzak werd het kampioenschap zoet water- vissen gehouden. Er namen zestig sportvissers van vijf verenigingen aan deel. Uit slag: i. R. de Waele, Koewcht 3840 gram; 2. H. Nobus, Aar denburg 2190; 3. F. Sijnesael, Westdorpe 20.60; 4. A. de Vos, Aardenbrug 19.10; 5. G. de Craene, Aardenburg 1650; 6. L. Selis, Westdorpe 1600; 7. A. van Vooren, Westdorpe 1540; 8. M. Verstraete, Aardenburg 15400; 9. W Martens, Koe wacht 1420; 10. S. Maetens, Aardenburg 1390 gram. Vere nigingsklassement; 1. Aar denburg 29; 2. Platzak 44, 3. Koewacht 95, 4. GOA 142, 5. Clinge Hengelaars 290 pun ten. PLOEGWEDSTRIJD - De Regionale Agrarische Kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 12 september de traditionele ploegwedstrij- den in Zaamslag. Ploegspe- cialisten die belangstelling hebben deel te nmeen, kun nen zich telefonisch melden bij Peter de Nijs. Tijdens de wedstrijden kan worden ge ploegd met de twee-, drie en vierschaar en de rondgaande ploeg. TERNEUZEN - Bistro La Bouteille in de Korte Kerk straat in Terneuzen bestaat tien jaar en eigenaar Jaap den Doelder wil dat jubileum niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. Aanstaande zater dag heeft hij Porgy and Bess afgehuurd voor een optreden van de groep Sambista. Sambista is een uit Amster dam afkomstige band en speelt Zuid-Amerikaanse muziek: samba, calypso en bossa-nova. Voor het optre den heeft Den Doelder alle vaste klanten, vrienden en relaties uitgnodigd. „We zou den nog wel meer mensen willen vragen", zegt zijn vrouw B. Den Doelder, „maar dat gaat helaas niet. In ver band met de zaalgrootte moesten we ons beperken". Het optreden in de jazzclub begint om 22.00 uur. TERNEUZEN - Donderdag 27 augustus opende burgemees ter C. Ockeloen de nieuwe zaak van Jan en Truus Harpe in de Noordstraat 28. Het hele pand heeft een grondige ver bouwing ondergaan en is voorzien van een up-to-date assortiment waaronder de volledige en nieuwe collectie Neveda breiwol, corsetterie, foundations en lingerie van Vassarette, Lovable, Elbrina, Elle en speciaal voor de grote maten Bali. Verder beschikt 'Arpa', de nieuwe benaming die het echtpaar aan de zaak gaf, over een ruime sortering pan ty's van Du Pare en Donnina, Modana handschoenen in leer en stof, hoeden van Kangol en een uitgebreide collectie nachtkleding. TERNEUZEN - Garage Rida opende donderdag 27 augus tus opende de zaak een volle dig nieuwe showroom naast het oude pand aan de Haar- manweg 4-6 in Terneuzen. Tot en met zaterdag 5 sep tember staan de deuren open voor de autoliefhebbers die kennis willen maken met de nieuwe specialiteit van Ga rage Rida;. de Hyundai, een Koreaanse wagen die voorra dig is in de kleine en de mid delklasse. Naast de Austin Rover nu dus ook een Koreaan de Hyundai, een wagen voor het gehele gezin. SINT JANSTEEN - Verleden week opende Boetiek Elro in Sint Jansteen weer haar deu ren. De winkel is geheel ver nieuwd. Het interieur onder ging een totale verandering. Met veel spiegels wordt de collectie tientallen malen uit gebreid. De geliefkoosde mode kleuren van de toe komst zijn ook hier gebruikt. Antracietgrijs, volle bruin tinten en prachtig flessen- groen geven het interieur een modern uiterlijk. De Klanten maakten gretig gebruik van de uitnodiging om eens een kijkje te komen nemen. Bovendien kwamen velen af op de aantrekkelijke korting die in het kader van de heropening gegeven werd op de nieuwe herfst-«en win tercollectie. AXEL - Axel heeft er nieuwe zaak voor herenmode bij. Vrijdag 28 augustus opende Wouter den Doelder zijn boe tiek 'Wouter's Mode' in de Ci- té galerij in de Noordstraat. Wouter's Mode voert een aantal bekende merken zoals: Peter van Holland, Dobber, Equipe en Ciao. De twee opendeur dagen, vrijdag en zaterdag, werden druk be zocht. Op het strand nabij zwem bad De Veste is een granaat gevonden. De mijnoprui- mingsdienst heeft het projec tiel inmiddels opgeruimd. Op de kruising Potjes ver leende J.v.V. uit Rumst in België komende van de rich ting Cadzand geen voorrang aan een Duitse personenauto bestuurd door C.M. uit Düs- seldorf. Twee inzittenden van deze auto, M.D. en S.Z., even eens uit Düsseldorf, werden gewond. Z. werd zodanig ge wond dat opname in het zie kenhuis te Oostburg noodza kelijk bleek. Maandag is vanuit de radio- en elektriciteitszaak van de heer J.N. op het Dorpsplein te Schoondijke video-appara- tuur ter waarde van 4000 gul den ontvreemd. Een groepje jongemannen was de winkel binnen gekomen en leidde de verkoper af. Enkele anderen wisten er toen met het appa raat van het merk JVC van door te gaan. KAPELLE, 31 aug. - Groentevei ling. Komkommers St. kl. 1 41 48- 71, 51 70-79, 61 75-83. Sla natuur st. kl. 2 B 38. Tomaten krat kl. 1 A 580, B 610-660, C 400, kl. 2 A 460- 500, B 450-540, C 350. Krul andij vie kg kl. 1 A 51. Andijvie natuur kl. 2 A 87. Bloemkool natuur st kl. 1 gr. 130-210, kl. 2 170, gr. 50- 160, mi. 40. Bospeen natuur bos kl. 2 40. Spinazie natuur kg kl. 2 93. Snijbonen natuur kg kl. 2 85, kr. 85. Sperziebonen natuur kg kl. 1 170, kl. 2 180. Pronkbonen kg kl. 2 85, fn. 85. Prei kg kl. 1 A 86. Sa vooiekool groen kg kl. 1 A 77-80, kl. 2 A 84. Kroten kg kl. 2 99 35-37. Uien kg kl. 1 gr. 14-20, kl. 2 bo. 24, mi. 2-17. Peterselie bos kl. 127-29. Selderij bos kl. 1 21-24. Ijsbergsla natuur st. kl. 1 60 56-59, 80 64. Aardbeien natuur ds. 200 gram kl. 1 110, doos 500 gram kl. 1 250. Meloenen st kl. 1 210-300. Rode bes doos x200 gram kl. 1 B 50, 500 gram kl. 1 B 180. Bramen indu strie kg kl. 3 IN 296. Bramen doos x200 gram kl. 1 95-101, kl. 2 67-69. Bramen doornloos doos x200 gram kl. 1 90-160. Frambozen doos x200 gram kl. 1 240, kl. 2130- 430. Vroege aardappelen kg kl. 1 bo. 16, dr. 11, gr. 16, mi. 12-17, kl. 2 dr. 2. Kroet 24.30-24.40. Fruitveiling. Benoni kg kl. 1 55-60 29, 60-70 86-112, 70-80 125- 158, 80-90 132-134, kl. 2 55-60 28, 60-70 49-77, 70-80 881-32, 80-90 73- 86. Summerred kg kl. 1 60-70 114- 126. 70-80 136-145, 80-90 121, kl. 2 60-70 73-96,70-80 60-108, 80-90 57- 62. Discovery kg kl. 1 55-60 34,60- 65 43, 65-70 72, kl. 2 55-60 33, 70-80 82. James Grieve kg kl. 165-70 63- 65,70-80 86-91, 80-90 77,91 51, kl. 2 60-65 32-36, 65-70 28-55, 70-80 46- 78, 80-90 37-72. James Grieve Li- red kg kl. 2 65-70 34-37, 70-80 52, 80-90 43. Tydeman's Early Wor cester kg kl. 1 60-70 57-83, 70-80 115-169, 80-90 101-120, kl. 2 60-70 59, 70-80 67, 80-90 61. Clapp's Fa vourite kg kl. 1 55-65 88-90, 65-75 120-123, ld. 2 50-55 30-46, 55-65 66- 73, 65-75 76-91. Supertrevoux kg kl. 1 55-60 20-32, 60-70 53, 70-80 75, 80-90 57. Triomphe de Vienne kl. 1 60-70 108-117, 70-80 126, kl. 2 55- 60 59-78, 60-70 46-80, 70-80 76-84. Pruimen natuur kg kl. 1 200. Belle de Louvan kg kl. 1 80-240, B 140, kl. 2 25-150, A 25-100, kl. 3 A 25-30. Czar pruim kg kl. 1 30-150, B 25, kl. 2 25-30. Monsieur Hatif kg kl. 1 70-240, kl. 2 60-120. Onta rio kg kl. 2 25. Opal kl. 1 25-30, kl. 2 25. Reine Claude d'Althan kg kl. 2 140-260. Reine Victoria kl. 1 80- 400, kl. 2 25-190, A 90-170, kl. 3 25, A 25. AMSTERDAM, 31 augustus - Aardappeltermijnmarkt In bintje 50 mm werden 5 contrac- i ten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van 15,50 per 100 kg, 81 contracten levering april tegen 19,50 tot 20,50 en 5 contracten levering mei tegen ƒ21,00. De stemming was goed prijshoudend.

de Stem | 1987 | | pagina 15