UCSH 797 Historische avondstoet in Brugge KEES CUSOUW NAAR EK TREKKER-TREK IN ZWEDEN 'Scooby Doo in optimale vorm' 'Unieke kans voor volwasseneneducatie' Sluis steunt bedrijven f APPORT BURENGERUCHT rwonmgen dossing din Sas' 'Wielertoerist' aan kop in sterritcompetitie KORT ZEEUWS SCHIETINGEN Smokkelroute Aardeuburg TEN GRATIS VIVA FILM: VERKEERD NUMMER! ongelui langehouden label-tv ning sinds 40 jaar. itichting :umenische Hulp uw hulp. MARIA VAN BOURGONDIË CENTRAAL IN SFEERVOL EVENEMENT GROEDE - Zeven jaar geleden werd er voor de eerste keer in Waterlandkerkje een trekker-trekwed- strijd gehouden. Op de baan verschenen toen standaard-trac toren. 2,4 ton In vorm Vrachtauto Vrouw en Werk in bibliotheek Avondvierdaagse Smokkelstappers COÖRDINATRICE JEANNE HELFFERICH OVER NIEUWE MOGELUKHEDEN: Centrale milieuvriendelijker Milieumonument voor Vlissingen Sy1 mposium over Psoriasis Demonstratie computers Hiilst rLISSINGEN - De gemeen, epolitie van Vlissingen leeftgistermorgen twee jon- ;ens aangehouden die in een ionderdagnacht in Goes ge- tolen auto reden. Ze hadden iet voertuig van G. R. dat tond geparkeerd in Goes. ioord meegenomen nadat ze erder die nacht een tweetal ietsen hadden gestolen. Te len de knapen, de 20-jarige A. 1. uit Leeuwarden en de 16- arige I. M. uit Koudekerke rerd proces verbaal opge- aaakt. 0.300 kg, kl. 1 55/65 0.76-0.88 5/75 0.97-1.16, kl. 2 50/55 0.22-0.44' 5/65 0.36-0.67, 65/75 0.76-0.84.' »recose de Trevoux, 3100 kg, kl l 5/60 0.24-0.34, 60/70 0.56-0.59, kl.2 0/70 0.43. Triomphe de Vienne 900 kg, kl. 2 55/60 0.46, 60/70 O.öl' 0/80 1.02-1.09, 80/90 1.22. Prui len natuur, 30 kg, kl. 2 0.25-1.50. lelie de Louvan, 1080 kg, kl. 1 70-2.40, kl. 2 0.25-1.90, A 1.10- .80, gr 0.25, kl. 3 0.25. Czar prui len, 2170 kg, kl. 1 0.70-1.40, B 80-1.00, kl. 2 0.25-0.80, A 0.30- 80, kl. 3 0.25, A 0.25. Monsieur latif, 1290 kg, kl. 1 1.40-2.80, kl. 2 50-2.10. Ontario, 10 kg, kl. 1 0.60. leine Claude D'Althan, 40 kg, kl. 2.60. Kleine Victoria, 2470 kg, ld. 2.50-4.50, kl. 2 0.25-2.10, A 0.90- .80, kl. 3 B 0.25. Peterselie bos 50 bos, kl. 1 0.20-0.24. Selderij os, 360 bos, kl. 1 0.06-0.32. Us- ergsla natuur, 30 st, kl. 1 70 0.74- .79. Ramenas, 10 kg, kl. 2 0.58. leloenen, 10 st, kl. 1 3.60, kl. 2 .20. Bramen 4 kg, industrie, 1670 g, kl. 2 in 2.87. Bramen doos x 30 gr, 870 doos, kl. 1 0.83, kl. 2 .65-0.71. Bramen doornloos ds x 30 gr, 6430 doos, kl. 1 0.90-1.59, kl. 0.70. Frambozen doos x 200 gr, 30 doos, kl. 1 4.20-4.90, kl. 2 2.10- .30. Rotet kg, 430 kg, kl. 2 2.40- 70. Vroege aardappelen, 6470 kg, 1. 1 1.30, bo 0.18-0.28, dr 0.01-0.11, r 0.19-0.29, kr 0.95, mi 0.10-0.21, 2 mi 0.15-0.28. Totaal aantal Dili 22.630. MSTERDAM, 28 aug. - Aard- ppeltermijnmarkt: In bintje 5/50mm werden 15 contracten erhandeld voor levering april :gen ƒ13,00 per 100 kg. De stem- ïing was kalm. In Bintje 50mm erd 1 contract verhandeld voor ;vering november bij een prijs an ƒ15,00 per 100 kg, 298 contrac- n levering april tegen ƒ19,70 tot 19,40 en 1 contract levering mei >gen ƒ20,50. De stemming was alm voor november en prijs- oudend voor april en mei. ng zomaar tot verkoop kan ergaan. Ik denk dat dit heel at voeten in de aarde heeft". :ide partijen denken in eerste stantie aan de verkoop van n compleet blok huurwonin- n. Samen met de reeds geno- en maatregelen in de wijk, topt de gemeente met even- ele verkoop de leefbaarheid de wijk te verbeteren. Raadslid M. Weemaes van imeentebelangen Groot Sas :rd gisteravond eveneens op n wenken bediend. Het col- je zegde hem toe nog dit jaar et de sloop van een aantal otten in de Groot Majoor raat te beginnen. ethouder J. Platschorre elde gisteravond in antwoord i een vraag van M. Weemaes ee, dat de aanleg van de ka il-televisie in Sas van Gent op irte termijn van start kan an: „Het wachten is nog en- 1 op de nodige toestemming. bestekken zijn klaar en de ïanciering is rond". De suggestie van de raadsle- in De Wolde en De Mul om in euws-Vlaams-verband de am te laten horen tegen het dgische besluit een autovig- ■t in te voeren, werd door het Uege graag overgenomen; )k deelde het college M onde van wethouder L. Mar- linie mee, het gangenstelsel der de Molenberg na goed- luring van het Rijk op te ne en op de monumentenlijst in it meerjarenprogramma. 4TIE) van aktie Bangladesh- Van onze correspondente BRUGGE - Er is geen en kele stad in Vlaanderen die Brugge kan evenaren wat betreft het organiseren van historische stoeten. De Hei lige Bloedprocessie is alom bekend en ook de stoet van De Gulden Boom wordt steeds bijzonderd gewaar deerd. Naast de klank- en lichtspelen die elke zomer worden ver zorgd en de reien van Brugge eens op een andere wijze be- lichten, vormt de historische avondstoet met als centrale fi guur Maria van Bourgondië, de nieuwe trekpleister voor deze zomer. Geruggesteund door een eeuwenlange traditie van his torische optochten en proces sies laat Brugge vanavond een sfeervolle avondstoet door de oude stad trekken. Die was af gelopen zaterdag overigens ook al te zien. Honderden acteurs, figuran ten, ruiters, dansers en muzi kanten geven en beeld van de afwisselend dramatische, tede re, grappige en luisterrijke mo menten uit het korte leven van Maria van Bourgondië. Zo zal het publiek, dat plaats kan nemen op tribunes die langs de route worden opge trokken, getuige kunnen zijn van de dood van de moeder van Maria, de eed van haar vader Karei de Stoute als graaf van Vlaanderen, de wrede oorlogen tijdens Kareis bewind, de rege ring van Maria zelf over een uitgeput en zelfstandig Vlaan deren, Maria's vriendschap met haar stiefmoeder Margareta van York, haar verloving en huwelijk met Maximiliaan van Oostenrijk, de geboorte van hun zoon Filips de Schone, zijn ridderschap in de Orde van Het Gulden Vlies, het tragische jachtongeval en de dood van Maria te Brugge. Een geschiedenis die in tafe relen wordt uitgebeeld. Voor drachten die het publiek zullen aanspreken, dan weer ontroe ren en amuseren. De invallende duisternis en de fakkelverlich ting geven de stoet een extra dimensie. Temeer omdat Brug ge, die Scone, als decor dient. Door Romain van Damme De meeste aandacht ging echter uit naar de echte wedstrijdrijders die des tijds de sport in Zeeuwsch-Vlaanderen introduceerden. Kees Cijsouw was een van de enthousiaste toeschouwers. „Het hele sfeertje stond me wel aan. Weliswaar werd er gereden met standaardtrac toren, maar het had iets ap arts". Vanaf dat moment liet de sport Kees Cijsouw niet meer los. Nu is hij een van de zestig leden die de NTTO, Nederlandse Trekker Trek Organisatie, telt. De Groede- naar komt met Scooby-Doo uit in de B-klasse. Dat houdt natuurlijk in dat de organisatie ook een A- klasse kent. De klasse voor de 'echte monsters'. „Dan praat je over machines met een vermogen dat tussen de 1500 en de 2500 pk ligt. Dat zijn de beroeps. Die klasse vindt je vooral in Noord- en Midden-Nederland. De A- klasse is overigens ook nog verdeeld in een paar catego rieën. In het zuiden van het land rijden vooral de B-klas- sers, verdeeld in drie catego rieën. De klassen 4,4 ton, 3,4 ton en 2,4 ton. De A-klasse in Nederland kent de 2,4 klasse niet. Op het Europees kam pioenschap wordt die klasse wel verreden. Daarom zijn mijn persoontje en een West brabander ingeschreven. Wij stonden bovenaan in het puntenklassement dat opge- Volgende week zaterdag en zondag strijdt een groot aantal Europeanen om diverse trekker-trek- titels. Het Europees kam pioenschap wordt dit jaar gehouden in het Zweedse plaatsje Hörby, ongeveer 150 kilometer van Triellborg. Ook van de partij is Kees Cijsouw uit Groede. De enige Zeeuw in het gezelschap dat vertegenwoordigers uit negen Europese lan den telt. Met 'Scooby Doo', het trekker-mon ster dat de laatste tijd in puike vorm verkeert, doet de Zeeuwsvlaming een gooi naar de titel in de klasse 2,4 ton. maakt is na acht wedstrij den". In een schuurtje op het juderlijk erf staat Scooby Doo geduldig te wachten op de volgende wedstrijd, dit weekend in het Brabantse Bladel. De generale repetitie. Vandaar dat er de laatste da gen door de monteurs Kees Heijboer („We hebben al heel wat uurtjes in de trekker zit ten") en Piet Vermeulen ste vig gesleuteld is aan de 'uit gerekte' tractor. „Hij is in vorm", zegt Kees Cijsouw. „Afgelopen zondag wonnen we in het Limburgse Sint Geertruid. Onze eerste over winning, daarvoor waren we steeds tweede en derde. Zon dag draaide hij voor het eerst optimaal". Scooby Doo heeft twee machtige motoren. Voor de liefhebbers een paar cijfers. Achter elkaar liggen twee V8 motoren van Chrysler. Goed voor 383 cu, 6,2 liter. Het in drukwekkende geheel is voorzien van een automati sche versnellingsbak. De achteras is van een Ford Mayor, normaal berekend op 48 pk. Scooby Doo heeft iets Dankzij het sleutelwerk van onder anderen Kees Heyboer (links) verkeert Scooby Doo in puike vorm. Cijsouw (rechts) heeft er echter geen flauw benul van hoe sterk de anderen zijn, dus of hij een kans maakt op het kampioen schap durft hij niet zeg gen. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER meer in huis, ongeveer 600 pk. „Ik ben begonnen met een dieselmotor van DAF. Die heb ik vervangen door een benzine motor en nu rij ik dus met twee benzinemoto ren". Met dank aan een paar regionale sponsors, tanksta tion Aers uit IJzendijke, ga rage Heyboer uit Breskens. Kole-banden uit Terneuzen en AOC uit Walcheren, kan Kees Cijsouw de trekker op de baan houden. Goedkoop is de sport zeker niet. Scooby Doo lust bijvoor beeld geen druppel normaal. Hij voelt zich pas goed als hij in zijn binnenste super-ben zine weet. Om één trek op een baan van honderd meter te voltooien, heeft Scooby Doo ongeveer zeven a acht li ter nodig. Echt zuinig kun je dat niet noemea „Die spon sors zijn nodig. Anders is het niet vol te houden. Hoe ik aan de onderdelen kom? Door heel Nederland af te bellen en overal op sloperijen te gaan kijken of er iets bruik baars te vinden is. Maar het blijft duur. Er rijden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen nog acht trekkers rond. Dat zijn er dertien geweest, dacht ik. Overigens is het wel op merkelijk dat de sport in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen niet van de grond komt. On danks demonstraties in Axel. Het lukt daar niet". Volgende week donderdag vertrekt Kees Cijsouw naar Zweden. Monteur Kees Hey boer gaat in ieder geval mee. Of Piet Vermeulen meereist naar Scandinavië is nog niet zeker. „We rijden met een vrachtwagen. Maandag ze ven september keren we te rug. Of we daar een kans maken? Geen flauw idee eigenlijk. Ik weet echt niet hoe sterk de deelnemers uit de andere landen zijn. De En gelsen doen het goed, die zit ten vaak vooraan. Maar ver der, nee, ik zou het niet we ten. Maar ja, we zien wel. Het blijft een mechanische sport. Er kan van alles kapot gaan. Eerste vereiste is dan ook de boel heel houden". Van onze verslaggever HULST - Vrouw en Werk Zeeland is vandaag, zater dag, aanwezig in de biblio theek van Hulst met infor matie over de cursussen van de organisatie. De bibliotheek houdt dan haar jaarlijkse cursuspresentatie. Deze duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Van onze correspondente EEDE - De Eedese wandel vereniging De Smokkel stappers houdt van maan dag 31 augustus tot en met donderdag 3 september de jaarlijkse avondvierdaagse. Men start telkens om 19.00 uur bij café Cambrinus aan het dorpsplein te Eede. Maandag kan men inschrijven vanaf 18.00 uur. De deelnemers heb ben keuze uit vijf of tien kilo meter. Evenals voorgaande jaren voert de Eedese vierdaagse de wandelaars door een uniek na tuurgebied en een Vlaams landschap. Zoals altijd zijn ook nu twee routes uitgestippeld op Belgisch en Nederlands grond gebied. Donderdagavond worden De Smokkelstappers feestelijk in gehaald door de Aardenburgse fanfare. (ADVERTENTIE) Gratis naar de Viva-voorpremière van 'Een maand later'? In Viva 35 stonden de telefoonnummers ver keerd. De eerste drie cijfers moeten zijn: 573. Bellen kan uitsluitend maandag en dinsdag a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - De Sluise trimformatie' De Wielertoe rist' is aan een indrukwek kende tweede helft van de Zeeuwse sterritten-compe- titie bezig. Nu werd de voorlaatste rit, de Cornelis-sterrit, in winst om gezet, waardoor deze formatie in de laatste vijf sterritten viermaal de winst greep. Het aantal deelnemers blijft trouwens erg goed, want on danks de vele regen kwamen zeventig deelnemers naar Schoondijke. Volgende week woensdag staat de laatste rit gepland, de Vooruit-sterrit te Breskens. Of die nog veel in de huidige stand zal wijzigen valt te betwijfelen. Uitslag Cornelis-sterrit: 1. Wielertoerist, Sluis 18 punten; 2. Freewheel, Schoondijke 13; 3. TC Sas van Gent 11; 4. TIO, Oostburg 7; 5. TC Breskens 6 punten. Stand: 1. TC Sas van Gent 162 punten, 2. Wielertoe rist 139,3. Freewheel 130,4. TIO 114,5. TC De Griete 95 punten. Door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - „Met de nieuwe Wet Basiseductie krijgt West-Zeeuwsch- Vlaanderen een kans om de volwasseneneducatie van de grond te krijgen. In deze regio is er een educatieve achterstand. De behoefte is er dus," aldus Jeanne Helf- ferich van de Stichting Ba siseducatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De Stichting begint binnenkort met diverse cursussen van uiteenlopende aard. Jeanne: „De Westzeeuwsvla- mingen blijven graag in hun huisje. In het oostelijke deel ligt dat wat anders. Daar gaat men gemakkelijker naar een cursus". Naast de rijksbijdrage voor die alfabeterisering die verkre gen is, moesten de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten Sinds 1 augustus is het Alfabeteriseringswerk West- Zeeuwsch-Vlaanderen ondergebracht bij de Stichting Basiseducatie West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast cur sussen lezen, schrijven en rekenen, geeft deze stichting nu ook lessen sociale vaardigheden. Het aanbod van de Stichting is gevarieerder dan voorheen. De Westzeeuws- vlamingen moeten de komende maanden wel laten zien dat ze belangstelling hebben voor volwasseneneducatie. Onderzoek wees in ieder geval uit dat er behoefte is aan diverse cursussen voor volwassenen. Coördinatrice Jeanne Helfferich over de nieuwe stichting en de moge lijkheden. een bijdrage leveren „De rijks bijdrage is nu zo hoog, dat de gemeentelijke bijdragen be perkt zijn. Bij voldoende deel nemers aan de cursussen is het mogelijk dat de rijksbijdrage vier keer zo hoog wordt. De ge meente Oostburg is het door- sluiskanaal voor ons. Het geld mag dan ook alleen maar ge bruikt worden voor de basise ducatie," aldus de coördinatri ce. Wat betekent nu deze basise ducatie voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen? Naast de onder delen lezen, schrijven en reke nen is er voldoende ruimte voor sociale vaardigheden. De deel nemers geven zelf aan hoe de cursus ingevuld wordt. Jeanne Helfferich: „Vroeger waren wij gericht op analfabeten. Aan vankelijk boden we veel indi viduele hulp. De laatste jaren werd er al meer in groepjes ge werkt, nu moet het zelfs". De stichting heeft één be roepskracht in dienst. Daar naast kan de stichting een be roep doen op een aantal vrij willigers. In de praktijk veran dert er daardoor niet zoveel. Naast het alfabetiseringswerk biedt de stichting formulieren avonden, taalcursussen voor buitenlanders en een cursus creativiteit voor buitenlandse vrouwen. Op de formulieren avonden kunnen de deelnemers leren hoe ze bijvoorbeeld een inkomstenbelastingbiljet moe ten invullen of huursubsidie moeten aanvragen. Deze cursus start begin volgend jaar. Donderdag 27 augustus be gint de taalcursus voor buiten landers. Iedere donderdag tus sen 09.00 en 12.00 uur kunnen de deelnemers dan terecht. Verder is er aan deze cursus ook een thema-avond verbonden. Ook de cursus creativiteit voor bui tenlandse vrouwen gaat bin nenkort van start In samen werking met het ZIKV (Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming) wordt er dinsdag 1 september een 'open morgen' gehouden. Van negen uur tot half twaalf zijn belang stellenden welkom. De deelne mers kunnen op deze cursus batikken, kleding naaien, ha ken, breien en weven. „De deelnemers moeten zich vooraf melden. Alle cursussen van ons zijn gratis," zegt Jeanne Helfferich „Vooraf wordt een bezoek gebracht aan de deelnemer, zodat er van beide kanten wat informatie is. We hebben geen kant-en-klare programma's. De inhoud van de lessen wordt bepaald in overleg met de deelnemers." Alle cursussen van de stichting Basiseducatie West-Zeeuwsch- Vlaanderen worden gegeven in het SJC-gebouw te Oostburg. GENT - De elektriciteitsmaatschappij Ebes investeert in dt loop van dit jaar en 1988 ruim drie miljard Bfrs in de omscha keling van het steenkool stoken van de vierde produktie-een- heid van de elektriciteitscentrale van Rodenhuize, gelegen ir de Gentse kanaalzone. Deze omschakeling gebeurt hoofdzakelijk om economische re denen. Steenkool is na kernenergie nog altijd de goedkoopste brandstof om stroom op te wekken. Wat de milieu-aspecten be treft, zal Ebes vóór zijn op de EG-richtlijnen. De steenkool- groep zal na de ombouw beantwoorden aan de strengste nor men inzake milieu en die worden gehanteerd in de Bondsrepu bliek. Ebes heeft er een extra investing van ongeveer 400 mil joen Bfrs voor over. En en ander resulteert in emissiewaarden die ver beneden d« in België geldende normen liggen. De stofemissie van groep vier zal na de ombouw maar 152 milligram per kubieke metei bedragen, daar waar de wettelijke norm 350 milligram is. De uitstoot van zwaveldioxyde zal door het gebruik van zwave- larme steenkool beperkt blijven tot maximaal 2000 milligram per kubieke meter, daar waar de norm 5000 milligram be draagt. Van de vier eenheden van de centrale zullen, vergele ken met de situatie in 1982, de lozingen van stof en zwaveldio xyde dalen met respectievelijk 15 en 57 procent. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen krijgt in het kader van het Europees Jaar van het Milieu een Nationaal Milieumo nument. Het komt te staan op het badstrand. De officiële onthulling gebeurt maandag 21 september door minister E. Nijpels. Hij is echter niet de enige hoge gast die die dag naar Vlissingen komt. Zijn college N. Smit-Kroes en de voorzitter van de commissie van Aanbeveling, A. van der Zwan, zijn er ook. De onthulling is om 17.15 uur. Daarvoor vertellen burge meester J. van der Doef, Van der Zwan, Smit-Kroes en Nijpels nog het een en ander. Na afloop is er een receptie in hotel Bri tannia. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg wordt zaterdag 5 september een symposium over Psoriasis ge houden. Psorias is een huidziekte. De uiterlijke verschijnselen bij patiënten zijn rode plekken en witte schilfers. Als gevolg hiervan hebben ze erg veel jeuk. Ze schamen zich vaak voor hun ziekte, met het gevolg dat ze dikwijls eenzaam zijn. Die zaterdag is er tussen 11.00 en 15.00 uur een informatiemarkt over de huisziekte. Het symposium vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur. Sprekers zijn: I. Vermeiden; dermatologe in Goes, C. Lambermont; bestuurslid psoriasisvereniging Zeeland, P. van de Kerkhof, arts uit Nijmegen en J. van der Schroeff, arts uit Leiden. NIEUW-NAMEN - Zaal het Ver dronken Land: hoge vogel: S. Bleyenberg; eerste zij vogel: Ch. Bleyenberg, beiden Paal; tweede zij vogel: L. Vermeulen; grootste aantal: J. De Cock, de heer Vra- sene en mevrouw Vermeulente, allen Verrebroek. KWADENDAMME - Kam- pioensschieting, keizers en ko ningen, 22 schutters: winnaar: C. Jeremiasse. Zorgvlied. KWADENDAMME - Victoria, 42 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: H. van de Dries; eerste zijvogel: N. van de Dries, beiden Eensgezindheid; tweede zij vogel: H. Boonman, Vrije Schutters; derde zijvogel: W. Voet, Soranus; vierde zij vo gel: M. Repkes, Victoria; grootste aantal (11): L. de Jonge, ADLM; extra hoge vogel: J. Traas, Eens gezindheid; extra vogel: M. Wis se, Concordia. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Verdonk, Concordia; tweede hoge vogel: C. Stoutha- mer, Edele Handboog; eerste zij- vogel: C. Baas, Juliana; tweede zij vogel: W. Remijnse, Edele Handboog; derde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; vierde zij- vogel: W. Voet, Soranus; grootste aantal (6): C. van de Dries, Eens gezindheid; extra hoge vogel: C. Nijsten, Vrije Schutters; extra vogel: H. van de Dries, Eensge zindheid. OVEZANDE - Spes Nostra, 48 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: M. de Jonge; tweede hoge vo gel: M. Koens, beiden Spes No stra; eerste zijvogel: J. Plat- scnorre, Zorgvlied; tweede zij vo gel: W. de Jonge, Spes Nostra; derde zij vogel: M. Wisse, Concor dia; vierde zijvogel: C. Nijsten, Vrije Schutters; extra hoge vo gel: B. de Jonge, Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge en eerste zij- vogel: L Rentmeester; tweede hoge en tweede zij vogel: J. Rent meester; beiden Willem Teil; derde zij vogel: M. Koens; vierde zij vogel: mevrouw Verbeem, bei den Spes Nostra. OVEZANDE - Willem Teil, 19 schutters: eerste hoge vogel: H. Boonman, Vrije Schutters; tweede hoge vogel: J. van Steen bergen; eerste zij vogel; G. Haas donk; eerste klep: L. Rentmees ter Cz, beiden Willem Teil; tweede klep: K. Pankow, Vrije Schutters; derde klep: L. Rent meester, Willem teil; vliegende vogels; F. van Steenbergen en C. Rentmeester Cz, beiden Willem Teil. WESTDORPE - Zaal Oude Raedhuys, 50 schutters: eerste en tweede hoge vogel: R Timmer man, Wachtebeke; derde hoge vogel: W. Verhovert, Ertvelde; eerste zij vogel: W. de Waal, Axel; tweede zij vogel: T. van Acker, Assenede; derde zij vogel: H. Dhondt, Zuiddorpe; grootste* aantal (5): L. de Maaijer, Sas van Gent ST.-JANSTEEN - Bejaarden- schieting, De Warande, 43 schut ters: hoge en eerste zijvogel; J. van Kerkhoven; tweede zij vogel* F. de Kindt, beiden St-Jansteen; grootste aantal (4): P. de Bodt, Heikant en H. Stevens, Meer- donk. Van onze correspondent SLUIS - De Sluisse gemeenteraad heeft de varkensfokkerij van Van de Bossche, die buiten eigen schuld om in finan ciële problemen is geraakt, een fors krediet verleend. Het bedrijf krijgt een financiële injectie van de gemeente van 50.000 guldea Ook de export-slachterij Geysels krijgt een aanvullende bijdrage in de kosten die gemaakt moeten worden om vanuit het centrum te verhuizen naar de St. Annastraat. Het bedrijf krijgt voor de verhuizing een schadeloosstelling van 3,5 ton. De provincie neemt het grootste gedeelte voor haar reke ning. De gemeente Sluis geeft een bijdrage van 75.000 gulden. Het plaatsen van een drietal toiletten en een douche op het strand nabij het paviljoen van de heer J. van de Voorde werd goed gekeurd. De gemeente draagt 2500 gulden per jaar bij in de kosten. Alleen H. Masclee (D66) zorgde voor een kanttekening. Hij vroeg zich af of alleen toeristen van het Sluisse strand gebruik maken en vroeg of er ook niet aangeklopt moest worden bij buurman Oostburg. Loco-burgemeester Du Fossé zag dat niet zitten. „Dat fiksen we hier in Sluis zelf wel". Voor diegenen is het afstempe len in De Zwaan tussen 09.00 en 12.00 uur. HULST - De computervere niging All Systems Allowec verzorgt zaterdag 5 septem ber een computerdemon stratie in de openbare bi bliotheek te Hulst. Van 13 tot 17 uur staan er com putersystemen van verschil lende pluimage opgesteld Voorts kunnen bezoekers ook een computergestuurde race-* baan en dito modelspoorbaar aan het werk zien. Van onze correspondent AARDENBURG - De Trim- club Aardenburg houdt zondag de achtste Smokkel route, een toertocht over 65 of 90 kilometer. Een tocht die volgens de formule vrije toertocht wordt verreden en waarvoor kan worden inge schreven in hotel De Zwaan aan de Beeckmanstraat tus sen 08.30 en 09.30 uur. Ook vertrek- en eindpunt lig gen bij hotel De Zwaan, het clublokaal van de organise rende trimclub. De verkorte lus over 65 kilometer verlaat bij Moerkerke de gekende Smok kelroute om naar Aardenburg te rijden. Tevens kan deze tocht als ^territ worden gereden

de Stem | 1987 | | pagina 21