Jonge t Aiax- PSV Motorcross: Stof, zweet en tranen? Concurrentie loopscholen tilt Italiaanse stayers naar heel hoog peil alliico VIER KEER GOUD VOOR MICHEL GEIJSELS Swagemakers win naa i indoor-springconcours STEEN opent seizoen tegen Hontenisse oor Hongaren ALLINCO COMPUTERS EN SOFTWARE: ALLES IN ÉÉN VISIE DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1987 |ick Tollioek ioers Veenendaal HULST - Beladen met eremetaal kwamen de A- en B-junioren van de Hulsterse atletiekvereni ging RKHAV terug van de open Zeeuwse kamp- pioenschappen in Zierikzee. dg voor WK atletiek Mosselloop Philippine Gerard Beens wint handicap Trophy T14 t bestuur van Ajax en ers die Ajax een warm iondag de 500 Ajax-sup- voetbalwedstrijd PSV- en zich Freek de Jonge en ip deze manier hoopt het van en naar Eindhoven nu aorters te begeleiden, len, die dit vrijdag bekend ilige actie om deze toptref- iken dat dit een ludieke op- ;en mogelijk te maken". Hij •ichtgeving dat de NZH het i geweigerd. De KNVB be- van 8000 gulden per bus en iet busmaatschappijen heb- ;ing van het supportersver- Dmdat de Eindhovense poli- arterstrein van Ajax niet wil aantonen dat ze ernst [oetbalvandalisme en de be- Daarnaast vindt Ajax het iging zoveel mogelijk moet Door Herman Muller TERNEUZEN - 1925...The great British Empire - 'of all places' - is de bakermat voor een nieuwe sport, die de flegmatieke Engelsen 'scrambles' noemen. Motor coureurs, verzadigd van ge baande wegen, zoeken de vrije nastuur op, de rage slaat aan. Jacques Ickx in troduceert de sport in Bel gië, waar in 1934 de eerste motorcross van Brabant wordt verreden. Nederland presenteert de eerste inter nationale klassieker op het continent in 1947 op Duin- rell bij Den Haag. Op dat moment ziet de Axelse Smitschorre er heel anders uit. tijdrit in de Zwitserse etappe- swielrenners om de Grote Prijs erberg de eerste plaats. Jg in Elm tweede op een seconde Javillet, die de 14,5 kilometer in gefietst. Opmerkelijk was de j Patrick tolhoek. Hij werd ze- irinnaar. Tolhoek behoort tot de] bach Boskamp zijn geselecteerd Ir in Villach (Oostenrijk). op de dag gewonnen door de j eg-Post. .AGEN: Jcer (Bel) 79 km in 1.50.57, 2. Ola l(Wdl) beiden z.t., 4. Stefan Mutter In (Bel), 6. Christian Henn (Wdl) al- Si 2.06, 32. Patrick Tolhoek (Ned) z.t I de Rooy (Ned) alien z.t, 79. Jos vai faayer (Ned) op 3.17,84. Lex Nederlo! rit van Schwanden naar Elm: 1. Ga llen, 2. Winterberg (Zwi) op 1 secon- ,1 0.08, 5. Richard (Zwi) 0.11, 6. Nie- \23,8. Wegmüller (Zwi) 0.34,9. Mül- ■1) 0.38, 33. Van Aert (Ned) 1 minuut H) L51, 50. De Rooy (Ned) 2.02, 64. *7,77. Nederlof (Ned) 3-29. Ire 18 03.22,2. Toman 0.17,3. Gavillet I) 1 32,6. Bölts (WD1) 1.47,7. Jentzach 19 Fuchs (Zwi) 2.05,10. Van Lancker I3.O8, 42. Van Aert 6.04, 52. Kozend-1 §8.48.73. Draaijer 18.58. Le Mond heeft vrijdag toege |te zullen starten in de profkoer 1 over 250 kilometer is voor de i training voor het wereldkam- Mond was dit jaar nauwelijks |Hij rijdt zaterdag in het Belgi- Tstrijd sindsdien. Veertien jaar later hebben de BSA's FN's en Sarolea's plaats gemaakt voor Honda's. Yama ha's en Suzuki's. In zwart wit lijkt het echter nooit te veran deren. Als het hek van het Axelse Smitschorre-circuit opengaat voor de laatste wed strijd van het seizoen is het de cor als van een eeuwenoud cir cus. Auto's met caravans, kar retjes en bussen zoeken een plaatsje. Volgens goede mense lijke gewoonte altijd hetzelfde plaatsje, al twaalf wedstrijden lang dit seizoen. Kinderen, ooms, tantes, opa's en oma's en natuurlijk: de hoofdrolspelers. De helden, de machines met de geblokte vlag, daar draait het spelletje om dat motorcross heet. Een sport waarbij de di recteur tot aan zijn knieën in de modder staat om zijn zoon eruit te trekken; de slager zich twee dagen lang zeiknat laat regenen om zijn favoriet aan het werk te zien of het stof van zijn tanden spoelt als heel de natie ligt te bakken op het strand. Van het moment dat de mo toren worden uitgeladen begint de adrenaline te werken. Het is plotseling spitsuur bij de toilet ten, vader steekt de ene sigaret na de andere op, moeder loopt zenuwachtig met de koffie rond. De motoren lijken ineens iets magisch over zich te krij gen. Hier en daar wordt een stuk tape geplakt, bouten wor den weer los en vast gedraaid. Opvallend is de bedrijvigheid rond de 80 cc-coureurs, ventjes van zeven jaar en ouder die in gedachten al toekomstig we reldkampioen zijn. Niet te be nijden zijn de vaders, die vaak de hele wedstrijd langs het cir cuit rennen om hun kroost op te vangen wanneer er iets mis mocht gaan. Nee, dan pakken de veteranen het anders aan. Die verbergen hun zenuwen met een zware Van Nelle in het pare fermé, of vertellen elkaar sterke verhalen tussen de twee manches. Zoals het verhaal van die Axelaar die even weg moest toen hij thuis aart-het sleutelen was en de uitlaat van zijn ma chine zolang in zijn voortuin had gelegd. Om er niet veel la ter achter te komen dat de mannen van de gemeentelijke reinigingsdienst in hun ambte lijk enthousiasme dat stuk ka chelpijp hadden meegenomen. Of van die crosser die zijn ket ting aan het uitkoken was en daarbij asststentie kreeg van de plaatselijke brandweer. Verhalen die steeds wer terug komen bij een prijsuitreiking in de kantine, waar de bekers staan te glanzen in het felle neonlicht. Plastic bekers met een gouden glans waarin de zege schittert, waar ook trage dies om worden geleden. Toen René Baeten, wereldkampioen in 1958, verongelukte tijdens de Pinkster-trofee te Stekene op 5 juni 1960, werd hij een marte laar van de Belgische motor cross. Vandaag de dag verdwijnen de martelaars in de anonimi teit. John Strijbos, Eddy Meurs, Bart Bierhuis, Ronald Verha gen, Dirk Vlassenroot, Danny Chandler, David Bailey, Rein Dieleman, Marnix Weemaes en Jan Jansen. Allemaal jongens met een grote toekomst, tot op de dag dat zij met verlamde le dematen van het circuit wer den gedragen. Motorcross is een circus, met clowns, leeu wentemmer en een trapeze zonder net. 'Atletiek moet je zelf doen' Van onze atletiekmedewerker Maar liefst 22 medailles, waaronder elf gouden, werden door de jongens van trainer Piet Lossie in de binnenzak meegebracht. Grootste slokop was de 17-jarige HAVO- scholier Michel Geijsels, die met viermaal goud huis waarts keerde. Woithe Ide en laatste dag van de zwemt lost-Duitsland heeft de Oostduitj record op de 50 meter vrije sla? ympische bassin aan na 22,47 se S dan de Zwitser Halsall, die het ld. De Oostduitse zwemmers do-j rste interland tegen West-Duitsj Een 151 punten. Met name bij ds End (57-134) groot. De politiek ge- I zevenduizend kijkers over drifl vooral hoop op meer van derge^ vee Duitslanden. Jpioene Evelyn Ashf ord heeft zie It atletiektoernooi om de wereld-] Iruggetrokken. 1 lin Los Angeles winnares van he; Ier, had zich geplaatst voor de 200 I hinder te ondervinden van een Eehele seizoen dwars zit. De v/e T meter (10,76 seconden) zal al [rikaans televisiestation in Ron wereldrecord Buscb Ibine Busch, vorige week vrijdaj |ls wereldrecord op de 400 me» Idoor de internationale atletieWe e toptijd erkend. van de federatie, is de 52,94 va Vj et unie het geldende wereld' i september in Tasjkent gelopj gfid. Op dat standpunt is de IA" leeft ook het resultaat van de Ingen. Stepanova werd vorig Ja» lene op de 400 meter horden in record. Ihet 19-de EK voor springt Ide de Hongaarse ploeg Brecord'. Hongaarse ruiters in totaal 32& e 'record' stond op naam van hpunten op zijn conto moest la» l die voor het eerst sedert de S[ Boeg aan een internationaal ka1 j dat het de bedoeling was dat »rond moesten springen, ay die het paard Wonder ber( vat het duo liet zien: in de eer (0 van de 16 hindernissen de t j toen ongeveer alle obstakels ërstandig zijn Wonder weer i" Keurig verdeeld over beide ti- teldagen. Zaterdag op de 100 en 400 meter en zondag was hij onbereikbaar voor de concur rentie op de 200 en 800 meter. Dit alles als tweedejaars B-ju nior, nadat hij pas een drietal jaren de atletiek beoefent. Geboren in Knokke kwam hij een viertal jaar geleden via Oostende in Goes terecht waar hij zich aanmeldde bij AV'56. „In Oostende speelde ik basket bal en ook dat ging me goed af. Éénmaal in Goes kwam ik zon der sport te zitten. Ik werd een brok nervositeit en mijn vader raadde me aan weer te gaan sporten. Het werd atletiek, mede geïnspireerd door de prestaties van Carl Lewis tij dens de Olympische Spelen, want ik zat die dagen aan de TV gekluisterd". Het Goese trainersduo Kees de Munck en Jan Eversdijk kneedde de C-junior. Ze zagen het talentje verdwijnen toen de familie Geijsels nog maar eens de spullen pakte en naar Hulst verhuisden. Dat was vorig jaar maart. Naast Goes, weet men ook in Hulst met de atletiek- jeugd om te gaan en Piet Lossie verzorgde de vervolg-oplei- ding. „Een trainer die alles voor ons over heeft en dat be seffen we als groep maar al te Wat goed is komt snel en dat bewees Michel Geijsels. Hij reisde met het RKHAV-gezel schap naar het Noordhollandse Hoorn voor de nationale kam pioenschappen met medaille pretenties. Dit, nadat hij afge lopen winter tijdens de natio nale indoor kampioenschappen zilver had gepakt op zijn favo riete 400 meter en op die af stand met goud was teruggeko men van de Oostelijke kam pioenschappen. Daar in het aloude Zuiderzee van Jan Pie- tersz. Coen pakte hij echter naast het eremetaal. „Dom gelopen," verklaarde 'Piet Lossie na afloop. Geijsels erkent dat. „Er zat daar zeker een medaille voor me in, maar ik gokte volledig mis. Ik stemde mijn race volledig af op Arno- branco Gartner, een jongen die me steeds met centimeters klopte. Ik kwam vrij vlot naast hem en dacht bijblijven en in de slotfase toeslaan. Toen bleek dat die Gartner meer over had dan ik. Hij pakte brons, ik de vlug vergeten vierde plaats. Natuurlijk ben je op zo'n mo ment teleurgesteld, maar het was weer een ervaring". „Tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen heb ik het dan ook anders gedaan. Natuurlijk was de concurrentie hier niet van het niveau van de Neder landse kampioenschappen, maar toch. Loop je hier in de series rond de 53, dan weet je dat je vrijwel finalist bent. Dan moet er pas in de finale ge knald worden. Dat zijn van die dingetjes, die Piet Lossie je bij brengt". Ondanks viermaal goud was hij toch niet topfit op het Zie- rikzese kunststof. „De vooraf gaande week was ik verkouden geworden. Toen het zaterdag buiten verwachting goed ging, kreeg ik het nodige zelfver trouwen, maar desondanks heb ik in de nacht van zaterdag op zondag slecht geslapen. In ben nu eenmaal een hypernerveus type. Bang dat alles mis zal gaan". „We hebben hier in Hulst een fantastische groep. Jongens die goed met elkaar op kunnen schieten en die elkaar in een wedstrijd niet veel toegeven. Gezonde rivaliteit, want buiten de wedstrijd zijn we vrienden". Zijn streven dit jaar is: „Ik zou graag het clubrecord op de 800 meter pakken. Het staat op 1.59.4 op naam van Jo Schout, maar in Zierikzee bleef ik daar meer eentiende boven. Dus het moet kunnen, dan heb ik naast de 200 (23.0) en de 400 (50.4) drie records in mijn bezit. Daar naast gaan we naar de natio nale estafettekampioenschap pen op 20 spetember in Rotter dam. Daar hebben we met name op de 4x400 meter kans op een medaille. Voor het ove rige blijft atletiek leuk. Als het fout gaat ligt de fout bij jezelf en niet bij een teamgenoot, zo als in groepssporten als basket bal. Michel Geijsels: onbereik baar voor de concurrentie - FOTO WIM KOOYMAN ROME (ANP) - Het fabeltje, dat zijn temperament de Italiaan ongeschikt maakt voor duurprestaties in de sport, is sinds vorig jaar uit de wereld. In augustus 1986 veroverden Italiaanse atleten Europese ti tels op de langste loopnum mers. Op de marathon boekten Gelindo Bordin en Orlando Pizzolato een dubbele overwin ning; Stefano Mei, Alberto Cova en Salvatore Antibo brachten de Azzurri op de tien kilometer zelfs een drievoudige triomf. Cova, de weinig ge liefde cattenaccio-atleet, bleek school te hebben gemaakt. De klaarblijkelijke breedte op de lange afstand geeft tech nisch directeur Enzo Rossi dan ook vertrouwen nu Cova, de Olympische kampioen op de tien kilometer, heeft afgezegd voor het toernooi om de we reldkampioenschappen, dat eind deze maand in Rome be gint. Cova is uit vorm en Mei, de Europese titelhouder, over weegt eveneens te bedanken. Rossi schijnt zich vooralsnog weinig zorgen te maken. Menig coach zou anders op ie tegenslag reageren, maar Rossi kan putten uit een aan zienlijk reservoir van atletiek- talent. Francesco Panetta meldde zich als meer dan ver- üenstelijk vervanger door in Stockholm 27.26,95 te noteren, goed voor de eerste plaats op de 'anglijst van dit seizoen. Drie :;agen voor die tien kilometer had Panetta de beste seizoen- tiid neergezet op de 3000 meter I steeple chase (8.13,47). Baan- en marathonsucces- sn - de laatste drie jaar werd e prestigieuze marathon van j -iew York gewonnen door Piz zolato (1984 en 1985) en Gianni Roli (1986) - vinden hun basis in aard werk en stevige sponso- [iag. Beschuldigingen van Woeddoping wijst Rossi van de I tvand. „Dan zouden mijn atle ten wereldrecords lopen en dan z°u Cova zonder meer in Rome j^an de start verschijnen". Al ft Rossi zonder meer toe dat Alberto Cova heft de armen na het winnen van de 10.000 meter op de WK atletiek in Helsinki in 1983. - fotoanp hij zeker geen greep heeft op de gehele, vrij aanzienlijke con tingent van Italiaanse lange- afstandslopers. Terwijl Italië - een land zon der lange looptraditie - geen verplichte lichamelijke opvoe ding op school kent, wemelt het zo'n beetje van de loopscholen. In de omgeving van Pisa traint de selectie van Rossi het hele jaar door. De genereuze hou ding van geldschieters stelt at- letiektalent in staat zich alleen met het lopen bezig te houden en verplicht niet tot uitput tende exercities in het overi gens lucratieve circuit van wegwedstrijden. Rossi: „Er is altijd gedacht dat atleten, afkomstig uit een koeler klimaat, beter geschikt waren voor de lange-afstands- nummers. Warmere landen zouden relatief meer sprinters leveren". Dat kennelijke mis verstand blijkt hardnekkig. „Voornaamste was de wijzi ging van een waanidee", ver klaarde Rossi onlangs in een gesprek met het Britse persbu reau Reuter, „namelijk dat spaghetti-etende en gitaarspe lende Italianen niet voldoende uithoudingsvermogen hadden. Die gedachte heeft me altijd doen lachen en de mentaliteit is terecht veranderd". De laatste tien jaar wordt er ook in Italië massaal hard gelo pen. De Stramilano, een halve marathon in Milaan, trekt jaarlijks tienduizenden deelne mers. Vrijwel alle toppers op de lange afstand zijn echter wel afkomstig uit het koele en geïndustrialiseerde noorden van het land. Daar bevinden zich ook de elkaar fel becon currerende loopscholen. Cova, in 1982 Europees kam pioen op de vijf en tien kilome ter en daarna wereldkampioen (1983) en Olympisch kampioen (1984) op het langere baanon- derdeel, stond aan de basis van die ontwikkeling. Cova be schikt over een gevolg van be geleiders, van wie trainer Ron- delli en bio-chemicus Conconi sleutelfiguren zijn. Via laatstgenoemde, hoogle raar in Ferrera, werd een ver binding gelegd met het wiel rennen. Conconi's vakgroep verleent ook bijstand aan we relduurrecordhouder Fran cesco Moser. Samenhang tus sen wielrennen en hardlopen werd door vrijwel al zijn colle ga's ontkend. Uit de analyse trekt Conconi de slotsom, dat overbelasting heel goed is. Uit puttende bezigheden als berg beklimmen vormen een opval lend onderdeel van de conditie- opbouw. Het succes van Cova was een voorbeeld voor andere atleten, andere trainers en andere we tenschappers. „Iedereen wil Cova verslaan", verklaarde marathonkampioen Bordin in Stuttgart. „Omdat dat niet luk te, ben ik naar een andere af stand uitgeweken". Cova's po sitie van kopman in de stal van Rondelli/Conconi lijkt dit jaar te zijn overgenomen door Pa netta. Aan de heerschappij van de immer defensief lopende Cova kwam in Stuttgart een einde. Met eigen middelen - passief volgen en pas in de laatste ronde genadeloos toe slaan - werd de inmiddels 28- Orlando Pizzolato en Giovanni Poli op het erepodium na de marathon bij het EK atletiek van 1986 in Stuttgart. Pizzo- lati won zilver, Poli won het goud. fotoanp jarige atleet ver door Mei ver slagen; tot grote vreugde van een groot deel van de Azzurri. Namens de Italiaanse atle- tiekbond heeft Rossi de op dracht de loopscholen op een gemeenschappelijke noemer te brengen. „Stuttgart", zegt Ros si, „was het resultaat van de nieuwe mentaliteit. Onze atle ten zijn 250 dagen van het jaar in actie. Dat is het grootste ge heim van het succes van de Ita liaanse atletiek. Het andere ge heim is, dat we niet te veel wedstrijden lopen. Goed, er moet geld worden verdiend. We beperken ons echter tot vier of vijf belangrijke races en stellen de training daarop af". Daar mee wordt gevolg gegeven aan de wens van de sponsors, die meer geven om kampioen schappen die het prestige schragen dan om verbluffende records. „In Stuttgart haalden we op de tien kilometer alle medail les. Ik hoop op een herhaling in Rome. We zijn nu zelfs sterker. Van onze sportmedewerker AXEL - Eric Swagemakers uit Hoogerheide heeft h< indoor-springconcours met deelname van teams uit Be! gië, Nederland en Polen gewonnen. In het individuel klassement kreeg hij in de barrage slechts vier strai punten en dat was voldoende voor de zege. Swagems kers had daarmee een fors aandeel in de winst van d Nederland 1-equipe in de landenstrijd. Deze landenwedstrijd gold Stanislaw Helak met Cieti als een test voor de ontmoe ting die vanmiddag gepland staat. De ruiters ontmoeten elkaar dan in Axel tijdens het concours hippique van De Vossereyers. Een wedstrijd die in ieder geval volledig open is en waarvan nog niet te voorspellen valt wie als winnaar van het landen- of het individuele klassement uit de bus zal komen. De test in manege Magrette toonde aan dat de verschillen tussen de combinaties miniem zijn. Eén foutje kan daardoor een fikse verschuiving in de rangschikking teweeg bren gen. Zoals reeds gemeld was Swagemakers met Valiant in goede doen. Na twee manches foutloos te hebben gereden, kwam hij samen met de Belg Wim Smets met Epos, Peter Kosters met Varant en Mal- gorzata Lipczynska met Dzurbin in de barrage. De 20- jarige Poolse opende hierin met 8 strafpunten, Wim Smets deed hetzelfde, waarna Swagemakers met slechts een balkje aan zijn broek op vier strafpunten uitkwam en dus aan leiding ging. De vierde man, Peter Kosters, moest toen foutloos rijden. Zonder zich te haasten begon hij dan ook aan zijn laatste ronde. Tot ook hij een balkje mee nam. Vanaf dat moment ging de rem eraf met als gevolg nog enkele fouten en weg kans op de eindzege. In het landenklassement, de beste drie ritten van de vier telden mee, kwam de formatie Nederland 1 als beste uit de bus. Een resultaat dat werd neergezet door het kwartet Simon den Exter met Domingo, Lenet Sandee met Typhoon, Eric Swagemakers met Valiant en Sandy den Exter met Orkaan. Een vier tal dat in totaal 12 strafpun ten incasseerde. De Poolse equipe van trainer Henryk Helak en directeur Zbigniew Kiszkurno werd tweede met 16 punten. Voor Polen kwa men Jaroslaw Szymoniak met Giant, Malgorzata Lipc zynska met Dzurbin Abaria, zew en Antoni Kierznowsl met Estera in de ring. Belgi werd derde met Yvan Wytac met Watman, Valentijn d Bock met Sierre de Loui Wim Smet met Epos (tweed in het individuele klasse ment) en Luc van Bellegei met Boemerang als strijdei om de hoogste eer. In het jachtspringconcoui opende Wim Smets met Epc bijzonder snel. Foutloc kwam hij rond in een tijd va 62.09. En dat bleek achteraf d beste tijd te zijn. Simon de Exter met Typhoon belaagd hem nog het meest via ee eindtijd van 69.72. Zijn doch ter Sandy werd derde me 71.34. Veel waardering was e voor het optreden van de 14 jarige Hubert Kierznowsl met Iwla. Hij viel weliswaa buiten de prijzen, maa toonde zich een felle ruite die veel risico durft te nemer En dat weet publiek te waar deren. Van onze atletiekmedewerker PHILIPPINE-Zondag houdt de Stichting Mosselfeesten in sa menwerking met SV Aloy de 'Mosselloop' te Philippine. De afstanden zijn drie, zeven en dertien kilome ter en gestart wordt om 11.00 uur op de Parallel weg nabij de mosselres taurants. Men kan in schrijven van 9.30 uur in de sportzaal aan de Lau- reynestraat, waar tevens de kleedaccommodatie is. Voor de winnaars van iedere afstand is er een beker beschikbaar en voor iedere deelnemer is er een gratis mosselmaal tijd. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - De voetbalcompetitie begint voor c formaties van STEEN en Hontenisse een week eerde dan voor de andere vierdeklassers. De equipe van trai ner Peter van den Boogert is zondag gastheer van d ploeg uit Kloosterzande. In de derde klas staat eveneens een vooruitgeschoven duel c het programma. Dat is Moerse Boys-Cluzona. Na de eerste lx kerduels van dinsdag staat de tweede ronde weer al voor c deur. Zondag krijgt Noormannen het Roosendaalse Alliance o bezoek. Dinsdag 1 september de volgende duels: Terneuzense Boys-HW'24, Sluiskil-Zaamslag, STEEN-Bresken AZW-Axel, Kloetinge-Vlissingen, RCS-MOC'17. BSC-Nieuwlam Oostkapelle-De Meeuwen, Walcheren-Goes en Zierikzee-Yerseke. E duels beginnen om 18.30 uur. Zonder Cova, die alles al heeft gewonnen, zijn we in staat een sterk team op de been te bren gen". Op de tien kilometer, waarvan de finale op 31 augus tus wordt gelopen, starten in ieder geval Panetta en Antibo. Rossi beschouwt de in Sicilië geboren Antibo als zijn enige loper, die geen angst heeft voor de ook veelal in Italië vertoe vende Marokkaan Said Aouita. Evenals de pas 28-jarige Cova, die niettemin zijn beste jaren heeft gehad, en Mei, beschikt Antibo over een fabelachtige sprintkracht. Of het tot een confrontatie met Aouita komt, is nog niet duidelijk. De Paavo Nurmi van de ja ren tachtig zag wegens een lichte blessure onlangs af van een test op de tien kilometer. Meer dan op het toernooi in eigen land mikt Antibo echter op de tien kilometer tijdens de Olympische Spelen, volgend jaar in Seoel. Dan moet het ze ker tot een rechtstreeks duel komen. LOOSDRECHT (ANP) - De Nederlandse ploeg van Gerard Beens heeft de internationale Handicap Trophy zeilwedstrij den in Loosdrecht gewonnen. De Handicap Trophy wordt sinds 1981 ieder jaar verzeild. De ploeg van Gerard Beens werd gecompleteerd door zijn broer Jaap en de Leusdense Corrie van Loenen (oud-inter national rolstoelbasketbal). Nederlands kampioen bij het gehandicapten zeilen Douwe Meijer eindigde op de vijf tiende plaats. Hij moest nog zes Nederlandse équipes voor zich dulden. Uitslag: 1. Gerard en Jaap Beens, Van Loenen (Ned), 2. Bouwman, Rietbok en De Haan (Ned), 3. Scholtens, Grootegoed en Wieland (Ned). Eindklassement: 1. Beens 19, 2. Kramme, Wolff en Schmiedel (WD1) 39,4, 3. Reimann, Reimann en Katz (WD1) 45,4. SPORT IN HET KORT DE ORGANISATOREN van de Olympische Winterspelen re kenen op een winst van 32 mil joen Amerikaanse dollar. Dat blijkt na een wijziging van de begroting. Aanvankelijk was de winst becijferd op 48 miljoen dollar. Volgens de laatste stand valt er aan inkomsten 554 mil joen te verwachten, de voor spelde uitgaven bedragen 522 miljoea (ADVERTENTIE) computers en software ALLINCO BV postdus 7i55 3800 GD Breda Telefoon 076 22 GO 80 M

de Stem | 1987 | | pagina 11