•arleaii ibers Van Loenhout favoriet in Oud-Vossemeer RT PIET LOSSIE SUCCESVOL TRAINER RKHAV: Roeiers succesvol op WK SPORT Open Zeeuwse meerkamp kampioenschap US VRAGEN ZILVEREN SCHOEN mor Schapers Bakker wint Grieteloop Junioren en NIS-atleten in Goes Primeur voor Sevilla Carbo vier duels aan de kant DE STEM SPORT 2 VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 Vilhelm Teil onde EG Lommei eiding WK i Streda HULST - Met 22 medailles, waaronder elf gou den, kwam de AB-jeugd van RKHAV terug van de open Zeeuwse kampioenschappen in Zierik- zee. RIA klopt Sluis Triathlon in Wilhelminadorp Nieuw lokaal voor BV Hof van Eede Start ZAVIO-competitie Driedaagse Kreekenloop in Terneuzen ploegleider Jan Gisbers Barteau het volgend sei- eMond in de PDM-ploeg. de Fransman aangedrongen Canadees Steve Bauer aan ekend tekende Bauer reeds van Tour-winnaar Stephen iu was naar het oordeel van en enkel probleem, omdat de tract met LeMond heeft af- Amerikaan gaat de PDM- een klimmer. In dat kader mann genoemd. La Gazzetta dello Sport pu. bijzonderheden over de ver- ploeg van Gisbers. Als vast 188 1,3 miljoen gulden touche- het Super Prestige-klasse- uizend gulden overgemaakt. klassiekers vangt de renner tonde van Italië is evenveel Tour de France het dubbele. >n krijgt LeMond tijdens zijn beschikking over een Merce- >pa - VS. T14 Van onze sportredactie OUD-VOSSEMEER - Za terdag wordt voor de 39-de maal de Wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het parkoers is 2600 meter lang. Aan de start ver schijnt een keur van West brabantse en Zeeuwse cou reurs in de categorieën lief hebbers, nieuwelingen, ju nioren en amateurs. De amateurs beginnen om 15.00 uur voor een koers over 100 ki lometer. De grote favoriet is Willem Jan van Loenhout, die de laatste tijd vooral in buiten landse koersen van zich deed spreken. Hij neemt een aantal ploegmakkers uit de Jo van Aarle-ploeg mee, namelijk Pierre Raas, Joost van Adri- chem, Louis de Koning, Tini Borgers en Antoine Goense. Andere kanshebbers zijn Ray mond Meijs (oud-wereldkam pioen bij de junioren), John de Crom, Nico van de Klundert en de onverwoestbare Toon van der Steen. Plaatselijke favorie ten zijn tenslotte Thijs Fase, Ruud Havermans en Frans Hommel. De junioren gaan om 13.15 uur van start en moeten 60 ki lometer afleggen. Reeds 65 ren ners hebben zich ingeschreven. Kanshebbers voor het over winningsboeket zijn Arno van Dijke, Jaco Schroevers, Vital Timmermans en Robert van Kappel. De liefhebbers mogen om 12.00 uur de ruggen krommen. Zij krijgen een wedstrijd over 50 kilometer voorgeschoteld. Onder de 55 deelnemers bevin den zich de illustere namen van Johan van Baal, Chris van de Berg, Norman Gonzalez en Kees van der Made,terwijl de plaatselijke bevolking haar hoop heeft gevestigd op Leon Havermans en Paul Timmer mans. De spits wordt afgebeten door de nieuwelingen, die om 11.00 uur hun 40 kilometer mo gen afleggen. In deze categorie lijkt Richard Siereveld de te kloppen man. Winterberg behield donder- erkoers voor amateurs en be- js Wilhelm Teil. De Tsjecho- tappe. j) 168,5 km. in 4 uur, 8 minuten en ^arisen (Den) z.t, 4. Van Lancker eyer (Bel), 7. Eickelbeck (WD1), 8. Polhoek (Ned), 14. Van Aert (Ned), b tijd als Van Lancker. berg (Zwi) 15.14.19, 2. Toman op liet (Zwi) op 0.59,5. Richard (Zwi) i op 1.15,8. Heppner (OD1) op 1.40, (Zwi) op 2.01. amateur-wielerploeg is toege- |e Europese Gemeenschap, die K gehouden. Nederland is één laties. Verder doen acht be ar geen Nederlandse, mee. •uno Geuens heeft donderdag ronnen. Zijn landgenoten Ca- veede en derde. Jan Siemons en Jos Alberts (25ste) eindig- ggen, de Nederlandse voorzit- le internationale wielerunie ereldtitelstrijd uit te breiden i kilometer. Het plan zal in de ICI worden besproken. Streda uit Tsjechoslowakije Europa Cup-toernooi voor be en van Ael Limassol uit Cy- rronde-duel speelt in de eerste Zwitserland. Voor Nederland leel aan het toernooi. CIJFERSPEL Cijferapel 34 en 34a: 6 cijfers goed: geen winnaar cijfers goed: 4 winnaars, elk bruto f. 10.000,- ontval gen; 4 cijfers goed: 26 wl naars, die elk f. 1.000,— vangen; 3 cijfers goed: 1 winnaars, die elk f. 100,— or vangen; 2 cijfers goed: 2.. winnaars, die elk f. 10,— or vangen. Schapers heeft het bij de li niet getroffen. In de eers >i om de open Amerikaan ;ende week begint, krijgt ls tegenstander. 'Basis in Spanje gelegd Door Fred Rabout Een opmerkelijk resultaat hoewel het voor insiders nau welijks verrassend was, want in de Hulsterse atletiek wordt de laatste jaren hard aan de weg getimmerd om de tijden van Piet Vonck, Jan van Laarhoven, Jo Schout, Guust Boers en anderen weer te laten terugkeren. Wat de junioren betreft doet gehouden nationale kampioen- RKHAV weer mee aan de top. Met A-junior Ivan Beck en B- ;unior Michel Geijsels zit men weer in die nationale top, ter wijl Stefan Praet, Laurenzo Janssens, Peter Scheele en de zusjes Liesbeth en Susan van Acker er niet zo heel ver achter litten. een van de grote pion nen achter dit succes is trainer Piet Lossie, de 45-jarige vrijge zel die zeven dagen van de week met de atletiek bezig is. Lossie, die in 1956 zijn aan- sluitingskaart bij RKHAV kwam tekenen, was ooit één van de betere Zeeuwse atleten. steeds komt zijn naam voor op de provinciale besten- lijsten van de 200 meter en 400 meter horden. Zijn grootste concurrenten waren toen Kees de Groot, Kees Kodde, Harry Dorst en Bram de Rijcke. Namen die in atletiekminnend Zeeland nog steeds een grote klank hebben. In de zeventiger jaren ver ruilde Lossie, in het dagelijks leven plaatsvervangend chef magazijn bij de Hema in Hulst, rijn actieve loopbaan voor het trainerschap. Evert Ivens, Lau rens Hamelink en Patrick de Block behoorden tot de eerste produkten die hij vanuit de pu- pillenreeksen overhevelde. Niet iemand van de boeken, maar een pure praktijkman, net zoals de mannen die hem begeleidden, Lex van Bie en Jo Everaert. Dit on danks dat hij toch in het bezit van het trainersdiplma A flaast atletiek- en jeugdleider. „Natuurlijk steek je van de theorie wat op. Het is echter maar een basis. De wijze waarop ik nu train is totaal an ders dan in de beginjaren. Zelf experimenten en daarbij reke ning houden met het talent en karakter van diegene die je traint. Het zijn immers alle maal individuen." Het succes van de onlangs onverslij tbare Jimmy Conno: Becker heeft de Amerika8 Tim Wilkinson als eerste genstander. In de sector vi Connors huist onder Henri Leconte. In de onderste helft van 1 schema ontmoeten de Wilander en de Tsjech® waak Miloslav Mecir elkaar de kwartfinales, evenals Zweed Stefan Edberg en Australiër Pat Cash. Mecir, finalist van vorig jaar, stuit de eerste ronde op een niet" gevaarlijke tegenstander: landgenoot Karei Nova« Stefan Edberg kan zich eens voorbereiden op zware taak. Zijn pad wordt j kruist door spelers als de A" rikanen Derrick Rostagn" de Amerikaan Kevin Curt de Rus Andrei Sjesjnikov, Amerikaan Paul Annacone bovenal de van een vor®ct 'teruggekeerde' Zweed J03 Nyström. Van onze atletiekmedewerker DE GRIETE - Wim Bakker Bit Terneuzen won met overmacht de 12 kilometer tijdens de Grieteloop. Hij liep van begin tot eind aan leiding. Jaap Fremouw kit Breskens eindigde op een kleine minuut als twee- Ie. Dp de acht kilometer ging de ®ge naar Mare Groosman bij ie heren en Ingrid van Assche hij de dames. De overige win naars bij de heren waren: H Blip op de 4 kilometer, Wim Buter op de 3 kilometer en Wil- bert Murre op de 2 kilometer. Dij de dames zegevierden Yvonne de Grave op de vier en uanciska Dieleman op de twee öometer. Er waren ruim 70 wlnemers naar de Terneu- ®ise buurtschap gekomen, '"slagen beren 2 km: 1. Wil bert ™rre, Terneuzen 6.58; 2. Martin Terneuzen 7.14; 3. Robert fegers, Sluiskil 8.21. ju»; 1. Wim Buter, Terneuzen W8; 2. Darwin Kindt, Terneuzen I' ll; 3. Erwin Nagtegael, West- »Pe 11.37. ,rn: 1. II. Klip, Terneuzen, 16.47; Florissen, Terneuzen 17.00; 3. V Florissen, Terneuzen 17.24. 8 1- Mare Groosman, Hoek 28.10; 'Hans van Tatenhove, Terneuzen ïf3. Peter Uvijn, Terneuzen !™1; 4. Hans de Caluwé, West- *Pe 29.41; 5. Rob Bezemer, Hoek - imJSjun: 1. Wim Bakker, Terneuzen Dan Goldie of de ArgeIJ Jgj; 2. Jaap Fremouw, Breskens Martin Jaite. Wiml kampioen Pat Cash is al ev, min ontzien met tegensta"" als de Zweed Peter LundjF yZaamslag 9.34. 4 km: 1. - de Grave, Terneuzen 17.04; i,--i f. udctp rieuiuuw, ortaneiu 3. S. de la Ruelle, Axel 45.08; Lt ^gers, Sluiskil 45.10; 5. Jan Jonge, Terneuzen 46.24. ies 2 km: 1. Franciska Diele- S»e Valckx, Terneuzen 17.54; 3. M. I !™alat, Terneuzen 19.03. 3j®»: 1. Ingrid van Assche, Hoek 2. EUy Murre, Terneuzen schappen en nu de open Zeeuwse schrijft hij toe aan de trainingsinzet van zijn kornui ten. Lossie: „De basis hiervoor werd gelegd op ons trainings kamp in Spanje waar we met Pasen heen zijn geweest. Ook dit was voor ons een experi ment, maar daar plukken we nu de vruchten van. We hebben daar in Sant Salonie op een kunststofbaan gelegen op 600 meter hoogte een enorme hoe veelheid trainingsarbeid ver richt. Met een groep van 35 jon gens en meisjes zijn we drie dagen in de week van twee tot zes uur positief bezig geweest en daar komt nu het resultaat uit. Daarom gaan we volgend jaar weer." Een seizoen dat als absoluut hoogtepunt de nationale kam pioenschappen had, met als tweede top de Zeeuwse in Zie- rikzee. „Frappant is dat na de nationale de stijgende lijn zich gewoon heeft doorgezet. Daar bij moet ik eerlijkheidshalve wel toegeven dat de Zeeuwse kampioenschappen aan het eind van de schoolvakanties vielen, zodat we zonder zorgen konden werken en dat hebben ze ook gedaan, want echt suc ces komt niet uit de lucht val len. Dat zal de komende tijd echt wel minder worden als de schooldeuren weer opengaan al moet het goed te combineren zijn als de atleet of de atlete het maar wil." In Ivan Beck en Michel Geij sels heeft Lossie twee parade- paardjes. „Vergeet echter de anderen ook niet, want ook bij hen is de inzet formidabel." Beck is bijna wekelijks goed voor een recordverbetering op de werpnummers terwijl Geij sels regeert op de 100, 200, 400 en 800 meter. „Een jongen die pas het tweede seizoen bij ons is, maar een enorme progressie laat zien. Vorig jaar liep hij de 800 meter nog rond de 2.06, nu tij dens de Zeeuwse kampioen schappen laat hij 1.59.5 afdruk ken, slechts ééntiende onder het clubrecord van Jo Schout, toch niet de eerste de beste. Daarnaast is Stefan Praet een jongen die begonnen is als prestatieloper en nu helemaal is omgeturnd tot de baan." De derde top ligt voor Lossie op de nationale estafette kam pioenschappen op 20 september in Rotterdam, waar hij met zijn B-junioren bij de A's in actie komt op de 4x100 meter en 4x400 meter. „De ploeg is feitelijk te jong, toch hebben we met name op de 4x400 meter kansen op een me daille. Op beide onderdelen hoop ik overigens het clubre cord te pakken." Het kwartet dat hiervoor moet gaan zorgen bestaat uit Stefan Praet, Michel Geijsels, Laurenzo Janssens en Peter Scheele. „Jammer dat je zulk materiaal voordat ze senior worden uit de streek ziet ver dwijnen," mijmert Mister Atle tiek Hulst. GOES - De Goese atletiek vereniging AV'56 houdt za terdag 29 augustus samen met de gehandicapte sport vereniging SGB wedstrij den voor NIS-atleten en CD-junioren. Op het programma staan 80, 100,200,400,1000 en 1500 meter, alsmede kogelsoten, discuswer pen, speerwerpen, hoog- en verspringen. De wedstrijden beginnen op sportpark 't Schenge om 12.00 uur. Piet Lossie, zeven dagen van de week met de atletiek bezig FOTO WIM KOOYMAN SEVILLA (RTR) - Nog voordat de competitie in Spanje begonnen is, heeft Sevilla de primeur de club te zijn, die zijn trainer op straat heeft gezet. Het bestuur van de club uit Andalusië besloot na een vijf uur durende vergadering de Schot Jock Wallace te ontslaan. De Schot kreeg te horen dat de reden van zijn ontslag niet zo zeer lag in de teleurstellende resultaten in de oefencam pagne als wel in de taalbarriè re. Hij was er nimmer in ge slaagd zich verstaanbaar te maken tegenover de selectie. Wallace trad vorig seizoen in dienst van Sevilla. Daarvoor was hij werkzaam bij Glasgow Rangers en Leicester City. DEN HAAG (ANP) - De kopstoot die Willy Carbo (NEC) afgelopen zaterdag tegenstander Jan Lecker (SW) gaf, komt hem duur te staan. De tuchtcommissie van de KNVB schorste Carbo voor vier wedstrijden en legde hem bovendien een boete van 200 gulden op. Lecker, die Carbo sloeg, staat voor drie wedstrij den buiten spel. Hij moet bo vendien een boete van 100 gul den betalen. Verrips (FC Utrecht) en Van de Brom (Vitesse) werden we gens een derde gele kaart voor één wedstrijd uitgesloten. KOPENHAGEN (ANP) - De dag van de halve finales tij dens de wereldkampioen schappen roeien in Kopen hagen heeft Nederland op nieuw drie finaleplaatsen opgeleverd. Het komende weekeinde zal Nederland derhalve op het Bagsvaers- meer in de eindstrijden door zes boten vertegenwoordigd zijn. Lichte skiffeur Frans Göbel, de vier zonder stuurman en de he ren dubbel vier plaatsten zich voor de slotronde. Eerder deden dat de lichte dames dubbel twee, de dames dubbel vier en de lichte heren dubbel twee. Door tweede te worden, bleef de dubbel vier - bestaande uit Hans Kelderman, Ronald Flo rijn, Robbert Bakker en Jurgen Nelis - in de strijd. De Neder landse combinatie had het ge luk in de minst sterke halve fi nale te zijn ingedeeld. De con frontatie met de Russische we reldkampioenen, de op één plaats gewijzigde Poolse ploeg, die in 1986 in Nottingham goed was voor zilver, en de Canade zen, die in Engeland brons wonnen, bleef daardoor voor alsnog uit. Een sterke tweede kilometer zorgde er voor, dat uit vierde positie naar een overduidelijke tweede plaats werd opgerukt. In een sterk opgebouwde race stelde Frans Göbel de derde plaats veilig. De lichte skiffeur van De Hoop had in zijn halve finale onder meer de Deen Bjarne Eltang, de Ameri kaan Glen Florio en de Belg Wim van Belleghem, respectie velijk tweede, derde en vierde tijdens de wereldkampioen schappen van 1986, als tegen standers. Halverwege de race had hij zijn vijfde plaats al om gezet in een derde. Met Van Belleghem en Eltang plaatste De geblesseerde Herman van den Eerenbeemt spreekt vanaf de steiger de combinatie Zwol- le-Peters moed in. - fotoanp de Amsterdammer zich voor de finale. Florio werd naar de vierde positie verwezen. Onverzettelijkheid bracht de 't Spaarne/Laga/Triton-vier zonder stuurman een finale plaats. Het zag er halverwege de race naar uit, dat de Zweden de Nederlandse formatie uit de eindstrijd zouden roeien. Een felle en lange eindsprint, die een kleine twee seconden winst op de Zweedse boot opleverde, maakte dat het tafje achter stand ruimschoots kon worden weggewerkt. Dat het behalen van een fi naleplaats voor de Nederlandse dubbel twee, gevormd door Henk-Jan Zwolle en invaller Bas Peters, een te zware op gave zou zijn, stond in feite al bij voorbaat vast. Nederlands voornaamste kanshebber voor een eervolle klassering was na het uitvallen van de geble- seerde Herman van den Eeren beemt zodanig verzwakt, dat de boot de gehele tweeduizend meter in zesde en laatste positie voer. Voor Nico Rienks was de strijd gestreden, toen hij kort na de duizend meter het twee gevecht met de Russische skif feur Joeri Jansson verloor. De weerstand van de Amsterdam mer was gebroken. De skiffeur van Okeanos zakte terug naar de zesde en laatste plaats. UITSLAGEN Skif (lichte roeiers): 1. Van Belleg hem (Bel) 7.14,23, 2. Eltang (Den) 7.18,33,3. Göbel (Ned) 7.18,47,4. Flo rio (VSt) 7.21,69, 5. Voeroes (Hon) 7.24,50,6. Wyss (Zwi) 7.47,82. Dubbel twee: 1. West-Duitsland 6.26,63, 2. Oost-Duitsland 6.27,78, 3. Italië 6.27,92, 4. Frankrijk 6.28,20, 5. Canada 6.33,48, 6. Nederland (Pe ters/Zwolle) 6.41,27. Skif (zware roeiers): 1. Pertti Karppinen (Fin) 7.01,47, 2. Jansson (Sov) 7.02,78,3. Body (Fra) 7.03,67,4. Nater (Zwi) 7.11,28, 5. Huiten (Zwe) 7.21,31,6. Rienks (Ned) 7.21,93. Vier zonder stuurman: 1. Ver enigde Staten 6.10,66, 2. Groot- Brittannië 6.11,03, 3. Nederland (Ralph en Sven Schwarz/De Vries/Leutscher) 6.11,49,4. Zweden 6.12,21, 5. Frankrijk 6.17,18, 6. Oos tenrijk 6.22,42. Dubbel vier: 1. Noorwegen 5.57,25, 2. Nederland (Kelderman/Flo- rijn/Bakker/Nelis) 5.58,65, 3. Oost- Duitsland 5.59,28, 4. Bulgarije 5.59,93, 5. Zwitserland 6.07,01, 6. Hongarije 6.13,11. NIEUWSOVERZICHT SAS VAN GENT - RIA heeft in een vriendschappelijke ont moeting met 1-0 van Sluis gewonnen. Corn Boys won ruim ver diend met 3-1 van Hontenisse 2. RIA-SLUIS1-0 - RIA moest het spel maken tegen een verdedi gend ingesteld Sluis. Toch kreeg de thuisploeg in de eerste helft enkele kansen, maar die bleven onbenut. Na de pauze hetzelfde wedstrijdbeeld, met nu een af en toe gevaarlijk counterend Sluis. De beste kansen waren voor RIA en die ploeg verzilverde er één via een beheerste actie van Geert-Jan de Smet. CORN BOYS-HONTENISSE - Corn Boys was de gehele wed strijd beter. Toch kwam Hontenisse 2 voor de pauze op voor sprong via Eric Neve. Na rust was Corn Boys over alle linies beter en drukte dat uit via doelpunten van Philip Voeten (kop bal) en twee keer Steven Donze, waarvan de laatste uit een vrije trap. VLISSINGEN - De rijkspolitie-sportvereniging Luctor houdt vandaag een triathlon in Wilhelminadorp. De afstanden zijn 750 meter zwemmen in het Goese kanaal, 30 kilometer fietsen en 7500 meter lopen. De start is om 14.00 uur. Er kan nog worden ingeschreven tot een uur voor de start in het Wilhelminahuis, het dorpshuis te Wilhelminadorp. EEDE - De biljartvereniging Hof van Eede is overgestapt van het multifunctioneel centrum Hof van Eede naar het café De Kastelein. Financiële gronden lagen aan de basis van de-ver huizing. Om de ingebruikname van de nieuwe lokaliteit niet ongemerkt voorbij te laten gaan heeft de vereniging voor zaterdag 5 sep tember een biljartgebeuren op touw gezet. Dan beginnen om 18.00 uur op de twee biljarts demonstratiepartijen driebanden. Voor die wedstrijden zijn Louis van der Hooft uit Terneuzen, Denis Standaert en Kurt Verstraete uit Eede en de Belgische biljarter Albert van de Walle uitgenodigd. Men speelt naar 15 caramboles en na de plaatsingswedstrijden worden een winnaars- en verliezersronde afgewerkt. Aanslui tend daarop wordt omstreeks 19.30 uur een biljartprijskamap bandstoten gehouden, waarvoor iedereen kan inschrijven. OOSTBURG - Het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal start maan dag met de bekercompetitie. Ook dit jaar komen weer achttien teams in actie in het ZAVIO-voetbal met een eerste klas, be staande uit acht teams, die anderhalve competitie afwerken. Uit die eerste klas is het team van Bonte verdwenen. Die plaats is ingenomen door de kampioen van de tweede klas, het Bier- vlietse Oude Raedthuys. Voorts spelen in de eerste kals Bron, Vooruit, Wapen van Sluis, Casino, De Zwaan, Zagers en Van de Bosse. De tweede klas wordt gevormd door tien teams die een volledige competitie afwerken. Naast het uit de eerste klas gedegradeerde Bonte komen nier in actie Markt 15, NMB, Buitenlust, Cok, Sluisse Haven, Jopie, Sikkels, De Ploeg en Du Commerce Breskens. Verdwenen zijn de teams Eikenloo, Du Commerce Cadzand en Cebeco. Hun plaatsen zijn ingenomen door Du Commerce Breskens, NMB en Sluisse Haven. Twee teams van de ZAVIO spelen ook komend seizoen in de regio en wel NMB/Vermeire en Churchill Lions, het voormalige Hoekert-team. STEM-KLASSEMENT AMATEURS: J. de Crom (Hoogerheide) 490 punten, 2, N. v. d. Klun dert (Hoogerheide) 416, 3. A. v. Loon (St. Willebrord) 339, 4. P. Heeren (Sprundel) 336, 5. H. Rovers (Roosendaal) 332, 6. P. Barten (Zevenber - gen) 325, 7. R. v. Vlimmeren (St. Willebrord) 321, 8. K. v. Goethem (Kloosterzande) 294, 9. P. Mol ('s Gravenpolder) 260,10. T. Akkermans (Zevenbergen) 257, 11. E. Vereecken (St. Jansteen) 245, 12. K. Jonkers (Oud-Gastel) 242,13. A. Goense (Ovezande) 228,14. T. den Braber (Fij naart) 227,15. P. Raas (*s Heerenhoek) 216 punten. JUNIOREN: 1. V. Timmermans (Hoogerheide) 285 punten, 2. R. v. Loon (Zevenbergen) 378,3. J. Valentijn (St Willebrord) 268,4. F. v. Son (Zevenbergen) 266,5. D. de Jongh (Raamsdonksveer) 250,6. R. den Ra den (Dussen) 247, 7. T. Moonen ('s Heerenhoek) 224, 8. W. Geys (Kwa- dendamme) 215, 9. R. Sestig (Oosterhout) 192,10. W. v. Hoof (Hooger heide) 181,11. H. Roeven (Oosterhout) 178,12. R. v. Kappel (Made) 177, 13. C. Wouters (Zevenbergen) 176,14. A. Roks (Breda) 142,15. R. v. We zenbeek (Heerle) 140 punten. NIEUWELINGEN: 1. P. Konings (Roosendaal) 461 punten, 2. M. Ver- wijmeren (Prinsenbeek) 221, 3. P. Loonen (Dongen) 179, 4. P. Aartsen (Putte) 176,5. R. Westerbeek (Prinsenbeek) 171,6. A. Pijnenburg (Oos terhout) 160, 7. J. Blij levens (Rijen) 148, 8. R. Diepstraten (Gilze) 122, 9. J. Kouters (Oud-Gastel) 121,10. L. Machielse (Fijnaart) 84,11. P. Jan sen (Putte) 78,12. S. Schalk (Galder) 75,13. M. Bergen (Wouw) 74,14. J. v. Cadzand (Westerdorpe) 68, 15. M. Akkermans (Nw. Vossemeer) 61 punten. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Op het Vlissingse kunststof van Bas- kensburg worden zaterdag en zondag de open Zeeuwse meerkampkampioenschappen afgewerkt voor senioren en AB-junioren. De belangstelling voor deze ti telstrijd is groot, want niet minder dan vertegenwoordi gers van 28 verenigingen ko men in actie. Bij de heren-senioren kan het een leuk duel worden met zeven heren die meer dan 6000 Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De negende uitgave van de driedaagse Kreekenloop in Terneuzen start maandag. Een evene ment dat gehouden wordt door de commissie sportieve recreatie Terneuzen in sa menwerking met AV Schel- desport. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn: 2260, 4520 en 6780 meter. Het startschot wordt bij de zuidelijke jacht haven in Terneuzen gegeven. De beide overige lopen staan gepland voor dinsdag (1 sep tember) en donderdag (3 sep tember). Afstanden, parkoers en starttijd zijn identiek aan de eerste loop. Wie in twee van de drie lopen in actie komt, krijgt een fraaie herinnering. inten achter hun naam heb ben staan. Kanshebbers zijn onder meer Tom de Koning van Spartaan, Hein van Heek van Spartaan, Wilfred Peters van PEC, Frank van der Ruit van PAC, Joop Swalbach van GAC en André Verwei van AV'56, die voor de Zeeuwse inbreng zorgt. Bij de dames is Jacolies van Gastel van Delta Sport de fa voriete. Bij de A-jongens zor gen Mark van der Riet van Delta Sport en Marco Boekema van Dynamo voor de Zeeuwse inbreng. Miriam de Vos en Es ther Schrier, beiden van Schel- desport en Liesbeth van Acker en Christel van Waes van RKHAV komen in actie bij de A-meisjes. Bij de B-jongens is Robert van der Vegt van Delta Sport torenhoog favoriet. Angelo de Klerk en Danny de Waal van Scheldesport mikken ook op een medaille. Bij de B-meisjes komen onder meer in actie Da nielle Spuessens en Marielle Amersbeek van Scheldesport, Lonneke Versluys van AV'56 en Danielle Seegers van RKHAV. Zaterdag beginnen de wed strijden om 11.00 uur en zondag om 10.00 uur. Zaterdag staan er om half zes nog 400 meters voor senioren en AB-junioren als bij nummers gepland. De zon dag is er als bijnummer 3000 en 200 meter voor senioren en AB- junioren, aanvang 16.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 7