'Nederlandse' start Oranje-ruiters NEDERLANDSE INBRENG OP WK BAAN UITERST MAGER Weinig gangmakers, veel meelopers Vincent Barteau naar ploeg Gisbers PIET LOS SPORT 49.- Ajax-DS'79 2 september HOCKEYPLOEG HEEFT NOG LANGE WEG TE GAAN SPORTPRIJSVRAGEN Slechte loting voor Schapers Bakker wint Grieteloop DROOMKRULLEN COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 28 AUGUSTUS 19] WENEN - Hans-Henrik Oersted heeft 'zijn' we reldkampioenschap teruggepakt. In de finale van de achtervolging bij de profs haalde de 32-jarige Deense baanwielrenner zijn landgenoot Jesper Worre in na minder dan vier kilometer. Van der Wal wint in Groningen Slagorde Tweespalt Weegschaal DE STEM SPORT Ritzege Styks in GP Wilhelm Teil Amateurselectie in Ronde EG Zege Bruno Geuens in Lommei Verbruggen wil uitbreiding WK Ruime zege Dunajska Streda HULST - Met 22 meda den, kwam de AB-jeug de open Zeeuwse kami zee. voor Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE STEM Door Giel Hendrix SANKT GALLEN - Met een typisch 'Nederlands' resul taat, niet echt slecht en ook niet echt goed, is de natio nale ruiterploeg gisteren in het Zwitserse Sankt Gallen begonnen aan het negen tiende Europees kampioen schap voor springruiters. Het kan vriezen en het kan dooien vandaag tijdens de lan- denwedstrijd. De zesde plaats in het tussenklassement is ge lijk aan die van twee jaar gele den in het Franse Dinard, al leen waren de verschillen in 1985 na het jachtspringen al zo groot, dat een vijfde plek het hoogst haalbare was. De ach terstand op Engeland, dat na de eerste dag het landenklasse- ment aanvoert, bedroeg toen bijna 40 punten en die is nu te ruggebracht tot 15,77 punten. In theorie is een medaille ze ker haalbaar, maar waar schijnlijk is dat niet. Daarvoor was de prestatie van de Neder landers net niet overtuigend genoeg. De vier Engelse en vier Zwitserse ruiters maakten geen enkele springfout en ook drie Fransen bleven foutloos. Dat kan geen van de Neder landse ruiters zeggen. Rob Eh- rens met Olympic Sunrise en Piet Raymakers met Jogger ZB stootten elk één balk af. Wout- Jan van der Schans (Olympic Treffer) realiseerde weliswaar één van de snelste tijden, maar kreeg veertien strafseconden voor twee fouten. Wiljan Laar akkers (Olympic Up to Date) liet de ploeg in de steek. Hij maakte in het tweede gedeelte van het parkoers vier fouten. De Zwitsers konden het thuisvoordeel nog niet hele maal uitbuiten. De voltallige equipe bleef foutloos, maar de formatie kwam een tiental se conden tekort om de leiding te nemen. Tegen Engeland (1) en Frankrijk (2) zullen de Zwit sers vandaag dat voordeel he lemaal moeten uitbuiten om de Europese titel, die ze in 1983 veroverden en twee jaar gele den aan Engeland moesten af staan, weer terug te veroveren. „Over het individuele klas sement kun je nog met geen mogelijkheid iets zeggen", mij merde de Fransman Pierre Du- rand gisteren na afloop van het jachtspringen. Hij won dat met Jappeloup de Luze, vóór de Britten Nick Skelton en John Whitaker. „De verschillen zijn erg klein. De afstand tussen de eerste acht ruiters bedraagt nog geen vier punten. Met één springfout kun je zo naar de achtste plaats duikelen. Als het blijft regenen, kun je nog van alles verwachten". Uitslag jachtspringconcours tabel C, 1,50 meter: 1. Pierre Durand (Fra) Jappeloup de Luze 86,74 (0), 2. Nick Skelton (GBr) Apollo 87,08 (0,17), 3. John Whitaker (GBr) Mil ton 88,37 (0,81), 4. Paul Schocke- möhle (WD1) Deister 92,00 (2,63), 5. Franke Sloothaak (WD1) Alwin's Ass 92,38 (2,82), 6. Willi Melliger (Zwi) Corso 92,69 (2,97), 7. Markus Fuchs (Zwi) Shandor 2 93,12 (3,19), 8. Thomas Frühmann (Oos) Porter 93,30 (3,28), 9. Malcolm Pyrah (GBr) Anglezarke 94,93 (4,09), 10. Walter Gabathuler (Zwi) The Swan 95,94 (4,60), 14. Rob Ehrens (Ned) Olym pic Sunrise 99,31 (6,28), 18. Piet Raymakers (Ned) Jogger 100,88 (7,07), 21. Wout-Jan van der Schans (Ned) Olympic Treffer 101,72 (7,49), 32. Wiljan Laarakkers (Ned) Olympic Up to Date 123.49. Tussenstand landenklassement: 1. Groot-Brittannië 5,07 strafpunten, 2. Frankrijk 10,18, 3. Zwitserland 10,76, 4. Oostenrijk 17,62, 5. West- Duitsland 19,19, 6. Nederland 20,84, 7. Zweden 32,41, 8. Spanje 38,56, 9. Hongarije 130,90. Oersted pakt titel terug Van onze speciale verslaggever De wereldrecordhouder werd vorig jaar onttroond door Tony Doyle, die donderdag het onbetwiste meesterschap van de wereldkampioen aan den lijve ondervond. Ook Doyle namelijk slaagde er niet in de volle vijf kilometer te voltooien. De Brit, zich een ze kere verliezer wetend, zette ook niet alles op haren en snaren om er in de halve eindstrijd een echte wedstrijd van te maken. Hij wilde zijn kans op brons namelijk niet verspelen. Worre, de vier jaar jongere, begon fanatiek in de finale, maar meer dan een tiental me ters stond Oersted hem niet toe. Het vuur van Worre, brons in Colorado Springs, was snel op gebrand, waarna Oersted per ronde van 250 meter een halve seconde won. Het Deense overwicht geeft overigens een vertekend beeld van de krachtsverhoudingen en de mogelijkheden van de achtervolgers. In de eerste plaats hebben de twee Denen een geweldige voorsprong in trainingswerk op de andere deelnemers, die, met uitzonde ring van Tony Doyle, het baan- nummer er een beetje bijdoen, zoals Nijdam en Oosterbosch, die met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid niets minder achtervolgingspoten- tieel in de benen hebben. In de tweede plaats, en dat tekent de waarde van dit professionele kampioenschap scherper, ligt er de zekerheid dat de ge schoolde professionals niets sneller zijn dan de twintigers, die de Sovjetunie naar het kampioenschap van de ama teurs stuurt. Zelfs in zijn beste ritten kwam Oersted niet on der de kilometertijden van Je- kimov, indien die de noodzaak DEN HAAG (ANP) - De eredi visie-wedstrijd Ajax - DS'79, die woensdag wegens onbe speelbaarheid van het veld in De Meer werd afgelast, wordt nu woensdag 2 september ge speeld. De KNVB wilde door omzetting van het programma ook het duel FC Den Haag - PSV laten inhalen, maar dat bleek geen haalbare zaak. GRONINGEN (ANP) - Jannes van der Wal heeft zich één ronde voor het einde reeds ver zekerd van de overwinning in het damtoernooi in Groningen. Van der Wal behield donder dag door overwinningen op Van der Borst en Scholma zijn maximale score en kwam uit op veertien punten uit zeven partijen. Uitslagen: zesde ronde: Baerends - Scholma 0-2, Van den Borst - Van der Wal 0-2, Heusdens - Jansen 0- 2, Koeperman - Stokkel 1-1, Miksa - Van der Laan 2-0, Van der Pal - Bies 0-2; zevende ronde: Bies - Jansen 1-1, Van den Borst - Drenth 2-0, Germain - Dollekamp 0-2, Miksa - Koeperman 0-2, Stokkel - Van Loenen 1-1, Van der Wal - Scholma 2-0. Stand na zeven ronden: 1. Van der Wal 14 punten, 2. Scholma, Van den Borst, Jansen, Koeperman, Bies en Dollekamp 10. voelde zich werkelijk in te spannen. De schraalheid van de Ne derlandse wieler-baansport is van vandaag noch gisteren. Magerder dan op de derde dag van de baankampioenschappen in Wenen is echter nauwelijks mogelijk. Achtervolgster Linda van de Berg was zonder meer de zwakste van de tien deelneem sters. Ingehaald worden door Rebecca Twigg, die een we reldrecordtijd reed, is op zich geen ramp, maar het gebeurde nadat de Amsterdamse de slechtste tussentijden op de klokken had gebracht. Een on gelukkige serie-indeling voor een zeer vroege uitschakeling kan dus niet als verontschuldi ging gelden. Datzelfde geldt feitelijk ook voor twee van de drie stayers die in de baan kwamen. Ama teur Ronald Rol kon, met gang maker Louis Zuiker, nimmer de combinatie vormen, die de renner bindt aan de motorrij der. Rol stapte al in de eerste kilometers in de rijen van de kanslozen door van de rol te raken. Zuiker kan te optimis tisch geoordeeld hebben over de kwaliteiten van zijn renner, maar zeker is dat een behoor lijke stayer in een zo vroeg sta dium van de wedstrijd enige tempoversnellingen met gemak moet kunnen doorstaan. Rol was overigens in profes sioneel gezelschap, want ook Erwin Nijboer miste daartoe de mogelijkheid. In een uiterst vlakke kwalificatie-rit was gangmaker Zijlaard inciden teel genoodzaakt de gaskraan een beetje open te draaien. Wat Nijboer betrof, had hij dat ach terwege moeten laten, want een tempoverhoging was er niet bij. De stayer Nijboer kon daardoor na een kleine drie kwartier al naar huis. Dat was extra pijnlijk, om dat ploeg- en stalgenoot Ma- thieu Hermans al het mogelijke deed om Nijboer een handje te helpen. Hermans ving poten tiële tegenstanders van Nijboer geroutineerd en zeker op. Hij liet de anderen op zich botsen om hen in het belang van zijn maat af te matten. Nijboer kon daarvan nimmer gebruik ma ken en verdween uit het toer nooi dat Hermans voor zichzelf gemakkelijk open hield. UITSLAGEN Achtervolging profs, finale (5000 meter): Hans-Henrik Oersted (Den) - Jesper Worre (Den) inge haald na 3690 meter; om de derde plaats: Tony Doyle (GBr) 5.42,81 - Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 5.47,12. Achtervolging amateurs, finale (4000 meter): Goeintaoetas Oema- ras (Sov) 4.29,58 - Vjatsjeslav Jeki- mov (Sov) 4.30,52; om de derde plaats: Artoeras Kaspoetis (Sov) 4.31,41 - Dean Woods (Aus) 4.41,06. Stayers profs, eerste kwalificatie- rit (50 km): 1. Werner Betz (WD1, Dippel) 44 minuten en 23,00 secon den, 2. Mathieu Hermans (Ned, Stakenburg), 3. Pierangelo Binco- letto (Ita, Valentini), 4. Peter Stei ger (Zwi, Aebi), 5. Erwin Nijboer (Ned, Zijlaard) op 1 ronde, 6. Ge rard Simonnot (Fra, Maréchal); Bruno Vicino (Ita, Grifoni) staakte de strijd na 40 kilometer. Stayers amateurs, derde kwalifi catie-rit (40 km): 1. Roland Kö- ningshofer (Oos) 34 minuten en 22,91 seconden, 2. Vincenzo Cola- martino (Ita) op 1 ronde, 3. Andrea Bellati (Zwi), 4. Ronald Rol (Ned, Zuiker) op 5 ronden, 5. Peter Zan der (WD1); Roberto Dotti (Ita) staakte de strijd. De routiniers van Oranje als toerist in Moskou. Vlnr. Theodoor Doyer, Cees-Jan Diepeveen en Tom van 't Hek. - fotoanp Door Ton van Esch MOSKOU - De Nederlandse hockeyploeg bezocht giste ren op de rustdag van het EK de graftombe waar het stoffelijk overschot van Le nin ligt opgebaard. Het be zoekje paste precies bij de bedompte stemming, waar onder de hockeyers gebukt gaan. Moskou blijkt geen Amstel veen, waar Nederland twee maanden geleden wereldkam pioen Australië onderuit haalde en West-Duitsland be dwong. Bondscoach Jorritsma relativeerde toen meteen het succes. Het ging tenslotte 'slechts' om de Champions Tr ophy, een prestigieus, maar loos evenement. „Bovendien is het gemakkelijk spelen voor negenduizend enthousiaste landgenoten. Pas wanneer ze ver van huis in Moskou, waar het echt om de punten gaat, ook zo goed spelen, zijn we op de goede weg", temperde Jor ritsma het optimisme. Intussen heeft Jorritsma ook tot zijn eigen ontzetting gecon stateerd, dat Oranje nog een lange weg heeft te gaan. Het kende in Moskou een prima start tegen Schotland, maar speelde daarna geen enkele goede wedstrijd meer. Tegen Spanje ontsnapte Nederland, dankzij de heldendaden van doelman Frank Leistra, zelfs aan de nederlaag die de Olym pische kwalificatie had kunnen kosten. Geen wonder dus dat Jorritsma naar buiten toe steeds zwijgzamer wordt en kribbig reageert op 'pijnlijke' vragen. „Wij hebben nog een jaar voordat we in Seoel wor den verwacht. Daarin kan nog veel veranderen", hoopt Jor ritsma nu maar. Het is nog maar de vraag of zelfs een jaar voldoende is om het Nederlandse hockey er weer echt bovenop te brengen. Het team heeft nog altijd geen gezicht, geen eigen karakter en wisselt nog voortdurend van samenstelling. Jorritsma be weert de zestien beste hoc keyers van het land te hebben gekozen, maar krijgt ze maar niet in de juiste slagorde. Uit gerekend in het zenuwcentrum van Oranje, het middenveld en het hart van de aanval, liggen de grootste problemen. Robbert Delissen mist het formaat van een internationale 'midvoor', Doyer is een kleurloos alterna tief, terwijl de meest ervaren middenvelders, Diepeveen en Van 't Hek, hun beste jaren voorgoed achter zich hebben. Het einde van hun loopbaan kan wel eens sneller komen dan verwacht. Niet alleen Van 't Hek, maar ook Diepeveen twijfelt immers aan 'Seoel'. Het beeld van nog een jaar dat al leen maar wordt gevuld met hockey, schrikt vooral Van 't Hek af. Over drie maanden zwaait de aanvoerder af als militair en begint voor de huis arts Van 't Hek het 'echte le ven'. „Ik ben er nog niet uit of hockey dan nog op de eerste plaats kan komen", zet Van 't Hek alles op losse schroeven. Omdat Jorritsma vrijwel al leen communiceert via zijn routiniers, zou er door het weg vallen van Diepeveen, Van 't Hek en Doyer abrupt een kloof ontstaan in het contact tussen de coach en het team. Mis schien is dat nog erger dan het generatieconflict dat nu onder huids woekert. De aanvoerder bijvoorbeeld wordt lang niet door iedereen gepruimd. „Van 't Hek moet eens wat minder praten", zeggen enkele jonge ren. Achter zijn rug weltever staan. Misschien heeft dat laatste wel te maken met het ontbre ken van karakter. Nederland heeft wel goede hockeyers, maar te weinig goede wed- strijdspelers. Het ontbreekt Oranje aan 'winners'. Er schui len onder de Oranje-klanten weinig gangmakers, maar veel meelopers. Teveel spelers gaan onder zichzelf gebukt of dur ven geen stap buiten de door Jorritsma gemaakte blauw druk te zetten. Hans Jorritsma lijkt vooral op het vlak van de mentale bege leiding geen briljante keus. De saamhorigheid is ver te zoeken, de kliekjesvorming neemt toe. „Wij zijn gewoon een stelletje eigenwijze donders, die alle maal hun eigen spelletje spe len", geeft Floris-Jan Bovelan- der in een onbewaakt ogenblik toe. Jorritsma's aanpak werkt de tweespalt in de hand. Bank zitters worden door hem gene geerd. Brinkman en Jansen hebben nog geen minuut ge speeld, Faber en Schlatmann een half uur, terwijl er tegen landen als België en Italië toch voldoende ruimte en aanlei ding was ook hen in het spel te betrekken. Die kans is nu waarschijnlijk voorbij, zodat straks vier ontevreden en ge frustreerde spelers naar huis terugkeren. Vanavond ligt Oranje in de halve finale tegen het sterke West-Duitsland opnieuw op de weegschaal. Tot die tijd is Ne derland nog altijd Europees kampioen. Oranje ziet als een berg tegen die confrontatie op. De kans op succes hangt af van de mate waarin Nederland de matheid van de laatste dagen van zich af kan schudden. Erg fris oogt het stel allang niet meer. Het woord 'overtraind' is al vaak gevallen. De West- duitse coach Kleiter ziet dat in feite als enige oorzaak van het tegenvallende spel. „Ik denk dat Nederland een te zware voorbereiding heeft gehad. De ploeg oogt niet fris. Zoals Ne derland heeft getraind, is be wonderenswaardig, maar dat kun je alleen doen met profs. Met mensen die ook elke dag een volledige rust kunnen ne men. Vergeet niet dat je hier met amateurs hebt te maken. Die moeten op een dag werken, trainen en op en neer reizea Dat breekt Nederland hier kennelijk op", veronderstelt Kleiter, die naar goed Duits ge bruik al dertien jaar aan de macht is en het Nederlandse hockey van haver tot gort kent. Misschien moet Jorritsma met hem eens gaan praten. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Volgens ploegleider Jan Gisbers fietst de Fransman Vincent Barteau het volgend sei zoen als knecht van Greg LeMond in de PDM-ploeg LeMond had op de steun van de Fransman aangedrongen en wilde in 1988 eveneens de Canadees Steve Bauer aai zijn zijde. Zoals inmiddels bekend tekende Bauer reed; voor Fagor, de nieuwe ploeg van Tour-winnaar Stephe; Roche. Het aantrekken van Barteau was naar het oordeel van de Nederlandse ploegleider geen enkel probleem, omdat dt Fransman een persoonlijk contract met LeMond heeftal. gesloten. Op verzoek van de Amerikaan gaat de PDÜ ploegleiding nog op zoek naar een klimmer. In dat kada wordt de naam van Niki Rüttimann genoemd. Het Milanese sport-dagblad La Gazzetta dello Sport pi bliceerde deze week overigens bijzonderheden over de ver. bintenis van LeMond met de ploeg van Gisbers. Als vast salaris zal de Amerikaan in 19881,3 miljoen gulden touche- ren. Voor elk punt dat hij in het Super Prestige-klasse ment verovert, wordt tweeduizend gulden overgemaakt Voor een overwinning in de A-klassiekers vangt de renner een ton. De eindzege in de Ronde van Italië is evenvee waard, de overwinning in de Tour de France het dubbele. Als secundaire voorwaarden krijgt LeMond tijdens zijn verblijf in Europa gratis de beschikking over een Merce des, plus zes vliegretours Europa - VS. Van onze sportredactie OUD-VOSSEMEER - Za terdag wordt voor de 39-di maal de Wielerronde vai Oud-Vossemeer verreden Het parkoers is 2600 mete; lang. Aan de start ver schijnt een keur van West brabantse en Zeeuwse cou reurs in de categorieën lief hebbers, nieuwelingen, ju nioren en amateurs. 4Ba NIEUWSOVERZICHT UNTERAGERI (SIZ) - Guido Winterberg behield donder dag de leiderspositie in de wielerkoers voor amateurs en be- roepsrenners om de Grote Prijs Wilhelm Teil. De Tsjecho- slowaak Styks won de vierde etappe. Uitslag vierde etappe: 1. Styks (Tsj) 168,5 km. in 4 uur, 8 minuten e: 5 seconden, 2. Toman (Tsj) z.t, 3. Carlsen (Den) z.t., 4. Van Lancka (Bel) op 0.31,5. Jolidon (Zwi), 6. Meyer (Bel), 7. Eickelbeck (WD1), 1 Henn (WD1), 9. Novosad (Tsj), 10. Tolhoek (Ned), 14. Van Aert (Ned, 17. Draaijer (Ned) allen in dezelfde tijd als Van Lancker. Algemeen klassement: 1. Winterberg (Zwi) 15.14.19, 2. Toman 0.11,3. Fuchs (Zwi) op 0.47,4. Gavillet (Zwi) op 0.59,5. Richard (Zwi z.t., 6. De Rooy (Ned) z.t., 7. Carlsen op 1.15,8. Heppner (OD1) op 11 9. Radtke (OD1) op 1.58,10. Steiger (Zwi) op 2.01. ROME (ANP) - De nationale amateur-wielerploeg is toege laten tot de 'open' Ronde van de Europese Gemeenschap, van 8 tot 20 september wordt gehouden. Nederland is i van de dertien amateurformaties. Verder doen acht be- roepsploegen, waaronder echter geen Nederlandse, mee. LOMMEL (ANP) - De Belg Bruno Geuens heeft donderda; de profronde van Lommei gewonnen. Zijn landgenoten Ca- piot en Verplancke werden tweede en derde. Jan Siemoffi (17de), Theo Appeldoorn (18de) en Jos Alberts (25ste) eindig den in het peloton. WENEN (ANP) - Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzit ter van de profsectie van de internationale wieleruni; (UCI), heeft voorgesteld de wereldtitelstrijd uit te breidei met een ploegentijdrit over 125 kilometer. Het plan zal inde technische commissie van de UCI worden besproken. PRAAG (RTR) - Dunajska Streda uit Tsjechoslowakij; heeft in de voorronde van het Europa Cup-toernooi voor be kerwinnaars met 5-1 gewonnen van Ael Limassol uit Cy prus. De winnaar van het voorronde-duel speelt in de eerss ronde tegen Young Boys uit Zwitserland. Voor Nederlar: nemen FC Den Haag en Ajax deel aan het toernooi. Door Fred Rabout Een opmerkelijk resultaat 1 welijks verrassend was, w wordt de laatste jaren hard tijden van Piet Vonck, Jar Guust Boers en anderen wei Wat de junioren betreft doet RKHAV weer mee aan de top. Met A-junior Ivan Beck en B- junior Michel Geijsels zit men weer in die nationale top, ter wijl Stefan Praet, Laurenzo Janssens, Peter Scheele en de zusjes Liesbeth en Susan van Acker er niet zo heel ver achter zitten, een van de grote pion nen achter dit succes is trainer Piet Lossie, de 45-jarige vrijge zel die zeven dagen van de week met de atletiek bezig is. Lossie, die in 1956 zijn aan- sluitingskaart bij RKHAV kwam tekenen, was ooit één van de betere Zeeuwse atleten. Nog steeds komt zijn naam voor op de provinciale besten- lijsten van de 200 meter en 400 meter horden. Zijn grootste concurrenten waren toen Kees de Groot, Kees Kodde, Harry Dorst en Bram de Rijcke. Namen die in atletiekminnend Zeeland nog steeds een grote klank hebben. In de zeventiger jaren ver ruilde Lossie, in het dagelijks leven plaatsvervangend chef magazijn bij de Hema in Hulst, zijn actieve loopbaan voor het trainerschap. Evert Ivens, Lau rens Hamelink en Patrick de Block behoorden tot de eerste produkten die hij vanuit de pu- pillenreeksen overhevelde. Niet iemand van de boeken, maar een pure praktijkman, net zoals de mannen die hem destijds begeleidden, Lex van Rie en Jo Everaert. Dit on danks dat hij toch in het bezit is van het trainersdiplma A naast atletiek- en jeugdleider. „Natuurlijk steek je van de theorie wat op. Het is echter maar een basis. De wijze waarop ik nu train is totaal an ders dan in de beginjaren. Zelf experimenten en daarbij reke ning houden met het talent en karakter van diegene die je traint. Het zijn immers alle maal individuen." Het succes van de onlangs TOTO/ Toto 34 en 34a: le prijs: 1 winnaaar, die bruto f. 6.909,20 ontvangt; 2e prijs: 28 winnaars, die elk f. 164,50 ont vangen; 3e prijs; 387 winnaars, die elk f. 29,70 ontvangen. CIJFERSPEL Cijferspel 34 en 34a: 6 cijfers goed: geen winnk cijfers goed: 4 winnaar fik bruto f. 10.000,— onti gen; 4 cijfers goed: 261 naars, die elk f. 1.000,-1 vangen; 3 cijfers goed: winnaars, die elk f. 100,-: vangen; 2 cijfers goed: t winnaars, die elk f. 10,-- vangen. NEW YORK (AFP) - Michiel Schapers heeft het bij de ting voor Flushing Meadow niet getroffen. In de eet ronde van het tennistoernooi om de open Amerikaï kampioenschappen, dat volgende week begint, krijgt Nederlander Andres Gomez als tegenstander. De speler uit Ecuador is in New York als negende geplaatst. Bij de dames is geen enkele Ne derlandse speelster recht streeks tot het hoofdtoernooi toegelaten. Nicole Jagerman, die de tweede reserve-plaats bezette, heeft zich teruggetrok ken. De loting plaatste John McEnroe op de weg van de als eerste geplaatste titelhouder Ivan Lendl. Het duel is gepland voor de kwartfinales. Of het zover komt, staat te bezien. McEnroe, die nogal wat licha melijke problemen heeft, moet zich eerst langs een rijtje gere nommeerde tegenstanders werken; te beginnen met Matt Anger, dan Slobodan Zivojino- vic en vervolgens Mikael Pern- fors of Andres Gomez. Lendl daarentegen heeft een betrek kelijk licht programma. De enige die tot iets tegen hem in staat moet worden geacht, is Anders Jarryd. Maar die ont moeting is pas in de achtste fi nales. Als Lendl zich bij de laatste vier schaart, krijgt hij - vol gens de plaatsing althans - te maken met Boris Becker of de onverslij tbare Jimmy Coni* Becker heeft de AmeriW Tim Wilkinson als eerste genstander. In de sectori Connors huist onder Henri Leconte. In de onderste helft van! schema ontmoeten de Z" Wilander en de Tsjech» waak Miloslav Mecir elkaai de kwartfinales, evenals Zweed Stefan Edberg Australiër Pat Cash. Mecir- finalist van vorig jaar, de eerste ronde op een niet- gevaarlijke tegenstander: landgenoot Karei Nov»1 Stefan Bid berg kan zich e' eens voorbereiden op zware taak. Zijn pad word' kruist door spelers als de rikanen Derrick Rostag"1 Dan Goldie of de Martin Jaite. Wimbtë kampioen Pat Cash is al min ontzien met tegensta"1 als de Zweed Peter Lundg de Amerikaan Kevin Cu" de Rus Andrei Sjesjniko' Amerikaan Paul Annaco"1 bovenal de van een vorm» 'teruggekeerde' Zweed Nyström. Van onze atletiekmedewerker DE GRIETE - Wim Bakker uit Terneuzen won met overmacht de 12 kilometer tijdens de Grieteloop. Hij liep van begin tot eind aan de leiding. Jaap Fremouw uit Breskens eindigde op een kleine minuut als twee de. 0p de acht kilometer ging de zege naar Mare Groosman bij de heren en Ingrid van Assche bij de dames. De overige win naars bij de heren waren: H ®ip op de 4 kilometer, Wim outer op de 3 kilometer en Wil- bert Murre op de 2 kilometer, oij de dames zegevierden Vvonne de Grave op de vier en Franciska Dieleman op de twee kilometer. Er waren ruim 70 deelnemers naar de Terneu- zense buurtschap gekomen. Uitslagen heren 2 km: 1. Wilbert ™urre, Terneuzen 6.58; 2. Martin nostdijk, Terneuzen 7.14; 3. Robert ^egers, Siuiskil 8.21. inS°: Wim Buter, Terneuzen ïiiü' 2 Darwin Kindt, Terneuzen „10; 3. Erwin Nagtegael, West- J°rpe 11.37. 2 ij,1, Klip, Terneuzen, 16.47; J -Florissen, Terneuzen 17.00; 3. Florissen, Terneuzen 17.24. 8 jUj 1. Mare Groosman, Hoek 28.10; Hans van Tatenhove, Terneuzen 7' 3- Peter Uvijn, Terneuzen 4. Hans de Caluwé, West- jO^Pe 29.41; 5. Rob Bezemer, Hoek 43 v?*1' ''Wim Bakker, Terneuzen JJ'j®; 2. Jaap Fremouw, Breskens 4o?' 3 de la Ruelle, Axel 45.08; «net Zeegers, Sluiskil 45.10; 5. Jan e Jonge, Terneuzen 46.24. «nes 2 km: 1. Franciska Diele- y„fn' 'Zaamslag 9.34. 4 km: 1. 2 M?e de Grave, Terneuzen 17.04; V™/ Valckx, Terneuzen 17.54; 3. M. 8 YOelst, Terneuzen 19.03. 1. Ingrid van Assche, Hoek 2. Elly Murre, Terneuzen

de Stem | 1987 | | pagina 6