DE STEM F 'Salvador' boeiender dan 'Platoon' NOG EEN OORLOGSFILM VAN REGISSEUR OLIVER STONE 'Critters' parodie op griezelfilm voor het hele gezin Stephen King maakte zelf horrorfilm 'Maximum Overdrive' Braziliaanse politie schiet 'Pixote' dood aagd Mooie rol Jane Fonda in psycho-sociale thriller ulp iteurs uffeur Huishoudster Elektro-Monteurs metselaar en opperman Metselaar werkster itwagen- uffeurs sioneerde drukker Gevraagd nerlieden- foto-lassers pijpfitters bankwerkers en argon-arc-lassers Timmerlieden duktie- i/erkers m/v Word structeur Ceesies Corner medewerksters weekendhulp Hulp Romero Nieuw op video Opnamen Rambo 3 gaan beginnen 'THE MORNING AFTER' VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 SPEELFILMS OP TV 00K IN DE BIOSCOOP - TECHNICS - SONY - AKAI - PHILIPS - BOSE - JAMO - Jt en hoge eisen stelt moet u instaande merken garanderen iraten. r, dus wat let u: kom en geniet! de apparaten nog mooier! T2 i Lange Brugstraat 4 Breda Tel. 224844 oede degelijke die zelfst. voeren in een met 3 kind. 6-657645 na voor vrijdag- eda. Leeft, tot Brieven o.nr. p in broodjes- i tussen 17-18 2781. Varkoop onderdelen uit magazijn Inkoop sloop- an I schade-auto's gebruikte auto-onderdelen KOELEMEI 6 BREDA 076-810916 zat gesloten B.V., Takkebij- Bda vraagt voor buitendienst: hulpmonteurs, plaatsen van amen en deu- a tel. afspraak: sl in panklare •oor leveranties ngen en hore- art-time uren per dag isioneerde. contact opne- 17.00 en 18.30 >-288351. iemand die oeding, vakkun- 100 bladz. uittypen voor gnt. 076- KUNSTENAAR zoekt kon- takt met vr./m. model Br.o.nr. 932157. voor zak. gez., 3 volw. pers., 5 dgn. in de week 8.30-13.30 uur. Lft. ca. 30- 35 jr., werkz.heden tot. onderh. en verz. van gr. huis. gen. event, langere dgn. te werken. Schrift, soli pasf. o.n. 934722 v.d.blad. Elektrohulp-monteurs, schoolverlaters met LTS E of MTS E opleiding gevraagd voor zeer geva rieerde elektra-werken. Zoals regel-techniek en utiliteitsgebouwen installs- tie's. Tel. 076-144056. Elektravon Breda B.V. Gevr. all-round Tel. 076-212901. voor pendel, omg. Dorst. Tel. 01611-1939 na 18 u. jor in B.oZ., 2 i.w. Tel. 01641- /oor bietencam- Taks Ooster- 11620-53867. svraagd olverlater, die met zeefdruk. >-40881na 18 lish. hulp voor 2 p.w. Tel. 076- ■n. WELKE handige jongen, bijvoorkeur LTS-er wil zaterdags 5.- p. uur ver dienen (scheepsonder houd). Tel. 076-137784. voor lichte werkzaamhe den in een schilderswerk plaats o.a. het bijhouden van magazijn, de zaak in orde houden en eventueel helpen bij lichte werk zaamheden. Onze gedach ten gaan uit naar iemand die nog voldoende inte resse heeft na zijn pensio nering. Werkplaats is in Breda. Voor inf. tel. 076- 657312. t. tegen geringe bereid om "ame gezelschap op dinsdagmor- 30 tot 12.30 uur. 1 ('s-middags) s voor Kunstof 1)1680-25125. Gevraagd Tel. 01686-3744. gevraagd, omg. O'hout- R'veer-Made-Breda, ver voer is aanwezig, tel. 01620-56908. bedienen van eermachine vra- tel. afspraak: Eieren B.V., kker 21, Breda, 4151. avondcursus in Cursuskosten Verspreide beta- ledere ma - info- nl. Kaderschool in, Boven Oost- Den Bommel, 52 of 010- Cafetaria vraagt 18-20 jr. 20 uur p.w. Tev. Schr. soil. Jorisstr. 18, 4834 VD Breda. HULP in de huishouding, 3 dgn. per week, 3 uur p. morgen. 076-410959. BETROUWBAAR, zelfst. huishoudelijke hulp gevr. die nog plezier in werken heeft, bij ouder echtp. «j Boeimeer. Brieven met leeftijd en tel.nr. onder nr.934703 v.d.bl. voor schoonmaak in Breda, 3 uur per week. Vrijdag tussen 21 en 22 uur 076-212342. Door Matjan Mes Platoon' mag dan zijn overladen met prijzen, 'Salvador' -de film die Oliver Stone eerder maakte - is beslist ster ter. De hoofdrol van James Woods als een fotojournalist in de politieke brandhaard van El Salvador begin jaren tachtig is levensecht en soms aangrijpend. Hij werd ge modelleerd naar de beroemde Amerikaanse oorlogsfoto graaf Richard Boyle, die ook meeschreef aan het scena rio. Woods zet een overtuigende aiipschuit en schuinsmar- theerder neer, die werd gepokt gemazeld in Vietnam en jientengevolge weinig begrip 'tan opbrengen voor de Ameri kaanse inmenging in El Salva dor, waar achter iedere boer sen gevaarlijke communist wordt vermoed. Meer dan in 'Platoon' kiest oud-Vietnam-strijder Stone politiek partij. Hij toont het rechtse bewind van de Midden- imerikaanse staat El Salvador lis een corrupte gangsterbende laat er geen misverstand iver bestaan, dat de Verenigde Staten met hun steun aan dit misdadigersbewind met hun doodseskaders de verkeerde partij kiest. Geen wonder dat lij 'Salvador' dus net zo min lis 'Platoon' in Amerika gefi- lancierd kreeg. Ook deze harde jorlogsfilm volgens beproefde Mlvwood-wetten moest door mi Engelse producent worden betaald. Overigens blijft Stone gelo ven in het Amerikaanse ideaal van vrijheid en democratie, dat hij gestalte geeft in de genuan ceerde Amerikaanse ambassa deur in El Salvador; een milde intellectueel die partij kiest voor de onderdrukte volks massa en tegen de CIA. Onder druk van de omstandigheden moet deze man echter kiezen voor een Amerikaanse inter ventie wanneer inmiddels Rea gan aan de macht is gekomen en de burgeroorlog in El Salva dor uit de hand dreigt te lopen. De rebellen gedragen zich even onmenselijk en wreed als het regime waar zij tegen strijden. Fotograaf Richard Boyle wordt er meedogenloos mee gecon fronteerd. Door zijn openhartige hou ding haalt hij zich de haat van zowel de dictatuur als zijn landgenoten op de hals. Uit avontuurzucht en omdat hij nieuws ruikt, vertrekt hij met een vriend (een irritant zeurde rige John Belushi) naar El Sal vador. Hij heeft er bovendien Twee journalisten in El Salvador in Oliver Stone's oorlogs film 'Salvador'. Rechts James Woods als oorlogsfotograaf Ri chard Boyle met zijn vriend en collega (John Savage). FOTO CONCORDE FILM. een vriendin en een kind. Cy nisch, drank- en drugszuchtig en belust op sex met zuidelijke vrouwen hoopt hij op een span nende tijd. Maar al meteen wordt hij geconfronteerd met de misdadigheid van een cor rupt bewind, dat zijn kapitalis tische belangen verdedigt ten koste van de menselijkheid. Hij is getuige van de moord op aartsbisschop Romero - een meeslepende scène - en van de gevolgen van de verkrachting en moord op vier Amerikaanse nonnen. Hij raakt des te meer persoonlijk betrokken omdat hij zijn jonge geliefde en haar kinderen uit de handen van de doodseskaders moet zien te redden. Van een cynische nihi list ontwikkelt hij zich tot een man, die op het juiste moment het hart op de juiste plaats draagt. James Woods toont die ontwikkeling geloofwaardig en kreeg er een Oscar-nominatie voor. Geloofwaardig is ook de rol van John Savage als zijn vriend en collega John Cassa- dy, een bevlogen oorlogsfoto graaf, die zichzelf opoffert voor de 'ultieme' oorlogsplaat. Hij wordt getroffen door het vuur van de jagers uit zijn eigen land, die de opstandelingen ko men neermaaien. Boyle zal la ter zijn filmmateriaal naar New York brengen 'Salvador' is vergelijkbaar met films als 'The Killing Fields' en 'Under Fire', tegen welke hij het overigens toch moet afleggen. Oliver Stone munt namelijk niet uit door zijn verteltechniek, maar vooral door zijn actie- en ge- weldregistratie. Hierdoor ver toont de film veel gelijkenis met 'Platoon'. De beelden zijn vaak rauw en schokkend, maar ontroering, zoals 'The Killing Fields', kunnen zij zelden wek ken, omdat het verhaal in ta melijk los van elkaar staande beelden wordt verteld en de personages niet uitgediept worden. Hoewel de strekking anders is, lijkt de vorm van 'Salvador' vooral bestemd voor een pu bliek dat zich door de harde ac tie van 'Rambo' liet verlokken. Een absolute uitglijder van Stone is de scène waarin Boyle en Cassady de heuvel El Payon bezoeken en daar tussen de bergen lijken - slachtoffers van de doodseskaders - babbelen over oorlogsfotografie en over hun grote voorbeeld Robert Capa. Het is vrij vooraan in de film. Pas later - na de moorden op Romero en de nonnen - krijgt 'Salvador' zijn overtui gend menslij ke gezicht. Een boeiende film, die ondanks zijn sensationele uiterlijk nu eens geen reactionaire inhoud heeft. 'Salvador1 van Oliver Stone draait in Cinésol in Breda. Scène uit 'Maximum Overdrive* met links Emilio Esteves. - FOTO CONCORDE FILM. Van onze filmredactie Bestseller-auteur Stephen King heeft persoonlijk een, van zijn korte verhalen ver filmd tot een avondvullend verhaal. 'Maximum Over drive' is zijn debuut als filmregisseur. Veel mecha nische horror zorgt voor spannende actie, die echter «i een wat mager scenario is vervat, al werd het door King zelf geschreven. Nadat een venijnige komeet, zo meldt de inleidende tekst, de aarde is gepasseerd en deze acht dagen in haar baan te- ivchtkwam, gebeuren er -Teemde dingen. Alle elektri- "riie machines en apparaten San een eigen leven leiden. The Mission'. Spektakelfilm van Roland Joffé in het onge- tePte bergland van Zuid-Ame- rika. Jeremy Irons speelt een Pionierende jezuiet, die een poep indianen tot het chris tendom bekeert Robert De wo sluit zich bij hem aan om [°8te te doen voor zijn slecht- hcid. De Spaanse overheid en nok het Vaticaan willen een 'inde maken aan de paradijse- nike onafhankelijkheid van de Wssiepost hoog in de bergen. Jachtige natuuropnamen tVerklassen het verhaal, dat v® beetje al te zoet en vroom is. Jris'. Film van Mady Saks met Monique van de Ven als vrouw "f de grote stad die op het Watteland een vee-artsenprak- wil opzetten, ze vindt aller- lei gevestigde machten tegen over zich, onder meer de kop- hereboer Johnny Kraay- Auto's, grasmaaiers, elektri sche messen trekken een spoor van vernieling door Amerika. Vooral een groep mensen in een wegrestaurant moet het ontgelden. Ze worden belaagd door hordes vrachtwagens, die eindeloos rondjes draaiend het pompstation-restaurant inge sloten houden. Afgehakte lede maten en geplette lichamen worden nadrukkelijk vertoond in een verhaal met enkele goed getroffen shock-effecten, maar met weinigzeggende karakters en onvoldoende verrassende wendingen. Dat een kort ver haal werd opgeblazen tot een complete speelfilm is te mer ken. Maar Kings' stuntwerk mag er wezen. 'Maximum Over drive' van Stephen King draait in Mignon in Breda. LOS ANGELES (AP) - Zon dag zullen met vijf maan den vertraging de opnames beginnen voor Rambo III. De opgeblazen superheld valt daarin op eigen houtje Afghanistan binnen om de Russen te verjagen. De vertraging ontstond door dat geen goede lokaties konden worden gevonden voor de op names en doordat hoofdrolspe ler Sylvester Stallone moeite had met een aantal onderdelen van het door hemzelf geschre ven script, aldus het dagblad Daily Variety. De krant wist te melden dat de opnamen zondag zullen be ginnen in Israel en Marokko. Het is de derde film in de Ram- bo-serie. De film moet in pre miere gaan op Memorial Day, de Amerikaanse nationale her denkingsdag voor gevallenen. Van onze filmredactie Griezelamusement met een knipoog is de film 'Critters' van Stephen Herek. Een de butant, die zonder dat hij wist dat 'Gremlins' zou uit komen, bezig was met een zelfde soort film. 'Critters' gaat eveneens over lelijke, gemene beestjes die mensen aanvallen. 'Critters' betekent 'knuffels' en dat is dus ironisch bedoeld, want om te knuffelen zijn die akelige wezens met hun bek vol vlijmscherpe tanden helemaal niet. Ze zijn afkomstig van een verre planeet, waar ze al de schrik van het heelal vormden. Ze lijken een beetje op de Gremlins, zij het dat ze meer iets hebben van een egel dan van een kat. Acht critters we ten te ontsnappen naar de aar de, achterna gezeten door bui tenaardse premiejagers, die probleemloos van gedaante kunnen veranderen. Dat brengt schrik en verwarring teweeg, want de ene keer is zo'n figuur opeens een popzanger en dan weer een calvinistische do minee. De beestjes vallen met hun venijnige tanden een Ameri kaans gezin op het platteland van Kansas aan. Nadat zij zich eerst aan een koe en een poli tieman hebben vergrepen, doen zij zich tegoed aan het vriendje van de dochter des huizes. Het tweetal was net in de schuur aan het vrijen. Het leuke zoontje van de familie blijkt een slimme tegenstander. Zijn geknutsel met vuurwerk komt nu goed van pas, zodat het na tuurlijk allemaal goed afloopt. Bovendien zijn de stukken die de critters uit de mensen heb ben gegeten de volgende dag alweer verdwenen. Deze grie zelparodie is een aardige va kantiefilm voor het hele gezin. 'Critters' draait in Casino 4 in Bre da. Een enge Critter slaat toe. FOTO HUNGRY EYE SAO PAULO (AFP) - De Braziliaanse politie heeft de acteur Fer nando Ramos da Silva, die enkele jaren geleden beroemdheid ver wierf als het kindsterretje 'Pixote' in de gelijknamige film van re gisseur Hector Babenco, doodgeschoten. De 20-jarige Ramos da Silva kwam tijdens een schietpartij met de politie in Diadema, een voorstad van Sao Paulo, om het leven. 'Pixote' en een 16 jaar oude medeplichtige werden door de ver keerspolitie betrapt toen zij op de rijksweg tussen Sao Paulo en de kust een overval voorbereidden. Na een achtervolging kwam het tot een vuurgevecht waarbij de voormalige acteur het leven liet De afgelopen jaren zakte Ramos steeds verder weg in de verge telheid en verviel hij tot armoede. Fonda vertolkt gevoelig en met humor de alcoholiste Alex Sternbergen, die haar filmcar rière verprutst heeft door de drank en gescheiden leeft van haar man, een societykapper van La tij nsamerikaanse af komst (Raul Julia). Sindsdien pleegt zij het bed te delen met onbekende mannen na zich eerst te hebben volgegoten, waardoor zij zich de volgende morgen niets meer herinnert. Zo ook in dit geval. Verbijsterd vraagt zij zich af of zij zelf de moordenares is en slaat op de vlucht. Zij zoekt haar toevlucht bij een onbekende automobi list; een sympathieke underdog (Jeff Bridges), die toevallig een gewezen politieman blijkt. In haar ontreddering keer Alex nog een keer terug naar de flat van de vermoorde 'min naar', een porno-filmer, om daar haar vingerafdrukken weg te poetsen. De volgende dag valt het lijk uit een kast in haar eigen appartement. Door deze musterieuze plaatsver wisseling gelooft de ex-politie man in haar onschuld en be sluit haar te helpen. Ook haar echtgenoot schijnt aanvanke lijk het goede met haar voor te hebben. Hij geeft haar haar oude, donkere haarkleur terug om haar als voortvluchtige verdacht - haar foto heeft al in de kranten gestaan - onher kenbaar te maken. De politie gaat ook haar nieuwe vriend verdenken. Het had dus een uiterst spannend misdaadver haal kunnen worden, ware het niet dat het scenario met een Jane Fonda als aan lager wal geraakte actrice in 'The Mor ning After'. - FOTOCONCORDE FILMS Door Matjan Mes IN 'The Morning After' wordt Jane Fonda's morgens kat terig wakker om te constateren, dat er een vermoorde man naast haar in bed ligt. Hij is met bloed overdekt en er steekt een mes in zijn borst. Het is het spannende begin van een psycho-thriller over een aan lager wal geraakte actri ce, die ongewild bij een moord raakt betrokken. plompverloren oplossing van de moord komt Het hoe en waarom wordt daarbij nauwe lijks verklaard, maar de ex- echtgenoot en zijn nieuwe vriendin, een beroemdheid uit een schatrijk milieu, zijn erbij betrokken. Het aardigst is de kwetsbare verhouding, die tussen Fonda en de eveneens voor het leven verdrukte Bridges ontstaat Hij is een man met licht racistische en andere vooroordelen, die zij geestig probeert te bestrijden, omdat hij verder gewoon erg aardig is. De politie wordt so wieso als discriminerend afge schilderd in deze thriller van Sidney Lumet. Lumet heeft zich altijd al geëngageerd met de onderdrukten in de samen leving, dus dat behoeft geen verbazing te wekken. Jammer genoeg deed hij dat in zijn beste films op een overtuigen der manier. Ook waren die veel spannender dan deze 'Morning After'. Het schijnt bij de tijd geest te horen dat misdaadsce nario's zelden meer intelligent worden uitgewerkt Lumet's debuut, 'Twelve Angry Men' met Henry Fonda in een van de hoofdrollen, is door hemzelf ook nooit meer overtroffen. Niettemin is de film prettig om naar te kijken, vooral door het spel van Fonda (zij kreeg er een Oscar-nominatie voor) en de voortreffelijke fotografie van Andrzey Bartkowiak, die de straten en interieurs van Los Angeles een ongebruikelijk aanzien heeft gegeven.The Morning After* van Sidney Lumet draait in Cinésol 3 in Breda. ZATERDAG Loving you (USA 1957, Ned. 2, 20.45 uur). Tweede film van Elvis Presley, waarin hij pompbediende speelt, wiens zangtalenten worden ontdekt. Jailhouse Rock (USA 1957, Ned. 2, 23.15 uur). Nog een Presley-film. Onschuldig opgesloten jongeman begint na gevangenis aan zangcarrière. Tuck everlasting (USA 1980, Did. 1, 10.03 uur). Amu sante film over een familie, die onsterfelijk wordt door water uit een verborgen bron. The way west (USA 1966, Did. 1,22.05 uur). Eerzuchtige senator Kirk Douglas ronselt een groep pioniers voor het Westen, waar hij een nieuwe stad wil bouwen. Ver der met o.a. Robert Mitchum. The buccaneer (USA 1958, Did. 1, 00.05 uur). Yul Bryn- ner als de beruchte piratenkoning Jean Lafitte, die in 1812 bij de Amerikaanse Vrijheidsoorlog betrokken The Maltese falcon (USA 1941, Did. 2, 00.35 uur). Klas sieke detectivefilm met Humphrey Bogart als Dashiel Hammett's held Sam Spade. Door de moord op zijn partner komt Spade op het spoor van een ingewikkeld complot rond een geheimzinnig zwart beeldje, dat een valk voorstelt. The band wagon (USA 1953, België 1,16.00 uur). Uitge rangeerde Hollywoodster krijgt een nieuwe kans in een Broadway-musical. Met Fred Astaire en Vincente Mi- nelle. ZONDAG Vice raid (USA 1959, Did. 3 WDF, 23.00 uur). Harde thriller van Edward L. Cahn over een politieman, die call-organisatie wil oprollen. Firestarter (USA 1984, België 1, 20.35 uur). Verfilming van een bestseller van Stephen King, waarin een meisje op afstand objecten en mensen in brand kan ste ken. Met George C. Scott en Martin Sheen. MAANDAG Niigel mit Köpfen (W.-Duitsland 1985, Did. 1, 23.00 uur). Student belandt in de gevangenis zonder te weten waarom. Een ervaren bajesklant helpt hem ontsnappen en wraak te nemen. Flttgel und Fessein (W.-Duitsland 1983, Did. 2, 22.40 uur). Drama over de onmin tussen een filmactrice en haar ouders, die vinden dat hun dochter een schande lijk leven leidt. Met Hildegard Knef en Brigitte Fossey. DINSDAG Beloved enemy (USA 1936, Ned. 1,15.32 uur). Tijdens de Ierse opstand in 1921 wordt de dochter van een hoge Engelse ambtenaar verliefd op een Ierse rebellenleider. Met Merle Oberon en Brian Aherne. A song is born (USA 1948, Ned. 1, 22.15 uur). Komedie van Howard Howks. Danny Kay speelt een muziekpro- fessor, die langs jaazclubs gaat. WOENSDAG First blood (USA 1982, Ned. 1,22.30 uur). Eerste Rambo- film van Sylvester Stallone, die als Vietnam-veteraan in z'n eentje oorlog voert tegen de hem achtervolgende politie. E noi non faremo Ka-Rakiri (Italië 1981, Did. 2, 22.40 uur). Twee buitenbeentjes komen elkaar na vele jaren weer tegen. Met Vittorio Mezzogiorno en Mara Venier. Gueule d'amour (Frankrijk 1937, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Psychologisch drama over een vrouwenverover aar, die verslingerd raakt aan de verkeerde vrouw. Met Jean Gabin en Mireille Balin. Oom Ferdinand en de toverdrank (Nederland 1974, Bel gië 1, 16.00 uur). Jeugdfilm van Karst van der Meulen met Willeke Alberti in de rol van een betoverde dame op een schilderij. DONDERDAG Mountain man (USA 1976, Ned. 1, 15.50 uur). Het waar gebeurde verhaal van een man, die in vorig eeuw vocht voor natuurbehoud. In zijn eentje bindt hij de strijd aan met houtbaronnen. Der brave Soldat Schwejk (W.-Duitsland 1960, Did. 2, 10.23 uur). Heinz Rühmann als soldaat Schwejk, die on danks zijn simpelheid wordt ingelijfd. Brother Orchid (USA 1940, Did. 2, 00.10 uur). Gangster- parodie met mafiabaas, die een reis gaat maken. Met Edward G. Robinson en Humphrey Bogart. Betrayed women (USA 1955, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Film van Edward L. Cahn over het leven in een vrou wengevangenis, waar het sadisme welig bloeit. Drie vrouwen ondernemen daarom een ontsnappingspo ging. BB BB BBBBBBV fll .PJMiiiff WiMiü ffl HKM B B F a B IP In Roxy 1 in Bergen op Zoom draait 'Predator', de nieuwe knokfilm van Arnold Schwarzenegger. De bodybuilder speelt een beroepssoldaat die tegen geheimzinnige te genstanders strijdt in de jungle van Zuid-Amerika. The secret of my success' is geprolongeerd in Grand Theater in Breda. Aardige komedie met Michael J. Fox als een boerenzoon uit Kansas die het dankzij een han dige truc tot geslaagd zakenman in New York brengt. 'Avontuur met een starlje', tekenfilm van Don Bluth over een muizen-emigrantenfamilie, blijft in de mati nees van Mignon in Breda. Cinésol 2 in Breda brengt enkele reprises uit de Film- zomer '87. Tot en met zondag draait 'Kiss of the Spider- woman' van Hector Babenco en maandag tot en woens dag The Killing Fields' van Roland Joffé. Twee met Oscars bekroonde films met veel emoties en een fraaie vormgeving. The living daylights' blijft nog steeds te zien in Ca sino 1 in Breda, City 1 in Roosendaal, Cinem'actueel 2 in Bergen op Zoom, Luxor in Terneuzen en De Koning van Engeland in Hulst. Spectaculaire James Bond-ver filming met Timothy Dalton en Jeroen Krabbé. 'Mannequin' gaat weer door in Casino 2 in Breda. Tienerkomedie over een jonge etaleur (Andrew McCarthy), die een romance beleeft met een etalagepop welke 's nachts tot leven komt. 'Outrageous Fortune' draait nog steeds in Casino 3 in Breda. Grappige maar weinig verrassende komedie over twee rivales (Bette Midler en Shelley Long) die dezelfde minnaar hebben en in een vreemd avontuur belanden. *King Kong 2', waarin het filmmonster verliefd wordt op een vrouwtjesaap, is te zien in Centraal in Geertruidenberg. Deel 4 van 'Superman' kan in City 2 in Roosendaal bekeken worden. Taran en de toverketel', spannende Disneytekenfilm blijft in de matinees van Casino Breda. De filmcyclus De Mooiste Italianen wordt in het Bredase Filmhuis Concordia afgesloten met 'Queimada' van Gillo Ponte- corvo (vanavond en morgen) en 'I Pugni in Tasca' van Marco Bellocchio (31 augustus en 2 september!. In de eerste speelt Marlon Brando een 19e eeuwse agent van Engeland, die op een Caraïbisch eiland een slavenop stand forceert om het Portugese suikermonopolie te breken. Spannend koloniaal drama. 'I Pugni in Tasca' uit 1965 biedt een grotesk en luguber portret van het Italiaanse familieleven. Op donderdag 3 september gaat 'Giovanni Penzasensiere' van Marco Colli (tot en met 9 september) draaien. Een sprookjesachtige kome die over een argeloze telg uit een eeuwenoud adellijk, Romeins geslacht, die zich laat uitbuiten door zijn om geving.

de Stem | 1987 | | pagina 21