HULSTER RAADSLEDEN BLOMMAERT EN MARTENS TEGEN 50% GOEDKOPER B EN W r r Zitting kar s« goed als '/.-Vlaanderen vrijstellen van Belgische tol' neelemans Echtpaar geeft alles op voor wereldreis Sluis kiesl het Hans1 Onvriendelijkheden in raad Aardenburg Vijf weke oplossen i Kunstkaravaan volgende week op bezoek in Axel POLITIERAPPORT DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 t22 HULST - De Hulster gemeenteraad is gisteren akkoord gegaan met de nieuwe opzet van de Stichting Gemeenschapswerk. PASFOTO'S DIRECT KLAAR! ook zonder sticker gratis ontwikkeld! KLEURENFOTO'S Originele VW en Audi ruildelen tot en 1 jaar garantie. Schuttersfeest in St.-Jansteen Nu of nooit Moesson Pensionnetjes Prikken Vragen Afrika PLAATSELIJK NIEUWS Absdale Clinge Hulst Kloosterzande Ossenisse IpESTEM VAN TERNEUZEN - De nd perspektief Terneuz prostitutievraagstuk stad van Terneuzen ven kan in de prullei van Terneuzen zijn ni ook maar een letter i men. Hartinfarct in de auto Diefstal deurbellen VAN RIE: STOOT ONDER GORDB Belazerd L. Mangnus: Hontenisse onderhoudt groen slecht Vernielingen ÉN VERDAOT Astburg Slechts één Van onze verslaggever AXEL - Als een gezamen lijk protest van de Zeeuws- Vlaamse gemeenten bij het Belgisch parlement de in voering van een autovignet niet kan voorkomen, moet de streek volgens de Axelse burgemeester A. Hack pro beren vrijstelling te krijgen van de tolplannen van de zuiderburen. Hack zei dit gisteravond tij dens de raadsvergadering in een reactie op een opmerking van PvdA'ster P. Langendoen- Baetslé, die B en W in navol ging van de PvdA in Hulst op riep te werken aan een geza menlijk protest. De gevolgen voor Zeeuwsch- Vlaanderen zouden te zwaar zijn en bovendien is de tol in strijd met Europese afspraken, vindt de PvdA. A. van Ham (CDA) vond het betoog van de PvdA maar flau wekul. „Zevenhonderdvijftig frank, als dat een financiële aderlating is voor iemand die autorijdt, koop dan 'n paar liter benzine minder", zei hij. Bo vendien hebben de Belgen het volste recht tol in te voeren, want zij hebben veel meer doorgaand verkeer te verwer ken dan wij, eindigde hij zijn betoog. Dat schoot Hack in het ver keerde keelsgat. „Dat zouden de Duitsers dan ook kunnen zeggen", reageerde hij. Hij zegde toe het onderwerp tij dens de vergadering van de ge zamenlijke colleges op 10 sep tember ter sprake te brengen. Van Harn was ook de enige die protesteerde tegen de subsi dieweigering aan de Primaire Beroepsgerichte Volwassenen educatie (PBVE) in Zeeuwsch- Vlaanderen. De gemeente kan al zo weinig doen voor de werkgelegenheid, en als het Rijk dan een taak laat liggen, kan de gemeente best eens bij springen, vond hij. Wethouder van onderwijs J. van Schaik zei de PBVE een prima initiatief te vinden, maar niet te snel te willen zeggen dat Axel in dit soort gevallen de portemonnee moet openen. Eerder noemde het college het toekennen van subsidie 'een gevaarlijk prece dent'. B en W gaan aan het bestuur van de bibliotheek een onder- houdsplanning en -rapportage vragen. Dit naar aanleiding van opmerkingen van T. Mar- teijn (WD) en J. Jongepier (PvdA). Zij zetten vraagtekens bij het overhevelen van de helft van een onderhoudsoverschot van ƒ20.000 gulden naar een onderhoudsfonds van de bieb. De gemeente geeft immers sub sidie, en de twee raadsleden vroegen zich af of die nog wel nodig is. Voorlopig geven B en W 10.000 minder aan de bieb en pas als het bestuur aantoont dat het fonds nodig is vult het college het bedrag weer aan. 'Nieuw' Opbouwwerk mag Dat betekent dat volgend jaar 115.000 gulden aan subsi die wordt bezuinigd en dat er bij de stichting in plaats van een 'opbouwwerker' een functie van 'activiteitenbe geleider' geschapen wordt. Het betekent meteen dat het stichtingsbestuur directeur C. van Leuven op straat kan zetten. Enkel P. Blommaert (CDA) en B. Martens (PvdA) bleken te gen het voorstel. Zij vonden dat er in de hele kwestie nog te veel onduidelijkheden blijven. Met name gaat het dan om de hoogte van de wachtgelden die de gemeente aan Van Leuven zal moeten betalen en om de in vulling van de nieuwe taak van het Gemeenschapswerk. Die nieuwe taakstelling ont lokte instemmende woorden bij de meeste raadsleden. Dit tot enige verbazing van A. Houben (WD), die zich afvroeg of zijn collega's soms meer informatie hadden dan hij. Immers, nie mand weet nog wat die activi teitenbegeleider precies gaat doen. Dat moet nog uitgelegd worden in het reorganisatie plan dat de stichting gaat op stellen. P. Blommaert vond het 'vreemd' dat door B en W hele maal niet over de wachtgelden is gerept, totdat er in de krant over werd geschreven. Volgens hem zitten er in de brief die B en W daarover deze week haastig hebben geschreven te genstrijdigheden. Dat, wie er bij het Gemeenschapswerk ook buiten vliegt, de wachtgelden ongeveer hetzelfde zullen zijn, (ADVERTENTIES) kleur en zwart-wit Ook op zondagmiddag Uw fotorolletje U betaalt alleen de toto's v.a. 79 cent voor 10 uur gebracht om 5 uur klaar. Bierkaaistraat 10 Hulst tel. 01140-13084 \2osVoet ES<© ®jï SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS J »»»»-»»>»>»>»»>»»■>»»»»>» 56 U2A >7 betwijfelde Blommaert. Hij hield het college voor dat het bij het ontslag van Van Leuven wellicht niet bij vier ton zal blijven, maar dat het eerder de richting van zeven ton zal uit draaien. Bovendien, zo meende hij, als in plaats van Van Leu ven een ander de laan uitge stuurd zou worden, zijn de wachtgeldverplichtingen mini maal. Twijfels had Blommaert ook of de Welzijnswet wel is nage leefd. Die bepaalt dat bij even tuele ontslagen bij door de ge meente gesubsidieerde wel zij nsinstellingen het gemeente bestuur moet overleggen met de vakbond. Dat is, zo weten goedingelichte bronnen, niet gebeurd. B. Martens zei niet in de be wering van zijn partijgenoot wethouder P. Weemaes te gelo ven dat de samenleving nu wel is opgebouwd en dat er andere taken liggen voor het Gemeen schapswerk. Hij suggereerde dat door B en W met harde hand op het stichtingsbestuur is ingepraat. „Waarom bezuini gen beginnen bij Gemeen schapswerk", vroeg Martens zich af. „Waarom niet op bij voorbeeld de gazons in villa wijken? Dit is een rechts bezui nigingsbeleid". „Welnee", meende Weemaes, „dit is juist een links bezuinigingsbeleid. Met dit voorstel helpen we een instelling te overleven". Ook H. Vercauteren bleek nogal wat bedenkingen te heb ben. Ook bij hem ging het er niet in dat de wachtgelden om het even zullen blijven. Hij vond dat B en W in de hele kwestie onzorgvuldig hebben gehandeld, maar hij tilde daar toch niet zo zwaar aan dat hij tegen stemde. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Tradi tiegetrouw houdt de schut tersvereniging St.-Jan uit Sint-Jansteen zaterdag 29 augustus de Wilhelmina- schieting. 's Morgens is er op de staande wippen een blokvogelschieting en 's middags een gewone schie ting. De ochtendschieting duurt van 10.30 tot 13.30 uur, de middag- schieting van 15.00 tot 19.00 uur. Tijdens de Wilhelminaschie- ting wordt meteen ook het 20- jarig lidmaatschap van schut ter W. Boussen gevierd. De ju bilaris wordt in de bloemetjes gezet. Van onze verslaggever AXEL - De Karavaan, het initiatief van een groep Zeeuwse kunstenaars tot redding van het blad Mooie Moeite, komt woensdag 2 september naar Axel. Op het Szydlowskiplein zijn dan verschillende acts te zien. Om 15.00 uur begint daar een voorstelling van Rijn en Trijn, de Stich ting tot behoud van Roodkapje en de Boze Wolf. Daarna treedt poppentheater Parabel aan, gevolgd door Wouter Idema. Om 16.45 uur zijn de Call-Boys aan de beurt. Zilte Zwing, de jazzconnection en het Flup en Ju Bedrijf besluiten on de avonduren het pro gramma van het reizende kunstcircus. Er is inmiddels een nieuwe redactie bij Mooie Moeite, die in ok tober weer een nummer wil uitbrengen. Maandelijks zou er een Uit-Agenda moeten komen in een oplage van 10.000 exemplaren en een kunstmagazine dat ieder kwartaal in een oplage van 1000 stuks verschijnt. De acquisitie van advertenties verloopt volgens Mooie Moeite voorspoedig, zodat de vooruitzichten veelbelovend zijn. f IN DE tijd dat Zeeland nog zomers kende was Frank Faas (27) bijna naar Australië vertrok ken. Maar op het hete Cadzandse strand stak Amor er op het nippertje een stokje voor. Het tic ket dat hij al op zak had werd een trouwboekje. Het vliegtuig een huwe lijksbootje. Toen Frank en Sandra Mangnus (24) elkaar ruim vijf jaar ge leden het jawoord' gaven beloofden ze elkaar ech ter niet alleen eeuwige trouw, maar ook een we reldreis. Door Eugene Verstraeten HULST - De belofte wordt ingelost. Volgende week gaan Frank en Sandra Faas voor min stens een jaar op pad door Azië. Hun banen hebben ze opgezegd. Hun huis en auto verkocht. Alles wat ze bezitten van de hand gedaan. Wat rest zijn een paar foto-albums en en kele spulletjes waaraan ze gehecht zijn. Familie, vrienden en colle ga's reageren verschillend. Sommigen zijn vol bewonde ring dat ze zo'n stap durven zetten. Anderen verklaren het Hulster echtpaar voor stapelgek. Twee jaar geleden al ston den ze op het punt hun kof fers te pakken. Maar na wat overpeinzingen ging het niet door. „Financieel zagen we het nog niet zitten. Eigenlijk waren we er ook nog niet aan toe. Maar de drang is geble ven. Nog sterker geworden. Nu moet het gebeuren", we ten Sandra en Frank. „Dat voel je. Je gaat je hech ten aan je plekje, je huis. Het is nu of nooit, hebben we te gen elkaar gezegd. Als we nu niet gaan, gaan we niet meer". Die dag in mei zegde Sandra haar baan als admi nistratief medewerkster bij De Stem op en nam Frank ontslag als buschauffeur bij de ZWN. Een daarop volgend verjaardagsfeestje werd meteen verknald, toen het tweetal in een gezellig fami lie-onderonsje het nieuws vertelde. „Alsof er een bom in de kamer viel". Het aan vankelijke onbegrip is nu wat gezakt. „Dat heeft lang geduurd. Pas nu wil mijn moeder weten waar we eigenlijk naar toe gaan", zegt Sandra. Dat weten de twee zelf overi gens ook nog niet zo lang. Uiteindelijk is voor Azië ge kozen. Niet het gemakke lijkst te bereizen werelddeel, maar wel het gebied dat hen het meeste trekt. Volgende week stappen ze op de bus richting Griekenland, met als enige bagage een rugzak, slaapzak en een matje. Na een maandje rondtrekken maken ze de oversteek naar Turkije. Weer een maand la ter pakken ze het vliegtuig naar India. „Daar hopen we net na de moesson aan te ko men, want in de regentijd zit je daar ook maar te koeke loeren". Het vervolg van de route staat slechts vaagjes vast. Frank en Sandra reizen vol gens het klimaat. „We bekij ken ter plaatse hoe het weer Sandra en Frank: 't Was nu of nooit' eruit ziet en dan pas regelen ook de hele papierwinkel van visums en dergelijke". Behalve een rondreis door India staan op het lijstje in ieder geval trektochten door Nepal, door het hooggebergte van Tibet en bezoeken aan Thailand, Birma, Maleisië, Indonesië, Hong Kong en Ja pan. De reis gaat voorname lijk te voet en met plaatse lijke openbaar vervoer. De rit met krakkemikkige bus sen en treintjes is, zo weten ze van andere reizigers, al een avontuur op zich. Verder geen luxe-hotels voor over nachtingen, maar eenvou dige pensionnetjes. „Nee, niet onder de blote hemel. Want voor je het weet heb je een klap op je kop te pakken en zijn ze er met al je spulletjes vandoor". Uiteindelijk wil het twee tal in Peking aankomen en daar proberen een visum te bemachtigen voor Mongolië. Met de Trans-Siberische spoorlijn gaat het dan ver volgens dwars door Rusland naar Moskou en Leningrad en uiteindelijk weer richting Nederland. De voorbereiding is, zo vin den ze zelf, nogal kort ge weest. Die bestond voorna melijk uit het doorworstelen van stapels boeken en een aantal pijnlijke prikken. Te gen de meest uiteenlopende ziektes die ze onderweg kun nen oplopen. Daarnaast is het zaak de rugzak zo uitgekiend moge lijk in te pakken. Ieder een broek en wat sokken, drie shirtjes voor z'n tweeën en een uitgebreide apotheek met heel wat pillen, poedertjes en paardemiddeltjes tegen al lerlei kwalen en beten. Uiter aard ook een fotocamera en ieder een eigen dagboek. „Dat is eigenlijk alles". Dat ze straks duizenden meters hoog door de Hima laya willen trekken, terwijl ze een heuse berg alleen nog maar van op een afstandje hebben gezien, schrikt hen niet af. „We doen het op het gemak. Het is geen expeditie, geen prestatietocht. Wij wil len gewoon zoveel mogelijk zien en genieten. Van de lan den, de cultuur, de mensen. Daar zijn we echt heel be nieuwd naar". Veel praktische tips heb ben Frank en Sandra opge daan tijdens gesprekken met mensen door heel Nederland die al eerder een dergelijke reis hebben gemaakt. „We hadden er geen idee van dat er zoveel mensen zijn die zoiets ondernemen. Daar zijn we pas de afgelopen maan den achtergekomen. Wat wij gaan doen is eigenlijk niet echt iets bijzonders". Maar toch, alles opgeven en de deur achter je dichttrek ken. Dat roept vragen op in de omgeving. „Soms meer dan we kunnen beantwoor den. We weten zelf nog niet precies hoe het allemaal zal uitpakken". En dan zijn er ook die er helemaal met hun pet niet bij kunnen. „Als jul lie terug zijn, wat ga je dan doen, je hebt geen baan geen huis, geen spulletjes, niks meer", zeggen ze dan. „Als we thuis blijven kan er toch ook van alles gebeuren", stelt Frank nuchter. „Bovendien geeft het een vrij gevoel als je niks achterlaat. Ik denk dat we, als terug zijn, het luxe leventje waaraan wij in Nederland gewend zijn, veel - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER meer zullen waarderen. Dat het allemaal niet zo vanzelf sprekend is als we vaak den ken". De echte doemdenkers ge loven er zelfs nu nog niets van. „Er zijn mensen die den ken dat we over een maandje alweer vol heimwee in Hulst op de stoep staan. Maar die zitten er goed naast. Wij zijn vastbesloten om door te zet ten. Tenzij er natuurlijk iets gebeurt waardoor we terug moeten, zien ze ons pas over minstens een jaar weer te rug". Veel tijd om dan weer aan Nederland te wennen krijgt het Hulster tweetal trouwens niet. Want nu staat al vast dat ze in het najaar van 1989 opnieuw de deur achter zich dichttrekken. Dan om samen met een vriend per terrein wagen een half jaar door Afrika te trekken. „Vandaar dat we nu hooguit anderhalf jaar kunnen wegblijven. Want anders blijft er geen tijd over voor de voorberei ding". Sandra en Frank sluiten het komend jaar het thuis front overigens niet helemaal buiten. In de rugzak is een plekje gereserveerd voor een piepkleine wereldontvanger. Daarmee hopen ze dagelijks de Wereldomroep uit de ether te kunnen plukken. Niet alleen om de onwikke- lingen in Nederland en de wereld te volgen, maar vooral ook voor als de nood aan de man komt. „Als er on verhoopt thuis iets gebeurt, dan kan de familie ons via de Wereldomroep bereiken. En dat is toch een geruststellend idee". Niet in het minst uiter aard voor de thuisblijvers, die toch al gemengde gevoe lens hebben over de tocht. KERMISBAL - In de buurt schap Absdale wordt ter gele genheid van de polderkermis op zaterdag 29 augustus een groot bal gehouden. Dat ge beurt in de feesttent aan de Tolweg, vanaf 20.30 uur. BINGO - In de kantine op re creatiecentrum De Vogel wordt zaterdag 29 augustus een bingo-avond gehouden. Aanvang acht uur. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 29 augustus vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. BENOEMING - De Katho lieke Bond voor Ouderen af deling Clinge heeft tijdens de bestuursvergadering Edgard van der Heyden benoemd tot penningmeester. DANSEN - Dansclub Fla- minga houdt zaterdag in ge meenschapshuis Malpertuus een open dansavond. Hieraan wordt meegewerkt door dansschool Rose de Leyn uit Brugge. De avond begint om negen uur. EXCURSIE - De Oudheid kundige Kring De Vier Am bachten houdt zaterdag 5 sep tember een excursie naar de kathedraal in Den Bosch en net kasteel Ammerzrxfe Beide bouwwerken zijn nii lang geleden gerestaureen De deelnemende leden m» ten al vroeg uit de veren wai om 6.45 uur vertrekt de bi uit Axel en een kwartier lat< uit Hulst. Rond 20 uur vei wacht men weer thuis te zijn HENGELEN - Aan de clui wedstrijd van zeelhengelve eniging De Vogel namen personen deel. Er werd gevj aan het oude gemaal bij dorp. Uitslag: 1. J. van He« Kloosterzande 2777 punten; J. van Hoye, Graauw 2706;' J. Boeding, Kloosterzam 2018; 4. H. Jonkheijm, Kloo terzande 1923; 5. mevrot Mannaert, Terhole 1782; pij mevrouw Van de Vel; Sluiskil met 1239 punten. GAAIBOLLING - Aan gaaibolling van gaaibolcli De Dwarsliggers op camp» de Zeemeeuw deden 46 nen mee. Uitslag: hoge Maria van de Velde, Kruit ke, linker zij vogel: Peter Rn tier, Ossenisse, rechter zijv; gel: Alice de Corte, Si Niklaas, meeste kleine vogs (7 stuks): Werner Dhondt,; naai KAARTCLUB - Kaartcli Ons Vermaak pakt na de» kantie op zaterdag 29 augu tus de draad weer op met 7e ronde van de clubcompel tie. Aanvang 10.30 uur in Verenigingsgebouw. Gee Van onze verslaggever Dat betekent onder med neuzen geen vaste plaats Van onze correspondent SLUIS - Er was gisteren heel wat overtuigingskrac Fossé nodig om Hans Wieg In het nieuwe plan Oost moeten een plein en een stra: van een naam voorzien wordt en het college kwam met h voorstel van de Jan Brugmar straat en het Hans Wiegelpleii GOES - De 80-jarige .J. Berks uit Goes werd gistermorgen toen hij met zijn personen auto over de Ringbaan-west in zijn woonplaats reed ge troffen door een hartinfarct. De man overleed. De heer Berks, een 'bekende' Goese- naar, was in vroeger jaren zeer actief bij het organiseren van tal van evenementen. Ook was hij een tijdlang voorzitter van de voetbalver eniging Goes. HULST - Een twaalftal woners in de Hulster Den Dullaert heeft gisten bij de plaatselijke politie gifte gedaan van diefstal hun aan de voordeur tigde deurbel. Dat moet zijn gebeurd nacht van woensdag op derdag. In alle gevallen volgens de politie sprake 'deskundige' verwijden van de bel. Eerstgenoemde kreeg vrij vit de goedkeuring van de raad, werd wel het woord 'pater' voor gezet, omdat deze man a dusdanig had geopereerd in d Middeleeuwen te Sluis. Wiegel lag moeilijker, mr name bij D66 en het CDA, di van mening waren dat het no iai vroe§ was om 6611 Pkin naa 1,^ Wiegel te noemen. Het amen dement van Wiegel destijds de Tweede Kamer heeft Slui voor de herindeling behoed e juist daarom vond Du Foss dat hij in Sluis moet blijve voortleven. Zijn pleidooi was vurig. Des ondanks wilde H. Masclee l- stemming, na een langdu rige warrige discussie. Met vie Van onze correspondent AARDENBURG - De Aardenburgse raad verliep gi: avond op sommige momenten zeer onvriendelijk. Vooral H. van Rie (D66), nam het college, en dan met name burgemeester Jongmans, op de korrel. Hij kon weinig vrede hebben met de gang van zaken omtrent de eigendomsover dracht van de school in Eede en de uitspraken van de heer Jongmans aangaande commis sievergaderingen. Ook wethouder J. de Ridder en raadslid R. van de Wijnckel kwamen nog even met elkaar in aanvaring. Van Rie voelde zich belazerd door burgemeester Jongmans en wethouder A. Keijmel. „Steeds heb ik naar de eigen domsoverdracht gevraagd. Nu blijkt, dat het plotseling in be handeling is. Er moet niet ach ter de rug gewerkt worden en afspraken dienen te worden nagekomen". Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het openbaar groen in de ge meente Hontenisse ligt er verwaarloosd bij. Dat is de mening van raadslid L. Mangnus (eigen lijst). Tijdens de raadsvergadering wees hij erop dat er niet alleen aan plantsoenen en straten van alles mankeert, maar dat het gras zelfs groeit in de goten van de technische dienst te Vogel waarde. Wethouder J. Joossen gaf toe dat het er allemaal niet zo bij ligt als wel zou moeten. Maar hij had er een goede verklaring voor. Ten eerste de hevige re genval die de onkruidbestrij- ding zeer bemoeilijkt heeft en ten tweede het feit dat de tech nische dienst al geruime tijd twee mensen moet missen. De wethouder kondigde aan dat hij voor volgend jaar een apart potje op de begroting ge reserveerd wil zien om derge lijke situaties op te kunnen vangen. kwal He Ook de uitspraak in van burgemeester Jongmsf dat er geen standpunten m den ingenomen tijdens missievergaderingen, kon in ogen van Van Rie geen vinden. „Dit vind ik een zaak", zo zei Van Rie. „ErW den wel degelijk standpunt ingenomen, zeker door mij moet dan namen noemen niet de commissie in totalits dat is een stoot onder de del". Volgens de heer Joi mans moest Van Rie zich ongerust maken, en is er ai gaande de overdracht sled van gedachten gewisseld.' de uitlatingen betreft beweer hij, dat het niet innemen standpunten Van Rie niet kwalijk kan worden men. „Het was niet zo aldus Jongmans tenslotte. Fan onze correspondente ;ista MIDDELBURG - Een fami norig jaar in Vlissingen tot nannen (beiden met een g de henhuis moesten worden be Hi net wj ten i langt De fractie Gemeentebelang wees op de talrijke vernie# gen bij de Hof van Eede. over zal spoedig een g volgen. Verder had de fi nogal wat vragen over la pende zaken. Wethouder Ridder bekende, dat het colli rei in gebreke was gebleven bij1 nel verdere onderzoek naar kat* televisie, maar zegde tevens' het onderzoek op te starï Ook het voorstel van Gerot* tebelangen om een ver® wenscommissie in het k' voor de in verband met vingen tussen college en tarie-personeel werd door burgemeester ontraden, iedere organisatie is er eens wat", antwoordde hij- Een antwoord van we' der De Ridder omtrent de merking van deze fractie, het college werkt als een - met terugtraprem, leidde een kleine aanvaring. „Ef! weieens colleges geweest «iet voortvarend waren. Bij duurt het wat langer", aldus Ridder. „Snelle besluiten, die veel geld hebben gekost, het carillon 165.000 en ontslagen ambtenaar 1# Ik weet niet waar u het v mee bent". De heer R. van Wijnckel (CDA) reageerde boos. „Dit zijn flauwe kingen. De wethouder n deze manier zijn eigen verdedigen, omdat hij zelf beleid heeft". ca Donderdag stonden de twe veroorzakers van dit 'zwaar li chamelijk letsel' voor de poli tierechter in Middelburg, waa Je mannen (de 22-jarige S. H uit Rotterdam en de 25-jarig Vlissinger J. I.) veroordeelc werden tot een gevangenisstra van vijf weken, waarvan twe< weken voorwaardelijk. Die avond rond half ach was het tweetal naar de Vlis- singse flat getogen om er en kele familieleden 'tot de orde te roepen. Een oom en een nee: probeerden de mannen voor de Hat tegen te houden, waarna H •erst met een mes had gedreigc er vervolgens op los te slaar t een 'houten balk', die, zc 'erklaarde hij later, altijd in de tofferbak van zijn auto lag als "teun voor de klep. Beide slachtoffers weerden j® Iklappen af met de armen, ®dat eerst de oom (geslagen loor H.) en later de neef (die dezelfde balk door I. werd ■Werkt) tenslotte met gebro- armen moesten worden af- 'v°erd. Ook zouden de ver achten hun familieleden be- 'igd hebben met de dood en het ontvoeren van een 6- arig dochtertje. Een dergelijke 'oplossing' zefe 01,11 e gen net 'au onze correspondent re fchen die gisteren op de Oostburgse kantongere 1- Een absoluut diepterec !,?.Vljouw ff- V. moest zich ver '"u 14 december van het vor van Hoofdplaat naar Bres een sloot langs de Duivelshc senschudding op en ook een iiv. u f°nSen die naast mij zal l n handen. Ik gaf hem een tik van de weg." Zeer onverstai .uge weggedeelten glad waren, MQen, zo gaf officier van justiti F® een boete van 250 gulden nnf mr' Ef- de Mul was ook inform de eis. afel. fevr, leval 'eg _J' a 100.) er: te et ?ige

de Stem | 1987 | | pagina 10