'KOP OF STAART VOOR CORN BOYS WEINIG NIEUWS BIJ OOSTBURG 'GEWOON LEKKER VOETBALLEN BIJ SDO' HULSTERLOO ZIT IN DE LIFT) AARDENBURG IN DIEP DA PATR NIEUWE HANSWE DE STEM. TRAINER LEVIEN DIELEMAN WEET HET NOG NIET: HUBERT RENr VIERDE KUS Jt SAS VAN GENT - Na een zwak begin eindigde Corn Boys nog opmerkelijk hoog in de eerste klas afdeling Zeeland. Vooral door een sterke serie wedstrijden net voor de winterstop en een sterke reeks aan het eind van de competitie kon Corn Boys zich nog in de sub-top nestelen. k-HEERENHOEK - Patrijs Kan met vertrouwen het kt Loet zien. Dat is de menil I broers Hubert en Camiel [pectievelijk als spits en Ibruikbare krachten zijn in Leester Adrie Raas. PAGINA ZEELAND DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 De vraag is op zijn plaats of de Sasse formatie opnieuw tot een dergelijke prestatie in staat is, nu de twee beste spelers, Frank Hemelsoet en Hans Roegiers, geen deel meer uitmaken van de selectie. Frank Hemelsoet, die aan een ijzersterk seizoen bezig was bij Corn Boys, zag meer in een sportieve verbetering en ver trok naar Hoek. Hans Roegiers zal wegens studie niet van de partij zijn. Corn boys-trainer Levien Dieleman, geconfron teerd met die aderlatingen, zegt daarover: „Voor een clubje als Corn Boys is dat een kleine ramp. We moeten eerlijk zijn, die jongens hadden een niet te onderschatten inbreng. Vooral Frank Hemelsoet was aan een sterk seizoen bezig. Maar je kunt de zaak niet terugdraaien en we zullen zonder die spelers verder moeten," stelt hij nuch ter. Corn Boys raakt twee spelers kwijt en krijgt geen aanwas van buitenaf. „Alleen uit de jeugd komt Ramon Elisabeth door. Dat is een voetballer die in de toekomst mogelijk zijn stempel op de ploeg moet kun nen drukken. Nu zal die jongen nog hoofdzakelijk gestuurd moeten worden. En dan is Er- win Faas op de weg terug na enkele seizoenen blessureleed, al ziet het er naar uit dat dat nog even op zich laat wachten." Toch gaat Levien Dieleman niet bij de pakken neerzitten, al realiseert hij zich, beter dan wie ook, dat het wel eeris een moeilijk seizoen zou kunnen worden. „Als ik de slotafse van de vorige competitie in ogen schouw neem, dan lijkt het dat we niet moeten wanhopen. Toen pakten we uit vijf wed strijden negen punten. En dat met een elftal zonder Hans Roegiers en Frank Hemelsoet. Dus het kan wel. Natuurlijk weet ik ook, dat de slotfase van de competitie geen graadmeter is, omdat je tegen ploegen uit komt die niets meer te winnen of te verliezen hebben en dus niet gemotiveerd zijn. Maar bij die vijf wedstrijden hoorden ook de duels tegen RIA en Zeelandia. RIA ver keerde toen nog in degradatie- zorgen en vocht dus voor zijn laatste kansen en Zeelandia kon theoretisch gezien nog kampioen worden. Dus globaal gezien hebben wij het toen niet slecht gedaan. Dat is natuurlijk geen garantie om deze compe titie zorgenvrij tegemoet te gaan. Ik weet het eigenlijk niet. We kunnen aan de top meespe len, maar ook in de positie van RIA terecht komen en moeten knokken tegen degradatie. Met deze groep denk ik, is het een kwestie van alles of niets. Gaan we goed van start en blijven we gevrijwaard van blessures, want we hebben nu een smalle basis, dan heb ik er het volste vertrouwen in. Ko men we echter direct in de hoek waar de klappen vallen, dan krijgen we het moeilijk." Levien Dieleman heeft het best naar zijn zin bij Corn Boys, alleen vindt hij dat er net een fractie te weinig bezieling uitgaat van de bestuurlijke lei ding. „Er zou wat meer inspira tie moeten zijn, die overslaat op de rest van de vereniging." Levien Dieleman:Het kan met Corn Boys alle kanten uit in het ko mende seizoen. - foto de stem/ben steffen Over kanshebbers in de eerste kend worden, alleen al door het klas zegt hij: „Ik.zou geen uit-,feit.dat die clubs een. brede ba- gesproken favoriet aan kunnen sis hebben als grote vereniging wijzen. Zeeland Sport en Zee- en Jong Ambon is altijd een landia moeten tot de top gere- vraagteken." O OOSTBURG - Optimisme bij SV Oostburg, waar Rink de Houck ondanks zijn 23 jaar al aan zijn zevende seizoen in het keurkorps begint. Oostburg, dat dit jaar het feit her denkt dat de club 60 jaar bestaat, kon dit feit niet met een titel vieren. Wel werd voor de derde keer de afdelingsbeker in de rood zwarte prijzenkast geplaatst. „Voor de beker lukt het wel, maar we kennen nog teveel zwakke momenten om in de competitie een rol van beteke nis te spelen. Kijk, in de slot fase van de bekercompetitie schakelden we toch ploegen als Walcheren en Zeeland Sport uit en dat betekent dat we voor niemand bang moeten zijn. Het punt is echter dat we voor der gelijke duels tot in de vinger toppen gemotiveerd zijn en dat ontbreekt nog te vaak." Aan Jan de Lobel de taak om met dit gegeven in Oostburg af te rekenen. De Bressiaander die qua mentaliteit bij Bres- kens een toonbeeld was voor zijn maats, moet het enthou siasme over kunnen brengen op de wat gelaten Oostburgers. „Hij staat bekend als een 'harde' en ik mag dat wel," al dus De Houck. „Ik denk dat er voetballers genoeg rondlopen in Oostburg. Dat we al zo lang in die eerste klas rondhuppelen is gewoon een mentaliteits kwestie. Als we maar mee draaien, dan is het wel goed. Mijn instelling is dit niet. In een eerste klas, waarin de con ditie een hoofdfactor is, moet je steeds dat extra stapje meer doen. Dat lukte ons afgelopen seizoen bijvoorbeeld wel tegen een ploeg als Walcheren, dat overigens terecht kampioen werd, maar tegen een team als Kwadendamme ging dat niet." Er is trouwens weinig nieuws te melden in het Oost- burgse kamp. Niemand ver- LAMWAARDE - Rudie van Waterschoot beschouwt het voetballen zuiver als hobby. „Het is een uitlaatklep voor mij. Niets meer en niets minder. Zo fanatiek ben ik echt niet. Als ik om me heen kijk zie ik heel wat fana tiekere jongens rondlopen. Dat is me wel eens verweten, maar ik relativeer nogal ge makkelijk bepaalde dingen. Het is allemaal leuk. Dat moet het dan wel blijven. Drink graag een pintje. Als dat niet meer kan stop ik er maar mee," legt Van Water schoot uit, die al een aantal jaar een vaste stek in het eer ste van SDO'63 heeft ver overd. SDO uit Lamswaarde speelt nog steeds in de tweede klas van het zondagafde- lingsvoetbal. Vorig seizoen zat er niet meer in dan de derde plaats. „Ik was daar mee zeker tevreden. Je moet op je eigen niveau voetballen en ik denk dat we nog niet rijp waren voor de eerste klas. Misschien dat we dit sei zoen eens een rol van beteke nis kunnen meespelen voor de hoogste plaats. Promoveren wordt voor sommige jongens echt noodzaak. Zij voetballen al weer zo lang in deze klas. Aan inzet zal het niet liggen. Vorig seizoen was die er ook, maar in de thuiswedstrijden tieten we het soms lelijk af weten. Hoe dat precies komt weet ik niet. Misschien nemen we het te gemakkelijk op te gen de mindere tegenstan ders. Als we tegen een topper moeten spelen hoeft niemand ons op te peppen. Meestal le veren we dan een prima pres tatie. Hopelijk zal die tendens omslaan, want als je aan de kop mee wilt draaien mag je je niet al teveel misstappen veroorloven," aldus Van Wa terschoot, die zeker niet op z'n mondje is gevallen en soms graag in discussie gaat met de trainer over bepaalde spelop vattingen. „Ik vind dat dat moet kun nen. Maar het moet niet zo zijn dat de trainer niets te vertellen heeft. Paul Kouijzer was voor Lamswaarde een prima trainer. Hem opvolgen is erg moeilijk. Hij speelde duidelijk in op de behoefte bij de club. Niet alleen renpaar den van ons maken. Dat gaat niet. Wel wat condiitie kwe ken, maar niet alleen lopen en nog eens lopen. Wij willen graag voetballen. Dus trainen met de bal als het even kan. Onze nieuwe trainer ken ik eigenlijk niet. Kan er dus geen zinnig woord over ver tellen, maar de selectie heeft vertrouwen in Wilfried Bo- gaert," legt Van Waterschoot uit. De selectie van SDO heeft geen wijzigingen ondergaan. Er heerst de nodige rust in Lamswaarde en dat kan de resultaten ten goede komen. „Ik heb het hier naar mijn zin. De sfeer is goed en er wordt weinig gekankerd op elkaar. We kennen nu deze klas van haver tot gort. Dat kan in ons voordeel zijn. Techniek hebben we genoeg in onze bagage zitten. Het re sultaat zal er toch eens uit moeten rollen. Een must is het voor mij niet, want ho gerop spelen betekent niet al tijd dat je meer plezier in het voetbalspel krijgt. En daar draait het bij mij volledig om," ventileert Van Water schoot, die nu ook werkzaam is bij het assurantiekantoor van zijn vader. O Rudie van Waterschoot van SDO: Voetballen betekent een uitlaatklep voor mij. Ik ben niet zo fanatiek. - foto de stem/ben steffen trok, uitgezonderd dan trainer Wies van Avermaete, maar er kwam eveneens weinig binnen. Alleen Ko Mookhoek kon weer als lid worden binnengehaald. Een geroutineerde kracht, die met name in verdedigend op zicht een versterking kan bete kenen. Veertiger Herman van de Voorde kondigt immers al jaren aan dat hij in het eerste team spelen niet meer ziet zit ten. „Jammer," stelt De Houck, „want Herman is een uitste kende laatste man. Hij weet als geen ander een verdediging te organiseren, maar het is zijn keuze." Wat de jeugd betreft zit het al jaren goed in Oostburg. Ook nu staat er een aantal jon geren op de poort naar het eerst te bonken. Mike Jansen werd afgelopen seizoen zo nu en dan al ingepast, Edwin Spaans, Marco Tanghe en Carlo van de Broecke zijn jongens die ko mend seizoen aan het eerste kunnen ruiken. „De sprong van A-junioren naar het eerste lijkt in Oost burg echter vaak te groot. Als ik naar mijn eigen A-junioren- periode terugkijk, is daar ook bitter weinig van overgeble ven," stelt De Houck. Het blijft overigens voor de Oostburg- aanvoerder een rare klas, de eerste klas van de afdeling. „Als het de eerste vijf wed strijden klikt loopt het lekker. Wie had gedacht dat Schoon- dijke vorig seizoen zo goed zou meedoen en wie had vooraf Aardenburg degradatie voor speld? Daarom denk ik dat we ons niets aan moeten trekken van het feit dat we vorig sei zoen ook nog lang in de geva renzone verkeerden, maar ge woon met titelambities van start moeten gaan. Al geef ik Zeelandia en Schoondijke de grootste titelkansen." O NIEUW-NAMEN - „De verjonging heeft positief ge werkt. Als ik met dezelfde ploeg door was gegaan] dan zou de tweede promotieplaats misschien haal-1 baar zijn geweest, maar dan zou die promotie waar-i schijnlijk opnieuw van korte duur zijn geweest. Nu met de jeugd hebben we goed gespeeld en zijn we op' een vierde plaats geëindigd. Daarmee is de basis ge legd voor de toekomst," zegt Hulsterloo-trainer Eöjj de Witte, die aan zijn vijfde seizoen bij Hulsterlo be- gint. „Ik heb het nog steeds naar mijn zin hier. Vooral door het geslaagde inpassen van de jeugd ontstond de stimu lans om door te gaan. Dat inpassen gaat niet zonder slag of stoot. Gevestigde namen moesten wijken en dan stuit je al snel op weer stand. Doordat het bestuur, dat waardeer ik ten zeerste, volledig achter me bleef staan, kon ik mijn plannen uitvoeren." „We hebben een jong elf tal. Van de selectie van vijftien spelers zijn er ne gen bij die jonger zijn dan 19 jaar. Onze aanvalslinie bestaat uit twee 17-jarigen en een 16-jarige speler. Dat zegt genoeg. Het is een kwestie van groeien en daarom stemde die vierde plaats me tevreden. Vooral ook het feit dat we weer vrij regelmatig scoren en tot acceptabel aanvallend voetbal kwamen, zijn plus punten. De angst, het be houdende spelletje zoals dat hier vroeger gespeeld werd, hebben ze van zich afge gooid. Die jeugd en de hui dige spelopvatting bieden perspectief. Even was ik er bang voor dat we met deze jonge ploeg in de tweede klas in de problemen zou den komen, maar niets daarvan. We hebben onze partij flink meegeblazen." Vorig seizoen degra deerde Hulsterloo, na een jarenlange strijd, uit de eerste klas afdeling. Dat was voor Edy de Witte het sein om de j eugd volop kan sen te geven. Een gok die goed uitpakte en die hoopt geeft voor de komende NIEUW-NAMEN pa AARDENBURG - Aarden burg zit in een diep dal. Af gelopen seizoen duikelden de groen-zwarten van het sfeerrijke Burgemeester van Dongen-sportpak aan de Heerendreef naar de tweede klas van de afdeling. Een absoluut dieptepunt, maar men gaat bepaald niet bij de pakken neerzitten. „Het is nu eenmaal zo. We moeten niet blijven doorzeuren, maar ge woon de zaken aanpakken," al dus Ronald Buzeyn, die in de afgelopen meimaand als voet baller afscheid nam en nu het secretariaat van de club be heert, want ook op bestuurlijk vlak liep het vorig seizoen niet op rolletjes. Zaken die vaak sa mengaan. Naast Ronald Buzeyn zag men ook spits Mario de Vreeze vertrekken. De man die afgelo pen seizoen voor de doelpunten zorgde gaat naar het Belgische Ertvelde. Ook Frans Quataert heeft Aardenburg vaarwel ge zegd. Hij is werkzaam in Zoe- termeer en zag het voetballen bij Aardenburg niet meer zit ten. De vierde man die vertrok is Ronald Veraart. Hij zette er overigens na wat onenigheid met trainer Begijn al een poosje terug een punt achter en gaat komend seizoen de kleu ren van Hoofdplaat verdedi gen. Dit alles betekent dat Aar denburg kan uithuilen en op nieuw beginnen. Door het weg vallen van eerdergenoemde pionnen is er een enorm brok routine uit het elftal verdwe nen en kan de jeugd zijn waarde bewijzen, want jeugd heeft Aardenburg ongetwij feld. Vaak kon men het niet op brengen in de wachtkamer te zitten. Dit alles onder de bezie lende leiding van Rudi Veraart, de 39-jarige IJzendijkenaar, bezeten van het voetbal en na 19 jaar in het eerste van IJzen- dijke, afgelopen twee jaar als trainer werkzaam als tweede man bij Breskens. Hij barst van de ambitie en ging toen het contract was ge tekend, indien mogelijk, zijn licht opsteken bij zijn nieuwe club. „Ze maakten op mij een uitstekende indruk. Fysiek wellicht wat tekortkomingen, maar qua voetbal weinig pro blemen. Het talent zit er, maar er zal gewerkt moeten worden en als ze dat doen ben ik niet bang. Een probleem is zeker dat we met een jeugdig team de I Hubert, die vorig seizoen met ac: Las bij zijn club, stelt vast dat Pi Jtatief goede selectie beschikt. Eerl Ifjge keer in de top mee te draaiel Igens hem. patrij zen finishte vorig seizoen gc ijls tweede in de vierde klas tijk! van de KNVB en bleek goed hebl opgewassen te zijn tegen de in irigl hoofdzaak Brabantse clubs, leefjj ,De tweede plek die we bereik en is voor velen in de naaste omgeving toch wel verrassend geweest," weet Hubert Rent meester te melden. „Voor de start van de competitie werd nogl namelijk nogal eens opge- kratj merkt, dat Patrijzen het zwaar zou krijgen. De algemene opi nie was, dat Brabantse clubs kwalitatief gezien wat hoger moesten worden aangeslagen |dan Zeeuwse verenigingen." Camiel Rentmeester doet |dan ook uit de doeken: „Maar met die instelling zijn wij ech ter nooit aan het karwei begon nen. Bij ons wordt elke tegen stander onbevangen tegemoet getreden. Dat wordt ons trou wens wel ingeprent door onze [trainer Adrie Raas. Die weet ons mentaal altijd lekker op te [peppen. Raas heeft bij ons ook [een verjongingskuur doorge roerd in de selectie. En die is competitie. Edy de Witta „Ik heb er wel vertrouwaf in. Jammer is het dan os keeper Jean-Pierre de KeyJ zer naar Clinge is j Een jaar te vroeg denk ik| want nu moet hij concu ren met Siefried van i Berg, die aanvankelij] naar België zou gaan. ons had hij nog een j: kunnen rijpen. Het betej kent wel dat we nu i een andere doelman opzi moeten en dan zullen i automatisch, zo vermoed il(| in België terecht komen. Voor het overige onze selectie compleet. I gaat niemand weg ene komt niemand bij, waaraf ik weet dat die een serieua aanspraak maakt op dest lectie. Dat hoeft ook nietdi| reet, want in deze groept* ik veel vertrouwen zit veel talent in. Dat tel1 ben we niet alleen in de all gelopen competitie bewej zen, maar ook door toernooi van Groot-Hui met deelname van Cling! HW'24, STEEN Graauw, te winnen. Zondd overdreven optimisme dirl ik te stellen dat we ditseij zoen hoger moeten kui eindigen dan het vorige." wei in moeten. Ik had er kt een paar routiniers bij g den, maar ja, de feiten nu eenmaal. Ik hoop dat" de Croock, de enige dertig;' is overgebleven, bel» blijft, want anders is mijnt ste speler 21 jaar." Of Theo de Croock behou blijft is nog twijfelachtig runt een bloemisterij, heeft huis gekocht en heeft dus' genoeg. „Ik weet het nog Vorig jaar speelde ik 1 met de gedachte om te stof maar als de competitie W gaat er toch iets kriebelen hangt ook in grote mates' wat de nieuwe trainer au gels stelt. Ik ben nu ee® niet in staat om twee keer week te trainen." Veraart, kennis neme®! die uitspraak, stelt dat T® Croock ook met één keer] nen mee moet kunnen d» „Ik heb jaren zelf tegen, gespeeld. Een knappe voe Ier die ook met één keer tr» mee moet kunnen dra» Punt bij mij is dat de in moeten staan. Wel b® dat ik de jongens, en met' de jongeren, kan motive®" te trainen, want daar lig1 de basis van het res® maar hou me ten goede, Iers maken de trainer. niet willen, kun je nog tieus zijn, maar dan houd' op." HANSWEERT-Bij Hans- weertse Boys zullen er dit seizoen nogal wat nieuwe gezichten rondlopen. Niet meer beschikbaar waren: Peter Heijnsdijk (die voor Kruiningen gaat uitko men), John de Vos en Bram Kortlever (beiden naar Robur) en men raakte ook de jeugdige Gert-Jan van Zandvoort kwijt. Hij wil voorlopig liever als A-junior uitko men en vroeg daarom overschrijving aan naar Kapelle. „Er zijn dus bij ons nogal wat veranderingen op til," zegt aanvoerder Jack Back, die te vens deel uitmaakt van het bestuur van Hansweertse Boys. „Vooral het verlies van vrije verdediger Peter Heijnsdijk zal merkbaar zijn," is de mening van Jack Back, die zelf vorig seizoen als voorstopper acteerde en nu waarschijnlijk als libero zal gaan fungeren. „Overigens zitten we niet in zak en as over dat spelers- verlies," ventileert Back. „We denken een en ander aardig Ie kunnen opvangen, omdat er aanwinsten tegenover staan nami rug. 1 een t| prob rentij Jan meld! Sijbrl speelt Me branc keep waar make Borg dere gen het fians' roeertse Boys-aanvoerder Jack tie ik l j-fuyo-uunuuviuer JUCK helemaal zitten voor het kor

de Stem | 1987 | | pagina 26