de stems 'ALTIJD UITGAAN VAN ONZE EIGEN KRACHT EK DE HILIEN NEL VAN DE VELDE OPTIMISTISCH EEN BIJLAGE VAN DE STEM AAN HET BEGIN VAN DE VELDCOMPETITIES AMATEURVOETBAL, HOCKEY EN KORFBAL Afrika iinsterdai BENNY PEILAAT (BRESKENS): SLUISKIL - Drie jaar geleden stapte Gerard Dellaert van RIA over naar tweedeklasser Sluis kil. HOEK LONKT NAAR PLAATS IN EERSTE KLAS Tekst: Rinus de Doelder, Rien de Jonge, Fred Rabout, Hans Radt, Eddy de Schrijver, Peter Snelders en Rinus Verberkmoes Ad Pertijs Eindredactie: Ton Koomen. LE 10 - 21 u. we Hoeve - 13.30 u. g voor bejaarden. VOOR NIEMAND ONDERDOEN' lex Zwart Huls n Vlies I 7.15 en 20 u. Defence n. The name of the rose n Vlies II 17.15 u. 9 Oscars van ney. .30 u. Platoon, ■n Vlies III 7.15 en 20 u. Police iel 4. Room with a view. Ing 7.15 en 20 u. Lethal Amazing stories, •randt 7.15 en 20 u. The dark side of love. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 ,cht Molen - 13.30 u g voor bejaarden. NBURG sentemuseum - Laat ;euwse bodemvondsten sept.). Een daad waarvan hij nog geen moment spijt heeft. „Wij vormen als spelersgroep een hechte eenheid waar nie mand tussenkomt," stelt de Westdorpenaar resoluut aan de vooravond van de competitie. HOEK - „Dat ons beleid ge richt is op het behalen van een plaats in de eerste klas in of voor 1990, is bekend. We gaan er dan ook vanuit dat Hoek met de beste teams mee zal spelen," stelt Hoek-secretaresse Nel van de Velde in haar prognose. Een optimistische vooruit blik waaruit prestatiedrang spreekt. Dat Hoek onbevangen de toe komst tegemoet ziet, is niet zo verwonderlijk. Immers, het draaide de vorige competitie een prima seizoen. Eigenlijk boven verwachting met als ba sis een opportunistisch denken en handelen. Nel van de Velde: „Deze positieve instelling wil len wij handhaven. Daarbij is er een commissie in het leven geroepen die dit gaat onder steunen door allerlei activitei ten op poten te zetten. Drie man, Piet Dey, David Kasse en Ed van der Linden, zijn daar voor aangewezen." David, echtgenoot van de Nel van de Velde, de nijvere Hoek-secretaresse, is vol opti misme voor het nieuwe seizoen dat voor de deur staat. - foto de stem/ben steffen enorme progressie hebben meegemaakt. Het vertrek van de gebroeders Peter en Jan Ha melink wordt daardoor meer dan voortreffelijk opgevangen. Alleen het aanblijven van Marc van Vugt is bij dit kwar tet nog onzeker. „Gaat Mare naar de HEAO in Vlissingen studeren, dan blijft hij bij ons. Gaat hij ver der leren in Groningen, dan vertrekt hij samen met zijn ouders naar Assen. We hopen op het eerste," aldus Nel van de Velde, die na twee jaar secreta riaat gewend is geraakt aan de vraag naar 'meneer' als men de secretaris wil. Een misser die veelal even gevolgd wordt door een stilte. Een periode nodig om de rolverdeling door te hebben. Nel lacht daar alleen maar even om en vindt het niet nodig 'mevrouw' bij haar naam te la ten opnemen. „Bij de mannen staat er ook geen meneer voor," is haar repliek. En daar is geen speld tussen te krijgen. Een ander facet dat bij draagt aan het Hoek-opti- misme is de komst van Adriaan van Nieuwenhuize uit Krui- ningen, Gijs Lokhorst uit Ter- neuzen en Frank Hemelsoet uit Sas van Gent. Drie prima krachten om het verlies van spits Niek van den Houte - hij ging terug naar Kloetinge - te compenseren. Hoek heeft daar door een redelijke tot ruime se lectie. Zeker omdat naast de vier eerder genoemde jongeren, mannen als Nico Knol, Guido van Boom, Wilco Braafhart, Ad de Rijke, Jack Caluwé, Jan de Block, Martin Quataert, Jean- Pierre Hubregse, Onno Rib- bens en Loek Zegers nog tot de selectie behoren. Nel van de Velde hierover: „Op zich is dat een mooi geheel. Als club hadden we er toch nog graag een paar meer bij gehad. Helaas zijn we daarin niet ge slaagd. Enerzijds omdat men op teveel weerstand bij de eigen club stuitte en anderzijds om dat men de stap niet durfde te maken. Onbegrijpelijke zaken als we praten over vrij zijn en hogerop willen spelen." Wat de titelkandidaatuur betreft, blijft Nel van de Velde op de vlakte. „Het liefst zou ik Hoek dat zien worden, maar wie wil dat niet zeggen van zijn eigen club. Wie het uiteindelijk zal worden is koffiedik kijken. Eerst maar eens afwachten wat nieuwkomers als Altena, Kloe tinge, Oostkapelle en Wilhel- mina'26 gaan doen en hoe de vorige concurrenten tevoor schijn komen. Het enige dat ik kwijt wil is dat ik hoop en daar reken ik ook op, dat het Hoek goed gaat." O Hoek-secretaresse, wordt daarbij tevens teamleider en vaste maat van trainer Jacky Vandewalle. Een nieuwkomer in de plaats van coach Jan Dooms, die naar Terneuzense Boys verkast. Nel van de Velde over deze wisseling: „Zover ik weet gaat Jacky er hard tegen aan. Ik heb dus alle vertrou wen in een gunstig resultaat. Hoe lang het gaat duren voor dat alles op rolletjes zal lopen, is even afwachten. Veel zal daarbij afhangen van de eerste competitieresultaten. Zijn die goed, dan is de ban gebroken." Dat Hoek vol vertrouwen de nieuwe competitie ingaat, komt mede door het gegeven dat jonge knapen als Adrie Meyer, Arjan Tollenaar, Eddy Bree- poel en Marc van Vugt een BRESKENS - „Je moet altijd uitgaan van de eigen kracht. Dat is een gegeven om sport te bedrijven," stelt Benny Pilaat, de 30-jarige verdediger van Bres- kens. De Bressiaanders zijn na één jaar terug in de tweede klas en zijn samen met Sluiskil de vaandel dragers van het Zeeuws-Vlaamse zondagvoetbal. Met vrijwel dezelfde selec tie wordt aan een nieuw avontuur in de tweede klas begonnen. Breskens zag wel Henri Mookhoek naar Hoofdplaat vertrekken, maar de robuuste midden velder was Elfgelopen sei zoen nooit meer een vaste waarde, omdat hij wegens zijn werk als visser zelden de trainingen kon volgen. Daarnaast vertrok ook Wil lem van de Broecke, een man die in het verleden doelpunten aan de lopende band scoorde, maar de laat ste seizoenen zelden in de hoofdmacht te vinden was. Hij ging naar IJzendijke. Fred Meerman vertrok naar Vlissingen, maar ook hij was geen vaste waarde meer en de vierde man die Breskens de rug toekeerde was Dirk Geervliet, die zich in Schoondijke een basis plaats hoopt te verwerven. Geen grote aderlatingen dus en aangezien er niets bijkwam, blijft de kam- pioensploeg compleet onder leiding van Jaap van Maris, de oefenmeester die aan zijn tweede seizoen bij de withemden begint. Onze kerheid is er nog over doel man Rob Gruben, die tegen STEEN een beenbreuk op liep, maar hem kennende knokt hij terug, al voelt hij wel de hete adem van Pa trick Dobbelaar in zijn nek. Een doelman die het spelen van de tweede viool wel eens zou willen inruilen voor het betere werk. Wie weer wel van de partij is, is Benny Pielaat, die aan zijn vierde Bres- kens-seizoen begint. Dit, nadat hij in feite bij Hoofd plaat was afgeschreven. Hij gaat met optimisme de tweede klas binnea „We zijn met de komst van Johnny Livramento en Hans Ritico duidelijk ster ker dan de ploeg die twee jaar geleden degradeerde. Toen konden we aanval lend geen vuist maken en daar lag volgens mij de oorzaak dat we een stapje terug moesten doen. Je moet starten met het idee kampioen te worden," stelt hij onomwondea „Als je met die instelling aan de competitie begint, zie je wel waar het schip strandt Als je dan als vijfde of zesde eindigt, dan heb je toch een goede com petitie gespeeld. Starten met de doelstelling om er in te blijven staat echt niet in mijn woordenboek." ekmuseum - Expositie ïutterijen in het land van Geop. ma. t/m za. 14-17 6 sept.). 7VLIET-BAD 4 'Place Saint Pler- Aquarellen en olieverf- irijen van len Verheggen i sept.). eum voor Hedendaagw - '9-th ART', kunst in irhaal. Geop. dag. 9-12.1 3.30-17.30 u. ma. gi ;ke i Scharpoord - 'Beeld! :uin'. Werken van 4 ise beeldhouwers (tot 11 lino - Keith Haring. Grl sop. dag. 15.00-23.00 u. I aug.). première van het van de schrijverl tdsschouwburg in l een co-produktie vail urg. Trices uit Nederland, regisseurs zijn Rufus n Clover Fields' gaat 1-Afrika die 'op lever j weet niet in welk d Deze familievoorstel int niet alleen de clow lij Sluiskil zit het wel snor, denk je dan al gauw. Toch is slechts schijn. De kanaal dorpbewoners zijn namelijk gevoelig voor blessures. De kleine selectie zakt door die te- terug en dat is in de tweede klas een zaak die snel punten kost. Vorig jaar ont sprong Sluiskil de degradatie- in het voorlaatste duel in Middelburg en het jaar daar voor moest het uitkomen in be- slissingswedstrij den. En ook toen ging de groep ed met elkaar om. „Afgelo pen seizoen vonden wij onder sndere een terugslag pal na de winterstop. Bij het ingaan van die rustperiode hadden we de beschikking over zestien man. de hervatting van de com petitie waren er slechts elf be schikbaar. En dat merk je toch," geeft Dellaert toe. Zijn prognose voor het nieuwe sei- zoen is dan ook wat voorzich- „Op papier hebben we een i elftal. Een goede basis en ik durf te stellen, dat we van niemand bang moeten zijn. Het afwachten is alleen op de ont wikkeling tijdens de competi tie. Temeer, omdat in de klas alle ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Zo sta je bovenin en zo hang je onder aan," stelt Sluiskil-kilometer vreter Dellaert. In vergelijking met het vo- ?e seizoen krijgt trainer Jan Geelhoedt - hij volgt Han van der Hooft op - met een ietwat gewijzigde formatie te doen. Vaste basiskrachten als Her man Saveneye, Paul van Bam- en Paul van Cauteren stopten er mee, terwijl Gerard Maas van AZW de Sluiskil- kwam versterken. I"""" SLUISKIL in Terneuzen woonach- gaat in de frontlijn in met mannen als Mark de Kunder en Paul van der Hooft Een frontlijn die zich in de rug gesteund weet door knapen als Peter Zwart, weer hersteld van een beenbreuk, Frank van Doesselaar, Gerard Dellaert en Dennis de Bruyne. Voor de de fensie staan spelers als Karei Wullems, Alex Dehulsters, Ludwig Jurriëns en Benny Boerjan te boek. Het doel wordt bemand door Rob Wieland met Frans van der Veen als vaste vervanger. Verder heeft Geel hoedt, eerst al actief als trainer bij IJzendijke en Sluiskil 2, ta lenten als Benny van Leeuwen en Edward Kamper achter de hand. Een leuke groep die compleet is gebleven omdat, zoals Del laert stelt: „Er prima met el kaar omgegaan wordt. Deze om gang is de basis geweest van het aanblijven van diverse spe lers waaraan elders getrokken werd." Dit aanblijven betekent niet dat Dellaert Sluiskil tot de toppers rekent. Slechts één club komt hiervoor in zijn visie in aanmerking, namelijk Baronie. Een keus gebaseerd op het spel van de 'baronnen' in de vo rige competitie. Veel van de nieuwe tegenstanders kent Dellaert namelijk niet. Bij dit vijftal een oude bekende, na melijk Breskens. En daarmee krijgt Sluiskil, zoals Dellaert zegt: „Er weer een paar aan sprekende wedstrijden bij." Dat hij daar naar uitkijkt spreekt voor zich. Wat dat be treft kan de competitie niet snel genoeg beginnen. O exi(ep '01 'siqoaJ^ 8 'jnn)so)ne 'i 1!%, ne uba dapjjaMP8 'l t 3aaq z 'iaS°A u8A Gerard Dellaert, de middenvelder van Sluiskil: Vooral de streekduels tegen Breskens zijn aantrekkelijk. - foto de stem/ben steffen Er zit volgens Pielaat wel een duidelijk verschil in de tweede en derde klas. „Veel mensen denken dat het niets uitmaakt. Vergeet het maar. Het is misschien voor een leek vaak niet merk baar, maar in de tweede klas steekt het tactisch alle maal wat beter in elkaar. Heb je een paar zwakke schakels in het team, dan wordt daar door de tegen stander meteen van gepro fiteerd. Slecht spelen en toch punten pakken, zoals we afgelopen seizoen in de derde klas wel eens deden, is er in de tweede klas niet meer bijv Je ziet in de tweede klas ook geen uitslagen van 4-3 of 5-2. Meestal is één goal beslissend en daar hebben we in Johnny Livramento een uitstekende pion mee. Hij heeft maar een kleine kans nodig. Ook het tempo ligt in de tweede klas aan merkelijk hoger," aldus de man die afgelopen seizoen de aanvoerdersband van Van Maris kreeg opgespeld en niet gelooft in de factor geluk. „Vorig seizoen werd er gezegd een ploeg die boven aan staat heeft net dat beetje geluk, dat een ploeg die in de problemen zit moet ontberen. We speelden een periode niet best, oké, maar ik ben van mening dat je het geluk kunt af- dwingea Daarom is het vaak een ploeg die boven aan staat en normaal ge sproken de sterkste is, die Vrouwe Fortuna aan zijn zijde heeft." 'Mister Breskens', Gerrit van Heek, ziet de toekomst somberder in. „We gaan een zwaar seizoen tegemoet Ik mag dat misschien niet zeg gen voor het moreel, maar het is mijn oordeel. De basis is te smal. Natuurlijk, als het team waarmee we kampioen zijn geworden volledig blijft, zal het wel lukken. Maar een paar blessures of schorsingen en we krijgen problemen. Er is te weinig aanvulling op dit moment" b

de Stem | 1987 | | pagina 17