VAN DER POEL .EGENHEID Lustrum Axelsestraatfeesten Terneuzen HAVENSCHAP TERNEUZEN GEEN INDUST RIEGROND MEER HEEFT Spató-Xant EU T 3 1171-1462 BEDBH Zeskamp Hoofdplaat massaal bezocht Jazzfestival Sluis grandioos succes POLITIERAPPORT Noordkasteel attractiepunt van Antwerpse havendagen STREEI MDSAV0NDSCH el illegale KBO Sas start activiteiten Piet Brakman maakt plaat voor VVN-Sas Schade door brand in Nieuw Namen [STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 f\ 60 JAAR IEMERS jen van I.IV JUZEN - Met de van het Ameri- se bedrijf Engel- op het industrie/ jenterrein aan de lenaarhaven heeft Havenschap Ter zen geen havenge lden industrieter- jienmeer. Lifter gewond bij ongeval Aanrijding in Sluis OPENINGSSHOW vrijdag 4 sept. zaterdag 5 sept. WHONDA TERNEUZEN Jubileumviering De Meerpaal om te zoenen articulieren inkje, jubileum, verloving, ,braham, openbare ar, mag best eens in pagina en duur hoeft het kosten een 2,00 EÉ l/oor het plaatsen van g met een formaat van ïen wij 14,05t n op aanvraag. Bij niet" vordt J 4,OOadm.kost4 orden niet geretourneerj i>f geef uw tekst 2 dager j één van onze kantorer ven stuurt u eveneens 2 ,ing naar Postbus 3229,1 hriftelijke opgaven wor<* epteerd indien naamenf ook indien Uw betalin behouden ons het rechj er opgaaf van redenen ij eigeren. glngsnleuws kolom op donderdag.] I)te verslaggever .jEUZEN - De Vereni- ['Ondernemers van de straat en omgeving geuzen houdt in de _e week van augustus I-fde Axelsestraatfees- Ljiet een lustrum betreft, 1. extra inspanningen ver- j0m de feesten wat meer I legeven. Gelet op het uit- gereide proramma is de orga nisatie daar voortreffelijk in geslaagd. De feesten, van woensdag 26 tot en met zater dag 29 augustus, worden tradi tiegetrouw geopend door bur gemeester C. Ockeloen van de gemeente Terneuzen Dat gebeurt woensdagmid dag rond 14.00 uur na een feestelijke optocht vanaf het Schuttershof naar garage Van Putten aan het eind van de Axelsestraat. Verder is er op woensdagmiddag vanaf 15.00 uur een kindermiddag bij dansschool Bilderbeek. Ook rijdt er die dag een paarden tram. De winkeliers doen mee met kraampjes met demon straties en aanbiedingen. Donderdag vindt tussen 18.30 en 21.00 uur de traditionele zes kamp plaats, het hoogtepunt van de feesten. Donderdagmid dag is er ook een bejaarden bingo bij dansschool Bilder beek waar alle ouderen van Terneuzen welkom zijn. 's Avonds zijn er optredens van dansgroep Anita Boone en een groep van Bilderbeek. Vrijdag 28 augustus staat in het teken van het grote straat feest dat om 19.00 uur van start gaat. Een dansorkest zal het geheel omlijsten en tussendoor zijn er optredens van dans groepen. De laatste dag van de feesten is er een rommelmarkt van 9.00 tot 17.00 uur. Voor de jeugd is er de hele dag een springkussen beschikbaar. Te vens is er een kunstmarkt met diverse kunstenaars en beoefe naars van oude ambachten, 's Middags geeft de turnvereni ging EMM vanaf 14.00 uur di verse demonstraties op ver schillende locaties in de Axel sestraat. Er zijn tijdens de duur van de feesten diverse tappun ten met terrasjes ingericht. ieuwe studie Axelse Vlakte oer is de dag jongen in de Je vrouw, kin kleinkinderen. ren en ichappen srie verslaggever Jileidt tot de noodzaak de [wikkeling van nieuwe istrieterreinen onder a te zien. Voor de hand bd is dat het haven- pp dan kijkt naar de Vlakte waar het Iveer veertig hectare in ®dom heeft. trreinen zijn echter niet voor uitgifte. Er is zelfs laven- of industriebe- uiiing voorhanden. Dienen echter gegadigden aan dan it het veel te lang eer het lukt 'industrieterrein' kan ien geleverd. „Van slag bij terreinuitgifte in ook geen sprake", zo iateert de werkgroep Ont- itlingsplan Axelse Vlakte ten onlangs uitgebrachte alaan 16, tel. 13177 ilSTEMMENl Ook voor: EVENEMI KOUDE DINERS BUI' zaaltje: dient dan ook een actie- opgesteld te worden dat zodanige situatie creëert ie slagvaardigheid ver- I wordt. Uitgangspunt is dat de Axelse Vlakte geen biedt voor basisindus- n of grootschalige bulko- Dit in verband met de ning in de vrije nabije eving, zoals de uitlopers Westdorpe en Zandstraat Axelse Sassing. Gewaakt worden de woonbestem- nog verder uit te breiden, CUfTBtSS in 6i§ Ml geadviseerd. etrAAlr? m zicht op de mogelijkhe- le krijgen, moeten onder- JE77 FF NS EE. '"gedaan worden door het oiloopkundig Laborato- Ivoor wat betreft de aan- ffleen insteekhaven) en de taiij (voor de mogelij khe- tot het ontgraven van een Iplaats met chemisch afval, ie ontwikkeling van de se Vlakte tot haven- en in- ieterrein in de wegstaat). algemeen bestuur van ivenschap, dat 31 augus- 10.15 uur in het Vlis- gemeentehuis bij een- wordt gevraagd in totaal >al 25.000 gulden be- iar te stellen. PA - Bedrijfsleven en «•uw plegen op zeer I schaal illegale lozin- 1» West-Brabant. Dit (wordt 1,6 miljoen ver- 'gseenheden op de zui- pinstallaties van het heemraadschap West- _®t (HWB) geloosd, Per maar voor 1,2 mil- eenheden wordt be ll hoogheemraadschap wil r" grootscheepse controle TjPoringsactie proberen je' van - wat wordt ge- ^et. 8at van West- l?'te dichten. Bedrijven J houwers moet zo alsnog Pening worden gepresen- (HWb mist dit jaar voor Pen miljoen gulden aan L n nis geen actie wordt x™nen. Het schap ver- poverigens dat slechts een ^nog niet de helft') kan teruggehaald. Vorig F rd een derving van 8,5 gulden geregistreerd, tbeemraad Kammeraat r er sprake is van een L, benemend probleem. Rusting van de instal- I ooft tot gevolg dat er Iena "^enenterecht Lat zuivering van far®f regelmatig wordt Een deelneemster voordt tot hilariteit van de omstanders met de zak van de balk afgestoten Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Het plaatselijke wielercomi- té, speciaal in wielertenue, is winnaar gewor den van de zaterdag gehouden zeskamp te Hoofdplaat. Met een puntentotaal van 43 bleef deze uit getrainde sportlui bestaande ploeg van ploegleider Frans Sutin de favoriete vetera- nenploeg voor. „Concentratie, inzicht en eenheid vormen de sterkste punten van deze twee ploegen," aldus een insider. De zeskamp was geslaagd. Nadat 's morgens bij het op bouwen van de zes spelonderdelen de regen met bak ken neerviel, waren de verwachtingen niet hoog ge spannen. Wat toen al opviel was het enthousiasme van de spelopbouwers. Bij het opstellen van de ploe gen rond de middag klaarde het weer op. Onder leiding van de plaatselijke dweilband De Krabben vertrok de kleurrijke stoet richting sport veld. Daar werden de spelonderdelen afgewerkt op twee locaties. De onderdelen hindernisbaan met de zeephelling en het waterbassin trokken veel aan dacht. Zo rond half vier was vrijwel het hele dorp aanwezig. Initiatiefnemer John de Ruijsscher was tevreden over de zeskamp. „Er was genoeg te beleven en onze FOTO WIMKOOIJMAN opzet om meer leven in de brouwerij te brengen is meer dan geslaagd. Het is negen jaar geleden dat we voor het laatst zo'n festiviteit hebben gehouden," zei hij. „We zullen in ieder geval niet nog eens negen jaar wachten om zoiets te organiseren." Tegen de avond werd er door de plaatselijke volksdansgroep voor ouderen een demonstratie ge geven. De prijzen werden uitgereikt door sportwe thouder J. de Vries, waarna de avond werd besloten met een druk bezocht dorpsbal. Uitslag: 1. Wielercomité 43 punten, 2. Veteranen 39, 3. Tem Boys 38,4. voetbalvereniging 32,5. oudercommissie/evene mentencomité 31, 6. vrouwenvereniging 30, 7. muziekver eniging 24,8. jongerenvereniging 19 punten. Van onze correspondent SLUIS - Vol. Dat gold giste ren niet alleen voor de par keerterreinen in Sluis, maar ook voor de winkelstraten waar het eerste jazzfestival werd afgewerkt. Op vijf po dia in het Sluise centrum zorgden talrijke jazzbands voor een unieke sfeer. De terrassen zaten boordevol. Het jazzfestival was een grandioos succes, daar was gisteravond iedereen het over eens. De stichting Jazz Sluis, voort gesproten uit een vorig jaar ge slaagde jazzmiddag, heeft aan getoond met dit voor Sluis nieuw evenement zeker een schot in de roos te hebben ge daan. Zaterdagavond werd begon nen met een beiaardconcert door Richard de Clerck, waarna de verschillende bands hun buitenoptreden verzorg den. Ook in de horeca-etablis- sementen waren er tot in de nachtelijke uren jazzbands te beluisteren. De Terneuzense band De Schelde Dixies trad zaterdag op als podiumorkest, gisteren waren zij een van de vele streetparadebands. Gisteren werd het festival voortgezet. Traditiegetrouw kan je op zondagmiddag toch al over de koppen lopen in Sluis, maar gisteren was het weer echt ouderwets. Parkeerplaat sen boordevol, vaak stapvoets door de straten. De streetpara debands zorgden voor een ex tra dimensie aan dit gezellige muziekgebeuren. De auto's die door het cen trum reden, zorgden echter voor veel overlast. Niet alleen voor de bands, maar ook voor de bezoekers. „Je wordt hier bijna van de sokken gereden", mopperde een van de zuiderbu ren. Natuurlijk waren op de vijf podia opnieuw optredens, onder andere van Willy Ael- voets New Orleans Swing Band en The Original Jawari Haihe- phic Rototon Streetparade Jazzband uit Goes. „De straten mochten aan vankelijk niet worden afgeslo ten", zei Bram van Lare van de stichting Jazz Sluis. „Ook mocht er op straat niet getapt De Flying Dixies, een van de streetparadebands die de straten van Sluis opvrolijken worden. Plotseling zagen we een tap op het Walplein en tot onze verrassing kregen we vanmorgen van wethouder Oosterling de mondelinge toe zegging om de straten af te sluiten. We hebben dat niet meer gedaan, we werken alleen met schriftelijke toestemmin gen". Gisteravond werd het festi val besloten met een gezamen lijk optreden van alle groepen. „Het is een geweldig succes ge worden", aldus Bram van Lare gisteravond. „Na zaterdag kon het eigenlijk voor ons al niet meer kapot. Er waren er aan- - FOTO WIMKOOIJMAN vankelijk veel tegen, vooral ouderen, maar nu niet meer. Er zijn veel jazzliefhebbers bijge komen. We willen er een jaar lijks evenement van maken". AARDENBURG - Bij een eenzijdig verkeersongeval werd vrijdagavond een En gelse militair die als lifter meereed in een personenauto, bestuurd door S. V. uit Brug ge, gewond. Hij werd per am bulance overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde op de Hoo- geweg, waarbij S. vermoede lijk door het rijden met een te hoge snelheid van de weg raakte en tegen een lantaarn paal botste en vervolgens en kele keren over de kop ging. SLUIS - Vrijdagavond wer den bij een botsing op de kruising Rijksweg 58-Sint Annastraat te Sluis twee per sonenauto's aanzienlijk be schadigd. Mevrouw M. R. uit Willebroek naderde komende vanuit de richting Belgische grens de kruising en wilde linksaf slaan. Ze zag daarbij de uit tegenovergestelde rich ting komende personenauto bestuurd door D. van de W. uit Zulte (B) te laat, waardoor een botsing volgde. Van onze verslaggever ANTWERPEN - De mari tieme beurs Transcaldia en het Noordkasteel vormen de attractiepunten van de ze vende open deur-dagen van de haven van Antwerpen, die tijdens het weekend van 19 en 20 september worden gehouden. Het Bouwcen trum aan de Jan van Rijs- wijcklaan, waar Transcal dia plaatsvindt, vormt het vertrekpunt van autobus- pendelcÜensten naar het ha vengebied. In Antwerpens grootste ten toonstellingsruimte zullen meer dan honderd plaatselijke havenfirma's en toeleverings bedrijven exposeren. Het is de eerste keer dat een dergelijke maritieme beurs in Antwerpen wordt gehouden. Attractiepun ten zijn de grote maquette van de haven en een spectaculaire diarama-show van het minis terie van verkeerswezen over alles wat in België met vervoer te maken heeft. Verder worden in het auditorium doorlopend audio-visuele voorstellingen over de havenactiviteiten gege ven. Het buitengebeuren van de open deur-dagen vindt plaats in het Noordkasteel en omge ving. De stedelijke diensten zullen er op 19 en 20 september het centrum voor een hele reeks van activiteiten van ma ken. Er worden tentoonstellingen over het Noordkasteel zelf, het Amerika-dok en de maritieme toegang tot de haven georgani seerd. De modernste drijvende hefwerktuigen zullen hun oude collega Grote Gust uitgeleide doen. Deze bekende stedelijke drijvende kraan zal na jaren trouwe dienst met passende luister uit bedrijf worden ge nomen Ook op de binnenvaart wordt de schijnwerper gericht, terwijl met wandelzoektochten, voetbalwedstrijden en een kin dertekenwedstrijd, aan het re creatieve aspect wordt gedacht. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De Ka tholieke Bond voor Ouderen (KBO), afdeling Sas van Gent, is het seizoen gestart. Vandaag begint een vijf weken durende kaart-, jo ker- en sjoelcompetitie. De prijsuitreiking is vrijdag 25 september tijdens een bin gomiddag in De Roselaer. Vrijdag 28 augustus spe len de Sasse ouderen op nieuw bingo en dinsdag 8 september viert men de Sasse kermis met muziek en dans. Dinsdag 15 september maken de KBO-leden een bedevaartsuitstap naar het Belgische Oostakker. Naast een eucharistieviering staat in die plaats ook een stille omgang op het programma. De Vlaamse kermis is dit jaar gepland 19 en 20 sep tember. Tenslotte staat bin nenkort ook een rommel markt op de agenda van de Sasse KBO. Men is moitien- teel druk in de weer met de voorbereidingen. Mensen die spullen voor de rommel markt hebben, kunnen con tact opnemen met de KBO om deze aan huis af te laten halen. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Zeeuws-Vlaamse trouba dour Piet Brakman en de Sasse afdeling van Veilig Verkeer Nederland (WN) werken momenteel plannen uit voor een single die eind september in de winkels moet liggen. De WN heeft Brakman bena derd met het verzoek een num mer te schrijven over de ver keersveiligheid. M. Hemelsoet van de WN: „Het doel van de plaat is alle weggebruikers een riem onder het hart te steken en ze op realistische wijze be wust te maken van de gevaren in het verkeer". De WN hoopt dat de plaat eraan bijdraagt dat de wegge bruikers meer rekening gaan houden met elkaar. De single wordt gebruikt ter ondersteu ning van de landbouwcam- pagne van de WN, die nu al voor de vijfde achtereenvol gende keer van start gaat (ADVERTENTIE) Energiestraat 10 Tel. 01150-14486 (werkplaats geopend vanaf 31 aug.) Van onze verslaggever TERNEUZEN - Basisschool De Meerpaal in Terneuzen bestaat het komende schooljaar vijftien jaar. De schoolleiding wil die mijl paal niet ongemerkt voorbij laten gaan en zal in het ju bileumjaar tal van activi teiten houden. De eerste is op 24 augustus. Burgemeester C. Ockeloen zal dan officieel de schooldeuren openen. Aan de opening is een ballonwedstrijd gekoppeld. In oktober zullen leerkrachten, le den van de ouderraad en de medezeggenschapsraad hun kunsten op het toneel laten zien. Van onze correspondent NIEUW NAMEN - Zater dagmiddag zijn de bijkeu ken en een aangebouwd schuurtje van de woning van mevrouw A. van de P. te Nieuw Namen geheel door brand verwoest. Door het springen van de leidin gen liep de woning aanzien lijke waterschade op. De brand kon ontstaan doordat de zoon bezig was met het schoonmaken van een brom fiets. Daarbij werd wat benzine gemorst die in aanraking kwam met de waakvlam van een cv-installatie. De brand weer van Nieuw Namen was het vuur spoedig meester.

de Stem | 1987 | | pagina 7