TONY SEEN, ONDANKS VERLOREN FINALE: Hontenisse haalt Langdurig v moeten baai Gemengde teams mogelijk Ronnie Babijn oppermachtig u DOUANE EIS DE STEM SPORT 8 MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 BEDRUFSVOLLEYBALCOMPETITIE HULST GROEDE - Hoewel hij hoopvol was gestemd, kon Tony Seen de hoofdprijs niet in ontvangst nemen in het badgastentoernooi te Cadzand. Zijn tegen stander Alexander Büth bleef hem een neuslengte voor en een illusie armer stapte de 18-jarige MTS-scholier ietwat teleurgesteld van de baan. Wedstrijdkalender Linkshandig IN VEERTIENDE 'GANZETREK' WILHELMINADORP YRIENDSCHAPPELUK VOETB Dubbele zege Guido Tolhoek Eerste ronde strijd om districtsbeker Hoofdplaat superieur Watervliet zegeviert FNV WIL AFSPRAAK 1 Breskens wi Oogsttoerni Merijntje T1 Van onze sportmedewerker HULST - De mogelijkheid om met ge mengde teams mee te doen aan de Hulsterse bedrijfsvollybalcompetitie is er. Tot deze beslissing kwam de algemene leidersverga dering tijdens de jaarlijkse bijeenkomst voorafgaand aan het nieuwe seizoen. „In de toekomst kan het zelfs gebeuren dat er een aparte competitie komt met teams bestaande uit drie dames en drie heren. Met name voor kleinere bedrijven, die toch met eigen personeel mee willen doen, is dat een goede mogelijkheid zich alsnog in te schrijven," aldus Gerrit Naes- sens, voorzitter van de Hulsterse BeVoBo. Deze praeses kon tijdens de bijeenkomst in Den Dullaert tevens zijn nieuwe bestuursleden Jacqueline Rammeloo-Ferket - zij zal het secre tariaat voor haar rekening nemen - en Ad van de Zande voorstellen. Dit duo kwam in de plaats van de teruggetreden Mia Marsé, Aartje Prum- mel en Robert van Kerkhoven. Een eventuele uitbreiding van het bestuur is nog mogelijk, om dat twee personen nog enige bedenktijd hebben gevraagd en nog op vakantie waren. De oud-ge- dienden, competitieleider Eric Burm en pen ningmeester Ad d'Hont, bleven in functie. Wat de klasse-indeling en competitie betreft, zullen er meer dan waarschijnlijk twee heren en drie damesklassen gevormd worden. De com petitie strekt zich over een half seizoen uit. Het spelen van een lange competitie over het hele seizoen werd minder aantrekkelijk gevonden. Een en ander omdat er dan geen bijschrijvingen meer kunnen volgen en dat er geen bijstellingen naar sterkte meer mogelijk zijn. Want zoals van ouds wordt ook nu de klasse-indeling naar sterkte ingedeeld. De bekercompetitie om De Stern-bokaal wordt in het schema ingepast. De teams uit de hogere klassen beginnen in duels tegen formaties uit de lagere regionen met een 5-0- (als er één klas ver schil is) of 8-0-achterstand (bij twee klassen ver schil) aan de wedstrijden. Een regel die vorig jaar werd ingevoerd en die aan bleek te slaan en dus gehandhaafd wordt. Een punt dat naar vo ren werd geschoven, is de aanpassing van het wedstrijdreglement. Het concept wordt aan de teams toegestuurd, waarna in oktober de defini tieve aanpassing volgt. Voor de rest bleef alles bij het oude. Dit houdt onder meer in dat het Hulsterse bedrijfsvolleybal verder gaat op een financieel gezonde basis. De competitie begint 15 september en loopt door tot 28 april 1988. 'Het gaat nog steeds goed' Door Kees Hamelink Hij had het vooraf allemaal goed bekeken, want zijn te genstander was voor hem geen onbekende. Ook vorig jaar troffen zij elkaar in hetzelfde toernooi in de kwart finale en ook toen werd Büth winnaar. Na een jaar verandert er veel, althans kan er veel verande ren. Zo ook met Tony Seen, die vorig jaar definitief zijn voet balschoenen opborg en zich meer op de tennissport ging toeleggen. „Ik heb vroeger al tijd gevoetbald en eigenlijk wel intensief. Door de vele trainin gen verliep de combinatie met de studie minder gemakkelijk en ben ik er definitief mee ge stopt," legt hij uit. Van onze biljartmedewerker WALSDOORDEN - De wedstrijdkalender van het district Zeeuwsch-Vlaande ren van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond voor het seizoen 1987-1988 is - respectievelijk spelsoort en klasse, data finale, en orga niserende vereniging(en) - als volgt samengesteld: Derde klas driebanden: van 12 tot 20 september, GBC Groenendijk en NASA Axel; tweede klas drieban den: van 26 september tot 4 okto ber, De Smickel Hulst; vijfde klas libre: van 10 tot 18 oktober, Atlanta Sluiskil; eerste klas driebanden: van 24 oktober tot 1 november, HGL/KOT'86 Sas van Gent; vierde klas libre: van 7 tot 15 november, DOS Hoek; derde klas libre: van 21 tot 29 november, WBC Walsoorden en De Smickel Hulst; tweede klas libre: van 12 tot 20 december, Hof van Eede te Eede; eerste klas libre: van 9 tot 17 januari, Den Ouden Arend St-Jansteen; vijfde klas bandstoten: van 23 tot 31 januari, Ons Vermaak Lamswaarde en BCD Aardenburg; beker-kader: op 5,6 en 7 februari, KOT Terneuzen; hoofdklas libre: op 19, 20 en 21 fe bruari, GBC Groenendijk; vierde klas bandstoten: van 20 tot 28 fe bruari, De Steense Carambole St.- Jansteen en OBV Oostburg; derde klas bandstoten: van 5 tot 13 maart, Ed Horemans Axel; tweede klas bandstoten: van 19 tot 27 maart, CBC Clinge. Daarnaast heeft De Smickel uit Hulst de organisatie op zich geno men van het kampioenschap vierde klas libre van het gewest Zuid-Nederland, dat op 11,12 en 13 december gehouden wordt. Den Ouden Arend uit St-Jansteen laat op 11, 12 en 13 maart de finalisten van het gewestelijk kampioen schap vijfde klas bandstoten op draven in de gelijknamige lokali teit Tennissen deed hij wel al eerder, maar niet echt fanatiek. „Op mijn twaalfde ben ik daar mee begonnen toen enkele vrienden van mij dat ook de den. Ik heb maar een jaar ten- nisles gehad van Harry Gorth- manns," aldus Seen. Het echte fanatisme ontbreekt bij hem nog wel, want tennissen is voor hem een pure zomersport. „Pas als de competitie begint pak ik mijn racket en tennis ik tot september. Misschien dat ik de komende winter wel meer ga spelen. Op welke manier weet ik nog niet." Het competitiespelen ging hem dit seizoen prima af. De plaatselijke tennisvereniging Con Forza stelde een team sa men in de vijfde klas en on danks de weinige voorberei ding van Seen en zijn teamge noten werden zij prompt kam pioen. „Het ging bijzonder goed. We speelden tegen Dom burg, Souburg en Breskens en wonnen alles gemakkelijk. Zelf heb ik ook al mijn partijen ge wonnen," legt hij uit. Het kampioenschap van het team betekende voorts een automatische promotie naar de vierde klas. Er ligt niets meer in de weg om volgend seizoen vol goede moed aan het karwei in de vierde klas te beginnen. Tony Seen heeft daar zo zijn twijfels over. Hij zegt: „Of het team volgend jaar in dezelfde samenstelling zal spelen, moe ten we nog maar afwachten. Misschien gaat Jacqueline Ris- seeuw wel weg en als dan Jo- landa de Kam om die reden ook zou vertrekken dan blijft er voor mij niet veel over," aldus Seen. Tony Seen is linkshandig en voor een rechtshandige tegen stander blijft het immer lastig. De backhand is en blijft een veel opgezocht doel om de te genstander klein te krijgen, maar bij een linkshandige spe ler blijft het altijd zoeken naar dat doel. Een voordeel dus. Seen daarover: „Aan de ene kant wel, maar soms ook niet. Ik heb om die redenen een sterke backhand gekregen, om dat daar altijd veel meer op ge slagen werd. Die is daardoor veel sterker geworden en daar door kan ik veel meer aanval len," legt hij uit. Aanvallen is dan ook zijn sterkste punt geworden, maar hij kan daardoor wel eens in de problemen komen als hij een echte 'prikker' aan de andere zijde van het net treft. „Ik pro beer er altijd maar doorheen te slaan en vaak lukt het mij wel. Het liefst speel ik strak spel, maar in de D-categorie kom je dat veel minder tegen dan bij voorbeeld bij de C-spelers," legt hij uit. Dank zij de finales die hij dit jaar bereikte in de toernooien te Sluis, Oostburg en Cadzand, zit het er wel in dat hij volgend jaar op de C-lijst zal worden geplaatst. Inmiddels speelt hij nu zo'n drie jaar toernooien en dit jaar is hij succesvol. Zijn toernooiwinst in Oostburg trachtte hij afgelopen week einde in het badgastentoernooi te Cadzand te continueren. „De eerste wedstrijden vond ik op de harde banen wel lastig. Daarna ging het steeds beter en kon ik lekker snel spelen op die banen," stelt hij vast. Hij bereikte, zoals gezegd, de finale en voorafgaande aan dat duel tegen Büth wist hij precies hoe hij moest spelen: „Ik zal, zoals altijd, snel spelen en hem diep op de backhand moeten slaan. Op deze wijze weet ik hoe de bal geretourneerd wordt." Zijn strategie was he lemaal rond, maar de machine haperde. Tony Seen redde het niet en zag de finalewinst aan zich voorbijgaan. „Het verliep aanvankelijk allemaal naar wens toen door de regen de partij een half uur moest worden onderbroken bij een voorsprong van 5-4," zegt hij duidelijk teleurgesteld. „Toen ging het niet meer." Overigens is hij zijn teleurstel ling vlug te boven. Glimla chend vervolgt hij: „Nog één Van onze zwemmedewerker WILHELMINADORP - Koewacht-oefen- meester José van de Berghe was zaterdag morgen, voorafgaande aan de start van de veertiende 'Ganzetrek' in Wilhelminadorp, duidelijk zeer gespannen. Hij reageerde voor zijn doen ongewoon fel op het jurybesluit de start van de 'Ganzetrek' een kwartier uit te stellen, omdat enkele deelnemers nog niet waren gearriveerd vanwege het nood weer dat boven Zeeland heerste. „Ik ben er toch ook met mijn ploeg. Ik mis alleen Arjan Dekker, maar hij moet maar op tijd zijn". Toen een kwartier later het startsein werd gegeven was iedereen aanwezig, inclusief Arjan Dekker. Ronnie Babijn had een bliksemstart en lag na 200 meter zwemmen al acht seconden voor. Arno van de Berghe was dat ook van plan, evenals Pe ter Claes, Mario Willaert en Arco Wagenvoort. Het gevolg was dat dit viertal dan ook vlak naast elkaar zwom in het smalle kanaal bij Wilhelmi nadorp. Het duurde geruime tijd alvorens Arno van de Berghe zich van dit groepje kon losma ken. De ontketende Babijn -hij had twee weken lang dagelijks zeven kilometer getraind- was echter niet meer in te halea Hij finishte met 78 seconden voorsprong. Toch kreeg José van de Berghe nog een win naar in de persoon van Anton Thoen op het on derdeel schoolslag. Direct na de start nam hij al afstand en volkomen op eigen kracht won hij de race in een tijd die net nog één seconde boven het baanrecord lag. Dat record staat op naam van zijn clubgenoot Wim den Engelsman, die van wege de militaire dienstplicht niet aan de start kon komen. Om de plaatsen twee, drie en vier werd een zinderende strijd gestreden. Op het randje van het toelaatbare zwommen de Koe- Tennisser Tony Seen is optimistisch gestemd, hoewel on danks dat de hoofdprijs hem net ontglipte in het tennistoer nooi te Cadzand. - foto de stem/cor j. de boer. D-toernooi speel ik in Breskens en dat wordt misschien wel mijn laatste toernooi als D- speler." Drie finales bereiken, er één in winst omzetten, hij is best tevreden en blikt hoopvol vooruit naar het volgende sei zoen. wacht-jongens Steven Haleijdt en Auk de Maat in het kielzog van de Vlissinger Michel Kleiser. Dat het niet tot diskwalificatie kwam was te danken aan de lankmoedige houding van de ju ry, die de Koewacht-jongens tot drie keer toe met fluitsignalen moest waarschuwen. De steeds in derde positie zwemmende Auk de Maat kwam op de laatste 50 meter naast de moe gestreden Michel Kleiser, die op de streep werd geklopt. Het vrouwen-zwemmen was aanzienlijk min der spectaculair. Ilse de Jonge (800 meter -12 jaar), Els van Haelst (2000 meter vrijeslag) en Ilse Schram (2000 meter schoolslag) wonnen hun race afgetekend, waarbij Els van Haelst een baanrecord zwom. Haar clubgenote Ilse Schram won op één been het onderdeel schoolslag. Voor Bruinvis-trainer Egbert Audenaerd was het een triomfdag met overwinningen van Je roen Korstanje, die op de 800 meter overtuigend won van Koewachtenaar Peter Verdurmen, Els van Haelst en Ilse Schram. UITSLAGEN 800 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: 1. J. Kor stanje (Bruinvis) 11.48, 2. P. Verdurmen (Koewacht) 12.24, 3. S. Meerman (Zuidwester) 12.33, 4. E. de Maat (Koewacht) 12.50, 5. W. van de Sar (Koewacht) 14.01, 6. M. Harink (De Ganzen) 14.24, 7. P. de Mallie (Schelde- stroom) 14.54. 800 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1. I. de Jonge (Scheldestroom) 12.09, 2. C. Risseeuw (Scheldes- toom) 12.39,3. E. Velgersdijk (Koewacht) 13.06,4.1. Ha melink (Koewacht) 13.09, 5. P. Tinbergen (Stormvogel) 13.42,6. W. Velgersdijk (Koewacht) 14.18,7. E. de Jonge (Scheldestroom) 14.21, 8. M. Boidin (Scheldestroom) 14.31, 9. O. de Boy (Koewacht) 15.20, 10. N. Groen (De Ganzen) 15.30, 11. Q. Wegman (Bruinvis) 16.13, 12. A. Borg (Koewacht) 16.14,13. S. Smith (De Ganzen) 17.47. 2000 meter vrijeslag heren: 1. R. Babijn (Schelde) 24.54, 2. A. van de Berghe (Koewacht) 26.12, 3. M. Willaert (Bruinvis) 26.51,4. A. Wagenvoort (De Ganzen) 27.06, 5. P. Claes (Bruinvis) 27.13, 6. D. van Hout (Bruinvis) 28.34, 7. T. Gelissen (Bruinvis) 28.36, 8. L. Claes (Bruin vis) 28.42,9. T. Vinke (Scheldestroom) 28.49,10. D. Sinke De drie troeven bij de jongens tot 12 jaar in de Ganzetrek, de langebaanwedstrijd zwem men in Wilhelminadorp. Van links naar rechts: Jeroen Korstanje, Peter Verdurmen en Ste fan Meerman. foto willem mieras (Bevelanders) 28.55, 11. F. Simpelaar (Scheldestroom) 30.24,12. D.J. de Boer (Bevelanders) 30.25,13. A. Dekker (Koewacht) 30.29, 14. P. Verhoeve (Koewacht) 33.37,15. E. van Eij keren (De Ganzen) 35.02. 2000 meter vrijeslag dames: 1. E. van Haelst (Bruinvis) 25.40, 2.1. Passemiers (Bruinvis) 27.44,3. M. Aarnoudse (Scheldestroom) 30.22, 4. D. Menheere (Bevelanders) 31.04, 5. A. Willemsen (De Ganzen) 31.05, 6. L. Thoen (Koewacht) 31.12, 7. M. van Gemert (Stormvogel) 31.14, 8. A. van Gils (Bevelanders) 31.14,9. T. de Munck (Be velanders) 31.42, 10. P. de Bruijn (Schelde) 32.42, 11. L. Vos (Bevelanders) 33.09, 12. G. de Maat (Koewacht) 33.09, 13. H. Heijnsdijk (De Ganzen) 33.09, 14. D. van Ham (Schelde) 33.34, 15. C. Meulblok (Bevelanders) 41.17. 2000 meter schoolslag heren: 1. A. Thoen (Koewacht) 31.55, 2. A. de Maat (Koewacht) 33.28, 3. M. Kleiser (Stormvogel) 33.29,4. S. Haleijdt (Koewacht) 33.34, 5. C. de Ridder (Koewacht) 34.59, 6. J. van de Berghe (Bruinvis) 36.56, 7. F. Smet (Bevelanders) 37.04, 8. P. Boekhorst (Braakman) 37.06, 9. P. Ram (Zuidwester) 37.07, 10. R. Steenhard (De Ganzen) 38.03, 11. J. Borgt (Koewacht) 38.21. 2000 meter schoolslag dames: 1. I. Schram (Bruinvis) 35.03, 2. K. Brouwer (Bevelanders) 37.35,3. C. Cleemput (Bruinvis) 39.09, 4. K. de Kerf (Koewacht) 43.53. N. van Diggelen (Schelde) 39.05 gediskwalificeerd. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Hontenisse won met ruime t de uitwedstrijd bij Sluis: 2-6. Philippine slo» juiste weg weer in na een enkele nederlagen i' wedstrijd tegen ODIO m^t 3-1 te winnen. SLUIS-HONTENISSE 2-6 - Kerstens, maar da Mat aan ..Kleintje" in De S hat moeste a Immers vale tienduizend! rassan (ruim 6 van de 10) langstelling voor onze ..Te koop aam 127ste jaargang Kantoren t Door Kees Hamelink KAPELLE/KLOETINGE - Guido Tolhoek uit Axel heeft een dubbele toernooi zege voor zich opgeëist in de 14-jarige leeftijdscategorie. Hij toonde zich de sterkste door met 6-3, 6-2 te winnen van de Middelburger René Montenari. Ook bij de 16-jarige jongens bleek de Axelaar de sterkste te zijn. Het finaleduel tussen Tol hoek en Springer leverde een gemakkelijke overwinning op 6-2,6-2. In de oudste leeftijdscatego rie bij de meisjes won Heieen Andre de la Porte van Miranda deVey, 7-5,6-1. Bij de 14-jarige meisjes was het Mirella van Rooijen die met 6-1, 6-2 de eindoverwinning voor zich opeiste tegen Mireille Drenth. De Hulsterse Astrid Koet bleek de sterkste te zijn bij de 10-jarige meisjes. Zij versloeg in de halve eindstrijd Corine Janse met 12-5, terwijl Anne-Karien Zaaijer met 6-5 de overwinning voor zich op eiste met 6-5. De finale werd een overwinning voor Astrid Koen met 6-1,6-1 op Anne-Ka rien Zaaijer. Overige uitslagen: jongens enkel t/m 10 finale: Bart van Steveninck - Aart-Jan de Looff 6-3,6-3. Meisjes enkel t/m 10: Astrid Koen - Anne-Karien Zaaijer 6-1,6-1. Jongens enkel t/m 12: Dennis van 't Westeinde - Guido van Poecke 6- 1,4-6,6-1. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Anne- marie Bruijnzeel - Janita Davidse 6-0,1-6,6-4. Jongens enkel t/m 14 jaar: Guido Tolhoek - René Montenarie 6-3, 6- 2. Jongens dubbel t/m 14 jaar: De Kok/Jongsma - Labruijere/Tour- nois 6-4,6-1. Meisjes enkel t/m 14 jaar: Mirella van Rooijen - Mireille Drenth 6-1, 6-2. Meisjes dubbel t/m 14 jaar: De Veij/Van Rooijen - Drenth/Jille 6- 2,6-1. Jongens enkel t/m 16 jaar: Guido Tolhoek - Robert Springer 6-2,6-2. Jongens dubbel t/m 16 jaar: De Jong/Tolhoek - Reijnhout/Rit- meijer 7-6,6-1. Meisjes enkel t/m 16 jaar: Heieen Andre de la Porie - Anneke En gelse 7-5,6-1. Meisjes dubbel t/m 16 jaar: Heieen Andre de la Porte/Engelse - Brem- mer 6-2,6-4. Gemengd dubbel t/m 16 jaar: De la Porte/De Jong - Le Grand/La Bruljere 6-0,6-2. Hontenisse was het gehele duel sterker, maar vooral na de pauze was het krachts verschil groot. Door Eric de Neve kwamen de bezoekers op voorsprong, maar in die fase had Sluis nog een ant woord klaar via Serge Scharley. Door Arti de Nijs en Harry Kint liep Honte nisse voor de pauze uit naar 1-3. Die voorsprong werd na rust verder uitgebouwd naar 1-6 door treffers van Job Zwegers, Ger Sponselee en Gino Buysrogge, voordat Jacky Canieri de tweede Sluis-treffer kon scoren. PHILIPPINE-ODIO 3-1 - Philippine was veel sterker. Vooral het openingsoffen sief loog er niet om en voor dat ODIO goed en wel wist waar het mee bezig was stond er een 2-0-stand op het bord door goals van Werner Corijn en Harry Vermeire. Dat was al na zeven minu ten, maar daama duurde het tot dik tien minuten na rust voordat Philippine op 3-0 kwam door opnieuw Harry Vermeire. Even nam de Brabantse eerste klas-af- delingstopper het initiatief over en scoorde tegen via Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Zeeuwse voetballers komen dinsdag avond 25 augustus voor het eerst van dit nieuwe seizoen 'serieus' in actie. De compe titie begint dan na een serie oefenduels met de eerste ronde van de strijd om de districtsbeker. Voor die eerste ronde staan er meteen enkele leuke wedstrij den op het programma. Zo ont vangst afdelingseersteklasser Oostburg sterke hoofdklasser Vlissingen. Een duel waarnaar men in Oostburg met belang stelling uitkijkt. De ploeg is uiteraard kansloos tegen Vlis singen, maar een ploeg van dat formaat op bezoek te hebben is al een hele eer. Interessante wedstrijden - alle duels beginnen om 18.30 uur - zijn voorts HW'24-Clin- ge, Koewacht-Sluiskil, STEEN-Hoek, Terneuzen- Breskens en IJzendijke-AZW. Het programma voor de eerste be kerronde ziet er als volgt uit: Honte- nisse-Kloetinge, Hoofdplaat-Terneu- zense Boys, HW'24-Clinge, Koewacht- Sluiskil, Philippine-Zaamslag, STEEN-Hoek, Terneuzen-Breskens, IJzendijke-AZW, Vogelwaarde-Axel, Oostburg-Vlissingen, Noormannen- Middelburg (zondagteam), Wemeldin- ge-Alliance, RCS-Veere, Krabben- dijke-MOCT7, Patrijzen-BSC, Nieuw- land-Kapelle, Lewedorpse Boys-DI- VO, SSV65-Halsteren, Middelburg (zaterdagteam)-Oostkapelle, Meeu- wen-Nieuwdorp, Walcheren-Arne- muiden, VCK-Goes, Bevelanders-Zie- rikzee, MEVO-Yerseke, DFS-Bruse Boys, SC Kruisland-Tholense Boys, Noordhoek-WHS. HOOFDPLAAT - Hoofd plaat maakte een supe rieure indruk in het eigen voetbaltoernooi. Nadat met 12-0 de plaatsingswedstrijd tegen Terhole werd gewon nen werd in de finale met dezelfde monsterscore Wa tervliet teruggewezen. HOOFDPLAAT-WATER- VLIET 12-0 - Watervliet mocht dan niet met de eerste selectie aantreden, de uitslag van Hoofdplaat maakte toch in druk. Bij rust leek de 2-0-stand nog enig perspectief voof de Belgische gasten te bieden, maar na de pauze was Hoofd plaat heer en meester. Een ze ge, net zoals de monsterscore tegen Terhole, die via knap col lectief voetbal tot stand kwam. Voor Hoofdplaat scoorden in dit duel Henry Mookhoek (4x), Johnny Jacobse (3x), Ronald Veraart (2x), Fons Baart, Vin cent Calon en Werner Tem merman. In het duel tegen Ter- hole werden de Hoofdplaat goals door Henry Mookhoek (5x) - absolute topscorer - Wer ner Temmerman (2x), Fons Baart (2x), Vincent Calon, Ton Sinack en Johnny Jacobse ge scoord. OOSTBURG-TERHOLE 3-0 - Oostburg was sterker dan een verzwakt Terhole, dat voor aanvang van deze competitie diverse vaste krachten weg zag vallen. Bij rust leidde Oostburg met 2-0 door goals van Rinkie de Houck en Eric de Rijcke. Na de pauze nam Mark Prijs de derde treffer voor zijn reke ning. Door die winst legde Oostburg beslag op de derde plaats. Philippine weer wat si zonder dat overige doelpunten uit te drufc GRAAUW -HVV'24 J HW'24 2 was iets ker dan Graauw, nuj veldspel ontliepen gen elkaar weinig. ft, 'nge ter van Driessche de HW24-reserve voorsprong, maar kwam langszij via Emeleer. Peter van sche zou voor HW'24 opnieuw aan, sitieve kant van de brengen en na rust strijd definitief beslis Igno Dalmijn 1-3 scooi SDO-CLINGE 2 1 technisch beter Clinge verdiend. Die ploeg meest in balbezit ook de beste kaï nam niet weg dat SD(j mogelijkheden kreeg scoren, want die wi zeker wel. Waar Cling doeltreffend uithaalde verzuimde SDO de te verzilveren. Bij rus: het 0-2 en het werd pauze zelfs 0-3. Va? treffers tekenden Arm Burger (2x) en Jackie raert SDO scoorde via ner Bisschop tegen Van onze sportmedewerke BIERVLIET - W: heeft het toernooi voetbalvereniging in het kader van het rig bestaan hield gewg In de finale klopte vliet de beloften van met 3-2. Dat was de 3-2-uitslag die er toernooi op het bord scheen. Biervliet derde door een 3-2-a Knokke WATERVLIET-BELOr EEKLO 3-2 - Een iets Watervliet won Eeklo opende de score Moor, maar de broers beke brachten Watervs de positieve kant van dt en Wouters besliste late wedstrijd het duel door scoren. In de slotfase Eeklo nog wel dichterbij Koeyer, maar de zege vi tervliet kwam niet mee vaar. BIERVLIET-KNOKKl Een fel Biervliet knokli de winst en kreeg dieod aanwinst Martin de werd het al vrij snel 2-0i de zege binnen bereik. S bleek dat nog niet het; zijn, want Knokke gelijke hoogte door Jan Tessier en Rudiedet Het was Robbie van de! die Biervliet alsnog de bezorgde en de derde veilig stelde. In de wedstrijd had Biervliet de beloften van Eeklo verloren. Toen scoorde mond Ingels twee keer. WUNSIEDEL (DPA/RTR/ /jrp/UPI) - Rudolf Hess, de vroegere plaatsvervanger van Adolf Hitler, is maan dag in alle stilte op een nog gl onbekende plaats begraven. gej Aanvankelijk zou Hess, die vo- te e week op 93-jarige leeftijd op i„ de Spandau-gevangenis in zo Berlijn overleed, woensdag in wi het familiegraf in het Beierse plaats Wunsiedel worden bij gezet. ge, De familie van Hess maakte W( SCHOONDIJKE -1 heeft definitief de wis ker van het Oog dat de voetbalverti Schoondij ke j aarlijki' in bezit. Door in de! met 2-1 van HWM» nen veroverde Br trofee. Het was de achtereenvolgende Breskens dit toernooi' BRESKENS-HW'24 U; finale was spectaculaï twee aanvallende HW24 kreeg in de t al twee faaie scoriri via de broers Giovanni1 gelo Verbraeken die voor de Breskens-® verschenen. Zonder res Toch was het HVV24 voorsprong kwam door' genoemde Giovanni V( ken, die een foutieve speelbal van Tonnie val ren onderschepte en fend afrondde. Naar®1 wedstrijd vorderde druk van Breskens toe. j verde de gelijkmaker Henk Ottens, na goed1' reidend werk van Ru®' waert en Johnny Livr» In de laatste minuut Breskens de winst van Robby de Muynd vallend door Johnny mento ingekopt: 2-1- Het eerste elftal var; ganiserende Schoondij» vierde. De strijd om plaats werd met 2-1 t$j cheren verloren. Einds' Breskens, 2. HW'24", cheren, 4. Schoon®) Koewacht, 6. RIA,1 dijke, 8. Groede. AMSTERDAM (ANP) - De Fed< beweging (FNV) wil met werkge ken dat alle mensen die langer zijn een volwaardige baan bij o krijgen. Bij het niet aanvaarden arbeidsbemiddeling moeten ver de FNV voor bij voorbeeld oudei vings- en sollicitatieplicht intrek Volgens FNV-voorzitter Pont 'vo is de werkgarantie de enige we manier om te-voorkomen dat js mensen die langer dan drie art jaar werkloos zijn geheel wor- 0v< den afgeschreven. we De recentste cijfers van het ger ministerie van sociale zaken en v<x werkgelegenheid leren dat de ruim 240.000 mensen langer dan ma twee jaar werkloos zijn. Het de voorstel voor een werkgarantie en 's afkomstig uit de maandag per gepresenteerde congresnota reg 'Werken in 2000', die op het driejaarlijkse FNV-congres eind november wordt bespro- een ken. en De FNV heeft geen idee op afs welke termijn de werkgarantie pai ?en feit zou kunnen zijn. Het idee veronderstelt allereerst om jus temming van de eigen ach- leic terban en moet daarna nog ge- bat nade vinden bij werkgevers en "verheid. Pont toonde zich maandag gematigd optimis- §er ösch over de haalbaarheid van "ei de werkgarantie. „We zijn ten- vat slotte met overheid en werkge vers in gesprek over de aanpak van de langdurige werkloos- L' jieid. Ik heb er wel vertrouwen dat we er in redelijk overleg Kunnen uitkomen". Om uiteindelijk de nog sWeds beleden doelstelling van Hollandse dokters kennen hun eigen grenzen niet PA fab gel uit Fr; tar rer pre Dit ling ker Cla ver een con

de Stem | 1987 | | pagina 16