Ramses Shaffy rent van ene rol naar de andere IN KOMEDIE 'NITWITS' 'Wanted dead or alive' Rutger Hauer eenzame killer in actiefilm Estlands ensemble op Oude Muziek Festival in Utrecht Charles Bronson als agent van volgende president Amerika Filmzomer-programma krijgt nog staartje VOOR HET eerst sinds twintig jaar speelt Ramses Shaffy - in middels zwaar middel baar - weer een hoofd rol in een Nederlandse speelfilm. IN FILM 'ASSASSINATION' Toppers Scènisch Zonnekoning Adam Curry verlaat Veronica kSTEM GIDS 2 VRIJD SPEELFILMS OP TV 'jpERLAND 1 3ELGIE NED 1 00K IN DE BIOSCOOP BEL( G1 Door Marjan Mes Een schnabbelacteur bij theater, film en televisie, die van de ene opdracht naar de andere rent, zijn vrouw daardoor verwaar loost en tussendoor een verhouding met een leuk meisje uit een hamburger restaurant (Monique Ro sier) begint. De film 'Nitwits' van Nikolai van der Heyde geeft Shaffy de kans om een heleboel kleine rollen te vertolken. Scènes uit de toneelstukken, filmopnamen en televisiespots waarin Joel Palsma (Shaffy) optreedt, vormen namelijk driekwart van de inhoud van 'Nitwits'. Dat het allemaal minder leuk is dan ongetwij feld bedoeld, ligt misschien minder aan Ramses Shaffy dan aan het scenario, dat al die scè nes braaf naast elkaar zet zon der dat ze veel met elkaar te maken hebben. Aan de aankle ding werd veel zorg besteed maar de grappen zijn dermate oubollig, dat je wel heel erg weinig gewend moet zijn om er om te kunnen lachen. In 1965 maakte Nikolai van der Heyde een veelbelovend debuut, 'Een ochtend van zes weken', dat prachtig aansloot op de Franse Nouvelle Vague-stijl. Een ar tistieke film, die enorm veel lof kreeg toegezwaaid. De regisseur heeft de belofte van toen nimmer ingelost. In later jaren beperkte hij zich tot tamme komedies zoals 'Help, de dokter verzuipt' en 'Laat de dokter maar schuiven (1980). Producenten waren hierdoor lang niet genegen om een nieuwe Van der Heyde-film te financieren. Aangezien zijn script er op papier ongetwijfeld heel leuk uitzag, is het toch weer zover gekomen. 'Nitwits' blijft in de stijl van die oudere kluchten van Van der Heyde, zij het dat een serieuze toon af en toe niet wordt geschuwd. Joel Palsma is eigenlijk een heel serieuze man die veel van zijn vrouw en dochtertje houdt. Zijn collega-vriend Eddie (Martij n Oversteegen) is een veel grotere flierefluiter. On dertussen wordt hij toch ver liefd op Monique Rosier (uit Zeg 'ns AAA), die er ook weer probleemloos vandoor gaat. De film toont de werkzaam heden van Joel op het podium en voor de film in kluchtig be doelde scènes en zijn race tegen de klok om verhouding en hu welijk ook nog aandacht te ge ven. Zijn vrouw, vreselijk ge speeld door Muriel Chaal-Go- hier in een bijna onverstaan baar Nederlands (kennelijk de bedoeling), zit zoveel alleen dat ze hem regelmatig de deur wijst. Joel neemt dan voor de zoveelste maal zijn intrek in Ramses Shaffy als filmacteur tijdens de opnamen van een kostuumfilm in 'Nitwits'. een hotel. Leen Jongewaard speelt als de ironische hotel portier de enige geestige rol van de hele film. Ook Jerome Reehuis is aardig als een prot serige filmregisseur, die Joel tijdens de opnamen van een kostuumfilm voortdurend het jak uitveegt. Jammer dat die terugkerende filmopname fragmenten en de theaterscè nes verder niets bijdragen aan het verhaal. Ongetwijfeld is dat wel de bedoeling geweest, want Joel Palsma acteert o.a. in een klucht van Feydeau, waarvan het gooi- en smijtwerk de toon - Holland Film Releasing. zet voor de humor in 'Nitwits'. De commerciële spots waaraan Joel meewerkt, zien er grappig uit, maar ze zijn volledig wille keurig en komen niet satirisch over, zoals hoogst waarschijn lijk wel de bedoeling was. 'Nitwits' van Nikolai van der Heyde draait in Cinésol 3 in Breda. Van onze filmredactie Het publiek hoeft tegenwoordig geen moment meer te twijfelen; een Amerikaanse film waar Rutger Hauer in meespeelt, is onveranderlijk een harde actiefilm. Sinds 1980 heeft de blonde Hollander veel succes als geweldda dige held in Amerikaanse misdaadfilms; o.a. 'Blade Run ner', 'The Osterman Weekend' en 'The Hitcher'. Ook in 'Wanted dead or alive' keert hij als zodanig terug. Hij speelt daarin een eenzame premiejager, Nick Randall, die een Palestijnse terrorist on schadelijk moet maken. Als CIA en FBI tekort schieten, wordt zijn hulp ingeroepen. De gevaarlijke Arabier heeft dan al een bioscoop opgeblazen waarin onschuldige Ameri kaanse burgers (met kinderen) van 'Rambo' zaten te genieten. "Na een luchtig begin, waarin Hauer wordt geïntroduceerd als een spotzieke jongen die op zijn woonboot mondharmonica speelt, neemt 'Wanted dead or alive' al snel zelf de trekken van een Rambo-film aan. Op zijn eentje voert Hauer een keiharde, bloeddorstige strijd tegen een misdadige vij and. Met een superieure grijns en zonder pardon knalt hij al les neer wat op zijn weg komt. Regisseur Gary Sherman legt het er allemaal zo dik bovenop - het bloed vloeit bijvoorbeeld overdreven rijkelijk - dat het bijna belachelijk wordt. Het enige lichtpuntje is een kleine rol van Robert Guillaume (de televisiebutler Benson) als een CIA-baas. Verder is de film commercieel routinewerk, dat Door onze kunstredactie UTRECHT - De eerste uitvoeringen en concerten zijn al uitverkocht. De financiële basis is verstevigd. Er komen voor het eerst gasten van achter het 'ijzeren gordijn' naast veel oude 'toppers'; het zesde Holland Festival Oude Muziek in Utrecht, te houden van 28 augustus tot en met 6 september, in muziekcentrum Vredenburg en tal van andere locaties, kan nu al niet meer stuk. Rutger Hauer als de meedogenloze Nick Randall in de harde actiefilm 'Wanted dead or alive'. - foto Concorde ongetwijfeld gewild wordt op video. Je kunt niet ontkennen dat Hauer 'personality' heeft, maar je zou hem onderdehand wel eens in een ander soort film en een ander soort rol wil len zien. 'Wanted dead or alive' draait in Mignon in Breda. Van onze filmredactie De verstokte fans van de ouder wordende Charles Bron son zullen aan hun trekken komen bij het zien van de film 'Assassination' van Peter Hunt. De gelooide Bronson speelt daarin een veiligheidsagent van de opvolger van Reagan; de volgende president van de Verenigde Staten dus. De gamba, de blokfluit, de schalmei, de luit, de kromhoorn en de zinken zullen er, met vele bekendere instrumenten, volop klinken tijdens uitvoeringen van muziek uit de tijd van de barok en van soms ver daar voor, muziek die doorgaans niet tot klinken komt op de grote podia in het land. „Een ambtenaar van het mi nisterie heeft eens tegen mij gezegd, dat het festival wel een keer zou moeten ophouden om dat de oude muziek gewoon op zou zijn. We beginnen nu aan het zesde festival. Als het aan ons ligt, gaan we gewoon door. De oude muziek is nog lang niet uitgeput", aldus een optimisti sche Frans de Ruiter, een van de mensen van het eerste uur. In het nieuwe advies van de Raad voor de Kunst heeft de oude muziek een stevig funda ment gekregen. Er is een soort van bruggehoofd gevormd. Dat is ook gebeurd dank zij het grote succes van de vorige fes tivals in Utrecht. Charles Bronson en zijn ex-vrouw Jill Ireland als veilig heidsagent en echtgenote van de (volgende) Amerikaanse president in 'Assassination'. - foto cannon Diens echtgenote is nog lastiger dan Nancy Reagan en hij heeft dan ook handenvol werk om haar tegen aanslagen en an dere ongemakken te bescher men. Bronsons's ex-echtgenote Jill Ireland vertolkt de rol van de arrogante First Lady als een eigenwijs, krengig mens, dat o.a. op een motorfiets aan een aanslag ontkomt. De aanslag wordt gepleegd door een sena tor, die bang is dat hij zijn baantje zal verliezen wanneer de president moet aftreden. De kans daarop is groot, want de president is impotent en de presidentsvrouw heeft dus re den voor een echtscheiding. En echtscheiding leidt in Amerika tot aftreden. Omdat de First Lady voortdurend alle veiligheidsvoorschriften over schrijdt, heeft Bronson dag en nacht werk. Tussen hem en de lastige dame bestaat een haat liefdeverhouding. Bij nadere kennismaking blijkt ze niet on aardig en zou eigenlijk best iets met hem willen. Bronson, een zojuist gescheiden agent met een hoogstaande moraal, wordt bovendien belaagd door een jonge, vrouwelijke Chinese col lega, die met de meest verleide lijke voorstellen aankomt, aan gezien ze verliefd is op hem. Het nagebouwde Witte Huis vormt een aardig decor voor een ongeloofwaardig verhaal, dat werd geschreven (als boek) door Richard Sale. Peter Hunt, een vroegere James Bond-re- gisseur, zorgde voor een aantal spannende scènes in het soort film, dat al snel naar de video theek zal verhuizen. 'Assassination' van Peter Hunt draait in Casino 4 in Breda. Tot de oude toppers, die op nieuw in Utrecht verschijnen, behoren onder meer The Con sort of Musicke, The Tallis Scholars, Les Arts Florissants, Camerata Trajectina, Sequen- tia Köln. Camerata Trajectina, een Nederlandse groep, ver schijnt al vanaf het eerste be gin in Utrecht. Heel benieuwd zijn velen naar het optreden van het eer ste ensemble van achter het 'ij zeren gordijn', Hortus Musicus uit Tallinn in Estland. Het komt, zeventien personen sterk, onder leiding van Andres Mustonen naar Utrecht met twee gemengde, wat luchtiger programma's en één liturgisch drama. De groep werd opgericht in 1972 en is een van de weinige ensembles in de Sovjet-Unie, die zich bezig houden met de uitvoering van muziek uit het verdere verleden. Programmaleider Jan Nuchel- mans vestigt de aandacht be halve op dit ensemble speciaal ook op de twee scènische pro- dukties van dit jaar. Elk jaar presenteert het festival een eigen produktie. Dat gebeurt dit jaar niet, om de relatief kleine stad van direct betrok kenen in dat opzicht een jaar rust te gunnen. In plaats daarvan is in Utrecht te zien en te horen de Festivalproduktie van het Zweedse Barokfestival van vo rig jaar in Malmö, een uitvoe ring van de kameropera 'Be- standige Argenia' van Johann Valentin Meder, geschreven in 1680, een huldeblijk aan Zwe den en aan de Zweedse koning Karei XI, een opera over on derdrukking en vrijheidsstrijd. En dan is er een voorstelling om de Zonnekoning, Lode wijle XIV van Frankrijk, te eren als de koning van de dans, 'Les ombres du soleil', samengesteld door Philippe Beaussant. Een produktie, die uitstekend past in dit festival, dat de Franse barokmuziek als een van de thema's heeft gekozen. Er wordt onder meer gebruik ge maakt van muziek van Lully, driehonderd jaar geleden ge storven. Muziek van dezelfde compo nist wordt gespeeld op ope nings- en slotconcert van het festival door The Amsterdam Baroque Orchestra en de Lon don Baroque, beide in grote be zetting. Van onze filmredactie BREDA - Het Filmzomer-pro gramma '87 is in de Bredase bioscoop Cinésol 3 een groot succes geworden. Mede door de vele weken met slecht weer liep het vaak storm bij bepaalde geliefde succesfilms. Ook minder populaire films werden goed bezocht. Dit in tegenstelling tot vorig jaar. Doordat de films telkens maar één dag te zien waren, moesten 's avonds herhaalde lijk bezoekers worden teleurgesteld. De bioscoop-directie heeft daarom besloten een aantal films uit het Filmzomer-pro gramma terug te brengen. Deze week worden in Cinésol 1 'The Meaning of Life' van het Monty Python-team en 'The color Purple' in reprise genomen. In Cinésol 2 komen 'Carmen' van Saura en 'Les uns et les autres' meerdere dagen achtereen te rug. Volgende week worden 'Kiss of the Spiderwoman' en 'The Killing Fields' op nieuw vertoond. 'Amadeus' krijgt bin nenkort opnieuw een volledige program mering. Bij al deze voorstellingen moest publiek naar huis worden gestuurd om dat de zaal vol zat. De Grand Theater/Cinésol-directie meent het succes van de afgelopen Film- zomer niet alleen in het slechte weer te moeten zoeken, maar ook in het feit dat deze jaarlijkse zomermanifestatie van oudere films (tegen gereduceerd tarief) ingeburgerd is geraakt. Dat blijkt ook uit de grote afname van de Filmzomer- krant. De Filmzomer werd voor de derde maal in een groot aantal Nederlandse bioscopen gehouden. HILVERSUM (ANP) - Veronica- medewerker Adam Curry (22) stapt eind dit jaar over naar het Ameri kaanse popstation MTV. Curry, die bij Veronica vooral bekend heid kreeg door de presentatie van het televisieprogramma 'Countdown', zal zich bij MTV in de Verenigde Staten voornamelijk gaan bezighouden met in terviews. Adam Curry is Amerikaan van geboor te, maar woont al lange tijd in Neder land. Zijn programmma 'Countdown' wordt ook door Super Channel uitge zonden. Curry vestigt zich in New York en gaat vijf keer per week voor MTV Adam Curry - fotoanp een programma maken. rtmimiciiKiiik ZATERDAG Don Camillo Monsignore ma non troppo (It./Frankrijk 1962,mJ 1, 17.35 uur). Vierde Don Camillo-film, waarin de dorpspaib tot bisschop in Rome is gepromoveerd, maar eigenlijk zijno dorp niet kan missen. L'eredita Ferramonti (Italië 1976, Ned. 2,20.44 uur). Rijker brikant laat zich door een geraffineerde schoondochter inpjj men. Satire met Anthony Quinn en Dominique Sanda. Escape from Alcatraz (USA 1960, Did. 1, 22.15 uur). Nou Clint Eastwood als gevangene Frank Morris, die een ontsnap^ uit het beruchte Alcatraz organiseert. The secret agent (Engeland 1936, Did. 1,00.05 uur). Twee ageiJ moeten als echtpaar vermomd een Duitse spion opsporen. Hitchcock met John Gielgud en Peter Lorre. Die englische Heirat (Duitsland 1934, Did. 2,15.00 uur). Rijken gelse aristocraat durft zijn huwelijk met een gewoon meisje niet op te biechten. Wunschfilm der Woche (Did. 2,20.15 uur). De kijkers kunnen Ij zen uit: Michael Cacoyannis' beroemde 'Zorba the Greek' i Anthony Quinn (1964); het Amerikaanse drama 'Hawaii' vgj George Roy Hill met Julie Andrews en Max von Sydow (1st 'The brothers Karamazov' van Richard Brooks uit 1957, metyj Brynner en Maria Schell. Pat and Mike (USA 1952, België 1,16.00 uur). Komedie metSpt eer Tracy als een golfcoach en Katherine Hepburn als zijnpm die altijd faalt, wanneer haar verloofde in de buurt is. ZONDAG How to steal a million (USA 1966, Ned. 1, 20.20 uur). De dochkj van een geniale vervalser probeert de ontmaskering van 1 vader te voorkomen door zelf te gaan te stelen. Komedie nj William Wyler met Audrey Hepburn en Peter O'Toole. Everything you always wanted to know about sex, but went raid to ask (USA 1972, Ned. 2,22.19 uur). In zeven episodes net. Woody Allen de sex onder de loup. Naast de komiek zelf zijna Gene Wilder en Burt Reynolds te zien. The red pony (USA 1949, Did. 1,14.45 uur). Verfilming van Jd Steinbecks roman over de liefde van een kleine jongen voorz pony. met Robert Mitchum. Wo die grünen Ameisen traumen (W.-Duitsland 1984, Did. 2,1 uur). In Australië verzet zich een groepje Aboriginals proefboringen door een mijnmaatschappij. Avonturenfilm j Werner Herzog. Pink Floyd The Wall (Engeland 1982, België 1,20.35 uur). Verf ming van Pink Floyds dubbel-elpee. Bob Geldof vertolkt) hoofdrol van een in zichzelf gekeerde popster. MAANDAG Wenn ich mich fttrchte (W.-Duitsland 1984, Did. 1, 23.00 uu Twee vrienden in midlife-crisis proberen op eigen wijze problemen te verwerken. Met Horst Buchholz en Tilo Prückna| Viaggio con Anita (Italië 1978, België 1, 16.00 uur). GoldieHn als een jonge Amerikaanse, die tijdens haar vakantie een 15 liaan leert kennen. DINSDAG Enchantment (USA 1948, Ned. 1, 15.25 uur). Een oude blikt terug op zijn carrière en zijn tragische liefde. MetDai) Niven. Blood on the moon (USA 1948, Ned. 1,22.15 uur). Western vanl bert Wise, waarin zwerver Robert Mitchum bij een oorlog I boeren en ranch-eigenaren betrokken raakt. Wir Wunderkinder (W.-Duitsland 1958, Did. 2, 20.00 uur).Ki| Hoffmanns satire over het leven van twee doorsnee-Duiters.] Hansjörg Felmy en Robert Graf. Alphabet City (USA 1984, België 1, 16.00 uur). Film over tin Vincent Spano, die de grootste drugsmarkt ter wereld behest WOENSDAG Spaghetti House (Italië 1982, Ned. 1, 21.27 uur). Vijf Italiat obers in Londen, die plannen maken om een eigen restauranl| beginnen, worden gegijzeld. Hochzeit auf Barenhof (Duitsland 1942, Did. 1, 10.35 uur). Hei rich George speelt een baron, die zich edelmoedig terugtrekt; blijkt, dat zijn verloofde op een ander verliefd is. Ascendancy (Engeland 1982, Did. 2, 22.10 uur). Met een Goj Beer bekroonde film van Edward Bennett over de gespannen) tuatie in het Noord-Ierland van 1920. L'étrange Monsieur Victor (Frankrijk 1937, Did. 3 WDF, uur). Ingewikkeld drama van Jean Grémillon over een man,i niet buiten een gecompliceerd dubbelleven kan. Once upon a scoundrel (USA 1973, België 1, 16.00 uur). Mostel in zijn laatste komedie als een inhalige Mexicaanse grondbezitter, die verliefd wordt. DONDERDAG Der rote Kreis (W.-Duitsland 1959, Did. 2,23.30 uur). Edgar Si lace-mysterie, waarin een misdaadorganisatie rode cirkels) haar slachtoffers achterlaat. The four skulls of Jonathan Drake (USA 1959, Did. 3 WDF, uur). Horror-thriller over een familie, waarop een voodoo-'.! rust. Film uit de cyclus Edward L. Cahn. The sure thing (USA 1985, België 1, 16.00 uur). Twee studeni die elkaar absoluut niet mogen, maken samen een reis naarf fornië. John Cusack en Daphne Zunica in komedie van Rol 16.00 Verleiding van Leona «ij de TROS is vanmiddag [in Redgrave te zien in de jiantische middagfilm 'De [rfeiding van Leona'. Ze ilt de rol van Leona, een Irares, die in een buiten tje aan de rand van de woont. Het huisje moet napt worden en ze t een klusjesman van of hij wat karweitjes j doen. Na een moeilijk be- ontwikkelt zich een ple dge relatie tussen de twee. Sweeney! Engelse politiefilm 'Swee- die de TROS uitzendt', aaide in ons land onder de L] 'De vuisten van Scotland Ld'. In de jaren 1974 tot jflj was The Sweeney' een dpulaire tv-serie, waarop «e film werd gebaseerd. Lfdrolspeler is John Thaw inspecteur Regan van een ciale afdeling van Scot- jd Yard, de Flying Squad, agan en zijn collega's ko- »n via een moord op het jr van een merkwaardig jntage-complot rond de igelse minister Charles Ba- Meteor de rampenfilm 'Meteor' |ordt de aarde plotseling be- •eigd door een meteoor. Het nerikaanse ruimtevaart- ntrum NASA heeft uitge- kend dat het gevaarte van kilometer doorsnee over zes kgen de aarde zal bereiken, lotvel de Amerikanen als de isen beschikken over omraketten in de ruimte, klgens ruimtedeskundige (sul Bradley zouden ze geza- ilijk het onheil kunnen ivenden. Mijn moeder, de generaal winnaar van de Tonee- ie, een wedstrijd voor lateurtoneel, kwam het af lopen seizoen de groep IT '70 uit Schoorl uit de s. De AVRO brengt van- jnd hun winnende stuk ijn moeder, de generaal'. !t kluchtige verhaal speelt lens een van de Israëlisch- >tische oorlogen. Bij een ter aan het Suez-kanaal, Sar een Israëlische tank- ïeid positie heeft geko- heerst de nodige activi- t. De nieuwe divisiecom- idant komt op inspectie. Op zoek naar Ozu fJBfc de film 'Ademloos' van »dy Saks brengt de BRT gefilmd dagboek van Wenders. Op zoek naar [in 1963 overleden Japanse east Yasujiro Ozu 'ont- kt' Wenders de wereldstad kio met al zijn contrasten pen een eeuwenoude cul- [r en de moderne tijd. Het teel is een bizar portret een voor westerlingen uwelijks te begrijpen we- 'Mannequin' blijft te zien in Casino 2 in Breda. Tienerkot met Andrew McCarthy als een jonge, dromerige etaleur dit' romance beleeft met een etalagepop, die 's nachts tot leven k) Zij bezorgt hem een glanzende carrière. Veel disco-muis' een slordig verteld verhaal. I The Secret of my Succes' wordt geprolongeerd in Grand in Breda. Aardige situatiekomedie van Herbert Ross ove: boerenzoon uit Kansas (een leuke Michael J. Fox) die het itl Newyorkse zakenleven ver schopt dankzij een slimme sWrnltfasrslssn Omdat te hier malle misverstanden. 'Outrageous Fortune' met Bette Midler en Shelley Long verder in Casino 3 in Breda. Grappige maar niet erg ven: komedie over twee rivales met dezelfde minnaar die vreemd achtervolgingsavontuur belanden. 'Superman 4' van Sidney J. Furie is nog te zien in de ma] van Casino 4 in Breda. Spectaculair uitziend vervolg op J faamde serie. Christopher Reeve weet als de Man van Sta; kernwapens uit de wereld te verwijderen. Meer stuntwerk1 een geslaagd verhaal. De spannende tekenfilm Taran toverketel' draait eveneens in sommige Casino-matinees. The living daylights' gaat door in Casino 1 in Breda, Citï; Roosendaal, Cinem'actueel 2 in Bergen op Zoom, Luxor in neuzen en De Koning van Engeland in Hulst. Spectaculair Ji Bond-avontuur met Timothy Dalton (de nieuwe 007) enk Krabbé. De Filmzomer '87 krijgt nog een vervolg in Cinésol 1 en 2 in1 da. Zie het bericht elders op deze pagina. 'Avontuur staartje' is nog in de matinees in Mignon in Breda. De Viel film 'Platoon' is nog te zien in Centraal 1 in Geetruidenbergf Koning van Engeland in Hulst. Ook 'De naam van de roos door, in Luxor in Terneuzen en De Koning in Hulst. 'Police Academy 4' gaat verder in Cinem'actueel 3 in Berj Zoom, De Nobelaer in Etten-Leur en Luxor in Terneuzen. Guys' met Kirk Douglas en Burt Lancaster is te zien in Bergen op Zoom. 'Lethal Weapon' met Mel Gibson als sup® vechtersbaas kan bekeken worden in Cinem'actueel 1 in 0 op Zoom. 'Mosquito Coast' van Peter Weir met Harris#1] eigenzinnige pionier draait in City 1 in Roosendaal. De cyclus 'De Mooiste Italianen' wordt voortgezet in Concordia in Breda met 'C'eravamo tanto amati', van Scola (vanavond en morgenavond). Prachtige film over de*] ren idealen van drie vrienden uit het verzet, die elkaar or" hun uiteenlopende belangen in het huidige Italië toch trou' gebleven. Een soortgelij k onderwerp heeft de schitterende film Tm telli' van Francesco Rosi, die op 24,25 en 26 augustus in hei huis draait. Hierin worden drie broers geconfronteerd nï'j verleden en hun botsende maatschappijvisies in een door" risme en politieke tegenstellingen getroffen Italië. Een enMj rend meesterwerk met prachtige rollen van o.a. Philippe Michele Placido en Vittorio Mezzogiorno. Op donderdag 27 augustus draait 'Queimada' van Gill° corvo. Marlon Brando speelt de rol van een Engelse onderl laar die naar een 19e eeuwse Portugese kolonie wordt gj*[J om daar de Britse economische belangen te behartigen, Hjj: ceert een slavenopstand en leidt een zwarte man op, die tie' later zijn kennis gebruikt om de blanken te verdrijven. NOS 09.30 N slechth 13.00 N slechth 15.30 R TROS 16.00 D Amerik Met; Lj Denneï J7.30 J< 17.40 G agraris 18.00 T 18.30 Cl binnen, 19.05 D Afrika (herh.). 20.00 Jo 20.28 T< lucht. V 'Achten 'Carava 21.30 TI 22.00 Sv politiefi Thaw, E Barry F NOS 23.40 Jo 23.45 Ni slechtho 23.50-00. Zwemm NOS 13.00 N slechth 17.30-18. EK Hoe samenvj Spanje. 18.15 Ni slechth< 18.20 Pa Spanjaa 18.30-18. 19.00 Jo AVRO 19.12 Ze over zee verblijf terugga: natuurli 19.24 A\ special. 19.50 spelprog 20.40 M< speelfiln (1979). M Malden, 22.30 Jon IKON 22.45 He (4). Afl.: 23.28 De 23.30 Ni< slechtho: AVRO 23.35-OO.J generaal door ton< Televisie Kamp. 16.00 17.55 Jou 18.00 Tik 18.05 Plo 18.10 De 18.35 Vrq 18.50 Afl.: Dan Lanka 19.15 Pro| 19.40 Vanavon 19.45 Jou 20.10 We 20.20 Mady Sal Monique] van DijcM

de Stem | 1987 | | pagina 14