EN DEI traatfestival in binnenstad van Terneuzen met veel sfeer TTHOUDER: PAS VOLGEND JAAR SLOOP IN IJZENDIJKE [jendenks itatiekermis '87 kan gewoon niet meer stuk Echtelingen te gast in Cadzand Wielertocht Sluis trekt vijfentwintig deelnemers Nederlands team wint titel in Aardenburg Hulst wil onderzoek baarmoederhalskanker PLAATSELIJK NIEUWS voor [ijks kunneij startende logelijk: Want AVO [laten, waai [oor iedere lale lers rondo J e t i jd' Meer passagiers voor veren PSD VAN ZEELAND 2 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1987 NDANKS AANVANKELIJKE VERKEERSHINDER IN HULST Formule Ongewoon Benoeming rechtbank Clinge Oostburg Terneuzen IJZENDIJKE - De loodsen van het IJzen- dijkse graanbedrijf Doens-Vermue geves tigd aan de Varkens- markt en de Blinde- wijk worden pas vol gendjaar gesloopt. HANDBOOGSCHIETEN Spanning COLLEGE TREKT GELD UIT Terneuzens hoofd inspectie belastingen naar Roosendaal BSTEM T6 onZe correspondent wjEUZEN - De stichting Jeugd en Mu- I bracht afgelopen zaterdag een tropisch programma in Terneuzen. Een mini- Sdad/Brazil-show, een buikdanseres, ,ae.muziek en het poppentheater Opge- uit A*61- wisten de bezoekers en het jjek op de terrasjes te vermaken. tijdstip van het straattheaterfestival, aan- jjj op de nachtmarkt, bleek voor de stich- gouden greep. Zowel de horeca als de ■bog konden na afloop van het drukke .end vaststellen dat Terneuzen al lang niet die dode stad is waarvoor zij lang is door- ,a organisator Martin van Driel: „Als be luiken we met tevredenheid terug op het al Vanuit het publiek hebben we vele posi- reacties gehad. Alleen van 18.00 tot 19.00 ,as de belangstelling wat magertjes". lenschaduwkandje vormde de wat ongetuk- jjtelling van de podia. „We gaan proberen er volgend jaar een podium bij te krijgen aan het begin van de Nieuwstraat. Dan is de horeca daar ook tevreden. Nu werd er geklaagd dat de groe pen niet goed verspreid stonden. Maar voor deze opstelling was gekozen omdat de groepen anders last van elkaar zouden hebben". Behalve deze kritische noot heeft het publiek zich kostelijk geamuseerd. Met name buikdanse res El Fiha, die op Oosterse muziek haar heupen liet wiegen, oogste veel bijval. Het theater Opge past kon zich verheugen in belangstelling van jong en oud. Vanaf 16.00 uur zorgde de loop-band La Grande Differance voor een gezellige sfeer in de winkelstraat. Daarvoor stonden ook de zon en de steelband Tropical Vibes garant. De acousti- sche band Brotherhood, bestaande uit twee gita risten en een percusionist, zorgde voor een rustig stukje sfeermuziek. Het festival werd swingend afgesloten met een optreden van de reggaegroep Roots '86. Caraïbische muziek in de Terneuzense Nieuwstraat als onderdeel van het Straatfes tival - foto wim kooyman Jn onze verslaggever JLST - De eerste twee dagen ik de belangstelling voor de Sta- 'kermis '87 in Hulst wat matig, 'erdag daverde het verkeer als woonlijk nonchalant rond de ek Gentsestraat-van Maelstede- eg-Steens edijk, schepte regelma- I bijna de feestgangers en ver- Kaakte met de muziek die op t terrein klonk een kakafonie 'n geluid waar je goed zenuw- btig van werd. sfeer kwam er eigenlijk 's avonds beste in, bij pint en muziek in de attent en op de terrasjes van de di- se horecabedrijven van de Statie, [zondag de doorbraak kwam, toen [•Huls terse binnenstad werd afgezet °r het verkeer en men vanaf 13.00 I niet meer via de Gentsestraat de Un kon. Dat betekende voor de be- ters van de Statiekermis een ont- ijnen middag plezier en de moge- beid om de stad in te kuieren zon der de eeuwige hinder van te veel automobilisten in de kleine Hulsterse binnenstad. „Wat ons betreft, kan de Statiekermis niet meer stuk", zegt het bestuur van de Stichting Statiekermis. „Wij hebben de afgelopen jaren onze kinderziekten gehad, maar als we bij dit eerste lus trum de balans opmaken, dan denken we toch wel de juiste formule te heb ben gevonden om door te gaan." Die formule bestaat uit een centraal thema, met een aantal activiteiten op de zaak 'body' te geven. Na Zuidameri- kaanse en andere stijlen kwam dit jaar voorzichtig Italië aan de beurt en op dat idee wil men voortborduren. „Zoiets moet je groot opzetten", zegt de voorzitter Jan Bergmans, „met contac ten via de Italiaanse ambassade, maar dat kost geld. Wij hebben dit lustrum afgewacht en ons gehouden aan ons bekende schema van activiteiten om te zien of we de zaak haalbaar kunnen maken. En als we dan naar de drukte kijken, dan denken we dat het kan." Het komende jaar wordt in elk geval gebruikt om de nieuwe vorm waarin de Statiekermis wil voortbestaan, van de grond te krijgen. Het programma begon vrijdag in elka geval al ongewoon. De zeven parachu tisten van het Hoevense stuntteam die op het feestterein moesten landen, raakten wat uit de richting en kwa men bijna buiten Hulst terecht. „We waren wat aan het spelen", was het commentaar van een van de parasai- lers, die nergens van schrikken. De Statiekermis '87 werd daarna officieel geopend door burgemeester J. Jacobs en een bijna voltallig gemeentebe stuur. De feestavond met het optreden van Avro's Toppop Discolympics zorgde voor een volle feesttent, waarbij de laatsten pas tegen het ochtendgloren naar huis gingen. Onderdeel van de statieker mis: de placback-show. Hier Peter van Driel als Barry Manilow foto wim kooyman Zaterdag en zondag stonden bol van activiteiten. Het amusementspro gramma op zaterdag in de feesttent trok niet zo veel bezoek, bij de sound- mix/playback-wedstrijd op zondag middag was het weer afgeladen vol. De dansavonden blijken altijd weer kas successen te zijn, maar ook andere evenementen als de modelbotende- monstratie, schietingen en demonstra ties oude ambachten trokken behoor lijk wat kijkers. Evenals de traditio nele autoshow op het terrein bij 'de Torro', de niet meer weg te denken Statieloop en de trimkoers. De veemarkt op zondagmorgen bleek een schot in de roos, met show en verkoop van alles dat er zo ongeveer aan kleine huisdieren bestaat tussen koeien en kanaries. Met geiten, die te dwars waren om aan hun touw te blij ven en af en toe aan de wandel gingen. Looporkesten en clowns stonden ga rant voor de juiste stemming en de ho reca uit de Statie zorgde voor de entou rage met drank en lekkernijen in Ita liaanse stijl. ^BURG - Mr. H. War- I benoemd tot vice-presi- a? de arrondissements- Middelburg. tegenheid van deze be- noeming is er op vrijdag 11 sep tember, om 16.00 uur, een feeestelijke rechtzitting in het gerechtsgebouw aan het Hof plein. Na afloop is er een recep tie in de Gobelinzaal van het gerechtsgebouw. Iter begrijpen. Doen we cis' >nsen met stotterproble^1 jezin of naaste omgevW 's ^en 8roeP van ■"telingen, die valt de zorgen van de 'S Vluchtelingewerk jf(is in het weekend R tot en met 23 augus_ J?, °Phetvormings- Hedenesse in Cad- gkt uitstapje is moge- LT u'w>iapje is moge- R^aakt door de geza- hervormde diako- r i I® West-Zeeuwsch- Postbus 119, 3500 AWtocon^edComm7s,iê N-H. Kerk in Zee- rfA 5^ vnjdagmid- W b? aankomst, een be- P de molen aan Cad- Avonds wonen de vluchtelingen een lezing bij door De Keuning van het wa terschap Het Vrije van Sluis over de geschiedenis van het westen. Zaterdag volgt een toer door West-Zeeuwsch-Vlaanderen met ondermeer een bezoek aan St. Anna ter Muiden, Aarden- burg en Breskens waar pastoor -beeldhouwer Omer Geilleit wordt opgezocht. Zaterdagmiddag is er volop gelegenheid voor de bevolking om kennis te maken met de vluchtelingen. Dat gebeurt tij dens een groots open huis en tuinfeest waaraan door ver schillende organisaties wordt meegwerkt. Er is een infoma- tiekraam van de Bond van PLattelands vrouwen over landbouwgewassen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De ge meente Oostburg is er met een stand, evenals Amnesty Iner- national en Vrouwen voor Vre de. Voor kinderen is er een ont moetingsplaats ingericht en er is een terras met bar en barbe cue. Het tuinfeest wordt besloten met een lampionnenoptcht voor de kinderen en een kamp vuur voor de volwassenen. Rond het kampvuur zullen de vluchtelingen volksliederen uit hun land van afkomst zingen. Het bezoek krijgt zondag een rustig vervolg met een kerk dienst. Na een afsluitende maaltijd vertrekt de groep te rug naar de eigen omgeving van Leiden en omstreken. Van onze correspondent HEILLE - De toertocht Sluis-Bergues-Sluis over 182 kilo meter in het kader van de verbroedering tussen de drie Vlaanderens mag als geslaagd beschouwd worden. Vijfen twintig deelnemers meldden zich om negen uur bij het clublokaal van het organiserende Wielertoerist, café De Tol te Heille. Onder hen de voorzitter van de NRTU, Constant van Waterschoot die, na een sleutelbeenbreuk, zijn rentree maakte en voorts één jeugdlid, de vijftienjarige Guy Dewulf ven RTC PZEM Terneu zen. De enige dame was Therèse van Lare, die samen met haar man de drijvende kracht achter deze sportverbroedering is. Ze kregen daarvoor in Bergues, of Winoksbergen op zijn Vlaams, een gedenkbord van deze Noordfranse gemeente. Na de ontvangst door het college van Bergues, die al stonden te wachten, werd de vriendenwijn genuttigd, waarna de deelenmers als eer sten gebruik maakten van het feest- en sportcentrum aldaar. Om 18.15 uur werd de thuishaven zonder problemen bereikt. Volgend jaar zal deze tocht als 'Snipperdagtocht' worden opge nomen in de NRTU-kalender. Vanuit Frankrijk wordt deze tocht opgenomen in een regionale toerkalender. Op 12 september komt de fietsclub Bergues naar Sluis voor deelname aan de Grensrit. „Dat alles betekent dat de Noord-Zuid en Zuid-Noord-recreatie- sport duidelijk op gang komt," aldus Bram van Lare. BESTUURSVERKIEZING - Leden van de Katholieke Bond voor Ouderen afdeling Clinge kiezen donderdag 20 augustus in gemeenschaps huis Malpertuus een nieuwe voorzitter. Deze functie is door het overlijden van Frans Taalman vacant gekomen. Ook kiezen de leden een be stuurlid om het bestuur terug op negen personen te bren gen. De buitengewone leden vergadering begint om 13.30 uur. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield een wed strijd in het kader van de zo mercompetitie waaraan 26 paren deelnamen. Uitslag groep A: 1. dames De Badts- Backerra, 2. de heer Fermont en zoon, 3. echtpaar Bessers. Groep B: 1. echtpaar Legrand, 2. dames Plasschaert-Chris- tiaansen, 3. dames Faas-Lu- teyn. GEVONDEN VOORWER PEN - Bij de gemeentepolitie kan men inlichtingen krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: paar witte laar zen, goudkleurige ketting, vishengel, paraplu, 2 paar sleutels, trouwring, broche, portemonnee, gouden hals ketting, zakmes, zilveren armband, zwart tasje met sleutel, blauwe portemonnee, gouden tientje, wieldop, adressenboekje, zilveren hartje, gouden armband, boodschappentas, zwarte brillenkoker met bril, zwart mapje met kam. tl)raak loodsen uitgesteld Van onze correspondent Dit werd afgelopen zater dag desgevraagd bevestigd door de Oostburgse wet houder A. de Feijter. De loodsen zijn inmiddels eigendom van de gemeente Oostburg. In de afgelopen we ken hebben de oorspronkelijke eigenaren hun apparatuur en ander materiaal uit de be drijfsruimten verwijderd. De aanvankelijk voor dit jaar ge plande sloop wordt dus uitge steld. De bedrijfsactiviteiten van het graanbedrijf zijn inmiddels verplaatst naar de nieuwbouw aan de Oranjestraat aan de rand van het dorp. „Hoe het verder met de oude gebouwen gaat, daar weten wij niets van", aldus een woordvoerder van het graanbedrijf. Zowel aan de Varkensmarkt als aan de Blindewijk zijn er woningen of garages gepland. „Het be stemmingsplan moet dienaan gaande nog worden goedge keurd", aldus wethouder De Feijter. „Maar de kans is erg groot, dat er woningen en gara ges zullen komen". De bevol king heeft zich hierover inder daad ook al uitgesproken. De sloop van de 'oude gebou wen' is vooruit geschoven om dat door het college de voor keur is gegeven aan woning verbetering. De Feijter: „Het zag er aanvankelijk niet meer naar uit dat er dit jaar nog ge sloopt zou kunnen worden. Omdat de vraag voor het fonds woningverbetering enorm was, hebben we honderdduizend gulden doorgesluisd van de ge plande sloop naar het fonds woningverbetering". De bedrijfsactiviteiten van dit bedrijf in het dorp hebben de laatste jaren letterlijk en fi guurlijk veel stof doen opwaai en. De verhuizing naar de nieuwbouw nam toch nog veel tijd in beslag, al is er nu wel een einde gekomen aan de 'overlast'. Geruchten dat de ge meente een van de bedrijfs- loodsen inmiddels zou hebben verhuurd of verkocht, werden door wethouder De Feijter te gengesproken. „Hier is zeker geen sprake van", ontzenuwde de wethouder deze berichten. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Vergele ken met 1986 heeft de PSD (Provinciale Stoomboot Diensten) in juni van dit jaar heel wat meer auto's en passagiers overgezet. Het aantal passagiers steeg van 659.712 naar 681.163, waarbij Vlissingen-Breskens de groot ste stijging noteerde. Ook maakten veel meer automobi listen gebruik van de Zeeuwse veren. Het aantal eenheden lag in juni vorig jaar op 325.498, dit jaar op 343.792. Het gevolg van de stijging is ook dat meer eenheden achter bleven op de veerpleinen. Een probleem dat zich vooral voor doet in Vlissingen en Breskens. Ook de totale cijfers over dit jaar tot en met juni vertonen een duidelijke stijging ten op zichte van voorgaande jaren, zowel wat passagiers, als wat de auto's betreft. Moment uit de wedstrijd voor landenteams. Een Neder landse schutter legt aan. - fotowimkooyman Van onze correspondent AARDENBURG - Neder land is gisteren in Aarden burg met 46 punten Euro pees kampioen handboog- schieten staande wip ge worden. Favoriet Frankrijk moest ge noegen nemen met een tweede plaats met 44 punten, terwijl België 40 punten scoorde. Het was acht jaar geleden dat onze landgenoten de Euro pese titel binnen haalden. Bij de individuelen werd de Frans man André Lenière kampioen. Hij wist twee maal de blokvo- gel af te schieten. Deze 38e Europese kam pioenschappen waren door handbooggilde St.-Sebastiaan uit Aardenburg perfect geor ganiseerd. De publieke belang stelling was zowel zaterdag als zondag enorm. De drie landenteams beston den uit ieder 24 man, terwijl bij de individuelen ieder land 72 schutters leverde. Voor St.-Se bastiaan betekende dit na de twee jeugdkampioenschappen het eerste seniorenkampioen schap. Een vizier is niet toege staan en dat leek in het voor deel van de Fransen, die nooit met vizier mogen schieten. De spanning was er zowel bij de landenteams als de indivi duelen. De blokvogel werd bij deze laatste groep vijftien maal afgeschoten, waaronder door A. Goethals uit Gilze en Rijen en H. van de Hemel uit Axel. Over drie jaar wordt de strijd opnieuw in ons land gehouden. Vanmiddag echter kunnen de schutters vanaf half drie weer terecht in Aardenburg voor een schieting op drie wippen voor Delftsblauwe borden, geldprij zen en een geslacht varken. Van onze verslaggever HULST - B en W van Hulst willen het via de District Gezondheidsdienst (DGD) mogelijk maken dat vrou wen onderzocht worden op baarmoederhalskanker. Omdat er sinds-1984 landelijk geen overeenstemming is over de financiering van de opspo ring van deze ziekte, gebeurt het ook niet meer. B en W vin den dit een ondhoudbare situa tie en zijn bereid zelf in de bui del te tasten. Het gaat om een klein be drag, zesduizend gulden, dat de gemeente moet bijdragen. Heel wat meer koSt de aanschaf van een nieuwe vrachtauto en de vervanging van een Ford Es cort, die niet door de APK keu ring kwam. Daarmee is in to taal 157.000 gulden gemoeid. Beide uitgavenposten komen vandaag, maandag, aan de orde in de commissie voor gemeen- tefinanciën. Die krijgt ook het verzoek van de voetbalvereniging Steen om garant te staan voor een le ning van 87.500 gulden. Ander hoge kostenposten op de agenda zijn de sanering van slachterij Picavet, dat de ge meente 750.000 gulden gaat kos ten, de voltooiing van de be strating Bellinghof en de Ros- kamstraat De commissiever gadering begint om 19.00 uur. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het hoofd van de inspectie der directe belastingen in Terneuzen, mr. D. Henneman, is met in gang van 1 september be noemd tot hoofd van de zelfde dienst in Roosendaal. Op vrijdag 11 september wordt Henneman uitgeluid met een receptie in de kantine van het rijkskantoorgebouw aan de Rosegracht in Terneuzen. De bijeenkomst voor genodigden is van 16.00 tot 18.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 7