Koewacht imponeert opnieuw Peter Picavet boekt succes John Yermeule superieur Sluiskil wint verdiend Axel-toernoo Eerste succes Victoria Rel voor Oostbuit T oernooivoetbi PROVINCIALE TITELSTRIJD PAARDEN EN PONY'S GROTE V Dronken 'k wmmami v m Merijntje DE STEM SPORT 6 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1987 YIA OVERTUIGENDE WINST OP AZVV DOMBURG - De provinciale titelstrijd voor paarden en pony's, die tijdens een schitterend en groots opgezet concours hippique in Domburg werd betwist, waar de landelijke rij vereniging en ponyclub Oranjezon voor een puike organisatie tekende, heeft voortreffelijke kampioenen opge leverd. Presentje STATIELOOP IN HULST Uitslagen Uitslagen MIDDELBURGER NAAR NIEUW PARKOERSRECORD Uitslagen 127ste jaargang Kanton 1 V u SChooü- 'öLLlödj/^gl tago kayser S torenstr.7 breda T8 Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelo pen vrijdag en zaterdag werden er tal van vriend schappelijke voetbalwed strijden gespeeld. Opval lende uitslagen waren de 1- 4-winst van Koewacht op AZVV, de 3-1-winst van Hoek tegen Zierikzee en de 0-3 zege van Terneuzense Boys in de derby tegen Ter- neuzen. AZW-KOEWACHT 1-4 - Koewacht blijft imponeren. Nu werd AZW vrij gemakkelijk opzij gezet. Vooral voor rust domineerde Koewacht en wist toen een 0-2-voorsprong op te bouwen door goals van Harm Rietjens en Fonny van der Vloet. Na de pauze een iets meer evenwichtig spelbeeld, maar ook toen waren de beste kansen voor de bezoekers. Luc Rombaut en Patrick de Block brachten de stand op 0-4, voor- dat Philip Wolfert tegen kon scoren. HOEK-ZIERIKZEE 3-1 - Voor rust was Zierikzee de gevaar lijkste ploeg. Dat lag hoofdza kelijk aan de speelwijze van Hoek, dat massaal de aanval zocht en op één lijn verdedigde. Zierkzee kwam via Rinie Stoutjesdijk op voorsprong, na dat Nico Knol een inzet los liet. Na de pauze een duidelijk beter en slagvaardiger Hoek, dat de rollen omdraaide door goals van Ad de Rijke en twee keer Marc van 'Vugt. Aanwinst Frank Hemelsoet speelde een goede wedstrijd. TERNEUZEN-TERNEU- ZENSE BOYS 0-3 - Terneuzen mocht dan niet in optimale vorm zijn wegens een feestge- beuren aan de vooravond van deze wedstrijd, Terneuzense Boys maakte toch weer indruk door de vele kansen die het kreeg. Vooral voor rust waren de bezoekers beter en drukten dat uit door een eigen goal van Wim van de Velde en een tref fer van Jackie Scheele. Na rust bood Terneuzen wat meer weerstand, maar kon niet voorkomen dat Jaap Remijn- sen 0-3 scoorde. Pech voor Ri- nus Kolijn, die na pas terug te zijn van een blessure, zijn en kelbanden in de slotfase van dit treffen scheurde. CORN BOYS-CADZAND 2-2 - BRESKENS-BRUSE BOYS 2-0 - Breskens domineerde vrijwel de gehele wedstrijd. In de eer ste helft bleven de acties van Bruse Boys vooral beperkt tot massaal verdedigen. Toch kreeg de thuisclub wat kansjes, maar Robby de Muijnck, Johnny Livramento en Henk Ottens lieten die onbenut. Na rust kwam Breskens op voor sprong door Johnny Livra mento en diezelfde speler zou later in de wedstrijd, na een vloeiende aanval, ook voor 2-0 zorgen. BIERVLIET-GROEDE 2-1 - Biervliet was overwegend ster ker. Toch was het Groede dat het eerst de weg naar het net wist te vinden via Sjaak Pro voost. Door een kopbal van Ronny Bracke kwam Biervliet nog voor de pauze langszij en in de tweede helft scoorde Benny van de Hemel de win nende treffer voor de thuis ploeg. KIELDRECHT-HULSTER- LOO 3-0 - In de eerste helft was Hulsterloo niet eens zoveel minder dan Kieldrecht, maar na de pauze kon de Belgische gastheer domineren. Dat was vooral het gevolg van meer conditionele inhoud, want Kieldrecht is al twee weken langer in training dan Hulster loo. De ruststand was 1-0 en na de pauze werd die score opge voerd tot 3-0. In de eerste helft was er sprake van een gelijk opgaande wed strijd. Corn Boys kwam wel op voorsprong door Jan Snijders, maar de snelle Ariaan Cappon bracht Cadzand voor de pauze langszij. Na rust een beter Corn Boys dat verschillende kansen kreeg, maar moeite had die te verzilveren. Daar slaagde Ste ven Donze wel in, maar Cad zand had opnieuw een ant woord klaar via Ariaan Cap pon: 2-2. KLOETINGE-GOES 1-2 - Een goede en snelle wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen. Johnny Koole be zorgde de thuisploeg de leiding, maar Goes wist voor de pauze de achterstand om te buigen in een voorsprong door doelpun ten van Schipper en Van Breen. Na rust een opdringend Kloe- tinge, dat wat kansjes kreeg, maar er niet in slaagde die te verzilveren. Zwinruiters kampioen Door Jan Murre In het verenigingskampioenschap in de Z-klasse zege vierde De Zwinruiters uit Nieuwvliet op fraaie wijze. De Zwinruiters-instructeur Ben Boidin: „Het is nu al voor de vijftiende keer dat we provinciaal kampioen zijn ge worden. Ik zou alleen niet meer precies kunnen zeggen hoeveel keer dat gebeurde in de klassen Z en L." De Zwinruiters veroverde door dit resultaat tevens een ticket voor de nationale kam pioenschappen, de Levade in Apeldoorn. Het verenigings kampioenschap in de Z-klasse pony's ging op overtuigende wijze naar de sterk rijdende formatie van Noord-Beveland, die maar liefst 881 punten scoorde. Dat was aanzienlijk meer dan de 744 punten van Oranjezon, dat daarmee reser ve-kampioen werd. Noord-Be veland zal Zeeland vertegen woordigen in de nationale titel strijd in Apeldoorn. Het verenigingskampioen schappen in de L-klasse paar den en pony's was voor de Rui tersportvereniging Axel. De Oranjeruiters (paarden), de af deling van succesvolle instruc teur Levien Schieman uit Axel, haalde de titel binnen met 806 punten. De Oranjeruiters liet Gouwe Reyers uit Serooskerke, dat tweede werd met 755 pun ten, knap achter zich. Succes eveneens voor de Axelse Klep- pertjes van instructrice Nel Scheele. De Kleppert] es greep de provinciale titel met een puntentotaal van 768. Dat wa ren achttien punten meer dan de nummer twee verzamelde. Schouwse Ruiters uit Drei- schor. Van onze sportmedewerker HULST - Peter Picavet zegevierde in 'zijn' Hulst in de tweede uitgave van de Statieloop. Picavet duldde op de 9400 meter, de langste van de vier afstanden, geen tegenstand. Hij zegevierde met 44 seconden voorsprong op zijn RKHAV- clubgenoot Mare Willaert. Bij zonder knap in dit gezelschap was de derde plaats van Karei Meertens uit Hoek, die op Wil laert slechts een negental se conden moest prijsgeven. Bij de dames zegevierde op deze langste afstand Rita Kint uit Hulst. Frank Smits uit Clinge nam de 7200 meter voor zijn rekening. Hij ging de Axe laar Ronny van de Velde voor af. Harold Hiel uit Vogelwaarde won de 5000 meter met zes se conden voorsprong op zijn plaatsgenoot Bart Kindt. Ella Neefs uit Hulst zegevierde op deze afstand bij de dames. De kortste afstand, de 2800 meter, werd gewonnen door Eugene Martens uit Pauluspolder. Bij de dames ging de winst hier naar Murielle Reunis uit Hulst. In totaal kwam 73 deelnemers naar deze door de buurtvereni ging 'De Statie' in samenwer king met RKHAV georgani seerde loop. Heren 2800 meter: 1. Eugene Martens, Pauluspol der 10.10; 2. Gino Dhondt, Terneuzen 10.34; 3. Erwin Nachtegael, Westdorpe 11.20; 4. Michel Verberk- moes, Terneuzen 11.30; 5. Danny Nachtegael, West dorpe 11.38. 5000 meter: 1. Harold Hiel, Vogelwaarde 16.59; 2. Bart Kindt, Vogel waarde 17.05; 3. Harold Platjouw, Lamswaarde 17.36; 4. Ronald Smits, Clinge 18.20; 5. Franklin van Puyenbroek, Hulst 19.54. 7200 meter: 1. Frank Smits, Clinge 26.05; 2. Ronny van de Velde, Axel 26.31; 3. Joop Maas, Kloosterzande 27.15; 4. Ad de Rijke, Hulst 27.44; 5. Bas van Waterschoot, Hulst 28.32.9400 meter: 1. Peter Pi cavet, Hulst 31.28; 2. Mare Willaert, Nieuw-Namen 32.12; 3. Karei Meertens, Hoek 32.21; 4. Mare Groos- man, Hoek 32.35; 5. Mario Willems, Terneuzen 33.40; 6. Wilfried Daenens, St.-Gilles Waas 34.36; 7. Tonny Buys, Heikant 34.54; 8. Ron van Waterschoot, Hulst 35.32; 9. Gerard de Schepper, Hulst 36.06. Dames 2800 meter: 1. Murielle Reunis, Hulst 13.12; 2. Claudia de Rijcke, Axel 13.54; 3. Inge Smits, Clinge 14.14. 5000 meter: 1. Ella Neefs, Hulst 23.02. 9400 me ter: 1. Rita Kint, Hulst 40.42; 2. Sun Mei, St.-Niklaas 46.22. „Morgen vier ik mijn 65e verjaardag en het zou toch een leuk presentje zijn als ik de Zeeuwse titel zou winnen," vertelde Kees Steendijk uit Kruiningen, die voor de parade en prijsuitreiking in het stro dorp rondliep. Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland had al een goede klassering in de Z-dressuurklasse achter zijn naam staan na de twee voorselectiewedstrijden. Ook Jan Meyers, de manegehouder uit Serooskerke met Mr. Abgar van Oranjezon had zich een uitstekende uitgangspositie voor de titel verschaft. Kam pioen werd in Domburg echter toch de geroutineerde Steen dijk, met Jan Meyers als reser ve-kampioen. Beide dressuur ruiters mogen Zeeland verte genwoordigen in de nationale titelstrijd op vrijdag 11 en za terdag 12 september in Apel doorn. Bij de pony's ging de Z-dres- suurtitel naar Marjan Jumelet met Romeo van Bruinisse, met als reserve-kampioene Simone De formatie van De Zwinruiters uit Nieuwvliet, die het verenigingskampioenschap in de Z-klasse veroverde en Zeeland zal vertegenwoordigen tijdens de Levade in Apeldoorn. - foto willem mieras Stahlie met Maby van Noord- Beveland. Dat de ruitersportclub Noord-Beveland uit Kortgene veel klasse in huis heeft kwam ook duidelijk tot uiting in de Z- klasse springen, zowel bij de paarden als de pony's. De 17- jarige amazone Sandy den Ex- ter met Tristan E greep op overtuigende wijze de Zeeuwse titel in de Z-klasse paarden. Zij versloeg in Domburg in de spannende finale Piet Huige met Waldon van De Weelrui- ters. Ook in de Z-klasse sprin gen pony's bleek Sandy den Exter - weer helemaal hersteld na haar ongelukkige valpartij in Zaamslag - een klasse apart. Met haar pony Sapai werd zij op overtuigende wijze Zeeuws kampioene. Een titel die haar bijzonder veel goed deed, want in december wordt ze achttien jaar en is de pony-periode voorbij. Adri Louwerse met Zephyr van Scheldestad had tijdens de voorselectiewedstrijden men nen al twee keer een eerste plaats behaald en toonde zich ook op de finaledag in Dom burg ongenaakbaar. Zij liet haar clubgenoot Cees Schout met Tamara op overtuigende wijze achter zich. De Zeeuwse kampioenschap pen werden afgesloten met een schitterend showprogramma, met onder meer marathon-rij ders, stuntrijders uit Honga rije, Romeinse strijdwagens, Zeeuwse trekpaarden en dres- suurdemonstraties. De pu blieke belangstelling - zo'n 6000 toeschouwers naar schatting - was uitzonderlijk groot. Voor zitter Peter de Kam van het or ganiserende Oranjezon was na afloop dan ook een meer dan tevreden man. Hij stelde: „Ik ben er blij mee dat we als Oranjezon het publiek zo'n aantrekkelijk programma heb ben kunnen voorschotelen. Topsport en show in het mid dagprogramma, kortom, ieder een is aan zijn trekken kunnen komen." L-springen pony's: 1. Monique Melse met Achem, Oranjezon; 2. Wilma de Visser met Razim, Oran jezon; 3. Petra Schaub met Rose, Luctor et Emergo. M-springen po ny's: 1. Suzette Jacobsen met Ax- keen, Oranjezon; 2. Nina de Leeuw met Sharif, Noord-Beveland; 3. Eline Strijk met Pascal, Schouwse Ruiters. Z-springen pony's: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Rian Dane met Boy, Oranjeruiters Willemstad; 3. Esther van Westen met Astrid, Walcheren. Viertallen paarden: 1. Paardebloem, Kloetinge; 2. Schouwse Ruiters, Dreischor. Kampioenschappen dressuur: L- pony's: 1. Ciska Grootjans met Spartaan, Burchtruiters; 2. Ma- riska Boone met Mei vin, Noord- Beveland. M-paarden: 1. Peter Klaasse met Winnetou, Walche ren; 2. Doeska Delfos met Wicotin, Scheldestad. L-paarden: l. Suzan Malcorps met Avona, Zwinruiters; 2. Marjon Spruit met Zelinda, Luc- Door Fred Rabout WOLPHAARTSDIJK - De manier waarop John Vermeule zaterdag de sterk bezette stratenloop van Wolphaartsdijk won, was van grote klasse. Tot kilometerpaal vier moch ten John van Wansum, Jan van Rijthoven en Gert de Ruygt hem gezelschap houden. Toen liet de Mid delburger zijn gezellen in de steek om met de regel maat van de klok zijn voorsprong uit te bouwen en ruim een minuut onder het parkoersrecord van de winnaar van vorig jaar, Richard Vollenbroek, te duiken. Een jongen die momenteel blaakt van zelfvertrouwen en volgens Niek Flipse toch iemand in de atletiek is die tot de nationale top behoort. In oktober wil hij in Berlijn de limiet op de marathon voor de komende Olympische Spelen halen en zoals het er nu naar uitziet moet dat wei nig problemen opleveren. Achter Vermeule hield de 37-jarige Van Wansum de tweede plaats vast, terwijl ook Van Rijthoven zich handhaafde. Richard Vollen broek, dit seizoen minder in goede doen, rukte nog op naar de vierde plaats. Knap in dit veld met een record deelname van 240 atleten, waren ook de prestaties van Jan de Wilde en Jan van prestatie ook van Elly Wes- terweele, die in dit veld een vijfde plaats voor zich opeis te. Grote afwezige in Wol phaartsdijk was Kim Rey- nierse die afgelopen week door koorts werd geplaagd en zich hierdoor moest afmel den. Dat het in het dijkdorp toch nog pittig lastig was, on danks de uitstekende weers omstandigheden, bewees het feit dat 35 deelnemers de eindstreep niet haalden. Kopgroep op weg in de stratenloop van AV'56 in Wol phaartsdijk. In tweede positie John Vermeule, die met gfote overmacht zou winnen. - foto willem mieras Laarhoven. De Wilde kwam als tiende en tweede Zeeuw binnen, terwijl Van Laarho ven als twaalfde zijn vijftien kilometer beëindigde. Was er van spanning bij de senioren maar zelden sprake, bij de veteranen 1 was het een boeiend kijkstuk met Piet Vonck en Jos van de Water in de hoofdrollen. Van de Water klopte Vonck nog tijdens de halve marathon in Wisse- kerke en geklopt worden is moeilijk verteerbaar voor de Hulstenaar. Hij 'koerste' dan ook constant 'op het wiel' van de Belg tot één kilometer voor de streep plotseling Dick van Santen zich meldde. Voor Vonck, die wegens overbe zette veren maar kort voor tijd arriveerde en geen tijd had om in te lopen, het sein om er vandoor te gaan. Het gaatje dat de karakterboy sloeg kon door de beide con currenten niet meer worden gedicht. Dat Carla Beurskens het haalde bij de dames was een logische zaak. Dat de Lim burgse in een uitstekende conditie verkeert, werd even eens duidelijk op het door de wind toch zware parkoers, want Ine Valentin, toch een naam op nationaal vlak, ein digde pas op ruim vijf minu ten als tweede. Een knappe HEREN: 1. John Vermeule, Dynamo, 15 kilometer in 45.07; 2. John van Wansum, Phoenix 46.09; 3. Jan van Rijthoven, AVR 46.22; 4. Richard Vollenbroek, MPM 47.42; 5. Jack Valentin, Olympus'70 47.52; 6. Gert de Ruygt, AV Pijnenburg 48.02; 7. Harry Driessen, Achilles Top 48.18; 8. Cor Vriend, PSV 48.44; 9. Steef Kijne, AVR 49.39; 10. Jan de Wilde, AV'56 49.43; 11. Ad de Rooy, AVR 50.19; 12. Jan van Laarhoven, Sprint 50.23; 13. Ed Wols, Olympus'70 50.38; 14. Henk Cijsouw, Sprint 50.50; 15. Albert Karstanje, Dynamo 50.54; 16. Jaap Oele, AV'56 51.19; 17. Kees van Haperen, Achilles 51.37; 18. Peter Burger, AV'23 51.41; 19. Bart Sraver, RC Voorne 51.47; 20. Kees van Koeveringe, AV'56 52.00. Veteranen 1: 1. Piet Vonck, RKHAV 48.14; 2. Dick van San ten, PAC 48.22; 3. Jos van de Wa ter, AC Herentals 48.27; 4. Omer van Nooten, AC Wespelaar 49.25; 5. Johan Kijne, ROV 50.13. Vete ranen 1 en 2:1. Louis Vink, Athos Amsterdam 52.40; 2. Joop Ruiter, PAC 54.10; 3. Jozef Tenruyter, AC Mechelen 56.14; 4. Benoni de Ridder, AC Lebbeke 56.32; 5. Tini de Baat, Thor 57.38. Dames: 1. Carla Beurskens, Festina 51.10; 2. Ine Valentin, HRR 56.23; 3. Jopie Daane, Marathon 1.02.17; 4. An- geline de Maagt, Sprint 1.03.40; 5. Elly Westerweele, Marathon 1.03.52. tor et Emergo. M-pony's: 1. Nina de Leeuw met Sharif; 2. Marjoke van Strien met Taufa, beiden Noord- Beveland. Mennen M/Z-klas: 1. Adrie Louwerse met Zephyr, Scheldestad; 2. Peter Hanse met Sunny, Schouwse Ruiters. Mennen B/L-klas: 1. Anita Timmerman met Saskia, Westelijk Schouwen; 2. Henny Vink met Pandora, Schel destad. Individuele dressuur: L- pony's ring 3: 1. Frouwe Deerns met Ronny, Oranjezon; 2. Miranda Hoogerland met Flora, Paarde bloem; 3. Ad Murre met Beauty, Zwinruiters. Ring 4: 1. Mariska Boone met Mei vin, Noord-Beve land; 2. Carolien Abrahamse met Laika, Oranjezon; 3. Liesbeth van de Velde met Molly, Zuid-Beve land. Ring 5: 1. Ciska Grootjans met Spartaan, Burchtruiters; 2. Sonja de Feyter met Nelse, Schouwse Ruiters; 3. Eline Struyk met Pascal, Schouwse Ruiters. Ring 6: 1. Suzanne Visser met Schibby, Oostburg; 2. Alma Nijsen met Look Out, Luctor et Emergo; 3. Christine Simonse met Laila, Schouwse Ruiters. M-pony's: 1. Nina de Leeuw met Sharif; 2. Mar joke van Strien met Taufan; 3. Jeanette Tramper met Trader, al len Noord-Beveland. LI- en lui paarden ring 16: 1. Marja Kielman met Arusha, Oranjeruiters; 2. Ma- scha Bustraan met Astrid, Zuid- Beveland; 3. Frans de Vrieze met Bonnot, Westelijk Schouwen. Ring 18: 1. Theo Perdaen met Leval; 2. Mare Merk met Urban; 3. Miranda de Jonge met Ammador, allen Zwinruiters. Ring 19: 1. Suzan Malcorps met Arona, Zwinruiters; 2. Linda Goense met Atalia, Weel- ruiters; 3. Van Meegdenburg met Brenda, Oranjeruiters. Ring 20: 1. Hermien Merk met Anada, Zwin ruiters; 2. Jaap Rentmeester met Zolinda, Schouwse Ruiters; 3. Ma rijke Hengst met Crizzely, Vroon- ruiters. Ml- en M2-paarden ring 21: 1. Janet Murre met Radetha, Oranjeruiters Axel; 2. Anneke Phernambucq met Waldeck, Weel- ruiters; 3. Marjan Maljaars met Waldo, Gouwe Reyers. Ring 22: 1. Doeska Delfos met Wicotin, Schel destad; 2. Jenny Dekker met Py- thia, Haringruiters; 3. Marjan Maljaars met Waldo, Gouwe Reij- ers. Ring 23: 1. Peter Klaasse met Winnetou, Walcheren; 2. Nicole Slabbekoorn met Siri, Paarde bloem; 3. Vivianne Thijs met Oed- se, Luctor et Emergo. Z-paarden: 1. Arna Lauret met Uitlanda, Zwin ruiters; 2. Marina de Fouw met Ti- cardo, Walcheren; 3. Peter Kosters met Varant, Graeve Jan. Kunt u met doen met oei ..Vakantie", Ir Stem-lezers e, tien) zeggen b Hebben v ..KM Van onze sportmedewerker AXEL - Sluiskil heeft verdiend het toernooi van de voetbalvereni ging Axel gewonnen. In de finale klopte de zondagtweedeklasser het team van de orga niserende vereniging met 1-3. Vogelwaarde werd derde na een 1- 0-zege tegen Clinge. AXEL-SLUISKIL 1-3 - Axel ging eigenlijk als favoriet van start na de forse 5-1-winst vrijdag avond in de plaatsings wedstrijd tegen Vogel waarde. Drie goals van Fonny Verstraeten en treffers van Ret Ruy- tenburg en Dikkie de Pooter waren ruim vol doende om Vogelwaarde, dat tegenscoorde via Pe ter van de Velde, kans loos te laten. In de finale kreeg Axel echter weinig kans. Alleen in de begin fase leek die ploeg de fa- vorietenrol waar te kun nen maken. Maal kansen die zich f voordeden bleven nut en Sluiskil gjj de eerste helft we! tg Peter Zwart en i haai van Ludwigl riëns. Na rust wer(| zelfs nog 0-3 door ;f de Kunder, J Fonny Verstraeter| eer kon redden. VOGELWAARDEQJ GE 1-0 - Een toch ie; onverwachte zege, 'J verkeerder in de vj derstelling dat y| waarde de klap \J nederlaag tegen J nog niet te boverl zijn, maar Vogetol bood gelijk waant J genstand in dit Vooral qua veldspel het niets minder, al ren de beste scorf kansen wel voor C Bij die ploeg faaldil in de afwerking en J dat Marco van berghe voor y| waarde wel de juistej wist te vinden kwal zege bij die ploeg te J HENGELO (ANP) - In een ziekenhuis in Hengelo is bij een 31-jarige inwoner van die stad een oor aan gezet, dat de man had ver loren tijdens een uit de hand gelopen 'haarknip beurt' door een 25-jarige plaatsgenoot. Na een rijkelijk met alcohol overgoten vispartij besloten de twee mannen bij het slachtoffer thuis nog wat biertjes te drinken. Op ver zoek van het slachtoffer be gon zijn vriend hem met niet Toe Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Na enkele minder goede reJ slaagde Oostburg er nu in aan de positieve kant f score te blijven tegen SDO: 2-0. RIA, dat enkele vert sterke resultaten geboekt had, werd met 3-1 doorj nisse verslagen. OOSTBURG-SDO 2-0 - Een gelijk opgaande eerste helft met weinig kansen. Het doel punt kwam niet tot stand uit een kans, maar ontstond door dat Bert Wille van ruim twin tig meter doeltreffend uithaal de. Na rust een beter Oostburg, dat nu ook verschillende goede mogelijkheden kreeg. Daar werd er slechts één van benut door Jurgen de Bakker, maar dat was voldoende om de zege veilig te stellen. HONTENISSE-RIA 3-1 - De eerste helft gaf matig voetbal te zien. Het spel beperkte zich vooral tot het middenveld en er waren weinig kansen. Honte- nisse kwam op voorsprong toen een RIA-speler een schot van Harry Kint van richting ver anderde en in eigen doel zag verdwijnen. Na rust een beter Hontenisse, dat met regelmaat goed combineerde. Door Eric Neve werd het 2-0, maar RIA kreeg kort daarna aansluiting via Anton Dik. De definitieve beslissing viel na een fraaie combinatie tussen Gert Spon- selee en Arnold Morcus, die door laatstgenoemde speler verzilverd werd. HW'24-VOSMEER 2-2 - Een slagvaardiger Vosmeer kwam vrij snel op een 0-2-voorsprong. Net voor rust bracht HW'24 via Angelo Verbraeken de marge terug tot één goal. Na de pauze was HW'24 sterker en domineerde vrijwel de gehele tweede helft. Dat was mede het gevolg van een betere conditie dan die van Vosmeer, dat nog niet zo lang met de voorberei ding bezig is. Giovanni Ver braeken nam de gelijkmaker voor zijn rekening. SCHOONDIJKE-AXEL 2 5-1 - Schoondijke was veruit de be tere ploeg. Al na twintig minu ten was het 3-0 door goals van Frank Steyaert, Jos Dieleman en Piet Boogaert. Na rust bouwde de thuisploeg de voor sprong uit naar 5-0 door goals van André de Bart en Mare de Poorter, voordat Axel 2 tegen kon scoren via Arnold Maas. BIERVLIET-AARDENBURG 3-2 - Een door blessures geteis terd Biervliet speelde met vijf invallers, was meer aan de bal, maar niet veel gevaarlijker dan Aardenburg. Door Mario Korthals kwamen de Is op voorsprong, maar 1 de pauze stond Biervtj door Benny van de HeJ teraan Johnny VeisI zorgde Biervliet in dl helft een voorsprong werd zelfs 3-1 door 3 Visser. Kort voor I Aardenburg nog tei uit een strafschop va| Smit. SLUIS-TERNEUZEN Een gelijk opgaande» die met een g eindstand afgesloten vJ trick Caniere opende f voor Sluis en Atillal scoorde tegen voor d kers. Na rust kwamT| aan de leiding door L de Mark, maar Sluil een gelijk spel in de een treffer van Edwin| TERHOLE-HOOFDPI 6 - Hoofdplaat was veej dan de thuisploeg, f speelden met invallej dat deed zich het mee len bij Terhole. De rj van deze eerste wedstj kader van het Emief nederlaagtoernooi, Voor Hoofdplaat Henry Mookhoek (3x1 Temmerman, Johnnyf Jacobse. GROEDE-SLUISKItl Een gelijk opgaande! tieve wedstrijd. Na f ruststand liep SIu begin van de tweedel naar 0-2 door goals «f van Overmeere en K Groede werd wakke| en zette een stevig t dat leidde tot de doelpunten van EricJ Eric van de Hemel (sf en Jan van Belois n standsschot. PHILIPPINE-LOC 4 - Philippine was aan de bal, kreeg ook en beste kansen, i was een groot prot ontbreekt de ploeg «ij seldorp aan vertreur gemis van Danny J zich ook te manifej Belgische ploeg wistjj met de kansen, aanval was prijs. 1 ruststand werd hetO- Philippine tegen kon| Werner Corijn. r: 'f Gisteravond was het dan zover. Hon derden mensen ver gaapten zich in de Amsterdamse Hor tus Botanicus aan een zeldzaam na tuurgebeuren: de bloeiende Victoria Regio, een waterle lie met reusachtige bladeren van soms wel twee meter doorsnee. In 1963 bloeide zij voor het laatst. Op de bladeren kunnen kinderen met gemak zitten, wat Hanneke Jans sen, dochter van een van de Hortus medewerkers, dan ook demonstreerde. - FOTO ANP Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ook het toernooivoetbal begit weer op gang te komen. Enkele van deze toernooien zijn sa mengevat in het volgende overzicht. CLINGE - Clinge hield een toernooi voor lagere elftal len in het kader van het 60- jarig bestaan. Dat ging niet zonder problemen van start, want Hulsterloo 3 meldde zich kort voor dit evenement af en HW'24 4 kwam, naar later bleek als gevolg van een interne communicatie stoornis, niet opdraven. De A-junioren van den ingeschakeld toernooi, dat verdij verliep, nog eni redden. Eindstand: 1. Axel tl 3. Clinge Al, 4. Terhole 1 HEINKENSZAND - ]m balvereniging Heinle*, voor de tiende maal w 1 nooi voor standaard'J houden. Winnaar wer'M dat Zeeland Sport in 2-1 versloeg. Eindstand: 1. Nieuyi land Sport, 3. RCS, 4;:| kenszand, 6. SKNWK damme, 8. Wemelding'l IJZENDIJKE - De vcf ging IJzendijke hiewj voor A-junioren, dat-j zense Boys gewonnen] Eindstand: 1. Ter»*} 2. IJzendijke, 3. Bresl» A2,5. Oostburg. (ADVERTENTIE) Wilt u het tot boven de oren opknippen?

de Stem | 1987 | | pagina 14