Werner Rammeloo vechtjas Dubbele toernooiwinst voor Stefan Havermans SLAGEN Spannende finales toernooi Domburg De Kam en Seen redden het niet prijsvragen WjHt op herhaling If f '"1 efiTEM SPORT 2 DINSDAG 11 AUGUSTUS 1987 IN DOS-JEUGDTOERNOOI kampioen marathon iDOR-TENNISTOERNOOI IN DE BRAAKMAN impioen 250 cc NEUZEN - Hoewel de overwinningen van lersfoorter John Post en Menno van den Hout iet Ador-tennistoernooi in De Braakman al- einst verrassend waren, bleek de zege in de lategorie bij de heren van Hans van den Ak- niet voorzien. )ostvoorne strit tegen Pieters Eenzijdig in, tèlinck Van Kampen Splitsing VIJF JAAR LANG ENTHOUSIAST AMATEURCROSSER Resultaten Hobby Weinig steun IN TENNISTOERNOOI CADZAND Niet zwaar Onttroond AIN auge inis- itain ?ind- kaan -rLT'w i de iibij /oor- stop- fneri- roog. 1 spe- i het dins- geen mdat T14 i geen genoegen te nemen met Jt prijzengeld, zal naar een nieu\ Waarschijnlijk wordt de partij La de strijd om de open Amei lleadow. |.rJ£ tennismedewerker glNGEN - Ondanks de „lame van 6611 sterk jftdams district, waren [toch prijzen voor de ,/se deelnemers in het mglijsttoenrooi aange- te jeugdtennistoernooi LtVlissingseDOS. ■boekte Souburger Stefan imans een dubbele toer- -ge, met winst bij zowel K. als de 18-jarigen. In i finales was een Zeeuw [tegenstander en telkens 1 hij gedwongen tot drie Ijlvorens hij de hoofdprijs Aitvangst kon nemen. |j( 16-jarige leeftijdsgroep lGoesenaar Eric Eversdijk Ledrongen tot de finale, nadat hij in de halve eindstrijd had gewonnen van Bas Vorste- veld met 6-2, 7-5. Havermans op zijn beurt kende alleen in de eerste set wat problemen met Ewald Salamink, maar na het winnen van de tie-break was ook dit obstakel verwijderd: 7- 6, 6-0. Havermans trok in het finaleduel de eerste set naar zich toe met 6-3, maar Evers- dijk vocht terug met winst in de tweede set. Verder liet Ha vermans het niet komen en maakte het karwei af met 6-3, 4-6,6-1. In de strijd om de titel bij de 18-jarige jongens maakte Ha rold Schipper het hem knap lastig. Havermans had zich in de halve finale ontdaan van Guido Broekhuizen met 6-4, 6- 2, terwijl Harold Schipper in de halve finale de als tweede ge plaatste Jorik Jurgers uit Ber gen op Zoom met 6-3, 6-3 uit schakelde. Ook tegen deze te genstander had Havermans drie sets nodig: 6-3,3-6,6-1. Dezelfde Harold Schipper kon wel het erepodium betre den bij de 14-jarigen, hoewel Vincent Goedegebure uit Zoe- terwoude in deze groep als fa voriet van start was gegaan, maar al in de kwartfinales sneuvelde hij tegen een sterk spelende René Montenarie uit Middelburg, die hem zelfs geen enkele game gunde. Daarna was het echter met Montenarie gebeurd. Eric Eversdijk draaide de rollen om en hield Montenarie op ruime afstand met 6-1, 6-0, om zodoende een finaleplaats voor zich op te eisen. Harold Schipper had on derin het schema weinig pro blemen ondervonden en via Marcel Schouw werd hij fina list. Het duel tegen Eversdijk leverde hem een 6-3, 6-1-over- winning op. In navolging van Stefan Ha vermans behaalde de Rotter damse Tineke Kramer even eens een dubbele toernooizege. In haar eigen leeftijdsgroep tot en met 14 jaar was zij de sterk ste. Zij versloeg in de finale Angela van Namen met 6-3, 6- 4, terwijl zij bij de 16-jarige meisjes eveneens de sterkste bleek. De Souburgse Elisabeth Buijs mocht dan wel als eerste zijn geplaatst, van die reputa tie trok zij zich duidelijk niets aan. Zij bewees dat in een rechtstreeks duel tegen Buijs, waarin zij met 6-2, 6-2 zege vierde. Tineke Kramer had in de halve finale gewonnen van de als tweede geplaatste Henny Kuijs. Overige uitslagen: JE-10: Robin Opperhuizen-Jeroen van Benthem 6-2, 6-4; ME-10: Ciska Kramer- Debbie Haak 6-2, 6-1; JE-12: Mat- thijs Speelman-Sijmen de Lange 6-3, 6-4; ME-12: Kim Kroes-Cora Cijvat 6-0, 6-0. MD-12: Jansen/De Kramer-Cijvat/Bremmer 6-7, 6-2, 6-4; JD-12: De Jong/Bons-De Lan ge/Lenfers 6-1, 6-2; MD-14/16: Kuijs/Buijs-Kramer/Van Namen 7-6, 1-6, 7-6; GD-14/16: Cijvat/De Crook-Buijs/Saalmink 2-6, 6-3, 6- 3; JD-14: Schipper/Eversdijk- Scheers/Jongsma 1-6, 6-2, 6-1; JD- 16: Vorsteveld/Vorsteveld-Van Gils/De Crook 7-5,6-4. ucces voor Van den 18 dopiër Belayneh Dinsamo h( se Spelen in Nairobi de mara 1 en 195 meter in de hoofdstad ^ten en 47 seconden. Dinsamo we: i 2.12.58 winnaar van de marathi Zilveren en bronzen medaille op Ethiopië. Dereje Nedi bezette §KeêS Hamelink len Kebede Balcha werd derde Ie Belgische motocrosser Eric ft fee Salta wereldkampioen 250 cc fijs van Argentinië haalde hij i derde plaats in de beide mancht ereikbaar te worden in het klass nakkelijk, omdat zijn grootste con ;itel, de Fin Pekke Vehkonen, nj hl in de eerste ronde van de doop kende hij mechanische pi erd met overmacht gewonnen Smith. Op Honda zegevierde hij neuzenaar Hans van de Wege zorgde eveneens voor verrassende toernooiwinst. Ria Sterrenberg pakte de twinning in het dames-enkel-C en voldeed daarmee dm je gestelde verwachtingen. eers J1. Rodney Smith (VSt) Honda, 2. lurgen Nielsen (Zwe) Honda, 4. EricGi fele Fanton (Ita) Yamaha; tweede nut nde Geboers, 4. Herring, 5. Peter Hams lunten, 2. Vehkonen 298. De laatste wal Brote Prijs van Zweden. EDINBURGH (Rtr) - Toy de France-winnaar Ste phen Roche heeft maanda afgezegd voor de Ronde va Groot-Brittannië, die mor gen begint. De Ier heeft nog steeds lasfct'met7- van een dijbeenblessun Deze noopte hem ook enJïïUSt 111 kele criteriums in Nedei land te laten schieten, heb de onwillige spier tensief met laserstralen Ja ten behandelen", vertel' Roche de teleurgestelde!., ganisatoren. „De genezii verliep niet zo snel als had gehoopt". - Jelle Nijdam heeft maandag zoers over 1 uur en 5 ronden gewo undert bleef Gerrie Knetemanni sprint net voor. De 15.000 toescho gen renners te zien. De Belg gaan. Zundert), 2. Gerrie Knetemann kenisse), 4. Rolf Gölz (Wdl), 5. Jos de Rooy (Spaubeek), 7. Maarten Dut geant (Bel), 9. Gert-Jan Theumsse (Kei* lert Oosterbosch, wereldkampioenI ali'fipntip 979, zal vanavond op de Alkmaai lificatiewedstrijd rijden tegen Pel ie KNWU naast Jelle Nijdam jd om de wereldtitel op dit nuna» voldaan aan de kwalificatie-eis va) an. Peter Pieters staat als reserve volging. STANDEN TENNIS - Anne Minter (Aus) 6-0,6-4. BRIDGE irijk 16-14. 1. Zweden 298, 2. Frankrijk 269, 3. 259,11. Nederland 244. ïrije 17-13, Nederland - Noorwegen 18-li alië 210, 2. Frankrijk 209, 3. Engeland WIELRENNEN Andreas Kappes (WD1) 120,6 km in 3« .oio Rosola (Ita) op 23 sec., 4. Ron Kietel (VSt) z.t., 6. Gavin Chilcott (VSt) z.t., 17 Dsola (Ita), 2. Andreas Kappes (WD1), 3. Jeff Pierce (VSt). Cesarini, 3. Piccolo, 4. Colage, 5. Elli, 6. SCHAKEN ik Bouaziz (Tun) - Valeri Salov (Sov) 0-1.. Lajos Portisch (Hon) 0-1, John Nunn I 1/2-1/2, Andras Adorjan (Hon) - G'1Dr, artarsson (IJsl) - Aleksandr BeljavsW1 (Spa) - Denis Alan (Can) 1-0, Ulf An* VSt) 1/2-1/2, Mihail Marin (Roe) - W" i Flear (GBr) - Miodrag Todorcevic (M™ n en Salov 12 1/2 punt, 3. Portisch en iw son 10 1/2,7. Ljubojevic 10,8. Christiatw^ 8 1/2,11. Marin en Velimirovic 7 1/2, i* 16. De la Villa 5 1/2,17. Bouaziz 4 1/2. LOTTO 32 r, 2e prijs: 4 winnaars, die bruto I. winnaars, die bruto f. 2.604,20 on tv ara die f. 36,- ontvangen, 5e prijs: 71.w »en. ir. 33 is: f. 55.440,87. CIJFERSPEL 32 ars, die bruto f. 100.000,- ontvangen, bruto f. 10.000,- ontvangen, 4 cijfers g' ontvangen, 3 cijfers goed: 214 winna jfers goed: 2.209 winnaars, die f. 10,- 01 Hout het eerst kende de zoge- Braakmanweek een tegorie. John Post uit rsfoort en Leeuwarder de Bruin waren als ikmakers op de deelne- lijst geplaatst en het was ook vooraf betiteld ivoriet, die het toernooi op am schreef. Coen Dob- i, als tweede getipt, be- inderdaad de finale, Post uiteindelijk in een opgaand duel de winst 5,6-4. gen deze poging. In het Ador- toernooi schreef hij, overigens geheel volgens de verwachtin gen, het C-toernooi op zijn naam, hoewel de uitslagen in de voorgaande duels tegen Ronnie de Jong en Richard van de Vrie zijn wisselvalligheid nog eens onderstreepten. Zowel tegen De Jong als tegen Van de Vrie had hij de eerste set een tie-break nodig om daarna in de tweede set definitief de par tij in zijn voordeel te beslissen. SMuel i moest voorafgaand strijd leveren met teekgenoten John Dijk- m Menno van den Hout en li dwongen hem tot drie Opvallend en tevens veel- inend was de winst van Hout in de eerste tegen Frans de Bruin, die Etste toernooi op Zeeuws- tse bodem in de eerste de mist in zag gaan. Van out schakelde hem uit in ets met 3-6, 7-5, 6-3. De- Menno van den Hout is bezig een serieuze g te wagen aangemerkt te :n als B-speler, toernooizege in Oost- i opvallende resultaten B-categorie rechtvaardi- Ed r Ke tennismedewerker ANSTEEN - Het eer- -Weelte van het tennis- van Smash in St.- «n stond in het teken te kwalificatie voor de Dl-categorie. schema bij de C2-heren |de Steven Erpelinck een Tende overwinning op de it en tevens Zeeuws Evert van Kampen sets: 3-6,6-4,6-4. "'lend was het dat Van ia tot aan de finale een derde set nodig had 'i tegenstanders op de te krijgen. Mare de 'er dwong hem in zijn ■partij al tot een derde set Mark Vermorken hield 't °P een betere klasse- en Kampen kon steeds gepleegde aanslagen afslaan, maar Epre- mht hem in de finale de ag toe. in de halve fi- 1(1 "ij gewonnen van jMrikse met 6-3,6-1. Erpelinck en Van kwalificeerde zich te- 'andrikse, die via een de derde plaats gespeeld. De 17-jarige Kampen verraste in 'tagorie. Hij schakelde jve finale de als eerste >re Wim Nijsse uit in s met 6-3, 4-6, 6-3, nij m de finale won 'ktassêiid ver doorge- Etienne Antheunis Vu ®~*- Antheunis ach voor de finale na Walter de Roos: 6-3,6- se week kent het toer- L VerY0lg, waarbij de aarde spelers een ca- 108er spelen. Zijn finaletegenstander werd Sluiskil-speler Henk Jansen, die ooit in hetzelfde toernooi de finale bereikte in de D-catego- rie. In korte tijd wist hij zich als C-speler in deze groep een plaats te verwerven. De eind strijd werd echter een eenzijdig duel, waarin Van den Hout duidelijk domineerde, hetgeen ook overeenkomstig zijn speel- sterkte was. Hij versloeg Jan sen met 6-1,6-2. De C-finale bij de dames kende Ria Sterrenberg en Ma rijke Robesin als finalistes en de als eerste geplaatste Ster renberg bereikte met de nodige moeite de eindstrijd. Drie sets had zij nodig tegen Tiny Peters uit Velden, terwijl Marijke Ro besin een afgetekende over winning behaalde op Birgit Hoes uit Amersfoort. „Ik voelde me allerminst kansloos toen de partij door de regen moest worden onderbroken," ver klaarde Marijke Robesin na af loop van de veloren gegane fi nalepartij. Dat gebeurde bij de stand 1-1 in de tweede set na dat haar tegenstandster de eer ste set met 6-4 had gewonnen. „Het ging wel goed. Ik heb steeds voor gestaan," aldus Ria Sterrenberg, die de eindzege bepaalde op 6-4,6-3. De belangrijkste troeven uit het Ador-tennistoernooi in De Braakman. Van links naar rechts: Coen Dobbeleir, Hans van den Akker, Marieke van de Vijver, Denise Fermont, Henk Jansen en Menno van den Hout. - foto de stem/cor j. de boer. De D-categorie bij de heren kende een splitsing in Dl en D2. In eerstgenoemde groep was Hannie Langeraert de favoriet, maar kon zijn succes van het Eenhoorn-toernooi in Oostburg niet continueren. Hans van den Akker uit Philippine hield hem in de halve eindstrijd in drie sets tegen: 6-4,3-6, 6-2, waarna deze tevens de eindoverwin ning voor zich opeiste ten koste van Hulstenaar Erik van Ta- tenhove, die verrassend tot de finale was doorgedrongen. Van den Akker won met 6-7, 6-2, 6- 2. De ongeplaatste Hans van de Wege uit Terneuzen won ver rassend in de D2-groep. Hij versloeg in de finale Wim Nijsse uit Biervliet in drie sets met 6-4, 4-6, 6-2. Bij de D-da- mes ging de eindoverwinning naar Mariette Frens die met 6- 0,6-2 heerste over Loes Eijke. Overige uitslagen finales: HD- E: Michel Verberkmoes-Peter Verdegem 6-0, 6-2; DE-D: Ma- rike van de Vijver-Denise Fer mont 6-2, 6-2; HD-D: 1. Van den Hout/Dobbeleir, 2. De Bruin/ Dijkman; HD-C: Hoving/Dijk- man-Gajewski/De Jong 7-6, 6-4; HD-D: Koole/Bleijenberg- Kint/Erpelinck 7-5, 7-5; HD-E: Stam/Gijsel-Kentin/Compiet 6- 2, 7-6; DD-D: Van den Dool/ Frens-De Bliek/Verdoorn 7-6, 6- 4; DD-E: Thomaes/Van de Vij- ver-Erpelinck/Voermans 4-6, 6- 2, 6-3; GD-C: Moons/Gajewski- Sterrenberg/Jansen 1-6,7-5,6-2. Door Herman Muller PHILIPPINE - „Gelukkig heb ik meer verstand van verzekeringen," kan hij al tijd nog verontschuldigend zeggen. Al vijf jaar lang be hoort Werner Rammeloo uit Philippine tot de toppers in de RES-motorcrosscompeti- tie voor amateurs. Ieder seizoen kwam hij echter net iets tekort om de kam pioenstitel op zijn naam te schrijven. Ook dit jaar dreigt die fel begeerde titel zijn neus voorbij te gaan. Zichtbaar lij den doet hij er echter niet on der, al hoopt hij ooit nog eens van zijn Zoetemelk-image af te komen. Die doorbraak leek er dit sei zoen zeker in te zitten. Nadat hij zich op zijn nieuwe machine steeds beter thuis ging voelen, kwamen ook de resultaten. Zijn belangrijkste concurrent in de strijd om de RES-titel, Willem van de Berg uit Gapin- ge, naderde hij tot op enkele punten, maar die trok in de laatste wedstrijden weer aan het langste eind en bouwde zijn voorsprong verder uit. Met de laatste wedstrijd voor de boeg liggen de kansen van Ramme loo in handen van vrouwe For- tuna en dat is iemand waarhij mee hij de laatste jaren geen al te beste relatie heeft gehad. „Niet bepaald, nee," verzucht Rammeloo. „Vooral vorig jaar was het een seizoen om niet licht te vergeten. Toen ging aan mijn motor wel alles stuk wat er stuk kan gaan en het was eigenlijk nog een wonder dat ik toen als derde geëindigd ben. Ik kreeg toen De Stem-pechprijs en dat zegt al genoeg. Daarmee was het nog niet voorbij, want in het najaar schaften we een nieuwe Cagiva aan, een zoge naamde replica van de ma chine waarmee Dave Strijbos wereldkampioen geworden zou zijn. Nou, als Strijbos die motor zou hebben gereden, zou nie mand ooit nog van Strijbos hebben gehoord. In de drie wedstrijden dat ik er mee gere den heb deed hij maar één ding en dat was vastlopen. Snel in geruild voor een Yamaha en daarmee ging het stukken be- Titelkandidaat Werner Rammeloo toont zijn Yamaha tij dens de RES-motorcrosscompetitie voor amateurs. - foto de stem/cor j de boer ter. In de eerste wedstrijden was het wel even wennen, maar halverwege het seizoen kon ik Van de Berg steeds voorblijven. In de laatste wed strijden is hij weer sneller ge worden, net iets te snel voor mij Na al die jaren RES-compe- titie is er nog geen spoor van verveling bij Rammeloo te merken; „Natuurlijk zou ik graag bij een bond gaan rijden, maar ik verwacht bij de BLB ingedeeld te worden in de se niorencategorie, omdat ik twintig jaar ben, terwijl ik eigenlijk bij de nieuwelingen mijn handen al vol heb. Mis schien dat ik in een andere bond wel bij de nieuwelingen kan worden toegelaten, BVM of MCB, er zijn amateurbonden genoeg in België. Aan de andere kant, mijn werk komt op de eerste plaats en mo torcrossen is voor mij duidelijk een hobby. In de liefhebbers bonden gaat het er misschien net iets te fanatiek aan toe. Niet dat ik die confrontatie schuw, maar ik probeer wel al tijd op een veilige manier het onderste uit de kan te halen. Blessures heb ik nog nooit ge had. Kan ik ook niet maken, want als verzekeringsdeskun- dige bij de Rabobank in Ter- neuzen moet ik ook alles van risico's afweten." Daar kreeg Rammeloo al snel in de gaten dat directeur Jaap Wisse een latente motorsportenthousiast was en na enkele klinkende re sultaten rolde er al snel een heus sponsorcontract in de bus. „Ja, waarom niet, je werkge ver als sponsor, dat is toch ide aal. Wat dat betreft ben ik be voorrecht ten opzichte van veel andere jongens die niet mogen crossen van hun baas. En ik probeer er echt iets tegenover te zetten. Ook al is het niet op het hoogste niveau, toch pak ik mijn sport serieus aan. Doe iedere week aan conditietrai ning en zorg voor een optimaal afgestelde motor. Daarmee ein dig je al voor de helft in de prijzen. Trouwens, ik zal ook de eerste zijn om het belang van de RES- competitie voor amateurs te onderstepen. Bijna iedere week komen zo'n vijftig crossers uit de regio naar Axel. Onbegijpe- lijk dat er zo weinig steun van de verschillende gemeenten is om ons op het Smitschorrecir- cuit te kunnen laten crossen. Wat zou er gebeuren als al die jongens zomaar ergens in het wild gaan rondrijden? Daar heb je veel meer last van, dat zie je wel in het westen met die strandcrossers." Hoe dan ook, Werner Ram meloo blijft voorlopig nog ver knocht aan het Smitschorrecir- cuit in Axel, waar 22 augustus de beslissing valt in de 125 cc- klas. „Om de titel te kunnen pakken moet ik geluk, veel ge luk hebben. De pech die mij al is overkomen kan een ander ook wel eens hebben, dus wie weet." Van onze tennismedewerker DOMBURG - Het met prijzengeld gedoteerde tennistoernooi in Dom burg voor A-spelers en deel uitmakend van de Audi-ranking, kende als afsluiting een zinde rende finale tussen titel verdediger Ron Dirri- wachter en Ton Lou- wers. Een duel waarin 1500,- op het spel stond en in de derde en beslissende set in het voordeel werd beslist van Ron Dirriwachter, die momenteel een 43e plaats inneemt op de eerder ge noemde ranglijst en die daarmee zijn plaats en puntentotaal wellicht ziet stijgen. Met de setstanden 6-1, 2-6, 7-6 (met een 7-5-eindstand in de tie-break) prolon geerde hij zijn vorig jaar behaalde titel tegen Egyp tenaar Hanny Nasser. Voor Ton Louwers betekende het bereiken van de finale een welkome verrassing. Hij staat precies 100 plaatsen lager geklasseerd dan zijn tegenstander, ofschoon zijn prestatie er niet minder om was. Het niet komen opdagen van de als eerste geplaatste Haroon Ismail uit Zim babwe was daar mede oor zaak van, maar Louwers bewees zich toch uitstekend door de als vierde op het schema ingeschatte Andy Schaeffers (48e op de rang lijst) in de halve eindsttrijd uit te schakelen in twee sets; 7-6,6-1. Ondanks de sterke deel name van de A-spelers wa ren de Zeeuwse prestaties zeker het vermelden waard. Halve finaleplaatsen waren er weggelegd voor Oostbur ger Serge Carpentier en bij de dames reikte Emerence van Wingen eveneens tot de laatste vier. Carpentier boekte vier overwinningen op zijn respectievelijke te genstanders, waarbij de zege op Armand Rodriguez in de derde ronde het meest opvallend was. Met 6-1, 6-3 pakte de Zeeuws-Vlaming in TSI-dienst de overwin ning. In de halve finale kon hij zich troosten met de ge dachte verloren te hebben van de uiteindelijke win naar: 4-6, 4-6. Ook in het gemengd dubbelspel be reikte hij de finale samen met partner Annemarie Verrijzer, waarin zij verlo ren van het duo Basoski/ Kalibe met 2-6,3-6. Emerence van Wingen had uitzicht op een finale plaats, maar na ruim drie uur strijd te hebben gele verd eiste Margot van Overloop de overwinning voor zich op met de veelbe tekenende cijfers 7-5,6-7,7- 6. Zij werd tevens winnares van dit toernooi via een zege in drie sets op Heieen van de Berg: 2-6,6-3,6-4. In het herendubbel ging de eindzege naar de combina tie Verbeet/Bouma, die met 6-1, 7-6 won van het koppel Ta wf ik/Kalibe. Door Kees Hamelink CADZAND - In het bad gastentennistoernooi te Cadzand bleven de Zeeuws-Vlaamse favo rieten lang overeind. De D-categorie bleek voor hen het niveua te zijn, want alleen daarin ble ken finaleplaatsen te zijn weggelegd. Jolanda de Kam en Tony Seen plaatsten zich voor de fi nale, maar geen van hen bemachtigde de felbe geerde eerste plaats. Jolanda de Kam gold in dit toernooi, waarvan de zesde editie op voortreffelijke wijze was georganiseerd, als titelverdedigster, ter wijl Tony Seen na zijn toer- nooi-overwinning in Oost burg hoopvol was gestemd. Tot aan de halve eindstrijd ontmoette plaatselijke fa voriete Jolanda de Kam weinig tegenstand van be tekenis en na slechts één game te hebben ingeleverd, plaatste zich zich voor de halve finale, waarin de sterke Ute Raider haar te genstandster was, die na een pittige drie sets-over winning Anneke Bouwhuis terug had gewezen. Onderin het schema kon den de beide halve finalis ten terugzien op geen al te zware partijen. Zowel Nouk van der Zweep als Cindy Hilgenkamp bereikte hier door eenvoudig de halve eindstrijd, waarin Van der •Zweep zich uiteindelijk de sterkste toonde, ofschoon een tie-break in de tweede set haar de winst moest brengen: 6-3,7-6. De beide finalisten De Kam en Van der Zweep zijn geen onbekenden van elk aar. Vorig jaar troffen zij elkaar in de halve finale en toen was De Kam de duide lijke winnares na een 6-2- 6-2-zege. Ook nu ging de ti telverdedigster goed van start, maar de eerste set liet toch een gelijk opgaande strijd zien. Na een tussenstand van 5-5 kon De Kam op het beslis sende moment twee games meer pakken en daardoor haalde zij de eerste set bin nen. De tweede set verliep duidelijk in het voordeel van haar tegenstandster, die de 4-1-voorsprong ver der uitbouwde na een 6-2- setwinst. Van der Zweep pakte ook in de derde en beslissende set een 4-1- voorsprong, maar De Kam gaf zich niet zonder meer gewonnen. Na een 5-5-tus- senstand onttroonde Van der Zweep uiteindelijk de titelverdedigster met 5-7,6- 2,7-5. Hoewel Groedenaar Tony Seen niet als favoriet in dit toernooi van start was gegaan, was hij hoop vol gestemd op een goed re sultaat. Een finaleplaats in Sluis en Oostburg recht vaardigde dit optimisme en gedurende de afgelopen week bleek geen van de te genstanders in staat hem ook maar iets in de weg te leggen. Ook zijn club- en teamgenoot Leen Deij was hiertoe niet in staat. De an dere finalist en de tevens als eerste geplaatste Alex ander Büth was vorig jaar eveneens van de partij in Cadzand en ook toen trof fen zij elkaar, zij het in een eerder stadium. Büth won tóen met duidelijke 6-1,6-4- cijfers van hem in de kwartfinale. Toch was de Zeeuws-Vla ming optimistisch over zijn kansen: „Ik moet hem diep proberen te houden en veel op zijn backhand spelen," aldus luidde de strategie van Seen, hetgeen hem in de eerste set een 5-4-voor- sprong opleverde. De regen bleek op dat moment spel breker te zijn. „Bij deze stand begon het te regenen en moest de partij worden onderbroken. Dat half uur bleek later de genadeslag," aldus een teleurgestelde Seen. Zijn tegenstander had blijkbaar de nodige moed geput uit deze onderbre king en de 4-5-achterstand werd door hem omgezet in een eerste winst van 7-5. „Het ging toen niet meer, geen enkele service-game won ik daarna," legde Seen na afloop van de verloren finalepartij uit. Alexander Büth eiste de overwinning voor zich op met 7-5,6-2. Voor het Zeeuws- Vlaamse duo De Kam/Seen bleek overigens een andere hoofdprijs te zijn wegge legd in het gemengd dub belspel. Deze titel sleepte het koppel in de wacht, evenals vorig jaar, met winst op de combinatie Janssens/Raedts, van welk duo het ook in Oostburg won met 6-1, 7-5. De C-fi nale bij de dames leverde een eindoverwinning op voor de jeugdige Reina Kloosterman uit Veenen- daal, die de Duitse Pia Wis sing versloeg met 6-4,7-5. Enkele uitslagen: HE-B: Jan Heiwegen-Bart de Bont 6-4, 7-5; HD-B: Pot/Pullens- Infante/Thiers 6-4, 6-3; HD- C: Van Wanrooy/Hutten- Büth/Nolte 3-6, 6-3, 6-4; GD- C: Sampon/Wanders-Re- mijn/Schouten 7-5, 7-5; HD- D: Raedts/Steutel-Knob- ben/Hilgenkamp 6-4, 6-1; DD-D: Tapman/Vermeire- Vonk/Vonk 6-2,6-4.

de Stem | 1987 | | pagina 7