Ook junior in wegselectie amateurs DEENSE VOETBALLER TREFT REGELING MET FISCUS Ray Stewart razendsnel op sprint Schaaktoppers nemen geen risico DOR-TEN UITSLAGEN SPORTPRIJS VRA GEI Politieke rel in Indianapolis Bus Liverpool Clough MAASTRICHT - John Eriksen hoeft zich niet te verantwoorden voor de politierechter bij de Maastrichtse rechtbank voor het ontduiken van belasting in de periode - van 1980 tot en met 1984 - toen hij voor Roda JC heeft gespeeld. Schrijvers Mühren Reinaldo DINSDAG 11 AUGUSTUS Bi STEM SPORT 2 Lendl en McEnroe op herhaling Dinsamo Afrikaans kampioen marathon IS J Geboers wereldkampioen 250 cc KNEUZEN - Hoewel ïersfoorter John Post i het Ador-tennistoernc minst verrassend warj categorie bij de heren niet voorzien. Roche niet in Britse ronde Nijdam wint in Oostvoorne Oosterbosch: testrit tegen Pieters >elinck Van Kampen SIEMATIC KEUKENS TEGELS SANITAIR BOUWMATERIALEN TIMMERFABRIEK ESDOORN LAAN 22 - OOSTERHOUT - 01B20-54978 Met nu ook eigen montagedlentt voor badkamers, keukens en tegels DE STEM VOERDEN (ANP) - Naast Marcel Beumer, die bij de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan in Venen de achtervolging ijdt, heeft ook wegcoach indré Boskamp een junior n zijn ploeg opgenomen, tobert van de Vin behoort ot de groep van elf renners, lit wie de zes man voor de ndividuele wegwedstrijd n de vier voor de 100 kilo- meter-ploeg zullen worden gekozen. Vorig jaar nam Boskamp ook een jeugdrijder mee naar Colo rado Springs, Michel Zanoli, die, als vijfde man voor de ploegentijdrit, niet in actie kwam. Van de Vin heeft bij de wereldkampioenschappen voor junioren in de buurt van Berg amo deel uitgemaakt van de ploeg (Van de Vin, Kemper, Lagerwey en Den Bakker) die in de tijdrit derde werd. De sportcommissie heeft be sloten de baanploeg uit te brei den met Gré Tijmes, die is in geschreven voor het sprinttoer- nooi. De selecties voor de wegwedstrijden in Villach, ter plaatse zal de definitieve keuze worden gemaakt, zijn: dames (individueel en 50 km ploegen tijdrit): Mieke Havik, Connie Meijer, Heieen Hage, Petra de Bruin, Monique de Bruin, Gonnie van Koert, Monique Knol, Els Koolloos, Thea van Rijnsoe ver en Monica de Waal amateurs (individueel en 100 km ploe gentijdrit): Johannes Draaijer, Gerrit de Vries, Michel Zanoli, Rob Harme- ling, Corné van Rijen, Arjan Jagt, Her- bert Dijkstra, Tom Cordes, Patrick Tolhoek, Frank Kersten en Robert van de Vin. Reeds eerder waren de volgende deel nemers aangewezen: professionals: weg: Adrie van der Poel, Teun van Vliet, Theo de Rooij, Joop Zoetemelk, Steven Rooks, Eric Breu- kink. Peter Stevenhaagen, Gerrie Kne- temann, Johan van der Velde, Maarten Ducrot, Gerrit Solleveld, Jean-Paul van Poppel (reserves: Henk Lubber- ding en Nico Verhoeven); baan: Theo Smit en Peter Pieters (keirin en pun- tenkoers), Jelle Nijdam en Bert Oos terbosch (achtervolging), Erwin Nij- boer (gangmaker Joop Zijlaard) en Mathieu Hermans (Joop Stakenburg) (stayers); dames: Linda van de Berg (achtervol ging); amateurs: Mario van Baarle en Marcel Beumer (achtervolging), Ralph Moor man en Leo Peelen (puntenkoers), Thierry Détant (km tijdrit), Jan de Nijs (Bruno Walrave), Ronald Rol (Stakenburg) en Tommy Post (Zij laard) (stayers). Eriksen niet voor rechter INDIANAPOLIS (Rtr/AFP) - De lei ding van de Cubaanse ploeg, die deelneemt aan de Panamari- kaanse Spelen in In dianapolis, heeft offi cieel geprotesteerd te gen het optreden van in de Verenigde Sta ten wonende Cubanen tijdens de openingsce remonie van de Spe len. Tijdens de plechtigheid liet de organisatie van in de Verenigde Staten wo nende Cubaanse vluch telingen drie vliegtuigen boven de beroemde ra cebaan van de stad in de Mid-West vliegen met spandoeken. Op een daarvan werden de Cu banen welkom geheten in een 'vrij land' en an der doek vermeldde het telefoonnummer van de 'Cuban American Foun dation'. Het Amerikaanse blad 'Soldier of Fortune', dat regelmatig adver teert met banen voor huurlingen, biedt de eerste veiligheidsagent in de begeleiding van de teams van Cuba en Ni caragua die zich meldt, een hoeveelheid goud ter waarde van 25.000 dollar (ruim 50.000 gulden) aan. Zondagmiddag moest de politie van Indiana polis tijdens de honkbal wedstrijd Cuba - Neder landse Antillen, die met 12-1 door de Cubanen werd gewonnen, optre den toen een groep Cu baanse vluchtelingen demonstreerde. John Eriksen, die niet vervolgd zal worden, omdat hij een regeling met de fiscus heeft ge troffen. - FOTO ANP INDIANAPOLIS (Reuter) - Gesteund door harde rug- wind heeft de Jamaicaan Ray Stewart op de eerste dag van de Panameri- kaanse Spelen in Indiana polis een zeer snelle 100 me ter gelopen. Hij won in 9.89 seconden, vierhonderdste seconde beneden het we reldrecord van Calvin Smith: 9.93. De rugwind bedroeg 4,2 meter per seconde, veel te veel voor officiële erkenning als record. De Amerikaan Mark Wither- spoon werd tweede in 9.91. We reldrecordhouder Calvin Smith verstapte zich bij de finish en verliet de baan op een draag baar. Hij mist wellicht de fi nale en ook zij n start in het we reldkampioenschap eind deze maand in Rome is twijfelach tig. Ooit waren alleen de Ameri kanen Snoddy en Sanford snel ler dan Stewart bij de Paname- rikaanse Spelen. Snoddy haalde 9,87 bij 11,2 meter rug- wind in 1978, Sanford 9.88 bij 2,3 meter twee jaar later. De eerste atletiek-medailles werden uitgereikt na de lang ste afstand. De Braziliaan Ivo Rodriguez en de Mexicaanse Mariearmen Cardenas wonnen de marathon, in overigens ma tige tijden: respectievelijk 2.20.13 en 2.52.06. De Mexicaan Luis Rosendo Ra mos won evenals in 1983 in Ca racas de wielertitel op de weg. Op een zwaar parkoers rond Indianapolis ontdeed hij zich kort voor het einde van de 171 kilometer lange wedstrijd van de Braziliaan Marcos Mazza- ron. De Venezolaan Enrique Campos veroverde brons met 3 min. en 15 sec. achterstand. AMSTERDAM (ANP) - Het Amster- lamse schaakfestival gaat een inte- essante slotfase tegemoet, waarin de nogelijkheid aanwezig is dat de be- lissingen pas op de laatste speeldag 'allen. /laandag namen de grootmeesters in de :roongroep in de achtste ronde er hun ge- nak van. De kanshebbers schuwden risi- o's en stelden zich tevreden met remises. Door die ontwikkeling onderging de tand aan de kop geen wijziging. Chand- er behield de leiding met 5 1/2 uit acht, en vol punt voor Timman en Van der Viel, die morgen hun onderlinge afgebro- :en partij zullen vervolgen. In de reste- ende twee ronden heeft Timman het waarste programma: zwart tegen Goel- :o, wit tegen Tsjernin. Chandler moet nog pboksen tegen Zapata en Goelko en Van er Wiel bindt de strijd aan met Tsjernin n Zapata. Het met enige spanning tegemoet ge- iene duel tussen Timman en Chandler jerd een heuse anti-climax. Er kwam en sicihaan op het bord, waarin voor het nervaren oog vlot en geraffineerd ge- ombineerd werd. Onder het publiek ont- tond zelfs enige opwinding, toen Tïm- lan met een fraaie combinatie een kwa- teit en de partij leek te winnen. Maar eide spelers bevonden zich op bekend ;rrein en waren niet van de theorie afge zeken. Chandler maakte heel gemakke- jk remise (28 zetten) en gaf de nationale ampioen geen kans zich te revancheren oor de nederlaag in de eerste ronde. Die gelegenheid gaf Van der Wiel zijn pponent Goelko ook niet. Goelko en Van er Wiel zijn dikke vrienden sinds de Lei enaar het tijdens de schaakolympiade in .uzern opnam voor de in eigen land vast- ehouden Rus en in het duel met de Sov jetunie in T-shirt met het provocerende 'Gulko' als shirtreclame verscheen. Na de hakpartij in de eerste helft volgde maan dag een rustige Pirc, waarin Goelko met wit talmde met het slaan van de pion op d6. Hij kon de complicaties niet overzien en nam een afwachtende houding aan. Van der Wiel kreeg het initiatief en kwam door de rui! van een kwaliteit voor een stuk met twee pionnen in het voor deel. De marge was echter niet voldoende voor het volle punt. Na 45 zetten deelden beide grootmeesters het punt. Tsjernin bracht zijn score weer op vijf tig procent. Hij liet zijn blunder van zon dag tegen Chandler volgen door winst op Zapata. De Colombiaan wordt in Krasna- polsky in de kroongroep misbruikt als schietschijf. Na enkele onfortuinlijke ne derlagen heeft de Zuidamerikaan alle zelfvertrouwen verloren. Zijn tegenstan ders kunnen rustig wachten tot hij in het vijfde of zesde uur de onherroepelijke fout maakt. Tsjernin bracht in de ko- nings-indiër dat geduld op en won na 52 zetten. In de grootmeestergroep heeft Vlasti- mil Hort, de secondant van Timman in het komende kandidatentoernooi, de hoogste rating. In Krasnapolsky maakt de inmiddels tot Westduitser genaturali seerde Tsjech zijn reputatie waar. Hij nam in de zevende ronde alleen de leiding door met zwart de opmars van de jonge Chileen Cifuentes een halt toe te roepen. Zijn vindingrijke slotcombinatie, in we derzijdse tijdnood, met dame-offer, waardoor hij een onstuitbare vrijpion op de g-lijn creëerde, was van hoog niveau. Hort heeft 51/2 punt, een halfje meer dan zijn achtervolgers Campora, Dlugy en Murey. De Deen zou gisteren voor de politierechter hebben moeten verschijnen als hij niet betaald had. Justitie accepteerde de re geling die Eriksen met de be lasting heeft getroffen en zag af van vervolging. De 'zwart-geld'-affaire bij Roda JC kwam twee jaar gele den aan het daglicht, toen de FIOD de administratie in be slag nam. Het toenmalige be stuur en oud-manager Hens Coerver moeten te zijner tijd ook nog voor de rechter komen. De zaak is uitgesteld, omdat bezwaar tegen de dagvaardi- ging van justitie is aangete kend. Door een principe-overeen komst met de Noord-Zuid-Hol landse busmaatschappij heb ben competitieleider Huij- bregts en penningmeester Hut van de KNVB in elk geval de risicodragende wedstrijd Haarlem-Feyenoord van de eerste speeldag gered. Deze wedstrijd gaat door. Suppor ters van Feyenoord worden rechtstreeks vervoerd van De Kuip naar het Haarlem-veld. De KNVB zocht naar alterna tieve vervoersmogelijkheden, toen steeds meer competitie- en bekerwedstrijden het predi kaat 'verhoogd risico' kregen. De Nederlandse Spoorwegen kan per weekeinde niet meer dan twee treinen voor suppor ters inzetten. Het akkoord met de NZH werd door Huijbregts een belangrijke stap voor waarts genoemd. Deze week worden de nieuwe vervoersmo gelijkheden besproken met de politie. legd, omdat hij de sport schade had toegebracht in een door een dagblad gepubliceerd arti kel. Maradona was zaterdag op Wembley veruit de minst po pulaire speler. Iedere keer dat hij de bal raakte, werd hij door de toeschouwers uitgefloten en uitgejoeld. Maradona verweet na de wedstrijd een aantal journalisten domme dingen te hebben geschreven. De grappigste overwinning kwam op naam van Rudy Douven, die met zwart Rini Kuijf verschalkte. Er kwam een Ca- ro-Kann op het bord, waarin Kuijf geen oog had voor de valstrik van zijn oppo nent. In zijn argeloosheid ondernam wit een nutteloze actie op de koningsvleugel (h4, h5). Toen zwart tot daden overging, was het veel te laat voor Kuijf. Met 12. Le6 luidde Douven zijn slotcombinatie in. Kuijf werd gedwongen met d5 te ant woorden, waarna de klapper Pxc3 het einde van alle witte illusies betekende. Uitslagen kroongroep: aehtste ronde: Timman (Ned) - Chandler (GBr) 1/2-1/2, Goelko (VSt) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Tsjernin (Sov) - Zapata (Col) 1-0. Stand: 1. Chandler 5 1/2, 2. Van der Wiel en Timman 41/2 1 afg., 4. Goelko, Tsjernin 4,6. Zapata 1/2. Uitslagen grootmeestergroep: zevende ronde: Cifuentes (Chi) - Hort (WD1) 0-1, Gavrikov (Sov) - Campora (Arg) 0-1, Riemersma (Ned) - Dlugy (VSt) 0-1, Lobron (WD1) - Murey (Isr) 0- 1, Rodriguez (Cub) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Farago (Hon) - Geiler (Sov) 1/2-1/2, Belkhodja (Fra) - Ligterink (Ned) 1/2-1/2, Winants (Bel) - Marinkovic (Joe) 1-0, Mednis (VSt) - Peelen (Ned) 1-0, Kuijf (Ned) - Douven (Ned) 0-1, ear lier (Ned) - De Boer (Ned) 1-0, Gutman (Isr) - Romero (Spa) 1-0, Heinbuch (WD1) - Boersma (Ned) 0-1, Beulen (Ned) - Dam (Ned) 0-1; afge broken partij vijfde ronde: Gutman - Dam 1/2-1/2. Stand: 1. Hort 5 1/2, 2. Dlugy, Murey en Cam pora 5, 5. Gavrikov, Cifuentes en Rodriguez 4 1/2, 8. Riemersma, Farago, Geiler en Winants 4, 12. Ligterink, Van der Sterren, Lobron, Belkhodja, Carlier, Mednis en Douven 31/2,19. Marinkovic en Gutman 3,21. Peelen, Kuijf, De Boer en Dam 2 1/2, 25. Beulen, Heinbuch en Romero 2,28. Boersma 11/2. De partij tussen Kuijf (wit) en Douven uit de zevende ronde van de grootmeestergroep bad het volgende verloop: 1. e2-e4 c7-c6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. e4xd5 c6xd5,4. c2-c4 Pg8-f6,5. Pbl-c3 g7-g6,6. c4xd5 Pf6xd5,7. Lfl-b5+ Lc8-d7, 8. Ddl-b3 Pd5-b6, 9. a2-a4 a7- a5,10. h2-h4 Lf8-g7,11. h4-h5 Pb8-c6,12. Lcl-e3 Ld7-e6, 13. d4-d5 Pb6xd5, 14. 0-0-0 Pd5xc3, 15. Tdlxd8+ Ta8xd8,16. Db3-a3 Td8-dl+, 17. Kcl- c2 Le6-f5+, wit geeft op (0-1). De Engelse voetbalbond heeft Brian Clough een verklaring gevraagd over opmerkingen van hem in een krante-artikel, waarbij Diego Maradona be trokken was. In een verhaal, gepubliceerd voor de wedstrijd van afgelo pen zaterdag tussen een elftal van de league en een wereldse lectie, stond de volgende tekst van de manager van Notting ham Forest: „Als ik Peter Shil- ton (Engelands doelverdediger) was, zou ik de eerste kans grij pen om hem (Maradona) een knal voor zijn kop te geven. Het zou een aardige, zij het kleine revanche zijn voor wat Mara dona in Mexico heeft gedaan". Clough herinnerde daarmee aan het incident in de kwartfi nales van de strijd om het we reldkampioenschap tussen En geland en Argentinië. In een luchtduel met Shilton sloeg de Argentijn de bal in het doel, de Tunesische scheidsrechter Ali Ben Naceur keurde de treffer goed en Engeland verloor van Argentinië. Na kennis genomen te heb ben van de tekst, zei de secreta ris van de strafcommissie van de FA, Eric Dinnie: „Wij heb ben Brian Clough schriftelijk verzocht ons binnen zeven da gen zijn verklaring te willen toesturen. Daarna zullen wij beslissen of wij actie onderne men". De strafcommissie van de FA heeft middenvelder Mick Kennedy van Portsmouth vorige week een boete van 5000 pond, ruim 16.000 gulden, opge- Van onze sportredactie De Deense spits, die vorig seizoen bij Servette met 28 doelpunten topscorer werd van de Zwitserse competitie, heeft met de Nederlandse fiscus een regeling getroffen. Hij heeft inmiddels de achterstallige belasting en de boete voldaan. Hoewel de hoogte van het bedrag niet is prijsgegeven, zou Eriksen ongeveer ƒ350.000,- hebben moeten betalen. De Engelse voetbalbond heeft Liverpool verboden op 25 augustus in Madrid een vriendschappelijke wedstrijd tegen Atletico te spelen. De FA nam zijn beslissing om dat een dag later stadgenoot en landskampioen Everton, ook in Madrid, tegen Real speelt. Ge vreesd wordt dat de beide sup- portersgroepen op elkaar bot sen in de Spaanse hoofdstad. De maatregel trof Liverpool, waarvan de supportersgroep verantwoordelijk wordt ge steld voor het Heizeldrama van mei 1985, omdat het contract met Atletico Madrid later werd afgesloten dan dat tussen Everton en Real Madrid. De FA benadrukte dat Liverpool wel toestemming zou krijgen voor een wedstrijd tegen Atletico op een later tijdstip. Piet Schrijvers, die een con tract voor twee jaar getekend heeft bij eerste divisie-club Wageningen, zal daarnaast de trainingen van de doelverdedi- gers bij FC Twente verzorgen. De oud-doelman van het Ne derlands elftal zal zijn werk zaamheden bij Twente onmid dellijk beginnen. Schrijvers acht het mogelijk dat zijn dub belfunctie een eerste stap is naar een verdergaand samen werkingsverband tussen de twee voetbalclubs. Ajax-middenvelder Arnold Mühren, die van vakantie te rugkeerde met een virusziekte, is gisteren afgereisd naar een kuuroord in Oostenrijk. Mühren trainde nog geen dag met Ajax, omdat het bezinksel van zijn bloed niet in orde is. De medische staf van Ajax hoopt dat een week in de ijle lucht het genezingsproces zal doen versnellen. Mühren - en gezin - verblijven een week in de buurt van Klagenfurt in Karinthië. Zaterdag keren zij terug naar Nederland. De Braziliaanse oud-interna tional Reinaldo (30) heeft gis termiddag een één-jarig con tract getekend met eerste divi sieclub Telstar. Vandaag zal Telstar de Stich ting Arbeidszaken verzoeken het ministerie van Sociale Za ken positief te adviseren. Rei naldo is volgens de Velsense club een verrijking voor het Nederlandse voetbal. Boven dien heeft Telstar het vereiste aantal van vijftien contract spelers, Reinaldo wordt num mer zestien. Reinaldo speelde 58 interlands voor Brazilië. Hij kwam acht maanden geleden voor het laatst in actie, in het shirt van Atletico Mineiro. Rei naldo is transfervrij. I T26 STRATTON MOUNTAIN (SID) - Het duurt nog enige weken voordat de winnaar van het Grand Prix-tennis- toernooi in Stratton Mountain bekend zal zijn. Nadat regen zondag de eind strijd tussen de Amerikaan John McEnroe (foto) en de Tsjechoslowaak Ivan Lendl bij de stand 7-6, 1-4 in het voor deel van McEnroe had gestop te, werd het in de Ameri kaanse stad niet meer droog. De plannen het duel uit te spe len voor het begin van het toernooi van Montreal, dins dag, konden daardoor geen doorgang vinden. Omdat McEnroe heeft laten weten geen genoegen te nemen met; delen van de punten en het prijzengeld, zal naar een niet datum worden gezocht. Waarschijnlijk wordt de partij september uitgespeeld, na de strijd om de open Ai® kaanse titel op Flushing Meadow. NAIROBI (ANP) - De Ethiopiër Belayneh Dinsamo maandag bij de Afrikaanse Spelen in Nairobi de maralf gewonnen. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter in de hoofdstad Kenia af in 2 uur 14 minuten en 47 seconden. Dinsamo») op 18 april van dit jaar in 2.12.58 winnaar van de marat van Rotterdam. In Nairobi gingen de zilveren en bronzen medaille marathon eveneens naar Ethiopië. Dereje Nedi bezette tweede plaats in 2.15.29 en Kebede Balcha werd 2.16.06. onze tennismedewerker tgSlNGEN - Ondanks de jname van een sterk terdams district, waren toch prijzen voor de ,uwse deelnemers in het ranglij sttoenrooi aange- rkte jeugdtennistoernooi ^et Vlissingse DOS. boekte Souburger Stefan rermans een dubbele toer- e, met winst bij zowel 16- als de 18-jarigen. In je finales was een Zeeuw tegenstander en telkens 'd hij gedwongen tot drie alvorens hij de hoofdprijs „itvangst kon nemen, de 16-jarige leeftijdsgroep Goesenaar Eric Eversdijk rgedrongen tot de finale, ëucq Kees Hamelink SALTA (AFP/UPI) - De Belgische motocrosser Eric boers is in het Argentijnse Salta wereldkampioen 250 worden. In de Grote Prijs van Argentinië haalde In Honda met een vierde en derde plaats in de beide mam) voldoende punten om onbereikbaar te worden in het klas ment. Geboers had het vrij gemakkelijk, omdat zijn grootste;, current voor de wereldtitel, de Fin Pekke Vehkonen,i meer meedeed na een val in de eerste ronde van de eer verrassende toernooiwinf manche. In de tweede omloop kende hij mechanische p rwinning in het dames-eil blemen. De wedstrijd werd met overmacht gewonnen de Amerikaan Rodney Smith. Op Honda zegevierde beide mances. Ericl tweeden Uitslagen: eerste manche: 1. Rodney Smith (VSt) HondaJI Herring (GBr) Yamaha, 3. Jurgen Nielsen (Zwe) Honda, 4. boers (Bel) Honda, 5. Michele Fanton (Ita) Yamaha; che: 1. Smith, 2. Nielsen 3. Geboers, 4. Herring, 5. Peter (Zwe) KTM. Stand WK: 1. Geboers 341 punten, 2. Vehkonen 298. De laatsl strijd is op 30 augustus de Grote Prijs van Zweden. Ham :tew irsfoort EDINBURGH (Rtr) - de France-winnaar phen Roche heeft afgezegd voor de Ronde v Groot-Brittannië, die gen begint. De Ier heeft nog steeds van een dij been bless eB Deze noopte hem ooklïlist lil kele criteriums in Nedi land te laten schieten, heb de onwillige spier tensief met laserstralen! ten behandelen", vei Roche de teleurgestelde ganisatoren. „De genf verliep niet zo snel had gehoopt". OOSTVOORNE (ANP) - Jelle Nijdam heeft maandai Oostvoorne een dernykoers over 1 uur en 5 ronden gei nen. De renner uit Zundert bleef Gerrie Knetemani John Talen in de eindsprint net voor. De 15.000 toesti wers kregen maar negen renners te zien. De Belg Planckaert liet verstek gaan. Uitslag: 1. Jelle Nijdam (Zundert), 2. Gerrie Knetemann (Huf gen), 3. John Talen (Spijkenisse), 4. Rolf Gölz (Wdl), 5. Jos 1 mertink (Wierden), 6. Theo de Rooy (Spaubeek), 7. MaartenDi (Middelburg), 8. Mare Sergeant (Bel), 9. Gert-Jan Theunis.se B driel). ALKMAAR (ANP) - Bert Oosterbosch, wereldkampios aljfioptif de achtervolgers in 1979, zal vanavond op de Alknis wielerbaan een kwalificatiewedstrijd rijden tegen Pieters. Oosterbosch is door de KNWU naast Jelle Nijdam i schreven voor de strijd om de wereldtitel op dit nuffi maar heeft nog niet voldaan aan de kwalificatie-eis i minuten en 10 seconden. Peter Pieters staat als resen de lijst voor de achtervolging. •neuzenaar Hans van de 0 i de gestelde verwachtinge het eerst kende de zoge- ïde Braakmanweek een itegorie. John Post uit en Leeuwarder de Bruin waren ais akmakers op de deelne- ilijst geplaatst en het was i Post, ook vooraf betiteld avoriet, die het toernooi op naam schreef. Coen Dob- maanift^ als tweede getipt, be- inderdaad de finale, rin Post uiteindelijk in een k opgaand duel de winst reek met 7-5,6-4. leleir moest voorafgaand iit duel strijd leveren met streekgenoten John Dijk- rt®en Menno van den Hout en je; n dwongen hem tot drie ie? Opvallend en tevens veel- .enend was de winst van den Hout in de eerste tegen Frans de Bruin, die erste toernooi op Zeeuws- nse bodem in de eerste de mist in zag gaan. Van [out schakelde hem uit in iets met 3-6, 7-5, 6-3. De- Menno van den Hout is inteel bezig een serieuze g te wagen aangemerkt te :n als B-speler, toernooizege in Oost- opvallende resultaten ■categorie rechtvaardi- EN STANDEN TENNIS Damestoemooi San Diego Finale: Rafaele Reggi (Ita) - Anne Minter (Aus) 6-0,6-4. BRIDGE EK in Brighton Heren: Nederland - Oostenrijk 16-14. Stand na vijftien ronden: 1. Zweden 298, 2. Frankrijk 269, 3. 264,4. Israël 261,5. IJsland 259,11. Nederland 244. Dames: Nederland - Bulgarije 17-13, Nederland - Noorwegen 18-1 Stand na elf ronden: 1. Italië 210, 2. Frankrijk 209, 3. Engeland Nederland 173. WIELRENNEN Coors Classic Uitslag vierde etappe: 1. Andreas Kappes (WD1) 120,6 km in 31 Jeff Pierce (VSt) z.t., 3. Paolo Rosola (Ita) op 23 sec., 4. Ron Kief» op 2.23,5. Andy Hampsten (VSt) z.t., 6. Gavin Chilcott (VSt) z.i, J' Alcala (Mex) op 2.51. Vijfde etappe: 1. Paolo Rosola (Ita), 2. Andreas Kappes (WD1),3 Phinney (VSt). Algemeen klassement: 1. Jeff Pierce (VSt). Ronde van Umbrië 1. Contini 217 km in 5.32,2. Cesarini, 3. Piccolo, 4. Colage, 5. Elli.o hialta allen z.t. SCHAKEN Interzonaal toernooi Szirak Zeventiende ronde: Slim Bouaziz (Tun) - Valeri Salov (Sov) (H goljub Velimirovic (JS1) - Lajos Portisch (Hon) 0-1, John Nurin^ Larry Christiansen (VSt) 1/2-1/2, Andras Adorjan (Hon) - Gilber los (Bra) 0-1, Johann Hjartarsson (IJsl) - Aleksandr Beljavs»; 1/2-1/2, Jesus de la Villa (Spa) - Denis Alan (Can) 1-0, Ulf Ajw® (Zwe) - Joel Benjamin (VSt) 1/2-1/2, Mihail Marin (Roe) - W» Ljubojevic (JS1) 0-1, Glen Flear (GBr) - Miodrag Todorcevic (Mcoj Eindstand: 1. Hjartarsson en Salov 12 1/2 punt, 3. Portisch en Nl 5. Beljavski 11,6. Andersson 10 1/2,7. Ljubojevic 10,8. Christians Benjamin en Todorcevic 8 1/2,11. Marin en Velimirovic 7 1/2,1*. jan en Milos 7,15. Flear 6,16. De la Villa 5 1/2,17. Bouaziz 4 1/Z.1 Ian (Can). LOTTO 32 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 4 winnaars, die bruto t ontvangen, 3e prijs: 67 winnaars, die bruto f. 2.604,20 ontva prijs: 4.834 winnaars, die f. 36,- ontvangen, 5e prijs: 71-^| naars, die f. 5,- ontvangen. De jackpot voor lotto nr. 33 is: f. 55.440,87. GTJFERSPEL 32 6 cijfers goed: 2 winnaars, die bruto f. 100.000,- ontvangen, 5' goed: 4 winnaars, die bruto f. 10.000,- ontvangen, 4 cijfers g' winnaars, die f. 1.000,- ontvangen, 3 cijfers goed: 214 wiring f. 100,- ontvangen, 2 cijfers goed: 2.209 winnaars, die f. 10,- gen. öze tennismedewerker 'ANSTEEN - Het eer- leelte van het tennis- ii van Smash in St.- (sen stond in het teken !e kwalificatie voor de h Dl-categorie. jt schema bij de C2-heren üe Steven Erpelinck een "sende overwinning op de en tevens Zeeuws |oen Evert van Kampen s.®ts: 3-6,6-4,6-4. rfllend was het dat Van tot aan de finale ,een derde set nodig had |n tegenstanders op de L ^gen. Mare de 8r dwong hem in zijn ®t'tij al tot een derde set Mark Vermorken hield 6 op een betere klasse- ai Kampen kon steeds em gepleegde aanslagen J-ces afslaan, maar Epre- Facht hem in de finale de toe. In de halve fi- "ij gewonnen van JKlnkse met 6-3,6-1, 't Erpelinck en Van Kwalificeerde zich te- kvü i08' the via een I er de derde plaats gepeeld. De 17-jarige dampen verraste in tegorie. Hij schakelde ,t e h^ale de als eerste 'te Wim Nijsse uit in met 6-3, 4-6, 6-3, vSü 111 de finale won verrassend ver doorge- 6-Ö fienne Antheunis fc'zinh 6"L Antheunis wlV0°.r de finale na Walter de Roos: 6-3,6- 2e week kent het toer- ififlfl g' waarbij de io^. 8 peters een ca- I0ger spelen.

de Stem | 1987 | | pagina 6