EN W TERNEUZEN PRESENTEREN ONTWERP-DORPSPLAN libliotheek houdt rerhalenwedstrijd )rieske Nijpers g 'rzorgt zesdaags V !1! an feest St.-Gillis ider munt. WIDMAKl Gezellige drukte tijdens Countryfeest in Koewacht Regen spelbreker in zeskamp Lamswaarde Jeugdvakantieweek in Hulst van start Wisselbokaal naar herder van J. Meys 1EGENHEID POLITIERAPPORT Zeeuws-Ylaamse fietsers gaan naar Winoksbergen )WE KUNSTGEBITTEN TGERITTENREPARATIi PLAATSELIJK NIEUWS iff STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 erneuzen - Bier vliet is een dorp waar- tegenstelling tot veel judere kleinere ker- L-de vergrijzing log niet heeft toegesla gen. Integendeel: het Tantal jongeren (tot 29 jaar) is zelfs iets hoger jan het aantal ouderen Canaf45jaar). Werkloosheid Hoorzitting EUGD HULST TOONT INTERESSE gemeerw J augustus 1987 te 19.30 uur zullen verg ■houden van de volgende raadscommissies, ten, volkshuisvesting, ruimtelijke ordening i f AN DEN BER IPROTHETICU \ar terwijl u wacht ff VEEL BUITENLANDSE GROEPEN Voedering 1 Kampioensfiets gestolen van burgemeester van Middelburg Hulstenaar maakt val van 6 meter Volksleven Hulst Competitie Man gewond bij steekpartij T6 ek om te zoenen I particulieren .„danige, jubileum, receptie, Irte, verloving, overwinning, li. Abraham, openbare dank, Idoor, mag best eens in de 1 de pagina familieberichten. Jiiet en duur hoeft het niet te legels kosten een tientje), lier kolom 2,00. Eén grote |a f 2,55. Voor het plaatsen 1 afbeelding met een formaat 1 rekenen wij f 14,05 toeslag. Iven op aanvraag. Bij niet ing wordt J 4,00 adm.kosten Is worden niet geretourneerd. 142 of geef uw tekst 2 dagen laf bij één van onze kantoren. Jpgaven stuurt u eveneens 2 laatsing naar Postbus 3229, I Schriftelijke opgaven worden iaccepteerd indien naam en 8 zijn, ook indien Uw betaling i Wij behouden ons het recht ponder opgaaf van redenen te weigeren. Jbrenlgingsnleuws fop 2 kolom op donderdag. iervliet zeer leefbaar dorp Ook het aantal tweede wo ningen in Biervliet en het omliggende verzorgingsge bied is zodanig laag dat de leefbaarheid van het dorp niet in gevaar komt. Dit zijn twee van de talrijke conclusies die staan te lezen in het ontwerp-Dorpsplan Bier vliet, dat B en W van Terneu- zen zaterdag bekend maakte. In het dorpsplan wordt een overzicht gegeven van de voor zieningen die momenteel in Biervliet te vinden zijn, de knelpunten die er volgens het college bestaan en de plannen voor komende jaren. De onderhoudstoestand van de woningen in het Harings tadje is in het algemeen goed. Er zijn nog mogelijkheden voor nieuwbouw (die door de wo ningbouwvereniging ingevuld worden met de bouw van zes nieuwe woningen) én de groen voorzieningen kunnen de toets der kritiek doorstaan. Slechter is het gesteld met de bestrating in het centrum van Biervliet, die op enkele plaatsen drin gend onderhoud behoeft. Het Terneuzens college consta teert dat de werkloosheid in Biervliet lager is dan het ge middelde in de gehele Kanaal zone. Dit is vooral een gevolg van de aanwezigheid van en kele bedrijven in Biervliet zelf en die van grote bedrijven en (overheids)instellingen in de Kanaalzone. Biervliet wordt eigenlijk beschouwd als een soort forensenplaats. Komende tijd wordt onder zocht of een tweede bedrijven- terreintje in het dorp aange legd moet worden. Als posi tieve punten worden nog aan gemerkt de aanwezigheid van winkel- en horecavoorzienin- gen en het feit dat Biervliet ook een voldoende scoort op het vlak van sport en recreatie en de medische sector. Als onvol doende wordt aangemerkt de bouwkundige kwaliteit van het buurthuis. Betreurd wordt ook het ontbreken van een tand arts. Komende dagen wordt het ont- werp-dorpsplan huis-aan-huis verspreid. Op 15 september vindt in het voormalige ge meentehuis een hoorzitting plaats waar bevolking, vereni ging en instellingen op het plan kunnen reageren voordat de gemeenteraad van Terneuzen het plan vaststelt. J. qaat snel, mis je. bjes. F. L onze correspondente A li/an Terneuzen brengt ter algemene kei 112 augustus 1987 te 19.30 uur in het s_ fen een openbare vergadering zal worden je [mmissie voor jeugdzaken, welzijnszaken, r' toerisme. Ciën, sociale zaken en volksgezondheid; Rrt, cultuur en personeelszaken. ioorzover van toepassing de daarop betrek Jpt-raadsvoorstellen zijn voor de aanvang entj] kring voor een ieder ter f ST - De feestvierende bibliotheek Oost-Zeeuwsch- aanderen-Oos t organiseerde in het kader van haar 25- tig bestaan al heel wat activiteiten de afgelopen maan- Momenteel loopt er een verhalen- en gedichtenwed- jjd waaraan de lezers kunnen meedoea ■0 augustus 1987. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. lor 1 september mag iedereen een literaire inval krijgt haar inspiratie op pa ir zetten. Deze pennevruch- i kunnen de deelnemers dan j een speciaal voor de wed- lijd neergezette ton in de bi jstek van Hulst deponeren. angs werd de ton voor de Ste keer leeggemaakt. Toen sk vooral de jeugd al wat jrhaien te hebben geschreven, of zonder illustraties. De leren zijn tot nu toe wat nier met hun literaire bij een. Reg. nr. 23 eland 3-5 Westdorpe 01158-1280 [enk Veldhoen, een van de (tuursleden die actief bij de ósatie van deze wedstrijd takken, verklaarde dat de igstelling tot nu toe matig l„De meesten zullen waar- tjnlijk in hun pen klimmen terug zijn van vakantie. st vakantie vieren en dan verhaal schrijven, zullen de is denken", aldus Veldhoen samen met Maria Everaars inzendingen van de jeugd zes tot dertien jaar zal be delen. Voor de andere categorieën zullen Kees Zilverschoon, Jane Smulders-Misseghers en Helma Snuverink de penne- vruchten jureren. De juryleden krijgen de inzendingen onder nummer aangereikt, zodat zij niet weten wie de auteur is. Per categorie zijn er twee leden die de zaak voorbewerken. Daarna worden de inzendingen geza menlijk besproken en krijgen de winnaars een prijs. Het is bovendien niet uit te sluiten dat de bibliotheek de kosten op zich neemt om een selectie van de verhalen en gedichten uit te geven in een boekwerkje. De werkgroepleden die terug zijn van vakantie hebben een nieuwe propagandacampagne ontketend. Overal worden affi ches neergehangen en in de bi bliotheek zelf worden de ver- geetachtigen herinnerd aan de wedstrijd. De inzendingen moeten 1 september binnen zijn. De uit slag wordt begin november be kend gemaakt. feesten worden geopend geen ontvangst op het ge- gitehuis op 12 augustus en Igt 17 augustus met een op- P van alle buitenlandse pen voor verschillende so- instellingea De groep pke Nijpers, die ongeveer Mig leden telt en boven- |_beschikt over een jeugd- bestaat twintig jaar. vijf jaar wordt er een lationaal volksfestival ï®n, ook wel genoemd "te Kerremes. het groots opgezette |een internationaal aan- f geven zijn zes groepen kokken uit verschillende Deze groepen komen iland, Frankrijk, Honga- JMë, Spanje en Joegosla- L® totaal zijn de groepen T vierhonderd man sterk. pden woensdagavond 12 jts in het gemeentehuis ®8en, waarna ze in de pit op het kerkplein de '^voorstelling verzor- fjeteen is dan het feest be- met opleiding in de grafiscj „an met werk dat altijd zichtba»1] (fat jou boeit? Wat anderen t- naai in kunt maken? sbureau voor de folder ifisch bedrijf in de buurt. pderdag komen de be- mindervaliden aan jkken. Alle ouderen uit pen St.-Gillis, De Klin- ydonk en St.-Pauwels i dan genieten van het 1is van de buitenlandse up donderdag is er i °®deringsavond voor Een toepasselijk hands-up voor de fotograaf op het Country feest in Koewacht. - foto de stem cor j de boer p onze correspondent GILLIS - Even over de Belgisch-Nederlandse grens [deplaats St.-Gillis, waar over enkele dagen een zes- 16s feest op touw wordt gezet door de volkskunstgroep ske Nijpers. alle inwoners uit de vier dor pen. Het feest nadert zijn hoogte punt zaterdag 15 augustus als er in de feesttent een postzegel tentoonstelling gehouden wordt met een speciale dagafs tempeling. 's Middags is er dan een feestmarkt, terwijl op ver schillende plaatsen de buiten landse groepen volksspelen la ten zien. Zowel de markt als de volksspelen staan in het teken van de oogst. Van onze correspondente KOEWACHT - Met een toe passelijk woordje opende wethouder P. Apers zater dag het derde Countryfeest in Koewacht. Koewacht be leefde met dit festijn zater dag en zondag twee dagen vol bruisende activiteiten. Apers roemde de organisatoren Wil en Ton den Hartog. Hij vond het een mooie zaak dat door particulier initiatief der gelijke dagen kunnen plaats vinden. De sfeer zat er vanaf het be gin in. De sterke jongens toon den hun spierballen en wisten met een memorabel uithou dingsvermogen menig toe schouwer te imponeren. De touwtrekwedstrijd vormde een aantrekkelijk spektakel. De Belgische groep Pondorosa bleek het allersterkste, tweede werd de Stadsherberg uit Zuid- dorpe en derde Walhout-Visser uit Heikant. Heel wat minder krachtsin spanning vergde de prijskaar- ting (bieden zonder roem). Uit eindelijk won Josef de Block het levend varken dat als eer ste prijs was ingezet. Tweede werd Etiënne Poppe en derde Walther van Daele. In en rond het café Wilton heerste een gezellige drukte. Heel wat liefhebbers waagden een gokje in de kraampjes waar men kon schieten, blik- gooien en gaaibollen. Een sfeer van een Vlaamse kermis en en kele honderden belangstellen den. De organisatie was hier mee zeer tevreden. „We hebben er enkele maanden voor moe ten werken, maar dit is gewel dig", zei Willeke den Hartog. De hele dag zorgde El Djedda voor een muzikale noot en het country-orkest Ranch D. zette een smaakvol optreden neer in de avonduren. De opbrengsten van de spel letjes gaan naar de carnavals vereniging De Kloddezakken en de biljartclub Tovak. Zondag waren de weergoden wat minder goed gezind en daarom werd er meer binnen afgewerkt. De play-backwed- strijd werd een succes. Vanaf half acht zetten twaalf deelne mers aardige imitaties neer van Danny de Munck, Tina Trucker en André Hazes. Li- lianne Aerts zorgde voor een verrassing. Zij trad op als jury lid, maar trakteerde de aanwe zigen nog op een onverwacht optreden. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Burge meester mr. Chris Rutten van Middelburg bewaart geen al te prettige herinne ringen aan zijn familiebe zoek dit weekeinde in Sit- tard. In de nacht van zater dag op zondag werd name lijk zijn racefiets ter waarde van ongeveer 4000 gestolen. De fiets stond op een vrij goed beveiligde plaats achter de wo ning van zijn schoonouders aan de Sittardse Schuttestraat. „De fiets is niet verzekerd", aldus Rutten. „Een flinke fi nanciële strop dus, maar ook de emotionele waarde is voor mij erg groot. Met deze fiets ben ik Nederlands wielerkampioen voor brugemeesters gewor den". De burgemeester van Mid delburg is een fervent wieier- liefhebber. Vanaf 1982 heeft hij alle Nederlandse burgemees terstitels op de fiets gewonnen. Het was zijn bedoeling zondag, vanuit Sittard met de racefiets terug naar Middelburg te rij den. Bij de diefstal werd tevens een sportfiets van zijn schoon vader ontvreemd. Rutten denkt dat een inbreker op pad is ge weest en toevallig beide fietsen achter de woning heeft aange troffen. Van onze correspondent HEIKANT - Tijdens ver bouwingswerkzaamheden aan een woning aan de Ju- lianastraat te Heikant viel de Hulstenaar J. van L. za- termiddag van een hoogte van ongeveer zes meter naar beneden. Hij moest met verschillende breuken per ambulance wor den overgebracht naar het Sint Luidina ziekenhuis te Hulst. Het ongeval gebeurde toen hij trachtte op die hoogte het bedieningsmechanische van een bouwlift te bedienen, mis greep en naar beneden viel. Zondag 16 augustus wordt be gonnen met een plechtige eucharistieviering in de St.- Egidiuskerk. 's Middags trekt door het centrum van het dorp een kilometerslange stoet, waarvan het thema is: 'Het Ware volksleven anno 1900'. Vooral het ambachtelijke leven komt in deze stoet tot uiting, zoals de landbouw, het klom pen maken, het pottenbakken en andere beroepen. Ook het dorpsleven is rijke lijk vertegenwoordigd in deze stoet. Tenslotte neemt ook Drieske Nijpers met de buiten landse groepen deel aan de op tocht. Verder zijn er ook ver enigingen, muziek- en zangge zelschappen die in de stoet meelopen. Maandag 17 augus tus zit het feest er weer op als de buitenlandse groepen voor de laatste keer optreden voor sociale instellingen en voor mensen die zich moeilijk kun nen verplaatsen. Dezeskamp in Lamswaarde moest het doen met drie deelnemende teams en zeer weinig publiek. - foto de stem /corj de boer Van onze correspondente LAMSWAARDE - De zeskamp van de KPJ kring Hulst was al een keer uit gesteld vanwege de regen. Tevergeefs, want gisteren was het natte weer een behoorlijke spelbreker in de zeskamp, die nu toch doorging in Lamswaarde. Drie van de zes teams die zich opgegeven hadden voor de zeskamp belden af van wege het slechte weer en er was ook wei nig publieke belangstelling. Bovendien konden niet alle spelletjes worden afge werkt. Over een met zeep ingesmeerd veld een dienblad met bekers water dragen werd onder de regenomstandigheden wat al te glibberig geacht. „We hopen er een volgende keer beter van af te komen", reageerde Magda Ver- eecken. „We hadden net allemaal nieuwe spelen bedacht en we konden de zeskamp bovendien niet blijven uitstellen". Drie ploegen deden dus mee: Lamswaarde 1 en 2 en het team Bas Rijk uit Kloosterzande. De teams uit Graauw en Kloosterzande 1 en 2 hadden afgehaakt. De uitslag is als volgt: 1. Team Bas Rijk 12 punten, 2. Lamswaarde 2 9 punten, 3. Lamswaarde 1 8 punten. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde een drive waaraan dertig paren deelnamen. Uit slag A-groep: 1. mevrouw Baggen-de heer De Jonge, 2. heren Boddaert-Van Dorse- laer, 3. dames De Booy-Wen- dels; B-groep: 1. mevrouw Bogaert-de heer Stallaert, 2. heren Simpelaar-Dourlijn, 3. dames Neve-Van Damme; C- groep: 1. mevrouw De Kort- de heer Atkins, 2. heren Van Leeuwen-Wendels, 3. dames Baart-Van Kalmthout. Aanrijdingen BRESKENS - Op de oude rijksweg is een auto uit de bocht gevlogen. Hij ramde hierbij een aantal berm- paaltjes, alsmede een schrik- hek. Toen de politie bij de auto arriveerde, was de chauffeur verdwenen. weg tegen een aantal paaltjes gereden. Van hem is, een bloedproef afgenomen. OOSTBURG - Nabij het zie kenhuis verleende A. M. F. van H. uit St. Kruis geen voorrang aan een andere per sonenauto, bestuurd door I. M. G., eveneens uit St. Kruis. CADZAND - Zaterdag is de Beide auto's werden zo zwaar heer H. G. M. R. uit Gennep beschadigd dat zij moesten met zijn auto op de Kanaal- worden weggesleept. SLUIS - Al geruime tijd werken Bram van Lare en zijn vrouw Therése aan een programma van algemene sport- uitwisselingen tussen de drie Vlaanderens in Nederland, België en Frankrijk. Drie sporten staan hierbij centraal: kanovaren, fietsen en wandelen. Het eerste evenement dat in dit kader wordt gehouden, is de fietstocht Heille-Winoksber- gen-Heille woensdag 12 augus tus. Een tocht die een lengte heeft van 182 kilometer. Eerder dit jaar, op 13 juni, maakte de toerclub van het Noordfranse Winoksbergen een tocht naar Dudzele. Ook deze tocht stond onder leiding van het echtpaar Van Lare uit Sluis, terwijl te vens de voorzitter van de NRTU, Constant van Water schoot uit Oostburg, present was. Op 12 augustus dus de volgende stap naar een gestructureerde sportuitwisseling. Officieel is de organisatie van Sluis-Wi- noksbergen-Sluis in handen van de Sluise trimformatie De Wielertoerist, waardoor deze tocht ook gereden kan worden in het kader van de Zeeuwse sterrittencompetitie. Dit bete kent dat de deelnemers aan een officiële en verzekerde fiets tocht deelnemen. Een tocht waarbij overigens ook niet- NRTU-leden welkom zijn. De deelnemers vertrekken om 09.00 uur bij het clublokaal van de organiserende vereniging café De Tol te Heille, gelegen op de grens met het Belgische Middelburg. Rond 18.00 uur hoopt men de 182 kilometer in de benen te hebben, zodat ook de normale sterrit van De Wie lertoerist, gepland op dezelfde dag, geen gevaar loopt. In Wi noksbergen wordt aan de deel nemers een kennismakingspro gramma aangeboden met on der meer een ontvangst in het stadhuis en een rondrit per toe ristisch treintje door deze Noordfranse plaats. Het peloton wordt begeleid door auto's van de Sluise mid denstand. De route voert de deelnemers via Brugge, Jabbe- ke, Gistel naar de Zevenkootse laagvlakte waar vlak onder Veurne de Belgisch-Franse grens wordt gepasseerd rich ting Hondschoote. Vanaf die plaats is het amper tien kilo meter naar Bergues of zo men wil Winoksbergen. HULST - De veertiende jeugdvakantieweek in Hulst is gisteravond met veel lawaai geopend. Meer dan 150 kinde ren liepen gewapend met toeters en trommels naar het Ja gertje in Hulst, waar wethouder G. van de Voorde voor twee kwartjes het allereerste entreebiljet kocht. Het controlestrookje van het 50 bij 40 centimeter metende stukje huisvlijt werd er afge scheurd en zo werd de wethou der de eerste bezoeker van de jeugdvakantieweek voer kin deren van vijf tot dertien jaar. Organisator Laurens Hame link sprak van een gigantische start. „Ondanks het niet uitno digende weer toch meer dan 150 kinderen, dat belooft wat voor de komende dagen", aldus Lau rens. Op het terrein van het bui tencentrum het Jagertje had den de medewerkers een ten tafdak gebouwd. Er moesten heel wat banken bij gezet wor den, want de belangstelling was onverwacht groot voor de opvoering van de musical 'Al fred J. Kwak', een muzikaal sprookje dat als inspiratiebron dient voor de spelen die in Hulst en de buitenkernen de komende dagen worden ge speeld. De avond werd besloten met een kampvuur. Elke dag zijn er activiteiten in Hulst, Heikant, Clinge, St. Jansteen, Graauw en Nieuw- Namen om 9.30 en 14.00 uur. Van onze correspondente KOEWACHT - In Koe wacht werden zaterdag de jaarlijkse behendigheids wedstrijden voor honden gehouden. De wedstrijden zijn nu voor de vierde keer in successie uitgeschreven door hondentrainingsschool Louise Mieras, die ook de wisselbeker beschikbaar stelt. Volgens insiders in de 'honden wereld' gaat het om een gebeu ren dat meer en meer het ka rakter krijgt van een concours hippique. De deelnemers kwa men uit heel het land, tot zelfs uit Leeuwarden, en vanuit alle delen van België. Er werd op twee wedstrijd velden gespeeld in vier categorieën: 1. open be hendigheid (open Agility), 2. jumping, 3. gambling, 4. team wedstrijd. Om 9.30 uur werd het start sein gegeven voor de eerste van de 130 deelnemende honden en om 17.30 uur was de laatste aan de beurt. De LM-wisselbokaal wisselde inderdaad van eige naar en ging van W. Claes uit Antwerpen over naar J. Meys uit Waasmunster. Zijn Duitse herder won met 54.17 seconden in de afdeling open Agility. De Tervurense herder van W. Claes won de categorie jum ping met fraai genomen hin dernissen in 40.2 seconden. Weer een Tervurense herder (eigenaar R. de Weert) scoorde in het parcours met achttien hindernissen, die in 45 secon den genomen moesten worden het hoogste aantal punten: 310. Hij won daarmee de wedstrijd in de categorie gambling. De ploeg Hondentrainings school Merksem 1 bleek ijzer- sterk in de teamwedstrijden en nam de eerste prijs op dit on derdeel mee naar huis met 197 punten. Van onze verslaggever THOLEN - Een 20-jarige inwoner van Tholen is in de nacht van zaterdag op zon dag bij een vechtpartij met een mes in zijn rug gesto ken. Er ontstond voor een café op de Markt ruzie tussen twee groep jes. Nadat er al verschillende klappen gevallen waren, kreeg R.D. uit Tholen een mes in zijn rug. De jongeman werd voor behandeling naar het zieken huis overgebracht. Gisteren kon hij naar huis terugkeren. Naar de toedracht van de steekpartij stelt de politie een onderzoek in.

de Stem | 1987 | | pagina 7