Ook Timman verslaat Goelko SPORT Libregts en KNVB diehtbij akkoord HAARHUIS ONTTROONT TITELHOUDER OP NK TENNIS Junior Beumer is amateurs te snel af bii NK baanfietsen Trainer knock-out door ordebewaarder ZESDAAG Connors beleeft afgan Zege Maassen in Denemarken I NÜ 1000 M2 TENTENSHOWI INTERSPORT DONDERDAG 6 AUGUSTUS 198! SON EN BREUGEL (ANP) - Zelden zal een titel verdediger bij een tennistoernooi zo weinig moeite hebben gehad met het accepteren van zijn uitschakeling, als woensdag Christian Feenstra. Van Basten de beste Roche en Delgado niet in Profronde Van der Poel tweede Startverbod Vanderaerden in Veenend TWERPEN - De klassie en is terug. Van donderda insdag 6 oktober staat i ntwerpen de 45ste zesdaa irogramma. Overwinning voor Hennie Kuiper Grote belangstelling tv voor FA-weds trip ennistitel- iel reigt niet Ajax matig SS3S de PSV laatste in Manchest steXbinnen te krij- „kampioenschappen zijn VEEMARKTSTRAAT 14, tel. 076-227000 's maandags geopend v.a. 13.00 uur. Donderdag koopavond. DE STEM ZEIST (ANP) - Thijs Li- bregts wordt, met een ze kerheid van vrijwel hon derd procent, per 1 juli van het volgend jaar de opvol ger van Rinus Michels in de functie van technisch direc teur en bondscoach van de KNVB. Deze week zijn Libregts en een topafvaardiging van de voet balbond, bestaande uit de drie voorzitters Van Marie, Van der Louw en Kastermans, tot een verregaand akkoord gekomen. Voor de afronding van het contracteren van de nog één jaar voor PAOK Saloniki werkzame Libregts (46) zijn volgens woordvoerder Jesse van de KNVB eerst nog defini tieve gegevens nodig uit de on derhandelingen met de kandi daat voor het assistent-bonds- coachschap, ex-Utrecht-trai- ner Nol de Ruiter. Het tekenen van een contract voor Libregts is nog niet aan de orde. De eerder voor Excelsior, PSV, Feyenoord en Aris Salo niki actieve trainer heeft een voorkeur voor de functie van technisch directeur. Het werk op het veld en de bank laat hij liever over aan zijn eerste as sistent. Of de KNVB een duur driemanschap, zoals dat ander half jaar geleden met het trio Michels-Beenhakker-Advo caat bestond, in de toekomst kan onderhouden, moet vol gens de zegsman van de bond echter worden afgewacht. Li bregts is wel geporteerd van een dergelijke constructie. Deze week volgt namens de KNVB het afrondende gesprek met Nol de Ruiter. Voor het Nederlands A-elftal, waarbij De Ruiter de plaats van de naar Haarlem vertrokken Dick Advocaat moet gaan overne men, begint het internationale voetbalseizoen op woensdag 9 september met de oefeninter land tegen België in Rotter dam. Bij dat duel debuteert oud-international Klaas Nu- ninga, tegenwoordig bestuurs lid van de sectie betaald voet bal, als delegatieleider. Hij ver vult die functie samen met Renze de Vries, de afgelopen seizoenen het verantwoorde lijke bestuurslid voor het Ne derlands elftal. De Vries is ook de delegatieleider van Jong Oranje en het Olympisch elftal. Nuninga verzorgt bij het A-elf tal de specifieke contacten tus sen de technische leiding en de spelers. Feenstra laconiek onderuit De nationaal kampioen van 1986, toen het toernooi nog in Scheveningen werd gehouden, werd in de derde ronde uitgeschakeld door een van zijn mogelijke opvolgers, Paul Haarhuis. De Eindhovenaar, die zijn tennis -en schoolopleiding met succes vervolgde in de Ver enigde Staten, was in bijna ieder facet beter dan zijn een jaar jongere opponent. Opmer kelijk was dat de Hilversum mer de stellige indruk wekte Van onze sportredactie PARMA - Ruud Gullit heeft bij zijn eerste optreden voor AC Milaan niet de ver wachte glansrol kunnen spelen. In de oefenwedstrijd tegen de sterke tweede divi sieclub Parma trad de licht geblesseerde Nederlander niet op de voorgrond. Marco van Basten deed het be ter. De ex-Ajacied was de beste man van het veld. De wedstrijd werd door Milaan met 3-0 ge wonnen. Van Basten was nauwelijks te houden, hoewel hij weinig ruimte kreeg. Met een beheer ste kopstoot stelde hij Pier Paulo Virdis in staat 1-0 te sco ren en zelf tekende hij voor de tweede goal. De club van Gullit en Van Basten is nog niet in vorm. Pas anderhalve week in training en zonder de geblesseerde Baresi, Ancelotti en Maldini, kon Mi laan nog geen potten breken. De vriendschappelijke wed strijd in Parma werd gespeeld voor een volle bak; 20.000 toe schouwers van wie de helft uit Milaan. Van Basten werd slechts zel den goed aangespeeld, maar vrijwel steeds wist hij wat goeds met de bal te doen. In de 26e minuut werd hij op maat door Virdis bediend, draaide om zijn tegenstander heen, maar werd vastgehouden. Tot woede van de Milaan-suppor- ters kreeg hij echter geen pe nalty. Twee minuten later brak de ontketende Nederlander op nieuw door, maar ook dit maal werd hij vastgehouden. Gullit, nog steeds licht geblesseerd door een botsing met Baresi tij dens de training van vorige week, bleef in de tweede helft aan de kant. BERGEN OP ZOOM - Ste phen Roche, de dubbelwin- naar van de Tour de France en de Giro d'Italia, zal niet starten in de Profronde door Nederland, die 17 augustus in Bergen op Zoom begint met een pro loog. Aanvankelijk zou de ploeg Carrera wel rijden, maar Ste phen Roche zegt reeds ver plichtingen in Engeland te heb ben. Ook Pedro Delgado, tweede in de Tour de France en kopman van PDM, staat niet op de startlij st. Bij Système U komt Laurent Fignon wel op de lijst voor. Evenals Joop Zoete melk van Superconfex, die zijn laatste ronde van Nederland rijdt. dat het hem allemaal nauwe lijks iets deed. Op de baan leek hij bij tijd en wijle niet geïnte resseerd in de gebeurtenissen, na het verlies moest hij er vrij wel aan herinnerd worden dat hij was uitgeschakeld. „Ja, het ging niet echt goed, hè. Ik weet ook niet wat er nu moet gebeu ren", stamelde de onttroonde kampioen. Een andere speler met een aparte insteling is Jan-Willem Lodder. De nummer zeven op de plaatsingslijst houdt geen seconde zijn mond, gebruikt zijn rackets voor meer doelein den dan waarvoor ze gemaakt zijn en heeft de neiging de bal na een ralley in die hoek te de poneren waar hij tijdens het spel niet terecht kwam. Woens dag was het tegen de zeven tien-jarige Jacco Eltingh nau welijks anders. Het leverde hem twee waarschuwingen van de umpire op. De speler uit Heerde liet zich niet door het gedrag van zijn opponent uit het spel halen. Na winst van de tweede reeks, werd de derde een simpel karwei. Voor de andere toppers werd de derde wedstrijddag groten deels een korte training. Menno Oosting, voor het tweede ach tereenvolgende jaar de grote kanshebber voor de nationale titel, stond in drie wedstrijden welgeteld tien games af. Maan dag snoepte Armand Custers daarvan de helft af. Frank Vermeer voegde er twee aan toe. Jack Liewes, een net aan de A-2 lijst toegevoegde Gro ninger, maakte de tien vol. Uitslagen heren Enkelspel, derde ronde: Menno Oosting (Eindhoven) - Jack Liewes (Groningen) 6-1, 6-2; Paul Haar huis (Eindhoven) - Christian Feen stra (Hilversum) 6-3, 6-2; Tom Nijssen (Sittard) - Hendrik-Jan Davids (Deurne) 6-4, 6-4; Huub van Boeckel (Den Haag) - Otto Panman (Wijk bij Duurstede) 6-1, 6-1; Ralph Kok (Poortugaal) - Frank Stienen (Nuenen) 6-3, 6-2; Wim Groeneveld (Reeuwijk) - Jan Tot drie keer toe moest het NK tennis onderbroken worden vanwege overvloedige regenval. Siemerink (Rijnsburg) 6-2, 4-6, 7-6, Johan Vekemans (Goirle) - Vin cent van Gelderen (Midden Beem- ster) 6-3, 6-1; Jacco Eltingh (Heer- de) - Jan-Willem Lodder (Uit hoorn) 4-6,6-3,6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Vincent van Gelderen/Jan-Willem Lodder - Theo Hoek/Erik Visser w.o.; Chris Vermeeren/Eric Wilborts - Marcel Lasonder/Ivar de Jong 6-4, 6-2; Armand Custers/Frans van Grimbergen - Marco Meeldijk/ Stephan Trumpi 2-6, 7-6, 6-3; Paul Haarhuis/Frederik Maris - Remko Heethuis/Stephen Nooteboom 7-6, 6-4, Jacco Eltingh/Jan Siemerink - Tom Kempers/Jeroen Schuur 6-4, 2-0 opgegeven, Menno Oosting/ Huub van Boeckel - Hendrik-Jan Davids/Frank Stienen 6-3, 6-1; Tom Nijssen/Johan Vekemans - Frank Bitter/Johan Koemans 6-4, 5-7, 6-2; Mark Koevermans/Ralph Kok - Wim Groeneveld/Bart Theelen 2-6,6-1,6-1. Uitslagen dames Enkelspel, tweede ronde: Brenda Schultz (Heemstede) - Titia Wil mink (Pijnacker) 6-2 blessure Wil mink; Carin Bakkum (Heemstede) - Hester Witvoet (Driebergen) 4-6, 6-3, 6-3; Nicole Rooimans (Eindho ven) - Jacqueline van Wijk (Den Haag) 6-4, 6-2; Marielle Rooimans (Eindhoven) - Gabi Coorengel (Leiden) 6-4,6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Manon Beltgens/Eveline Hamers - Ma- nette Verbruggen/Titia Wilmink w.o.; Yvonne der Kinderen/Hester Witvoet - Anja Broers/Erna Broers w.o.; Marouschka van Dijk/Mimouschka Kion - Jolanda Schreurs/Colette Sely 3-6, 7-6, 6-1; Mara Eijkenboom/ Karin Moos - Jeanine Robbe/Trudy Ton inga 7- 5, 7-6, Inge Dolman/Anne-Marie Radstake - Brenda Schultz/Sacha Schultz 6-1, 6-4; Gabi Coorengel/ Carolien Vis - Jacqueline van Wijk/Brigitte Pardoel 6-1,6-3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Sacha Schultz/ Robert Hak - Caro lien Vis/Marc van Eekeren 7-5, 6- 4; Yvonne der Kinderen/Jacco El tingh - Jacqueline van Wijk/Frans de Haan w.o.; Ilonka Leyten/ Amando Rodriques - Titia Wil mink/Ivan der Jong w.o., Manon Beltgens/Theo Hoek - Jolanda Schreurs/Armand Custers 6-3,1-6, 6-0; Mara Eijkenboom/Stefan Koch - Colette Sely/Bart Theelen 6-2, 6-4; Carin Bakkum/Vincent van Gelderen - Marie-Jose Rut- ten/Wim Groeneveld 6-2, 7-5; Mi- mouschka Kion/Peter van Dom melen - Nicole Rooimans/Willem Bruin 5-7,6-1,6-3. AMSTERDAM (ANP) - Boris Goelko heeft de progressie van het Nederlandse topschaak aan den lijve ervaren. De vorig jaar naar de Verenigde Staten geëmigreerde Rus liep bij zijn debuut op de Amsterdamse toernooivelden tegen Van der Wiel en Timman tegen twee hard door dreunende nederlagen op. ALKMAAR (ANP) - Neder lands beste niet-professio- nele achtervolger, Marcel Beumer, is nog te jong om bij de amateurs mee te fiet sen. Dat is gelukkig voor de amateurs, die woensdag bij de baankampioenschappen ver achter bleven bij de ju nior, die zijn tweede natio nale kampioenschap ver overde. Na de kilometer was de win naar van een gouden en een zil veren medaille bij de wereld kampioenschappen voor junio ren, ook veel te sterk in de ach tervolging. Op de winderige, zware Alkmaarse baan, kwam de renner uit Ede in zijn eerste ritten tot tijden van 3 minuten 50 seconden, omgerekend naar de amateurafstand van 4000 meter betekent dat 5 minuten en 4 seconden. Geen van de amateurs haalde dat. In de fi nale liep Beumer zijn tegen stander, Mark Faas, in na twee kilometer in 2 minuten 28,19 se conden. Over de amateur-af stand zou dat minder dan vijf minuten zijn geweest. De snelste amateur (Edwin Rovers in de kwalificatie) reed onder dezelfde slechte omstan digheden bijna 5.07. Het achter volgingsnummer van de ama teurs heeft dan ook, in vergelij king tot vorige jaren, geen en kele vooruitgang te zien gege ven. Rovers, de kampioen van 1985, en Van Baarle, vorig jaar tweede achter Cordes, zullen vrijwel zeker de eindstrijd rij den. De poging van Piet Hoekstra een aantal wegrenners te inte resseren voor de achtervolging is mislukt. Zo zeer zelfs dat Ne derland bij de wereldkam pioenschappen van Wenen geen mensen heeft voor een achtervolgingsploeg. Volgens Hoekstra willen de renners niet investeren in hun eigen toe komst. „Een criterium op de weg, met een paar centjes, vin den zij aantrekkelijker dan trainingen en inspanningen, waar zij op de weg ook profijt van kunnen hebben". Uitslagen amateurs 1000 meter tijdrit: i. Thierry Dé- tant (Purmerend) 1 minuut 10,02 seconden, 2. Mario van Baarle (Pijnacker) 1.12,41, 3. Leo Peelen (Elden) 1.12,74, 4. Frank Stolzen- bach (Den Bosch) 1.13,75, 5. Danny Witkamp (Heemstede) 1.14,96, 6. Ralph Moorman (Amsterdam) 1.15,34. achtervolging (4000 meter) kwart finales: Edwin Rovers (Roosen daal) 5 minuten 14,69 seconden - Bob Rijkenberg (Amsterdam) in gelopen na 2820 meter; Mario van Baarle (Pijnacker) 5.09,78 - Johan Imming (Alkmaar) ingelopen 2410 m; Erik Cent (Goor) 5.15,14 - Ralph Moorman (Amsterdam) ingelopen 2210 m; Leo Peelen (Elden) 5.15,92 - Tommy Post (Oosterhout) 5.22,14. Voor de halve finales is het pro gramma: Rovers - Cent en Van Baarle - Peeien. sprint, kwart-finales: Thierry Dé- tant (Purmerend) wint in twee rit ten (12,17 seconden over de laatste 200 meter en 12,04) van Pieter Jan Veter (Alkmaar); Henk van Beu- sekom (Apeldoorn) wint in twee ritten (12,41 en 12,98) van Joop Floor (Amsterdam); Jerry Vende- rink (Nijmegen) wint in twee rit ten (13,20 en 13,15) van Edwin van Beek (Noord Scharwoude); Rick Ruiter (Amsterdam) wint in drie ritten (-/12,54, 12,73 en 12,82) van Olaf Baartmans (Utrecht). Timman deed woensdag nog eens dunnetjes over, wat Van der Wiel een dag eerder had uitgehaald. De nationale kam pioen ging in de vierde ronde van de kroongroep van het in ternationale schaaktoernooi in de hoofdstad zonder enig com promis te werk. Goelko deinsde terug, vond geen sluitende ver dediging en gaf na 27 zetten op. De uitslagen van de op woensdag gespeelde partijen in het interna tionale schaaktoernooi in Amster dam zijn: Kroongroep, vierde ron de: Van der Wiel (Ned) - Tsjernin (Sov) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Goelko (VSt) 1-0, Chandler (GBr) - Zapata (Col) afgebroken. Stand: 1. Van der Wiel, Timman 2 1/2,3. Chandler 2 1 afg., 4. Tsjer- nin 2, 5. Goelko 11/2, 6. Zapata 1/2 1 afg. Grootmees tergroep, derde ronde: Van der Sterren (Ned) - Hort (WD1) 1/2-1/2, Farago (Hon) - Ga- vrikov (Sov) 1/2-1/2, Campora (Arg) - Murey (Isr) 1/2-1/2, Cifuen- tes (Chi) - Dlugy (VSt) 1/2-1/2, Belkhodja (Fra) - Gelier (Sov) 1/2- 1/2, Lobron (WD1) - Marinkovic (Joe) afgebroken, Rodriguez (Cub) - Douven (Ned) 1-0, De Boer (Ned) - Ligterink (Ned) 1/2-1/2, Mednis LINZ (DPA) - De voetbalgeschiedenis heeft er een buitenge woon hoofdstuk bij. In het Oostenrijkse com petitieduel tussen VOEST Linz en Gra zer AK van dinsdag avond werd de Graz- trainer Adi Pinter door de chef-ordebe waarder van VOEST, Josef Saner, knock out geslagen. Pinter had in de 42e mi nuut van het duel een ballenjongen vastgehou den, waarop Saner hem met een kopstoot buiten westen stelde. De Grazer reserve Kurt Nessl re vancheerde zich voor zijn coach en sloeg de or dechef tegen de vlakte. Beide slachtoffers moesten met een hersen schudding naar het zie kenhuis worden ver voerd. De al gewisselde speler Dieter Schatzsch- neider verving Pinter op de bank. De voorzitter van Linz, Franz Ruhal- tinger, bood na afloop zijn excuses aan voor het voorval. De Oostenrijkse bond heeft aangekondigd een spoedbehandeling van de affaire voor te staan. tan onze zwemmedewerker RESKENS - In het kader yan de Visserijfeesten van Breskens wordt zaterdag middag de traditionele Ha- yenzwemwedstrijd gehou- jen over een afstand van 800 meter. Jet is de eerste wedstrijd na >en zomerstop van vijf weken. Jjmdat deze wedstrijd meetelt /oor de Zeelandbeker-klasse- nenten zullen de klassement- twemmers zeker aan de start 'omen Om geklasseerd te runnen worden moeten alle angebaanwedstrijden ge- jwommen worden. De belangstelling voor het angebaanzwemmen in Zee- NIEUWSOVERZICHT 1- Voo LINNE (ANP) - De Nacht van Linne, een criterium voor roepsrenners over tachtig kilometer, werd woensdagavoi in een massasprint gewonnen door de Italiaan Guido Boi tempi. Adri van der Poel eindigde als tweede. De uitslag: 1. Guido Bontempi (Ita) 80 km in 1.48.56,2. Adri van Poel (Hoogerheide), 3. Fons van Katwijk (Oploo), 4. Theo App£i doorn (Zegge), 5. Cees Priem (Wemeldinge), 6. John Bogers (Budi schoot), 7. Erwin Nijboer (Heerenwaarden), 8. Marc van Orsoi (Oyen), 9. Mare Sergeant (Bel), 10. Jan van Houwelingen (Opl mert) allen zelfde tijd als Bontempi. or Rob van Deursen in zesdaagse, die als voorzet het Vlaamse land te bewegen g tie van de Antwerpse sportte irst de poorten open zette. BRUSSEL (ANP/Belga) - Eric Vanderaerden moest zich 31 augustus bij de Belgische nationale wielerploeg aansliiL ten voor het trainingskamp, voorafgaande aan het weret ®en P*? spel aus lag ten kampioenschap op de weg op 6 september. Het verzoek viP"0""5,? het °Pnmuw de winnaar van Parijs - Roubaix te mogen starten in i?rar '"L wom?e? "e profkoers te Veenendaal op 2 september werd afgewezei*hnen ®tan Tourne de laat- Het startverbod voor Veenendaal geldt eveneens voor zjSte) van ae Antwerpse Six. ploeggenoten Eric van Lancker en Guy Nulens. De Belg;. Antwerpse schepen van sche wielerbond bepaalde woensdag dat het drietal Pos^0"' vaerts: »Het sportpa- renners zal worden vervangen indien zij zich niet op tij d b; de Belgische ploeg, geleid door Eddy Merckx, melden. -<■ ENNEPETAL (DPA) - Hennie Kuiper is in Ennepetal I een criterium, dat deel uitmaakt van de serie bekerwe strijden die traditioneel in West-Duitsland worden gehoJ den na afloop van de Tour, vierde geworden. Rolf Gölz tr de ploeg van Jan Raas won de koers over tachtig kilometf vóór Klaus-Peter Thaler en Dietrich Thurau. In de algf| mene rangschikking verkleinde Gölz zijn achterstand! leider Thurau tot twee punten. LONDEN (DPA) - De wedstrijd van zaterdag in Londej tussen een wereldelftal en een team van Britse profs, terjej legenheid van het honderdjarig bestaan van de Enge': voetbalbond wordt in 65 landen uitgezonden. Daara wordt het de best bekeken tv-wedstrijd van Engelse bode) Tot nu toe had de WK-finale van 1966, Engeland - Wes Duitsland, met 58 aangesloten stations de hoogste kijkdict heid. lis heeft de laatste jaren de iage gekregen alleen nog r de hoogste lagen van de itwerpse bevolking te zijn. [et tennistoernooi heeft daar- stevig bijgedragen met die imanten en dergelijke, laarom is het goed te laten ,en dat ons Sportpaleis ook reer openstaat voor Jan met s pet. De echte Sinjoor, de twerpenaar dus. Vroeger Antwerpen de stad van het itbal en 't veloke. Die tijd t terugkomen om enkele itanties over de streep te tkken als het gaat om het in teren van geld voor de reno- itie. De stad Antwerpen is :t bij machte om de beno- ;de franken alleen op tafel te «gen. Daarom moeten ho- e machten geactiveerd wor- .n plannen, die reeds drie jaar leden in maquette-vorm STRATTON MOUNTAIN (Rtr) - De als tweede ge plaatste Amerikaan Jimmy Connors is al in de eerste ronde van het met 6,5 ton gedoteerde tennistoernooi van Stratton Mountain uit geschakeld. Zijn sterk ser verende landgenoot Greg Holmes, die voor zowel fore- als backhand beide gedaan en mezelf zeker Met Connors, die veel fo maakte, verdween ook di ;dtenniskamninem Rot tnfimnni TVTacur bppïiü ivo reien gehouden. (VSt) - Riemersma (Ned) 1/2-1/2, Beulen (Ned) - Romero (Spa) 1/2- 1/2, Kuijf (Ned) - Peelen (Ned) 1-0, Winants (Bel) - Heinbuch (WD1) 1- 0, Gutman (Isr) - Carlier (Ned) 1/2- 1/2, Dam (Ned) - Boersma (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Farago, Hort, Gavrikov, Van der Sterren 2 1/2, 5. Geiler, Campora, Murey, Belkhodja, Ci- fuentes, Rodriguez, Dlugy 2, 12. Mednis, Riemersma, De Boer, Kuijf, Beulen, Ligterink 1 1/2, 18. Lobron, Marinkovic 1 1 afg., 20. Winants, Douven, Romero 1, 23. Gutman, Carlier, Peelen, Hein buch, Boersma, Dam 1/2. De partij tussen Timman en Goelko had het volgende verloop: wit: Timman, zwart: Goelko 1. e2- e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 Pg8-f6, 4. 0-0 Lf8-c5, 5. Pf3xe5 Pc6xe5, 6. d2-d4 a7-a6, 7. Lb5-a4 Pf6xe4, 8. Ddl-e2 Lc5-e7, 9. De2xe4 Pe5-g6,10. f2-f4 0-0,1L f4-f5 d7-d5, 12. De4-d3 Pg6-h4, 13. g2-g3 c7-c5, 14. d4xc5 Le7xc5+, 15. Kgl-hl Ph4xf5, 16. Tflxf5 Lc8xf5, 17. Dd3xf5 Dd8-e7,18. Pbl-c3 De7-el+, 19. Khl-g2 b7-b5, 20. La4-b3 b5-b4, 21. Pc3xb5 Ta8-e8, 22. Lcl-e3 Delxal, 23. Le3xc5 Te8-e2+, 24. Kg2-h3 Dal-el, 25. Lc5xb4 Del-f2, 26. Pd5-e7+ Kg8-h8, 27. Pe7-g6+ Zwart geeft op (1-0). SILKEBORG (Reuter) - Na Jelle Nijdam en Gert Jakobs heeft Frans Maassen woensdag voor de derde etappezege van Jan Raas' ploeg in de Ronde van Denemarken gezorgd. De Limburgse neo- prof finishte na 202 kilometer tussen Kolding en Silkeborg elf se conden voor een groepje onder aanvoering van de Noor Dag-Otto Lauritzen. Twan Poels werd derde, Peter Harings vijfde. Door zijn overwinning klom Maassen naar de vijfde positie in de alge mene rangschikking. De Deen Kim Andersen behield de leiders trui. De uitslag van de tweede etappe is: i. Frans Maassen (Ned) 202 km in 5.04.48,2. Dag-Otto Lauritzen (Noo) op 11 sec., 3. Twan Poels (Ned), 4. Jo han Capiot (Bel), 5. Peter Harings (Ned), 6. Patrick Roelandt (Bel) allen zelfde tijd als Lauritzen, 7. Marco van der Hulst (Ned) op 13 sec., 8. Jean- Paul van Poppel (Ned) op 25 sec., 9. Eddy Planckaert (Bel) z.t., 10. Eric Vanderaerden (Bel) z.t Algemeen klassement: 1. Kim Andersen (Den) 9.24.45, 2. Jesper Skibby (Den) op 7 sec, 3. Rolf Sörensen (Den) op 11 sec., 4. Sören Lilholt (Den) op 29 sec., 5. Frans Maassen (Ned) op 38 sec., 6. Dag-Otto Lauritzen (Noo) op 45 sec., 7. Gert Jakobs (Ned) op 47 sec., 8. Jörgen Marcussen (Den) op 1.01,9. iTesper Worre (Den) op 1.10,10. Brianholm Sörensen (Den) op 1.14. DEN HAAG (ANP) - Met niet meer dan 3-1 heeft Ajax woensdagavond van de amateur-eersteklasser Sliedrecht gewonnen. Na de openingstreffer van Rijk aard zagen de 4000 toe schouwers de amateurs nog voor rust door De Man op gelijke hoogte komen. Sta- pleton en Bosman zorgden voor en na rust voor de be scheiden overwinning van de Europese bekerwin naarskampioen. Sliedrecht (le klasse) - Ajax 1-3 (1-2). Rijkaard 0-1, De Man 1-1, Stapleton 1-2, Bosman 1-3. Scheidsrechter: Niesthoven. Toe schouwers: 4000. Bolswardia (3e klasse) - PEC Zwolle 0-4 (0-3). Doelpunten: Post, Cooke, De Meijer en Van Buuren. Toeschouwers: 400. Regio-amateurelftal Balk - SC Heerenveen 2-5 (1-1). Doelpunten: Heerenveen: De Jonge (2), Schul- ting, Kooyman en De Jong, Ama teurs: Landman (2). Volendam: Volendam - FC Ant werp (Bel) 3-1 (2-1). Doelpunten Volendam: Duif 3. Toeschouwers: 2000. Tilburg: Willem II - FC Gronin gen 2-0 (1-0). Maddock 1-0, Far- rington 2-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2400. Rozenburg: Rozenburg (le klasse) - SW 1-1 (1-0). Lievaart 1-0, Van Geenen 1-1. Scheidsrechter: Slik kerveer. Toeschouwers: 1500. Emmen: Emmen - Veendam 1-3 (0-1). Doelpunten Veendam: Ten Caat (2) en Van Buuren, voor Em men: Haandrikman. Toeschou wers: 1400. Germanicus (hoofdklasse) - SC Cambuur 0-6 (0-2). Doelpunten: Van der Ark (4), Haverkort en Schutte (eigen doel). Toeschou wers: 500. Velsen: Telstar - ADO"20 (2e klas se) 6-0 (2-0). Doelpunten: Van Duivenbode 2, Tania 2, Jansen en Oostrom. Toeschouwers: 500. Elspeet: Elspeet (4e klasse) - Feyenoord 0-11 (0-3). Doelpunten: Roos 3, Roza 2, Elstrup, Uitman, Hofman, Molenaar, Mitchell en Been. Toeschouwers: 3000. het toernooi. Masur begoi Mark Kratzmann, maar zich door het succes in de« set (6-1) zand in de ogen en: 6-7,5-7. De belangrijkste uitslagen eerste ronde zijn: Brad (VSt/6) - Larry Scott (VSt) ivan Lendl (Tsj/1) - Mare (VSt) 6-4,6-3; Greg Holmes Jimmy Connors (VSt/2) 7- Pat Cash (Aus/3) - Kelly Eve (NZe) 6-7, 6-2, 6-4; John Mo (VSt/4) - Jonathan Canter 0 3, 6-2; Mark Kratzmann handen gebruikt, bleef met twee keer 7-5 de ba< Connors, die het al ruim jaar (Wimbledon'86) niet overkomen er in de open»; te vliegen, klaagde na a! )OF 16 ff tl 3.11 even over de ijlere lucht o| meter hoogte. Maar hij va de realiteit niet uit het „Mijn spel was waardeloa JISKIL - Ook dit seizoen onze tennismedewerker heb hier niemand een pk ende de tennisvereniging iskil voor de organisatie de Zeeuws-Vlaamse r worden gehouden. goed tegen zijn landge de start destijds in Vogel- *rde, werd onder leiding Eric Herman de basis ge- voor deze - overigens offi- 'e - jeugdkampioenschap voor de Zeeuws-Vlaamse ;dtennissers in de leeftijds- "3en tot en met 10,12,14,16 Jaar. ir het feit dat de tennis- 'niging Vogelvlucht het 'opvolgende jaar belast in dezelfde periode met de Wally Masur (Aus/10) 1-6,7 nisatie van het Vierdor- Scott Davis (VSt/8) - Dan berg (VSt) 4-6, 6-2, 6-4; Davi (VSt/7) - Patrick McEnroe 6, 7-5; Paul Annacone (VS Gary Donnelly (VSt) 6-2,7-S Van onze sportredactie MANCHESTER - PS gisteravond als la geëindigd in het voe toernooi van Manchest Na dinsdag met 3-1 overki zijn door Atletico Mineir vrijdag en zondag aan he: terdam-toernooi meedoet loor de landskampioen dagavond met dezelfde van Manchester City. rust stond PSV al met 1; ter. Pas bij 3-0 deden banders iets terug via Koeman. Opvallend was, dat 1 zijn collega's de nieuwej Wim Kieft volledig faal' werd in de 57e minuut wisseld voor de andere nit ling: Hans Gillhaus. W hij kwam niet tot scoi winnaar van het toerrt Manchester, Man. Unt Atletico Mineiro was avond laat nog niet beke»! oernooi, verhuisde het fooi naar Sluiskil, waar zich bereid toonde de or- satie op zich te nemen en °gelijkheid met beide han- aanpakte om Sluiskil in de agstelling te krijgen. Het ai inschrijvingen was bijzonder groot, maar al- voldoende om een ware itmeting te zijn voor de f ?P?'ers en speelsters in schillende leeftijdsgroe- sdstrijdleider Johnny ïnberg zit momenteel te ten op de inschrijving van ■tentiële kampioenea Hij 'k j* aantal inschrijvin- i°fvend laaS- Als het orgaat kunnen we het hele ooi wel vergeten." Reden Eleijenberg om de slui- um van inschrijving 1 ^eek te verlengen tot tas. We hopen op deze alsnog voldoende in- 1 ÜP u9- en 30 augustus, er blJ voldoende in vingen reeds in het week- van 22 en 23 augustus zullen worden ge ien

de Stem | 1987 | | pagina 6