Nieuwe gegadigde Vossekaai ,«rhS|IINISTER MAAKT PLAATS OP VOORBEREIDINGSSCHEMA kapitein krijgt brse boete voor nbevoegd varen otorrijder Rit om ongeval Enthousiast begin jeugdvakantieweek Diamanten paar in Breskens Praktijkschool wil vierde hal bouwen Aardenburg vangt asielzoekers op tui DORST AH-expo mogelijk in Oostburg of Terneuzen OP BIJ ONZE SHOWROOM lie Toyota modellen in voorraad! ïïbieden meer klasse voor minder kosten. TE CADi WEER PLAN VOOR GOEDKOPE RECREATIEWONINGEN ïonimiteit 0ES - Minister G. Braks van Landbouw en j Zeeland bestaat veel animo or deze manier van landin- fchten: er is voor ruim 40.000 jttare (gelegen in Zeeuwsch- jaanderen en op Tholen) aan- Taagd maar nog niet in jorbereiding genomen. IET DE JUISTE PAPIEREN WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 GEMEENTEHUIS AXEL IS TE KLEIN Reproductie Geschikt OP SPORTVELD IN SCHOONDIJK 'WOONRUIMTE IS NOG KNELPUNT' Toeristenbelasting Twaalf BROOYMANS eindigde ft in Pepinster. I junioren was er een dertig I voor FRANK VERBIEST I in Zelzate. DE SMIT uit IJzendj paar zijn derde seizoenp i bij de nieuwelingen. D FORTREI uit Breskensij er als negentiende, pesselaere reed DE SMIT r zevende plaats. I uit Sas van Gent eindj bis veertiende. leeds grote keus uit 100 „First Class" occasions Speelhuislaan 156a Breda Telefoon 076-7120001 DE STEM VAN ZEELAND nSTBURG - Bij het ge- éentebestuur van Oost- jg heeft zich een nieuwe gadigde gemeld voor de wikkeling van het re- .atieplan Vossekaai bij jofdplaat. Leiopen dagen hebben be- ■ekingen plaatsgevonden t het onroerendgoedbedrijf no Frandria uit Axel, dat leresse heeft in de mogelij k- jen die de Vossenkaai ■dt. Loco-burgemeester J. pmaes heeft er volledig ver duwen in dat deze kandidaat lieus plannen ontwikkelt om i al lang levend idee voor lofdnlaat-de bouw van re- creatiewoningen - te verwe zenlijken. Volgens het bestemmings plan kunnen er in totaal 198 re creatiewoningen gebouwd worden. „Immo Flandria denkt aan een kleiner aantal, om zo doende door middel van wat extra groen meer privacy te kunnen bieden aan de bewo ners", aldus Thomaes. Hij zei dat de gemeente van harte wil meewerken om het bestem mingsplan aan te passen. De gemeente werkt ook mee wat betreft de verkoopprijs van de benodigde grond: ƒ250 per bouwkavel. „Immo Flandria mikt erop huizen aan te bieden voor rond ƒ70.000. Zij nemen nu een ar chitect in de hand om een spe ciale woning voor de Vossekaai te ontwerpen. Eind september gaan we dan weer ronde de ta fel zitten om te proberen con creet zaken te doen". Volgens de loco-burgemees- ter zijn op het gebied van fi nanciën bij Immo Flandria geen problemen te verwachten. Als alles volgens plan verloopt denkt het bedrijf voorjaar-zo mer 1988 met de bouw van de eerste woningen te kunnen be ginnen. „Als het eenmaal zover is, dan valt er een pak van mijn hart", zo zei Thomaes. Immo Flandria is de vierde projectontwikkelaar die zich stort op de Vossekaai. Beginja ren '80 probeerde eerst Oost burg bv een project daar op te zetten. De onderneming ging echter failliet. Drie jaar gele den lanceerde Coltof bv een plan om daar zomerwoningen te bouwen, maar na enkele maanden trok hij zich terug. In '86 meldde zich opnieuw een projectontwikkelaar aan, Te- reno uit Vught. Hij maakte eind vorig maand bekend dat hij geen geldschieters voor zijn plan kon vinden. Irseizoen is Jolanda |:hijning geworden opj oadgastentoernooien roor haar bij uitstek; nanifesteren. Dat is ij litziet zbI dcit zGkcr i gebombardeerd woiT liatisch. Eigenlijk hadden fetrekkelijk weinig and." I Ook bij de Zeeuwse ki poenschappen streed zij vi eerste keer mee. „Oi ét deze keer in Ternei tas nam ik hieraan deel eb vooral in de C-categ( pst wel goed gespeeld, i de D-groep viel het watl en. Was het later in het en geweest dan zou ik eter uit de bus zijn pen," aldus Jolanda. Inmiddels startte zij ooki aar met een toernooizege let Belforttoernooi in erkaveling Axelse Sassing j geval is, dan gaat de t |l voorbij door zo nu ent i kaartje te leggen." als gezegd kwam zij vo pr uit de anonimiteit di badgastentoernooi Jdzand op haar naam rijven en dit seizoen n ook op competitie-nive sserij heeft de aangevraagde ruilverkavelin- Itief. „ik ging dit jaar co n (met administratief karakter) voor de gebie- Axelse Sassing en Sint-Annaland op Tholen op het voorbereidingsschema 1987 ge- aatst. n onze verslaggever 'titie spelen in Groede. idden daar een geweli team met Jacquet snog iseeuw, Leen Deij en Ti Seen en we wen ompt kampioen in de vij 't teleurstelling van GS van Zeeland is de eveneens as en promoveerden aujjor het gebied Aardenburg gevraagde verkaveling niet het huidige schema geplaatst. „Wel is gebleken dat er de centrale landinrichtingscommissie een positieve telling bestaat ten aanzien van plaatsing van Aarden- •g op het voorbereidingsschema 1988", zo meldt het [lege in zijn begrotingsbrief. I een verkaveling met admi- itratief karakter - die na latsing op het voorberei- aarin zij in de halve fin gsschema gemiddeld binnen .on van Dity Boeckho periode van vijf jaar zijn naar in de finale een zw lag kan krijgen - gaat het :luif had aan de Belgis rokken gebied niet 'op de i'vette van Maele, die zij ha drie sets versloeg. Vo jen en waterlopen met rust veek voegde zij daar Jaten, maar daar binnen pverwinning aan toe in enhoorntoernooi te 0( burg, waarin zij zich feterkste toonde met fiante zege op weer Boeckhout. Deze week moet zij in badgastentoernooi in ■zand haar vorig jaar lhaalde titel trachten te ver Idigen. Op de vraag of Igeen druk op haar legt look nu als favoriete van s [te gaan, antwoordt zij ri |luut: „Dat interesseert [niet zoveel. Ik denk daar I dens een partij eigenlijkn aan. Wat mijn kansen zij Cadzand weet ik niet, bij zulke toernooien doen altijd weer onbekenden en hoe sterk die zijn w maar nooit. Ik doe mijn en we zullen wel zien." op'. In het algemeen worden •dt bekeken op welke wijze nden geruild kunnen wor- zodat landbouwers econo- cher hun gronden kunnen zerken. laarnaast wordt aandacht geschonken aan natuurwaar den en voorzieningen voor de openlucht-recreatie. „Maar niet zo grootschalig als bij een echte ruilverkaveling, waarbij een heel gebied wordt geher structureerd", aldus een woordvoerder van de Dienst Landinrichting in Goes. In Zeeland zijn thans een aan tal ruilverkavelingen in uit voering, waarbij 960 hectare in de Nijs- en Hooglandpolder in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Op het schema staan ook ver kavelingen in Sluis-Oostburg (3.015 hectare), Breskens-Zuid- zande (2.710 hectare) en Schoondijke (2.810 hectare). Voor Sluis-Oostburg is het voorontwerp van landinrich ting gepubliceerd en momen teel in inspraak. onze correspondent UZEN - Wegens een overtreding van de wet op vaartdiploma's moest directrice mevrouw M. van de dels- en Scheepvaart maatschappij Multraship uit leuzen zich gistermorgen voor het Terneuzense kan- [erecht verantwoorden. n gezellig om aan FOTOWIMK? 27 februari 1985 voer de ipboot Multratug 3 van het ijf uit met als kapitein A. lit Terneuzen. Deze bleek in het bezit te zijn van het diploma. Wel was hij iet bezit van een Canadees diploma van de strekking. Dat is echter Nederlandse wateren niet M. had dit in een ehouden zitting aange- Om duidelijk te krij- de zaak toen door de aangehouden, bij de Scheepvaart wees uit dat de kapi- overtreding was. ABTSKERKE (ANP) Abtskerke is giste- •U-Jarige J. M. Brusket plaats om het leven ge- is op nog onverklaar- fijdend op zijn mo- van de weg geraakt nep bij dit ongeval hersenletsel op en over- Piaatse. De Terneuzense jongeren konden gisteren tijdens de start van de jeugdvakantieweek naar hartelust tekenen, schilde ren en knippen Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Terneuzense jeugdvakantieweek ging gisteren van start met de eerste activiteit voor de kinderen van de binnenstad en omgeving. Om de witte vlekken - plaatsen waar geen activiteiten georganiseerd wor den - enigszins op te vullen, stond de tent van de gemeente Terneuzen giste ren in de verlengde Van Steenbergen laan. „Deze lokatie is voor de centrale stichting een experiment", zegt Mario Willems, namens de centrale stichting. „Kinderen uit de Emmastraat, Tram straat en omgeving vallen een beetje tussen wal en schip. Vandaar dat we nu eens zelf naar de buurt toe komen. Dit als prikkel voor de volwassenen om in die week zelf iets te organiseren". 's Morgens trad voor zo'n dertig kin deren het marionettentheater 'Saar den Hollander' op met de voorstelling 'Mischa en de wind van voren'. De kin deren genoten van het marionettenspel waarbij Mischa en Roosje samen op zoek gaan naar de blauwe vogel die Roosje weer beter kan maken. In de middag bevolkten zo'n veertig kinderen de tent. Er waren diverse ma terialen waarmee de jeugd aan de slag kon gaan. Naast knippen en plakken konden ze kiezen uit sieraden maken, verven, kleuren, figuur zagen en kleien. Enthousiast werd er geknutseld door de Terneuzense jeugd, bijgestaan door de beroepskrachten van de centrale stich ting. Wie zich wilde laten schminken kon dit doen bij Marco Maas, die gezichten wist om te toveren tot clowns, katten en zeerovers. Vandaag komt de tent met hetzelfde programma te staan bij het Magnolia plein, nabij buurthuis De Bolster. Veel verwachtingen heeft het jeugdvakan- tiecomité van de spookavond, die van avond gehouden wordt in de gymzaal aan de Van Steenbergenlaan. Officier van justitie me vrouw mr. W. van Walraven eiste een geldboete van zeshon derd gulden. Kantonrechter mr. H. de Mul kwam in zijn uitspraak tot hetzelfde bedrag waarvan echter driehonderd gulden voorwaardelijk. Voor de reis van de sleper Multratug 4 naar Westkapelle was geen vergunning verleend door de bevoegde autoriteiten. C. M. uit Terneuzen voer toch heen om een in moeilijkheden geraakte coaster te assisteren. Verder was op dat moment nog geen certificaat van deugde lijkheid voor het vaartuig af gegeven. De officier van justitie ver wierp ook de door M. eertijds aangevoerde 'noodsituatie', na dat een Belgische loods desge vraagd inlichtingen had ver strekt. Ze eiste een boete van zevenhonderd vijftig gulden of vijftien dagen. Daar de .Multratug 4 nog maar kort voordien uit Duits land was overgevaren en niet lang na het voorval op 15 sep tember wel een certificaat van deugdelijkheid werd toege kend, wilde Mr. De Mul daar mee rekening houden. Hij kwam tot een uitspraak van zevenhonderdvijftig gulden waarvan de helf voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Van onze correspondent BRESKENS - Gisteren vierde het echtpaar F. de Krij ger-Van der Walle in Breskens het diamanten huwe lijksfeest. De heer De Krijger is 86 jaar oud en zijn ge zondheid laat wat te wensen over. Zijn echtgenote daar entegen, die 78 jaar is, geniet nog steeds van een goede gezondheid. Het echtpaar heeft twee kinderen en twee kleinkinderen. De Krijger is geboren in Schoondijke, zijn vrouw in Groede. In die plaats heeft het echtpaar kort na hun huwelijk een café gehad. Het grootste deel van zijn arbeidszaam le ven bracht F. de Krijger door achter het stuur van een vra- chauto. In al die jaren zijn vele kilometers onder de wielen weggegleden. Nadat het echtpaar een aan tal jaren woonde in Goedertijd in Breskens werd twee en half jaar geleden intrek genomen in het verzorgingstehuis Ter Schelde in het vissersdorp. Daar werd gistermorgen met het verplegend personeel en de overige bewoners in de recrea tiezaal op een feestelijk getinte wijze het zestig jarig huwe lijksfeest gevierd. In de namiddag was er een receptie waar tal van oude kennissen en vrienden hun fe- liciaties kwamen aanbieden. Namens het gemeentebestuur van Oostburg deed dat loco burgemeester J. Thomaes. Naast de vele felicitatie kaartjes waren ook de geluks telegrammen van de koningin en de commissaris der konin gin in Zeeland. Van onze verslaggever AXEL - De Axelse gale riehouder R. Bellemans is druk bezig de ongeveer honderd kunstwerken van jubileumexpositie van Albert Heijn naar Zeeuwsch-Vlaanderen t§ halen. De plannen voor een exposi tie in het Axelse gemeente huis gaan niet door. Daar mee leek het hele idee van de baan, maar AH bleef geïnterresseerd in een Zeeuws-Vlaamse tentoon stelling. De gemeenten Oostburg en Terneuzen hebben inmiddels aan Bel lemans laten weten dat zijn respectievelijk het gemeen tehuis en het Terneuzens Museum beschikbaar willen stellen. Bellemans wilde aanvanke lijk in overleg met het Axelse AH-filiaal zelf een expositie samenstellen. De jubileumcommisie van 's lands grootst kruidenier wilde in dit geval niet op de kleinfjes letten en staat al leen toe dat alle honderd kunstwerken van de exposi tie tegelijkerijd worden ten toongesteld. Op dit moment circuleert de tentoonstelling langs een zestal grote musea in Nederland. Het gemeen tehuis van Axel is te klein om alle honderd werken te herbergen. De jubileumex positie bestaat uit kunst werken waarvan ieder per soneelslid in AH's jubileum jaar een reproductie mag uitkiezen als cadeau. Bellemans heeft met de ju bileumcommissie in Zaan dam afgesproken dat er binnenkort iemand komt kijken naar de ruimtes die volgens de Axelse galerie houder geschikt zijn voor de expositie. „De kans is vrij groot dat de expositie naar Zeeuwsch-Vlaanderen komt", aldus Bellemans. „Oostburg en Terneuzen zijn allebei zeer enthou siast". Op dit moment gaat hij met de catalogus van de kunstwerken langs de ver schillende gemeenten om te laten zien wat de tentoon stelling inhoudt. De expositie zou in de pe riode van eind september tot begin november moeten plaatsvinden, afhankelijk van de plaats die Albert Heijn uiteindelijk als expo sitieruimte kiest. SCHOONDIJKE - De Landbouwpraktijkschool in Schoon dijke wil in de nabije toekomst uitbreiden. De school heeft dringend gebrek aan een vierde praktijkhal. De uitbreiding zou in weste lijke richting moeten plaats vinden op het voormalige sportveld aan de Van de Slik- kestraat. De gemeente Oost burg wil de grond aldaar ver kopen. „Bij het vastellen van de meerjarenplannen merkten we dat er sprake is van een terug loop in het landbouwonderwijs. Ook in het gewone dagonder wijs is geen uitbreiding te ver wachten. Dan moet je als school andere taken zoeken, zo als bijvoorbeeld nascholing. Daar hebben we nu echter geen ruimte voor", aldus de direc teur van de school J. Bearda. De school beschikt momenteel over drie hallen. In die hallen worden praktijklessen gegeven aan leerlingen van landbouw scholen uit het hele land. Bij slechte weersomstandigheden is de binnenruimte niet toerei kend. Bearda „Dan zitten we overvol. De laatste jaren is het aantal cursistenweken geste gen van 2700 naar 4300, terwijl aan de gebouwensituatie niet veel is veranderd. We hebben ruimte nodig om verder te kunnen ontwikkelen". Nascholing van landbouwers is een van de nieuwe taken die de school op zich wil nemen. Dat gebeurt ook nu al, zij het slechts enkele dagen per jaar, omdat er te weinig ruimte be schikbaar is. Met het oog daarop wil de school op het 'oude' sportveld een hal neer zetten met een vloeroppervlak van 2400 vierkante meter. Behalve de nieuwe hal komt er op het sportveld een informa tiecentrum voor de akkerbouw. Zoals eerder gemeld wordt dit opgezet in samenwerking-met agrarische organisaties. Boe ren en leerlingen kunnen zich er wegwijs maken in automati sering en informatica in de landbouw. „Hoewel we nog niet aan de schetsplannen toe zijn, kan ik wel zeggen dat de bouw van het centrum sober, maar goed wordt. Het is tenslötte de presentatie van de school en ook van het dorp Schoondijke", aldus Bearda. In hoeverre de plannen met betrekking tot de uitbreiding beslag zullen krijgen hangt volgens Bearda van de rege ring af. „Het rijkslandbouwon- derwijs staat er positief tegen over. Het moet natuurlijk in de beleidsplannen passen. De uit breiding zal niet van de ene op de andere dag gerealiseerd worden. De middelen van de overheid zijn nu eenmaal be perkt". Hoeveel de uitbreiding precies gaat kosten kon hij niet zeggen. Het voormalige sporterrein wordt de laatste jaren slechts incidenteel gebruikt voor sportdagen. Onlangs vond er nog een roek-festival plaats. De organiserende Soos Rainbow hoeft volgens Bearda niet voor zijn onderkomen - de vroegere kleedlokalen - te vrezen. Het zestig jarig bruidspaar De Krijger-Van der Walle. - FOTO W1M KOOYMAN. AARDENBURG - Het Aardenburgse college van B en W wil in de toekomst onderdak bieden aan een twaalftal asielzoekers. Daarmee reageert het college positief op een verzoek van het ministerie van WVC (Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur). wordt donderdag 6 augustus besproken door de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Aansluitend verga dert de commissie Financiën en Onderwijs. Die commissie buigt zich onder meer over een voorstel om toe ristenbelasting in te voeren. Die komt er op neer dat toeris ten veertig cent per overnach ting betalen. Zo hoopt het col lege jaarlijks zo'n 6000 gulden extra inkomsten te krijgen. Met dat geld willen B en W een speciaal fonds oprichten. Uit dat fonds kunnen dan toeristi sche voorzieningen worden be taald. Het college wil ook de woon- forensenbelasting voor bezit ters van tweede woningen in de gemeente Aardenburg verho gen. Gedurende vijf jaar zou die belasting telkens met tien procent per jaar moeten wor den verhoogd. In een brief die WVC in april aan alle Nederlandse gemeen ten heeft gestuurd, stelt de mi nister dat gekozen is voor een nieuw opvangsysteem voor asielzoekers. Uit het oogpunt van solidariteit wordt elke ge meente gevraagd een aantal asielzoekers te herbergen. De verdeelsleutel daarbij is drie asielzoekers per duizend inwo ners. Aardenburg heeft ruim 3800 in woners. Dat betekent dat die gemeente twaalf mensen krijgt toegewezen. Volgens plaatsver vangend gemeentesecretaris A, Dierick is voldoende woon ruimte noe een knelpunt, „Daarover zal te zijner tijd na der overleg moeten plaatsvin den met het ministerie", aldus Dierick. Wanneer de asielzoe kers naar Aardenburg kunnen komen, kon hij nog niet zeggen. Ook hun herkomst is nog niet bekend. Het voorstel van B en W

de Stem | 1987 | | pagina 9