«■BRIE Wis< EEN FLEURIG DAGJE-UIT BIJ DE OOSTERBUREN Kussen is een delicate zaak in de Golfstaten Vissen vanaf een boot Scheepvi normaal om Iraanse marl AMSTERDAI Elsevier t< vaste beuri DE STEM EXTRA WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 DÜSSELDORF - Iets over de helft zit nu de Düs- seldorfer Bundesgartenschau (Buga), en in die eerste helft heeft het weer maar matig meege werkt. Niettemin kwamen er in die periode toch maar even 3,6 miljoen betalende bezoekers naar het bloemen- en plantenfestijn, dat nog het best kan worden vergeleken met de in Nederland be kende Floriades. Bereikbaar Water Vuurwerk Zuid-Afrika DE STEM BUITEN! At mum SAN JOSE (IPS) - „Een i viel van een gebouw twaalf verdiepingen, hij halverwege de ze verdieping was zei hij nu toe gaat alles goed." PAPIER VOOR UW PE n Hongaars meer vol 4zonnebra T11 Buga: een lust voor het oog Van onze correspondent Rink Drost Een paar cijfertjes van wat er geplant is, geven de om vang aan: een half miljoen vaste planten, 4.500 grote bo men, 3,9 miljoen heesters, 11.000 rozen. Dat alles uiter aard in de grootst denkbare variëteit. Daarbij komen dan nog enkele miljoenen bollen en eenjarige planten. Het geheel is, met grote groene vlakken, waterpartijen, res taurants, bloemen- en mani festatiehallen, informatie stands, kinderspeelgelegenhe- den, doe-projecten en allerlei al dan niet in gebouwen onderge brachte attracties, opgezet op een terrein van 87,5 hectaren. Te groot om te belopen? Er is een treintje met halteplaatsen over het gehele terrein. Slecht ter been? Bij de ingangen wor den gratis rolstoelen uitge leend. Eigenlijk is er nauwelijks een reden te bedenken om niet een dagje-Buga, eventueel gecom bineerd met een bezoek aan de ontegenzeggelijk fraaie stad Düsseldorf, te doen. Dat bezoek kan tot tot 12 oktober, want tot zolang duurt de Bundesgarten schau voort. Zowel met openbaar vervoer als met eigen vervoer is de Buga zeer gemakkelijk te be reiken. De S-Bahn (aansluiting op hoofdspoorstation Düssel dorf) stopt voor de ingang. Wie met eigen vervoer komt, ziet langs de autosnelweg al de wit blauwe Buga-verwijzingsbor- den. Rondom het geheel zijn grote parkeerterreinen (5 mark per auto), waarvandaan gratis pendeldiensten per bus naar de ingangen worden onderhou den. Wie vanuit Nederland een 'Dagje-Buga' wil doen, zal het meeste geld kwijt zijn aan de reis. De normale entreeprijs is 10 mark. Een dagkaart voor het gehele gezin kost 18 mark. Voor groepsleden is de entreeprijs 8 mark. Bejaarden, scholieren, studenten, werklozen, ontvan gers van sociale bijstand en partieel leerplichtingen (legiti matie meebrengen!) betalen 5 mark. Voor schoolklassen is de entree 3 mark per persoon. Om 9.00 uur gaan de kassa's open; om 19.00 uur gaan ze dicht. Wie met een Buga-treintje wil reizen, moet in de porte monnee tasten: volwassenen betalen per complete -maar naar willekeur te onderbre ken - rondrit 8.50 mark, kinde ren tussen 6 en 14 jaar 5 mark. Een gezinskaart kost 20 mark; kortingen zijn er voor rolstoel patiënten, groepen vanaf 20 personen en scholierengroepen. Er is ook een zeer hoge toren, van waaruit een kostelijk uit zicht over het Buga-terrein en de stad Düsseldorf wordt gebo den. De entree kost 5 mark voor volwassenen, 4 mark voor kin deren tussen 6 en 14 jaar en 4.50 mark voor leden van groepen vanaf 20 personen. Mocht het regenen -trou wens ook bij mooi weer - dan is in een aantal hallen een onge lofelijke bloemenpracht te be wonderen, goed voor langdurig kijkplezier. Er zijn wisselende leerzame manifestaties. Tot en met 10 augustus is er de 'Som- merschau, bloemen en vruch ten van de zomer'. Daarop vol gen in augustus 'Kamerplanten en hun behoeften', 'Ikebana - levende bloemen' en 'Heide uit Duitsland'. In september en ok tober zijn er weer andere, sei- zoenbepaalde, manifestaties. Kern van de Buga is de be staande Volksgarten, beter be kend als Südpark, tussen de stadsdelen Oberbilk en Wer sten. De royale omgeving (braakliggend terrein, autoslo perijen, volkstuintjes en een baggergat) is zorgvuldig omge toverd tot natuurparadijs. Rondom het baggergat had zich spontaan een 'vochtbio- toop' ontwikkeld. Die is in ver regaande mate intact gelaten en ruim twee jaar geleden aan gevuld met 16.000 water- en moerasplanten. Dat geheel, waaraan het menselijk ingrij pen niet meer te zien is, is nu een hooggewaardeerd onder deel van de Buga. Grofweg is de Buga op te de len in drie onderdelen: het ge bied 'vor dem Deich', met onder meer de vochtbiotoop, het ge bied 'in den Garten', waarin de BAHREIN (RTR) - Een zoen op de wang is te intiem, maar het geven van een hand te vormelijk. De be- groetingskus tussen man nen is in de Arabische sta ten aan de Golf volgens de plaatselijke zede weliswaar een ritueel dat respect ver raadt, maar tenzij men zich beperkt tot schouder, voor hoofd of neus kan het ver keerd uitpakken. In de conservatieve islamiti sche landen op het Arabische schiereiland is zoenen tussen man en vrouw in het openbaar een zeldzaamheid. Aan de Golf begroet een man zijn superieur in de maat schappij door hem bij wijze van respect op neus, schouder of voorhoofd te kussen. De eeuwenoude groet maakt deel uit van het protocol wan neer sjeiks aan de Golf hofhou- den in een 'Majlis', of anders zins officieel bij elkaar zijn. Zoenen op de wang, elders in de Arabische wereld populair, wordt aan de Golf voor man nen te intiem gevonden. Maar het conventionele handen schudden, aanvaardbaar wan neer de ander een buitenlander is, vinden de Arabieren aan de Golf te koel. De kussen betekenen overal waar zij gegeven worden het zelfde. Maar de neus is, in Bah rein, bijvoorbeeld, geliefd doel wit. In het aangrenzende Saoe- di-Arabië kussen onderdanen de schouder van hun heerser als uitdrukking van stammen- trouw. Een ouder iemand zal iemand die jonger is kussen op hetvoorhoofd, terwijl een handkus die absolute trouw aanduidt, doorgaans alleen wordt geaccepteerd van onder geschikten, bedienden of laag- Veel aandacht is besteed aan de waterpartijen in de 87,5 hectaren grote Buga. 445 bestaande volkstuintjes van vijf verenigingen zijn geïnte greerd, en het gebied 'Volks garten', met het deels gereno veerde en aangevulde oude park. Een bijzonder leerzaam on derdeel, dat na de Buga zal blijven bestaan, is de 3.500 vier kante meter grote zogenaamde Biogarten, een project van de Düsseldorfer volkshogeschool. Hobbytuiniers wordt hier ge leerd, hoe ze op milieuvriende lijke manier een unieke sier- dan wel volkstuin kunnen op zetten. Veel gebruik wordt ge maakt van de ervaringen van vroegere cursisten. Voor wie op 4 september naar de Buga komt, loont het de moeite na sluitingstijd nog even in Düsseldorf te blijven. Aan de Rijnoever in de stad wordt dan namelijk het groot ste siervuurwerk ontstoken, dat de Bondsrepubliek Duits land ooit heeft beleefd. Daar voor komt een groep vuur werkspecialisten uit Omagari in Japan over. Eigenlijk zou dit pyrotechni- Treintjes verzorgen de verbinding voor degenen die niet te veel willen lopen en toch alles willen zien. Op de achtergrond de uitzichttoren. sche spektakel al op 20 juni hebben moeten plaatsvinden, maar toen besliste Vader Rijn anders. Het rivierwater stond zo hoog, dat de terreinen waarop het vuurwerk moest worden afgestoken en waarop de honderdduizenden ver wachte toeschouwers een plaats moesten vinden een halve meter onder water ston den. geplaatste familieleden. Wang- zoenen zijn voorbehouden aan intieme familieleden. „In de Arabische traditie worden bepaalde delen van het lichaam hoger aangeslagen dan andere en daaronder valt het hoofd, dat, om het zo maar eens uit te drukken, baas is over het lichaam", zegt Ghazi al-Gosai- bi, de ambassadeur van Saudi- Arabië in Bahrein. „Zo is het een blijk van respect om iemand op voorhoofd of neus te zoenen. De kruin is wat moei lijk te bereiken." Maar volgens de ambassa deur verandert de zede in de staten aan de Golf snel. „Toen ik nog een jongen was, kuste ik telkens wanneer ik hem zag, de hand van mijn vader", zegt Ghazi al-Gosaibi. „Mijn kinde ren doen het al niet meer en niemand van mijn generatie verwacht het van hen." De staatssecretaris van het ministerie van voorlichting van Bahrein, Sjeik Isa Bin Ras- hid al-Chalifa, zegt dat de maatschappelijke zede en de eerbied die zij garandeert, sinds enkele tientallen jaren aan de Golf in verval is, voor een deel als gevolg van de olie hausse. „Vroeger beoordeelde men iemand aan zijn familie, nu aan zijn positie", zegt hij. „Er was meer wederzijds respect en men deed niet wat men tegen woordig doet." Volgens al-Gosaibi kan een bezoeker die op de Majlis van sjeiks voor het horen van pro blemen eerbetoon bewijst, de leider begroeten op een wijze die hem het hoffelijkste voor komt. De ambassadeur schrijft het in ongebruik raken van kussen toe aan de invloed in de Golf staten van westerse opvattin gen over intimiteit. Door Rien van Nunen De vakantie is een uitste kende gelegenheid eens kennis te maken met het vissen vanaf een boot. Niet op volle zee, maar op de Oosterschelde of het Wad bijvoorbeeld. Moeilijk is een dergelijke visserij niet. Ook de soorten vis die men kan vangen leveren, vis- technisch, weinig moei lijkheden op. Wij bezitten in ons land he laas weinig vissoorten die zich, eenmaal gehaakt, spec taculair gedragen. Wellicht de zeebaars, de geep en de makreel als uitzondering. Vanaf een sportvisserij schip wordt op platvis en paling ge hengeld. Als aas worden meestal zeepieren of zagers gebruikt. Het materiaal kan vrij een voudig zijn. Een hengel van 2,50-3 meter, een lichte zee molen waarop 35/100 nylon, werpgewichten van 80-150 gram. De hengel moet uiter aard het werpgewicht 'wel kunnen 'mannen'. Het leuke van bootvissen is wel dat de schipper voor zijn klanten naar de vis zoekt. Als het een goede schipper is, eentje die meer dan enkele keren in de week op het water toeft bijvoorbeeld, weet ie waar de opvarenden de meeste kans op succes heb ben. Het enige dat een schip per niet kan forceren is de bijtlust van de vis en de vis- kunde van de opvarenden De vis zit er danook wel. Schol op de slipper- en mos- selbanken en op het harde zand tussen de kokkels. Bot wat meer in de modderige zo nes, tussen de mosselbanken en in de kreken. Paling komt zowel op het diepe water, als het ondiepe voor. Al zoekt de schipper het beste stekje uit, de hengelaar moet zijn vis toch zelf vangen. Daar komt soms even meer bij kijken dan zomaar wat zeeaas aan de haken hangen. Let er maar eens op dat het heel vaak de zelfde mensen zijn die vis vangen. Dat ligt ergens aan, dat heeft met 'geluk' weinig van doen. Met het zonnetje nog nau welijks voelbaar stomen we het haventje uit. Door de vaart van het schip is het bo vendeks nog wat fris. Bene den wacht de koffie. Na een half uurtje, soms nog wat langer, komt de visplaat die de schipper deze ochtend in zijn hoofd had in zicht. Het anker wordt precies zo neer gelegd dat het schip correct op de stroom ligt en op de goede plaats. Een metertje dieper of ondieper scheelt soms aanzienlijk in de vangst. Ook zonder dieptemeter, kompas, radar, enz. weet de schipper de juiste plaatsjes wel. Dat heet ervaring. De meeste opvarenden hebben van een schip, laat staan het varen ermee of het vinden van een visplaats totaal geen kaas gegeten. Vertrouw op de schipper, hij weet het in 99 van de gevallen beter Eenmaal op stroom, het schip zwaait vaak nog even rond, kan het vissen begin nen. Werp zover mogelijk Een flinke schol, gevangen vanaf de boot. naar voren en laat het lood eerst eens op de bodem te rechtkomen, voor de lijn op de beugel te zetten. Geef ook een paar slagen lijn. Vis slap. Een hele goede kreet voor zeevissers Zeevissers doen het slapDe eerste schollen en botten melden zich al vlug. Het getij moet daar een beetje naar zijn. Bij vorkeur opko mend water. In geen tijd vangt eenieder zijn visje, waarna het schip hoger op de plaat wordt ge legd. Schrik niet wanneer een schipper zijn schip doodleuk vastvaart op de zandplaat. Dat is in de warmere maan den van het jaar een uitste kende manier om zin klanten vis te laten vangen. Het wordt pas bedenkelijk wanneer een schipper zulks met afgaand water zou doen. Wie met een boot vist kan zichzelf vaak een leuke visdag bezoren (ook met kinderen). Waar Bij voorbeeld vanuit Tholen, waar 'n tiental schepen klaarligt aan de onlangs ge opende steiger. Vanuit Brui- nisse, Yerseke, Zeirikzee en St.-Annaland, men kan op vele plaatsen terecht. Op het Wad zijn Den Oever en Har- lingen nog steeds bekende uitvalshavens. Bootvissen... toch leuk om eens te doen in je vakantie. Waar het geld plot seling vandaan komt zal wel al tijd een raadsel blijven, maar feit is dat het Atomium, het gigan tische ijzerkristal- atoom dat sinds de wereldtentoonstel ling van 1958 Brussel-Noord do mineert, momenteel flink onder handen wordt genomen. Schilders bikken het roest van de verweerde buiten-trap pen en brengen een veelbelo vende menie-laag aan, portalen worden schoongemaakt en in de enorme bollen (18 meter door snee) waar delen van de perma nente expositie over het ont staan van de kernsplijting, de meteorologie en de lucht- en ruimtevaart zijn ondergebracht, is een deel van de verklarende teksten alweer leesbaar ge maakt. Dat was overigens hoog-no- dig, want de laatste jaren was het hele interieur van het bijna dertig jaar oude Atomium ver worden tot een ruïne, waar al leen meertaligen of fanatieke aanhangers van het kruiswoord raadsel nog aan hun trekken kwamen. et w r moet bestu deerd worde in 1 zijn hevigheid, war et ok zijn po moge ch- terlaten!" zo riep bijvoorbeeld ene F. Ke edy, ooit Ameri kaans president, de bezoeker dwingend toe. "Gebieden, over vlogen door e satel iet in da zo meldt nu nog een enorm opschrift één bol hoger. En wie wil weten wat odeljes' zijn moet ook al uitwijken naar het Frans, om er achter te komen dat het hier om stofdeeltjes gaat. Soms doet de volstrekte ver waarlozing van dit beroemde Brusselse monument wel ko misch aan, bijvoorbeeld als een knik in een in karton opgestelde Ariane-raket te herleiden blijkt tot loslatend plakband, of als - ergens tussen de vijfde en zesde bol in- een koffiezet-ap paraat van Siemens als jongste verworvenheid van de moderne technologie wordt gepresen teerd. Maar voor de rest krijgt de geïnteresseerde bezoeker er al gauw genoeg van als hij merkt hoe alles plakt en kleeft, half- vernielde panelen na jaren niet hersteld zijn, essenüële informa tie (de hoogste en laagste tempe ratuur, ooit ter wereld gemeten) hem door gebrek aan onder houd simpelweg wordt onthou den en de hele tentoonstelling een even chaotische indruk maakt als de werktafel, waarop Otto Hahn de grondslagen legde voor de moderne kernfysica en haar op één na bekendste toe passing, de kernenergie. Voor veel toeristen is de su persnelle lift (vijf meter per se conde), die zijn gebruikers in een mum van tijd naar de hoog ste bol brengt en die afstand al meer dan vijf miljoen keer heeft overbrugd, het meest sensatio neel, maar de meeste andere voorzieningen maken een over leefde, sterk aftandse indruk. De roltrappen, waarvan de langste 35 meter is, lijken af en toe over steentjes te lopen, en de leunin gen van een enkele buitentrap zijn zó verweerd, dat ongeluk ken niet mogen worden uitgeslo ten. De ontwikkeling van de mo- Men zal geneigd zijn te den ken, dat de voorstanders van apartheid de mening toegedaan zijn, dat Winny en Nelson Mandela en allen die zich groeperen rondom of in de apartheidsmanifes tatie in de subversiviteit af glijden of wel door geweld een eind willen maken aan een toch wel bloedig te noe men onderdrukking door de blanken. Het is hoe dan ook de wijze waarop de regering Botha orde op zaken stelt en weinig ruimte laat om met andere dan de gevolgde tak- tiek tot een vergelijk te ko men, dat uiteindelijk zal lei den tot rechtsgelijkheid en vrijheden voor de zwarte meerderheid zoals die gel den voor de blanke minder heid. En zoals Botha be schikkend over een krijgs macht en politiebeveiliging daarmee zich verzekerd we tend van een onaantastbare positie met zijn opponent Nelson Mandela nog steeds vertoevende in een cel in een onderdanige sfeer zon der voorwaarde vooraf tot uitwisseling van gedachten wil komen zonder ook maar het geringste prijs te geven in het belang van Zuid- Afrika, wordt alleen maar de verwarring groter. Botha die toch sedert jaar en dag de zwarten rechten en vrijheden in het vooruit- deme weerkunde, de lucjn ruimtevaart en navigatie zijn ergens in 1958 blijven gen, de plexi-glas ramen v; bovenste bol (negenüg t hoog, met uitzicht over Bn sinds die tijd niet meer scl gemaakt. Alleen de prijs vi toegangskaartjes werd het lopen jaar aan de inflatie past en met 30 frank verhei Door Frans Boogaart Van alle apparaten die het publiek zelf mogen bediend werken nog slechj batterij lampjes waarmee wordt verschaft over de mt laire opbouw van een p; dio-actieve stoffen, èn de portable-radio, die - als protest tegen het volstrek! dermaatse gebruik van u energie in de hedendaagse schappij- na één druk knop nog zachtjes begint li len. Voor het overige veis fen de ramen, muren en tri ningen vooral informatie wie er de afgelopen dertij met wie verkering hebbei had, en wie er in dat tijdsl zoal in het Atomium zij weest. In het verleden zijn er schillende pogingen gewees rijke olieboeren uit Koe» Venezuela om het monui® bouwwerk, waarvan de nium buiten-omhulling ut best bewaard is gebleven, kopen, maar tot nu toe hs stad Brussel de eigendom Zo karakteriseerde de Cost caanse minister van Br landse Zaken, Rodrigo Mad Nieto gisteren de stand var ken in het MiddenamerikaJ vredesoverleg. Over twee dagen komen de presl ten van Nicaragua, Honduras, Elf vador, Guatemala en Costa Rica Guatemalaanse badplaats EsquiJ bij elkaar. Dan moet blijken BAHRAYN (RTR) - Iran he waarschuwd uit zijn territori] zien zijn marine dinsdag aai van drie dagen is begonnen, f verloopt normaal. De oefening, bijgenaamd 'Mar telaarschap', begon toen men in I het grootste deel van de mos limwereld aan een vakantie begon, op het einde van een pelgrimsseizoen dat werd rood gekleurd door een bloedige veldslag in Mecca en daarop volgende Iraanse bedreigingen aan het adres van de VS. Een commandant van de Re volutionaire Wachters zei te- ten steeds aan zichzelf gen het Iraanse persagentschap IRNA, dat zijn strijdkrachten den. En heel voorzichtig nu geprobeerd om ook hei rieur van het Atomium, ie genheid van zijn aanst dertig-jarig bestaan, weei beetje toonbaar te maken. Omdat er nog steeds eed bollen over zijn waarin ml maal niks wordt gedaan, omdat de permanente ti stelling door een paar tijdse aanvullingen niet geschaad, is het misschiet, gek idee één van die b( wijden aan de kernr; Tsjemobyl, april vorig ja een blijvende herinnering verschrikkingen waartoe het vreedzaam gebruik kernsplijting kan leiden. Becquerel, wiens naam doeld aan deze kernram; bonden is, en Max Pierre en Marie Curie Otto Hahn, die al tegen ki pens in het geweer kwaï Mient-Jan Faber nog worden geboren, zullen geen bezwaar tegen hebbi En Brussel heeft dan w attractie, waarin gidsen ki zoekers kunnen rondleidi der zich ter plekke moeten schamen. streng zouden optreden tegen vreemde oorlogsbodems die Irans territoriale zone van 12 mijl zouden binnenvaren. De oefening, waaraan ook tienduizenden vrijwillige mili tieleden zouden meedoen, zou 'schijnaanvallen op vijande lijke schepen en hun daarop volgende entering' inhouden. Radio Teheran verklaarde dinsdag dat snelle boten van de Iraanse Revolutionaire Wach ters verkenningsoperaties had den uitgevoerd toen Ameri- I kaanse oorlogsschepen in de Golf twee tankboten uit Ku- wayt hadden vergezeld in het eerste konvooi van bijna twee weken geleden. Wat het bloedbad onder pel grims van vorige week vrijdag in Mecca betreft, zei de Iraanse I premier, Mir-Hossein Mousavi, dinsdag dat Iran nog steeds niet wist hoeveel Iraniërs daarbij om het leven gekomen [waren, omdat de Saudiarabiërs de lijken niet willen overdra gen. „Zolang de lijken niet wor- 1 den overgedragen aan Iraanse 7EPS^oe^ AMSTERDAM (ANP) - Op een vaste _*-'ur5 stal Elsevier dinsdag de show. zicht Stelt, maar met I 'U grote omzetten (bijna ƒ80 miljoen of dan een illusie wekt. Vt 1-4 miïjoen stuks aandelen) stoof den door een mindei voornamelijk blanken, wijl de meerderheid zwarte Afrikanen ziel vreden moet stellen =im-l»liid;nr.i}n e koers ƒ5,30 omhoog naar ƒ59. Ook a het Interprofessioneel Markstsys- gbigen grote pakketten van vele 'enauizenden stuks om. Oorzaak was een artikel in de Fi- ancial Times waarin staat dat de ntse mediagigant Maxwell misschien in bod op Elsevier wil uitbrengen n de directie om. Volgens som- Jge beurskringen zou Maxwell al >nd een derde van Elsevier hebben «nachtigd. Hoewel nergens een be- »ugmg van de berichten viel te krij- stortten beleggers zich massaal op M*er met genoemde gevolgen. Merkwaardig was overigens ook de durend worden de z\v Afrikanen in een positie manoeuvreerd, die nie benijden is. En er kan in toonaarden uiting woi gegeven aan een zich vo durend veranderende van samenleven met c dige beperkingen iedereen, maar wat als meest knellende ervi wordt, is dat de rijkdom van het land beheerst ^ontwikkeling bij Kluwer^Hoewel SrFc Pakketten in handen van Wol- amsom en Elsevier zijn ontstond on} het ene procent aandelen dat i.» vr*ie circuit rondcirkelt een kkerij, waardoor de prijs niet vreurai muei K™*"'30 stfg f485' w°Iters veel minder dan de) ^0mdaaldervoorrntnaar hoewel hun aandeel i exploitatie toch veel i dan de helft bedraag zwarten beseffen dat I goed, maar de blankenj niet bereid dat op waarde te schatten, zaak van zoveel ellenój dat deel van de wereld Oosterhout, H. Telchuys foninkiijke Olie was de tweede Sev°ÏS van de spanningen j Perzische Golf trekken de olie- °P de vrije markt aan. Dit ver haakte een ware run op de olie- rnaeien die per saldo ƒ3,50 stegen tot 0 een reuzenomzet van ƒ277 mil- Door de vaste dollar die in de jge avond het niveau van ƒ2,13 na was overigens op de actieve BOEDAPEST (RTR) - In de zomermaanden groeit hf tal zonnebaders rondom het Balatonmeer in Hongai tot 1 miljoen. Zij zorgen ervoor dat in het water meer dagelijks maximaal 10 ton zonnebrandolie komt. Toch, aldus het Hongaarse persagentschap MTI, vervuil'jp v°u.hs grootste meer van Midden-Europa door de zelfreinig king nauwelijks. reWiMilildiifcMihU r antonius Ï7< antonius V* congr.o.l.v. gasthuis Sasthuis gasthuis gasthuis h°oghuys 4 Prot.z.hs aeneas (oostb.) (oostb.) lourdes (tilburg) (tilburg) (tilburg) (tilburg) (het) klokkenberg liduina ('s-h'bosch) ('s-h'bosch) ('s-h'bosch)

de Stem | 1987 | | pagina 4