Van Remortel slaat aanval op titel af larteijn terechte winnaar Toernooi Smash is sterk bezet Martin Titiheru opnieuw winnaar iman fdam f iEN JGUSTUS 1987 DE STEM SPORT 2 DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 MARIE-JOSE BAGGEN STERKSTE DAME IN TENNISTOERNOOI HONTENISSE Afstand HCHT MAGRETTE - In schrille tegenstelling tot een iantal jaren geleden zijn de Zeeuws-Vlaamse allycrossers anno 1987 op de vingers van één tand te tellen. De 'harde kern' die is overgeble ven heeft echter allerminst onder de tand des ijds te lijden gehad. Prijzenkast ENHOORN-TENNISTOERNOOI OOSTBURG CIJFERSPEL 31 Minpunt SPORT INT KORT Wielerkoers Lamswaarde wil ook in klassement UITSLAGEN DRAAI VAN DEKAAI AMATEURS NIEUWELINGEN PROFS T14 bwondering af met tie overwinning op [Met wit bediende I in het oud-indisch li vrij ongebruike- Istelling met e3 en Bewust stuurde hij leen zwaar, positio- l/echt. Met eindeloos len volharding la- 1 hij zijn stukken meest strategische I Toen die eenmaal pen waren, ruïneer- i vrolijk springende de zwarte stelling i oogwenk. Zapata an het bord gedron- d uitsluitend gekun- jetten achter de hand |na 39 zetten murw nan remiseerde te- der Wiel. Daarmee I de Amsterdammer pi de Leidenaar goed a het damegambiet Timman beter uit de en moest Van der pnstant vechten voor l Dat deed hij op ori- wijze en hoewel Ln lang aanhield, F hij na 61 zetten ge- ti nemen met het [punt. Bij Tsjernin - lier raakte zwart in Irikkelijke tijdnood pg vijf minuten voor zetten. Wippend op stoel overleefde Her alle gevaren en llde hij solide af naar ie. joor Kees Hamelink CLOOSTERZANDE - Ro- iald van Remortel heeft pet succes de aanval op zijn rorig jaar veroverde titel ^geslagen. In het tennis- oernooi van Hontenisse pa- eerde hij de aanval van ;yon Asselman succesvol, idanig zelfs dat Asselman iet ruime cijfers werd ver jagen. Bij de D17+-heren «ste William Asselman de titel voor zich op, maar on danks zijn eerste plaatsing jn de groep van 35-jarigen jleek Robert Vermeulen de ■rkste te zijn. larie-José Baggen bleek in joosterzande de sterkste lame en bewees dat met een overtuigende overwinning op ver doorgedrongen Gaby jauwens. Gyon Asselman was let er alles aan gelegen zijn rerwinning op Ronald van Remortel in het toernooi te Hulst te herhalen. Hij bewees zijn goede vorm in de halve eindstrijd tegen Evert van Kampen, die voorafgaande aan dit duel nog had verklaard het wel te zien zitten tegen Assel man. Deze had echter orde op zaken gesteld en Van Kampen geen enkele kans gegeven. Met duidelijke 6-1, 6-1-cijfers had hij zijn tegenstander achter zich gelaten en daarmee een fi naleplaats opgeëist. Ook Ronald van Remortel had zijn eerste plaats volledig waar gemaakt en via een 6-4, 6-4-overwinning op Steven Er- pelinck had hij zich tegenover Asselman geplaatst. Vorig jaar waren zij in dit toernooi even eens eikaars tegenstander en toen had Van Remortel moei zaam de overwinning gepakt. „Ik was gebrand om Gyon te rug te pakken na mijn verlies in Hulst," verklaarde Van Re mortel, die ten koste van alles zijn eerste plaats waar wilde maken. „Ik was enorm geconcen treerd op mijn service, hoewel ik aan het net vrijwel geen punten kon scoren, vanwege de lobs. Ik heb toch gewerkt om mijn spel rustig op te bouwen en dat is goed gelukt," aldus Van Remortel opgelucht na zijn partij. Asselman kon hem in de eerste set goed volgen on danks een 3-1-voorsprong van Van Remortel. Na een 3-3-tus- senstand pakte Van Remortel echter de eerste set, waarna hij niet meer in de problemen is geweest. Een ruime 5-2-voor- sprong in de tweede set leidde de uiteindelijke winst in: 6-3,6- 3. William Asselman was voorbe stemd voor twee eindoverwin ningen. Een overwinning pakte hij in de D-17+-categorie. Na een driesets-zege in de halve finale op Sjaak Koole hield hij in de finale Goesenaar Rolf van Stee voldoende op afstand. Met 6-3, 6-1 ging de eindzege naar Asselman. Van Stee had in de halve finale gewonnen van Ben Kint met 3-6, 6-2, 6-2. Robert Vermeulen uit Clinge bewees dat zijn finaleplaats vorige week in Sas van Gent geen toe valstreffer is geweest. Daar verloor hij weliswaar, maar in Kloosterzande pakte hij wel degelijk de eindoverwinning. Favoriet William Asselman had hij al in de halve finale verslagen met 6-4, 6-1, terwijl Ronald Renique een moeizaam bevochten zege behaalde in de halve eindstrijd op Liet Erpe- linck met 6-4, 7-5. De finale le verde een driesetter op, maar Vermeulen pakte uiteindelijk de zege ten koste van Renique met 4-6,6-2,6-3. Marie-José Baggen onder vond nauwelijks enige tegen stand van betekenis. In totaal leverde zij drie games in alvo rens zij toernooi-winnares werd. Met 6-1, 6-0 versloeg zij Gaby Bauwens in de finale. Overige uitslagen: HE-E 17+: Stephan Buijsse-Eric Heijndrickx 6-4, 6-4; HE-E 35+: Johan Heije-Jan Burm 3-6, 6-2, 6-1; DE-E 17+: In geborg Asselman-Monique Goossen 6-4, 6-3; DE-D 35+: Nel Groenewoud-Lien Kint 6-4, 6-0; HD-C: Van Kam pen/Van Remortel-Her- man/Erpelinck 6-4,6-4; HD- D: Koen/Van de Berg- Strooband/Vermeulen 6-2, 6-1; DD-D: Baggen/Mast- Asselman/Danckaert 6-4, 6- 2; GD-D: Van Campen- hout/Van Campenhout- Bauwens/Vermeulen 7-6, 0- 6, 6-0; HD-E: Mahu/Franc- ken-Buijsse/Van Bunder 6- 3,4-6,7-6; DD-E: Asselman- Boeijkens-Goossen/De Bak ker 7-6,4-6, 6-0; GD-E: Koe mans/ Kint-Boeij kens/ Salo- mé 7-5,4-6,7-5. LLLYCROSSER BRAM VAN DE WEGE IN BETERE VORM DAN OOIT: Klaar voor grotere werk' Llteam volleybalteam heeft behaald tijdens de Irifd van de ploeg van lnale team eindigde in 82-15,15-9,15-3,10-15. [ashington ll heeft het met 600.000 Washington gewonnen, laak versloeg in de fi- M Gilbert op overtui gde 56 minuten. Lendl 0.000 gulden. Sanciële moeilijkheden lipte, zijn ook in Oost- lesenmeister, algemeen lerband der DDR, heeft age in de vorig seizoen raagd. bber een trainingskamp fnmeister. „Een verzoek Tvdse schaatsbond". We- Osinga is op het ver- Door Herman Muller itegendeel, na elf seizoenen steekt Bram van de Wege it Magrette in betere vorm dan ooit. Iets wat hij onder streepte door onlangs het nationale kampioenschap in de A-groep in de standaardklas te veroveren. VJMAUr„ hero (Spaj-Hort (WD1) 0-1 hpora (Arg)-Winants (Bel) luijf (Ned)-Dlugy (VSt)"A- Iron (WDl)- Douven (Ned) 1- finkovic (Joe)-Gavrikov (So: Van der Sterren (Ned) Irsma (Ned) 1-0, De B' 8)-Geller (Sov) 0-1, Rodrigui jj)-Heinbuch (WDl) 1-0, Peq |(Ned)-Murey (Isr) C Vites (Chi)-Belkhodja (Fra) 0 earlier (Ned)-Farago (Hon)) Gutman (Isr)-Riemersrn d) 0-1, Beulen (Ned)-Ligt (Ned) 0-1, Mednis (VSt ,.i (Ned) 1-0. Ipartij in de kroongroep tusst lelko en Zapata had het vo Ede verloop: wit: Goelko (Sov j een breder vlak krijgt de middels 33-jarige Van de ege binnen enkele weken de ins te laten zien wat die titel internationaal gebied bete nt, want in de maand augus- worden in het Belgische ■endonk en het Brabantse ilkenswaard de Europese ti- Ironden uit een twaalf wed- ijden tellende competitie treden. En het is juist die npetitie waarin Van de volgend seizoen met zijn it Ritmo hoge ogen hoopt te oien. Van de Wege: „Aanvankelijk was het de bedoeling dat we dit jaar al een vrij groot deel van Europese competitie zouden len, maar na de eerste wed- jd om de nationale titel id ik er zo goed voor dat we sloten om eerst voor de Ne- 'landse titel te rijden en ver- ;ens een Europeees seizoen loen. Qua materiaal hebben namelijk al een lange weg loeten leggen om op dit ni- iu te komen, maar nu zijn al zo ver dat we nog meer ilheid achter de hand heb- Toen ik in 1986 met deze ;en voor het eerst aan de verscheen in de A-klas, irin de nadruk dus ligt op standaard-uiterlijk, was ik irste en enige met een Fiat 10. aar waar voor andere mer- de speciale spullen bij wijze van spreken op iedere hoek van de straat te koop zijn, moesten we zelf alles uitzoeken en dat ging met de nodige me chanische pech gepaard. Zo hadden we bijvoorbeeld een vliegwiel dat te zwak bleek en tot twee keer toe explodeerde. Stapje voor stapje kregen we de wagen snel en betrouwbaar en dat heeft nu de eerste vruchten afgeworpen. En met zo'n succes is het juist weer des te interessanter als je als enige met zo'n wagen rijdt, want dan wil de fabriek in Italië ook nog wel eens een handje toesteken om wat speciale spullen deze kant op te sturen." Een prijzenkast met dik hon derdveertig bekers, diverse clubtitels, het afgelopen sei zoen negen podiumplaatsen uit evenzoveel wedstrijden met daaruit voortvloeiend het Ne derlands kampioenschap, een mens zou bijna vergeten dat Van de Wege ook wel eens dieptepunten in zijn elfjarige rallycrosscarrière gekend heeft. „Inderdaad," beaamt Van de wege. „En dat is nog niet eens zo lang geleden. Twee seizoenen geleden reed ik mijn Simca in Valkenswaard tegen een betonnen putring finaal plat en daarmee was voor mij het spel gespeeld." „Dat was voor ons een geluk Bram van de Wege, de succesvolle rallycrosser uit Magrette. bij een ongeluk," voegt Jack de Keyzer eraan toe. „Want wij zaten al een tijdje te azen op Bram om hem in ons rally- crossteam te krijgen. In dat sei zoen reed hij behalve zijn eigen wagen ook onze Fiat 131 in de A-klas en na die crash is hij volledig met ons in zee gegaan. Deze klas is voor ons heel inte ressant. Er wordt overduidelijk in gedemonstreerd dat er ge wone straatmodelen aan de start komen en het blijft nog redelijk betaalbaar. Daarom zien we ook de laatste jaren weer een toenemende belang stelling, zowel van de kant van de rijders als van het publiek. Bij de nationale wedstrijden staan er toch gauw twintig wa gens aan de start, terwijl een Europese titelronde het dub bele aantal oplevert. Het echte topwerk komt daarin wel van de Scandinaviërs, die altijd met exclusief materiaal uitgerust zijn. Een echt voordeel is dat niet altijd. Op korte, bochtige circuits, zijn wij in het voordeel ten opzichte van turbo-gebla zen wagens, maar op de meeste banen trekken we aan het kortste eind. Dat is bijvoor beeld in Valkenswaard het ge val, maar daarentegen rekenen we er in Arendonk op heel hoog te kunnen eindigen." „Die wedstrijden moeten een - foto wim kooyman. goede graadmeter zijn voor wat ons het volgende seizoen te wachten staat," vervolgt Van de Wege. „Van de twaalf wed strijden willen we er toch wel minstens zeven rijden. Na dit seizoen gaan we weer keihard aan de slag om de nodige ver beteringen aan te brengen. Met een gewijzigde ophanging en nog een paar pk's extra onder de kap, denk ik dat we volgend seizoen beslist geen gek figuur zullen slaan." Kirt: Zapata (Col). ■2-d4 Pg8-f6 KC2-C4 d7-d6 Pbl-c3 Pb8-d7 |g2-g3 e7-e5 Lfl-g2 Lf8-e7 e2-e3 0-0 Pgl-e2 Tf8-e8 0-0 c7-c6 b2-b3 Pd7-f8 Ddl-c2 Lc8-d7 K Lcl-b2 Dd8-c8 4 Tal-dl Ld7-h3 B £2-£3 Pf8-g6 B. e3-e4 h7-h5 Lb2-cl Lh3xg2 |.KglXg2 h5-h4 1. Lcl-e3 Pf6-h7 J. Dc2-d2 Le7-d8 B. g3-g4 Pg6-h8 B.h2-h3 a7-a6 1. c4-c5 d6xc5 B. d4xe5 Te8xe5 B. f3-14 Te5-e8 B. Le3xc5 Pf8-e6 B. Lc5-e3 Ld8-a5 Dd2-d7 Pe6-c7 B. Dd7xc8 Ta8xc8 B. Kg2-f3 Tc8-d8 B. g4-g5 Ph7-f8 Pc3-a4 Pf8-g6 T Pa4-c5 Td8-b8 m. Pe2-d4 Pg6-e7 3. Pd4-c2 Pc7-a8 4. Tdl-d7 La5-c7 5. f4-f5 Pe7-c8 6. Td7Xc7 Pa8xc7 7. Le3-f4 Te8-e7 8. f5-f6 g7xf6 9. g5xf6 Te7-e6 wart geeft op (1-0). prijs: 1 winnaar, die 408.504,20 ontvangt 2e ■een winnaar 3e prijs: 211 laars, die elk 809,50 ontvani le prijs: 7.683 winnaars, die "22,20 ontvangen 5e prijs: 84 winnaars, die elk ƒ5,00 ontvi ;en. 6 cijfers goed: 1 winnaar 5 cijl' goed: 2 winnaars 4 cijfers g<" 15 winnaars 3 cijfers goed: winnaars 2 cijfers goed: 2. winnaars. Kees Hamelink 8TBURG - Patrick rteijn is op eigen bodem «rechte winnaar gewor- van het Eenhoorn-ten- oernooi in Oostburg. Hij iloeg in de finale Coen ibeleir. Barbara du Fos- Mi het Zeeuws-Vlaamse ces niet completeren bij B-dames. Zij verloor in eindstrijd van de Til- gse Caroline Stok, ter- in de C-categorie ano van den Hout de uws-Vlaamse eer hoog d door, in tegenstelling vorig jaar, de finale in st om te zetten. Bij de C- 'es ging de eindover- ning naar de Duitse Pia sing, die Monique cke uit St.-Jansteen der sseerde. nooi-organisator Paul de ickere, die al heel wat ja- voor de organisatie tekent, it ver terug in het verle- maar kon zich toch niet de geest halen dat er ooit iuws-Vlaamse halve fi rn in de B-categorie ston- Tim van Dijk, dit seizoen ow voor het Terneuzense 'o competitie spelend, had :r deze week al gezorgd de uitschakeling van de Tste geplaatste Raymond [eveld, terwijl Terneuze- Marc Albers al de tweede s op het schema had over een van de eerder uitge telde Gerben van Wijn- len uit Assen. derde geplaatste Coen fcleir was de enige die aan zijn verwachting voldeed ten opzichte van zijn plaatsings nummer en deed daar nog een schepje bovenop door in de halve eindstrijd Animo-speler Alber in drie sets terug te wij zen met 6-3, 1-6, 6-4. Patrick Marteijn had in de kwartfina les al van zich doen spreken door de Duitser Andreas Be- denbecker letterlijk en figuur- liujk te deklasseren, maar Tim van Dijk zou voor hem zeker meer moeilijkheden gaan ople veren. Dat bleek inderdaad het geval te zijn en het was zonder meer een minpunt dat deze partij op zaterdagavond moest worden afgebroken vanwege de inval lende duisternis. Marteijn had toen de eerste set gewonnen, terwijl Van Dijk de tweede op zijn naam had geschreven. De volgende dag moest de derde set worden gespeeld, hetgeen voor Marteijn aanvankelijk een 4-2-voorsprong opleverde, maar waarin Van Dijk de tus senstand omzette in een 5-4- voorsprong. Marteijn sleepte er uiteindelijk een tie-break uit die hij met 7-5 won, waarmee hij zich voor de finale plaatste tegenover Coen Dobbeleir. Beide spelers begonnen ge concentreerd aan het duel. Dobbeleir forceerde in de eer ste game een service-door braak, waarna hij uitliep tot een 4-2-voorsprong. Toen kwam de kentering en in plaats van 5-3 te scoren werd het 4-4, waarna beiden de stand op 5-5 bepaalden. Het was echter Marteijn die de eerste set bin nenhaalde met 7-5, waarna Dobbeleir in feite geen bedrei ging meer kon vormen voor een steeds beter spelende Marteijn, die de tweede set en daarmee de eindoverwinning naar zich toetrok: 7-5, 6-3. Dobbeleir kon na afloop dan ook alleen maar beamen dat zijn tegenstander het spel maakte en de terechte winnaar was geworden. „Mijn service liet me volledig in de steek," aldus Dobbeleir. Voor Barbara du Fossé bleek er geen eindoverwinning te zijn weggelegd. Ondanks een wat tegenvallend schema bij de B-dames bleek haar tegen standster in de finale, de Til- burgse Carolien Stok, voor haar net iets te sterk. Nadat zij in de halve finale niet zonder moeite had gewonnen van de Duitse Pia Wissing in drie sets, had zij wellicht nog zicht op een mogelijke eindoverwin ning, maar ondanks winst in de tweede set, maakte haar tegen standster in de derde set het karwei bekwaam af: 6-3,2-6,6- 1. Menno van den Hout had in Oostburg na vorig jaar iets goed te maken. Deze keer bleek hij het ritme te hebben gevon den, ofschoon hij in de halve fi nale nog de nodige moeite had gehad met Paul Hendrikse. Hans van der Weg uit Assen leek ook aanvankelijk op het goede spoor tegen hem, maar op het juiste moment wist Van den Hout zijn tactiek te veran deren, hetgeen hem de eindzege opleverde met de cijfers 3-6, 6- 1,6-2. In de D-categorie bij de he- Drie van de vier Zeeuws-Vlaamse halve finalisten in het heren enkel B. Van links naar rechts: Coen Dobbeleir, Pa trick Marteijn en Mare Albers. Tim van Dijk ontbreekt op de foto. - foto wim kooyman. ren bewees Tonnie Seen dat hij deze categorie duidelijk is ont groeid. Na eerst Sassenaar Hannie Langeraert met nipte 7-5, 7-6-cijfers te hebben ver slagen, was Jo Raedts voor hem in de finale geen partij meer: 6- 1, 6-2. Dezelfde Raedts stond eveneens in de finale bij de 30- jarigen, maar ook daarin was geen zege voor hem weggelegd. Hannie Langeraert eiste die voor zich op: 6-0,6-2. Jolanda de Kam maakte haar plaatsing in de D-catego- rie bij de dames volledig waar door na Sluis ook het Oost- burgse toernooi op haar naam Voetbal te schrijven. Zij won in de fi nale van Dity Boeckhout met 7-5,6-2. Overige uitslagen: DE-C: Pia Wissing-Monique Baecke 6-0, 6-1; HD-B: Van Wijngaarden/Van der Weg-Dobbeleir/Van den Hout 4-6, 6-3, 6-2; DD-B/C: Wissing/Du Fossé-De Wit/Jacobs 6-3, 7-6; GD- B: Wondergem/Marteijn-Sterren- berg/Van Wijngaarden 6-2, 6-2; HD-C: Bartz/Leenknegt-Hoving/ Dijkman 6-4,4-6,6-1; GD-C: Baec- ke/Bartz-Blok/Van der Weg 4-6, 6-2, 6-2; HD-D: Goethals/De Rijk- Robesin/Henry 6-4, 6-0; DD-D: Van Keulen/Hendrikse-De Rijc- ke/De Rijeke 6-2, 6-1; GD-D: De Kam/Seen-Janssen/Raedts 6-2, 7- 6. HAMBURGER SV heeft over eenstemming bereikt met de Spaanse tweede-divisieclub Rayo Vallecano over de trans fer van de 29-jarige doelman Mladem Pralija. De Joegoslaaf was door trainer Skoblar aan bevolen als opvolger van Uli Stein, die vorige week werd ontslagen. Het enige probleem voor HSV is nu de contractver breking met de Amerikaan Paul Caligiuri. Volgens de reglementen mogen de clubs maar twee buitenlanders van buiten de EG in dienst hebben. Van onze tennismedewerker ST.-JANSTEEN - Veel belangstelling en een sterke be zetting kenmerken het door de tennisvereniging Smash te houden toernooi dat noodgedwongen al partijen vanaf woensdag speelt. Dit heeft ook als reden het gehanteerde systeem, dat een splitsing kent in Cl en C2 en ook de D- categorie deze splitsing toepast. De bedoeling is dat de nummers 1,2 en 3 van de C2-categorie mogen deelnemen in de Cl-groep en ditzelfde geldt voor de D-categorie. Dit heeft als consequentie dat men al het komend week einde de finales en de strijd om de derde en vierde plaats moet hebben gespeeld voor men deze plaatsing kan toe passen. De B-categorie bij de heren is nog niet samenge steld. Hiervoor is inschrijving nog mogelijk. Die spelen pas het laatste weekeinde. De winnaar van vorig jaar, de Duitser Nicolai Bedenbecker, werd op grond van deze pres tatie dit jaar in de Cl-catego- rie als eerste geplaatst, ter wijl Ronald van Remortel een tweede plaats kreeg toebe deeld. Torsten Kohier en Jan Willem Bartz zijn in deze volgorde de overige geplaats ten. In de C2-categorie is Zeeuws kampioen Evert van Kampen de favoriet voor de eindzege, terwijl Steven Er- pelinck van start gaat met plaatsingsnummer twee voor zijn naam. Paul Hendrikse, onlangs nog goed op dreef in het Eenhoorntoernooi te Oostburg werd als derde in geschat, terwijl Mark Ver- morken als plaatselijk favo riet de vierde plaats inneemt. Bij de dames bestaat, zoals in elk toernooi het geval is, veel minder belangstelling. Hierin vond dan ook geen splitsing plaats. Op het schema van acht werden Chantal en Monique Baecke respectievelijk als eerste en tweede geplaatst. Kansheb- sters in dit gezelschap zijn te vens Nancy Blok, Nathaly Tijssen en Francesca Adriaansens. In de Dl-categorie bij de heren zijn Reggie Bun en Ro bert Vermeulen de verwachte finalisten, terwijl William Asselman en Johnny Bleijen- berg als derde en vierde wer den geplaatst. De overige ge plaatsten zijn Reggie van de Berg, Mare de Brouwer, Eugene de Maagt en Alfred Koen. Wim Nijsse uit Bier vliet en Hulstenaar Henk van de Berg zijn de favorieten in de D2-categorie, terwijl Na thaly Tijssen en Angeliek Coenen bij de D-dames de fa vorieten zijn. Van onze tennismedewerker GROEDE - De 25e editie van het Burgemeester Everaars- toernooi in Groede heeft opnieuw Martin Titiheru aange wezen als de sterkste tennisveteraan. Evenals vorig jaar won hij in de finale bij de heren. Wist hij vorig jaar te win nen van Paul Mol, dit jaar was zijn 'eeuwige rivaal' Bram van Dijk weer zodanig van de partij dat zij elkaar troffen in de eindstrijd. Vorig jaar sneuvelde Van Dijk, 1 momenteel nog woonachtig in West-Duitsland, in de kwartfi nales, maar deze keer bereikte hij de eindstrijd door in de tweede ronde te winnen van De Jong met 6-7, 6-4, 6-4. Titiheru trof in de eerste ronde Pierre Vonk, die hij met 6-4,6-4 achter zich liet en tegen Gunther Preuss kreeg hij na een 5-2- voorsprong een walk-over om zich te plaatsen voor de finale tegen Van Dijk, hetgeen een ruime 6-1,6-2-overwinning op leverde. Bij de dames bereikte Ma rijke Robesin, evenals vorig jaar, de finale. Verloor zij toen van de Vlissingse Nely Won- dergem, ook dit jaar liet zij de hoofdprijs aan zich voorbij gaan. Rosa Iwema trok de eer ste set naar zich toe, maar Ro besin eiste de tweede set voor zich op, waarna bij de stand 3-2 in het voordeel van Iwema kramp de oorzaak was van de opgave van Robesin. Iwema had in de halve finale gewon nen van titelverdedigster Nely Wondergem in drie sets met 4- 6,6-3,6-4. Marijke Robesin ver sloeg met 7-5,7-6 Nell Moons. Het Sasse duo Eddie Dobbe leir en Renald Claijssens bleek het sterkste herendubbel te zijn. Na een jarenlange hege monie versloeg het in de finale het koppel Preuss/Lach de Bère in drie sets: 1-6, 6-4, 6-1. Nell Moons en Marijke Robesin versloegen het winnende duo van vorig jaar, Jel Dekker en Jos Hoek, met 6-3, 6-4, terwijl het duo Jel Dekker/Bram van Dijk de sterkste mixed-combi natie bleek te zijn. Het versloeg in de finale het duo Anne- veld/De Jong met 2-6.6-2.7-6. Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Het wie- Iercomité Lamswaarde wil graag opgenomen worden in het Verenigde Spaarbank wielerklassement dat dit seizoen wordt verreden. De traditionele wielerkoers van Lamswaarde wordt dit jaar op zaterdag 19 septem ber verreden. Aan de start verschijnen de amateurs en de trimmers/recreanten. De opname in dat klassement heeft een duidelijke reden. Het wielercomité is namelijk bang dat men er achteraf toch geen goed aan heeft gedaan om op die dag te gaan zitten. „We hebben onze datum verschoven terwille van Vogelwaarde, maar nu blijkt dat op onze da tum de kampioenschappen in Dronten worden gehouden. Ik hoop dat onze regionale ren ners ons niet links laten liggen. Dat zou een domper betekenen en een kleine gemeenschap als Lamswaarde kan dat niet ge bruiken. Als alle verenigingen hun goede renners afvaardigen krijgen we geen sterk veld aan het vertrek. Dat zouden we ten zeerste betreuren," aldus Adri d'Hont uit Kuitaart, lid van het wielercomité Lamswaarde. 1. Aiij o van Loon (St. Wille- brord), 80 kilometer in 1.50.22, 2. N. van de Klundert (Hooger- heide), op 0.25, 3. R. van Vlim- meren (St. willebrord), 4. A Polvorosa (Wouw), 5. P. Hee- ren (Sprundel), 6. W. van Loen- hout (Nieuw-Vossemeer), 7. T. den Braber (Fijnaart), 8. T. van de Klundert (Hoogerheide), 9. A. van der Steen (Bruinisse) op 1.10,10. J. de Crom (Hoogerhei de), 11. P. Hofland (Roosen daal), 12. A. Verheijden (Oud- Gastel), 13. J. Melsen (Roosen daal), 14. H. Deelen (Zwijn- drecht), 15. J. Draaier (Sondel), 16. E. van Dongen (Roosen daal), 17. H. Suijkerbuijk (Nis pen), op 1.54,18. N. Schrauwen (Terheijden), 19. C. Heeren (St. Willebrord), 20. R. Brouwers (Teteringen). 1. Jerry van Zoelen (Culem- borg), 40 kilometer in 58.40, 2. R. Peters (Vianen Noord-Bra bant), 3. P. van Gestel (Dom melen), 4. P. Konings (Roosen daal), 5. M. Verwijmeren (Prinsenbeek), 6. H. Vermeulen (Druten), 7. R. Westerbeek (Prinsenbeek), 8. P. Loonen (Dongen), 9. K. Scheer (Ouden hoorn), 10. P. Sebregts (Rotter dam) 11. R. Diepstraten (Gilze), 12. F. Zoetewei (Kapelle), 13. M. Schelling (Lelystad), 14. S, Krause (West-Duitsland), 15. A. Krol (Rijen), 16. T. Schalk (Galder), 17. M. Akkermans (Nieuw-vossemeer), 18. H. Loo nen (Breda), 19. M. Korten (Steenbergen), 20. R. Bickers (Oosterhout). 1. Jos Lammertink (Wierden)97 km in 2.24.29, 2. Teun van Vliet (Baarle-Hertog), 3. Laurent Fig- non (Fr), 4.Gert-Jan Theunisse (Berghem), 5. Adrie vander Poel (Hoogerheide), 6. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot), 7. Erik Breu- kink (Bergenop Zoom), 8. Jan Jonkers (Oud-Gastel), 9. Frits Pi- rard (Sprundel), 10. Gerrit Solle- veld (De Lier), 11. Theo Appel doorn (Zegge), 12. Rene Beuker (Bussum), 13. Luc Suykerbuyk (Nispen), 14. John Bogers (Budel- schoot), 15. Fons van Katwijk (Oploo), 16. Hans Daams (Val kenswaard), 17. PeterPieters (Zwanenburg), 18. Gerrie Knete- mann(Huybergen), 19. Wim Ar ras (Belg), 20. Daan Luykx (Sint Willebrord), 21. Martin Hendriks (Zwolle), 22. Christophe Lavain- ne(Fr), 23. Jan van Houwelingen (Heesselt), 24. Jan Siemons (Zun- dert), 25. Jean Habets(Sint Geer- truid), 26. Pascal Poisson (Fr),27. Joop Zoetemelk (Germigny l'E- veque), 28. Erwin Nijboer (Dene kamp), 29. Mare Dierckx (Belg), 30. Wim Meijer (Musselkanaal).

de Stem | 1987 | | pagina 7